yj. Fruit-Soda SPORT. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA VRAGENRUBRIEK. blik in bel zand tol stilstand en maakte de man op do due bijna een salto morlale. Het jostle hem ecnige schrammen op zijn ge zicht, en bet liep dus nog'tamelijk goed al. Gisteravond hield de Hanze een leden- v lipid ring. Wegens verfiijjdering van den üden secrelaris wei-den geeïi notulen gele zen en werden aan de orde gesleld de inge komen slukken waarvan de voornaamste was de bespreking over de Ie houden Cen trale Raadsvergadering te Amsterdam op S Oct. a.s. met den volgenden dag het Mid densla ndscongres eveneens te Amsterdam te houden. Met de op deze Centrale raadsver gadering te behandelen punten ging men accoord. Indien eenigszins mogelijk zal de aidcehng door een afgevaardigde, vertegen woordigd zijn. De rondvraag leverde niet veel op Volgde daarna sluiting op de ge bruikelijke wijze. De heer F. K. Krüger alhier is te Wa- geningen geslaagd voor het examen Land bouwkunde L. O Kaiwi)k-?.aa-Zee. Voor de sliand evan gelisatie „Het Vischnet" was gisteren weder om zeer veel belangstelling. Dr. C. N. Impeta van Kampen, liet de schare zingen Ps. 86 ve. 6, ging in gebed voor en sprak een rede uit naar aanleiding van Matlh. 21 vs. 28 31 en liet daarna zingen Ps. 84 vs. 3. Hierna kreeg ds. Simon, van Gouda, bet wooid en sprak naar aanleiding van 1 Petr. 2 vs. 7a Na het eindigen zijner rede werd gezongen Ps 73 vs 13 waarna spr met dankgebed eindigde Hedenmorgen vroog. zop. de heer v. d P met zijn autobus, bevracht met een aantal zeebeden,, paar JJmuiderj vejlrykken, (ccn plotseling de VQCjrwieJeu vpn den wagen afbraken. Gelukkig, d,it de wagen geen vaart had; anders waren zekcr. de gevolgen niel tc. c- crzicn ge-.vcest Licse. lii i|eGedsdienstoelehing in de Ned. Heiv. Kerk alhier werd dopr den pre dikant medegedeeld, dat van een onbeken den gever een bedrag van f 200 was inge komen voor de inwendige zending. Voor de ramp in Oost-Nederland is al hier een comité opgericht, bestaande uit de heeren G. Tromp, loco-burgemecster, voorz J. C. de Haan, sccr., A. van Pelt, penn., P. Warmerdam, H. Slegikamp en J. W. Lefeber Als bekend mag worden verondeisleld, dat de N. V. Ford Motoi^Company of Hol land een zesligdaagschen verkoopwédslrijd, rooi' wagens trucs-traclors, lusschen Hol landBelgië heelt uitgeschreven. Van deze periode is nu de hel It gepasseerd en Hol land heeft nog de leiding met 7—6 Voör de jrrovincie Zuid-Holland slaat de firma J. Cammenga en Co. dealer alhier no. 3 als heogslo verkoopster. Met belangstelling 2ien wij het eindresul taat tegernoe.L, Op verschillende duinen vertoont zich du laatste jaren meer en meer het van de wortel gaan van hyacinlhen en narciascn. Dit nam zulke belangrijke atmetingen aan, dal ingrijpen zeer noodzakelijk werd. Onder leiding van de Bijksbloembollcnschool al hier werden verschillende proeven genomen liet resultaat hiervan is, dat met formaline voel is te bereiken. Een moeilijkheid was echter om dit op uitgebreide schaal uit te voeren De firma Gebr. Potman is er in ge slaagd om de formaline met motorische kracht op de tuinen te spuiten, door middel van slangen met een sproeier. Nadat de be paalde plaatsen zijn bespeten, zorgt de Ireesmachine voor het verdampen van de formaline. De vraag of deze maatregel van langen duur zal zijn, is nog niet opgelost. Zooals