UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. Di* groote nationale prolestvergadering uitgeschreven door deu Eersten Ned. Bond van Kkinfabrikanltti in de Sigaren-industrie op Maandag 14 Sept, gehoord de besprekingen, komt tot de erkerning, dat het baoderolle-sysleem ao groots to moeilijkheden voor de endernemers in het tabak- en sigarenbedrrjf oplevert; juicht bet toe, dat de Regeering dit volkomen erkent, wat hieruit blijkt, dat Z. E. de Minister van Financiën een com missie heeft samengesteld om een stelsel to ontwerpen voor de heffing op de ruwe tabak. is echter van mooning; dat deze com missie eenai/dig is samengesteld en dat dit niet aan liet beoogde doel bevorderlik zal zijn, moet het ten sterkste afkeuren, dat de commissie op 3 Februari 1925 is ge ïnstalleerd e« nog niet met haar advies gereed is; en spreekt de hoop uit, «lat do Regee ring. in liet belang, van duizenden onder nemers t-;n spoedigste het banderolle-systeem zaï doen intrekken. Na afloop der vergadering werd ceo optocht geformeerd, «ie van de Hooge Nieuws traat door een gedeelte der stad naar hot Malieveld trok, waar de stoet ontbonden werd. Door dc beloogers werden doeken en bor der meegedragen met opschriften als deae: „Zelfs rechters hebben de tabakswet sterk gewraakt". „Het banderolle-systeem tast iel familieleven aan". „De Regeering ont neemt ons het brood en laat ons in den grootsten nood". „Het huidige bandcrolle- systcem vordert van den kleinfabrikant drie uren «utteloozen arbeid voor elke duizend sigaren." „2487 bekeuringen in één jaar door deze wet". i i Electrilicatie der Spoorlijn Rotterdam—Amsterdam. In verband niet de eleotrüicalie der spoorlijn RotterdamAmsterdam, weik-c in 1923 gereed moet zijn, moet nog een nieuwe spoorwegbrug gelegd worden over het Spaarne te Haarlem. De brug zal komen tor hoogte van den gemeentelijken Reinigingsdienst en de plan nen voor den bouw zijn reeds in oen vrij vergevorderd stadium, tetrwijl de andere spoorwegbruggen op de lijn reeds versterkt oi vernieuwd werden. De rijtijd zal belangrijk korter worden. De rijtijd tusschen Haarlem en Den Haag zal bijv. 40 minuten worden; deze is thans per sneltrein 4G ii 47 minuten. Het traject LeidenDen Ifaag zal duren 11 minuten; thans is dit 15 16. Verder zullen de treinen met kortere tusschenpcozen rijden,, v/aar echtor tegenover staat, dat elke trein uit slechts 3 h 4 rijtuigen zal bestaan. Werden vroegeT do rijtuigen en motoren uit het buitenland betrokken, thans zullen zij geleverd worden door de Neder! and6Che firma's. Hoodnitkeerihg Rijkspersoneel. Vanwege den Ned. Federatieven Bond van personeel in openbaren dienst wordt het volgende meegedeeld De voorzitter en de secretaris van den Ned. Federatievcn Bond van personeel in openbaren dienst hebben gistermiddag een audiëntie gehad bij den minister-preeident, den heer Colijn, ter bespreking van de dooi de federatie ingediende voorstellen betref fende de nooduitkecring aan het Rijksper soneel en wederinvoering van de salarissen, zooals deze waren in 1020. Uit het antwoord van minister Colijn kreeg de delegatie den indruk, dafc de Re geering wel maatregelen overweegt., maar dat de Minister hieromtrent geen positieve mededeelingen kon doen vóór en aleer de millioenennota bij de Tweede Kamer ia in gediend. De Minister deelde evenwel mee, dat a.6. Vrijdag de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenzaken