met voorgift; Juiiiores-Heeren-Enkelspel en Juniores-Dames-Enkelspel. De inschrijving voor de juniores nummers is uitsluitend opengesteld voor speelsters en spelers van beneden de 18 jaar èn voor hen, die het ten nisspel nog géén twee seizoenen beoefenen. Bovendien H de inschrijving voor alle num mers van <creze wedstrijden, alleen openge steld voor leden en oud-leden van de in-Jt Posthof spelende tennisclubs. De uitslag van de loting wordt op 7 Sep tember, des namiddags 2 uur op de banen van de Leidsche L.T.C. gepubliceerd. De inschrijving sluit op 7 September, 12 aur n.m. bij den heer J. B. Agerbeek, Rijns- burgerweg 32, alhier ZEILEN. Een Strijd van Zesmefer-Jachten. De „Braassemermeer" wint. De Telegraaf meldt dat gisteren ap de Zuiderzee een wedstrijd om twee prijzen vend gehouden, en wel om den Berabard- r-eker, waarvoor alleen de „Saenden" (stuurman Schouten) en de „De Ruyter* (stuurman Carp) mochten meedingen, daar het een voortzetting was der wedstrijden van de zedlvereeniging „Het IJ", welke in juni door 't aan den. grond raken der jach- en moest uitgesteld worden, en om een prijs, uitgeloofd door den heer Weyers, waaraan behalve genoemde twee ook de „Prinses Juliana" (stuurman Doedes) en ..Braassemermeer" (stuurman Oscar Na than) deelnamen. De twee prijzen waren oorzaak, dat het een strijd in twee bedrijven werd, waarbij ten slotte de „Saenden" en de „De Ruyter" 'een strijd op leven en dood aangingen, die op -iOO M. vóór de finish in een aanvaring eindigde, waarop bedde concurrenten de protestvlag hesohen. De start voor den strijd, welke, vanaf het startvaartuig vóór Dungerdam, rond de ton van het Muiderzand, verder om den uitleg ger liggende bij den vuurtoren van Marken en weer naar het starfcvaartuig terug plaats vond, was voor de „De Ruyter". onmiddel lijk gevólgd door ..Braassemermeer" „Prin- >es Juliana" en „Saenden". De „Braasse mermeer" kwam dadelijk het laagst en. (alléén te liggen, daar de andere drie, op een kluitje, hoogerop geraakten. Vóór den wind ging het nu. in snel tem po. naar d^ Ion van het Muiderzand, ter wijl al spoedig de 3 samenzeilende jachten met eikaar den strijd aanbonden, waarvan de „Braassemermeer" handig profiteerde, om de leiding te nemen. Na eenige koslejfjke manoeuvres van hét genoemd drietal, maakte de „Prinses Ju liana" zich van het gezelschap los en ging de „Baassen-jerrrjeer" achterna, zoodat er van dit oogenblik af feitelijk van twee wed strijden, elk van twee jachten, gesproken kon worden Met dat al werd de ton van het Muider zand het eerst door Nathan gerond, waarna met een tijdsverschil van 30 sec. Doedes dit voorbeeld volgde. De beide vechtlusti- gen om den Bernthard-beker deden even daarna, gelijktijdig, hetzelfde. Van hiernaar den uitlegger bij den vuurtoren van Marken behoefde niet gekruist te worden. Alleen de ..SaendeD" en de „De Ruyter" waren in zoo'n hevag gevecht gewikkeld, dat beide jachten nog aan het manoeuvreeren waren, toen de „Nabhan" en „Doedes" reeds eenige minuten op den terugweg waren. De „Prinses Juliana" volgde de „Braasse mermeermet één 'min. tussahenruimte, terwijl Carp en Schoften 4 min, daarna, sarnen naar den finish zeilden. De strijd van beide laatste jachten speel de zich vanaf dit oogenblik „onder den val" af en wel zóó dicht, dat het een won der mag heeten, dat geen der jachten aa/n den grond raakte. Carp was thi voor, d.w.z. bij dit tweetal, want de „Prinses Juliana" en de „Braassemermeer" waren reeds zoo ver gevorderd, dat die strijd vanaf de volg boot niet meer was na te gaan, zoodat men au nog maar het gevecht om den Bern- aard-beker kon volgen. Even vóóó