bekend is, is alhier dezen zo mer opgericht een Coöp. Veilingvereeniging van bloembollen, en is in verband daar mede een veilinglokaal, enz gebouwd. Was men nu oorspronkelijk van meening, dat deze gebouwen wat grootscheeps warén neergezet, thans, nu het bedrijf in volien gang is, blijkt meermalen, dat er nog te weinig ruimte is, orn de aangevoerde bollen le plaatsen. Om de veilingen een vlugger verloop le doen hebben, heelt het bestuur oen afmijntoestel aangekocht. A.s. Vrijdag hoopt men hiervan gebruik le maken. Nooidwijk. Aangekomen personen E. G. Logtcnberg,<fkant.bed. Posterijen,, van Zwartsluis, Kerkstraat 32; G. M, Roemers en fam.. off. v. gezondh., van Rhoden, 0. Zeeweg 24; B. Guie, tuinman,- van Was senaar. Offemweg 73a; -P. Olyslagers en vt., metselaar, van Hillegom, Vinkenlaan 8; A. C. Franck, -van- Leiden, Egb. de Grootstr, 20; G. J. Siemerink, dienstbode, van Katwijk, Molenstr 31; J. Ca9pers, dienstbode, van Leiden. Molenstraat 8. Vertrokken: R. Kranenburg, kanl.bed., Zwartsluis, Builenkwartier 190; J. Vogelaar en fam., zandschipper, Stompwijk, Stomp- wijkscheweg 191; C. J. M. van Keulen, kap per, Amsterdam, Haarlemscheweg 85; A. J. Blok, Zaandam, Krugers-traat 2a; H. J. Franssen, onderwijzeres, Nijmegen, Burcht- straat, gesticht St. Louis; A. A. Gobius en fam., gep. O. I. Ambten., Den Haag, v. 01- denbarneveldllaan 14 Noordwijk-Binnen. Uit Hillegom is een zekere v. S. zonder achlerlaling van adres vertrokken na een briefje te hebben ge schreven. waarop slond, dat hij zich zou gaan verdrinken. Gisternacht is hem alhier, waar hij op de Wilhelminastraat door de Politie werd aangeiroffen, nachtverblijf op het politiebureau verschaft. Daar de politie van het geschreven briefje 'niets bekend was, is hij gistermorgen te 4V= uur weder vrijgelaten en vertrokken, volgens zijn ver klaring naar Den. Haag, Men begrijpt," dat de familie in groote ongerustheid verkeert Noordwijk-aan-Zee, -dt Weder is van een rijwiel, staande voor een café alhier, het belastingmerk ontvreemd. Oegslgeest In de laatsle vergadering van het bestuur der Oranje-Vereeniging is programmavastgesteld voor de a.s. feestviering ter gelegenheid van den ver- hTi van H- M- de Koningin, waarvan wij e volgende kunnen mededëelen: zal gehouden worden op Maan- de „ffus'U3- Ges morgens 9 uur zullen s< noolk'.nderen in de remise van ,,Het Write Huis" worden onthaald, waarna een' rondgang met de muziek van personeel der N. Z: H. Tram. door een gedeelte der ge meente gemaakt zal worden. Na alloop hier van wacht de kinderen een (weede traclatie. Vervolgens zullen dien dag verschillende wedstrijden gehouden worden, n.l. voor jon gens: Yan 10—14 jaar: Vliegeren met zeli- gemaakle slaarlvliegers; van 1315 jaar: Zakloopen; van i416 jaar: Hardloopen met hindernissen. Voor meisjes: van 12 14 jaar: ballen met 3 ballen legen een muur oi stellage; van 1315 jaar: Vlaggeloop op muilen, van 1416 jaar: Turfrapen. Een ringrijderij op rijwielen voor jongens en meisjes (afzonderlijk) van boven 16 jaar, zal gehouden worden. Voor versierde rij wielen worden afzonderlijke prijzen be schikbaar gesteld. Een ringrijderij voor „paren" in versierde rijtuigen zal^het „middagfeest" besluiten. De versierde" rijtuigen zullen apart beoor deeld worden Ook hieryoor zijn aparte prij zen aangekocht Hel avondfeest zal beslolen worden met een concert van het