SANAT0CEN UIT DE mmRPKFN. INGE70N0EN. Nieuwe Kracht SPORT. WETENSCHAPPEN. Haarlemmermeer. In de Haarlemmer meer hebben bloeddorstige honden weer een» een slachting onder een koppel schapen ge houden en wel Maandagnacht bij den land bouwer B. R. d. B. aan den Sloterweg bij Nieuw-Vennep, alwaar 's morgens eenige schapen doodgebeten en verscheurd in de weide werden gevonden. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Maandagavond, terwijl de bewoners reed^ te bed lagen, is bij J. de G., aan den Aalsmeerderdijk in deze gemeente ingebro ken. De diet heeft zich door opensluiting on opgemerkt toegang tot de woning weten lo verschaffen en een nogal belangrijk bedrag aan geld (ongeveer f 600) ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. Maandagmiddag is te Nieuw-Vennep alhier op bijna 86-jarigen leeftijd overleden de heer Jan Kooij, oud-wethouder van deze gemeente. Na ongeveer 10 jaren raadslid te zijn geweest, werd de heer Kooij in Maart 1915 lot wethouder benoemd, welke functie hij ruim V/a jaar met veel toewijding heeft bekleed. Zijn hooge leeftijd noodzaakte hem er loc voor deze betrekking weder te be danken. Hij was een algemeen geacht inge zetene en een bekend en bekwaam landbou wer in den Haarlemmermeerpolder, waarin hij bijna GO jaren heeft gewoond en gewerkt. Ten nadeele van een bloembollen-han delaar aan den Bennebrockerdijk in den Haarlemmermeerpolder werden 18 zakken bloembollen ontvreemd. De politie stelde een ijverig onderzoek in en is er thans in ge slaagd do vermoedelijke daders, S. en B. uit deze gemeente, aan te houden. Ze werden tc Hoofddorp en Nieuw-Vennep voorloopig in arrest gesteld Bij het onderzoek bleek levens, dat een der verdachten in het bezit was van een rijwiel, dat een halfjaar geleden door iemand uit Haarlem ten nadeele van een rijwielhan delaar was verduisterd. Tengevolge van het bedanken door den heer E. L. de Wit te Noordwijk-aan-Zee voor de benoeming als evangelist bij de Ned. Hervormde Kerk te Abbénes- alhier, werd eon nieuw, viertal opgemaakt, waarvan de heer Versteeg uit 's-Gravenhage reeds proe ven van bekwaamheid heeft afgelegd en de heeren J. Kal te Delft en C. J. van Dam te 's-Gravenhage bij vernieuwing zijn uiige- noodigd om een predikbeurt te komen ver vullen. Dc arbeider S. had Maandag alhier het ongeluk met z'n linkerhand in aanraking te komen met do raderen van een dorsch- machine. Aan de omstandigheid,dat de machine juist werd stopgezet en nog heel langzaam draaide, is het te danken, dat de hand gespaard bleef en slechts een der vin gers gedeeltelijk werd afgesneden. Genees kundige hulp werd ingeroepen. Kalwijk-aan-Zee. Ter haringafslag wa- Ten 5 partijen haring aangevoerd. Dc prijzen zijn als volgt: volle haring (Noord) f32.75 f 34.70volle haring (Zuid) f 31.05—f 33.85; maatjesharing (Noord) f 23f 23.45; maat jesharing (Zuid) f24.90f28.45 en makreel f 23f 28, genoteerd per kantje. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn en terug werden ontvangen in de 2de helft van Augustus 1925: Sijthofs Uitgeversmij., Leiden (geweigerd); Kne-Iis Scnaap, Katwijk aan Zee; Raad van Arbeid, Leiden (gew.); B. van Stam, Voorstraat Familie Bk)k, Krabbendftke; Himmcns, Den- Haag. Briefkaarten: Gemmier, Frankfurt a. Main; VV. PItielen O.; Meimuzen, Strass burg; Tohl Hirschberg; Caspers, Brugge. In verbond met de feestelijkheden ter eero van den verjaardag van HL M. de Konipgin op 1 Sept. a.s., zal het post kantoor alhier op dien dag na 2 uur voor postzaken