No. 20099. LEIOSCH DAGBLAD. Vrijdag 18 September Tweede Blad. Anno 1925. UIT DE OMSTREKEN. Alphen* Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester dr. Lovink. Af wezig met kqpnisgeving de heer Van Dijk. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Mededeeling wordt gedaan van verschil lende goedkeuringen van Ged. Staten op genomen raadsbesluiten. Betreffende een vraag van den heer Hern- green, gedaan in de vorige vergadering, pver gebrekking politietoezicht, deelen li. gn W. mede dat de commissaris van politie (o een schrijven uiteenzet dat de politie krachtdadig tegen baldadigheid en het gangen aan vensterkozijnen optreedt. Van Januari af werden 13 personen geverba liseerd wegens het staan op drukke ver keerspunten, 16 processen-verbaal werden gemaakt wegens het rijden op voetpaden. Tot geestelijken, schoolhoofden en bestuur- deren van vereenigingen werd een schrij ven gericht oim mede te willen werken aan Jiet tegengaan van baldadigheid bij de Jeugd. De heer Herngreen merkt op dat het mar ken van die processen-verbaal alléén geen yerbeterden toestand schept. De verbete ring heeft spr. trouwens pas geconstateerd na 29 Juni. Spr. dankt intusschen voor dit antwoord en hoopt ook nog eens iets n&- 'jders te hooren omtrent de versperring van Jie Bruggestraat op Zondag. Ingekomen stukkenAdres van het Jandontginningscomite te Drenthe om gra tis wagons compost voor bemesting. Afge lezen. Adres van het gemeentebestuur van Zoe- terwoude om adhaesie te betuigen met een adres aan de Begeering tot afschaffing van den Zomertijd. Voor kennisg. aangenomen. Aanbieding door B. en W. van de ge- BQeentebegrooting, dienst 1926. De begrooting sluit voor den gewonen 'dienst met een bedrag van f 672.493, voor 'den kapitaaldienst met f 756.635. Adres van -de B.-K. Ver. Moederschaps- zorg te Heerlen om f 500 subsidie. Afge wezen. Verzoek van de Ver. voor Land- en Tuin- Jjouwonderwijs om gratis beschikbaarstel ling van een lokaal met licht en f 50 sub sidie, Toegestaan. Verzoek van den gemeentewerkman Dom burg om salarisverhooging. Zal bij de ge- meentebcgrooting worden behandeld. Voorstel van B. en W. tot het aangaan •Sener overeenkomst met de N.V. Ned. Ter- Ino-C'hemische Fabrieken te Amsterdam. De heer Den Hertog juicht dit voorstel toe. Aan een liopeloozen toestand komt tan een einde. Het is zonde dat hier jaar- jijks een 70-tal dieren vernietigd wordt. Evenwel zou spr. de overeenkomst dusdtu big gewijzigd willen zien dat eventueel la ter te behalen winst niet aan de gemeente toaar aan de landbouwers werd uitgekeerd omdat de laatsten steeds in het nadeel zijn, doordat de fabriek hen slecht» 2/3 van de huid betaald, terwijl zij thans de geheele huid van het cadaver vergoed krijgen. Het voorstel wordt met deze bemerking iangenomen. Voorstel van B. en W. tot het verleenen yan medewerking voor den bouw van een Overdekte speelplaats bij de R.-K. school te Aar) an derveen. De heer Bol meent dat deze speelplaats wel wat duur is. De heer Leliveld wijst er op dat er maar 60 kinderen 's middags overblijvende speelruimte iB dus wel wat grootsch ontwor pen. De heer Wolf vraagt hoe het komt ïat B. en W. deze speelplaats wel steunen én de jaren in de pen zijnde verbetering van de speelplaats aan de Schoolstraat öiet. De voorz. antwoordt dat B. en W. in geen geval opzettelijk niet willen medewerken aan de verbetering van de Schoolstraat speelplaats. Er is voor eenigen tijd echter kans geweest dat de geheele school daar, krachtens Rijksbesluit zou moeten verdwij nen; deze kans bestaat niet meer en B. en iW. zullen spoedig met een voorstel tot ver betering komen. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Voorstel van ii. en W. tot het aankoo- pen van rentegevende eigendommen voor het „Waarborgfonds inzake Woningbouw." Aangenomen. Voorstel van B. en W. om nog een cre- diet toe te staan van f 13.000 ten behoeve yan de verbetering van de Hooftstraat. De heer Van 't Riet maakt bezwaar te gen eenige posten op de raming van dit werk, o.m. voor bijzonder toezicht en boo- men-aankoop. De voorz. wijst er op dat het hier een speciaal werk betreft waarbij ook speciaal toezicht noodig is. 't Is een groot, belang rijk werk, bovendien. Wat die boomen be treft, mogelijk is de prijs wat hoog doch men dient te bedenken dat het sierboomen zijn die de menschen niet gaarne missen, terwijl de gemeente ze voor de wegverbree- ding perse noodig heeft. De heer Noomen is met het eerste ant woord van den voorz. matig tevreden. Bij de aanstelling van een adjunct-architect was beloofd geven bijzondere arbeidskrach ten aan te nemen. De voorz. wijst er nogmaals op dat B. en W. dit standpunt stellig niet prijsgeven, doch dat het. hier zéér bijzonder toezien t geldt. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een strook grond van de N.V. „Het Midden standshuis" aan de Hooftstraat. Aangenomen. Voorstel van B. e nW. tot hel beschikbaar stellen van een crediet van f 13000 ten be hoeve van den aanleg van waterleidingbui zen langs de Verlengde Aarkade en in de Lagewaard. Aangenomen. oorslel van B. en W. om afwijzend te •^schikken op het adres van verschillende bewoners van den Gnephoek, houdende ver zoek om electricileitsvoorziening aldaar. De heer Den Hertog verwondert zich over dit antwoord van B. en W. 't Is krachtig -doch.koud. Spr. wijst er op dat de ge meente-bedrijven veel winst afwerpen. Hij acht juist daarom de gemeente verplicht die menschen daar eleclriciteit te bezorgen, ze zitten buiten het gemeentelijk centrum en moeten toch reeds veel ontberen. De heer Gesman is het met den vorigen spr. eens. Weth. Vlasman en de heer Herngreen be- toogen dat de aansluiting de gemeente op een verlies van f 500 per jaar komt te staan en dat voor hoogstens 13 verbruikers. Dit zou een teer oneconomisch beheer zijnl De heer Den Hertog bepleit nogmaals breedvoerig zijn standpunt en stelt voor de aansluiting nog vóór den winter in orde te maken. Dit voorstel wordt met 5 tegen 11 stem men verworpen. Het voorstel van B. en W. i9 hierdoor aan genomen. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van twee lokalen bij de Landbouwhuishoud- school aan de Raadhuisstraat aan het Be stuur der Chr. Lagere Landbouwschool. Aangenomen. Voorstel van B. en W. om aan het bestuur van het Departement Alphen aan den Rijn der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen gedurende den a.s. wintercursus weder te verhuren de lokalen der O. L. school, School straat, voor zijn ambachtsleekenschool. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhjiring van woonhuizen met pakhuis aan de Prins Hendrikstraat aan C. de Jong en L. F. Scheepers. Aangenomen. Voorstel van B. en W. in verband met een desbetreffend verzoek van Commissaris sen van de Nutsambachtsteekenschool om voor den cursus 1925-'26 aan deze school eenige faciliteiten toe te staan. De heer Herngreen vindt de verdeeling der klassen op die school abnormaal. Tot de eerste klasse worden veel te veel leerlin gen toegelaten, vandaar dat men in de eer ste klasse 46, in de tweede maar 22 leerlin gen vindt Het schoolbestuur moe9t de le kl. leerlingen wat zorgvuldiger selecteeren dan is gemeentesteun niet noodig. De Voorz. zegt dat deze vraag door B. en W. reeds aan het schoolbestuur is voorge legd doch dat dit bestuur wees op het na tuurlijk accres ten gevolge van Alphen's groei. De heer Noomen is bang dat men met deze hulp een gevaarlijk precedent schept. Spr. wil het voorstel steunen, doch verzocht aan het schoolbestuur er op te wijzen dat de steun slechts voor één jaar geldt. De heer Bergshoeff wijst er op dat reeds zooveel door de gemeente is uitgegeven voor het landbouwhuishoudonderwijs, dat dit er nog wel bij kan. De ambachtsschool is een bloeiend instituut en hoopt in de toekomst zelf een schoolgebouw te stichten. Het voorstel wordt met den stem van den heer Herngreen tegen aangenomen. Benoeming van twee leden van het Alge meen Armbestuur wegens periodieke aftre ding van de heeren W. Kwaternaak en C. Breeveld Jr. Aanbevolen worden voor de vacature Kwakernaak: 1. W. Kwakernaak, 2. J. van Tilburg, en voor de vacature Bree veld: 1. C. Breeveld Jr. 2. C. Schüller. Gekozen: de heeren Kwakernaak en Breedveld. Voorstel van B. en W. om de tijdelijke aan stelling van J. van der Reijden als leeraar in het vak lichamelijke oefening aan de hoogste klassen van de openbare school aan den Oudshoornschen weg met één jaar te verlengen. Aldus besloten. Benoeming van een plaatsvervangend lid voor het nazien van de rekeningen over 1924 in de plaats van den heer D. van der Neut Jr. Benoemd: de heer Bergshoeff. Als aanvullingspunt der agenda noemt de voorz. het urgente feit dat drie nieuwe stra len een naam zullen moeten hebben. Deze straten liggen tusschen den Rijksstraatweg en de Grijpesteinstraat. Besloten wordt aan twee dezer straten den naam te geven van Van Velzenstraat en Raadwijkstraat, terwijl voor de derde straat nog een naam zal worden gezocht Bij de rondvraag verzocht de heer Wolff om de oude steenen, gekomen uit de Dorps straat te Aarlanderveen te gebruiken voor een wagenspoor op het Kerkvaartspad. Ten tweede wijst spr. er op dat het zeer noodzakelijk is ten behoeve van bewoners van het Jaagpad bij Gouwsluis de lantaarn nabij den tol te laten branden tot 12 uur 's nachts, liever nog den geheelen nacht. Ten derde vraagt spr. hoe het komt dat bij de aanbesteding van de verbouwing van het Weeshuis de laagste inschrijver is gepas seerd waardoor het werk aan de fa. Gesman, lid van het Weeshuisbestuur, werd gegund. Het lid Gesman wil hierover in geheime vergadering wel mededeelingen doen. De heer Den Oude wijst op de ondrage lijke' stank der Vernisfabriek en verzocht verbetering. De Voorz. zegt dat het gemeentebestuur reeds lang met de directie der fabriek doen de is over dit vraagstuk. De directie heeft alle mogelijke medewerking toegezegd, doch het vraagstuk betreft vele technische moei lijkheden. De heer Bergshoeff vraagt of het waar is dat schilders op Zondag hebben gewerkt in de LandbouwhuishoudschooU Den voorz. is hiervan niets bekend, doch hij zal dit laten onderzoeken. De raad gaat hierna in geheime zitting. Zaterdag 19 September a.s., des na middags 2 uur, zal door de Vereemging „Alphen Vooruit" in het gebouw van de Chr. M.U.L.O.