muziekgezelschap der N. Z. H Trampersoneel. Voor 't eerst sedert jaren terug, zal dus weer door een in onze gemeente gevestigde muziekvereeniging hel Oranjeieesl opgeluisterd worden. Hopen wij dat het weer dien dag mag medewerken .opdat dit feest goed zal slagen. Den 6en September zal een viertal schutlers van de Oegsfgeesler Burgerwacht deelnemen aan den schietwedstrijd te Kat wijk om den Leidschen Wisselbeker. Deze beker is tweemaal door de 0. B. gewonnen. Kijnsbmg. De Chr. Oranje-Ver. alhier hoopt op-31 Aug. a.s. alhier een lezing te doen houden ter herdenking van den ver jaardag van H. M. de Koningin. Ais spreker is u.ilgenccKjigd ds. K. Schilde;, yan Delft. SascenheiiE. Morgen zullen onze ge- meentenaren jn de gelegenheid gesleld worden hun bijdragen, lot leniging van den nood te Borculo, Ie offeren. Enkele dames hebben zich bereid verklaard de gelden in ontvangst te nemen. De zaken worden ge regeld door een eerc-comilé, bestaande uit het Dagelijksch Bestuur onzer gemeente en een plaatselijk comité, waarvan de heer J. W. Marbus voorzitter is, de heer J. v. d. Meer Sr., secrelaris en de heer W. Berg man. penningmeester. Ieder dragv? bij naar zijn vermogen I VooiBchoten. in ons dorp is voor het verzamelen van gelden voor de ramp in Borculo en andere plaatsen een comité op gericht, waarin hebben zitting genomen de heerén K. Vemède, burgemeester; W. A. A. J, Baron Schimmelpenninck van der Oye, Ambachtsheer Yan Voorscholen; j. M. van Kempen, wethouder; L. H. van Wissen, wethouder; pasloor P, Meijer; ds H. P. Fortgens, Ned. Rerv. predikant; J. van'der Hofsted;, voorz van den Raad der ueref. Kerk; J. H„ Schaper, lid van de 2e Kamer; A. J. Tur-en voorzitter van de ofd Voor scholen van deii Vrijheidsbond. Getracht zal worden nog deze week een collects to hopden, waarschijnlijk Zaterdag avond Leden der volgende jeugdvpreenipn- gen. zullen collecleeren: R.-K. Propaganda- clubs „St. Luqia" en „De Jonge Garde"; Christ. Jongelingsver. „De Heer is onze Ba nier"; Christ. Meisjesver. „Balsemien"; Ge- ref. Meisjesver.' „Tryféna"; Gct. Jongetings- vereen „Ehen Haézer". Voor de regeling der collecte zal Donder dagavond a.s. om 8 uur bij „Deurloo" een vergadering worden gehouden, waartoe de leden van genoemde vereenigingen, die zul len collecteeren,'zijn uilgenoodigd. Burger 1. Stand. Geboren; Erik Anlonius, Z. v. J. C. Wagtendonk en M. C. C. Knappsleln Petrus Leonardus Gerardu9, Z. van P. A. Warmerdam en J. A. Waayer. Marinus Herman, Z. van G. Smits en E. H M. Schaper. Johannes Marinus, Z. van W. H. J. Ju en L. de Troye. Overleden: Levenloos aangegevon kind van W. de Vreugd en A. Zuydorduin. Warmond. Er heeit zich hier een damescomité gevormd, dat zaïl collecteeren voor de.geleislerde streken Borculo, Zeeland Langenboom enz. ,en er" zorg voor dragen, dat Warmond in dit opziéht 'vah zich kal dóen spreken, zoo goed als van den spoedi ger! bouw van houten woningen in de ver woeste plaalserr. Door de N. V. I'adox worden nog geregeld houten wo,ningen geladen,, die per spoor naar Borculo e, o. wonjen gezonden. RECLAME. Wordt nagebootst! Let op R. H. W. 7215 WIELRENNEN. De Strijd om de Wereldkampioen schappen. Motor-pech als spelbreker. (Van een bijzonderen medewerker). De eerste ontmoetingen, die gisteravonu te Amsterdam hebben plaats gehad om het stayers-Wereld kampioenschap, hebben oen niet al te vlot