gesloten zjjfn. Telegraaf en tele foon zullen als gewoon geopend zijn tot D uur 's avonds. Hedenavond te zeven uur zal een manoeuvro met de reddingsboot worden uit gevoerd. Het is er een echt zee-tje voor. Zoo is dan voor dit jaar de strand- evangclio8atie achter den rug. Gisteravond, toen het zelfs stormachtig en koud was, was toch nog eèn groote menschenmassa op het strand bijeengestroomd, om de laatste spre kers te hooren. De eerste spreker, ds. Voor- eteegh, liet de schare zingen Ps. 84 vs, 8, waarna hij in gebed voorging. Vervolgens begon hij mede te dcelen, dat het nu de laatste keer was, dat dit jaar ,,Het Visch- net" op het strand uitgeworpen zou worden en dat het als een buitengewone genade Gods te beschouwen was, dat de strand- evangelisatie geen enkele maal door slecht weer verhinderd was. Hij bracht voorts dank aan de sprekers van dezen zomer, aan den heer Van Duyn voor de geregelde re serveering van zijn badkoetsjes, die als be schutting voor den wind dienst deden en aan het publiek voor zijn getrouwe opkomst telken male. Komende tot zijn eigenlijk onderwerp, wenschto hij te spreken over de mensche- lijke vrijheid en in verband daarmede be paalde hij zijn rede tot den tekst uit Rom. 7 vs. 21 b, waaarna gezongen werd Ps. 68 vs. 10. Hierna sprak ds. Impeta zijn hoorders toe naar aanleiding van de gelijkenis des Hee ren van het zaad in den akker, Marcus 4 vs. 26—29. Hij besprak het zaaien, het was sen en groeien, om ten slotte bij het oog sten" er den nadruk op te leggen, dat de etrand-evangelisatie ook vruchten dient te geven en ook zeker gegeven heeft, die op Gods tijd rijp om te oogsten zijn. Nadat nog Ps. 84 vs. 2 gezongen was, ging dc spreker in dankgebed voor, waarin hij besloot met: ,,Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen; Men loov' Hem vroeg en ®pa; De wereld hoor' en volg' mijn zangen >net amen, amen na! Nadat dit vers door alle aanwezigen ge zongen was, ging de schare uiteen. Een meisje van v d. K., in de Kerk steeg, viel gisteren dusdanig in een punt- Ijzer, dat zij de bovenlip over dwars scheurde. Dr. Lodder verleende spoedig heelkundige hulp. Het jonge mensch, dat de jonge dame W. op de fiets onderstboven reed, is thans bekend. Hij heeft, kalm geworden, aange boden, de sehade aan het rijwiel te zullen betalen. Hel gonden echtpaar hierboven algebeeld voor de deur van hun hnisje is de bij alle Katnijkers en vele Leidsche Ingezetenen bekende CORNELIS SIP en zijn echtgenoote DIENTJE MESSEMAKER. Sedcrl jaar'en dag ging de man naar Leiden met wat negotie, hetzij haring en bokking, garnalen, andere visch, ol ook wel met bramen. Zijn vrouw heelt haar man vlijtig geholpen, doch de bijna totale blindheid van den man, waarmede hij reeds een 5-tal jaren bezocht is en de lasten des ouderdoms bij de vrouw, hebben er toe geleid, dat hun inkomsten thans zeer weinig zijn, waarom men dan ook zeker geen kwaad doet als men, bewogen met hel lot van deze twee oudjes, hen de herdenking van dezen dag, waarop zij voor 50 jaren in hel huwelijk traden, tot een werkelijken feestdag maakt. Katwijk.aan-den-Rijn. Vermelden we onlangs den brulalen diefstal uit dc weide van een paaid en dogcar van de landbou wers C. J. M. en P. v. d. G. en hoe men op het spoor was gekomen waarheen de dader zich begeven had en hoe paaid en dogcar waron teruggevonden zonder den eigenlij ken dader te vinden, thans is het de Rijks politie gelukt den dader, een zekeren Karei Louis Doorenberg, woonwagenbewoner, wiens naam