den vuurtoren van Durgerdam vist Schouten tusschen den wal en de „De Ruyter" door te kruipen, de leiding te ne men en die bij 't kruisen naar den finish te behouden, totdat men 400 M. vóór het eind- unt, Carp over sfcumboord zag gaan en de „Saenden" welke nog over bakboord lag, ter hoogte van den stuurman werd aange varen. Op beide jachten werd de protestvlag ^eheschen en de „Saenden" passeerde 1 min. S sec. vóór de „De Ruyter" den finish.. De einduitslag luidde: 1. „Braassemer meer", in 2 uur 39 min. 9 sec.2. „Prinses Juliana", in 2 uur 39 min. 33 sec.; 3. „Saen den", in 2 uur 51 min. 24 sec.; 4. „De Ruy ter", in 2 uur 52 min. 32 6ec. De „Braassemermeer" won dus den prijs van den heer Weyers, terwijl het protest m zake de aanvaring wel werd behandedd, doch nog geen uitspraak volgde. De heer Schouten kwam er. wonder boven wonder, slechts met een lichte schaafwond af, ter wijl de „Saenden" eenige averij opliep. MOTORSPORT. Snelheidswedstrijden de- K. N. si, C. De uitslagen der gr.ler-u. 'op de piassen bij Aalsmeer gehouden snelheidswedstrijden der K. N. M. C. luiden als volgt: Snelheidswedstrijd met voorgift voor ka- juitjachten tot 12,5 lengte, 6 deeln.: 1 Roer domp (eig. W. Warburg) 40 min. 50 sec.; 2 Caramba (eig. Dr. W. Teupken), 38 min. 31 sec.; 3 Gé (edg. H. Sutterland) 43 tnin. 59 sec. Snelheidswedstrijd om het kampioenschap van Nederland. 5 deelnemers: 1 Bruinvisch II (eig. L.' Schlömer) 60 P.K. Mayhach, in 44 min. 44 sec 2 Jolijn (eig. M.Nieuwen- huis), 45 P.K. Sterling, in 46 min. 22 sec.; 2. Tarzan (eig. J. C. Kempen), 60 P.K. May- bach, in 49 min. 3 sec.; 4. d'Stormvogel (eig. G, Doeksen Jr.), 100 P.K. Sterling in 49 min. 38 sec.; Walrus (N. Kieken) geeft in de 2de ronde wegens een defect aan de kleppen op. Snelheidswedstrijd met voorgift voor open booten, 10 deelnemers: 1 Adollo in 32 min 46 sec,: 2 Jolijt (eig. M. Nieuwenhuis) in 33 min. 46 sec.; 3. Ayesiha (eig. H. Ph. Meijerink) in 43 min. 5 sec.; 4 Marianne (eig. dr. W. A. E. A. v. d. Grinten) in 39 min. 16 sec. Extra wedstrijd tusschen de vier snelst- varende booten, met voorgift. 4 deelnemers: 1 Jolijt, 2 Bruinvisch II, 3 Tarzan; d'Storm vogel gaf in de 2de ronde op („Tel.") ZWEMMEN. De L.Z.C. te Schiedam. Te schiedam zijn gisteren wedstrijden ge houden, waaraan ook werd deelgenomen door een ploeg van de Leidsche Zwemclub. De resultaten waren gunstig. In het nummer 30 M. vrije 6lag voor heeren won J. P- Buys den eersten prijs, in I min. 1/5 sec. De 400 M. vrije slag voor heeren bracht een zege voor W. van Leeuwen, in 6 min. 56 sec., waarmede deze op den „Kerkh off"-beker beslag legde. Tweede was A. Vethaak, van S.Z.C., die 7 min. noodig had. Van Leeuwen zwom zeer tactisch. Hij liet zich niet ver leiden tot een wijziging van het tempo, toen Vefhaak op de eerste banen een flinken voorsprong nam. Langzamerhand haalde hij den achterstand in, om op de laatste banen- voor te komen en te blijven. De 5 x 40 M. estafette (vrij slag) voor hee ren gaf tot uitslag: 1. L.Z.C. (met J. J- de la Court; F. Hof- steenge; P. de Best; J. Buys en W van Leeuwen) in 2 min. 24 2/5 sec. 2. S.Z.C. (met G. Prevoo; J. Prevoo; A. Prevoo; W. Dijkhoffs en W. Hagers) in 2 min. 31 sec. De ploeg van de R.Z.C. maakte een tijd van 2 min. 28 3/5 sec., doch werd gediskwa lificeerd. Tenslotte won L.Z.C. den polowedstrijd tegen S.V.H. met 31. Het L.Z.C. zevental bestond uit spelers van 't eerste, tweede en derde zevental, ter wijl S.V.H. een combinatie van eerste en tweede zevental had. Nog moet vermeld worden, dat de minder goede tijden deels te wijten waren aan het ontbreken van de gelegenheid om met fly- ing-start