WAKERUN DEN OUDEN I EENE GROOTERE SORTEERING E. LOEB, Fa. De Bazar-Breestr. 161 jjj 1 Vindt U Nergens. I Door enormen omzet Groote Afslag VARKENSVLEESCH Verrichten alie Bankzaken. Geen bedragen beneden f1000.- SMIDSKNECHT I in HEEREN nn DAMESKLEEDING 1 Het Residentie-Orkest Firma I. ZANDVOORT, OUDE VEST 53 TELEFOON 880 Luxe Brood-, Beschuit- en Banketbakkerij. SPORT. Gekookte Lever Pekelvlees ch - Prima gekookte Rookworst en Rookvleesch. LEIDEN TEL. 611 - TURFMARKT 4 EFFECTEN, COUPONS, CHEQUES, INCASSO, DEPOSITO, CREDIETEN, een MEISJE van het eenvoudigste tot het fijnste genre [jjj ys s Vraagt onze bekende KANTREEP E. R. BEULINK, L. Mare 6 10 - Tel. 1133 Stads-Gehoorzaal Leiden DRIE CONCERTEN IN ABONNEMENT Dr. PETER VAN ANROOY Bakkerij ,,De Korenbloem WESTLANDSCHE DRUIVEN Tomaten-Pure 12 Cent per blik. terrein, waar te ongeveer halfdrie het Fes tival officieel werd geopend door den eere voorzitter van het festival jhr. W. C. v. Panhuys. Door loting weiden nu de verschillende geldprijzen onder de corpsen verdeeld als volgt: le pr. Fanfare Concordia, Boskoop 2e pr. Harmonie Eensgezindheid, Lisse; 3e pr. Fanfare Excelsior, Noordwijk; 4e pf. Fanfare Juliana Stompwijk5e pr. Harmo nie N.Z.H., Oegstgeest en een troostprijs voor Haarlems Tramfanfare. Dan werden de vaandels gekeurd door de jury, bestaan de uit de dames mevr. v Panhuys, mevr. Binnendijk en mevr. Van Nes. De le pr. was voor Haarlems Tramfanfare, 2e Juliana Stompwijk en 3e N.Z.H., Oegstgeest. Ver volgens bliezen de corpsen hun nummers te beginnen met Crescendo, onder leiding van haar nieuwen directeur Gerardus Dik. 't Behoeft zeker niet vermeld dat alle ver- eenigingen hun beste beentje voorzetten. Ongetwijfeld heeft het publiek genoten van de mooie uitvoeringen. Zoo was ook deze dag weer officieel ton einde, maar toen begon met dubbele kracht het kermisrumoer wat altijd weer een groo- te aantrekkelijkheid schijnt uit te oefenen. De derde dag was weer beschikbaar voor de Oranjefeesten. De verschillende volks spelen zouden nu plaats hebben. Het be gon opnieuw met gunstig weer. Te 'halftien s morgens werd reeds begonnen met pak- jesdragen (gecostumeerd) door Noordwijks straten. Een reuzenaantal jongens nam hieraan deel. Voor het mooist costuum wer den de prijzen als volgt toegekendle pr. Gerard Bijnders, als neger, 2e Cor Tissing, als Indiaan, 3e P. Lindhout, als page, 4e F. Bosman, als clown, 5e Co Bijnders, als zigeunerin, Ge. Dan. Duzozwa, als verpleeg ster, 7e C. de Groot aJs clown, 8e. M. Har rijnen als Tiroler, 9e. H. Meppelink, als boerin, 10e Cor Verwey als clown, 11e Theo Steen voorden, als bakei, 12e H. van Bijn, als page, 13e Frans Versteege, als bakker, lie G'. Mooyekind, 15e O. en J. van Hou ten, 16e H. Brakel, 17e C. Verhoeve, 18e A. van Bijn, 19e W. de Haas, 20e J. Koele- man, 21e P. Zuidhoek, 22e Leo Hoogeveen, •J3e Koos van Kampen. 24e W. Passchier en 25e Jac. Zuidhoek. Eerst aankomende v/aren: Leo Hoogeveen, prijs horloge, 2. Jan Passchier, passerdoos, 3. W. Passchier, schoenen, 4. H. van Bijn, voetbal, 5. P. Ver steeg, tuinwerktuig, 6. Jaap Smit, sigaret ten, 7. M. Marijnes, mondharmonica, 8. Kees Mooijekind, portemonnaie, 9. P. van Kampen, 10 P. Pesschier. Een meer ernstig vermaak was de athle- tiek De 1700 meter werd gewonnen door Theo v. d. Berg in 6 min. 14 1/5 seconde 2a P. Reekers in 5 min. 14 2/5 sec., 3. Wol- terstorff in 6 min. 2 1/5 sec. De wedstrijd 200 Meter leeftijd boven 13 jaar: le Jac. v. d. Voort Pzn., 25 1/5 sec., 2. Theo v. d. Berg 28 4/5 sec., 3. P. Barnhoorn Dz., 30 sec. De