Waag-al en Bolle-Wang. CORRESPONDENTIE. Luid roept hij nu in het donker om hulp. Daar hoort hij echreden naderen. George wordt er geroepen en hij herkent de stem van zijn vader, die vergezeld is van den 'knecht van mijnheer Wins. Beiden zijn goed gewapend. Hoe verbaasd waren zij. George boven op het oude blokhuis te zienMaar hun verbazing steeg ten top, toen zij ver namen, dat hij de wolven allen levend in bet blokhuis gevangen had. Nu ging het naar boven het dak op en door de gaten in het dak schoten do beide schutters de hui lende dieren, die te vergeefs trachtten zich te verschuilen, neer. Een flinke stapel brievan hoor! De prijs raadsels waren zeer naar genoegen heb ik van aiLle kanten gemerkt Ik heb gezien dat vielen graag de bedde soorten oplosten maar natuurlijk mag men maar met eeme afdee- limg meelden. anders zou het niet eerlijk zijn. Trijntje Voorma en Gretha v. d. Zwart, jullie schrijft altijd samen, onderteekent al tijd 9amen, dus de prijs is voor je beiden, gaai maar samen heen om dien te halen. Wdan en An© Hemerik ,voor ju-Mie geldt heizeltfde Wat ik hierboven Schreef, dus gaat ook maar samen om je prijs te halen. Frederika Bourgeois, geKik met je prijs, schrijf mij maar wat voor boek of je hebt gekregen. Bep. Spierenburg, zie jc dat was goed be dacht van jou om nu jeder apart in te zen den, want nu is de prijs op jouw naam ge vallen. Alle nieuwelingen zijn mij welkom, ieder, die er zin in heeft, mag mee doen. Merk ik, dat het ernst is en men ook wel mee doet, al zijn er geen prijsraadsels, dan antwoord ik natuurlijk aan die nieuwe lingen ook eens apart. Jozef en Ml entje Hanno, ja dat koude re genweer was allesbehalve gezond, maar nu hebben we g-eluk'kiig al weer sinds Zaterdag mooien zonneschijn en is het overdag weer lekker warm in een kamer waar de zon binnen komt. Mini Metselaar, ik vind het altijd aardig ais er raadsels voor- mij worden gemaakt en zeker als het toepasselijke zijn op een da tum of een gebeurtenis. Rika B-Mek, vandaag 2 lange brieven van 'je tegelijk ook die der vorige week. Gooien jullie de brieven wel altijd i-n de goede bus, want je zegt dat je den vorigen, verleden week Maandag al .-had bezorgd. Met je 2. lange brieven heb je goed de schade inge haald van de vacamtieweken. Over dat eene wat toen gebeurde, denk ik precies zooaJls jij. Mocht ik je nog weer eens ont moeten, dan pralen we daar nog wel eens over. Aardig van die bangplant die nu zoo flink groeit Hannie Mieloo, was dit prijsraadsel zoo gemakkelijk te vinden, gelukkig hoor. Cor Lef eb er, nu begrijp ik beter waar je woont, dat is veel waard als je een mooi ruim uitzicht hebt. Corrie van Leeuwen, ik benijd je niet-, dat je in zoo'n vreeselijke stortbui hebt geloo- pen, ik vind het een akelig gevoel om klets nat te worden. Barrie Kenbeek, je denkt zelf ook dat je je brief in een verkeerde bus hebt gedaan, 'kijk of vraag dan nog eens goed. Louis de Hertogh, heb ik den eersten brief gekregen na je verjaardag? voor mij werd dus je schrijfetui ingewijd? aardig hoor. Lien de Graaf, ben je ook zoo blij als ik :met dit zonnige vroolijko herfstweer? Dins dag ben ik weer 2-maal voorbij je huis ge tramd, maar ik zag niemand. Jan Kist, je anecdote zal ik later eens plaatsen. Mi-entje Kenny, je brief der vorige week kreeg ik hu pas. dat heb je zeker al gezien. Hoe is het met Lorre, praat hij al veel? MortJha Overvliet, dat was ook geen 'pretje om met kletsnatte voelen op school te [móeten zit-ten en behalve dat 'het geen 'pretje was, is 'het ook heel ongezond, ben je niet verkouden geworden? Mden en Jo van Zwieten de Blom, dat be grijp ik, dat jullie blij bcn-t dat je moeder weer heelemaal beter is. Marie van Leeuwen, je bent dus een hee- jlen lijd uit logeeren geweest evenals ik, Want ik was ook week van huis. Elfje Waag-al, Nimmer-bang - <- zei tot Elfje Bolle-Wang: ik kan springen want 'k ben groot oven gindsche breede sloot! Stevig gaf hij hem de hand, nam een sprong van af den kant, raakte juist nog met één been