RECHTZAKEN. SPORT. R/tPI0-PR9GRAMMü Den dag van haar verdwijning heeft Wilh. Bosgoed des namiddags te halfdrie de ouderlijke woning verlaten, om, ter gele genheid van de kermis, haar familie te Den Dongen te bezoeken, waar zij sinds het vorige jaar niet was geweest. Bij haar ver trek was niets abnormaals aan haar doen en laten te bespeuren. Voor het laatst werd zij gezien in de omgeving van Dorst. Het niet-volgen van den gebruikelijken weg is bet eenïge, wat opvallend is. Im mers, het is gebruikelijk om langs het ka naal naar Den Dongen te rijden, waar een goed begaanbaar fietspad ligt. Echter heeft het meisje den weg door de bosschen geno men. De eden hiervoor is tot dusverre on verklaarbaar en de vraag: Waarom ging zij door de bosschen V' is nog steeds niet opgelost. Waar zij, voor zoover bekend, nooit om gang met vreemden had, is het twijfelach tig, dat zij aan den tweesprong door een kennis, hetzij man of vrouw, is opgewacht, terwijl moeilijk is aan te nemen, dat zij voor een onbekende zulk een omweg maken zou. Toen zij des morgens nog niet terug was werd men ongerust, daar men vreesde, dat haar een ongeval overkomen was. (Men zal zich herinneren, dat dien dag het noodweer over Roosendaal kwam, waarvan ook Oos terhout en omgeving zijn deel kreeg). Men toog op onderzoek uit en door de politie werd het kanaal afgedregd, met negatief resultaat. Later vond men, gelijk bekend, bet lijk in een greppel, bedekt met heide. In de onmiddellijke nabijheid van die plaats was veel heide uitgetrokken. Geen spoor vö-n geweld was er te vinden, dan het touw, waarmede de worging ge schied moet zijn. Een gouden armoandhorloge zat nog om den pols, terwijl niets er op wees, dat ge tracht was haar dit af te nemen. Een bij haar gevonden tasch was ledig; maar het staat niet vast, dat hier wat in heeft ge zeten, en, mocb dit toch het geval geweest zijn, dan was de inhoud slechts een klei nigheid. Het rijwie'lmerk was van de fiets verdwenen, doch meermalen ging zij zondeT plaatje uit. Hoewel nog niet gevonden, kan het verloren zijn tijdens den laatsten fiets tocht. Word plaatje en portemonaie gestolen, waarom dan niet haar horloge Men vraagt zioh af, waarom zij, als zij vermoord werd, geen verzet heeft geboden, want dr. Hulst, ait Leiden, is vao meening, dat de dood zeer waarschijnlijk kalm geweest is. De mogelijkheid, dat ?ij zichzelf doodde, moet als uitgesloten worden beschouwd Geen en kele reden voor zelfmoord kan gevonden worden Tot op het laatste oogenblik was er geen zweem van onrust aan haar te be speuren. De plaats, waar zij gevonden werd, wordt in dezen tijd van het jaar door niemand bezocht en is gelegen bij de zeer diepe beer putten van v. d. Heuvel. In het najaar wordt hier wel gesprokkeld door de bewo ners van de z.g. „Voorheide", maar thans zijn die allen in Oosterhout aan het werk op de ajuinpellerijen. Een onderzoek in die richting bracht niets aan het licht. Een huiszoeking ten huize van de familie B. le verde evenmin iets op. Het zoeken naar den dader is tot nu toe zeer moeilijk, daar ieder uitgangspunt ont breekt De politie, dio dag en nacht in de weer is en met speurhqnden het terrein afzocht, staat voor een zeer zware taak. in een der zijpoorten van