-School in de Stevinstraat een tentoonstelling worden gehouden van bloe men, gekweekt door leerlingen van de ver schillende zich in de gemeente bevindende scholen. Boskoop. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. (Geref.) Evangeli satie, voorm. halftien, ds. Brouwer (doors bediening), nam. 6 uur de eerw heer Lyklema. „Salvalori", voorm. halftien Ned.-Herv. Kerk en nam. 6 uur de heer De Jonge Ned.-Herv. Kerk, nam. 6 uur, ds. G:as. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Fernhout. Waddingsvoen. Omtrent den" oorzaak van den brand in de N.V. Houthandel v.h. Alblas alhier deelt men ons mede, dat deze ontstond door een ontploffing in het ketel huis, waardoor in de onmiddellijke nabij heid daarvan liggende krullen, vlam vatten. Spoedig na het ontetaan van den brand was de burgemeester ter plaatse, die gezien de ernst van den brand, onmiddellijk de Goud- scke brandweer requireerde, welke onder leiding van den opperbrandmeester van der Ven, het vuur spoedig bedwong met de Waddingsveensche brandweer met tien stra len. Om negen uur kon de Goudsche brand weer vertrekken daar alle gevaar geweken was. Het bouwen van een dubbel woonhuis op een perceel grond aan den Kerk weg voor rekening van den heer M. de Gelder, is op gedragen aan W. Boeze, alhier. Een autobus van den dienst Gouda Boskoop werd nabij de Haagsche lijn alhier, aangereden door een vracht-automobiel. De autobus werd zoodanig beschadigd, dat de reis niet vervolgd kon worden. De reizigers moesten te voet verder gaan. Gisteravond te 7 uur had de inge bruikneming plaats der nieuwe Gereformeer de kerk, alhier. Behalve de gemeenteleden waren tegen woordig burgemeester en wethouders met den gemeente-secretaris; terwijl eenige pre dikanten van elders de plechtigheid met hunne tqgenwoordigheid vereerden. Met het zingen van Psalm 26 vs. 8 en 7 werd be gonnen, waarna gelezen werd P3olm 12& Vervolgens wenschte ds. Veder den kerke- raad en de gemeente geluk met het schoone gebouw, braoht een woord van hartelijke Q dank aan B. en W. voor hunne tegenwoordig heid, aan de bouwcommissie, aan den ar chitect en dagelijikscheo opzichter, aan de Orgelcommissie!, aan den lieer J. Spaan derman, en aan den milden gever van van luidklok en uurwerk. Voorts ontving een woord van dank de koster der kerk, die ai Z0n zorgen aan dezen avond had gewgd. Na deze toespraak hield Z.Eerw. naar aan leiding ^an Psalm 27 vs. 4 een korte predikatie, waarin hit de hoop uitsprak, dat ook de Gemeente, als David, zou wenschen te verkoeren in het Huis des Heeren. Daarna werd onder de collecte gezongen Psalm 132 vb. 5, 6, 9 en 10 en vervolgens Psalm 5 vs. 7. Daarna werd nog gesproken door ds. f Broekstra als oud-predikant van Waddinxe- veen, door da. Ferahout en door ds. Roos als vertegenwoordiger van 't classicaal be stuur, die ook deze eerste bijeenkomst sloot met gebed. Staande werd bgl 't einde gezongen Ps. 72 't laatste vers. De kerk was zoo stampvol, dat velen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. WoubruöOO. Kerke 1. bericht. Ned. Prot.