Origineelste Dekenweek SPLINTER WIJ WILLEN U ER EVEN OP WIJZEN No. 20(00. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 19 September Tweede Blad. Anno 1925. UIT DE RUNSTREEK. FEUILLETON. De Reisgenoote a 3 UIT DE OMSTREKEN. Burger I. Stand. Geboren: Pieter, Z. van J. G. Hakkenberg en L. van Woerden. Hendrik.. Z. van D. van de Pol en B. van Winkel. K e r k e 1. bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, 10 en 67» uur ds. G. A. Port Geref. Kerk 10 uur (voorber. H. A.) en 6'/» uur ds. Joh. Dam. Geref. Gem.: 10 en 67» uur: preeklezen. Mej. W. van I^an alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen vrijle en orde-oefeningen. Hazerswoude. Een auto van den heer N. geraakte op den Gemeeneweg te water. Met het materiaal van den heer D. werd het gevaarte op het droge gebracht. Gelukkig kwamen daarbij geen persoonlij ke ongelukken voor. Twee paarden van den landbouwer B. gespannen voor een boerenwagen geraakte op den Voorweg doordat er iets aan het voertuig onklaar werd, op hol. Do dieren begaven zich regelrecht naar de woning van den eigenaar, en hadden dit ongewenschte ritje volbracht, zonder onheilen te hebben aangericht. K e r k o 1 ij k bericht, voor Zon dag. Ned.-Herv. Kerk half elf en half acht ds. Luuring. Geref. Kerk half elf ds Gispen Sr. van Scheveningen (Bevestiging van ds. Gispen Jr.) e'n half acht Intreerede ds. Gispen Jr. Leiderdorp. Gemeenteraad. i Voorzitter de heer van der Valk Bouman burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De vergadering wordt geopend met gebed, waarna de notulen worden gelezen en goed gekeurd. Ingekomen zijn missive van Ged. Staten, waarbij zij de goedkeuring of de ontvangst berichten van de vastgestelde Bouw- en Woningverorde ning, en van de verordening houdende voor schriften op de openbare middelen van ver voer van personen, en een missieve van Ged. Staten, ten geleide van de goedkeuring wijziging der begroo ting. Vervolgers worden B. en W. gemachtigd om enkele buiten dienst gestelde voorwer pen te verkoopen. Alsnu is aan de orde de behandeling van de begrooting 1926. De voorzitter geeft gelegenheid voor de algemecne beschouwingen. Do heer Klaver wenscht wel geen alge- meene beschouwingen te hooiden,maar maakt van de gelegenheid gebruik om ecni- ge opmerkingen te maken, en zegt, dat hij, hoewel in 't algemeen steeds de grootste zuinigheid betracht wordt, dit niet kan zeg gen van het onderhoud der wegen. Het grint het vorig jaar daarop gestort, ligt nu nog over den weg verspreid; de van der Does- straat daarentegen is bij regen een modder poel; het water loopt soms in de kelders, terwijl dan ook de veiligheid der voetgan gers te wenschen overlaat, daar de wielrij ders op het trottoir rijden. De voorzitter is ongeneigd te aanvaarden het oordeel van den heer Klaver omtrent de zuinigheid. Hij is voldoende overtuigd, dat de zuinigheid zoowel nu als vroeger is betracht en dat hij waarde hecht aan de gegevens verstrekt door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Leiden, waaruit blijkt dat Leider dorp de laagste in de belasting van de gemeenten in Rijnland. Wat de van der Docsstrant betreft zijn reeds orders gegeven om aan de klachten tegemoet te komen. De heer Vervark zegt, dat d© post kosten „ziekenverpleging"thans is geraamd op f 400 en het vorig jaar op f 500; hij vindt dez© vermindering niet ge- wenscht. De Voorzitter zegt dat de post iets verlaagd is omdat het vorige jaar daarop niet zoo heel veel werd