SPORTBLAD to. 23 Maandag 31 Augustus Anno. 1925. LEIDSCH DAGBL'AD )e Leidsche Athletiekdag. Het voornaamste nieuws van heden. Bureau: Noordemdsplem LEIDEN VAN HET Telefoon: Dir. en Adm. 175 Red. 1507 e ATHLETI^" Goed geslaagde wedstrijden. Onder de goede leiding van den heer S. Koopmans, als voorzitter-kamprechter, ebben de wedstrijden van den Leidschen Voetbalbond, georganiseerd in samen wer ing met den Leidschen Athl^iek-Kring, en uitstekend verloop gehad. Er heerschte aar op het L. F. C.-veld een prettige stem- ïing, welke geen moment1 is verstoord, en vaartoe de gunstige weersomstandigheden ïatuurlijk niet weinig hebben bijgedragen Iet was een prachtige sportdag, die alleen tog mooier had kunnen zijn, indien het antal deelnemers grooter was geweest, en ndien het publiek nu eens in grooter getale an z'n belangstelling had blijk gegeven. )ooh aan dit laatste moeten wij 't eigen- ijk nog zeggen? ontbrak het weer eens i hooge mate. De tijd, dat de athletiek hier ter stede populair zal worden, schijnt nog wel heel ver af te liggen! Slechts een hand- ivol menschèn stond er langs de lijnen ge- chaard, maar wij meenen te mogen con- tateeren, dat dezen zich ook geen moment len gang naar het terrein der geelzwarten, billen hebben beklaagd Zeker, men heeft ;een schitterende prestaties aanschouwd, naar over het algemeen was het vertoonde [och van vrij goede kwaliteit, vooral wan eer wij in aanmerking nemen, dat er tot p heden bij de Leidsche vereenigingen zoo »itter weinig aan de beoefening der athle- iek werd gedaan. Het beste werk is giste •eD stellig geleverd door de deelnemers van le Marine-kustwacht, die goed getraind deken %te zijn en diverse prijzen in de wacht wisten te sleepen. Hun inschrijving &al, naar wij meenen, ten zeerste op prijs pijn gesteld. Er zat daadwerkelijke propa ganda in! Laat ons hopen, dat zij over senige weken ook niet zullen ontbreken bij 3en wedloop ..Dwars door Leiden", om den „I^eidsch Dagblad"-beker, waarvan zij het irorige jaar winnaars werden. Ja, boe staat het eigenlijk met dien wed- loop. waarvoor verleden jaar van de zijde /an het publiek zoo uiterst veel interesse rieek te bestaan? Wij hoorden deze vraag reeds eenige malen, en kunnen er op ant woorden, dat de L. A. K. daaromtrent spoe- lig een besluit zal nemen. I Eenige weken nog vermoedelijk, en de teidsche atbleten zullen zich opnieuw met elkaar kunnen meten! Welk een aardige strijd was het niet ver- eden jaar, toen drie ploegen elkaar de zege betwisten. En hoeveel mooier, hoeveel pro paganda stischer kan dan nog niet worden, wanneer dat aantal nu eens aanmerkelijk ^on worden uitgebreid! I Vereenigingen als A.S.C., L.F.G., U.V.S., kaceël, Quick Boys, enz., moeten toch in ftaat zijn een behoorlijke ploeg voor dien Camp te vormen. Veel te gauw laat men té lien aanzien gewoonlijk den moed zakken, erwijl toch Lugdunum verleden jaar het (oede voorbeeld heeft gegeven. Ook daar ,^ad men bezwaren, ook daar achtte men fcich niet in staat strijd te geven, en toch- Let resultaat was zeer bevredigend! Wij re- penen ook nu weer op