bij eenkomt ter bespreking van een nooduitkee- ring aan het Rijkspersoneel, waarbij dan eveneens de ^voorstellen der federatie in behandeling kunnen komen. Betreffende het weren van de federatie uit het georganiseerd overleg zegde de Mi nister een nader onderzoek toe. De delega tie heeft a.6. Woensdag over deze aangele genheid nog een speciale audiëntie bij den Minister van Justitie. Do voorzitter van de centrale commissie, mr. Kan, met wien de delegatie eveneens een onderhoud had, zegde zijn medewerking toe, opdat de Federatie nog in de gelegen heid zou kunnen worden gesteld, aan de be sprekingen deel te nemen. Ontevredenheid onder Spoorwegpersoneel. Van do zijde van den Bond van Ambte naren in dienst bij de Nederlandsehe Spoor wegen wordt meegedeeld, dat in verband met de afwijzing door de directie .van de door den loonraad voorgestelde loonrege ling zich in dc kringea van de ambtenaren een zeer sterke ontevredenheid openbaart, vooral ook omdat de roor deze groep op het platteland voorgestelde billijker classifi catie daardoor weer twijfelachtig is gewor den, terwijl toch de gehecle regeling met medewerking en instemming van de verte genwoordigers der directie tot stand was gekomen. Gevolg gevende aan den drang, door de leden uitgeoefend, heeft het hoofdbestuur van den B.A.N.S. besloten, teg^n 20 Sep tember te Utrecht een demonstratief con gres te beleggen, toegankelijk v >or allen, die tot de door dezen JBond georganiseerde groepen behooren. Bezuinigingsplannen van den Minister van Oorlog. „Naar ,,Het Centrum" uit militaire krin-. gen verneemt, zou de Minister van Oorlog met zeer ingrijpende bezuinigingevoorstel- lcn komen. Het zou o.a. in het voornomen liggen verschillende gara-zoencn op te hef fen. Behouden zouden blijven do garnizoe nen: Amersfoort, Ede, Den JJaag, Utrecht en Harderwijk. Volgens de nieuwe plannen zou niet meer elk regimeut, maar elke bri gade een schoolco npagnia krijgen. De reorganisatie zon o.a. ten gevolge hebben, dat enkele honderden officieren zouden moeten afvloeien, dezen zouden ge durende een aantal jaren op wachtgeld .wor den gesteld. De nationale ramp. De commandant van bet district Ko ninklijke Marechaussee Zutphen, kapitein Jioellaard, heeft de volgende dankbetuiging gezonden aan jhr. De Muralt burgemees ter van Borculo: „Bij het opheffen van de groote verster king van maréchaussee en ,politietroepen in uwe gemeente is het mij een behoefte u mijn hartelijken dank te betuigen voor de groote welwillendheid on vlotte medewer king die wij steeds mochten ondervinden bij onze werkzaamheden en bij de inkwartie ring, zoowel van de zijde van het bestuur der gemeente, als van de inwoners. Wij hopen er binnen korten tijd getuige van te zijn, dat een nieuw Borculo zal zijn herrezen, tengevolge van de energie der bevolking, daarin voorafgegaan en gesteund door de krachtige en beleidvolle wijze van optreden en voorgaan van hare overheid/' „Het Volk" meldt, dat het Kamerlid Kleerekoper verlof zal vragen orn de Re geering te inlcrpelleeren over de maatrege len, die zullen worden getroffen ten aan zien van de vergoedingen voor de slacht offers van de stormramp in de verschillen de deelen des lands. Bij Kod. besluit is lo. aan Sr. W. A. Knol, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als hcoglceaar aan de Technische Hooge8chcol te Delft, en 2o. benoemd aan de