uitgegeven. Boven dien pleiten enkele, door de leden gedane mededeelingen ook voor deze verlaging. Met deze toelichting neemt de heer genoegen. Vervolgens vraagt hij eenige inlichtingen over de subsidie voor voorbereidend militair onderricht. De Voorzitter zegt dat. vorig jaar door de Gewestelijke Landstorm-com missie een subsidie is gevraagd, waarop de raad besloot f 50 toe te kennen. D© post is nu op de begrooting gebracht voor het geval weer subsidie wordt gevraagd. De raad is dan in de gelegenheid al of niet subsidie toe te kennen. Aanstaande dienstplichtigen kunnen, door deelneming aan het voorbereidend militair onderricht, hun diensttijd belangrijk verkorten. De heer Klaver heeft in de volgnummers van de memorie van toelichting een foutje ontdekt. Voorts vraag hij bij poöt „Subsidie schoolfeestjes en reisjes", of de personen, die met de schoolkinderen, als geleiders medegaan naar Amsterdam wel in staat zijn te achten de bezienswaardigheden aldaar uit te leggen. Naar zijn oordeel gaat er te weinig onderwijzend personeel mede. De Voorzitter zegt dat de heer Van Oosterhout i hoofd der openbare school, steeds is mede- gegaan. Waarom er geen onderwijzers van j de bijzondere medegaan ia hem niet bekend. I Waar door de ingezetenen een bedrag voor J de feesten is bijeengebracht, weet hij, voor- I zitter, niet of de reis naar Amsterdam wel bekostigd wordt uit de gemeentekas. Is dit niet het geval, dan behoeft de vraag in het j geheel niet te worden beantwoord. Vervol - I gens vraagt hij eenige inlichtingen omtrent de op de begrooting gebrachte subsidie voor de C'hj. H.B.S. te Leiden in verband met de kort geleden toegekende subsidie, wat door den voorzitter wordt toegelicht. Ten aanzien van de ondersteuning van be- hoeftigen vraagt hij onder welke voorwaar den en aan wie onderstand wordt verleend. Ook hierop geeft de voorzitter de verlangde inlichtingen. De heer Vervark komt nog even terug op de subsidie der gemeente voor schoolfeestjes en reisje. Hij is voor een hoogore subsidie. De thans gegeven subsidie is eigenlijk niet toereikend, daarbij komt nog dat de parti culiere bijdragen van-jaar tot jaar minder worden. De Voorzitter zegt dat de raad toch ter zijner tijd over de toe te kennen subsi die moet beslissen, zoodat wat de heer Ver vark wil alsdan kan worden overwogen. De begrooting 1926 wordt daarna in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op f 67.722.93. Daarna worden eenige wijzigingen in de begrooting 1925 aangebracht en het betrek kelijk besluit model D vastgesteld. Vervolgens is aan de orde vaststelling van eenige rooilijnen. B. en W. stellen voor de rooilijn van den Lage Rijndijk tot het kalk- brugje vaBt t© stellen op 15 M gemeten uit het hart van den weg. Aldus besloten. Als rooilijn voor den Hoogmadesche weg wordt door B. en W. voorgesteld 9.50 M. gemeten uit het hart van den weg tot het meest vooruit springende gedeelte van het gebouw. De heer Groenendijk zag liever de roolijn gesteld op 12 M. wijl hem dit voor het gezicht oogelijker lijkt. Wethouder Splinter zegt dat de weg breed genoeg wordt en vindt het bezwaarlijk de rooilijn op 12 M. te stellen, daardoor worden zijns inziens de bouwondernemers onnoodig be moeilijkt. Hij raadt dan ook aan het voor stel van B. en W. aan te nemen. De heer Groenendijk stelt nu voor de rooilijn te be palen op 12 M. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, tegen de heeren Groenendijk, Klaver en V ervark. De heer Klaver vraagt nog inlichtingen omtrent de rooilijn nabij dé v. d. Doesstraat waar thans een muur in den weg staat, n.l. of de rooilijn bij eventueel verbouwing wordt teruggesteld. Wethouder Splinter zegt dat dan dit ver moedelijk wel het geval zal zijn. De overige roolijnen zullen worden vastgesteld wanneer zulks noodig mocht zijn. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten het heffingspercentage voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor het be lastingjaar 1926—1927 terug te brengen op ya procent. De heer Klaver informeert naar de verbe teringen van de woningen in de z.g. „Weide Steeg". De Voorzitter, deze vraag vermoe dende, heeft het antwoord reeds gereed, en kan mededeelen dat reeds de vorige week een aanvang ie gemaakt met het berekenen van de kosten, zoodat het werk binnen den gestelden termijn zal zijn uitgevoerd. De heer Vervark zag gaarne de plaats van de afsluithekken bij de Leiderdorpsch© brug aan deze zijde veranderd en wel zoodanig, dat het wachtend, publiek geen gevaar loopt de balans op het hoofd te krijgen. De heer Van Leeuwen zou een bordje willen plaat sen met de woorden „Denk om de balans". Uit de daardoor ontstane dissussie blijkt evenwel dat deze zaak niet zoo gemakkelijk is op te lossen. RECLAME. DAT DE VAN is; ai de ANDERE zijn HMIWAAii. Wij raden ieder dan ook aan zich bij SPLINTER van een paar lekkere warme DEKENS te voorzien, welke ver beneden alle concurrentie warden varkoch-L 3717 1 Alpien. Gistermorgen werd bij de pbafzitting van het kantongerecht alhier tnr. Loke als ambtenaar van het O. II. aan bet kanton Alphen geïnstalleerd. In de Bruggeslraat reed een auto tegen een handwagen, die voor den goud9mids- winkel der fa. jonkergouw stond Deze op gijn beurt bracht toen een bezoek aan de êtalageruit van voornoemde zaak. De ge- ïicele spiegelruit werd verbrijzeld, terwijl bovendien door de scherven geen onaan zienlijke schade werd aangericht aan de Uurwerken. Burger 1. Stand. Bevallen: H. Dissel geb. Bannink, D. A. H. M. van frankfoor!, geb. Pouw, D. J. C. v d. post geb. Romijn, Z G. de Gans geb. yisser, D. G. C. Veerman geb. Bos, Z. t— E. M. Waardenburg geb. v. d. Voort, Z r- Z. Tuinenburg geb. Bezemer, Z. A. Jongeleen geb. Gee re, Z. Overleden: J. de Bruin, echtgen. van S. C. v. d. Spelt 58 j. M. de Vlieg jd. 9 pagen C. Rademaker jm. 42 j. Gehuwd: P. van Arkel jm. 31 j. en W. Houlman jd. 24 j. Kerkelijk bericht voor morgen Ned.-Herv. Kerk, Julianaslraal: voorm. 10 ur (Voorber. H. A.) ds Veldhoen, en nam uur, ds. De Bruin. Ned.-Herv. Kerk O.-H.-weg: voorm. 10 Jiur, ds. v. Linschoolen. Evangelisatiegebouw Hooltstraal: voorm uur en nam. halfzeven, ds. Appeldoorn j £ftn Voorthuizen. Geref. Kerk Raadhuisstraat: voorm. 10 liur en nam. 6 uur, dis. Schouten. Geref. Kerk Hooftstraat- voorm. 10 uur &d nam. halfzeven, ds. Wientjes. Ingekomen en vertrokken personen Ingekomen: uit Amersfoort J. M. Brandwagt, J?.-H.straat 69 Uit Amsterdam J, Wigt, Guuwsl.weg 37 Uit Katwijk A. v. d. Mark, Raadhuisstraat 157 Uit Gouda C. Groenendijk, P.-H.itraat 69 Uit Har derwijk G. M. Geerls, P.-H.-straat 69 Uit Leiden J. E. Nijhuis, v. Mandersloostr. 96 i— Uit Nootdorp P. C. v. Roosmalen en ge zin, Hoorn 125 Uit Renkurn H. C. Aal- }>ers, v. Mandersloostr. 