No. 20098. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Anno 1925, Officieele Kennisaevmnen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van horten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Ctsbij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleio Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2.35. per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18. Franco per post 2 35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar. SCHELVISCH a f 0.12—f 0.24, SCHOL h f 0.15—f 0.36, GEH. KABEL JAUW a f 0.25 per pond, VOLLE en IN- MA AKHA RING k f 0.08 en f 0.06 per etuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 17 September 1925. VERKIEZING WERKLIEDENREGLEMENT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de stemming en de eventucele herstem ming ter verkiezing van twee leden en twee plaatsvervangende leden der Commissie van Onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Re glement voor de Werklieden in dienst der gemeente Leiden, zal plaats hebben in een der lokalen van de Stadstimmerwerf, het Openbaar Slachthuis, de Gasfabriek, het gesticht Endegeest, en den Gemeentelijken Reinigingsdienst, respectievelijk op Vrijdag 18 September enVrijdag 25 September a.s., van des voor- middags negen tot twaalf uren. N C OE GIJSELAAR Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 September 1925. 40-jarig jubileum van den heer Johs. Kok. Morgen, Vrijdag, hoopt onze stadgenoot, de heer Johs. Kok, don dag le herdenken, dal hij voor veertig ja-ar werd aangesteld als godsdienstonderwijzer, evangelist bij de Nederl. Herv. Gemeente alhier. De heer Kok is in de kringen der Ned. Herv. ge meente en ook daar builen een te bekend en algemeen geachte figuur, dan dat dit feit onopgemerkt zou kunnen voorbijgaan, al had de eenvoudige man, die liefst stil zijn wog gaat, dit ook liever gewensoht* De heer JOHS. KOE. De heer Kok, dien men, als men den nog frissehen vluggon man in zijn werk of op den weg ziel, geen 67 jaren zou geven, werd in 1858 te Harderwijk geboren, waar hij een inrichting van middelbaar onderwijs doorliep, om verder te worden opgeleid tot bouwkundig architect. Op ongeveer 20-jari- gen leeftijd ontwaakte in hem echter de roe ping om voor het Evangelie te arbeiden en richtten zijn studiën zich naar het gods dienstonderwijs. Nadat hij de acte voor godsdienstonderwijzer had behaald, werkte hij eenige jaren op dit gebied te Harderwijk en omgeving. Zijn onderwijs werd daair zeer gewaardeerd, zoodat de Iverkeraad van Lei den, der Ned. Herv. gemeente, rondziende om een godsdienstleraar, in 1885 het oog op den jongen man vestigde en hem naar hier riep. Zeer veten hebben in deze lange reeks van jaien hun Calechisiïsch onder wijs van den hoer Kok genoten en vooral op dezen dag zullen zij zich weer herinne ren wat zij aan hem als onderwijzer en vriend hebben te danken. De heer Kok weet zijn catechisaties steeds in opgewekte stemming le houden. Ook bij het klimmen der jaren is hij frisch gebleven. Behalve onderwijzer is hij ook paedagoog, waarin het geheim van zijn welslagen vooral legt. Ook op hel gebied van Evangelisatie is de heer Kok geen vreemdeling. Hij heeft in de jaren te Leiden doorgebracht de buiten gemeenten veel in hare vacatures bijge staan "in de evangelie prediking: Vele diensten zijn in het afgeloopen tijd perk vam veertig jaren door den heer Kook °P het gebied van schoolonderwijs en krankenbezoek bewezen. Zoo is ook Kweekschool voor Zeevaart jaren lang pen onderdeel van zijn arbeid geweest en *5 het Gereformeerd Minnehuis worden nog geregeld bijbellezingen door hem gehouden. Welke door de verpleegden zeer worden ge waardeerd terwijl hij in het Wijkgebouw Levendaal voor een deel mede het middel