8JIT PE RIJNSTREEK. UIT DE «TBFKEN. stonden geschenken, huishoudelijke artike len, een en ander bekostigd uit de bijdra gen van het personeel van het ziekenhuis van den geneesheer-directeur af tot de werkvrouw toe. Maar ook van ingezetenen en zelfs van buiten de gemeente waren blijken van belangstelling gekomen, lekker nijen. bloemen, enz. Uit verscheidene plaatsen waren post wissels gezonden, om het mogelijk te ma ken, den oudjes een aangenamen dag te bezorgen. Toen een kleinzoontje van het echtpaar bloemen kwam brengen „van moeder en buurvrouw" werd het de oude vrouw te machtig en rolden tranen over het rimpe lige gezicht. Dak ingestort. Vrijdagnacht stortte het dak van de be waarschool te Borculo in. Dc regen,-die te voren viel, had het houtwerk te zwaar gemaakt. Gelukkig, dat aan het voornemen om hier een paar klassen van de lagere school onderwijs te doen geven, nog geen uitvoering was gegeven In Noord-Brabant. Het Dagelijksch Bestuur van het Natio naal Steuncomité heeft een bezoek gebracht aan de geteisterde streken van Noord-Bra bant. De leden van de Provinciale Com missie, de heeren jhr. mr. E. van Meeuwen en jhr. mr. W. van de Poll en de inspec teur van de Volksgezondheid ir. R. C. H. Schüngel en de architect, belast met de controle op den bouw van de le herstellen boerderijen en woningen, architect H. Dan ser, sloten zich bij het Comité aan fn het raadhuis te Zeeland werd verga derd met de burgemeesters, resp. van Zee land en van Escharen en andere plaatse lijke autoriteiten, ten einde den herbouw té regelen en de wenschen der bevolking te hooren. Daarna werd de aangerichte schade, voor zoover dc tijd het toeliet, in oogenschouw genomen. Een Japansche gift Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis ontving van den Japanschen zaakgelastigde een gift ten behoeve der slachtoffers van de stormramp. Leimuiden. Vrijdag is door een schip, komende van de richting Bilderdam, het landhoofd der nieuwe brug over de Drecht dat men bezig was le stellen, afgevaren. Het heele stuk kwam in het vaarwater terecht. Later toen men bezig was het schip toch nog te doen passeeren, raakte de schipper nog te water. Daar de schuld bij den schipper, zekeren R., komende uit A'dam, ligt, is pro ces-verbaal opgemaakt. Denzelfden dag wa ren reeds veel breeder schepen waaronder ook de stoomboot der Mij. Bus, gepasseerd, zonder ook maar de minste schade te. ver oorzaken. Dit ongeluk zal nog eenig oponthoud ge ven want door den schok en den val, is een der ijzeren balken verbogen, zoodat deze weer in de fabriek te Leiden recht gebogen zal moeten worden. - Leimuiden slaat op het oogenblik wel in het teeken der bruggenmisère, men i3 bezig met de vernieuwing der brug over de Drecht; in het dorp. De lage brug in het dorp is eenige weken geleden verbouwd, en nu is de brug over de ringvaart in de maak. Het herstellen hiervan zal wel eenige weken aanloopen Het drukke verkeer wordt on derhouden door een kleine pont. Zaterdagmiddag merkte men eerst recht welk een stagnatie hierdoor veroorzaakt wordt. Er moesten een vijftiental groote ker miswagens, die naar het feestterrein te Al phen gingen, met de pont overgebracht wor den. Aangezien het verkeer in de vaart ook zeer druk is gingen er eenige uren mee heen voor de laatste wagen overgetransporteerd was. Ondertusschen kwamen er verschillen de auto's en vrachtauto's, die ook moesten passoeren. Deze moesten natuurlijk wachten of omrijden over Aalsmeer. Het laatste werd dan ook maar gedaan omdat dit toch nog 't vlugste ging. Rijnzatéi Wonde. Gemeenteraad. Tegenwoordig de heeren G. Eikelenboom W. Compeer, M. van der Zwam, 8. J. Weststeyn, P. van der Meer, O. van Tol en 8. J. Visser. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur-, gemeester. De Voorzitter opent dé vergadering met gebed De notulen der vorige vergadering wor den gelezen, goedgekeurd en onder dank zegging aan den Secretaris, getcekcnd. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Een verzoekschrift van C. A. Blaazer, aannemer van 't vernieuwen van het paar- denspoor in den Woudsohen dijk, waarin hij onder uiteenzetting der redenen verzoekt geheele uitkeering van het bedrag, zijnde 26 procent van de aannemingssom en nog een bedrag van f 10 voor extra 5 Meter spoorslag. De Voorzitter deelt mede, dat alhier de eigenaardige gewoonte bestaat adressen tot den Raad te richten, als men leest-, dat binnenkort een Raadsvergadering zal wor den gehouden. Dit adres is pas ingekomen en dus niet in de vergadering van B. en W. behandeld. Spreker stelt den Raad voor dit adres in handen van B. en W. te stellen om pvaeadvies. Dienovereenkomstig wordt besloten. De Voorzitter deelt mede, diat hem door den Gemeenteontvanger een overzicht der cijfers van de Gemeenterekening, dienst 1924 is ter hand gesteld. Hieruit blijkt, dat 'dc gewone ontvangsten over den dienst f2596ö.B4i£ bedroegen en de gewone uitga ven f 21406.2ö. De ontvangsten op den ka- pitaaldienst bedroegen f 5256.95 en de uit gaven f 4269.60, alzoo goed slot f 987.35. De Voorzitter verzoekt de heeren van 'der Zwan, Weststeyn en Visser zitting te willen nemen in de commissie van onder- Xoek De heer Weststeyn wil liever van die post bevrijd blijven De heer Van Tol wordt aangewezen, die zich zijn benoeming laat welgevallen, zoo ook de heeren Van der Zwam en Visser. De Voorzitter doet o.m mededeeling dat door Ged. Stalen dezer provincie vier comp tabele besluiten zijn goedgekeurd,. betref fende wijziging van de Gemeentebegroo- ting dienst 1924, respectievelijk tot een oe- drag van f 62.40, f351.10, f 33.75 en f5000. 19 ingekomen een schrijven van het ge meentebestuur van Zoetcrwoude, om adhae- sie tè beluigen aan een adres van den Raad dier gemeente, le richten tot de Tweede Ka mer der Statcn-Generaal om den zomertijd af te schaffen. De heeren van Tol en van der Zwan wil len adhaesie betuigen. Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad adhaesie te beluigen. Het kohier van de verlichtingsbelasling over het dienstjaar 1925 wordt' vastgesteld tot een gezamenlijk bedrag van f 812.45. Vastgesteld wordt een comptabel besluit, model D, tot een bedrag van f 68.29 betref fende wijziging van de Gemeentebegrooting, dienst 1925. Alvorens tot behandeling van punt 5 der agenda over te gaan wenscht de Voorzitter de vergadering te schorsen en in geheime vergadering over te gaan Na heropening der vergadering komt aan de orde punt 5 der agenda en wel voorstel tot uitbreiding van het electrisch net langs de Leidsche Vaart. De Voorzitter leest een brief voor van de Stedelijke Lichtlabrieken te Leiden waaruit blijkt, onder welke voorwaarden electriciteit kan verkregen worden langs de Leidsche vaart. Zooals bekend is zijn B. en W. al eenige jaren bezig om uitbreiding van het electrisch net