96 Uit Rotterdam J. v. Driel, Julianastraat 117. Vertrokken: J. S. de Knijff naar Den jiaag H. W. U. Born naar Bloemendaal e- G. Eissens naar Amsterdam M. Krijgsman en gezin naar Harmeien J M- v. d. Poel naar Amsterdam G. Fck jeer en gezin naar Zeist M. v. Buren Daar Rotterdam A. A. Konijn naar Bo Öegraven A. de Jong naar Nijmegen K. Fokkema naar Utrecht H. Fokkema Daar Leeuwarden W. L. Tuinman naar Harderwijk W. v. Hemsbergen naar Eind hoven E. A. M. Pleij en gezin naar Utrecht E. Niekerk naar Doorn II. 'Hoogendoorn naar Rietveld. Bodegraven. De jaarlijksche Unie-col lecte heeft ditmaal in de Ned.-Herv. Kerk opgebracht f 208.75 en in de Gereformeerde Kerk f 114.667». In totaal dus f 323.417». In de afgeloopen week hebben zich in pnze gemeente gevestigd: A. M. J. Rooden- zijs, winkeljuffrouw; Jan van Goor, teeke naar; A. A. Konijn, bakkersknecht; A. J. (Verkley en echlgenoote, onderwijzer; A. H. flaelde, kruidenier; A. v. d. Heiden en echt- igenoote, landarbeider; J. Luuring, zonder beroep. Vertrokken zijn inmiddels: J. Teekens, zonder beroep; G. P. v. d. Star, dienstbode; C. P. Ruiten, zonder beroep; J. van Hof, zonder beroep. Aan de openbare U.L.O.-school, school C, is benoemd tot tijdelijk onderwijzer de heer C. Gabry te Gouda. Volgende week zal, naar wij vernemen een belangrijke orgelbespeling gegeven wor den in de Ned. Hen7. Kerk door den orga nist der St. Jans-kerk te Gouda. Dat zal de eerste maal zijn dat op het nieuwe orgel een publieke orgelbespeling gegeven wordt. Meermalen blijkt dat er hier ter plaatse wel belangstelling is voor goede muziek, echter ;wordt deze zelden anders dan op uitvoerin gen van plaatselijke vereenigingen gegeven. Zou er in dezen winter nu niet eens een enkel goed concert kunnen worden gegeven? (Uil 'l Fransch van GUY CHANTEPLEURE). Geautoriseerde vertaling van W. H. C. 89) Hoewel ik zachtjes sprak, bad de man uil bel hotel me verslaan en bij zei vrien delijk: „We hebben juist, wal u noodig hebt, juffrouw." „Ik geloof, dal bij dacht, da! Kerjean ttijn broer of mijn oom was Kerjean keek geprikkeld en om ik weel niet welke reden gal hij den man een uit brander. Ik dadht, dat 'het nu mijn beurt zou Kijn om een standje te krijgen, maar hel bleef er alleen maar bij. dat bij oagehu- tneurd bleef kijken en mij dadelijk, kort-af, feoeden nacht wensobte in het kleine salon, dat onze kamers van elkaar scheidde Daar ik erg moe was, heb ik hem ikiet ge legd, dat ik hem onaangenaam vond, wat ik in elk ander geval wel zou hebben ge daan. Toeh was ik een beetje bedroefd, ctat^ Bat eersle „goeden nacht" er zoo bromme rig uitkwam. 'Maar ik heb den heelen nacht en bijna ,Ben heelen oehlend als een marmot gela ten en toen ik om tien uur opstond, scheen een heerlijk zonnetje, dal spotte mei den yhïler. Dal leek mij een gunstig voorlec- kc-n. Nauwelijks klaar, of ik klopte aan Kor eans deur, maar hij was al uitgegaan en ..kwam niet eer dan iets vó6r twaalf uur te- Jb? Hij had een auto genomen en was ik ™eet niet welk vliegterrein gaan bezichti gen. Vriendelijk glimlachende, vroeg hij hoe liet me ging: 't Gaat me heed goed en ik heb plei- zior in mijn leven, zei ik. Wat ia allies pret tig! Vanmorgen, toen ik wakker weid, her innerde ik me plotseling, dat we getrouwd waren.... En ik heb ik m'n eentje zitten lachen.En jij. Kerjean? Hij antwoordde: Ik 1 ach minder gemakkelijk dan jij. en nooit is het me overkomen, dat ik in m'n eentje lach. Toen, na een oogenblrk wachten, zei hij nog: Je zoudt beter doen me niet meer bij mijn familienaam ie noemen, anders zou men ons voor burgerroensöhen houden. Ik moest er om iaChen. Kijk, daar heb je gelijk in!Ker jean is je familienaamHoe wil je dan, dat ik