wedstrijd 200 Meter, leeftijd 1216: 1. Jac. v. d. Voort 29 4/5 sec., 2. G. Parijs, 30 1/5 sec., 3. Go v. d. Voort, 34 4/5 sec., 4. Beluska Miklós, 35 sec., 5. J. v. Biel, 35 1/5 sec., 6. H. Imthorn 40 1/5 sec. Dan was aan de orde het balloopen voor meisjes. De enorme deelname bewijst dat dit bij de jongedames wel in den smaak valt. Een 140-tai dong mede naar de prij zen. De uitslag was1. Marietje v. d. Loö, 2. Nelly de Baad, 3. Annie v. d. Burg, 4. Dora Alders, 5. Nelly Hoogendoorn, 6. Greta Alkemade, 7. Joh. v. d. Berg, 8. Jans- je Zuidhoek, 9. Lena de Bes, 10. Jeannetio Waasdorp, 11. Fietje Caspers, 12. Geertje Schippers, 13. Toosje Alkemade, 14. Koba Koudijs, 15. Anna Salman, 16. Dora van Schie, 17. Truusje VlietVlieland, 18. Diena Vegt, 19. Neeltje Steenvoorden, 20. Gerda van Leeuwen, 21. Truus Duzozwa, 22. Annie Alkemade, 23 Marietje Smit, 24. Corry Esschauzier, 25. Truus Alkemade, 26. Truus van Oosten, 27. Truus v. d. Berg, 28 Koba Lindhout, 29. Tonia v. d. Wey- den, 30. Cor Steenvoorden. In de verlie zersronde kwamen bovendien nog met een prijsje uit: 1. Alie Hiep, 2. Marietje Bohe- men, 3. Annetje Meppelink, 4. Marietje Groenendijk, 5. Jansje v. Kampen, 6. Diena Zwitser, 7. Marietje Tissing, 8. Corry Hiep, 0. Truus Wanninkhof, 10. Elly Alkemaae, 11. Tina v. d. Plas, 12. Alie de Groot, 13. [da Slats, 14. Marietje Caspers, 15. Margje Coopers, 16. Aafje Vink17. Bodentia Bre- derode, 18. Dora Versteege, 19. Josa Ver steege, 20. Coba Smit, 21. Ida Wassenaar, 22. Jaantje de Haas, 23. Corry Vliet Vlie land, 24. Bika Hoogervorst, 25. Marietje Passchier, 26. Cath. Otto, 27. Martha v. d. Berg. 's Namiddags zou de groote Allegorische optocht plaats hebben te twee uur. We hadden wel gedacht dat daarvoor meer animo zou zijn geweest als men ziet i<oe het bestuur van de O. V. alles deed om dit aantrekkelijk to maken. De deelname viel ons bitter tegen. Een mooie groep was on getwijfeld de groep roodhuiden en ze ver kreeg daarom ook den len prijs voor het eigenaardigst geheel. Ook Utile Dulci had een wagen ii^ de rij met antipoden. Te halfeen was van dezen wagen nog niets klaar 1 't Was wel wat nonchalant; zij be haalde nog een 2en prijs eigenaardigst ge heel. Een aardig wagentje was de bonden- reclame van den heer P. v. Dam, 3e prijs eigenaardigst geheel. De Noordwijksche bakkers hadden een groote reclame opge zet om de menschen meer brood te laten eten en verkregen hiervoor een 4den prijs. Voor het mooiste geheel werd alleen een 3e prijs toegekend aan drie dames op de fiets, voorstellende het Oranje-Blanje-Bleu. Dit was een mooi groepje. De andere prij zen werden niet toegekend. De optocht maakte hierna een rondgang door bet dorp, begeleid door beide muziekcorpsen. Deze corpsen mag men wel heel dankbaar zijn voor het ontzettend vele en vermoeiende werk van deze drie dagen. Er werd wer kelijk wel wat veel gevergd van hun krach ten. Wij zouden daarom willen zeggen: Noordwijkers waardeert een paar van die wakkere corpsen 1 Verder werd op het feest terrein in de verschillende vermakelijkhe den het feest voortgezet. De besturen van O V. en Crescendo mogen tevreden zijn over het werk, dat zij zich tot taak hadden gesteld. Dank zij het prachtige weer kun nen deze feesten als uitstekend geslaagd beschouwd worden. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor de arbeidsbèmiddeling, wa ren deze week al9 werkzoekende ingeschre ven 7 personen, t.w. 1 timmerman, 1 stu- cadoor, 1 opperman, 1 broodbakker, 1 vis- scher, 1 kantoorbediende en 1 losse arbeider Noordwijk Binnen. Gisteravond werd een rijwiel, staande in een pooit naast een café alhier ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Tevens werd bij de politie aangifte ge daan van diefstal van een rijwiel vit een schuurtje achter een woning. Kerke 1. bericht, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. W. W. van Haaften. Noordwijk-aan-Zee. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. J. Ver meulen. Ger. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Koers. Oegstgeest. Naar wij vernemen, heeft de heer L. den Ouden aan het College van Kerkvoogden der Ned.-Herv. Gemeente om gezondheidsredenen ontslJag «gevraagd als penningmeester Kerkvoogd. Dit ambt heeft de heer de Ouden ruim 40 jaar met bijzon dere nauwgezetheid en toewijding vervuld. De gemeente heeft om den heer W. Overvliet, rijwielhandelaar alhier, opgedra gen de levering van een simplex-rij wiel bran card. Dezer dagen is dit vervoermiddel ge arriveerd. Het zal na aflevering geplaatst worden in een daartoe bestemde gelegen heid onder het Baadhuis. Tot heden werd bij ongevallen gebruik gemaakt van een draagmand, die toch bleek voor dit doel ongeschikt te zijn, vooral bij noodzakelijk vlug vervoer. Door het los draaien van een schroef kan het bovenste gedeelte geheel van het rijwiel worden afge nomen en de daarop liggende patiënt zonder moeite worden binnengedragen. Naar wij vernemen is de bedoeling om op het onderstel een dichte bak te maken voor het vervoer van overledenen. Het geheel ziet er praehtisch uit, waarmede weer is ge bleken dat voor aanschaffing van dergelijke benoodigdheden, men niet verplicht is naar een andere gemeente te gaan. Sassenheim. Kerke 1. bericht. Chr. Geref. Gem., Kerklaan: Zondagmorgen, te tien uur, en 's namiddags, te vijf uur. Leeskerk. Valkenburg. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam., te vijf uur (Zondag 46), ds. Hermanides. Voorhout H o 1 1. M ij. v. Land bouw Gisteren vergaderde de afdee- ling Oegstgeest en omstreken in het café „Boerhaave", alhier, onder voorzitterschap van den heer Marbus te Sassenheim. De minder goedp opkomst tot deze vergadering gaf den voorzitter aanleiding zijn verwon dering er over uit te spreken, dat nu juist de eerste vergadering na den met zooveel «ucces gehouden Kaasdag te Sassenheim, die zooveel belangstelling bad gevraagd en ze ker goede resultaten afgeworpen, de op komst niet beter was. Dit is ongetwijfeld geen blijk van waardeering voor het be stuur, dat steeds alles naar voren brengt wat in belang of voordeel kan zijn van de leden of hun bedrijf. Ook wees spreker er op, dat geen agenda voor de belangrijkheid van een vergadering tot maatstaf mag ge nomen worden, daar juist de inlichtingen, die uit ervaringen van het eene lid kunnen gegeven worden, van het grootste bela^ kunnen zijn voor andere VTagen stellende leden. Vooral dit laatste kwam op deze ver gadering bijzonder goed uit bij de bespre kingen na afhandelen der agenda. Voor de algemeene vergadering te 's-Gra- venhage op 24 September, werden als afge vaardigden, resp. plaatsvervanger benoemd de heeren Marbus en J. v. Noort (Lisse), aan wie vrij mandaat werd gegeven. Voor de rondvraag bracht een der leden den melkprijs ter sprake, en daarmede in verband het verschil in prijs te Haarlem en Leiden. Uit de besprekingen hierover bleek het gevoelen, dat melkhandel en consumptie- melk-leverende veehouders, geheel onder de sfeer van „de Landbouw" leefden, en deze het recht zich toe-eigenden den prijs voor de leveranciers te bepalen, zonder meer. Zelf werd een strenge