punt van zijn werkzaamheid vindt. On danks het klimmen der jaren vervult de heer Kok zijne werkzaamheden nog steeds met lust cn opgewektheid. Wij vertrouwen dat morgen zal blijken dat die arbeid in den dienst van hel evan gelie in ruimen kring wordt gewaardeerd. Reeds hoorden wij van feestplannen, doch wij zullen niet uit de school klappen. Wel kunnen wij al meedeelen dat door don jubi laris zelf vanmiddag den verpleegden in het Minnehuis een feestmaaltijd is bereid. Zooals wij van bevriende zijde vernamen zal de jubilaris morgen van 2 lot 5 uur ten zijnen huize Nieuwe-Rijn 67 receptie hou den. Prof. Welsciien O.P. Naar „De Msbode" verneemt, heeft prof. Welschen O.P. vanwege de St.-Radboud- slichting de benoeming ontvangen tot bij zonder hoogleeraar in de Thomistische wijs begeerte aan de universiteit alhier. Prof. Welschen blijft ook zijn bijzonder hoogleeraarsambt aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam waarnemen. Plechtige Kerkinwijding van de nieuwe R.K. St Jozefkerk. Hedenmorgen heeft de plechtige conse cratie plaats gevonden van de nieuwe ILK. Kerk aan den Heerensingel alhier. Te h'alf- acht in den morgen werden de plechtighe den volgens de liturgische voorschriften be gonnen, waarbij Z.D.H. den Bisschop van Haarlem mgr. A. J. Callier werd geassisteerd door den zeerecrw. pater Leusen, Benedic tijn. cn prof. Juffermans van het seminairie Hogeveld le Heemstede, resp. als Diaken en 'sub-Diaken, terwijl de andere functie's wer den verricht door eerw. heeren kapelaans en theologanten uit deze gemeente. Als ceremoniarius fungeerde de zeereerw. heer v. d. Tuyn, secretaris van den bisschop. Nadat tegen 9 uur de kerk voor genoodig- den en publiek toegankelijk was geworden, werd te half elf de eerste II. Mis aan het hoofdaltaar opgedragen door Z.D.H. den Bis- chop, waarbij de hoogeerw. heer Deken Des- sens als presb. ass. fungeerde en de zeer eerw. heeren pastoors Crombag en Beukers assisteerden als Troondiakens, Diaken en sub-Diaken waren hier pastoor Meijer. Zoe- terwoude (H. R.) en Paler Lensen. Na afloop van deze plechtigheid hield de Bisschop nog een korte toespraak, waarin Z.D.H. naar aanleiding van het feit dat deze kerk aan St. Joseph is toegewijd, vooral de ouders er op wees, waakzaam te zijn voor en op hunne kinderen. Het koor van de Mon Père-kerk luisterde de plechtigheden die hiermede waren afge loopen, op. De belangstelling van de zijde van de nieuwe parochianen was zeer groot, bij deze niet zoo druk voorkomende plechtigheid. Wat de kerk betreft kunnen wij er nog het volgende aan toevoegen. Het uitwendige van het kerkgebouw is ieder bekend, en reeds van verre is de 6lanke ruim 50 Meter hooge toren te zien, vooral daar juist dit stadsgedeelte geen bijzonder hooge gebouwen heeft. Het inwendige der ke k geeft een kolos sale ruimte te zien, daar alles in één is overwelfd, en geen pilaren het zicht in het middenschip hinderen. De kerk is 60 meter lang, 25 breed en inwendig 17, buiten 27 meter hoog, en het middenschip biedt ruim te voor bijna 1000 zitplaatsen. Achter het hoofdaltaar bevindt zich de sacristy, en daarnaast bevinden zich ter weerszijden een kinderkapel, samen plaats biedend voor bijna 200 kinderen. De ingang van de kerk bestaat uit 2 van elkander liggende portalen, waartusschen een kleine bidkapel. Aan de Oostzijde van de kerk is de pasto rie gebouwd, en bevindt zich ook nog een zij-ingang voor de kerk, terwijl er nog ruimte bestaat voor uitbreiding voor pa tronaat etc In ieder geval is dit stadsdeel een monu mentaal bouwwerk rijker geworden, waar voor het architectenbureau v. d. Laan ze ker een woord van lof toekomt, zoowel voor ontwerp als uitvoering. Herdenking van het 25-jarig bestaan van de afd. Leiden van