de Roschstraat te Breda woont het echtpaar B. Herhaaldelijk bemerkten de buren, dat de huwelijksverhouding verre van goed was. Meermalen was de vrouw al weggeloopeo, doch telkens keerde zij weer in de woning terug, waarna de ruzie opnieuw begon. Eenigeo tijd geleden was de vrouw weer weg geweest en de geheele vorige wook was de ruzie weder zeer hevig geweest, zii'Xiai de politie er aan te pas moest komen. Ten laatste werd de vrouw dit loven moede. Zij zou, ten einde haar man van het leven te berooven, een of andere bijtende stof doGr het drinken hebben gemengd, dat de mau mede naar zijn werk moest oemen. Deze scheen echter loot te ruiken. Plotsel.ng rukte vrouw hem toon het kruikje uit de handen en trachtte hem den inhoud in het gezicht te werpen. Dit mislukt^ doch wel kwam een gedeelte van het vocht op de jas van den man terecht, waardoor zich onmiddellijk een groote vlek in diens jas uitbeet De man heeft daarop de zaak in handen van do politie gegeven. De vrouw moet sterk overspannen zijn geweest Tot onoerzoek van haar geestvermogens is zij thans in observatie genomen. De politie ia van oordeel, dat de vrouw in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. Vermoed wordt, dat zrj ter volvoering van haar plannen, zuringzout gebruikt heeft. 'De N. V. Philips' G 1 0 e i 1 a ra- penfabrieken te Eindhoven zijn bezig, om een honderdtal huizen voor Drentsche ge zinnen te stichten; het meerendeel is al on der de kap. De bouwkosten bedragen ge middeld f 4000 met 15 pCt. subsidie, die de Regeering hierop verleent. Dezé Regeerings- subsidie is gelijk aan een jaar ondersteu ning in Drente. Binnen enkele maanden zullen ruim 1000 5. 1200 Drentenaren ver huisd zijn en een. nieuw leveü beginnen in Brabant, gehuisvest in ruime, frissche wo ningen, met twee kamers en suite beneden, benevens keuken, bijkeuken en schuur en hoven drie of vier gescheiden slaapkamers. Hiervan zijn 30 gezinnen reeds te Eindho ven gevestigd, de mannen voor het ruwere yerk in de Philipsfabrieken. de meisjes en jongens voor arbeid, waarbij het meer op handigheid aankomt. Gezinnen, die in Drente geschikt bevonden worden voor de Philipsfabrieken, krijgen met hun huisraad Vrij vervoer naar Eindhoven Hier kunnen 2i) op gemakkelijke af betalingsvoorwaarden Eög de benoodigde houten ledikanten met stromatrassen verkrijgen. Wij troffen, zegt x>De Tel.", o.a. een gezin van tien personen hi Emmen, dat moest beslaan van het in komen van den oudsten zoon, zijnde f 4.50 Week en wonende in een hut van 31/» bij 2.20 M. hoog en als eenige licht bron een venster van 60 bij 80 c.M. De vol gende maand zal dat gezin in Eindhoven wonen; dan zullen alle leden daarvan, de huisvrouw natuurlijk uitgezonderd, werk vinden in de gloeilampenfabricage, en zij zullen wonen in een huis met een totalen inhoud van 319.7 M3. Het behoeft geen be toog, dat zoo'n gezin, één van de vele. daar door van moreelen en lichamelijken onder gang gered zal zijn. Bij het leggen van kabels voor hèt nieuwe pokkanloor te Utrecht heelt men in een gegraven geul op de Neude een drietal geraamten gevonden. Maandagavond, omstreeks halfzes, is ten huize van den landbouwer Fr. B. wonende aan de Holterbergsche- straat te Roosendaal, een