No. 20088. ZATERDAG 5 SEPTEMBER Anno 1925. BERICHT. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERÏENXIEN 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren pnjs Kleine Advertentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.85, per week 018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer btsvaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Voor de Slachtoffers. Heden ontvingen wij nog van: Offerbusje Belastingkantoor Langebrug f21,61; Personeel van dat kantoor f 13.50, te Leiden en van N. N. te Oegslgeest f 6. Totaal f 41,11. In totaal ontvingen wij f 3413.37, 10 M. en 2 Frs. Mogen we er nog even aan herinneren, dat wij Maandag onze inzameling sluiten? DE DIRECTIE. Ter beschikking van L. J. R ligt aan ons bureau een waardelooze inzending Duitsehe Marken en Oostenrijksche Kronen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het verzoek van: Gebrs. P. J. en J. P. Stokkermans, om ver- unning tot het oprichten van een vernik- kelinrichting in het perceel Koppenhink- steeg No. 7, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I No. 2563; b. de firma G. J. de Jongh Co., om ver gunning lot het uitbreiden van de koffie branderij in het perceel Nieuwe Rijn No. 85, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I. No. 644; c. de N.V. Stucadoorsbedrijf, voorheen De Best, om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats van ongebluschte kalk en een kalkblusscherij in het perceel Lange- gracht No. 31, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 2685. d. Gebrs. F. J. en P. J. Schmilz, om ver gunning tot het oprichten van een zouterij van Vleeschwaren in het perceel Bouwe- louwensteeg No. 55, kadastraal bekend Ge- mpenle Leiden, Sectie H No. 3391 Gelet op de arlt 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 19 Septem ber e.k. des voormiddags le half elf uren op liét Raadhuis, gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. N. C. DE GESELAAR. Burgera. VAN STREEN. Secretaris. Leiden, 5 Sept. 1925. 2993 KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat met in gang van Woensdag 9 September e.k. eiken Woensdag telkens des namiddags om 2 uur, in het Elisabethshof aan de Oude Vest, gele genheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Het trouwboekje moet worden medege bracht. V. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STREEN. Secretaris. Leiden, 5 Sept. 1925. 2994 Het Stormramp-Comité. De penningmeester van het Stormramp- Comité ontving nog de volgende giften: Dr. H. Th. f8; mej. S. J. H. f 10; Tooneel 't Eerste Leidsche Klucht- en Revue-gezel schap f 10; M. J. S. f2; Th. E. 15; H. v. d. S. f 1.50; Fam. L. f 15prof. rar. E. M. M. f 25; prof. dr. A. J. W. f 15. Een bedrag van f 15.000 werd overge maakt naar den Penningmeester van het Nationaal Steuncomité „10 Augustus 1925" te Amsterdam. Giften worden nog gaarne aangenomen bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Gironummer 37471. De L.a.w.e.t. Wij waren in de gelegenheid iels naders te vernemen omtrent de plannen der a.s. La.w.e.t, die, zooais men weet, van 11 tot 20 September a.s. wederom in de Stadezaal zal worden geliouden. Het bestuur heeft tal van voorbereidende maatregelen genomen en thans zijn de plannen in een zoodanig stadium, dat het programma vrijwel vast staat, welk programma dezer dagen gratis zal worden beschikbaar gesteld Het aantal deelnemende firma's bedraagt ongeveer vijftig en er zijn onder de expo santen firma'*, die deze L.a.w.e.t eens wen- schen te benutten, om met iets extra's, iets bijzonder uit te komen. Wij zouden op het Programma vporuitloopen