den Alg. Eond van Politiepersoneel in Nederland. De receptie. Nadat na ontbinding van den stoet na den bijzonder goed geslaagden optocht op het Burëhtplein de deelnemers in de Graan- beurs den inwendigen mensch hadden ver sterkt, werd in het versierde Clublokaal door het bestuur receptie gehouden, die zich oploste in een grootsche huldiging van het bestuur en van den mede-oprichter, thans hoofdbestuurder, den heer Van Put ten. Het versierde clubgebouw (kegelbaan) kon natuurlijk lang niet alle belangstellen den bergen. Daarom werd overeengekomen dat slechts de besturen en afgevaardigden in de zaal zouden plaats nemen. Voor de overige belangstellenden waren plaatsen ge reserveerd in de open ruimte op het terrein bij het lokaal, waarvan de deuren werden geopend. Men zal het niet van ons vergen, dat wij de kortere en langere toespraken van de als wij goed geteld hebben 34 diverse spre kers hier zouden weergeven. Zij kwamen trouwens wat de strekking betreft in hoofdl zaak vrijwel overeen. De geschiedenis van de vereeniging werd er in gememoreerd. De vooruitgang geschetst en op den don keren achtergrond van het leven der poli tie van voor 25 jaar verscheen het heden in een vriendelijk licht waartoe de tien tallen kostbare manden met bloemen en bouquetten en de waardevolle voorwerpen in den vorm van zilveren lauwerkransen cn -takken medailles en plaquettes het hunne bijdroegen. Want bijna niemand kwam met leege handen voor de bestuurstafel. In hes geheel waren er 36 vertegenwoordigers van corporaties of bijzondere personen die tot het bestuur of tot den heer Van Putten kwamen en kortere of langere toespraken hielden of slechts met een handdruk hun gevoelens uitten. Van de autoriteiten noe men wij hier den wethouder den heer San ders en de raadsleden Baart, Van Stralen, Sijtsma, Wilmer en Witmans. Van de su perieuren de inspecteurs van politie de hee ren Eskens, Duval en Wijk. De heer Koenot, voorzitter van het Hoofdbestuur bood namens den Bond een fraaie vaandelkast aan, vergezeld van een zilveren palmtak met het Leidsche wapen, de heer Vingerhoed, penningm. der aid. Amsterdam overhandigde een dito krans, waarin het Amsterdamsche wapen stond. De heer H. van Leusden, voorzitter der Haagsche afd. bracht ook een zilveren lau werkrans mee Hilversum (Bottinga), Haar lem (Plant), Zaandam (Smits), droegen bloemen aan. De Rotterdamsche Afgevaar digde Bliek, kwam behalve met een kost bare bloemenmand ook nog met een verg. zilveren medaille met inscriptie, de heer Rolvers, leider van- het Politiekinderki or te Rotterdam offreerde bloemen en een zil veren krans, om aan het vaandel te han gen mej. Van Weeren, concierge van het gebouw „Patrimonium" waar de afdeeling haar vergaderingen houdt vertolkte haar gevoelens van vriendschap door de -.anbie- ding van bloemen, de afdeeling Nijmegen, bij monde van den heer Van der Leij, over handigde den voorzitter een mooie palm tak van zilver, de heer Boot voorzitter van i de onderafdeeling brugwachters alhier, i kwam de bloemenschat nog vermeerderen met een bouquet, evenals de afgevaardigde I van Schiedam. De voorzitter der Katholieke i organisatie van Leidsche agenten, de heer i Verver bracht de beste wenschen vor dc zusterafdeeling over, evenals nam?;is Delft de heer Bouwer en namens Enschedé de heer Verwaal en de agenten of oud-agenten Bodenstaff, Post (namens de Muziekvereen.) Van Zanten, Van Leeu.ven, Boudier en de oud-voorzitter der afd den heer Appel, terwijl ook de heer Van Spall, directeur van de Leidsche Duinwatermaatschappij mede zijn beste wenschen voor de afdee ling uitsprak. Een afzonderlijke plaats namen in de op richters de heeren Van Putten Lebbink en Tysterman, wier toespraken ook daarvan getuigden. Dat de meeste