aan de politie wel bekend was en wiens portret in het politieblad gesigna- leerd was, op te sporen. Gisteren is hij hier heen geleid om met den tolgaarder onder Valkenburg, die hem 's nachts had doorge laten, geconfronteerd te worden. Alhoewel hij niet bekende den diefstal gepleegd te hobben doch wel met den mededader langs Montfoort te zijn gegaan met paard en car. zijn de verwarde uitlatingen en tegenstrij dige antwoorden, die hij gaf voor de politie voldoende aanwijzing om hem als den dader aan te zien. Hij heeft trouwens nog meer op zijn kerfstok. Het is tamelijk wel vast staande dat hij voor langen tijd onschade lijk zal gemaakt worden. Lisse. Met ingang van 1 September is benoemd tot lid van de commissie van toe zicht op de Rijkstuinbouwwinterschool de heer C. W. G Alkemade te Noordwijk- Binnen. faoordwijk. Op last van den commissa ris van politie alhier is een Duilscher, werk zaam in een holel alhier, over de grenzen gezet. Noordwijk-aan-Zee. Maandag 31 Aug. a.s. hoopt de heer J. M. Grootenboer, koet sier in dienst bij mevr. de wed. L. Dobbel- mann, den dag te herdenken, dat hij 40 jaar geleden ale stalknecht in dienst Irad bij wijlen den heer L. Dobbelmann. Steeds vroo- lijk en opgeruimd verricht hij zijn werkwij zouden haast zeggen wij zagen hem nimmei- anders. Het zal den jubilaris dan ook dien dag aan belangstelling niet ontbreken. Noordwijkerhout. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester Van lersel. Aan wezig'alle leden. Dc Voorzitter opent met gebed en doet mededeeling van enkele ingekomen stukken; onder andere een adres van verschillende ingezetenen, om in deze gemeente v orgoed den zomertijd at te sohatfen. De Voorzitter stelt voor, dit schrijven voor kennisgeving aan ie nemen, doch twee Raadsleden eischen nadere bespreking, hoe wel de voorziller van meening is, dat het ge praat om. den zomertijd ai te schaffen „boter aan den galg gesmeerd is". Neen, zegl de heer Warmerdam, 't spreek woord zegt; „frappez, loujours". In stem ming gebracht wordt het voorstel verwor pen met 7 stemmen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrijven van Ged. St. inzake verordening op het haven- en kadegeid. Aan het verzoek van de Oranjeverceniging om subsidie voor het aanstaand volksfeest, wordt mét algemeene stemmen voldaan. Besloten wordt om van de opbrengst der kramcngelden f 1100 af te staan voor sub sidie. De Voorziller der Oranje-vereeniging, tevens raadslid, de heer R. v. Dijk, wil gaar ne f 1200 subsidie hebben. Besloten wordt f 1100 loe te slaan en mochten er gelden te kort komen voor het feest, dan wil de Voorzitter hiervoor nog f 100 disponibel stellen. Voor het kinderfeest in „De Zilk" wordt 1125 uitgetrokken; dit is meer dan verleden jaar; doch de opbrengst der staangelden is ook meer dan vorige jaren. Na aftrek van de subsidie aan de Oranje-vereeniging blijft er nog een belangrijk balig saldo over voor de gemeente-kas. Alsnu komt aan de orde het voornaamste punt der agenda; bespreking waterleiding- kwestje. Den verslaggever wordt verzocht zijn bie zen te pakken, o.r. dit punt, dat heel wat voeten in de aarde heeft, wordt behandeld in geheime zitting, Maandagavond vergaderde do Oranje- Vereeniging. Besloten wordt alle winkeliers uit te noodigen tot het houden van een étalage-wedstrijd op Woensdag 9 Sept, a.s. Aan het verlangen der ingezetenen, om ds prijzen hier te koopen, kan slechts gedeel telijk ivorden voldaan Men is hier gewend aan kostbare prijzen. De winkeliers