langs de Leidsche Vaart te krijgen. Ook de bewoners hebben aldaar niet gerust en al hun krachten ingespannen voor electrifica- tie van dat gedeelte der gemeente. Drie inwoners aldaar zijn bereid f 600 te storten in de Gemeenlecijns. De gemeente zou voor de uitbreiding f 1000 moeten stor ten fonds perdu, de gemeente zou dan nog f 400 moeten betalen. De electrificatie is in 1921 tot stand ge komen door eene leening le sluiten van f 20.000 tegen eene rente van 6 pet., zijnde f 1200 rente. De verlichtingbelasting brengt ongeveer f 800 op, zoodat de gemeente f 400 moet vinden uit plaatselijke belastingen. Als nu de gemeente voor de electrificatie van de Leidsche vaart f 400 moet leenen legen 6 pet. (rente f 24) en de verlichtings belasling volgens berekening f 47 zal opbren gen, dan zou er nog een voordeel zijn. Maar in het voorstel der lichtfabrieken komt nog de bepaling voor dat door alle ingezetenen van Rijnzalerwoude de enkel tarief sprijs moet worden bepaald op 5 cent boven het Leidsche enkeltarief. De bedoeling is niet dan nu de prijs, die op het oogenblik f 0.22 is, met vijf cent wordt verhoogd, maar als het Leidsch tarief f 0.16 bedraagt, de inge zetenen f 0.16 zullen betalen. Spreker vindt ook dat de ingezetenen zich wel eenige op offering moeten getroosten voor hunne me debewoners aan de Leidsche Vaart. Dat heb ben zij ook gedaan toen de electrificatie in. het dorp tot stand kwam. Wij mogen hen daarom de electrificatie niet onthouden. Nu zijn er toevallig drie leden van den Raad, die aan de Leidsche Vaart woonach tig zijn en om nu den schijn le vermijden,, dat zij hun eigen belangen zouden beharti gen zou spreker hen willen uitsluiten bij de stemming en niet aan de beraadslagingen willen laten deelnemen. Men voorkomt dan maar praatjes en spreker zou niet gaarne de drie raadsleden in de weegschaal leggen om praatjes te bevorderen, temeer daar het drie personen zijn, die altijd de ware belangen van de gemeente behartigen. Zij stellen de electrificatie natuurlijk zeer op prijs en dat blijkt wel, omdat drie ingezetenen aldaar be reid zijn f 600 bij te dragen in het bedrag, groot f 1000, dat i fonds perdu gestort moet worden. Spreker acht deze zaak voldoende toege licht en vraagt of een der leden nog het woord wenscht. De heer Visser vindt die 6 cents prijsver schil een overwegend bezwaar. Spreker zou liever het' bestaande contract willen hand haven en aan de Lichtfabrieken verzoeken een nieuw voorstel te doen, waaruit de clau sule van 6 cents prijsverschil verdwenen is. Laat de gemeente desnoods een grootère som fonds perdu storten. - De Voorzitter merkt den heer Visser op, dat als hij hem goed begrijpt.'deze zaak in een heel ander vat wil gieten. Het college van B. en W. heeft verschil lende voorstellen ontvangen, ook een waar in genoemde bepaling niet voorkomt, maar dan zou het bedrag, dat a fonds perdu moet worden gestort wel f 3000 a f 4000 moeten bedragen. Het college van B. en W. fou met zulk een voorstel niet bij den Raad willen aankomen, het zou te drukkend zijn voor de gemeente-financiën. De voorstellen zijn van alle kanten bekeken en het voorstel wat thans tor lafel wordt gebracht is zeer aannemelijk en de Voorzitter deelt niet do bezwaren van den heer Visser. De heer Visser handhaaft zijn voorstel en merkt nog op., dat de groote verbruikers dan het meeste zullen betalen. De Voorzitter vindt het