Technische Hoogeschool te Delft, in de afdecling der Mijnbouwkunde, om onderwijs te geven in de mijnbouwkunde, het mijn- meten en karteeren, tot gewoon hoog leeraar ir. A. Guyot van der Ham, no.i. en e.i., ingenieur bij het tech nisch bureau van het Departement van Ko loniën. Bij Kon. besluit is aan den referendaris 'bij het Departement van Koloniën H. J. Gorter, wegens verandering in de inrich ting van den dienst bij genoemd Departe ment. waardoor zijn werkzaamheden over bodig zullen worden, met ingang van 1 Ja nuari 1926, eervol ontslag uit zijn voormel de betrekking verleend. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille, in zilver, aan H. van den Berg, kantoorbediend© bij de Ned. Handelmaat schappij, te Rotterdam. Gisteravond is in den Haagpchen Dierentuin een „Protestactsche betooging" gehouden (do Jan de Bakker-herdenking), vanwege de Evangelische Maatschappij. De toeloop was zóó groot, dat er twee ver gaderingen tegelgk moesten worden gehou den, één in eoo der zalen, één in den tuin, in de open lucht dus. De sprekers wisselden elkander daarbij! af. Gisteravond is daar een optocht gehou den, georganiseerd door het bestuur van do geuzen- en geuzinnengroep „Kerk, Oranje, Vaderland". De optocht werd opgesteld in de FisheTstraat vóór het clubgebouw Dil lenburg. Aan het hoofd ging het muziek korps „Excelsior", daarachter volgden de groepen van de jonge geuzen en geuziimen, waarbij1 zich vele anderen hadden aan gesloten. Begeleid door politie te paard, trok do stoet langs de aangegeven route ondei het zingen van toepasselijke liederen, welke door de muziek begeleid werden. O.a. zong men een speciaal voor de gelegenheid vervaardigd „Jan de Bakker-lied". De stoet, d'e ruim 500 deelnemers telde en een groot aantal oranje-wit-blauwe vaantjes en vlag gen meedroeg, trok groote belangstelling. 7i'r] werd ontbandem in de Vaillantlaar. Ü8. P. Zandt, "die wegens zijn verkie zing tot lid van de Tweede Kamer tegen 15 Sept. a.s. ontslag heeft gevraagd als pre dikant bij de Ned.-Herv. Kerk te Delft, -teeffc van zijn gemeente afscheid genomen. Ds. Zandt zal zich geheel aan de politiek wijden. Do Raad van Winterswijk boeit be sloten adhaesde te betuigen aan het adred van den Raad van Zooterwoude aan de Regeering tot afschaffing van den zomer tijd. i Prof. Klein (V.B.) heeft ontslag geno men als lid van den Groningschen Raad. Deze ontslagneming is waarschijnlijk het ge volg van do eritiek op zijn interpellatie in zake de rivierwaterleiding, in verband met de watervervuiling, welke naar hij had vast gesteld, veroorzaakt wordt door loozing van rióolstoffen uit Assen op het bij-riviertje van de Drentecho Aa. Hij wordt opgevolgd door het oud-raadslid J. Timmer en, indien deze bedankt, door den heer J. E. van Has selt. De gewonen audiëntie van den Minis ter van Koloniën zal Vrijdag 18 September niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. De Indische begrooting. SOERABAJA, 14 Sept. („Aneta") „Het Soerabajaseh Handelsblad" meldt, dat het vermoedelijk overschot op de begrooting 1925 zeventig millioen zal bedragen, exclu sief do etijging van de douane-ontvangsten. Het totaal overschot js aan te nemen op 100 millioen. Alphen. Ingekomen en vertrokken per sonen. Ingekomen uit Ruurlo O. H. Lager- weij v. Boetsclaerstr. 7 uit Huijbergen W. J. v. Leeuwen, Rietveldschepad 2 uit Verheijden N. H. v. Leent, Pr. Hendr.str. 128 uit Utrecht M. Bezemer, Ridderbuurt 60 uit Kirchheim Teek (DuitschLMa. E.