als wij daarover thans reeds mededeelingen deden; maar wat wij er van hoorden en zagen, wettigt het vermoeden, dat deze tentoonstelling in menig opzicht haar voorgangsters zal over treffen. De aankleeding van de zalen belooft op zichzelf reeds interessant te worden, en ook aan de verlichting zal bijzondere zorg wor den besteed. Tot verhooging der aantrekkelijkheid en om de belangstelling de gansche week gaan de te houden, is er voor gezorgd, dat dike dag en avond nieuw attracties aanbieden. Natuurlijk is er ook weder een étalage- wedstrijd aan verbonden.. Voor de fraaiste, de doelmatigste, de meest practische en welke goede eigenschappen een stand meer kan hebben, worden medailles uitgeloofd, een en ander ter beoordeeling van het pu bliek; voor welke beoordeeling men boven dien zelf nog een prijs kan winnen. Het straks verschijnend programma zal daar over nadere inlichtingen verstrekken. Deze wijze van beoordeeling heeft dit voordeel, dat het publiek goede nota van de stands moet nemen. Wat de attracties betreft, kunnen wij reeds mededeelen, dat in de groote zaal en in den foyer een flink orkest zal optreden, terwijl in de kleine zaal piano-avonden met zang van bekende krachten zullen worden gegeven. Voorts zal het gezelschap van An ton Sistermans in den foyer voorstellingen geven, bij welke gelegenheid fragmenten van opera's en operettes zullen worden op gevoerd en enkele dansavonden de jongelui in het bijzonder zullen trekken. Inderdaad belooft deze L.a.w.e.t. iets goeds te worden. Laten wij hopen, dat onze wakkere neringdoenden, die met een stand voor den dag komen, zoowel als het be stuur, dat reeds weken lang aan het werk is om de tentoonstelling te doen slagen, hun belooning vinden in een druk bezoek, niet enköl van ingezetenen, doch ook van be langstellenden uit de omliggende gemeenten. Doopsgezinde Gemeente. De Groote Kerkeraad der Doopsgezinde Gemeente, aan welken in deze gemeente het beroepingswerk is toevertrouwd, ont ving van enkele leden der Gemeente het verzoek de verkiezing van den nieuwen predikant, noodig geworden wegens het ver trek van ds. J. Wuite, le doen geschieden door de Gemeente. In verband daarmede zijn de leden der Gemeente uitgenoodigd tot een bijeenkomst in de kerk op Woensdagavond 9 September a.s., waar gelegenheid zal zijn om over dit verzoek van gedachten le wisselen en het vóór en tegen toe te lichten. Ten einde zooveel mogelijk rekening te houden met de wensohen en rechten van alle leden, zullen ook zij, die verhinderd mochten zijn deze samenkomst bij te wonen, gelegenheid hebben hun meening te doen kennen. Daar om i«' aan ieder lid een biljet toegezonden, waarop men kan mededeelen aan welke wijze van predikanlskeuze men de voorkeur zou geven. Die biljetten moeten vóór 15 September aan den Grooten Kerkeraad wor den teruggezonden. Opening van de éentoonstelling van de Avondteekenschool van den Ned. R.-K. Volksbond, afd. Leiden. Behalve de leerlingen, die hun getuig schrift werden toegekend en zij, die een diploma hadden behaald en sommige ouders van leerlingen, kon de voorzitter van het schoolbestuur bij de officieele ope ning welkom heeten den burgemeester van Leiden, wethouder Sanders, bestuur van de St. Jozefgezellenvereeniging, directeur en leeraren en meerdere bestuursleden van de vakafdeelingen. Was de voorzitter vol lof over het per soneel der school, niet mocht hij hetzelfde getuigen van de ouders der leerlingen; het ongeoorloofde verzuim was, niettegenstaan de de mededeeling, den ouders verstrekt, zeer groot. Het aantal leerlingen was bij de in schrijving voor den afgeloopen cursus 214, waarvan 9 tijdens den loop van den cursus de school verlieten, 1 slechts voor wange drag. Van de ingeschreven leerlingen be hoorden er 108 tot den R.