groen-wit. En wij Lopen tevens dat men nu reeds bij diverse Clubs de voorbereiding ter hand zal nemen Laat men nu eindelijk eens toonen de athle tiek een goed hart toe te dragen; de athle tiek, die met de gymnastiek, de basis vormt voor de beoefening van alle andere takken van spert! Terzake than^. Zooals wij zeiden hebben de wedstrijden gisteren een uitstekend ver^ loop gehad. De nummers werden 5. la mi nute afgewerkt, terwijl vrijwel alle inge schreven deelnemers aan den start versche- - nen, hetgeen op zichzelf reeds een verblij dend teeken mag worden genoemd. Verrassend voor den lezer, die niet tegen woordig is geweest, zal stellig zijn het falen der A.S.C.-estafette-ploeg. en de nederlaag van De Cler op de 800 Meter. Wat het eerste betreft zij opgemerkt dat de vierde looper van A.S.C., Veniet, op ongeveer 40 Meter voor de finish kwam te vallen, waardoor hij niet dan met moeite de eindstreep wist te bereiken en meerdere seconden verspeelde. Een prijs was er zeker gewonnen, wellicht zelfs de eerste. Trouwens, ook de kranige ploeg der Marine Kustwacht had pech. Zij maakte denzelfden tijd als Donar I, doch werd gediskwalificeerd, omdat een der loo- pers buiten de baan was geweest. Verder het falen van De Cler! Tja, wij zullen er niet veel van zeggen; willen al leen maar zeggen dat je het zonder een be hoorlijke voorbereiding niet haalt. En daar aan ontbrak ditmaal nog al iets, al zullen wij daarop thans niet dieper ingaan. Ten slotte: wanneer men de gemaakte tij den beschouwt, dient men er rekening mede te houden dat de terrein-accomodatie niet direct fraai was. In de 100 Meter-baan za ten zelfs eenige kuilen, die gevaar oplever den voor de loopers. 100 M. hardloopen voor voet ballers. De uitslag der series was als volgt: le serie: 1. W. Veniet (A.S.C.), 114/5 sec.; 2. A. Stege (D.L.V.) 12 sec.; 2e serie; 1. A. Liefjes (D.L.V.), 12 2/5 sec.; 2. D. Ouweband (Quick-Boys), 13 sec.; 3e serie 1. W. Tak (D.L.V.), 2. J. van Leeuwen (L.F.C.) geen tijd opgenomen omdat beiden toch in de demi-finale kwamen; 4e serie- 1. P. Vogelenzang (Lugdunum), 12,7 sec.; 2. M. Heeren (D.L.V.), 13 sec.; 5e serie: 1. J. de Cler (A.S.C.), 11,7 sec.; 2. A. J. P. Aarsse (A.S.C.), 13 sec. lste Demi-Finale: 1. W. Veniet, 12 sec.; 2. A. J. P. Aarsse, 12,3 sec. 3. P. Vogelen zang, 12 4/5 sec. (snelste derde); 2e demi finale: 1. J. de Cler, 12 sec.; 2. A. Stege, 121/5 sec. Finale: 1. W. Veniet (A.S.C.), 12 sec.; 2. J. de Cler (A.S.C.), 121/5 sec.; 3. A. Stege' (D.L.V.), 12 2/5 sec.; 4. A. J. P. Aarsse (A-S-C.), 12,7 sec. Vanaf den start gingen Veniet en De Cler aan den kop. Lang bleven ze gelijk, totdat Veniet in de laatste 30 Me ter naar voren kwam en met klein verschil wen. 100 Meter hardloopen, vrij< deelname. - lste Serie: 1. A. J. P. Aarsse (A.S.C.), 121/5 sec2. J. Graven- daal (Donarj, 121/5 sec, 2de serie: 1. J. Gerri tse (Marine Kustwacht), 11.7 sec,.2. H. A Bonte (Donax), 12 sec 3. K. Schel- far (Donax) 12 1/5 sec, als snelste derde; 3de serie: 1. J. P. B Haverkamp (M.K.W.), 12.3 sec.; 2. M. Hoexum (Donar), 12.3 sec. lste demi-finale- 1. K Soheffer, 121/5 sec.; 2. J. Gravendaal, 12 3/5 sec. CAaxise die zoo onverstandig was in' beide 100 M.