LAND- EN TUINBOUW. UIT ONZE STAATSMACHINE. UIT CHINA. was geen kluis, er was geen kamer voor oommissie-vergaderingen. Toen kwam het denkbeeld van een nieuw raadhuis. Wanneer een overtuiging wordt opge drongen gaat het niet, maar wanneer iiet een ieders overtuiging wordt, is - de zaak rijp. B. en W. den in 1924 een voorstel aan den raad en nadat eenige vergaderingen iwaren gehouden is men het heel gauw eens geworden. Ook de openbare sohool, die reeds da teerde van vóór de wet van 1857, kon als openbare school geen dienst meer doen. De gemeenteraad besloot van het R.-K. Par. Armbestuur aan te koopen dit mooie •tuk land, het eenigsle 9tuk wat nog in de kom van de gemeente was te krijgen. Met het maken der plannen werd belast de heer .Verschoor, hetgeen een blijk van groot ver trouwen was om dit gebouw te stichten. Ook het woningpairk heeft hij gesticht, hetgeen de bewondering van vele vreemde lingen opwekt. Wij hebben U, mijnheer Verschoor, gevraagd om plannen te maken en uit te voeren en wij hebben ze toege juicht. Als alles verrezen zal zijn, zal liet een mooi gebouw zijn. Dorpsgenoot en vreemdeling brengen lof en eer aam den heer Verschoor als ontwerper en uitvoerder. Moge 't U gegeven zijn in harmonie met den aannemer alles tot stamd te brengen. En gij aannemer, mijnheer Keppel, wij heb ben U leeren kennen als een mam uiit één •tuk, soms wel eens vierkant, maar kleine moeilijkheden zijn overwonnen. Gij duldt geem knoeien en wij kunnen op U rekenen, ik hoop dat U hel werk goed zult voortzet ten in harmonie met architect, opzichter en werklieden. En gij werklieden, gij voert 't uit en dat is niet gering, 't Is niet hetzelfde of gij een gevangenis bouwt of een raadhuis met school. Het is oen geheel ander gevoel. Door Uw werkkracht verrijst het gebouw en het verheugt mij dat nog geen enkele klacht mij bereikte. Ik hoop dat wanneer gij later nog eens in Voorschoten komt, gij trots zult zijn op deze gebouwen. Als herinnering aan dezen dag zal U na mens het gemeentebestuur een gratificatie worden uitgereikt. Deze mededeeling werd met applaus be am twoord. Tot slot richtte de burgemeester zich tot de burgerij en maakte hij er melding van dat reeds verzoeken waren gekomen, als blijk van sympathie, om óók een steentje voor dit gebouw te mogen bijdragen. Het gemeentebestuur zal dieze steentjes dank baar aanvaarden. Mijnheer v. Kempen gaf rèeds een voorbeeld, door de aanbieding van een schitterende kroon in Empire stijl. Mogelijk zijn er meerdere plannen om zoo iels te doen, misschien wel van corporaties of vereeniigiimgen. Laten zij zich dan in ver binding stellen met den architect opdat ailles in overeenstemming met het geheèl zal zijn. Na het uitspreken van deze rede verzocht de burgemeester zijne eohtgenoote, mevr. VernèdeKoster, die eveneens véél lief c-n leod in al die jaren in deze gemeente heeft meegemaakt, tot het leggen van den eer sten steen over te gaan, hetgeen geschiedde. Voor dit doel waren een versierde truffel en kalkbak nabij den ingang geplaatst en metselde mevr. Vemède, onder toezicht van den aannemer Keppel, enkele steenen in den voormuur, precies zooals het behoorde, in de lijn, stevig in de kalfcspecie en aange drukt met den truffel. Door den aannemer werd van deze plech tigheid een foto genomen. Nadat in de directiekeet de eerewijn was aangeboden werd onder leiding van den architect Verschoor een rondwandeling ge- maakt over het terrein