droevig ongeval gebeurd. Twee zoons van resp. 17 en 15 jaar waren bezig een kar haver in de schuur af te laden. Toen de kar leeg was, sprong de 15-jarige jongen van de kar, ten einde een bezem ie nemen, waarmee hij de kar zou afvegen. Op het oogenblik, dat hij van de kar sprong, ging het paard vooruit, met het droevig gevolg, dat de jongen tus- schen den domp van het wiel en den muur bekneld raakte De jongen bleek zwaar gewond te zijn. Dokter Roelvink, uit Kruisland, was spoe dig ter plaatse en gelastte onmiddellijke overbrenging naar het gesticht „Gharitas", te Roosendaal, waarheen het slachtoffer per auto van den heer Wevers uit Kruis land is vervoerd. Woensdagmorgen is hij' onder hevige pij nen in het ziekenhuis overleden. Te Hoogkerk heeft H. H. zekeren H. Adie in een café ruzie kregen, zoodanig mishandeld, dat de aanwezigen ter hulp moesten komen. A. is per draag baar naar huis moeten worden vervoerd. H. zelf moest zich ook onder geneeskun dige behandeling stellen. De toestand van A. is ernstig. De politie heeft de zaak in on derzoek. Gistermorgen geraakl^e het jongetje van den heer S., te Smilde, spe lende te water in de nabijheid van de ouderlijke woning. De moeder, dio daar met haar huiselijke werkzaamheden bezig was, zag het kind te water geraken en sprong, naa-r de „Asser Crt." meldt, het na. Zekere T. slaagde er in het knaapje te redden, de moeder evenwel verdronk. De vader blijft met eenige kinderen alleen achter. Tabakslucht. „Heb 'k je niet gezegd, Marie, dat ik er niet erg op ge steld ben, dat je gezelschap in de keuken krijgt wanneer ik de deur uitga?" „Ja, mevrouw, dat is zoo." „Maar ik ruik toch tabakslucht. Door 't heele huis." „Ja, mevrouw, dat kan: we hobben in de voorkamer gezeten." HAARLEHSCHE RECHTBANK. Messensteker. Onder groote belangstelling werd vóór deze rechtbank behandeld ae zaak tegen den 19-jarlgen man, die terecht stond we gens poging tot moord, op 28 Juni te Heem stede gepleegd tijdens de wedrennen aldaar. De aangevallene was mot een zakmes inde hartstreek getroffen. Eisch negen maanden met aftrek van voorarrest. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting komen op de rol voor 78 zaken en 5 kinderzaken. Als Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie treedt op mr. M. B. Vos. W. N., 18 jaar, P. J. K. 16 j., J. B. 15 j., en A. V. 14 j., hebben op een Zondag te Oegstgeest vanaf de brug aan het Haagseho Schouw, steenen geworpen in een daaron der doorvarend bootje. De oiRtste beklaag de ontkende in het bootje steenen gegooid te hebben, wel in het water om te spette ren. De overige beklaagden bekenden het ten laste gelegde. Als getuige werd gehoord M. J. Koenen, van Oegstgeest, die het gezien had en een en ander bevestigde. De Ambtenaar dacht om de steeds too- ncmende baldadigheden oenigszins te beteu gelen, maar eens een flinke straf te eischen en eischte voor de twee oudsten ieder f 15 boete of 15 dagen, voor de twee jongsten werd geen straf geëisebt, ofschoon die vol gens de meening van den Ambtenaar een flink pak slaag verdiend hadden. Beklaag den keken een beetje sip. G. L. v. d. B., slager te Noordwijk 13 ten laste gelegd dat hij 2 koeien op een ander mans land heeft laten loopen. Getuige