- Ott, Wilhelminastr. 37 uit Eberfed (D.) Hg. Vohwinkel, y. Boetselaerstr. 2 uit Nieuwveen B. ti Heusden» Burg. Visser- straat 43. Vertrokken: J. W, v. Leeuwen naar Huij bergen Ha. Kranenburg naar Reeuwijk Ja. O. Bona naar Zuilen J. A. de JV&al naar Ridderkerk H. J. Epping naar Bo degraven J. CL v. d. Sandt^ paar Bornft P. Smolders naar Enkhuizen Ca. M. Piek naar Den Haag Ja. Zondag naar Den Haag G. Zinko naar Zwammerdam J. v. d. Leek naar Helder Ma. v. d. Veer naar Voorburg Aa. van Kuilenburg wed. J. v. d. Neut naar Utrecht P. Keij- zer naar Rotterdam —Ga. F. Ie Noble naar Harderwijk C. Maarteveld naar Waarden Dn, \V. van Buul naar Ovcrschie P. A. Drop naar Boskoop L. O. A. v. Staal duinen naar Den Haag. Gistermorgen werd ten gemeentehuize aanbesteed het uitbaggeren, dempen en rio- 1 eer en van een sloot bij de HofzichtsLraat en Concordiaslraat. Ingeschreven werd door J. Vonk i 1886, Gesman en Zoetemeijer f1520; G. de Jeu, f 1490 cn N. van Leeuwen f 987, aan wien het" werk werd opgedragen. Zwammerdam. Gemeenteraad. [Voorzitter: de heer P. Hoogenboom, burgemeester. Aanwezig* alle leden. Na opening- der vergadering stelt de voor zitter allereerst aan de orde: 1. Onderzoek geloofsbrief van den heer A. van Wijngaarden, wegens het ontslag nemen als raadslid van den heer A. W. van Beek. Do voorz. benoemt een commissie, be staande uit de heereo Linschoten, Edelman en Van Vliet, om de geloofsbrieven van het nieuw-becoemdo lid te onderzoeken. Bij monde van den heer Edelman rap porteert de Commissie, dat de stukken in orde zijn bevonden, waarna tot toelating wordt besloten. 2. Beëediging van den heer A. van Wijngaarden als raadslid. De, heer Van Wijn gaarden legt hierna in handen van den voorz. de by de wet voorgeschreven eeden ai en neemt ritting. Do voorz. wenscht het nieuwe lid har- tel ijk geluk bij zrjn intrede in den Raad, en hoopt, dat het den heer Van Wijngaar den, als rasechte Zwammerdammer gegeven zal 'zijn, de belangen van Zwammerdam zoo veel mogelijk te behartigen. De heer Van Wijngaarden dankt den voorz. voor zijn vriendelijke woorden en zegt, dat hij de belangen der gemeente steeds met nauwgezetheid hoopt te behartigen. 3. Lezen der notulen. De secretaris doet hierna voorlezing van de notulen der vorige vergadering, die daarop onveranderd wor den goedgekeurd. 4. Ingekomen stokken. De voorz. deelt mede, dat zrai ingekomen de navolgende stukken: aEen schrijven van den heer A. W. van Beek, <Ld. 30 Juni j.L, waarin dezo meedeelt, dat deze ontslag neemt als raadslid. De voorz. spreekt hierop $en:gc woorden van dank en waardeering voor het vele, dat de heer Van Beek, niettegenstaande zijin zeer drukke praktijk als geneesheer, in de 6 jaren, dat hij deel uitmaakte van den Raad, in het belang der gemeente heeft gedaan. b. Dankbetuiging van den gemeente werkman G. Hoosbeek, voor de gratificatie, hem geschonken by zijn 25-jarig jubileum in dienst der gemeente. c. Missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring vaai het raadsbesluit tot wijzi ging der hegroo'Wng dienst 1924 en 1925. d. Verzoek vam den Raad der gemeente Zoelerwöude om adEhaesie betuiging mot een adres aan do Tweede Kamer lot af schaffing vam -den Zomertijd. Besloten wordt al deze stukken voor kennisgeving aan te neanen. e. Reclame van M. Filmer, tegen zijn