en de gebouwen voor zoover zij reeds staan, zooals de school, gymnastieklokaal, bergplaats voor de motorspuit enz. bezichtigd. Menige vraag werd den heer Verschoor gesteld en uitvoerig beantwoord. Algemeen was '1 oordeel dat het geheel mooi zal zijn, en trok de roode sleen zeer de aandacht Waar de zon haar stralen ver kwikkend wderip op de plaats waar eens de schooljeugd naar hairtolust hei vrije kwar tier zaï benutten, was de algeheele overtui ging dat deze plaats bij uitstek hiervoor was aangewezen. Pluimvee. In de stadsren. I. September en October zijn wel de beste maanden voor de aanschaffing van nieuwe dieren. Dan zijn bij onze collega-liefhebbers uit hun broed jonge hennen of haantjes ver krijgbaar, om daarmee onze toornen te com- pleteeren. De voorkeur verdient alles, wat men aankoopt, eerst zelf te gaan bekijken, omdat men niet altijd op aanbiedingen van buiten kan ingaan. Beginners en leeken in het pluimvee-houden vinden allicht onder hun vrienden of kennissen iemand, die bij de keuze van raad kan dienen. Ook komt het voor, dat een minder bevredigende afloop niet op rekening van den leverancier, maar op die van den kooper gesteld moet worden, wegens verkeerde behandeling bij aankomst In meerder of minder male lijden alle ver plaatste dieren onder de verzending en daarom is het noodzakelijk alles zóó in te richten, dat' de gevolgen voor de dieren tot een minimum teruggebracht worden. Allereerst een practische verpakking. Ge schikte met linnen bespannen manden van zulk een grootte en diepte, dat bet dier of de dieren zich er voldoende in kunnen bewe gen. Voor een grooter aantal exemplaren be hoort de verpakking in afzonderlijke vakken verdeeld te zijn, om verdrukking te voorko men door opeenbooping. Ook behooren de dieren, die in eenzelfde mand of kist verzonden worden, ongeveer Y&n gelijke grootte te zijn, kleine dieren tus schen grootere raken vast in de verdrukking Zoen vindt ze dan bevuild, ja soms gewond ör dood tus9chen de andere. Vooral voor kleinere hoenders kan een Bossende kistverpakking aebruikt worden, Jicht en zóó, dat aan de vier opstaande zij den behoorlijk lucht kan toetreden, terwijl bovendien aan het dek, waarop adres is aangehecht, vier boorgaten zijn, ter grootte van een gulden. Zaagsel op den bodem i9 het beste tegen onderling bemorsen. Voer geeft men alleen mee in den vorm van een van binnen aan dc bovenzijde vastgebonden struik andijvie, die geeft eten en drinken tegelijk. Voor kleine afstanden, zoodat de bezorging aan het nieuwe huis binnen een kleinen dag plaats heeft is een voorafgaan de voedering door afzender voldoende, voor al wanneer dan wat gebroken mais en be hoorlijk drinkwater voor die voedering die nen. Het' verdient aanbeveling een verzen ding van levend pluimvee nooit op een Za terdag te doen, daardoor stelt men onnoodig de dieren bloot aan te lang oponthoud we gens den Zondag. Bovendien zij opgemerkt, dat levende vogels steeds als ijlgoed, dus met snelvervoer, verzonden worden. Later be spreken wij eens hoe de dieren door den nieuwen eigenaar ontvangen en behandeld moeten worden. Het Verslag der Rekenkamer over 1924. De oude mythologie spreekt van Cas sandra, die de waarheid sprak, die de toe komst onthulde, maar niemand deed naar haar woorden, 't Zelfde kan men van ue Algemeene Rekenkamer zeggen. Die spreekt ware woorden, woorden, die zij met de fei ten staaft, maar die gehouden zijn er naar te hooren