hebben die op het dorp niet voorradig Evenmin kan meh hier 300 verschillende prijzen krijgen voor de kinderspelen. De feestcommissie begat zich o'ok thans weer naar Amsterdam en slaagde er in bijzonder fraaie cadeaux te koopen De kleinere prijzen worden hier aange schaft. Van de diensten van de Christel. Muziek- Vereen. „Ilarpe Davids", welke weigerde te spelen op den feestdag zelf, maar wel daags te vpren de kinderfeesten wil opluisteren, zal goen gebruik gemaakt worden. Zoowel bij de kinderfeesten als op het volksfeest zal „Jeanne d'Arc" of lieveT de omgezette „Echo der Duinen" de feestelijk heden opluisteren. Oegstgcest. De Winkelweek. Met rassche schreden nadert het tijdstip van de in onze gjmeente te houden winkelweek. Vele winkeliers hebben hun étalages ont ruimd en zijn achter de schermen druk aan den arbeid om op tijd klaar te zijn voor den étalage-wedstrijd. Naar wij vernemen zal door 34 deelnemers den strijd aanvaard worden, die zal blijken niet gering te zijn. De beoordeeling, door de benoemde jury van deskundigen uit Rotterdam en Haarlem, zal 3 groepen gelden, n.l. ,a. de meest fraaie, D. de verkoopkrachtigste' on c. de geestigste étalage. Voor elke groep zijn beschikbaar 4 prijzen en een eervolle vermelding. Door den burgemeester, den heer J. G. M. van Griethuysen, en de beide wethouders zijn drie eereprijzen toegezegd. Ook zijn prij zen beschikbaar gesteld door; het bestuur der Oranje-Vsreeniging, door de aid. Oegst gcest van de Middenslandver. „De Hanze", door de Chr. Middenstandver. te Leiden, door de aid. Oegstgeest van Bloembollencul tuur en door enkele particulieren. De opening zal morgen plaats hebben (zie de advertentie) des nam. te 2 uur. De be oordeeling dienzelfden dag nam. 5 uur, en des avonds te 8 uur zal door de muziekver- eeniging van de N.Z.H.T.M. een wandeling met muziek gemaakt worden De laatste da gen ziet het weer er wel niet schitterend uit, doch wij zullen hopen, dat dit spoedig beter wordt (De barometer gaal vooruit! Red. „L D"). Alhier is len nadeele van den heer 11. ontvreemd een waarde van 133, nl. 1 lange en 2 korle oliejassen en 2 oliebroeken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Borculo en het 3-October-ieest. Hooggeachte Redacteur. Naar aanleiding van eenige ingezonden stukjes in Uw Blad over het niet laten door gaan van het 3-October-feest, verzoek ik u vriendelijk iels te mogen zeggen. In veel opzichten ben ik het mgt de in zenders eens, dat er hulp moet geboden wordendat is onze plicht en roeping. Maar gebeurt dit niet? Er komen toch vele en ruime giften binnen, en moeten wij den velen gevers in aillerlei rang en sfand, die geven naar vermogen, niet dankbaar zijn? Met alles, wat die inzenders vertellen, zou ik het eens zijn, ais er bijvoorbeeld niels voor de geteisterde streken werd opgebracht; dan zouden mijns inziens alle menschen zeggen- „Laten wij dat geld liever niet uit geven voor een feest". Maar nu de offer vaardigheid van het Nederlandschc volk en ook daarbij van het Leidsche publiek vol doende blijkt, zou het, geloot ik, een te ver gezocht standpunt zijn, om nu ook alle ge noegens daarvoor op te olferon En naar ik verneem uit verschillende berichten, zijn de bewoners der verwoeste streken zóó dank baar voor de hulp, hun van alle kanten be wezen, dat zij volgens mijn gedachten het zeiven niel zouden wenschen. Eén raad zou ik den inzenders willen geven en allen, die het mei hen eens zijn: „Offert desnoods veertien dagen al uw genoegens en