aanslag in de Hondenbelasting. Na toelich ting wordt (hieirop gunstig besdhikt, 5. "Wijziging Gemeente-rekening dienst 1923. De voorz. zert dat Ged. Staten hebben terug gezonden de gemeente-rekening over het dienstjaar 1923, waarbij eenige opmer kingen van ariministratieven aard worden gemaakt Ged. Staten verzoeken de hier door noodage wijzigingen aan te willen brengen, waarna goedkeuring der rekening zal volgen. B. en W. steilten voor aan de ge maakte opmerkingen tegemoet te komen en de rekening aldus gewijzigd weder in te zenden, waarmede de Raad zich. kan ver eenigen. 6. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1924. De rekening over het afgeloopen dienst jaar wordt hierna aan den Raad aangebo den. Voor het onderzoek daarvan zal een Commissie worden aangewezen. 7. Wijziging Begrootang dienst 1925. Voorgesteld wordt eenige wijzigingen aan te brengen in de begroeiing voor het loo- pende dienstjaar. Oonfonp met algemeene stemmen besloten. 8. Vaststelling voorschot, te verleen en. aan de besturen der bijzondere scholen, in gevolge art. 103 der Lager-Onderwijsfwet 1920. Ingevolge gemaakte berekening hebben de besturen der verschillende bijzondere scho len in deze gemeente aanspraak op een voorschot van 80 pet. van de kosten van instandhouding dier scholen, ingevolge art. 101 der Lager-Onderwijswet 1920, voor het dienstjaar 1925. Besloten wordt op grond dier berekening de navolgende bedragen uit te keeren: Aan de Vereeniging tot bevordering van Ohr. Belangen f 450. Aan de Vereeniging Ned, Herv. School met den bijbel f 400. Aan de Vereeniging Zusters Francisca nessen v. d. St. Jpz els lichting (voor de R. C% Meisjesschool Aid. A. gewoon L. O.) f 600; aan dezedfde Vereeniging voor de R.-K. Meisjesschool Afd. B. U. L. O. nihil, daar de opbrengst der schoolgelden het bedrag dei vergoeding te boven gaat en voorls aan het R.-K. Par. Kerkbestuur der Sh-Willebrordus- kerk, voor de R.-Kl Jongensschool f 650. Te zamen alzoo een bedrag van f2000. 9. Verzoek van W. van Doorn te Reeu-. wijk om een bijdrage van f 4000 ter verkrij ging van een plaatsje, ingevolge de Land- arbedderswei Het bedrag van f4000 wordt gevraagd tot aankoop van een stuk land ter grootte van 1 H.A. 30 A en 50 c.A.; de koopsom daarvan bedraagt i 1600, benevens f 2600 voor het bouwen van een woning. Bi fiö 3L hebben jiaar. aanleiding yan dit verzoek een onderzoek ingesteld en meenen, dat op het verzoek voornoemd afwijzend moet worden beschikt, aangezien de prijs voor den grond veel te duur is en het land bovendien niet voor bouwgrond geschikt is Ook is het terrein geheel achteraf gelegen in de Broekveëden en slaat door geen en kelen weg met het bewoonde oord in ver binding. Ten slotte is nog gebleken,, dat adressant niet als arbeider in den zin der Landarbeiderswet kan worden beschouwd. Na eenige bespreking wordt dan ook beslo ten het verzoek af te wijzen. 10. Voorstel tot restitutie van f 120,82 aan ds leden der voormalige Brandstoffen-Com missie. De leden der voormaligeBrandstoffen- Commissie voor deze gemeente en de ge meente Bodegraven, hebben egn aanschrij ving van den lands-advocaat ontvangen om 20 pCt. van het batig saldo der rekening van bedoelde commissie alsnog te storten, in 'ï- Rijks kas. Besloten wordt aan de leden het bedrag dier storting, zijnde voor deze gemeente f 120,82, te reslitueeren. 