je noem? Wel, bij mijn doopnaam.Willem. Dal is waarWillem de Zwijger! Maar het zou me zoo grappig lijken je Willem te noemenIedereen noemde je vroeger Kerjeannog van schocflIk heb je nooit anders hooren noemenZal je niet op me brommen, als ik me eens vergis? Neen! Ik zal dan alleen maar zeggen, dat je je vergistVroeger waB het heed na tuurlijk, dat je me Kerjean noemde.Nu zou 't belachelijk zijn Hij trok weer zijn strakke geaioht alsof hem iets hinderde, even als gisteravond Ik leunde mijn hoofd legen zijn schouder. Nu? Waarom zeg je dat nu op zoo'n somberen toon, alsof je n u niet meer de oude, lieve vriend van vroeger bent?.... riep ik uit. 't Is of je boos op me bent, Ker jean, ik bedoel Wiflemen dat je niet meer goed op me wilt zijnWat moet er dan van me worden? Houd je niet meer zoo veel van me als vroeger? Is er iets lus- schon ons veranderd? Er ia werkelijk iels tussclien ons ver anderd, aangezien ik vroeger niets meer was dan je oudere kameraad en jij gewild hebt van mij.je broer te maken, zei hij, een beetje ironisch glimlachend Jawel, maar die verandering moet onze vriendschap hechter en teederder en jou niet minder aardig makenmerk te ik heel zachtjes op. Hij scheen het niet te hooren en een brief op tafel leggende, zei hij: Kijk eens, Phyllis, al ware hel alleen maar dit; je naam is veranderd. Gisteren waren we twee van elkaar onafhankelijke wezens en nuzie maar eens. Ik nam de diohtgelakle enveloppe op. Zij bevatte de gelukwensdhen van de Mau- riceaus, die niet le Parijs waren en hun brief hadden geadresseerd aan Mevrouw Willom Kerjean, rue BoursauH. Ik weet ndel waarom, maar hel ontroerde me een beetje: het was de eersle brief, dien ik ontving met mijn nieuwen r.aarn. Maar dadelijk hief ik het hoofd op; Welnu, ik ben er niet alleen heel blij mee, ik hen er ook heei trols op „mevrouw Kerjean" te hceten Opnieuw glimlach le Kerjean, maar dit maal verhelderden zijn lieve gezicht en zijn goede oogen heelemaal. En hij zei „kleine vrijster!en kuste mijn hand, die ik hem had gegeven. Zal je nu niet langer uit je humeur zijn? Neen, Pliylleke. En zal je net evenveel van me houden als vroeger? Natuurlijk De Voorzitter zegt toe dat B. en W. zul len overwegen wat gedaan kan worden. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Dinsdag 22 dezer zal op een der Schiet banen te Katwijk, door de Leiderdorpsche burgerwacht een onderlinge schietwedstrijd om prijzen worden gehouden. Waddinxveen. Kerke 1. bericht voor Zondag. NecL-Herv. Kerk, voorm. 10 u. en nam. halfzeven ds. H. A. de Geu9. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. W. Veder. Door verkeerd uitwijken onlslond er op den Kerkweg een aanrijding tusschen twee wielrijders, welke beiden met een snel len gang reden. Beide rijwielen waren to taal vernield en de rijders bekwamen eeni ge verwondingen aan hoofd en handen. Woubrugge. ICerkel, bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 u. Doopsbediening en 's avonds halfacht ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. 