versna peringen, in welken vorm ook, voor het goede doel, dan doel gij zelf iele met de daad, wat gij nu anderen wilt opleggen. Met vriendelijken dank. Hoogachtend, G KWAADGRAS, Koorsleeg, Leiden. Leiden, 22 Aug 1925 Borculo en het 3-October-feest. Mijnheer de Redacteur. In Uw blad lees ik opinies over de ranip in het oosten van ons land in verband mot het 3-Ootober-feest Ik veroorloof mij, mijn denkbeeld hieromtrent weer te geven. Onder de door U en anderen onlvangpn gaven vinden wij: f 17.63, gecollecteerd op dc bruiloft van Kloris en Roosje; 15.87 van den verjaardag van Opoe. f 10.81 van het kaarlclubje „schoppen aas" enzoovoort. Getuigt dit niet torn Christelijke Liefde? „Terwijl wij ons verheugen, gedenken wij onzen naasten". Zoo zij het ook op den 3den October. Op naar het feest! Alles getuige daar van gedenken der lijdenden in Gelderland en Noord-Brabant. Het vuurwerk, de en- trées, de oranjëversierselen, de portie wa fels, alles bron ge exlra geld voor, in één woord gezegd: „Borculo". Rammelende, bassen worden ons voorge houden engevuld I Een wagen, die den nood demonstreert en natuurlijk geld za melt, rijde in den optocht mede. Op naar het 3-October-feest en gedenk juist daar Uwe® lijdenden Broederl S„ 22 Aug 1925, Practicus. Borculo en het 3-Octobei-leest. Weledele Heer Redacteur, Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen Blad, naar aanleiding van de Ingezonden stukjes, geschreven over Borculo'Drie-October-teest. Moge het van bedoelde heeren in principe zeer menschlievend zijn, hun naar verhou ding geringe opoffering met het doel de door de ramp getroffenen le steunen, het geen mijns inziens meer uit moreel oogpunt kan worden beschouwd, kan ik, niettegen staande hun beginsel waardeerend, niet hiermede overeenstemmen. Immers van alle kanlen, zelfs van vreem de natiën, ontvangt men hooge giften tot leniging in dezen nood. De benoodigde gel den zullen dan ook te zijner tijd zeker aanwezig zijn, niettegenstaande de opoffe ringen bovenbedoeld. Moge ik onderstaande opmerkingen onder de aandacht van bedoelde heeren brengen: 1. Aangezien alle echte Leidenaren den datum van dit historisch leest met enthusiasme tegemoet zien, zou een weg lating' van dit feest eerslens voor de bur gerij een groot verlies zijn? Helaas moesten zij zulks in de mobilisatie al met leede oogen aanzien. 2. Uit zakelijk oogpunt beschouwd, zou dan dit verlies niet veel grooter zijn? Im mers in een stad als Leiden moet een dergelijke feestdag door den zakenman als bron van inkomsten worden beschouwd; zulke dagen zijn voor Leiden zoo schaarsch. Dan de kermismenschen e.a wien door de steeds toenemende afschaffing van deze volksvermakelijkheid, tooh al in hun brood- winnig paal en perk wordt gesteld, zouden deze lieden in niet al te geringe mate worden gedupeerd? Gaarne gaf ik dan ook na bovenstaande, den bestuuéderen der Drae-October-Vereeni- ging, benevens allen leden dier Vereeniging in overweging, alvorens een beslissing te nemen, ernstig te onderzoeken of aan de herhaalde „Klaagliederen" gehoor mag wor- deii gegeven, met de opmerkingk mèt de Borculo-noodlijdenden, de Leidsche ne ringdoenden, benevens de feestvierders, te bedenken. Verdere uitweiding acht ik overbodig, ook met het oog op de plaatsruimte doch nog vele argumenten zouden kunnen worden aangevoerd in deze. Moge bovenstaande de gunstigste gevol gen ondervinden. EEN OPMERKER. Leiden, 25 Aug. 1925. (Zooals men elders in ons Blad kan lezen heeft het bestuur der 