11. Benoeming leden der commissie tot het nazien der gemeente-rekening dienst 1924 en der gemeente-begrooting dienst 1925. Tot leden der bedoelde commissie worden aangewezen de hoeren: J. Hoeks, J. van Vliet en A. van Wijngaarden. 12. Bespreking uitbreidingsplan. Het uitbreidingsplan der gemeente, wat betreft het gedeelte Overtocht en Oud-Bodegraven, komt nu in behandeling. Het resultaat der besprekingen, daaromtrent gevoerd, is, dat B. en W. worden gemachtigd deze aange legenheid verder uit te werken. 13. Voorstel tot verplichte winkelsluiting. Ingekomen is een jadres van de Vereeni ging van Handeldrijvenden te Bodegraven en Zwammerdam, gevestigd te Bodegraven, met verzoek eenzelfde verord. op de win kelsluiting vast te stellen als in de gemeen te Bodegraven bestaat. De Voorz. licht het adres nader toe. De bedoeling is te komen tot winkelsluiting des avonds to 9 uur (uit gezonderd Zaterdagavond) en sluiting op Zondag. De meerderheid van het College van B. en W. is er voor om ook voor deze gemeente eene zoodanige verordening vast te stellen, vooral met het oog op de Zondagssluiting. De Voorz. en Wethouder van Muiswinkel zijn daarvan groote voorstanders. Na eenige discussie wordt de wenschelijk- heid overwogen om een verordening vast te stellen, waarin geen bepaling voorkomt om trent sluiting des avonds, doch alleen de Zondagsluiting daarin op te nemen. De heer Linschoten zou gaarne zien dat de verordening geheel werd vaetgesteld als in Bodegraven, daar de adressanten juist wijzen op de deloyale concurrentie die hen wordt aangedaan nu in Bodegraven wel en in de naaste omgeving (Zwamanerdam Over tocht) de winkeliers aan geen sluitingsuur gehouden zijn. Het voorstel van den heer Linschoten om ook: de 9-uursluiting. op te nemen in de ver ordening wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmenvóór de heeren van Muiswinkel en Linschoten. Het voorstel voor Zondagsluiting daarna in stemming gebracht wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór stemmen de hee ren Linschoten, van Muiswinkel en van Wijngaarden. Bij de rondvraag informeert de heer Hoeks hoe het staat met het trottoir aan den Overtocht. De voorz. antwoordt dat om zooveel mo gelijk met de wenschen der bewoners al daar rekening te houden, aan den ingenieur van den Rijkswaterstaat is gevraagd of het Rijk ook medewerking zou verleenen indien de breedte van den weg daar ter plaatse op 5 a 6*4 in plaats van op 6 M. kwam. De ingenieur heeft evenwel bericht dat zulk» niet ging. De heer Hoeks geeft nog eenige prakti sche wenken, waardoor de weg zonder be zwaar van de bewoners aldaar op 6 M. breedte zou kunnen worden gebracht, het geen de Voorz. belooft met den ingenieur nog eens te zullen bespreken. De heer Linschoten vraagt hoe het staat met de gaskwestie, daar de concessie binnen kort afloopt. De Voorz. deelt mede, dat het dagelijksch bestuur destijds met B. en W. van Bodegra ven een conferentie heeft gehad, waarbij toen door Bodegraven is verzekerd, dat het gezamenlijk met Zwammerdam deze aange legenheid lot oplossing zou brengen. Tot zijn groote verbazing heeft hij echter eenigen tijd daarna vernomen, dat Bodegraven reeds een overeenkomst voor een nieuwe concessie had gesloten, zonder dat Zwammerdam daarin gekend was. Hij vond deze handelwijze min der vriendschappelijk daar toch in de te Bodegraven gehouden bijeenkomst was ge zegd, dat Bodegraven met Zwammerdam ge zamenlijk