en te doen, hooren er niet naar 1 en doen er niet naar. Er is zelfs nog erger. De Algemeöne Rekenkamer heeft de be voegdheid te onderzoeken of de regeering zich bij haar uitgaven heeft gehouden aan de op de begrooting voor één of ander doel uitgetrokken bedragen. Daaruit volgt auto matisch, dat door de betrokken Departe menten alle mogelijke inlichtingen moeten worden verschaft, opdat de Rekenkamer inderdaad haar taak kan vervullen. Die verplichting is dan ook grondwettelijk vast gelegd. Men wrijft zich de oogen uit, wan neer men nu op pagina 7 van het verslag 't volgende vindt. Aan een vereeniging voor duurzame verzorging van minderjarige kinderen was een subsidie van f 121.500 toe gekend, mits conditie, dat ze binnen 10 dagen na elk kalenderkwartaal een nauw keurig overzicht van den stand harer loo- pende begrooting in zou zenden, belegd met de betrokken kwitanties en andere be scheiden. 17 Mei 1923 verzocht de Kamer inzage van één en andermaar ontving van bet Departement van Justitie taal noch tee- ken. Daarop herhaalde de Rekenkamer dit verzoek in September 1923; in Januari, Aftril en Juli 1924 zonder dat op al deze brieven eenig antwoord inkwam. Toeu wendde de Kamer in 't laatst van October zich met een persoonlijk schrijven aan den Minister. Daarop kwam eindelijk in De- cembey, dus 19 maanden na datum, bericht, dat er zich omstandigheden hadden voor gedaan bij die vereeniging, waardoor niet eerder geantwoord was. Nog sterker 'fc j is weer 'fc Departement van Justitie: 4 Ja- nuari 1923 vraagt de Rekenkamer om in- liohtingen, die 2 jaar na datum, ondanks herhaalde aanvragen, niet werden gegeven. Wij vroegen ons bij de lezing dezer geval len af: Verondersteld, dat zulke toestanden eens voorkwamen in zakenin particuliere vereenigingen kortom overal behalve waar het de grondwettige rechten der Re kenkamer betreft waar zou het toch heengaan. Dan was toch feitelijk een sa menleving onmogelijk. Maar ook andere De- partementen blijken niet onschuldig aan deze verregaande nalatigheid. Op pagina 23 lezen we van een gevoerde correspon dentie met den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw. Ook hier de klacht: Deze brief bleef onbeantwoord. Meer. staaltjes van een minder coulante afdoening van zaken op de Haagsche De partementen waren tot een bloemlezing te verzamelen. Men krijgt zoo den indruk, dat, als men met een kwestie, waaromtrent na dere inlichtingen worden gevraagd, verle gen zit, het Departement zich van den domme houdt. En... ze doen 't immers alle maal. Bij het Departement van Buiten- landscho Zaken was werkzaam een hoofd commies met den persoonlijken titel van referendaris, d.w.z. zijn titel is referenda ris, zijn tractement dat van een hoofdcom mies. Met ingang van 1 Januari 1924 wordt de man bevorderd tot referendaris op een tractement van f 4800. De Rekenkamer vraagtWas er op dien dag een referenda ris-vacature te vervullen? Zij meende van neen. Bovendien was er een ïorraeel 'be zwaar. De bevorderde bekleedde den rang van Chef der Afdeeling „Algemeen Secre tariaat", bureau „Algemeene Zaken." Nu Nu had do Tweede Kamer door de aanne ming van een amendement-Oud uitgespro ken, dat zij den rang van referendaris voor den ohef der afdeeling Secretariaat te hoog achtte, maar de Minister deponeerde de beslissing der Kamer in dc prullemand eo ging „ijskoud' 'tot de bewuste benoeming over. Door de Rekenkamer op de vingers getikt, beriep