3-October-Vereeniging besloten haar feesten te doen doorgaan. Red. „L. D.") Dï. Julius Neumann, privaat do- ^cent voor obstetrieen gynaecologie fa/d.Universiteit tè Weenen, schreef: fi,Vrouwen nemen Sanatogen gaarne en de mededeelingen over spoedige ver betering van den algemeenen toestand en toename van eetlust waren som wijlen buitengewoon verrassend," ^Vanneer gij U slap o£ lusteloos gevoelt, volg dan den raad van dezen bekenden vrouwenarts Sterk Uw lichaam met - Het Zenuwsterkend Voedsel Vanaf f I per kus bij alle apoth, en droft, s-—- .i ,2448 s VOETBAL. B. C. H.—A. S. C. Het staat thans vast, dat A. S. C. Vrijdag avond te Haarlem tegen R. C. H. zal spelen De roodzwarten zullen zooveel mogelijk volledig uilkomen. A. S. C. naar Utrecht. Naar wij vernemen zal A. S. C., dal, ge lijk gemeld, Zondag te Utrecht deelneemt aan do Kampong-seriewedstrijden, des na middags te 2 uur spelen tegen Kampong, dus tegen dc organiseerende vereeniging. Toeneming van het aantal menschen op aarde. Het onde Europa dichtbevolkt. Een verschuiving naar Amerika? Het Office Permanent van het Institut International de Statistique, dat in Den Haag gevestigd is en onder directie staat van prof. mr. H. W. Methorst, heeft zoo juist een internationale statistiek in hes jicht gegeven van 485 bladzijden betreffen de den stand en den loop der bevolking van de geheel© wereld. Het werk bestaat uit twee gedeelten. In het eerste gedeelte wordt de stand der be volking behandeld volgens de laatstelijk gehoudenvolkstellingen, niet alleen voor de landen in hun geheel, maar ook voor elk der onderdeelen als provincies en dis tricten en zelfs voor alle gemeenten boven de 100.000 zielen. Voor elk land is de be volking voorts gesplitst naar een aantal leeftijdsgroepen, naar de verschillende vol ken, die in het land wonen, naar de gespro ken taal, naar den godsdienst, naar de ken nis van lezen en schrijven cn naar sommige gebreken. In het gedeelte dat den loop der bevol king van alle landen der wereld bevat, worden vermeld het aantal huwelijken en echtscheidingen, het aantal geboorten en het aantal overledenen, waaruit o.m. blijkt dat er groot verschil bestaat in de sterfte van verschillende landen en dat Nederland zéér gunstig voor den dag komt. Treffend zijn de cijfers der in oorlogstijd overleden jeugdige militairen. De oorlog noch de griepepidemie van 1918, die nog meer offers eischte, hebben echter de toeneming van de wereldbevolking belangrijk geremd, ge lijk blijkt uit onderstaand staatje 1910 1920 Bevolking Aaotal Bevolking Aantal Werelddcelen _X 1000 bewoners X 1000 bewoners por K.M.2 per K M.2 Europa 447.480 45.7 453.102 45 Amerika 180.397 4.1 -207.919 4.8 Afrika 126.864 4.4 1 32.580 4.6 Azië 858.497 20.7 990.809 24.2 Totaal* 1.620 094 11.1 1.791,496 12.4 19 2 4 Toeneming der Aantal bevolking in Bevolking bewoners perc. van "Wetolddcclcn X 1000 p. K.M.2 3910 op 1920 op 1910 op 1920 1924 1924 Europa 462-227 48.2 1 2.2 3.3 Amerika 227.133 5.2 15.3 9.3 25.9 Afrika 137.361 4.8 4.5 3.6 8.3 Azië 1.060.238 24.3 15.4 7 23.5 Totaal* 1.894.874 12.9 10.6 5.8 17 Inclusief Oceanie. In 1910 was de bevolking der geheelo wereld 1600 millioen zielen, in 1920: 1790 en in 1924: 1894 millioen. Stelt men de bevol king van 1910 op 100, dan was zij in 1920: 111 en in 1924: 117, Opvallend is van 1910 tot 1924 het verschil in toeneming van het aantal inwoners in de verschillende we- relddeelen, welke toeneming zeker niet al leen het gevolg is van geboorte-surplua, doch ook verband houdt met immigratie en emigratie. Die bevolkings-toeneming was voor Amerika het grootst (26 pCt.), waarop volgt Azië, Oceanië, Afrika en ten slotte Europa (3 pCt.) In het verschil tusschen de toeneming in de tienjarige periode 1910—'20 en de toe neming in de vierjarige periode 1920—'24 spiegelt zich de invloed af van den oorlog en de griep in eerstgenoemde periode.