-K. en 106 tot den Protest an tsohen Godsdienst Bevorderd werden van klasse 1 naar 2 55 leerlingen, van klasse 2 naar 3 46, van klasse 3 naar 4 33 en van klasse 4 naar 4 voortgezet onderwijl* 13 leerlingen. Vervaardigd werden 1991 teekeningen. Na deze mededeel ingen werd aan de na volgende leerlingen het ingevolge art. 29 der Nijverheidsonderwijswet voorgeschreven getuigschrift uitgereikt: P. Beurze: vakteekenen aan metselaars; H. Buis en W. F. Marcelis: vakteekenen aan timmerlieden; J. Oosterlee: vakteekenen aan timmerlieden en meetkundeA. Bogerman: hout- en marmerschilderen; H. v. d. Berg en A. E. v. d. Schaft: vakteekenen aan machinebankwerkers en meetkunde; H. G. van Hees: Vakteekenen aan electriciens en meetkunde; G. L. J. Kloos: vakteekenen aan ijzerconstructiewerkers en meetkunde; E. S. Prins: vakteekenen aan ijzerconstruc- tiewerkers. De Voorzitter wenscht den oud-leerlingen> die thans de school verlaten, geluk met het bezit van het getuigschrift en de verkregen kennis en hoopt, dat zij in hun verder leven zullen toonen eens leerling te zijn geweest van de Avondteekenschool van den R.-K. Volksbond, aid. Leiden; hij stelt hen den anderen leerlingen ten voorbeeld, die, zoo zij blijven volharden, ook eens in het bezit van dit getuigschrift zullen komen. Voor vorderingen in de teekenvakken werd den volgenden leerlingen een eervolle vermelding toegekend: P. F. Atten en P. A. Brussel: handleeke- nen, klasse 1 A. P. F. Atten, H. v. d. Linden en P. A. Brussel: rechtlijnig teekenen, klasse IA. J. L. Sommeling: rechtlijnig teekenen, klasse 1 C. C. Anker G. Boers, G. J. Knaap, en G. J. Voorwinden: handteekenen, klasse 2A. K. Beumer, C. van Leeuwen, J. B v. Rooden, J. Slootweg, C. Anker, C. Boers en G. J Voorwinden: projectieteekenen, klasse 2 A. J. J. Barendse, G. A. van Dijk, J. Jonk, G van Mourik en G. van Ne*: handteeke nen, klasse 2 B. J. Jonk, A. Lepelaar, F. v. d. Velden en J. F. Visser: projectieteekenen, klasse 2 B. E. P.- Bakels, C. Gh. van Ingen, C. Klinkenberg en N. J. van Rijt: vaktee kenen, klasse 3 A. L. Cavé: handteekenen, klasse 3 B. L. Cavé, F. H. Kok, F. Otte: vakteekenen, klasse 3 B. A. H. Hombergen: vakteekenen, klasse 3 C. W, J. Kokkedee: vakteekenen, klasse 3 D. G. J. H. Boven lander, W. van Dorp, C. M. Middelkoop, H. Vermond en Th. C. van Wieringen: vak teekenen, klasse 4 A. Hierna werd den aanwezigen verzocht de tentoonstelling der teekeningen te bezich tigen, waartoe ook blijkens de mededeeling in de advertentie van Donderdagavond, Zon dag van 12 tot 4 uur nog gelegenheid is. Nog wordt verzocht mede te deélen, dat blijkens de advertentie in dit nummer Maandag. Dinsdag en Woensdag van half- acht tot 9 uur gelegenheid bestaat zich voor den nieuwen cursus aan te melden en dat ook de oud-leerlingen zich dan opnieuw moeten opgeven. Het onderwijs omvat de volgende vakken: Ned. taal, rekenen, meetkunde, vormleer, projecüeleer, handteekenen, rechtlijnig tee kenen, theorie vakteekenen, voorbereidend zonder goed uitgevoerd worden. Speciaal trof ons het moment toen de 4 dames als vurige witte schimmels op het tooneel ver schenen. gemend door hun partner; dat was beslist mooi. Te meer waar ze optreden op een geheel nieuw ingericht tooneel. Was dat hetzelfde tooneeltje van vroeger? Men zou het haast niet kunnen gelooven. Wat mooie gordijnen en schermen toch vermogen. Voor de pauze gaat het begin der serie film ,,De geheimzinnige ruiter" met in de hoofdrol