verloop gehad. Jammer ge noeg, want het alleszins sehoone zomer weder had duizenden sportliefhebbers den gang naar het Stadion doen ondernemen. Roeds een kwartier voor het aanvangsuur was daar, zelfs in de „overdekte" geen gaping meer te ontdekken. Zeer tot het misnoegen van het publiek viDgen de we strijden niet op tijd aan en een halfuur lang klonken de allergruwelijkste geluiden van de tribunes. Meer dan twintig maal werd de bel geluid om het publiek in den waan te brengen, dat nu" echt begonnen zou wor den, maar nauwelijks hadden de in span ning wachtende sportmenschen ontdekt, dat er van beginnen nog geen sprake was, of bet- lieve leventje begon opnieuw. Op een zeker oogenbiik slaagde de muziek op het middenterrein er bijna niet in het geloei te overstemmen. Totdat bekend gemaakt werd, dat de stayer Heek uit Luxemburg niet verschenen was, zeodat Biekemolen het alleen tegen Linart zou moeten uitvechten. Dit ie ook gebeurd en het was een aller- jammerlijk8te vertconing die niet op wieier- sport geleek. Toen het stditschot klonk nam Linart di rect de leiding met óp ongeveer 18 meter, aohter zich de aanvankelijk in goede condi tie verkeerende Blekemclen. Na 9 ronden weet Linart zijn voorsprong te vergrooten. Zichtbaar loopt de Belg in de volgende ron den nog uit. In de 23ste ronde bedraagt zijn voorsprong reeds een kwart baan. De eerete 10 K.M. zijp afgelegd in 6 min. 28 2/6 seo. Zoo wordt door gereden in een tempo dat Blekemclen blijkbaar te zwaar begint te worden. Na ongeveer 40'ronden krijgt de Hollander bandenpech en verliest daardoor 4 banen. Linart, die in onverminderde vaart doorspurt, weet die achterstand nog tot 0 ronden op te voeren. Plotseling verlaat dan Biekemolen de baan en Linart rijdt geheel ajleên verder. Nu de spanning geheel ont breekt en deze gang Tan zaken het publiek maar half bevalt ontslaat er in de tribunes nog al wat lawaai. Luide ïoepeD een aantal toeschouwers: „afbellen". De eerste 30 K.M. zijn inmiddels afgelegd 28 min. 161/8 sec Even later wordt bekend gemaakt, dat „Linart het gewonnen heeft." Hiermede is hel eerele gedeelte van hot programma geëindigd. Na d« pauze duurt het weer eonigen tijd alvorens de tweede-rit-van 100 K.M. tus- sohen Grasdln (Sleskor)1L. v. d. Stuyll (De- liège) 'en TórriCelli (Dehmamn) een aan ving kan némen. Evenals bij dé vorige rit vindt een vlie gende start plaaits. Grassin zit het eerst aohler zijn gangmaker, gevolgd door den Belg Van der "Stuyll" èri dén Italiaan Torri- ceJli. Jn dezen stand komt geruime» lijd geen verandering. Wel loopt de Fransch- man nu en dan geweldig uil, maar zijn Iwee tegenstanders geven hem blijkbaar feilen strijd en het lukt hem niet die voor sprong te vergrooten. Reeds in de tweede ronde, bad de Italiaan, die keurig reed een aanval op v. d.. Sluyjt gewaagd, doch deze had even netjes afgeslagen. Jammer, dat door moiorpeeh de Belg toch de tweede plaats moest afstaan en nog drie ronden aohter kwam. Toch geefj-de Belg geen kamp en blijft hardnekkig op den Italiaan mloopen. Na ongeveer 80 ronden lukt het hem eindelijk Torricqlli vporbij ie komen. Grassin tracht steeds rneer. uit le loopen' maar zijn pogin gen worden onidekl én spoedig zit het trio weer dicht bijeen met' oen onderling ver schil van ongeveer 10 meter. Zoo. wórdt doorgereden. Do eerste DO K.M. waren afge legd, in 41 min, 66 1/5' sec. ESerst