L» Hoogeveen vraagt vooraf f 10 schadever goeding. Beklaagde zegt dat hij getuige reeds dik wijls voorgesteld heeft een afdoende schei ding te maken, doch deze wilde daaraan niet voldoen. Getuige heeft ook een der dieren vastgehouden wat het dier schade deed. Getuige Hoogeveen heeft geregeld last van de dieren en heeft er tenslotte de politie bijgehaald Eiscb f 10 of 10 dagen. A. v. S., te Leiden, heeft met een auto zonder signaal te geven, achteruitgereden en daarbij op de Breestraat een andere auto aangereden. Beklaagde is niet verschenen, doch na het hooren van^de getuigen Livingston en Mol. achtte de" Ambténaar het feit bewe zen, en eischte f 15 of 6 dagen. P. W. v. D., chauffeur te Delft, heeft met een vierwielig motorrijtuig op de Hoo- gewoérd, een handwagen aangereden, ge volg van onvoldoende uithalen. Beklaagde is niet verschenen, doch ge tuige v. Yelsen te Katwijk, wiens wagen aangereden is, zoogoed als de getuigen Th. Colijn en v. d. Star, geven allen de schuld aan beklaagde, waarop f 15 of 5 dagen wordt geëischt. J. O. v. 8.. slager te Leidon, staat terecht voor een arbeidswetovertreding, waarvoor als getuige gehoord wordt de bediende die de overtreding bewerkte, Van Ulden, waar na tegen den niet verschenen beklaagde werd geëischt f 5 of dagen. P. B., wagenvoerder bij de N.Z.H.T.M. te Leiden, is ten laste gelegd, het aanrijden van een autobus van het Stadsverkeer. Uit het verweer van beklaagde en de ver klaringen van den agent van pólitie Teu- nissen, zoo goed als van do getuigen G. v. Werkhoven en Van Hal te Leiden, blijkt dat de baan wel vrij geweest ia, doch do autobus geraakt is doordat juist in de bocht bij do Blauwpoortsbrug waar het plaats vond, de tram een eind oversteekt. Van verre was dat niet te zien geweest en er moet gang gereden worden om de stroom- looze brug over te komen. De Ambtenaar ziet hier geen directe schuld waarom hij vrijspraak vraagi. VV. v. E., magazijnknecht te Leiden en M A. E. V., de laatste verloofde van beklaag de. zijn niet verschenen, wordt ten laste gelegd, zich te Oegstgeest in strijd met de gomeente-verordening 'in een grasberm op gehouden te hebben. De Kantonrechter zal hom de verdere voorlezing hier besparen, ofschoon hij van oordeel is dat hij eigenlijk voor de rechtbank zich had moeten ver antwoorden. Eisch f 3 of 3 dagen. A. S., koopman te Leiderdorp, heeft met een motorrijwiel gereden zonder nummer en niet gestopt op order der politie. Be klaagde was de motor aan 't verkoopen en reed proef. Eisch 2 m. f 5 of 2 m. 5 dagen. K. L.y bakker te Leiden is voor 6 uur in den morgen aan 't deeg maken geweest. De zaak was pas aan den gang, waarom be klaagde veel en hard werkte. Eisch f 2 of 2 dagen Cl. V. v. W. geb. R. te Leiden, heeft met een auto de voorgeschreven snelheid van 15 K.M. overtreden, zelfs tot 28 K.M. Beklaag de beweerde dat het tusschen de 20 en 25 K. M". was, doch tocb te veel. Eisch f 5 ol 6 dagen. A. Th. v. W., te Lisse, deed hetzelfde, waarvoor dezelfde straf geëischt werd, n.l. f 5 of 5 dagen. Dat gaat mogelijk in Lisse wel zegt de Kantonrechter, doch hier moet je oppassen. J. v. d. H., tirhmerman te Zoeterwoude heeft zonder licht gereden, evenals zijn zoon P. v. d. H., die niet verschenen