voorstel, zooals 't nu ter tafel gebracht wordt, zeer in het belang der gemeente. De heer Compeer merkt op, dat de prijs alhier in vergelijking met het tarief, dat in de omliggende gemeenten geldt, zeer laag is. Spreker zou wel met het voorstel van den heer Visser kunnen medegaan, als de prijs van het licht hoog was, maar deze steekt gunstig af bij andere gemeenten. Do heer Visser zegt, dat het gelukkig is, dat de prijs hier lager is dan in andere ge meenten. De heer Van Tol merkt op, dat spreker het allertreurigst zou vinden wanneer deze zaak niet werd aangenomen. Drie bewoners aldaar willen f 600 storten-, laten wij nu van onzen kant ook wat geven en deze ge legenheid niet voorbij laten gaan. De Voorzitter merkt nog op, dat een vierde bewoner, die in de toekomst aan wil sluiten, ook f200 in de gemeentekas moet storten. Uit de gehouden stemming blijkt nu, dat de heeren Compeer, Van der Zwan en Van Tol vóór bobben gestemd en de heer Visser legen, zoodat het voorstel van B. en W. lot uitbreiding van het electrisch net langs de Leidsche Vaart, is aangenomen. Aangezien niets meer aan de orde is gaat de Voorzitter tot de rondvraag over. De heer Visser merkt op, dat het water in de slooten in het Zuiden, zoo verontreinigd is, hij zou gaarne zien dat de Wasscnaar- sche polder twee a drie maal per week tot 9puiing zou overgaan. De heer Compeer kan de opmerking van dn heer Vieser volkomen beamen. Spreker zou als hij scherp zou willen zijn, zeggen dat in deze kwestie geen medewerking ver leend wordt. Wel ondervindt spreker mede werking Van de heeren Van Haaster en Dorrepaal, leden van het polderbestuur, maar niet allen werken mede. Spreker heeft een onderzoek ingesteld naar het openen en Sluiten van sluizen enz. De heer Visser en Eikelen boom houden hierover ook nog eenige beschouwingen. De Voorzitter zegt dal hij reeds met het Polderbestuur gesproken heeft, maar er is altijd nog tegenwerking van eenige ingeze tenen. Spreker zal echtèr deze kwestie nog nader onder de oogen zien. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Waddingsveen. Het dagelijksch bestuur der gemeente Waddinxveen heeft aan den Raad voorgesteld een bedrag uit de ge meentekas te geven voor het verwoeste ge bied aan het Nationaal Steuncomité. Na eenige bespreking, waarbij het pro en contra ten beste werd gegeven en bij welks gelegenheid ook naar voren is gekomen, dat in deze het Rijk een taak heeft te vervullen, doch dat de Regeering een en ander blijk baar aan de particuliere milddadigheid wenscht over te laten, zegt de wethouder Herfst, dat een eenvoudig courantenberichtje zijn aandacht heeft getrokken. Hij zal dat berichtje even voorlezen, om te beter te kunnen doen verstaan wat hij daarna nog zeggen wil. Het luidt aldus: „Verdwijnende lokaalspoorwegen. Het „Vad." verneemt, dat het volgend jaar, wanneer het garantievoor- stel met de betrokken gemeentebesturen af loopt, de. lokaalspoorlijn tusschen Alkmaar en Broek op Langendijk zal worden opgehe ven. De diensten zijn nu reeds belangrijk ingekrompen, als gevolg van de zware con currentie in het personenvervoer van de autobussen." Bij dit bericht nu dacht spre ker als vanzelf aan wat in de eigen omge ving te doen is met betrekking tot den aan leg van de spoorlijn GoudaAlphen a. d. Rijn. Daarmede zijn millioenen gemoeid, en niettegenstaande den algemeenen zwaren belastingdruk zullen die millioenen toch