als er nog 22 ronden te rijAeA zijn laat v. d. Stuyft voor de tweede nraal de Italiaan achter zich en eenigè ronden voor de finish neemt hijzijn laatsle lap terug onder oorverdoovemie aanmoedigingskre- teo, üe van de .tribunes klinken. Aan het .publiek werd .inlusschen nog medegedeeld, dat Biekemolen .wegens .onge steldheid, den .strijd, had opgegeven. Be officieele uitslagen lujdem.le rit 100 K.M. acJrler groole motoren 1. V. linart (België), Biekemolen, opgegevenHeek. niet opgekomen; 2e rit over 100 K M. 1. Grassin Frankrijk) 1 uur 23 min. 50 sec.; 2. v. d. Stuyft (België) 200 M 3. Tprricelli (Italië). Moeskops en Kanfmann óp tenmée. Naar de „Tel." verneemt zullen a.s. Zon dag op de Buffalobaan in Parijs Ktgüfmann, Schillet', Michard en Moeskops een match qualre, rijden ZWEMMEN. Ovai „Hel Kanaal" De bekende Amcrikaansche zwemster miss Ederlé heelt gisleren een poging ge daan om over „Het Kanaal" te zwemmen, evenwel zonder gunstig resultaat. Zij startte des morgens te 7.10 van kaap Grisnez, en schoot aanvankelijk zeer snel op. Zoo groot was de belangstelling voor haar poging, welke, naar men meende, veel kane van slagen had, dat ruim vijftig personen, waar onder vele journalisten/ filmoperateurs enz. In de volgboot meegingen. Tegen vier nur in den namiddag kwam evenwel het einde. Overwonnen door koude en vermoeienis' 'moest fniss Ederlé bet wa ter verlaten. De beurt ls thans aan den Egyptenaar Halmi.I ZEILEN. Ds „Da Ruyter" win te O sten de. Zondag, Maandag en gisteren zijn (le Ostende internationale wedstrijden gehou den in de iesmeterklasse, waaraan ook de Nederlandsche jachten „Admiraal de Ruy- ter" en „Saenden" deelnamen. Het succes was weer voor onze iandgenooten. De eerete race weid gewonnen door „De Ruyter", met „Saienden" als tweede In de volgende race was de volgorde omgekeerd, terwijl de be slissende race voor „De Ruyter" jvas, met andermaal „Saendcn" als tweede. De Bel gische jachten Ciss en Aurora waren lelkeDs drie en vier. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Borculo. Mijnheer de Redacteur. Méér dan. pijnlijk werd ik gisteravond ge troffen door de yoorioopige aankondiging der leesten van de 8-Ootober-Vereeniging. Uw Tweede Blad geeft een vervolg van de geschiedenis der ramp te Borcuto en vlak naast dit Blad komt in het Eerste de opsom ming der yoorioopige feestplannen. Maandagavond berichtte uw Blad. dat Zutphen er dit jaar zijn „Koninginnefeest" aan geeft, en de gelden bestemt voor de ge teisterde streken. H. M. de Koningin ver zocht aan Haarlem een sober onthaal, opdat de gelden naar het Nat. Steuncomité kun nen gaan. En hier zou men zich gaan opmaken et telijke duizenden guldens te gaan verfees ten? U voelt de schrijnende tegenstelling lusschen Zutphen, Haarlem en. Leiden. Zou het bestuur der 3-Oclober-Ver. zich niet bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, óf alsnog kunnen maken door alle voorbereid selen dadelijk slop te zetten, en de voorloo- jpige raming der kosten plus de 1000 gulden uit de Gemeentekas voor ccn zcoveël beter doel kunnen besteden? En zou ik het zoo ver mi9 hebben, als ik beweer, dat zij dan In don geest van de meerderheid barer leden handelde? Na de schitterende viering van '24, kun nen wij er best op teren tot hel volgend jaar. Ook in de oorlogsjaren werd de feestviering onderbroken 1 Teleurgestelde» bij hel niet