zou overleggen. Daarna is de heer De Liefde te Zwammerdam geweest om een bespreking te houden over de gaskwestie en deze heeft verzekerd dat Zwammerdam in- zake de gasvoorziening dezelfde voorwaar den zou krijgen als Bodegraven. Het wachten is dus thans nog op die voorwaarden. De heer Linschoten spreekt er zijn spijt over uit, dat deze zaak niet v/at meer is be spoedigd, dat zou zeer zeker ten voordeele der gemeente zijn geweest. Nu toch is de concesie een' uitgemaakte zaak en Zwam merdam heelt geen gelegenheid gehad een persoonlijk bezwaar naar voren te brengen. De heer Edelman vraagt hoe ver de voor bereidende werkzaamheden voor dc verlichl- ting van den Tempel zijn gevorderd. De Voorz. zegt hierover met den burge-. meester van Reeuwijk te hebben gesproken, die heeft toegezegd zich met den heer Edel man in verbinding te zullen stellen om te trachten gedaan te krijgen, dat 4 lantaarns worden geplaatst, die door Reeuwijk zullen worden geëxploiteerd. Voorts vraagt de heer Edelman nog of B. en W. al een beslissing hebben genomen wat te doen met het ijzeren hek der voormalige O. L. school in den Tempel. Do voorz. wil het door den Smid Schakel doen taxeer en om bet daarna te verkoopen. De heer Van Wrjngaar zou gaarne een spiegel rieo geplaatst nabjjl de krui sing BrugstraatR$k®>Lraatweg, om iets van hei gevaar dat dit kruispunt vooc automobielen oplevert, weg te nemen. i De voorz. antwoordt dat dit verzoek zal worden ovei*wogen. Ook vraagt de Is»; Van Wijngaarden nog of er een bepaalde rooilrfn voor het Dorp en de Dammebuurt is vastgesteld. Be voorz. zagt^ dat de provincie en E ynland hieromtrent ook medezeggenschap hebben en zal daarom bij do bevoegde autoriteiten daarover inlichtingen inwinnen. Do heer Hoogendoom zou gaarne zien, dat de yzers tuse^ en de palen voor de Gered. Pastorie werden weggenomen; zulka zou voor de voetgangers het verkeer daar ter plaatse veel gemakkelijker maken. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter hierna do vergadering. AÏELSTaLK. DE WEDLOOP „DWARS DOOR LEIDEN". In principe cp 10 October vastgesteld. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Leidschen Athletick Kring gisteravond in principe besloten den jaarlijkschen wed loop „Dwars door Leiden" om den „Leidsch Dagblad '-beker te doen plaats vinden op Zaterdagmiddag, 10 October, a.s. De goedkeuring en medewerking van den commissaris van politie wordt een dezer dagen gevraagd, en zoodra deze is toegezegd waaraan wij natuurlijk geen moment twijfelen gezien liet feit dat in tal van andere steden dergelijke wedloopen met veel succes en zonder eenige storing van het verkeer worden gehouden zal aan de vereenigingen van een en ander kennis wor den gegeven en verzocht worden in te schrij ven. Gelijk bekend moet iedere vereeniging met tien deelnemers uitkomen. Verleden jaar werd de beker, die een wisselprijs is, gewon-» nen door de Marine Kustwacht. Zuid-Hollandzche Athletiekboad. De kampioenswedstrijden van den Zuid-» Hollandschen Athletiekbond zullen op 19 de-, zer gehouden worden, hetzij op het terrein van Ohympia te Gouda, hetzij op het terrein van Clubhuis te Werve te Rijswijk. LA WI J TENNIS. De wedririjden der Leidsche L. T. C. Na een week wachten is Zondag dan eindelijk een aanvang gemaakt kunnen wor den met de wedstrijden der Leidsche L. T. C. op de banen achter ,,'tPosLhof". De resultaten van Zondag en gistermor-1 gen luidden: Open Heeren-Enkelspel: II. Zaaijcr sl. C, Bosman 62, 6-±. Gemengd dubbelspel: mej. B. Duyvis en H. Zaayor sl. mej. W. v. d. Noordaa en O. van Ewijk: 62. 