-Bond: Zondagavond, te halfacht, ds. Nieuburg, van Boskoop. Sedert de vorige opgave hebben de vol gende personen zich alhier gevestigd: G. A. van Wieringen, uit Zoeterwoude; M. den Ouden, uit Rotterdam; A. Roos, uit Koude kerk; E. M. ^Vestdijk, uit Alphen aan den Rijn; M. Zoelenburg, uit Alphen aan den Rijn; M. C. de Jeu, uit Lisse; M. C.'Zand vliet, uit Alkemade en A. C. Stormbroek, uit Wassenaar. Vertrokken zijn: L. Sypesein, naar Voor schoten; H. Roos en gezin, naar Alphen aan den Rijn; M. Westdijk, naar Rotterdam; C. J J. Kuyper, naar AmsterdamH. M. L. Bos man, naar Dongen; J. Schijf en gezin, naar Alphen aan den Rijn; A. A van Kampen, naar Leiden en C. P. Bogerrnan en gezin, naar 's Gravenhage. Zwammerdam. De Missie-tentoonstel ling, vanwege de plaatselijke af deeling van den R.-K. Vrouwenbond, in het Patronaats. gebouw alhier gehouden, mag uitnemend geslaagd heeten. De daaraan verbonden weldadigheidsverloting was mede een suc ces, want de 600 loten a 40 cent waren reeds den eersten dag Uitverkocht. Tentoonge steld waren benevens kunstige handwerken ook veel fijn aardewerk en serviezen, als mede allerlei fijne huishoudelijke voorwer pen. Vele kleedingstukken, bestemd om voor Missie-doeleinden te worden weggezon den, waren mede tentoongesteld. De vertooning van de film: „Hoe ik mijn kind gedood heb", trok mede veel belang stelling. Kerkelijk bericht, voor a.s. Zondag. Ned.-Herv. Kerk, v.m. 10 en 's-avonds 7 uur, ds. Kloote. Geref. Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur, lezen eener predikatie. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, ds. L. B. Houlgast, van Boskoop. Burgerlijke Stand. Leven loos aangegeven kind van Gerrit van Delft en van Hendrika Holdinga. Ondertrouwd: Jan Arend" van Aelst, j.m. 27 jaar alhier en Aartje Louwerensia Dina Klein, j.d. 22 jaar (te Bodegraven.) Haarlemmermeer. De heer C. van der Maarei, gemeente-veldwachter te Hoofddorp, heeft te Amsterdam met goed gevolg afge* logd het examen voor het politiediploma Burger 1. Stand. Geboren: Neeltje, D. van N. J. Dol en Th. Vi3. Wessel, Z. van A. Colijn en A. Post Franciscue, Z. van H. W. van Dort en H. van Barneveld Pieter Gerardus, Z. van W. Bijma en G. Vaandering Cornelia Jan, Z. van C. Markus en A. M. K. Koofl- haas Cornelia Gerarda. D. van W. Th. A. Kreike en A. H. Bakker Maria, D. van J C. Knuvcrs en P. A. van Vel zen Pie ter, Z. van C. de Kwaasléniet en J. Braam Jacomina, D. van A. Café en A. Dol Georgius Ignatius. Z. van P. J. van der Klauw en Q. M. Borst Jan, Z. van Th. G. Hoos en C. van Beek Emma Engeltje, D. van A. Hamelink en E. Visser Leven- looze Zoon van J. Visser en G. van Veen Lamberlus, Z. van L. Berrevoets en A. G. Combee Lcentje, D. van W. Kilwinger en J. Voogt. Ondertrouwd: C. Molhuijsen 26 j. en G. Goulooze 20 j. P. J. G. Berndsen 26 j. en A. C. van Damme 22 j. - Gehuwd: M. Immink 22 j. en A. C. Bronk- horst 21 j. F. A. van Riet 25 j. en J. M. Vermij 21 j. Overleden: Teunis van Vuuren 66 j., ge huwd met M. Thomas Johannes Ruis 60 j.. gehuwd met A. E. van Beek Trijntje Margaretha 17 j., D. van J. Hopman en D. Kant Geertje 16 j., D. van D. J. G. Krijger en C. Drechsler. Katwijk aan Zee. De-agent van politie G. Romein is te Amsterdam geslaagd voor het politicdiploma ingesteld door den Alg. Ned. Pol. Bond. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te verkrijgen over een gevonden rij - wiel-belaetingplaabje, een sleutel en een tamme eend. In de zaal voor Chr. Prot. Belangen gaf de gymnasliekvereeniging „Hercules", onder leiding van haar instructeur, de heer W. L. Renee van Leiden, gisteravond een uilvoering. Toen om 8 uur aangevangen werd, was de zaal en de galerij geheel met belangstellen den gevuld. Op liet podium werd door 100 personen met het vaandel der vereen, voor op, aangetreden. Deze entrée lokte al dade lijk een applaus der aanwezigen uit. De meisjes waren in witte blouse met marine- kraag, korte blauwe rok, zwarte kousen en schoenen gekleed, de jongens in witte trui, zwarte broek en dito kousen en schoenen. De heer SideHus, sprak een welkomstwoord waarna hij mededeelde dat het jammer was dat deze vcreeniging nog niet in de onver deelde belangstelling van Katwijks burgerij deelden, daar deze sportbeoefening zooveel kan bijdragen tot karaktervorming en de re sultaten daarvan in het latere practische le ven van invloed kunnen zijn. Verder vraagt spr. eenige verontschuldiging voor het pro gramma, want er was lang geoefend om in de openlucht een uitvoering te geven, doch daar dit door onvoorziene omstandigheden niet kon geschieden, was de tijd wat kort geweest om voor „binnenwerk" te trainen. Na nog een enkel woord van waardeering tot den instructeur te hebben gericht, eindig de spr. zijn rede. t Terstond daarna werd aangevangen met het programma. Het begon met stokoefèningen van de jong ste leden, «mgeduid als adspiranten A en B. Zulke kleine parmantjes, net alsof zij het nu maar alleen kenden. Maar ze werkten cor rect, de discipline zat er in! Het brugwcrken voor dames en meisjes afd. B verwierf ook veel bijval. No. 4 was een heerenafdeel in g en adsp. B voor oefeningen aan en over het paard. Leuk werden ze uitgevoerd, het publiek was er zeer over tevreden. Daarna volgde marchee- ren en springen voor de adsp.-afd. hetwelk een keurig nummer was. De nu volgende Tremplin paard-oefenin gen door de dames-afd. uitgevoerd getuigden van bijzondere studie en voorbereiding. De nu volgende „standen" waren heel mooi. Vooral met de verschillende kleuren waar mede deze belicht werden, was dit werkelijk schoon. Daverend was het applaus. Hierna werd gepauzeerd en was er gele genheid om zich als lid der vereen, te doen inschrijven. Hieraan gaven ongeveer 20 per sonen gevolg. Na de pauze kregen we „Hoog Rek" voor de heeren afd. Deze oefenimgen verwekten veler bewon dering. 't werk was dan ook mooi! De volgon.de „vlagoefeningen" van de kleine meisjes waren ook erg aardig. Het Oramje blamje bleu, het gewirwar daarvan in rybhmisdhe vormen en standen gaf een zeer bekoorlijken aanblik. Daar de vrije en ordeoef. heerenafd. meer laag bij den grond bleven hadden deze niet dien bijval van het publiek wel'ke zij eigen lijk verdiende. No. 10. pasjes en springen ging er weer beter in want het leek wel of de jonge da mes, onder strenge tucht, op 't vrije veld lustig aan het pretmaken waTen. Als No. 12 kregen we "nog eenige zeer zware toefen te zien als „TrempHn brug" door de heeremafd. Als slot, eenige standen door de diames en meisjeaafd. Dat zulke peuterljes, (er waren er bij die pas school gaan I) zoo hoog