William Desmond, een wild-west drama met al wat daarbij behoort: verbor gen oliebronnen, geheimzinnige speelholen, groote achtervolgingen door de prairiën, etc. Is het eigenlijk wel noodig dit alles te noemen Na de pauze het hoofdnummer „De dui vel in de vrouw" naar het tooneel bewerkt, met de Amerikaansche filmsterren Barbara la Mair en Roman Novarro in de hoofdrol. Wij, die dit stuk ook op het tooneel hebben zien opvoeren, verkiezen het spel van Magda Janssens en Ko van Dijk verre boven dit van deze twee filmartisten. Dit mag even wel voor degenen, die het ook reeds zagen opvoeren, geen reden zijn om de film niet te gaan zien, daar toch zooveel scène9 nu weergegeven zijn, die men op het tooneel moeilijk verkrijgen kan. Denken we maar alleen reeds aan de schilderachtige ligging van het smokkelaarshol boven op den berg, waar Pedro en Querritta huizen. Alles bijeengenomen hebben de talrijke bezoekers van Luxor zich gisteravond over geen verloren avond te beklagen en we den ken wel dat dit de geheele week zoo zal blijven. Hedenmiddag wordt in het perceel Doezastraat 32 een derde winkel van de eilectrische tabak- en sigarenfabriek ,.De Visscher" geopend. Het pleit in ieder geval voor den onder nemingsgeest van den heer M. Wolters, om in dezen tijd naast de bestaande winkels vakteekenen, vakteekenen, voortgezel vak- in de Janvossensteog en op den Nieuwe- teekenen en hout- en marmerschilderen. - - De luit.-koloned jkr. W. Röell, die afgetreden is al* hoofd van de Hde afd. (Generale Staf) van het Departement Rijn nog een derde magazijn te openen, en dan welk een winkel I Men herkent in den frisschen, ruimen winkel met zijn twee groote spiegelruiten ternauwernood 't kleine cafétje van vroeger. De voorpui is geheel Oorlog wegens zijn benoeming tot cnmm-aJ \J>ïi ook de van bet 5de rag. veld-art. alhier, heelt gto- toonbankblad van gra- b met zijn. Werkelijk, de heeren Meiman en Walraven, die het binnenwerk verzorgden, hebben eer van hun werk; hetzelfde kan trouwens ook gezegd worden van 't schil- derswerk en de electrische lichtinstallatie, die respectievelijk geleverd werden door de heeren Martijn en D. Teske. In dezen winkel worden uitsluitend si garen en tabakken verkocht op eigen fabriek vervaardigd of gekorven, zoowel in de duurdere alsook in de goedkoopere mer ken. Sigaretten vindt men er in groote sorteering en van vrijwel alle bekende fabrieken. Ongetwijfeld komt deze' verandering het aspect van den winkelstand in dit stads gedeelte ten goede. BINNENLAND. Wijziging in verzchillende voor het in ternationaal en voor het binnenlandse^ postverkeer geldende tarieven en verkeers. bepalingen. Het nienwe Staalspractijkdiploma vool handel en administratie. Verwacht wordt de indiening van eev wetsontwerp inzake in- en doorvoer vait eieren. Het hoofdbestuur van da Alg. Ver. voo: Bloembollencultuur en het eigen gebonw dier Vereeniglno. Geen verdere aivloeiing bij de F. en T. BUITENLAND. Mosoel en Oostenrijk in den Volkenbond» raad. Woelige zitting op het vredescongres te Parijs. Opheffing der godsdienstige orden ia Turkije. Ernstige mijnramp in Korea. ng. beren het Departement verlaten, om heden het bevel over -genoemd regiment te aan vaarden. Mej. G. A. II. Bakker, alhier, is in Den Haag geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen. Maandag a.s. hoopt de heer M. Klinken berg den dag te herdenken, waarop hij veer tig jaren onafgebroken bij de firma Brill al hier werkzaam is geweest. Ongetwijfeld zal het den jubilaris dien dag niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Als onderdeel van den Bond van