hij zich op het feit, dat net amendement-Oyd sloeg op die functie bij Waterstaat en dat er sedert 1921 een refe rendarisvacature zou zijn. Op de onjuisthe den dezer argumenten gewezen gaf de Mi nister van Buitenland6che Zaken maar lie ver geen antwoord. Wil men nu nog enkele staaltjes van het feit, dat, niettegenstaande de door de Mi nisters opgestelde troonrede, waarin de eisch van bezuiniging voorkwam, de. ministrieele departementen het daarmede niet geheel eens equ, dan moge het hierna medegedeelde aan die weetgierigheid voldoen. Een ingenieur in Zeeland, verbonden aan de domeinen, had den aanleg van een nieuwen polder ontworpen en het werk zelf geleid. Een gewoon sterveling zou zeggen, dat 1* zftn taak; daarvoor ia hg ingenieur der domeinen. Zoo dacht de Rekenkamer ook. Niet aldus zjjn hoogste ohef in Den Haag. D'io bezorgde hem, bijl Kon. Besluip wegena buitengewone werkzaamheden een douceur van f 500. De Rekenkamer meende, dat door Zaterdagmiddag werd de schutting op den Dam te Amsterdam verwijderd en het nieuwe aangelegde plantsoen officieel opengesteld. Onze foto" toont hoe de Dam er thans uitziet. het Bezoldigingsbesluit e^n einde gemaakt was aan ai die buitengewone belocningen ien bovendien, dat de ingenieur der do meinen niet anders gedaan had dan zijn gewone plicht Een mooi staaltje van 'fc verloren gaan van 's Lands gelden brengt ook de geschie denis van het Gezellenhuis te Sittard. In 1920 besloot de directie der Staatsman Maurits tot stichting van een Gezellenhuis te Sittard. Terreinen met opstal werden voor het R.-K. kerkbestuur gekocht voor de bagatello som van f 348.000, feitelijk leende ze dat, verder zou ze leaien de op dien koop vallende kosten, de kosten van verbouwing, van aanschaffing der in ventaris plus een bedrag van f5000 ah bedrijfskapitaal, samen pl.m. f 450.000. Twee jaar later wordt de gehele bewe ging stopgezet, „omdat door do veranderde tijdsomstandigheden voorhands geen behoefte bestond aan een gezellenhuis te Sittard voor de werklieden der Staatsmijnen". Toen werd de heele zaak verkocht voor f200.000, waardoor de Staat een schade leed van f250.000. De Minister van Waterstaat had gemeend dien verkoop te moeten sluiten om een grooter verlies te voorkomen. B.g ons rijist de vraag', of de koop ad f318.000 wel heelemaal in den haak was. Verliezen in Sittard gronden en panden in 2 jaar fcijds pl.m. 60 pet van hun waarde? Trou wens wat het koopen van huizen als dienst woningen voor ambtenaren betreft, daarin schijnt de Staat nu juist niet, wat men noemt, koopjes te maken. In Noordwolde 'heeft het Rijk een Ri'etvlechtschool. Er moet een huis z$n voor den directeur; een pand wordt gekocht, let wel in Noordwolde, voor het prikje van £15.040. Toen het een maal gekocht was, werd de huurwaarde bepaald op. f375 of te wel 2.5 pet van de aankoopsom. Ons komt het voor, dat men in Noordwolde voor f375 wel een huis huren kan, maar dan deugt de koop som niet Aan die koopsom zit trouwens iets eigenaardigs vast. De eigenaar toch was aaugezociit op te treden' als hoofd van de Vakschool voor goud- en zilversmeden te Schoonhoven. Als voorwaarde voor het aanvaarden van die benoeming, had de van al 't heen en weer geschrijf was, dal uitverkorene gesteld, dat de regeering zijn huis in Noordwolde zou overnemen, 't Biiide nu een huur zal betaald worden van 1510 's jaars, of te wel 3.4 pet. Leerzaam is ook een tusschen den Mi nister van Justitie