is. Eisch f 2.50 of 2 dagen. Voor ons samen vraagt beklaagde. De Ambtenaar bedoeld voot ieder, zegt do kantonrechter. H. C. te Leiden, die met een motorrijwiel is bekeurd doch voor een rijwiel is gedag vaard wordt vrijgesjAoken ofschoon de mo gelijkheid van een nieuwe, juistere dag vaarding blijft bestaan H. L. te Amsterdam beeft zich te Voor schoten op grond van Schimmclpennink be vonden. Beklaagde heeft er liggen slapen omdat het aan den anderen kant van den weg zoo zonnig was. Hij had er slechts 0 of 7 passen in het gras geloopen, om onder het boomen lommer te komen. De Ambtenaar wilde daarom maar 50 ct. eischen. Door die 6 of 7 passen, zal het gras niet minder wassen, zegt de kantonrechter, je krijgt geen straf maar blijft er dan af. I WATERPOLO. Om de laatste plaats in de reserve 2e klasse. In de mooie zweminrichting te Heem slede hebben gisteravond A. Z. Ill en L. Z. G. II getracht aan bovengenoemde plaats te ontkomen. Bij Trachten is 't gebleven, daar het einde kwam met 11 (rust 00). De L. Z. C.'ers zijn wel 't meest in den aanval geweest, maar goed werk van den A. Z.-kee- per en onzuiver schieten deden de aanval len vruchteloos zijn. Volgens 't reglement werd nu 2 x 2 min. verlengd. Zonder gevolg echter. Daarna moest verder gespeeld worden tot een der partijen een doelpunt maakte. De inval lende duisternis stak hier echlrr een stokje voor, zoodat de. wedstrijd opnieuw (a.s. Dinsdagavond) gespeeld moet worden. VOETBAL. De huldiging der Zilveren Voetbal- Commissie. Omtrent de huldiging van de zilveren voetbalcommissie te Rotterdam, die in Sep tember 25 jaar bestaat, verneemt de „N. R. GtJ': Het huldigingscomité is, na uitbreiding, als volgt samengesteld: mr. J. Wytema, burgemeester van Rotterdam, eerc-voorsrit- tre, D. Hans, 's-Gravenhage, voorzitter, O. A. W. Hirschman, Amsterdam, M. J. Over- eynder, 's-Gravénhage, James Willing, Den Haag, en H. A. Tromp, St. Michielsgestel, secretaris-penningmeester. Het comité, dat zioh voornamelijk gewend heeft tot de vereenigingen, die in den loop der jaren aan do wedstrijden deelnamen, en tot de personen, die met d Z.V.O. ge regeld contact hadden, heeft van vele zijden blijken van hartelijke instemming ontvan gen. Ook de Nederl. Voetbalbond schonk zijn zeer gevvaardeerden steun. Zooals reeds gemeld werd, zal het hoofd geschenk bestaan uit een nieuwen zilveren voetbal. Deze zal geheel nationaal werk zijn. Het comité heeft het ontwerp er van opgedragen aan den heer J. O. Altorf, beeldhouwer en sierkunstenaar te 's-Gfa- venhage en onder diens toezicht wordt het uitgevoerd en vervaardigd in de ateliers van de firma Brom te Utrecht. De aanbieding van den nieuwen bal zal geschieden op een receptie, welke Zater dag 5 September te Rotterdam wordt ge houden. Bovendien is het huldigingscomité voor nemens, op den laatsten wedstrijd, Zondag 20 September, *>ok op het veld van Sparta een huldiging te doen plaats hebben, waar bij aan elk van de leden der jubileerende commissie een persoonlijk aandenken zal worden overhandigd. Bestuursvergadering N. V. B. Het Bestuur van den N. V. B. heeft Za terdag 16 &öer vergaderd. Besloten werd een bedrag van f 500 be schikbaar te slellen voor hel Ncdcrlandsch Steuncomité tot leniging van den nood voor de door den stormramp op 10 Augustus ge teisterde gemeenten. (Door de Algem. Verg. verhoogd tot f 1000). Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer dr. A. H. Kan als lid voor de Commissie voor School- voetbal, werd benoemd de heer dr. J. F. Kroner. Als bestuurslid van den Nederlandschen Studenten Voetbalbond wordt namens het Bestuur aangewezen de heer dr. D. J. van Prooije. De bestuurscommissie voor het tijdvak 1 Septebmer1 December wordt aldus sa mengesteld: ir. J. W. Kips, voorzitter; L. F. Verwoerd en D. C. Spaan, leden. De volgende subsidies worden verleend: f 300 aan den Limburgschen V. B., f 400 aan den Noord-Centralcn V. B.; f 100 aan den U. P. V. 13. Met betrekking tot het verzoek om sub sidie van de Federatie van Erkende Bonden wordt besloten een bedrag van ten hoogste f 350 beschikbaar te slellen. De Nederlandsche Elftal Commissie wordt gemachtigd een overeenkomst aan te gaan met de vereeniging H, F. C.. waardoor zij gedurende de drie weken, welke interland wedstrijden voorafgaan, de beschikking krijgt over haar trainer voor één of moei' dagen per week. („Sportkroniek") Graaf Willem II naar den N. V. B. De ledenvcrgdaoring yan de Haagsche R.-K. sporvereeniging Graaf Willem II heeit ondanks het uitdrukkelijk verlangen van den bisschop, met 25 a 30 stemmen vóór (nl. met sympathiebetuigingen van uitstedige leden), 5 tegen en 3 blanco besloten uit de R.-K. F. te treden cn het volgend seizoen in den neutralen N.V.B uit te komen. AïHLEïIEX. De othletiekdag van den L. V. B. In de vergadering van de alhletiek com missie van L. V. B. en L. A. K., gisteravond gehouden, is de alhlctiekdag definitief vast gesteld op Zondag 30 Aug. Het programma zal omvatten: 80 M. (dames). 80 M. (junio res), 100 M. (voetballers). 100 M. (vrij deel name), 800 M. (vrije deelname), 4 x 80 M. estafette (dames). 4 x 80 M estafette (ju niores), 4 x 100 M. estafette (vrije deel name), Hoogspringen (voetballers). Ver springen (dames), Speerwerpen (vrije deel name), Discuswerpen (vrije deelname), Ko- gelstooten (vrije deelname), Balingooien (voetballers). Inschrijvingsformulieren wor den heden aan de vereenigingen verzonden. CRICKET. Haarl. Elftal—Ajax. Gisteren werd do return wedstrijd op het R.W.-veld gespeeld. Haarlem was nog wao sterker dan verleden week, terwijl Ajax zwakker uitkwam en zelfs maar mot 10 men schen verscheen. De R.W.-er Cleveringa fun geerde daarom als elfde man. Haarlem ging hot eerst batten. Jaski werd spoedig door Wempe gebowld, maar Schotsman en v. Bueren hielden lang stand. Het bowlen van Ajax, vooral van Du Pon was zwak, zoodat beide batsmen wel konden scoren, v. Bueren is de eerste om to gaan voor '13 runs (2—88) Bieshaar maakt 8 runs, waarna Schotsman l.b.w. is op Wempe voor 55 runs (4133) Klcefstra verdwijnt na 1 run gemaakt te hebben en de Ruig voor 19 runs (6139). Davidson slaat vlug 19 runs bij elkaar voor hij gestumped wordt (7—167). Hoomans be reikt precies de dubbele cijfers, terwijl de Frany voor 7 runs run out gaat. Wcgerif blijft met 9 not out. Wempe bowlde 4—60. Clevoringe 222, v. cl. Reydcn 226, Rice 124, Du Pon 040. Rice kon door een ge blesseerden vinger slechts enkele overs bow len. Het Haarlemseh