61; mej. J. v. d. Noordaa en B. L. Yap sl. «mej. R. Derkse en H. K, Jauw 62, 61mej. D. van Ditzhuyzen en B. Agerbeek sl. mej. E. van Oosten en Keuls 61, 61. Heeren-dubbelspel: H. K. Jauw en Keuls sl. Prikker en Pop: 62, 2C, 108. BOKSEN. EreitenstraUr kampioen van Duitscliland, Zaterdag heeft Breitenstrater het kam pioenschap zwaargewicht van Duitschland gewonnen door een zege op Samson Körner, Er waren 15.000 toeschouwers. Beide boksers gingen onmiddellijk tot den" aanval over. In de vierde ronde viel Samsoa op de knkën en Breitenstrater die daarop verder sloeg, werd door den scheidsrechter berispt. In do 5e ronde trof Samson het lin keroog van Breitenstrater zoo, dat diens gelaat met bloed overstroomd werd. Alge-i meen verwachtte men toen het einde van den strijd. In de 7e ronde sloeg Breitenstra- terethter met een geweldigen rechtsen stoot zijn tegenstander neer, de scheidsrechter telde tot 9. Met moeite verhief zich Samson,, maar hij bleek geheel uitgeput te zijn. In de 7de ronde werd hij zevenmaal neergesla gen. In de 8ste ronde onderging hij dit lot nog tweemaal, maar Breitenstrater bleek nu ook op te zijn en werd op zijn beurt neer geslagen. Bij den 9den tel stond hij weer op. In de laatste der 15 ronden ging Samson nogmaals tot den aanval over. Breitenstra ter, die reeds erg toegetakeld was, werd eens neergeslagen, maar kon bij den 9den tel toch weer op de been komen. Als Sam son opnieuw op zijn tegenstander wil ai, stormen springt deze terzijde en SamsoU valt uit den ring. De efcrijd is ten einde. Me|l geweldige spanning verwacht het publiek de beslissing van den scheidsrechter. Ten slotte wordt verkondigd dat Breitenstrater de overwinning op punten heeft behaald* WIELRENNEN. VAN DE RIJSWUKSCHE BAAN. Een schitterende iace van Leddy. De "uitslagen van de Zondag op de Rijs- wijksche baan gehouden wedstrijden zijnü SprinUvedstrijd over 800 M. voor amateur? waarbij de nos. 1 uit elke serie in de finald komen. Ie Serie: 1. J. Hendriks. 2e serie: 1. Rï, Bobbe. 3e Serie: 1. de Bruin. -Ie seiie: 1. Al; Krijgsman. 5e Serie: 1. Duivebode. Gevallen Holland en H. v. l)uyn. Beslissing: 1. R. Bobbe (laatste 200 M. in[ 143/5 sec.); 2. De Bruyn (1/4 wiel); 3, Hen-i driks (1/2 wiel). Sprintweds'rijden voor amateurs in drie! ritten. Puntentelling. Ie rit: L B. Leene' (laatste 200 M. in 141/5 sec.); 2. J. Meyer, (1/2 wiel); 3. Hijzelendoorn. 2e Rit: 1. J- Meyer (laatste 200 M. in 13 sec.)2. B. Leene 3. j. Hijzelendoorn; 3c Rit: 1. J. Meyer; 2. J. Hijzelendoorn; 3. B. Leene. Totaaluilslag: 1. J. Meyer 4 pt.; 2. B. Leene 6 pt.3. J. Hijzelendoorn 8 pt. Sprintwedslrijd over 1000 M. voor profs in 3 ritten: le Rit: 1. Degraeve (laatste 200 M. in 13 2/5 sec.; 2. L. Didier (op 1 lengte)? 3. v. Kempen; 4. Moeskops; 2e Rit: 1. De-» graeve (laatste 200 M. in 12 4/5 sec); 2. L. Didier; 3. P. v. Kempen; 4. P. Moeskops. 3e Rit: 1. Degraeve (laatste 200 M. in 13 1/5 sec, 2. P. van Kempen; 3. P. Moeskops; 4. L. Di-i dier. Totaal uitslag: 1. Degraeve 3 pt.; 2. L. Di dier 8 pt.; 3. P. van Kempen 8 pt.; 4. P. Moeskops 11 pt. Klassementswedstrijd voor profs over 10t ronden naet 5 klassementen: le klassement?

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6