Marktkooplieden en Kleinhandelaren „Lei- dens Belang" is opgericht een ziekenver- eeniging („Onderling Belang") tot steun van kooplieden en kleinhandelaren, tegen malige contributie. Bestuursleden zijn: de heeren Honders, le voorz.; Holl, le secr„ Brand, le penningm., Bos. 2de voorz., en De Nobel, 2de penningm. Op de gisteren in den Dierentuin, in I Den Haag, geopende zevende Beurs van „Dc Dameskroniek" is Leiden vertegen woordigd door de bekende Leid9che Was- scherij (B. C. J. van Ommeren) aan den Haarlemmerweg, alhier, welke firma aldaar een bijzonder keurigen stand laat zien en toont op welke wijze de diverse goederen door haar afgeleverd worden. Deze stand genoot al direct na opening der Beurs- de volle belangstelling van het publiek, te meer wegens het ledt, dat tot nu toe nooit een wassoherij op de Haagsche Beurs van „De Dameskroniek" exposeerde. In lijden heeft het „Casino-theater", naar wij ons althans kunnen herinneren, niet een dergelijke lange film gebracht als er'deze week wordt vertoond. Het filmspel „Een droom van geluk", waarin Harry Liedtke. Agnes Esterhazy en Uschli Elleot de voornaamste rollen bezetten, vult met z'n zes acten bijkans den geheelen avond, waardoor zelfs een gedeelte van het voor programma moest worden weggelaten. In middels zal niemand over dit laatsle heb ben getreurd, omdat het hoofdnummer er één bleek te zijn van uitstekende kwalitei ten, waardoor de spanning tot het einde toe behouden kon blijven. Het verhaal is ge heel naar het leven in scène gezet, wordt heel goed gespeeld an biedt vele interessante momenten. Wat het resultaat is behoeven wij nauwelijks te zeggen. Is het publiek te vreden wannéér in een dergelijke film de gelielden elkaar niet krijgen! Neen im mers. Welnu, het programma beechrijlt het slot ala volgt: „Met de bevrijde Son ja gaat Henry bergaf, en in het aangezicht der ma jestueuze Alpen, waarover de zon haar laatste stralen zendt, vinden hun harten el kaar in de harmonische rust van een ge lukkigen toestand Het bijprogramma geelt aardige opnamen van de Fransche marine. Het Luxor-th eater heeft eveneens voor een uitgebreid programma gezorgd. Naast kunst op het doek krijgt men er ook kunst op het tooneel en wel In den vorm van dansen en jongleeren, ryeli» beid? .verrichtingen bij Het programma voor het concert ln het Kooipark, Dinsdagavond a.s., te acht uur, luidt: No. 1. „King Cotton", marsch, Sousa; No. 2 Ouverture, Till; No. 3. „Tesoro Mio", wals, Becneci; No. i. „Marche des Jeunes Gar de", Dammers; No. 6. Nolirri, wals, Lincke; No. 6. Golden Fox-Trot, Solabert; No. 7. Nanon-marsch, Genée; No. 8. „Ueber den Wéllen", wals, Rodas; No. 9. „Ons Rood, Wit en Blauw", marsch, Geijj). Onder de advertenties in dit blad komt voor een aankondiging van de hervatting der lessen in het paardrijden in de Leidsche Manége op 8 September a.s. Daar hot paardrijden een gezonde lichaamsoefening is en er een opwekkende invloed van uitgaat, wijzen wij er gaarne even op. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. J. Wuite. Afscheid van de Ge meente. Eglise wallone: Dimanche matin, A 101 heure8, M. Bresson. Evang.-Luthersche Gem.Zondagmorgen, le halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Ned. Protestantenbond, Kinderkerk, Re- monstrantsche Kerk, ingang Middelweg: Zondagnamiddag, kwartier vóór twee uur, ds. A. van der Wissel. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, prof. dr. G. J. Heering. Vereeniging van Vrijz.