en de Algemeene Re kenkamer gevoerde correspondentie over een onnoodige verplaatsing (met de daar aan verbonden kosten voor liet Rijk) van een ambtenaar van hert; R.O.G. te Leeuwarden naar dat van Avereest, terwijl op denzelfden dag, dat dit besluit geteekend werd, een ander besluit door deuzelfden M nister werd geteekend, waarbi) diezelfde ambtenaar, we gens overcompleet, eervol werd ontslagen, één maand na den dag zijner indiensttreding in Avereest De Rekenkamer meende terecht, dat men dien beambte, met die wetenscnap, niet nad moeten laten verhuizen, eerst nogi op 's Rijks kosten, terwijl bovendien bleek, toen de man goed en wel in Avereest was, dat men hem daar heelemaal niet noodig had en h ijl dus per keerende post kon terug gezonden worden. Uit één en ander blijkt, dat de financie ring' in den Staat nog wel iets te wensctien overlaat We hadden niet den moed om de gegeven cijfers op te tellen. In veel gevallen wordeo ook geen cijfers genoemd. Maar we hebben sterk den indruk, dat de 10 pet salaris-aftrek, op de tractementen dei* Rijks-ambtenareo toegepast, achterwege had kunnen blijven, wanneer de Staatshuis houding bestuurd werd al9 de keuken van „Aaltje, de zuinige keukenmeid" en de Algemeene Rekenkamer in ons staatkundig leven niet een Cassandra's röï vervulde. (Nadruk verboden.) Wie e»r niet bij geweest is, kan er onmo gelijk over oordeelen, en dus niet ovei mee spreken; en die wèl het buitenkansje had het persoonlijk mee te maken, kan het nog nauwelijks beschrijven; bet is onbe schrijfelijk 1 There is something rotten in the state of China I Wij voeren op de Yangtsze, de grootste rivier van China, en een van de grootste der aarde. De lichte deining gaf ons een gevoel van op zee te zijn, en slechts de boompjes aan weerszijden aan den horizon deden ons telkens bedenken, dat wij vol gens de kaart toch werkelijk een rivier op-. sioomden. Het ondoorzichtige donkergele modderwater draaikolkle langs onze boor den en verhoogde nog den plezierigen in druk, die het kraakheldere dek met de witte rieten stoelen op ons maakle. Toen, na een langen tocht, bereikten vrij Nanking, de oude keizerstad uit de Ming- penode. Vergeten ligt de stad te droomen van vroegere glorie, toen de heerschers, die nu rusten in de verlaten keizersgraven op de heuvelen, hun residentie deden schitte- rrn van goud en keizerlijke kleuren, onder de stralende Oostersche zon. En fantasieën uit die langgeleden periode van schoonheid en pracht kwamen tot ons, terwijl wij daar over het water zaten te turen naar de na derende stad. Als een onzichtbaar aureool lag over deze keizerlijke stede de wijding van haar goddelijk verleden, toen de zonen des Hemels haar tot residentie hadden vei- koren; en wij voelden weer sterk de beko ring van het eeuwenoude, die hier in China zoo vaak tot ons komt. Toen plotseling, adembenemende afschu welijk, drong zich een helsche realiteit aan ons op, en als hadden ze nooit bestaan, spatten onze kleurige fantasieën van schoon heid uileen. Niemand zag het aankomen, maar opeens waren we er midden in, rade loost ^Stank" is een woord, dat een wel opgevoed Hollander m.i. niet om de haver klap in den mond behoeft te nemen; maar in dit geval is „stank" het eenig bruikbare woord; stank in de meest overtreffende trapt Wij legden tegen den steiger aan, en Jaar tusschen ons schip en den wal liggen iireen* paar open schuilen l1/» millioen eieren te bederven onder de