totaal was 185 runs ge worden. Ajax begint met T. Janssen- en Schilthui- zen. Laatstgenoemde is spoedig gebowld voor 1 run. Wempe wordt met den volgenden bal gevangen. Janssen komt er echter na een wijfelend begin steeds beter in en laat aantrekkelijk cricket zien. Achtereenvol gens ziet hij Hoogenstraaten voor 4 en Cle veringa voor 7 runs verdwijnen, om dan zelf voor 65 runs gevangen te worden aks er 37 runs op het bord staan. Dozy en Du Pon brengen de 100 runs op het bord. Op 102 wordt Du Pon voor 9 gevangen. Dozy volgt spoedig met 19 runs achter zijn naam, v. d. Reyden is direct daarop uit, v. Goor slaat 6 runs, en Rice 1 run cn zorgen er met Jos- son die met 7 not out bleef dat cr 127 runs te noteeren vielen. Davidson bowlde 0—39 v. Lennep 4—4!, Je Ruig 9—31, Hoomana 08. Ajax verloor dus met 53 runs. ZATERDAG 22 AUGUSTUS. 8.50: Hamburg (392 M.) Morgenomroep. 10.15: Amsterdam (1550 M.) Tijdsein van 't Persbureau Vas Dias. (Off. Amst. tijd). 10.50: Daventry (1600 M. 5XX) Weerbericht 12.20: Leipzig (ong. 400 M.) Concert op de Hupfeld Phonola. 12.50: Cardiff (353 M. 5WA). Lunchtijd- muziek. Parijs (1780 M. SFR) Concert door het Tzi gane-orkest van Radio-Paris. 1.20: Londen (305 M. 2LO). Tijdsein van Greenwich. 2-30: Madrid (392 M.) Concert door bet Cas- tilian-orkest. Een rede over Flammarion. 3.20: Cardiff (353 M öWA). De kapel van het Hampshire Regiment. 3.35: Manchester (378 M. 2ZY). Tho Harton Colliery Band. 3.50: Aberdeen (495 M. 2BD). The Wireless Orchestra. William M. Carnegie (bariton). 4.05: Birmingham (479 M. öIT). The Deca meron Dance Orchestra. Mabel Canstan- dures (voordrachten). 4.10: Glasgow (422 M .5SO). Ida Mc. Leish (sopraan). 4.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO cn 1600 M. 6XX). Tijdsein van Greenwich. Concert: „Het 2LO Octet". Newcastle (403 M. öNO). Ruby Longhurst (mezzo-sopraan), James Watson (bas), Billy Bankhead (mondharmonica), Robert Baulks (klarinet). Glasgow (422 M. 5SC), The Wireless Quar tet. 4.30: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van ;t Persbureau Vas Dias. (Off. Amst. tijd), 4.50: Berlijn (330 en 505 M.) Concert. Leipzig (oug. 400 M.) Concert der Haua- kapelle. 5.05: Birmingham (479 M. 5IT). Middag praatjes Percival Hardidge „over zwem men". 5-20: Cardiff (353 M. 5WA). „5WAV „Five o'Clocks". Manchester (378 M. 2ZY). Middagpraatje. Glasgow (422 M. 5SC). Voor allo kinderen. 5.35: Birmingham (479 M. 5lT). Voor do kinderen. Bournemouth (386 M. 6BM). Voor de kin deren zangen, vertellingen enz. 5.50: Cardiff (353 M. 5WA). Voor de kin deren. Manchester (373 M. 2ZY). voor de kinderen. Newcastle (403 M. 5NO) Voor de kinderen. Aberdeen (195 M. 2BD). Voor do kinderen: Liederen dnor Agnes Broek. C.20: Londen Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Voor de kinderen Muziek door het Octet „Spiek en Span." Birmingham (-179 M. ölT). Kinderbrieven. 7.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO cn 1600 M 5XX). Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht Nieuws Mr. H. C. Min- chin „Auld Lang Syne in Shetland. (Het zelfde vanuit de overige Engelscho sta tions). 7.45: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Lichte muziek (hetzelfde van uit de overige Engclsche stations). 