- nummers uit te komen, en daardoor zeer vermoeid raakte, eindigde als derde, alldus door eigen schuld z'n prachtkans op een prijs verspelende); 2de demi-finale: 1. J. Gerritise, 11 3/5 sec; 2. H. A. Bonte, 12 sec., 3 J. P. B. Haverkamp, 12 1/5 sec. (snelste derde). Een goed geslaagde Leidsche Athletiekdag. „Haarlem" wint den „Prins Hendrik-be ker" voor de tweede maal. Nederland heelt in den lawntenniswed- strijd tegen Engeland met 84 de leiding. Het programma voor de goliweek te Noordwijk. Successen van Leidsche zwemmers te Schiedam. Finale: 1. J Gerntse (M.K.W.). 112/5 sec., 2. K. Scheffer (Donax}, 11 3/5 sec; 3. H. A. Bonte (Donax), 11.9 sec.; I. P. B. Ha verkamp (Al.K.W.), 12.9 sec. Van den start af had .Gexntse de leiding, en in goeden stijl. Hij maakte den basten tijd van dézen middag. Strijd was er alleen tuschen Schef fer en Bonte. Laatstgenoemde leidde tot dioht bi) de finish, doch werd toen door z'n concurrent gepasseerd. 80 Af eter hardloopen voor dames. lste serie 1. E. Hoogëndoorn, 114/5 sec. 2. Al. Korswagen, 12 sec.- 2de serie: 1. N. Olto. 122/5 sec.; 2 R. Staal, 13 sec Finale. 1. M Korswagen, 111/5 sec., 2. E. Hoogendoorn. 112/5 sec.; 3. N. Otto, 12 1/5 sec.; 4 R. Staal, 12 1/5 sec. De deelneemsters waren allen .leden' van Nieuw-Brunhilde. De eindstrijd was zeer spannend. Ale). Korswagen toonde zich een veelbelovende loopster Wij zien haar in de naaste toekomst nog heel wat prijzen win nen. Haar zege was verdiend. 80 Aletex hardloopen voor juniores. lste serie: 1. W Graven- daal, 10 2/5 sec; 2. Adr. van Bgmond, 11 sec.; 2de serie: 1. N. van Rijnswou, 112/5 sec.; 2. D. Roozendaal, ,12.1 sec. (komt uit in dt finale). Finale: W. Gravemdaaa, 10 4/5 sec.: 2. Adr. van Egmond, 11 sec.; 3. N. van Rijns- wou, 111/5 sec. De volgorde Weef van het begin tot het einde onveranderd. Allen wa ren leden van Donar. De eenigste A.S.C.'er, die ingeschreven was, verscheen niet aan den start. Discuswerpen (11 deelnemers). I. A. TendeJoo (Donar), 32.20 Al.; 2. R: C. de Jager (Donar), 27.84 Af.; 3. Th. van der Aleer (L.F.C.), 27.26 Al. Speerwerpen: Br waren 9 deel nemers. Uitslag: 1. Korporaal S. Bey (M. K.W.), 36.11 AI.; 2. I. Ginjaar (DLV9. 33.82 M.; 3. J. Niervaart (Wilskracht en Genie) 32.16 M. 800 Meter hardloopen, vr ij e deelname. lste serie (9 deelnemers) 1. J. de Cler (A.S.C.). 2 min 18 sec; 2. H, A Wierks (Al.K.W.), 2 min 22 2/5 sec.3. M. Hoexum (Donar), 2 min. 28 sec.; 4. II A. Bonle(Donar), 2 min. 37 sec. De Cler ging voortdurend aan den kop en won met vnj grooten voorsprong, zonder inmiddels 'n bij zonderen indruk te hebben gemaakt. 2de serie (6 deelnemers): 1. D. Ouwehand (Quick-Boye), 2 min. 37 3/10 sec.; 2. P. Ro man (Lugdunum), 2 min. 39 4/5 sec.. 3. J. Veldhuizen Sr. (Lugdunum), 4. J. van Leeu wen (L. F. C.), 2 min. 44 s.c. Achtereenvol gens hadden Veldhuizen, Van Leeuwen en Ouwahand de leiding Het tempo was uiterst langzaam.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9