aan dat werk worden besteed. En dat met het vooruitzicht, dat er eerlang ook ten aanzien van dezen spoorweg vrij zeker een berichtje In de couranten verschijnt, niet ongelijk aan wat spreker zooeven heeft voorgelezen. Het doet aangenaam aan en het is kostelijk dat er zooveel deelneming wordt beloond in het leed, dat thans velen getroffen heeft. Er wordt nog gezien dat bij het lijden van één lid, alle feden lijden. Maar toch, zouden niet al die noodlijdende plaatsen met één gave van Rijkswege geholpen kunnen worden, als hot Rijk ervoor beschikbaar stelde wat nu zal moeten worden besteed aan den spoor weg in deze omgeving. Het geld zou dan ze ker ook heel wat nuttiger worden besteed. De wethouder Visser zegt, dat de heer Herfst hem op een terrein brengt, dat ook bij spreker enkele gedachten naar voren brengt. En dan wil spreker in de eerste plaats de hoop uitspreken, dat het thans le vende geslacht nooit meer een crisistijd moge beleven, om in dien weg geen kennis te moeten maken met wat men toen noem de „scheurplicht". Door den spoorweg GoudaBoskoopAl phen gaan zeer veel hectaren kostbaar bouwland voorgoed verloren en worden deze aan den landbouw onttrokken, terwijl men anderzijds de landbouwers zou noodzaken hun grasland om te zetten in bouwland. Uit het bovenstaande moge blijken, dat men te Waddinxveen de komst van den spoorweg van Gouda naar Alphen aan den Rijn nog niet met gejuich begroetl Tntusschen is het voorstel om een bedrag uit de gemeentekas disponibel te stellen voor het verwoeste gebied aangenomen. Als 1111 Gedep. Staten maar geen captie maken, Woublugge Zondagmorgen werd tijdens de Godsdienstoefening in <fe Geref. Kerk bekend gemaakt, dat de heer Smelik candl- daat te Santpoort voor het beroep heeft bedankt. De Kerkeraad der Gereform. Kerk be- eloot met het oog op de vacature het aantal ouderlingen uit te breiden tot vier, en stelde een tweetal n.l. de hèeren A. Kroon en O. Oudshoorn. Haarlemmermeer. De eerw. heer J. F. M. Zegers, kapelaan te Hoofddorp, is met Ingang van 28 Augustus 1925 als zoodanig benoemd te Lisse. In zijn plaals is benoemd de eerw. heer A. C. D. Andreoli. Vrijdagmiddag reed de knecht van den landbouwer S. met een met twee paarden bespannen wagen op den Sloterweg alhier. De dieren schrokken voor een in woeste vaart passeerende, uit de richting Schiphol komende auto, werden schichtig en sloegen op hol. De bestuurder viel van den wagen en liep eenige verwondingen op. De paarden reden de tuigen stuk, waarna de wagen te gen een boom botste en 't gerij tot staan werd gebracht. De politie stelt een onder zoek in. De heer G. Eggink, onderwijzer te Hoofddorp, is benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de openbare lagere school no. 7 aan den Bennebroekerweg hoek Aalsmeer- derweg alhier. Op den Ringdijk nabij den Bennebroe kerweg alhier, raakte de bestuurder van een motorrijwiel, de arbeider S., tengevolge van het hevige schokken door de vele in den weg aanwezige kuilen en gaten, de .macht over het stuur kwijl, met het gevolg, •dat de motor omsloeg en S. tegen den grond Kverd geslingerd. Met een gebroken been werd hij opgenomen en naar zijne woning vervoerd, alwaar onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. Hillegom. Burgerlijke Stand. OndertrouwdS. J. Vlasveld en E. P. Stas- sen. Getrouwd: J. G. Berk en H. M.Kuipers J. de Groot en M.. A. B. Berkhout. BevallenG. M. BroekhofBakker