-Herv., Volkshuis: Zondagmorgen te halfelf, ds. F. Wanrooy, van Abbenbroek. Vrije Kath. Kerk, Bonifaciuskapel, Stille Rijn la: Zondagmorgen, te halfelf, dienst. D e volgende week zal Het strand tussohen Scheveningen en Wasse- naareahe Slag onveilig zijn wegens schie ten met machinegeweren en geweren op Maandag en Woensdag van halftien tot twee uur en tusschen Soheveningen en Katwijk wegens schieten met geschut op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van tien uur tot halMn*. De aandacht wordt er op gevestigd, dal Etiet strand slechts dan weer voor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waar door de onveiligheid van het strand wordf aangeduid, zijn ingehaald. Gistermiddag heelt het tram verkeer SchotenHeemstede en Haarlem Overveen vön 10 minuten voor drieën tot 10 minuten over vieren stilgestaan, ten ge volge van eeo defect aan ae bovenleiding. Overal bleven de trams staan en in at Koningstraat was een totale opstopping va* trams. Een en ander bezorgde aan vele* last Gistermiddag is de tweed( I. R. T. A. (Internationale Radio-tentoon? Btelli/ng Amsterdam) geopend. In de zalen van het gebouw „Bellevue", waar de ten toonstelling, waar alles, wat bekende fir ma's op het gebied van radio vervaardigen of te koop bieden, in een groot aantal uit stallingen te bezichtigen is, waren tal van belangstellenden, exposanten en genoodig- den bijeen om deze opening bij te wonen. Naar wij vernemen, is me- vrouw Teichtiheii, die door de Berlijnsche politie was vastgehouden ra verband met het raadselachtige drama in den D-lrein AmsterdamBerlijn, gistermiddag in haar woning te 's-Gravenhage teruggekeerd. Het zakje diamanten heeft zij ook weer medegebracht. Deze spoedige vrijlating van mevrouw Teichtheil bevestigt hetgeen wij hoorden uit de kringen van den diamant handel. Ln die kringen was men namelijk zeer verwonderd over de houding, welke de Berlijnsche politie tegenover mevrouw T, had aangenomen. De heer Teichüheil, zoo hoorden wij, heeft ia de diamanthandelskringen een goe den naam. Het was bekend, dat mevrouw. T. meermalen naar Berlijn ging met dia mant. Daar dit artikel in Duitsohland vrij mag worden ingevoerd, kan van smokkelen geen sprake zijn. Mevrouw T. was sedert Mei-, zoo zeide men ons verder, niet in Polen geweest; de laatste maal had zij er een kind gehaald. Dat zij ooit diamanten naar Polen zou heb ben gesmokkeld, achtte men in genoemde kringen onaannemelijk. De heer en me vrouw Teichtheil zijn van Poolsche afkomst doch sedert eenige jaren in Nederland gena turaliseerd. Welke motieven de Berlijnsche politie hebben geleid, om mevrouw T. voor een in ternationale smokkelaarster aan te zien, ia hier niet bekend; maar uit het feit, dat zij weer in Nederland terug is, kan worden af geleid, dat zij haar vergissing heeft inge zien. Desgevraagd zeide men ons nog, dat de „zwarte" heer zoo hij inderdaad bestaa' in geen geval de heer Teichtheil kan zijn geweest. De heer T. is in Nederland ge bleven en is bovendien niet zwart. (Hbld.) De inbraken te Utrecht en te Zeist. Omtrent de daders van de inbra ken le Zeist, wier aanhouding gemeld is, vertelt het „U. D.", dat de recherche in hel minst geen idee had, dat deze 16 tot 18-ja- rige knapen, jongens van zéér goeden huize debet waren aan de diefstallen, waarvan den laalslen tijd herhaaldelijk aangifte werd gedaan. De winkelier aan de Lange Nieuwstraat, uit wiens étalage revolvers werden weggenomen, kon aan de politie wel een signalement opgeven van jongens, die in zijn winkel waren geweest om er wat te koopen, maar deze signalementen gaveD de recherche geen aanwijzing, aangezien zich onder de personen, die uit dén aard der zaak verdacht werden in een groot#

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1