controle uitgeoefend, en melkhandel en veehouders met boycot, enz. gedreigd, indien de voorschriften niet wer den gevolgd. De vergadering gevoelde wel voor „het overleg" dat o.a. ook te Lisse plaats vond tusschen handel en veehouder, doch andere stemmen gingen op, dat de veehouder toch weer niets uitstaande had, met de winst marge van den handel, enz. cn alleen met wat hun product kan of moet opbrengen. Het resultaat van de besprekingen was, dat belanghebbenden zich zullen vereeni gen, om ook. al zou men. wat men noemen kan, onder Leiden ressorteeren, contact zoe ken met Haarlem om den daar steeds hoo- geren prijs voor de melk te bekomen. De huidige vervoergelegenheid neemt de be zwaren, vroeger geldende, weg. en als uit deze omgeving een behoorlijk getal bedrij ven besluit de melk aan Haarlem te leveren, zal dit bij een beetje goeden wil, wel zijn te bereiken. Fnkele daarvoor in aanmerking komende veehouders gaven, staande de ver gadering, reeds de toezegging tot medewer king en namen het besluit in die richting stappen te doen. Nog enkele huishoudelijke besprekingen volgden hierop, waarna de voorzitter bij de sluiting nog wees op het feit. dat ondanks alles, een vergadering als deze. door een eenvoudige vraag en bespreking voor de leden toch nog van het grootste belang kan zijn. Wassenaar. Kerke 1. bericht. Nèd. Prot.-Bond: Zondagmorgen, te halfelf, mej. ds F. Rappold. Rem. pred.. van Zwam- merdam. Zoeterwoude. Kerkelijk bericht, voor Zondag- Herv. Kerk voorm. halfelf, ds Glas, van Boskoop; nam. twee uur, ds. Luu- ring, van Hazerswoude. VOETBAL. De wedstrijden der Keur-elftallen. De* volgende spelers hebben bericht van verhindering gezonden: Terbeek (N.A.C.), Bodermona (Be Quick), dr. Levèfre (Kam pong). Het is nog nieit bekend, door wie pijl vervangen worden. Voorts was nog geen antwoord ontvangen van: Vermetten (H.B.S.), Weber (Sparta), Van der Meer ('t Gooi), De Haas (Be Quick) en Van Haeren (Wil- helmina. De overige 36 spelers hebben allen reeds de uitnoodiging aangenomen. LAWNTENNIS. De Amerikaansche kampioenschappen. Te New York wordt sinds eenige dage» gespeeld om de Amerikaansche kampioen schappen. Men is thans al zoover gevor-« derd dat de beslissingen in zicht zijn. Zie hier de resultaten van de ontmoetingen tu«- sthen de keien" Borotra sl. Herndon; Alonso sl. Chapin, 60, 86, 63; Johnston sl. Lott, 61, 63 3; Johnson sl. Anderson 61, 16, 86, 64; Lacoste sl. Norton, 64, 2—6, 86, 36, 86Williams sl. Borotra in 3 sets. Bichards slaat Lacoeto 04, 63, 63. De laatst overgebleven buitenlander is nu uit den kamp verdwenen, aangezien John ston 63, 68 61 62 Alonso sloeg. Til den sloeg Johnston 6—4 6—0 64. William® sloeg Kingsley 75, 54, 63. WIELRENNEN. Leddy geschorst. De Haagsche stayer F. Leddy heeft zich onlangs bij de wedstrijden op de Botter- damsehe baan tegen een lid van hot bestuur van den Ned. Wielerbond misdragen en is daarom voor drie maanden geschorst. Do straf is reeds ingegaan en duurt tot 17 De cember. Leddy heeft inmiddels verontschul digingen aangeboden. SLINGERBAL. Wilskracht-GenieDonar. Zondagmorgen om elf uur heeft op het L.F.C.