a. P. M. van Lieropv. d. Zande 2 z. C. M. Giesbergen—v. d. Water d. L. Palenstijn Griekspoor z. K. de Vriesde Kramer d. M. E. HeijSchoonderbeek z. M. -VV. de GrootZeestraten d. M. C. WeijersLommeree d. C. Broekhofvan Ruiten d. In de laatste dagen zijn er weer op- raetingen gedaan voor de verbreeding van de Weeresteinstraat en wel tusschen de PastoorsFaan en de tramremise. Het plan is aan de Oostzijde behalve de sloot, die ge dempt wordt, nog 7 Meter bij den weg te trekken. Aan de westzijde zullen 1.5 2 M. van ds tuintjes voor de huizen afgaan. Er kan dus een prachtige, breede weg ko men. Met de eigenaren van land en tuintjes zal men spoedig onderhandelingen aanknoo- pen. Indien deze niet te best vlotten, grijpt de Minister ten slotte in. Er wordt haast achter hek werk gezet. Voor de slachtoffers van de storm ramp is hier f 1913.16 bijeengebracht. B. en W. deelen mee, dat zij, die nog niet in de gelegenheid zijn geweest bij te dragen tot leniging van de ramp, hunne bijdrage eiken werkdag bij den burgemeester of ter gemeente-secretarie kunnen afdragen. Het is te hopen, dat velen den zachten wenk ter harte nemen. Hillegom gaf tot heden veel te weinig. Een gedeelte van de trambaan in de Weeresteinstraat is vernieuwd. Er zijn contrarails gelegd, waardoor het mogelijk is tusschen de rails straat te maken. Het is te hopen, dat de bestrating daar ook komt. Bij droog weer ligt er een dikke laag stof en bij regenachtig weer staan er plassen water, waar de auto's doorrijden en de voorbijgan gers met modder bespatten. Door de tram baan te bestraten, zal er een ge wen sc hts verbetering komen. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 4 September aA., des namiddags te kwart voor twee uur. Agenda 1. Vaststelling der notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Verlenging Yan den ontruimingstei- mijn van onbewoonbaar verklaarde yo. ningen. 4. Verzoek van den Raad van Zoetcr woude om adhaesiebetuiging aan een adres tot afschaffing van den zomertijd. 5. Verzoek N.V. Ontginnings-Mij. „Het landschap Drenthe" om gratis beschikbaar stelling van mest en compost. 0. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een accoord met de Regeering inzake vordering commissie van brand stoffen (G.V.B.) 7. Aanschaffiiig uurwerk-automaten, en loon Iantaam-confcroleur-poelser Gasbedrijf. 8. Verzoek Harddraverij-Vereeniging om gebruik van de Endelaan en terrein Nieuwe Haven voor harddraverij en volksfeest. 9. Voorstel wijziging tarief waterleve ring. 10. Reclame's schoolgeld le en 2e kwar taal 1925. 11. Wijziging begrooting Gasbedrijf 1925. Na in den morgendienst bevestigd te zijn door ds. J. Buenk van Amsterdam, heeft Zondagmiddag 3 uur ds. J. H. Grolle in de Ned.-Herv. Kerk alhier zijn entrée- preek gehouden. Het tekstwoord was: Jo hannes I 46 en 47. „Filippus vond Na- thanaël en zeide tot hem: Wij hebben dien gevonden van welken Mozes in de Wet ge schreven heeft, en de Profeten, namelijk Jezus den zoon Jozefs, van Nazareth. En Nathanaël zeide tot hem: Kan uit Naza reth iets goeds zijn? Filippus zeide tot hem: Kom en zie." In deze tekstwoorden onderscheidde de nieawe predikant een goede en een slechte preek de goede prediking boopte hij in de gemeente te brengen. Na de preek richtte ds. Grolle zich met woorden van begroeting en dank zich tot burgemeester Wentholt, den bevestiger ds. Buenk, den