sprekers hun gelukwen- schen tevens deden toekomen aan don heer Van Putten, vriend Gerrit, zooals hij meer malen werd genoemd, behoeven we nauwe lijks te zeggen. De heer Koenol, uit Amsterdam, de drie oprichters huldigend, bood den heer v. Put ten een gouden horlogeketting aan, de heer Van Leusden als voorzitter van een Huldi- gings-Commissie uit leden van den Bond, voegde daaraan toe een groot portret in lijst van den oprichter-hoofdbestuurder en een gouden horloge, terwijl hij voor de echtge note van den heer Van Putten een ameuble ment, bestaande uit tafel, vier stoelen en een ruststoel, dat in een zijvertrek stond, aan bood. Bij deze aanbieding werd aan den heer Van P. een ware ovatie toegebracht. Hij werd onder het zingen van: „Lang zal hij levenI" door de zaal gedragen. De heer Van Putten antwoordde diep ge roerd. Ook van andere zijden werd mevr. v. P. met haar echtgenoot gehuldigd met bloemen voornamelijk door den heer De Widt uit Rotterdam. Het was zeer laat geworden toen de voorzitter de heer Kuypers in sobere be woordingen, zooals hij zich gedurende al de feestelijkheden een te prijzen beperking op legde, allen dankte voor de hulde, de afdee ling bewezen. De feestavond in de Graanbems. De avondfeeslviering had in de Graan- beurs plaats, die er recht feestelijk uitzag. De bloemenmanden en bloemstukken, nog in vollen- fleur, stonden vooraan op het looneel of waren ter zijde er van tusschen groene palmen geplaatst om en achter de piano. Voor het looneel waren de verschillende vaandels geplant en boven het tooneel stond op een breed lint in roode letters: „Alge- ir.eene Bond van Politiepersoneel in Neder land met aan weerskanten op de hoeken de jaartallen 1900 en 1925. Voor het tooneel had de burgemeester met zijn echtgenoote, mevr. De GijselaarViruly plaats genomen, benevens de wethouder van Onderwijs, de heer Meijnen en de raadsleden de heeren Van Hamel, Sytsma, Witmans en vrijwel de geheele sociaal-democratische raadsfractie. Daarachter de drie leden-op richters der afdeeling, hoofdbestuurders en afgevaardigden van deelnemende zusterver- eenigingen. Verder was de zaal geheel ge vuld met leden en gasten met hunne dames. Precies acht uur ging het doek op en open de de voorzitter van de Feestcommissie, de lieer J. Buys den avond; hij dankte den Burgemeester voor zijne tegenwoordigheid en heette hem en zijne echtgenoote welkom, alsmede de aanwezige leden van den ge meenteraad, het Hoofdbestuur, afdeelingsbe- sturen en corporaties, waarna hij den wensch uitsprak dat de aanwezigen een aan- genamen feestavond zouden hebben. Hij deelde vervolgens mede dat een twaalftal schriftelijke gelukwenschen waren ingeko men, waaronder van de Leidsche inspecteurs van politie de lieeren De Bock en Weijers, die verhinderd waren persoonlijk tegenwoor dig te zijn, alsmede een reeks telegrammen, waarbij een van een politievereeniging uit Brussel, en verder van de afdeeling Amers foort, Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Deventer, Groningen, Den Helder cn Leeuwarden, alsmede van vereenigingen in en buiten Leiden en van bijzondere personen waarvan wij nog noemen den heer Wijk- mans, directeur der afdeeling voor Sociale Zaken ter gem.-secretarie. Voor hij daarna het woord gat aan den feestredenaar, sprak nog eenigen lijd de heer Tcmbé, commissaris der drukkerij „Herman dad" welke inrichting door vele banden met de afdeeling Leiden en den Bond is verbon den.