gloeiende Oostersche zonl Ik zal hier niet nader over uitweidenhet spreekt voor zichzelf! De talrijke Chineezen aan den kant had den elk op hun eigen manier hun neus be schermd; de een had hem met watten vol gestopt, de ander met geurige kruiden. Som migen droegen een volledig verband over hun gezicht, en zagen er uit als het slacht offer op een verbandcursus. En Chineezen ziin toch niet bepaald voor een luchtje ver vaard! „De inboorlingen dragen gasmas kers", merkte een humorist aan boord op. En dan de vliegenplaag, die dat eierenkerk- hof meebracht! Heele horden dikke, groote vliegen streken over ons neer, zaten in een minimum van lijd overal in en op, langs het dek en in. alle kajuiten. Wie even op nieuw zijn zakdoek van eau de cologne wilde voorzien, en in dien tijd vergat zijn waaier te gebruiken, zat in een oogenblik zelf onder het zwarte gevaar. En de kans op infectie is niet gering I Als er binnen kort in Nanking en epidemie uitbreekt, be- hoeft niemand verwonderd te zijn. Dit ki natuurlijk, evenals zooveel ander wanordelijks, ook weer een gevolg van de staking, en de Ghineesche studenten heb ben het od hun -geweten. Omdat eieren in .het ChiiAesche binnenland zoo goedkoop zijn, worden zij in grooten getale van uit Nanking per schip naar elders vervperd, en dan later in gedroogden toestand naar het buitenland uitgevoerd. Nu kwam er juist zoo'n partij eieren aan in Nanking toen de studenten begonnen op te treden, die, om dat het voor een niet-Ohineesche firma was, de inscheping verhinderden. Merkwaardig, hoe de Ghineesche volksmenschen de din gen weer kunnen omdraaien, want nu zeg gen zij verontwaardigd, dat ze dit nu \yeer aan de Europeanen te danken hebben, want het zijn immers Europeeschs eieren; zij hebben er niets mee te maken, alleen maar don last ervan." „Ja," zei onze kapitein, „die eieren zullen hier nu wel tot in lengte van dagen blijven liggen, in die schuiten. Want de man, die ze verkocht, zegt: ik heb er niets meer mee te maken; ik heb ze afgeleverd. En die ze kocht zegt: „Ik zegt: „Ik heb ze niet gekregen en ik betaal er niet voor. Ik betaal voor versche eieren, maar niet voor dit zoodje." En niemand is zoo philanlhropisch ge zind om ze op te willen ruimen, want dan zou hij nog als eigenaar beschouwd wor den en er voor moeten opdraaien. Boven dien zou er geen koelie te vinden zijn, die deze geïnfecteerde rommel zou durven aan raken, vooral nu in den zomer; trouwens, geen sterveling zou bet bij dien stank kun nen uithouden. Naar men zegt, is er al me nigeen in Nanking sinds die vliegenplaag aan infectiekoorts bezweken. De paar uur, dat we daar bij Nanking lagen, liepen wij maar radeloos heen en weer, de eetzaal in, naar onze kajuit, dan weer op het dek; overal even ondraaglijk 1 De kapitein, met een zakdoek over zijn neus gebonden, ijsbeerde al even rusteloos rond, en zei dan bij wijze van troost en passant: „daar aan den overkant van rivier moet nog zoo'n partijtje liggen." Nanking is bekend" om zijn met paarle moer ingelegd lakwerk, en op andere tijden wemelt het altijd aan de kade van Chinee- sche verkoopers, die er de passagiers me< wenschen te verrijken. Nu was er niet éét te zien. De stank was zelfs hun ingeboreE winstbejag de baas. Alleen het besef, dal het maar voor een paar uur was, redde out van de uiterste radeloosheid. Maar voor wü in Nanking woont, moet.het een reden emigreeren zijnl In een ander land heeft men stads- ei