- LAWNTENNIS. DnitschlandNederland. De wedstrijd DuilschlandNederland wordt 12 September te Keulen gespeeld. De Duitsche ploeg bestaat uit: Froitzheim, Ilan- nemann, Landmann, Moldenhalr, Kreuzer en de'dames Friedleben en Neppoch. ZWEMMEN. Leidsche Zwemclub. In verband met de overname van de Leidsche Reddings-brigade door de Leidsche Zwemclub wordt Dinsdagavond een alge meene vergadering gehouden van laatstge noemde vereeniging. WATERPOLO. L. Z. C. II blijft in de reserve 2e klasse In den tweeden wedstrijd tegen A. Z. III (gisteravond le Heemslede gespeeld) is he' L. Z. C. II gelukt le winnen en wel met 2-/. Voor de rust drukte het L. Z. C.-zeventa' zijn meerderheid uit in twee doelpunten van de hand van F. llofslecnge; 't eerste was een keurig achterwaarts schot. Na de rust wa9 aanvankelijk A. Z. Ill iels sterker, waardoor het 21 werd. Een klein, overwicht der L. Z C.'ers tegen 't eind bracht geen wijziging meer in den stand, zoodat 't spelen van den degradatiewedstrijd aan A. Z. ITI overgelaten is. ROEIEN. Om de Europeesche kampioenschappen De ploegen vertrokken. Hedenmorgen zijn de Nederlandsche ploe gen, welke zullen deelnemen aan de op 6 September te Praag te houden wedstrijden om de Europeesche kampioenschappen, ver trokken, in gezelschap van den heer, mevr en raej. Coblijn; den voorzitter van De Am stel, den heer Jurrjëns en mevr. Jurrjens, den president van De Hoop tevens den coach van Pieterse, den heer Blussé, den coach van Laga, den heer Spoelstra, die zich le vens met de leiding van de ploegen van De Amstel belast heelt, en zijn assistent den heer Davis; dr. Bosma, voorzitter van Nau tilus, en den heer Rombach, ex-secretaris van Nautilus; den heer Sutherland Rooy aards, die als masseur fungeeren zal; den bootsman van Laga en voorts nog enkele dames en heeren belangstellenden, terwijl jhr Van Doorn, de voorzitter van den Ned Roeibond eenige dagen later zal gaan. Gemeld wordt dat de Laga-acht than: compleet is en wel doordat Beynen zich be rcid verklaard heelt de plaats van Tuininga in te nemen. De samenstelling der verschil lende ploegen is nu als volgt: Laga-acht: Romijn (boeg) J Huges, II. v Ketwich Verschuur, F. Joseph, A. Ooiman, T. P. Tromp, A. Beynen, H. Brommet (slag) en C. J. A. van Lummel (stuurman). Nautilus-twee, met stuurman: Van Wan- kum (boeg). Van Suylekom (slag) en Quispel (stuurman). Amstel-vier, zonder stuurman: Van Wen- nekendonk (boeg\ Brandsma. Van der Vegte en Van Silfhout (slag). Amstel-twee, zonder stuurman: Van der Vegle (boeg) en Van Silfhout (slag). „De Hoop"-sciffeur: Pieterse. WIELRENNEN. De nationale betionwbaarheidsrit LeidenUtrecht v.v. Het Swift-bestuur meldt ons, dat het voor de nationale betrouwbaarheidsrit Leiden— Utrecht, en terug, reeds de volgende prijzea in ontvangst heeft mogen nemen- een beker, van den heer J. M. R. Nieze (café HaagscW Schouw); een medaille, van den heef Nieze Jr. (voor Swift-leden)een medain6 van den heer Mol (café „Regina" te D** Haag); een medaille, van den heer Eng*- kander (Valutahuis te Den Haag); een beW*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6