af te gaan en aan het ontbreken van vaste keerpunten. Om het nationaal kampioenschap schoonsp ringen. Bij het gisteren te Heemstede gehouden nationale zwemfeest zijn tevens de wed strijden gehouden om het nationaal kam pioenschap schoonspringen. Voor dames was de uitslag: 1. G. Klapwijk (R. D. Z.) 87,9 pnt; 2. F. van der Burgt (Het Y) 80,1 pnt.. 3. M. Braun (O. D. Z.) 78.3 pnt. Voor heeren; 1. H. Lotgering (Het 92,8 pnt.; 2. H. G. Hemsing (Het Y) 85,8 pni; 3. E. Davidson (Het Y) 73.3 pnt. WATLRPOLO. AmsterdamRotterdam 8—1. Te Amsterdam vond gisteren de wedstrijd AmsterdamRotterdam plaats. De Am sterdammers waren veel sterker en won nen met 81 (Rust 21). GOLF. De Golfweek te Noordwfjk. Een uitvoerig programma. Zooals wij onlangs reeds hebben, mede gedeeld zal van 6 tot en met 13 September de golfweek worden gehouden, welke uit geschreven is door de Noordwijksahe Golf club. Het betreft hier, naar wij vernemen, een opeenvolging van wedstrijden, waar voor verschillende cups (challenge-cups) beschikbaar zijn gesteld. Hoe groot het aan tal deelnemers(sters) zal zijn kon ons niet worden opgegeven, daar de inschrijvingen eerst den dag vóór den wedstrijd sluiten. Het programma luidt als volgt: Zondag 6 September: Mrs. Gremer La- dies-Cupeen challenge-Gup, aangeboden door eenige Hilversumsche spelers. Dames Handicap boven 18 t.m. 35 (Matchplay), 18 holes. Winnares 1924: mevr. Sommeihoff. Maandag 7 September: De Palace Hotel- Wisselbekerheeren handicap (Match play), 18 holes. Winnaar 1024: mr. S. Manck. Dinsdag 8 September, n_m. 2.30: Chal lenge Cup, uitgeloofd door den heer W. F, van Heukelom; dames handicap (Maitch- play), 18 holes. Winnares 1924: mej. A. van Tienhoven. Woensdag 9 September n.m. 2=30: Ap proach en Putting Competition. Donderdag 10 September nm. 2.30: Foursomes (Medailpday), tegen Bogey, 18 holes. Vrijdag 11 September, n.m. 2.30: Chal lenge Gup, uitgeloofd door jhr. mr. C. Snouck Hurgronje; dames handicap (Medal - play), 18 hoies. Winnares 1924: mevr, del Court v. Krimpen. Zaterdag 12 September, nm. 2.30Four somes, vliaggenwedstrijd (Medalplay), 18 holes. Zondag 13 September, n.m. 2.30: The Bri tish American Challenge Gup, (Handicap maximum 20); open voor dames en heeren, leden van Neaeriandsche Golfclubs, 18 holes. Winnaar 1924: mr. Elmer S. Prather. Door den heer R. Butterworth te Londen is een Challenge Cup uitgeloofd voor den besten scrafch score, gemaakt in den wed-, strijd om the British American Cup. In alle wedstrijden zullen eerste en tweede prijzen beschikbaar zijn. NederlandDuitschland. Op de baan der Haagsche Golfclub vond gisteren de eerste ontmoeting plaats tus schen een Duitsch en een Nederlandseh zestal. Het Duitsche team bestond uit: B. van Limburger (Leipzig), C. H. Hellmers (Bre- men), W. Gerb en K. Samek (Berlijn), H. Dewiel en F. Guhl (Hamburg). Het Nederlandsche team was samenge steld als volgt: jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, jhr. A. Calkoen van Limmen, G. M. del Court van Krimpen (Haagsche G. C.), W. Boissevain (Kennemer G. C.), jhr. mr. E. Michiels van Verduynen (Haagsche G. C.) en 0. P. N. Blom (Hilversumsche G. C.). Voor de lunch, waaraan ook door den Duitschen gezant te 's-Gravenhage, die ook een gedeelte van den wedstrijd volgde, werd deelgenomen, werden de foursomes ge speeld. welke door het Nederlandsche team resp. 4 en 3, 2 en 1 en 4 en 3 werden gewonnen. De singles, welke door verscheidene be langstellenden werden gevolgd, gaven het volgende resultaat (de eerstgenoemden zijn de namen der Hollanders), aldus de „Crti';

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11