- De oprichter der drukkerij is ook ge weest de heer Van Putten, do afdeelingsvoor- zilter was tien jaar Commissaris en de Bond zelf is de grootste aandeelhouder, terwijl de beste klant der drukkerij de afdeeling zelf is en ook de leden voor drukwerk zorgen. Aan zijn felicitatie namens de drukkerij verbond hij den wensch dat de afdeeling moge groeien en bloeien en bood het bestuur een groote zilveren medaille met lint aan, teneinde deze aan het vaandel te kunnen hangen. Verder zette hij uiteen de gangbare mcening der burgerij over de politie als zijnde door drongen van plichtsbesef, waaruit men zou kunnen concludeeren dat zij dan ook de ver gaderingen van de afdeelingen trouw zouden bezoeken wat echter niet altijd het geval is. Hij wekte de vrouwen op hunne mannen daartoe aan te sporen (applaus). De voorzitter der Feestcommissie had nu I nog een aangename mededeeling te doen en wel, dat de vrouwen van het bestuur hem hadden ter hand gesteld een keurige zilveren lauwerkrans teneinde deze aan het bestuur aan te bicden, met het verzoek hem een plaats te geven in de vaandelkast, naast de vele anderen vandaag het bestuur aangebo den herinneringen. De afdeelingsvoorziller dankte voor beide fraaie en waardevolle voorwerpen en wekte d& aanwezigen op „Hermandad le steunen (applaus). Hierna verkreeg de heer G. van Putten, hoofdbestuurder van den Bond het woord, bij zijn verschijnen op het tooneel met ap plaus begroet. Spr. herinnerde aan dc op richting vóór 25 jaar en sprak daarna zijn voldoening er over uit, dat het hoofd der gemeente, tevens hoofd der politie hier te genwoordig heeft willen zijn, en als mede- vertegenwoordigers der burgerij de leden van den Raad. Hij meende dat er heden volop aanleiding is voor het politieperso neel om feest te vieren. Vanwege den tijd, zich zelf beperking opleggend, wilde spr. in het kort den blik richten op het verle den, om daarna het heden te beschouwen en eindelijk, al is hij dan geen profeet: ook het oog te slaan in de toekomst. Dan ving hij aan met den tijd, na den oorlog van 1870 toen de behoefte aan meerdere volks ontwikkeling ontstond en het onderwijs werd verbeterd. Tegelijk kwam op de drang bij ambtenaren en arbeiders tot organisec- ren, niet, zooals enkele decenniën te voren, om ziekenpotjes te vormen, maar om vak belangen te bespreken. Ook bij de politie ontstond die drang, waarover spr. het nu in het bijzonder zou hebben. Het was in het jaar 1896 toen er in Lei den een 26-tal nieuwe agenten benoemd werden, waardoor er wat frisch bloed in het corps dat tot dusver voor c-en groot deel uit oude menschen bestond, werd ge bracht. Een jaar later werd spr., juist uit den militairen dienst gekomen, ook aange steld. Een oude agent moest hem wegwijs maken. Het was toen een leuke boel in Leiden bij de politie. Toen zij om te rien of de kroegen gesloten waren, na het slui tingsuur de rondwandeling maakten, kre gen ze nn en dan een borrel. Overigens was het: een langen werkdag, weinig vrije Zondagen en in het geheel geen verlof. Het salaris was verbazend laag. Er bleef /ictto voor do jongste agenten slechts f 9.33 per week over. De dienst werd op deze wijze niet met opgewektheid volbracht .Opleiding voor den agent bestond er feitelijk niet. Er werd veel door de agenten gedronken. Cóntro- leurs, die niets van politiezaken afwisten, hadden op de agenten toezicht. Zelf mocht de agent geen proces-verbaal opmaken, dat deed voor hem de majoor. Het boete stelsel was toen in volle glorie. Straffen van een gulden, een rijksdaalder tot tien en zelfs vijfentwintig gulden toe. Wanneer iemand zich ziek meldde, werd hem voor eiken nacht f0.50 gekort. Uit voorbeelden uit zijn eigen diensttijd toonde hij aan hce moeilijk het zelfs nog was, nadat de veree niging werd opgericht. Van wetten en toe passing van wetten wist men niets. Al die omstandigheden zijn volgens spr. oorzaak geweest, dat er een slechte geest in het corps heerschte. Ter illustratie van het feit, dat wel eens BINNENLAND. De heer Johs. Kok veertig jaar godsdienst