10 uur H. Avondmaal en 's avonds halfacht H. Avondmaal en Na betrachting, ds. J. Brouwer van Oudewete ring. Burger 1. Stand. Geboren: Jannetje, D. van J. Jan3ze en W. Blok. Overleden: Jacob R009 j.m. 4 j. Gehuwd: Johannes Moerman jm. 23 j. en Arieda Catharina Stormbroek jd 22 j. RECLAME. NIERKWALEN BIJ VROUWEN. Nierkwalen bij vrouwen treden vaak op na de geboorte van een kind. Op zulke tijd stippen en ook bij vele andere lichamelijke stoornissen, waaraan vrouwen onderhevig zijn, hebben de nieren veel te verdragen Vaak verzwakken deze overwerkte organen hierdoor, en dit veroorzaakt verschijnselen, die licht verward worden met vrouwelijke kwalen. Zenuwachtigheid, aanvallen van duizelig heid- hoofdpijn, urincstoornissen, blaaskwa- lcn, pijn in- den rug en de zijden, rheumati- sche aandoeningen en waterzuchtige zwel lingen kunnen alle ontstaan, als de nieren het bloed niet behoorlijk zuiveren. Grijp in bij het eerste teeken van nier zwakte. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillenzij versterken de nieren, kalmceren de blaas en dragen zorg voor de zuivering van uw bloed. Zoodoende worden ernstige kwalen als spit, ischias, rheumatiek, water zucht, steen en nier- en blaasontsteking overwonnen. Doch herinner u, dat het gemakkelijker is deze kwalenvoorkomen dan te genezen. Iedere vrouw behoorde nu en dan een dosis Foster's Pillen te gebruiken. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etikel (alom verkrijgbaar), waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten- landsch goed te ontvangen. Prijs f 1 75 per flacon. 3634 Plotseling had ik geen lust meer om te lachen ,en op een heel anderen toon want ik was bedroefd zei ik: Kerjean, je moet veel van me houden. van me houden, zooals ik ben. En ook hij antwoordde op anderen toon: Je weet wel, dat je oude Kerjean van je houdt, zooals je bent.en ongetwijfeld, omdat je zoo bent, omdat jij nu eenmaal jij bent.Als hij niet veel van je hield. Als hij niet veel van je hielden zelfs een beetje meer dan veel, Phvlleke, dacht je dan, dat hij, om je le onttrekken aan een leven, waaronder, om jou, zijn vriendschap leed, in dit onzinnige huwelijk had toege stemd? 't Is geen onzinnig huwelijk! Jawel, het is wel onzinnig, o, zeer zeker en erg onzinnig ook!Maar ik zal het nooit meer zeggen, als ik je er verdriet mee zou doen.en we zullen trachten er het beste van te makenDroog jij je mooie Japansche oogen maar, prinsesje Ik had tranen in mijn oogen gekregen, maar niet, omdat ik erg verdrietig was; ik had vertrouwen in de toekomst. Ik had besloten niet te Brussel le blijven; Brugge was mijn eenige doel, dat ik, hoe ook. wenschte te bereiken. We zagen de Sainle-Gudule-kathedraal en vóór alles de verrukkelijke, oude Grande Place. Het nobele, sierlijke en eerbiedwaar dige stadhuis zelf. met zijn als van kant werk gemaakten spitsbogen gevel, zijn van hoektorentjes voorzienen toren met zijn spits die met zulk een met vaste hand gelrokken, ijle lijn in de vergulde beeltenis van Óen hei ligen Michaël omhoog stuwt; het weelderig gebouwde „Maison du Roi" en de oude gil denhuizen met grijs geworden muren en al die gebeeldhouwde emblemen, hier en daar 1 B B Haarlemmermeer. Vrijdagmiddag had op den Hoofdweg bij den Vijfhuizerweg in deze gemeente een ernstige aanrijding plaats tusschen een vrachlaulo'van de firma Vroonr en Dreesnran uit Haarlem en een wieflrijder, den 13-jarigen Hendrik Driessen, wonende te Hoofddorp. Bij het naderen van de auto is de knaap, die op z'n [iels een zak graan vervoerde, vermoedelijk een beetje zenuwachtig ge worden en z'n stuur kwijtgeraakt, waar door hij onderstboven viel, met hel hoofd legen 'n spatbord van den passeerenden auto terecht kwam en een eind werd meegee- sleurd. De chauffeur stopte onmiddellijk en vond den nog jeugdigen wielrijder in be- wusteloozen toestand op den weg liggen mei ean groote diepe wond aan het hoofd. Dr. N. verleende de eersle