-terrein de laatste wedstrijd plaats van de slingerbal-compelitie, uitgeschreven door den Turnkring L. en O. Hierin zal de beslissing vallen wie win naar wordt van den wisselprijs. ATHLET1EK. „Donar". Donar heeft besloten deel te nemen aan de athletiek-kampioenschappen van K. N. G. V. te houden 27 Sept. op „te Werve". BOKSEN. Om het Europeesch kampioenschap lichtgewicht. Woensdagavond had te Par^s de boks match plaats tusschen Lucieo Vinez en A van Vliet (Holland) om het Europeesch kampioenschap lichtgewicht Van Vliet verdedigde zich op schitterende w^ze. D0 jury verklaarde Vinea op pain ten tot winnaar. SCHAKEN. De Nederland—België-wedstrijd. Het bestuur van deo Nederlandschen Schaakbond heeft besloten den Belgischen Bond te verzoeken den wedstrijd tegen Ne derland niet op 4 maar op 11 October te 's-Gravenhage te komen spelen. Tevens zal de Nederlandsche ploeg op«- nieuw worden vastgesteld, ten einde spelers die oorspronkelijk verh.nderd waren, ahnog in de gelegenheid te- stellen alsnog uit to komen. VERSCH VLEESCH. Haas Bosbief en Rollade Staartstuk Riblappen Runderlappen Gehakt 1.20 0.85 085 0.80 0.70 0.70 Schenk elvleesch Contrafilet Vette Runderlappen Rundvet Eigen gesmolten Vet 0.65 0.85 0.65 0.70 0.65 Schenkels 0.40 BEVROREN VEEESCH. VARKEN SVLiESCK Haas 0.90 Rosbief0.70 Staartstuk 0.75 Riblappen 0.60 Extra lijne Lappen 0 50 Sóepvleesch. 0.50 Contrafilet 0.75 Schenkelvleesch 0.50 Biefstuk0.80 Ribstuk0.70 i- ehakt0.50 3664 Filet0.80 Rollade^O.S'O Fricandeau 0.80 Lappen0.75 Carbonade (Rib, Haas of Lende 0 70 Reuzel Versche Worst Saucijsjes. Vette Lappen Gehakt Koppen en Pooten 0.70 0.60 0.65 0.50 0.60 0.15 KALÏSVLEESCH. Kalfs Fricandeau 1.50 Kalfs Lappen 1.25 Kalfs Carbonade 1.00 Kalfs Gehakt 9 0.90 Kalfs Poulet 0.90 Kalfs Schijf 1.26 Voor Winkeliers en Inrichtingen het adres voor Fjjne Vieeschwaren "TBS BERLINER LEVERWORST gaf" Al deze Artikelen worden zonder verhooging thuisbezorgd Wij hebben gelden beschikbaar voor Credieten op korten termijn, tegen billijke voorwaarden, mits goede zekerheid, 3643 -"SES! GEVRAAGD voor 1 of 18 November kunnende koken en zelfstandig Werken van g.g.v. Mevrouw MUTTERS,' Berkenlaan 4, '•rk do Kieviet. 3050 Gevraagd een 8693 bekend met vunr-, bank- en kaehelwerk, by C. GANSER, Aalsmeerderdyk686, Aalsmeer 8j dan bij 3655 j|j JCLELElfilClClCiCLEiCiCiClCICICieLClCICieijEieirLeiCLeLElCLKiCLCICLCVCL TIJ IJ IJ IJ IJ IJUlJIJIJ IJ IJIJIJIJIJIJIJ IJ IJ IJl lal JIJ IJ IJl JIJ IJ IJl IJ IJ IJ 12 Verkade's Huis. Luxe Blik gemengde Biskwie 11.00. Verder alle soorten V erkade's-Artikelen 30 et. per pond. Aanbevelend, 4648a J. W. DIRKSE Dzn. Eelf 836 - Haarl.straat 75 n.b. de Vrouwensteeg. Fijn gekrulde Speculaas, Janhagel, Allerhande. Arnb. Meisjes, Reclame-Sprits, Bitterkoekjes, Zoete Krake lingen enz. 16 ets. p. ons. Mocca Galettes. Zandsprits. Wafeltjes, Hernhutters. Weener Dessert,Leidsche Moppen, Zandkoekjes. Javaantjes, 20 cent per ons. Groote sorteering gevalde Koekjes 26 ct. per ons. Amandel broodjes, Soezenbakken en Choc. Bekers met Ananas 10 st. p. stnk. - Reclame-Speculaas 50 ct. per 5 ons. Aanbevelend, 3666 t© geven door onder leiding van lc Concert: Maandag 26 October .92fc 2e Concert: Dinsdag 12 Januari 1926 3e Concert: Donderdag II Maart 1926 Prijs per Abonnement (niet persoonlijk) f 2.30 alle rechten inbegrepen. Abonnementen en plaatsbespreking dagelijks van 's morgens 10 tot half 1 en van halt 2 tot 5 unr n m. by den Muziekhandel EGGEBS, Botermarkt 14. Voor hen, die reeds inteekenden, liggen de Kaarten *er afhaling gereed. 3623 I! f Probeert mijn Overheerlijke Speculaas 25 en 85 Ct. per half pond. Andere Koeksoorten 25, 85, 40, 50 en 62H Cent per half pond. Beleefd Aanbevelend, H.J.NIEUWENHOVEN Janvossensteeg 29. 3670 40 en 45 Cent p. pond. Verder alle soorten Fijne Peren, Handappelen en Nieuwe Noten. Aanbevelend, 4549» J. W. DIRKSE Dzn. Haarlemmerstr. 75 nabfj de Vrouwensteeg. Tel. 836.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7