tot den grooten, witten steen. In de sloot, dè sleén was glad Waag-al gauw in *t water zat en Zijn vriendje Bolle-Wang, werd toch zoo verschrikk'lijk bang Aid de Groot, jij hen tnahmrlijk blij ter wille van Bep, je zult 'haar boek ook wel eens mogen lezen. Die feestdag valt op Zon dag, dat tref je. Drietal KÜkier. dat raadsel kan niet, wamt de dauw, dien men 's-morgens overal ziet is met au en dus niet het omgekeerde van woud. Neltv Tone kem-s, wat gezellig voor je dat je een eigen klein katje hebt gêkregen, beb je het meegebracht uit Rotterdam? Je hebt deze keer niet gelukkig geloot, ik hoop, dat je beurt ook eens zal kom-en. Saarlje Swamen-burg, dat is ellendig, dat weet ik bij ondervinding, als de wortel er in blijft zitten al-s een k-ies wordt getrokken, maar nu ben je die toch ook kwijt, gelukkig. Annie Huisman, je woont nu veel verder van den Witte Singel, en waar ga je ook weer school? kan je dan niet voor of na schooltijd' je brief bezorgen? Janny Jansen, heel gezellig hoor. dat je mij alles over de vakschool vertelde, toch wel prettig hè om dat alles zoo grondig te loeren. Het aam-tal kinderen dat mee doet aan de raadsels is o zóó verschillend, dat zie je wel aan de lijstjes van namen, 's Winters doen er veel meer mee, omdat men dan toch 's avonds in huis blijft en met de prijsraadsels doen er altijd extra veel mee, dat weet iedereen wel. NoJLie Broers, dat heb je goed geraden, wat betreft dien leeftijd, dat scheelt niet veel. Wat bedoel je daarmee, geen schuld meer hebben? Michela en Lena de Vleeshouwer, n-iet ik besliis over de prijzen maar het lot. wat kan men daartegen doen? Het was goed. dat het niet deze keer was met de prijsraadsels dat er geen naam stond onder den brief. Rika en Jaantje van Leeuwen, ja met 3 October kom ik enkeJe dagen in Leiden logeeren. Dat hoop ik voor allen dde naar Want ook hij kwam raar te pas; druipnat kropen ze op 't gras moeder zon zag 't lachend aan, dacht' web dat hot zoo zou gaan. Maar toch kreeg ze medelij met de stumperds allebei, zond haar warmó stralen neer en sprak: doet dit nu niet weer Elfje Waag-al, Nimmer-bang efi jij Elfje Bolle-Wang dan droog ik je kleertjes hier stellig binnen het kwartier! HERMANNA. het Schuttersveld hopen te gaam, dat het flink opdroogt tegen dien tijd, de zon der laatste da een zal er al goed voor zorgen. Niesje de Gelder, je schrijft met recht: er zijn o zóóveel, die graag een prijs willen hebben dat is ook zoo, dus d«k moot er weer heel véél teleurstellen. Altijd, maar moed houden en jij behoort tot degenm, dda bij de gelegenheden van extra prijzen, dubbel meeloten. Annde en NeeLtje van Leeuwen, ik ant woord jullie dikwijls earn en, vooral, wan neer zooals vandaag ik extra veel brieven dus ex-tra veel werk heb. Dat merken jullie buiten natuurlijk nog veel meer als er al wat nachtvorst is geweest. Het is nu de laatste dagen overdag zonnig en warm maat 's nachts al wat vorst. Annde veel ple zier in 's Graven zande. Marie Wijnbeek, je brief kwam n-u weer al Dinsdagsavoandsdoordat je hem Maan dags meteen had geschreven en verzonden, ma-ar je mag hem gerust ook pas Dunfedags verzenden, ga je gang, dam -krijs ik hem Woensdagsavonds. Wat een mooi postpa pier, is dat van jou? Louis Hartkamp, als je veel -huiswerk hebt. behoef je volstrekt geen langen brief er bij te schrijven zooals nu, -heusch met een enkel regeltje ben ik dam ook tevreden, want ik begrijp best, dat je steeds meer les sen en huiswerk 'krijgt. •Lies Wdttseman. je bent aan de sukkel ge weest hoor, men hoort overal van menschen die verkouden zijn en hoesten, het mooie weer der laatste dogen zal er, hoop iik, ver betering in gebracht hebben. Is de duiin ook weer beter, dat zal lastig geweest zijn met schrijven, ik hoop dat ik noodt iets aan mijn rechterhand of arm krijg, wamt hoe krijg ik dan mijn correspondentie aam jullie klaar? Viertal uit Warmond, alle vier meege daan toen aan de -kinderspelen en totem enz.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19