hulp, constateer de een ernstige schedelbreuk en achlte onmiddellijke o*rl>renging naar een zie kenhuis noodzakelijk. De heer N voor wiens woning hel ongeval gebeurde, stelde direct z'n auto beschikbaar om den knaap te brengen naar d? Mariaslichting te Haar lem. De politie stelde een onderzoek in. Door de gemeentelijke geneeskundige® zal op de gebruikelijke plaatsen in de Haar lemmermeer in het tijdvak van 29 Septem ber7 October a s. gelegenheid worden ge geven tol kostelooze inenting en herinen- ling. Hillegom. De R.-K. Middenstands orga nisatie De Hanze heeft een ledenvergadering gehouden. De opkomst waa aanvankelijk niet groot, later beter. Medegedeeld werd, dat ondanks den gehouden propaganda-avond met 2 sprekers, het ledental nog verminderd was. zelfs hebben sommigen de contributie- kwitantie geweigerd. Dit brengt het bestuur ten opzichte van zijn financieels verplich tingen nopens het bondsbewtnur in groote moeilijkheden, waarin het afd.-bcstuur zich voor dit jaar heeft gered. Toch zal het niet schromen desnoods de namen dergeneo, die met schuld weggingen uit do organi satie, te publiceeren. Medegedeeld werd, dat de Centrale Raad op 6 October a.s. te Amsterdam zaf ver- gaoeren en dat van G—8 October a.s. een Congres van den R.-K. Middenstandsbond wordt gehouden. De besohrjjviogsbrief werd behandeld en de Bondsbegrooling 1926 goed gekeurd. Verschillende leden gaven zich op om het Congres geheel of gedeeltelijk bjj te wonen. Tot afgevaardigde naar de aJg. verg. wem gekozen de heer P. Klaver, plaatsverv. oo heer Van Gennip. Besloten werd op 4 October a.s. een Bloempjesdag te organiseeren ten bate van Santos, een vereenigmg, die niet-kapitaal- krachtige T.B.C.-lijders van den R.-K. Mid denstand in ean sanatorium verpleegt Bjj de rondvraag wees do G. A. nog eens dringend op de noodzakelijkheid van het lid zijn van de Hanze, daar de overheids bemoeiing onherroepelijk komt als do mid denstand zich niet weert door verguldsel verlevendigd. De dejeu neerden in een restaurant, wat mij, als iels heel nieuws, amuseerde en na langen auto rit in het Bois de Cambre, zijn we naar Brugge verlrokken. En nu ben ik te Brugge! Maar ik heb er nog niets van gezien; 't is in den winter vroeg donker en we kwamen er in donker aan. Ik zag voor het zonderlinge station een gotisch station 1 een erg alledaagsch plein met gewone huizen. Toen stapten we in een rijtuig en nu ben ik in het „Hotel de Flandredruk bezig in mijn zitkamer deze bladzijden te pennen. Ik had niet ge dacht zooveel op te schrijven en zeker niet dat, wat ik opschreef; maar mijn pen vloog over het Kipier en sleepte in haar vaart op goed geluk de feiten, de gedachten en de woorden mee, waarvoor zij, noch ik den lijd hadden ze met zorg te kiezenEn ik vond hel vermakelijk de vaart van mijn pen te volgen. Kerjean ik bedoel Willem haalt zijn poststukken van het postkantoor; ik moet tegen etenstijd beneden in den hall op hem wachten. Morgen hoop ik Brugge ie zien. If. Brugge, 11 December O, 't is al 1e bedroevend, al le vreeselijkt Ik zal nooit den moed hebben te schrijven.., Als ik todlr schrijf, dan doe ik het werkelijk niet uit molancholiek genoegen om indruk ken te noteeren, die ik te Brugge hoopte op 1e doen, die ik er kwam zooken, lorwijt ui mijn geesl en hart niets dam lieflijke verha len rondwaarden 't Is alleen maar om mijn spijt, mijn teleurstelling en mijn woe de uit te schreeuwen 1 (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5