consulent ds. Van Dijk, den godsdienstonderwijzer Baas, den Kerkeraad de Kerkvoogden en Notabelen, den orga nist, den koster, collega ds. Krijkamp van Sa8senheim, de vertegenwoordigers der ge meente te Lisse en ten slotte tot de ge meente zelve. Ds. Van Dijk sprak daarna op verzoek namens den Kerkeraad en namens den Ring, en noodigdc de gemeente uit den nieuwen leeraar Psalm 134 33 toe te zin gen, waarvoor ds. Grolle bedankte, die tot slot Psalm 72 laatste vers liet zingen. Het kerkgebouw was tneer dan vol. Katwijk aan den Rijn. Omtrent het op Donderdag 3 Sept. a.s. le houden Oranje feest kunnen we het volgende uit het pro gramma mededeelen. In den voormiddag traktatie der kinderen van de Bewaarschool. Namiddag te hal ft wee bijeenkomst der kinderen aan den Gom- mandeursrweg bij de school van den he or Raadsveld. De kinderen verzamelen zich eerst, ieder bij hun eigen school. Dan op stelling van den stoet welke begeleid woïdt door die Harmonie Katwijk. Te volgen weg: Commandeurs laan, Wassenaarsche weg, Nieuwsteeg, Voorstraat tot den Molen, al daar terug: Voorstraat, Groote Steeg. Ach terweg, Voorstraat, v. Egmondstraat, Kerk straat, Zeeweg, Gailtaoweg, Feestterrein. Na traktatie der kinderen beginnen de ver schillede spelen. Op het programma hét- wélk tijdig verspreid zal worden worden staan deze nader aangeduid. Na afloop der spelen in optocht van het feestterrein gaan de lafigs: CaMaoweg, Zeewqg, Achterkerk- weg, Noordw ijker weg, Voorstraat, Turf- martW alwaar de stoet wordt ontbonden. De prijzen worden dan bij de verschille- leiders aan huis afgehaald. Te 7 uur voc concert door twee zangvereenigingen bij Turfmarkt. Na afloop hiervan Gondelva door den Rijn. vanaf het veilingterrein d Tuinbouwvereeniging K. en O. Na le Gon del vaart instrumentaal concert in le ma„ zieklent door de Harmonie. Een aansporing aan de ingezetenen om te vlaggen zal wej overbodig zijn. Versiering met lampions, waarvoor ona dorp zich met haar mooie boomenrijen zoo bij uitstek leent, kan het feestelijk aanzien veel veihoogen. Katwijk aan Zee. Bij den afslag van haring, Zaterdag gehouden, waarbij waren aangevoerd 3 partijen, te zamen 19 last 316 kantjes, werden de volgende prijzen geno, teerd: Volle haring (Noord) f33.65—f34. volle haring (Zuid) f33.45; maatjesharing (Noord) f 24—f 24.25maatjesharing (Zuid) f22.80f28.30; ijle haring f22.60f 22.95 makreelharing f21—f27, alles gerekend kantje. Van de haringvisscherij kwam fa IJmuiden binnen de logger KW 108 met 22 kantjes pekelharing. -- Zaterdagmiddag heeft de muziekver eeniging „U. N. I." een rondgang met m ziek door het dorp gemaakt waarbij teve gecollecteerd werd. Deze collecte brac f 169,70 op. Als men nagaat, dat het collec teeren voor verschillende doeleinden hi' den laatsten tijd zeer druk is geschied, dan mag men gerust zeggen, dat de opbreng van deze collecte buitengewoon hoog is. De aansluiting van de Leidsche Bui tenschool aan het gemeenteriool is than; tot stand gekomen. Dit is een arbeid ge weesl, die niet alle dag voorkomt, want; vanaf de halte Duinoord tot aan de Buiten school moest men ongeveer een halven Ki lomeier lang door het talud van Duinooni een geul scheppen, die op verschillende plaatsen meters diep was. Nu deze verbinding klaar is, worden dan ook al andere gebouwen aan het riool aangesloten, waaruit blijkt, dat het werl noodzakelijk was. Voor den heer H. v. d. Plas, eigenaai' van