onderwijzer te Leiden. De consecratie van de St. Josephkerk te Leiden. De Pers over de Millioenen-nota. Verlaging van Posttarieven in uitzicht. BUITENLAND. Groote petioleumbrand in Roemenië. Het verdere werk van de Volkenbondsver- gadering te Genève. Dnitschland voldoet aan de Dawesver- plichtingen. De tekst der uitnoodiging tot Dnitschland inzake een veiligheidspact-conferentie. Caiilaux is naar Amerika vertrokken. Een rede van Chnrchill te Birmingham. Herstel der triple-alliantie in Engeland. Leo Fall, de bekende operette-componist, is overleden. Uitbreiding der overstrooming in China. Storm in Japan. I in vroegeren tijd salarisverlaging plaats had, deelde hij nog mede dat te Leiden in 1872 het salaris bij do politie met f KXf werd verlaagd. Nadat de vereeniging was opgericht ging het langzaam vooruit. Er werden wetten aangeschaft en in de politiehuLcn gelegd. I En naarmate de ontwikkeling der agenten toenam, ontstond de behoefte om meer van het vak te weten al werd men daarin meermalen door sommige superieuren te gengewerkt. Was dus de strijd zwaar, er zijn voor de strijders toch ook uren van voldoening 1 doorleefd, al erkent spr. dat er door ae personen en door de organisatie ook wel dingen zijn gedaan, die beter achterwege waren gebleven. Komende tot liet heden en het vergelij kend met de toestanden door hem geschetst, dan erkent hij dat er reden is tot groote vreugde. De agent wordt meer gewaardeerd, men erkent in hem den opvoeder der straat. En spr. durft uit ervaring zeggen, dat het Leidsch politiekorps thans den toets der ver gelijking met andere korpsen zeer wel kan doorstaan. (Applaus). Maar thans zijn we nog niet waar wij wezen moeten. Er moet nog veel gedaan worden. Zoo de toekomst inblikkend ziet spr. door het instituut van het georgani seerd overleg nog een betere verhouding tusschen agenten van politic, superieuren en autoriteiten, waarbij ook de agent medezeg genschap zal hebben in dienst- en salaris regelingen .waardoor zijn verantwoordelijk heidsgevoel zich zal ontwikkolen en hij door besef van eigenwaarde zich meer en meer een mensch in den vollen zin des woords toone. Deze rede met aandacht gevolgd, werd tenslotte luide toegejuicht. Hierna kwamen de beurt aan het in Lei den zoo bekende Adriani-Ensemble, dat door haar afwisselend programma do talrijke aanwezigen lot laat in den avond op waar- li;* le prijzen wijze bezig hield. De burgemeester en zijn echtgenoote woonden ook nog de uitvoering van een deel van het programma bij. Een geanimeerd bal besloot den zoo bij zonder geslaagde jubileum-uitvoering, die niet spoedig zal vergeten worden. ücllandsche Maatschappij van Landbonw. In het clublokaal van café „Den Burcht" hield de Hollandsche Maatschappij van Landbouw gisteravond een algemeene ver gadering onder presidium van den heer Joh. C. Bakker. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer N. van Oosterhout, gelezen, werden onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd Naar aanleiding van het in de vorige ver gadering ingekomen aanbod van den heer Kroon om een lezing te houden over Zuid- Afrika, deelde de Voorzitter mede, dat men daaromtrent inlichtingen heeft ingewonnen bij den heer Molhuysen, secretaris van het Kon. Ned. Landbomy-comité, naar wien de heer Kroon had verwezen. De heer Molhuy sen antwoordde, dat hem uit het schrijven der afdeeling bleek, dat de heer Kroon, in strijd met zijn belofte, weeT naar hem vol wezen had. Inmiddels deelde de heer Mol huysen mede, dat het 9teeds onvoorzichtig is op aanbiedingen over emigratie in te gaan, zonder dat men weet wat daar to wachten staat. Op het oogenblik is een on derzoek gaande over den toestand van en

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1