staatsbesturen, die ingrijpen in zulke ge vallen. Maar iedereen, die hier woont, wee! zoo volkomen, dat daar geen kans op is dat hij er zelfs geen gedachten aan wijdt De hoogere machten bemoeien zich hief niet met dergelijke grapjes. Zichzelf hand haven en elkanders bestoken, daar hebba de autoriteiten de banden al meer dan vd mee. Anarchie heerscht in China in alle-] ieder leeft voor zichzelf, d. w. z. hij zJ nooit iets doen wat zuiver en alleen in r voordeel is van zijn medemenschen. Of ïa die echter benadeeilt, is een quaestie wa hij niet verder over nadenkt. En dit eier drama, en hoe er mee omgesprongen wo of liever hoe er niet in gehandeld wor is op zichzelf een uitnemend voorbeeld v de Ghineesche lakschheid en wanordel heid. En wie deze dingen beschouwt, grijpt niet hoe het Ghineesche rijk niet lang is ingestort op zijn eeuwenoude damenten. There is something rotten in the of China I Shanghai, 10 Augustus. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. B. T. Smit, msii urnen t.nakej, De Ge- nestetslraat 32 C. de Koning, winkel juf fr. Hooigracht 107 -- L. N T. Boot, boek houder, Hooigracht 86 M. P. v. d. Poelj v. Groenewegen en fam., N. Rijn 29 A W. M. Petit, winkelbed., Haagweg 50 ff Groeneveld. touwslager, Mecklenb str. 16 J. R. Vijzelaar, leeraar Fransch, Wasstri 35 J. A. W. Groenewegen, leeraar H.B. W. Rozenstraat 24 F. H. C. Gaymaa Middelweg la J. E. Clausing, Parks 57 H. G. Voogdgeest, electricien, Groe hovenstraat 11 A .M. A. Ginsel—Schrj der en fam., Oegstg.laan 27 H. J. Buys verpleegster. Diaconesscnhuis R. D. Visscher, Rapenburg 131 M. Batelaai winkeljuffr., Hooigracht 10 C W. Staf sen, dienstbode,, Kooihof 5 M. Miele- Visser, Waardgr. 130a S. A. C. Feensti KuiperCrull, vr., en fam., Wasslraat 1 A. Varkevisser, handelsreiziger, Meidoors straat 33 H. Kok, marinier, Marine Kus! wacht J. v. d. Zee, winkelbed.. Da Cost* straat 39 G. J. Engelen, Rapenburg 13'- A. de Groot en fam., remisebeamb! Warmonderweg 6 A. II. Andriessen, Ka gerstraat 12 G. Seuneke, 'kantoor 1x4 Apothekersdijk 8 P. Monlagne en fa®- marconist, Morschweg 77a H. J. de Jor Popken en fam., Beestenm. 26 C. v; der Zeeuw, dienstbode, Bouwelouwesteep 1 A. Verlind, magazijnbed., Kruisstr. 39 - G. Daloman, dienstbode, H. Rijndijk 6 P. G. v. d. Hoeven, dienstbode. Rijnstra; 18 P. A. Kuyvenhoven. verpleger, Koj desteeg 18 C. v. d. Heuvel, Julianastr. i J. Vogelenzang, Lusthoflaan 13 j J. Mar*Campman. Molensteeg ,8a E. H. DubbeldamKuiters, Tulpstraat 1' W. v. d. Wijngaard en fam schoenmak Pioenstr. la A. C. Bosch van Loen* Loenen en fam Morschweg 112a J d. Plas. dienstbode. Boisotkadc 9 J..-J Heek. Oegstg.laan 23 A. J. v. d B - en fam.. 1ste luit. inf., Breeslraat 140. Opgave van personen, die uit Lei# zijn vertrokken. J. J. Wuite, Bovenknijpe, D. G. PastoK R Grippeling, Rotterdam, Gem. Zi buis, Coolsingel D. v. d. Lelie, Norg, Si v. HemsbergenHogendoom, Voorset ten, Voorstraat 8 G. v. Hemsbergen idem, idem B. Fr. A v. Zuijlen, D-' Binnenwater-sloot 10 B. J. Lambers, Dj teren (G.), „de Boschhoek" IJke Bak* vr., Katwijk, Tramstr. 69 D. Hennse- Rozier, Wassenaar, Oostdorperweg '6 P. Waasdorp, Rotterdam, Marinierskaze - J. Doehes,Voorschoten, Leidsche StrJ - 179b *Ph. H. J. Knierim vr., Heerl^ Hesselle6fcr. 25 Alph. H. M. JaQvrf Weltevreden, (N.O.-I.) G. J. den Haag, Valkenboschkade 155 G. Rotterdam, Boumanstr. 46b D. L.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6