de kustvisschersboot KW. 77 was h( gisteren een slechte dag op financieel ge bied. Een Scheveninger, die langs het strand was komen loopen, bracht hem, nadat hij uit de avondgodsdienstoefening was thuis gekomen. de onaangename tijding, dat zijn vaartuig in de haven aldaar gezonken was. Hoogstwaarschijnlijk is hier kwaadwillig heid in het spel, doch hoe het ook zij, het is voor den man een groote schadepost, die met de schrale verdienste zeer moeilijk weer in te haten is. Noordwijk aan Zee. De collecte, welk» in de Ned. Herv. Kerk alhier werd gehou den voor Borculo e.a. heeft opgebracht df som van f238,54. Oegstgeest Gisteravond omstreeks 7 uur hield een uit de richting Den Haag ko mende auto op zoodanige wijze: links v den weg, stal voor hel inrijhek van plaats „Veldheim" aan den straatweg onde Oegstgeest, dat de berijder van een uit te gengestelde richting met matige snelheid komend motorrijwiel de keus had om óf pardoes op de plotseling stilstaande auto in; te rijden óf, door een scherpen bocht over den wegberm te maken, een aanrijding te; voorkomen. De motorijder koos het laatsle. Bij de moeilijke manoeuvre slingerde h op de duo-zitting gezeten jongmensch v* het rijwiel en kwam onzacht .op de stra terecht. Zonder naar dezen ook maar om te zien opent de autobestuurder het inrijhek en verdwijnt alsof er niets gebeurd wa? Rijnsbuig. Zaterdagmiddag is alhier aan den Voorhouterweg een ernstig ongeh gebeurd. De landbouwer J v. E. werd alda nabij zijn woning door een passeerende aulo overreden, waarbij hij zeer ernstig werd ge wond. Op advies van dr. H. G. Jonker moest hij onmiddellijk naar een Ziekenhuis te Lei den worden overgebracht. Daar van E. doo is, heeft hij vermoedelijk de nadering van ds auto niet bemerkt. Voorschoten. Burger l. Stand. Geboren: Margaretha Hendrika Maria, doch ter van M. G. Emeis en C. G. Roodvoets. Johannes Leonardus, zoon van L. v Haast" ren en A. C. M. van Tienen. OndertrouwdJ. T- v. Oassel 29 en M. M Duynisveld, 25 jaren. Getrouwd: M. Laken en A. J. Waayer. Nog enkele dagen en ook in deze go meente heeft de feestviering plaats ter eer* van den verjaardag van II. M. de Koningi" De feestcommissie heeft gemeend, ook dil jaar de feestviering over twee dagen te m< ten verdeelen Blijkens den ontvang feestwijzer is de eerste da<g (Woensdag) 's middags bestemd voor een optocht v* school kin deren en wedstrijden en 's avon een concert van „Benvenuto. Donderdag 3 September, 's morgens ring Tijden, schieten en enkele völsspelen, 'sd' middags harddraverij voor landhouwpaaf den en een aannioedigingsdravërij, 's avon concert op de Voorstraat. Door den heer A. Teljeur wordt gezo dat zij, die gaarne eens ra een draaimol willen zitten, hun geluk eens witten bepr ven. op de schietbaan of in de werpt- eveneens van de partij kunnen zijn. Op de Paplaan komt een Limapark, alleen tegen entree bezocht kan worden. Deze entree's zijn bestemd voor het N» Steuncomité ten bate van Borculo, waV voor controle aanwezig is. Het terrein wordt k la giorno verlicht voor bewaring van rijwielen is evenee® gezorgd. FAILLISSEMENTEN. N. G. Kok, kapper te Leiden, Pieter-de-ljj Courlstraat 7. Rechter-comm.: mr. A* Rueb; curator: mr. A. J. Fokker. Opgeheven P. D. Haamke, le Leiden. Vernietigd: De N. Venn. Eerste Nederl. Fabriek KTijt- en Verfproducten, te Leiden,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6