klauteren durfden! Deze standen waren ook heel mooi. Door de bijzondere verlichting kregen ze een fantastisohen aanblik en meer dan eens hoorden we een gerekt „0!" uit de zaal op stijgen. Geen wonder dan ook dal dit slotnum mer, buitengewoon bijval ondervond. De heer Renee had een zwaie taak te ver vullen, le meer nog waar hij zoo nu en dan tusschen de oefeningen door een enkele maal enkele oefeningen meemaakte, het geen zeer in den smaak van het publiek vielen waaruit bleek dat deze heer niet al teen een ÖheoreJiou3 is, maar in de praclijk in deze tak vam sport ook zeer bedreven is. Mej. Den Duik zorgde den geheelen avond voor de noodige muzikale begeleiding op een piano uit het magazijn van deai heer Van Beelen en de heer Bloot had de kleu- renverlichting aangebracht. Tot slot sprak de heer Siderius namens de Vereen, den dank uit aan de aanwezi gen, hij 'bracht dank aan den 'heer Renee en het bestuur en hoopte dat naair mate de spieren der gymnasten meer ontwikkeld werden ook de onderlinge geest daarmede gelijken tred zou houden. Na een woord van dank aan de pianiste, wen9chfe hij „Her cules" een voorspoedig jaar toe, waarna deze samenkomst werd gesloten. Naar wij uil betrouwbare bron verne men, is aan den instructeur van „Hercules" vanwege deze Vcreeniging een rooktafel ten geschenke gegeven, als dank voor het werk door hem voor „Hercules" gedaan Gisteren verwierf de heer G. Romein, agent van politie alhier, te Amsterdam na afgelegd examen het politie-diploma. De brievenbus aan de Stejigelinslraat is thans verwijderd en een grootere aango-, bracht aan den telefoonpaal hoek Duinoord- Annasfraat. Gisteren waren ongeveer 25 auto's in onze gemeente, waarin vele ingenieurs za ten, die den toestand der verkeerswegen in oogenschouw kwamen nemen. Katwijk-aan-den-Riju. Bij de werk- zaaniheden aan den Bitumenweg was inen bezig met liet opwinden der aulobak om het producé, waarvan de weg gemaakt wordt, uit te storten, toen van de op den auto ge maakte lier een staaldraad brak. Het toestel stortte naar beneden. Gelukkig sprangen de arbeiders naar den slootkant weg, zoodat het ongeval alleen malerieele schade ver oorzaakte en oponthoud der werkzaam heden. De bezoekers van het „Wegenbouw- Congreshadden gisteren een excursie go- maakt naar Katwijk met het doel den pas- gemaakten weg van het nieuwste systeem tusschen Wassenaar-Kalwijk-Noordwijk, den „Bitumenweg", in oogenschouw te nemen. Een 25-tal auto's plus 3 groote gezelschaps- aulo's brachten de heeren, waaronder ook eenige Duitsche ingenieurs, een 160-lal per sonen, aan. Nadat de weg bezichtigd wa3 vertrok men weer in de richting loeiden waar de heeren, gekomen over een pracht- weg Den HaagKatwijk niet zullen genoten hebben van de beruchte slechte Sandllaan en den Leiderweg. Mogelijk dat deze wegen dan nog op het congres ter sprake komen wat indirect soms nog goede gevolgén zou kunnen hebben. Noordwijk. De feestelijkheden. Drie dagen heeft men hier feest gevoerd, Eenige uitslagen gaven wij reeds van ge houden wedstrijden. De rest moge bier volgen. De winnaars van liet ringsteken waren: le pr. H. Parlevliet en M. Lindhout, 2e pr. H. Hoogcveen en B. Duivenvoorden, 3e pr. j H. v. d. Holst en Q. Langcveld, 4e pr. Th. v. d. Holst en M Meeuwenoord, 5e pr. J. v. d. Wiel cn C. v. d. Sluis, 6e pr. C. IIoo- geveen