8.20: Londen (365 M. 2LO). Populair Orkest- programma. Alexander McCredie (tenor), S. A. Golden (Hawaiian Guitaar), Middle- ton Woods (voordrachtskunstenaar). The Wireless Orchcstfi Birmingham (179 M. 5IT). The City of Bir mingham. Police Band. Florence Cleeton (sopraan). Bournemouth, Daventry (386 M .CBM en 1600 M. 6XX). Komische Opera-avond. Een romantische komische opera (met li bretto) door Harold Simpson en H. Thorpt. 8.20: Cardiff (353 M. 5WA). Programma van Londen. Manchester (378 M. 2ZY). Van alles wat. Rose Myrtill (tweede sopraan), Harry Hopewell (bariton), John Snowden (cello solo), L. T. Whipp, (voordrachtskunste naar) (dialecten). The Veteran Variety Trio Ray Wallace, Leo Dryden, Arthur Roberts Newcastle (103 M 5NO) „An Hour in a Victorian Drawing-Room. Jennio Forster (sopraan), Ada Elliott (tweede sopraan). Tho ,,5NO" Repertory Company. Aberdeen (495 M. 2BD). Catherine Ste wart (tweede sopraan), Walter Irvine (ba riton), J< O. Dorsie (liederen aan de piano Glasgow (422 M. 5SC). Daniel Seymour (te nor). Tho Station Orchestra. Dansmu ziek. 9.05: Parijs (1780 M. SFR). Concert. 9.20: Londen (365 M. 2LO). ((Radio Radian ce". Een revue in 14 tooneelen. Birmingham (479 M. 5IT). Dansmuziek. Jack Venable's Cabaret Band. 10.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. Nieuws Ook vanuit de ove rige Engelscho stations). 10.35Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M 5XX). The Savoy Orphsans en The Savoy Havana Band. ,Ook vanuit do overigo Engelscho sta- tions.) SCHEEPSTIJDINGEN. STCOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". RONDO, uitreis, 20 Aug. van Suez. BFNGKALIS, thuisreis, 19 Aug. van Liver pool. PRINS DER NEDERLANDEN, 22 Aug. van Amst. te Batavia verwacht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. SPAARNDAM, 19 Aug. van R'dam te New- Orleans. KON BOLL LLOYD. SALLAND, thuisreis, 19 Aug. van Bahia KENNEMERLAND. 20 Aug. van Amst.- u Z.-Amerika. ST00MV.-MAAT3CH. „OCEAAN". DOLIUS, 18 Aug. van Padang n. Batavia. HYSON. Java n. Amst., 21 Aug. bij Gibral tar verwacht. PATROCLUS. Japan n. R'dam, 22 Aüg. tq Suez verwacht. KON, WEST-INDISCHE MAILDIENST. ORANJE NASSAU, 21 Aug. van Amst te Barbados verwacht. COMMEWIJNE, 21 Aug. van W.-Indië te Amsterdam verwacht STUYVESANT, 21 Aug. van W.-Indië ie Amst. verwacht HOLLAND—BRITSCB-INDIE LIJN. RIDDERKERK 20 Aug. van Antwerpen te Rotterdam. BENNEK OM, uitreis. 19 Aug. van Colombo. JAVABENGALEN LIJN. CEYLON, 19 Aug. van Rangoon n. Cal cutta. CALCUTTA, 20 Aug. van Calcutta te Ba tavia. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. VALKENBURG, 20 Aug. van Kiel n. Ant werpen. BEVERWIJK, 19 Aug. van Hornillo naar Rotterdam. KELBERGEN, 19 Aug. van Raümo leKolka BRUNSWIJK, 20 Aug. van Bayonne n. Bilbao. SCOPAS, Suez n. Abadan, pa3s. 17 Aug, Perim. ROZENBURG, 19 Aug. van Kopenhagen n, Uleaborg. HELENA, Braila n. Celte, pass. 19 Aug. Zea. MOORDRECHT, Kotka n. Londen, pas9. 20 Aug. Brunsbuttel. ZWIJNDRECHT, Antwerpen n. Finland, pass. 20 Aug. Brunsbuttel. WM. VAN DR1EL Sr., R'dam n. Genua, pass. 20 Aug. Sagres. EEM, 19 Aug. van R'dam te Koningsbergen, SCHIE, 19 Aug. van R'dam te Konfngsbe#. gen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7