en P. van Noord, Vo.or het ringsteken voor meisjes per fiets op den eersten dag behaldcn de na volgenden een prijsje: le pr. N. Duzozwa, 2e pr. Marie Kocleman, 3e pr. Mina West- geest, 4e pr. Kitty Vermeulen, 5c pr. Greta Mathot, 6e pr. Alie Slotboom, 7e pr. An nie Alkcmade, 8e pr. Greta ltijnders, 9e pr. Sjaan Brederodc, 10e pr. Truus v. d. Berg. De versiering van de twee rijtuigen, eerste cn tweede prijswinners voor paren, was werkelijk iets moois. H. de Groot had gebruikt de mooie lila Dahlia Remombran- chc. Deze wagen was bijzonder elegant ver sierd. Ook van mej. C. Soctcman, wier j wagen versierd was met Dahlia Elizabeth Pape, was heel mooi. De costumeering van de jonge dames voor ringrijden per fiet» was zeer uiteenloopend en bood daardoor een fleurigen blik op dit jonge volkje. Tc drie uur had een duivenvlucht plaats vanaf het feestterrein. De prijzen werden gewonnen door: le pr. Leo Steenvoorden, 2e pr. J. Boon, 3e pr. Th. Steenvoordon, •le pr. J. de Ridder, 5e pr. P. M. Bosman. Er waren 245 duiven losgelaten. De prijzen voor het raden naar het aantal duiven dat gelost werd, werden als volgt behaald: le pr. Jac. Hoogeveen, aantal 245; 2e pr. G. v. d. Voet, aantal 216, 3e pr. A. Alkemade aantal 249, 4e pr. mej. A. Passchier 240 en óe pr. Jac. v. d Wiel 240. Er werd geraden van 100 tot 1500 duiven. Te half vier had plaats het mastklimmen waaraan hoofdza kelijk door ouderen werd deelgenomen. De le pr. werd behaald door M. Zandwijk, 2o L. Wijnands, 3e Rijk Steenvoorden, 4e W. Schagcls, 5e L. Steenvoorden, 6e Thijs Groe- newoud, 7e L. Vliet Vlieland, 8e Joh. Mau- rits, 9e Jac. Groenendijk, 10e J. Hermans. De schietwedstrijd had plaats in de St. Jo- risdoelen. Er waren 33 deelnemers. De cere- prijs, beschikbaar gesteld door het gemeen tebestuur, werd behaald door J. Schmal met" 6 rozen en 112 punten. De eerste prijs met 112 p. J. Schmal, 2c pr. J. H. A. v. a. Weydcn met 111 p., 3e pr. Th. Vink, 110 p., 4e pr. W. Schelvis, 107 p., 5e pr. Thr. Steenvoorden met 107 p., 6e pr. W. Manjt met 101 p., 7e pr. A. v. d. Zalm met 104 p., 8e pr. P. Bosman 101 p., en 9e pr. C. Hoo geveen 101 p. De tweede dag was geheel voor het Festi val van de Harmoniekapel Crescendo. Al was het weer niet zoo mooi als den dag tevoren, er was toch werkelijk geen reden tot klagen. Even moeten we nog melden dat den dag te voren de prijzen voor de ver schillende wedstrijden werden uitgereikt door den voorzitter van de Oranjevereni ging, den heer van Spanje met een toepas selijk speechje. 's Avonds trok de lichb- stoet door het dorp waarbij beide muziek corpsen hun beste krachten gaven. Tevens viel toen op te merken hoe de Kerkstraat maar vooral de v. Limburg Stirumslraat feestelijk versierd waren. 's Morgens van den Festivaldag zag men de verschillende muziekcorpsen binnenko men. Te precies een uur werd opgesteld op. het Lindenplein waarna men een rondgang begon door het dorp. Onderweg bliezen da deelnemende corpsen marschmuziek. Aan wezig waren: Fanfare Juliana, van Stomp- wijk; Haarlems Tramfanfarc Fanfare Con cordia, Boskoop Harmonie N.Z.H.T.M., uit Oegstgecst, Fanfare Excelsior, Noordwijk (Harmonie Eensgezindheid te Lisse kwam eerst te 4 uur). Na afloop van deze reuzen- wandeling begaf men zich naar het feest'

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5