doorgaan van de leesten dit jaar zij er aan herinnerd, dat bij de installatie Maandag 1.1. van het Nat. Steuncomité Minister Do Geer deze woorden sprak: Heel het volk móét voelen den om vang der ramp". En voor Leiden zou dit ook beteekenen het opgeven van zijn 3-October- feesl. Zie eens, medetijden le hebben met onze Nedcrlandsche broeders en zusters is een goed ding, maar met hen mede te lijden is wal anders en vergt een offer De ge meenschap brenge mi dit olfer. voortvaar- dig en spontaan. Als nu ook de Chr. Oranje-Vereeniging haar feestavond afzegt, en de daarvoor be- noodigdo gelden bij die der 3 October-Ver- eeniging voegt, dan schieten wij op. Leiden kén toch niel minder dan 10 A 16.000 gul den geven, waar Pan Haag Zattndug fJÖ dui zend en de Kerkcolleeten Zondag aldaar rujm 7 duizend opbrachten. Als nu Vrijdag ieder, dankbaar voor wat hij heeft mogen behouden, zooveel mogelijk geeft, en wij sparen' alle Jeeslen uit, en slorlen allo groote en kleine bedragen die eyentueele ramp-avonden mochlen opbren gen in één pol, mij dunkt, dart is het geen hoksentoer, ile vijftien-duizend te halen. De 3-October-Vereeniging behoude dit jaar hun „Uildoeling", maar spene zich ver der van alle festiviteit. Zij zal daar meer eer bij inleggen dan bij het meest groolsche feest. Met dank, Uw dw. dn J. G. VAN DIJK. Lid van beide bovengenoemde vereenigingen. Leiden, 18—8—'25. Borculo. Geachte Redaclie. Vergun mij voer onderstaand een plaalsje in Uw veelgelezen Blad. Bij voorbaat mijn barlelijkén dank. Bij het naderen van 31 Augustus maken, volgens uw rubriek Omliggende Gemeenten, zich verschillende Oranje-Vereenigingen op om dezen dag feestelijk le herdenken door harddraverijen, ringsteken, enz. Zouden zij nu niet eens hun vaderland- eche liefde een andore uiting kunnen géven als op bovengenoemde wijze. Zutfen en andeTe plaatsen geven hieraan reeds een voorbeeld, zélf» op voorbeeldige Wijze Zou het gékl dat hiervooobeert eed Wordt, niet fcelor besteed wezen aan onze medebroeders der catastrophe in Borculo? Ik geloof zelfs, dat de Koningin, die zelf Haar medegevoel zoo duidelijk getoond heeft niet beter geëerd kan worden dan door zulks te doen. En Zij zai ons dankbaar wezen. Dankt, maar viert geen feestl Toont dat gij meorouwt mot de zwaar-ge- tioffenen. Rekent dan eens uit. hoeveel geld het U zou kosten als ge meedeedt, en geeft deze som aan uw ongelukkige broeders. Dan kan het feest zijn in uw ziel, want dan zult gij iets voelen van het: Ik ben hongerig ge weest en gij hebt mij gevoed. Christenen, die nog mede wilden vieren, denkt er aan, het was ter waarschuwing ook voor U. Het was de Meester, die de eerste vijf verzen van Lucas 13 sprak. Met dank voor de plaatsing Uw abonné Voorscholen.. M. G. M. Heling. Gisteren heeft terecht gestaan de 2D-ja- irige kellner P. J. van L., uit L e i d e n, ge detineerd. wegens heling. Bekl. moest van een 18-jarigen jongeman nog f 22.60 ontvan gen. De jongen had echter zelf geen geld. Bekl. heeft toen f 26 van hem aangenomen, hoewel hij wist, dat de jongen het geld zijn vader ontstolen had. Later heeft hij nog 6ena f 86 van den jongen uit winstbejag in bewaring genomen. Ook dit geld was ge stolen. Eiscb 3 maanden gevangenisstraf. Mr. J. F. E. Belinfante, als verdediger op tredende, pleitte voor oplegging ran een voorwaardelijke veroordeeling. DONDERDAG 20 AUGUSTUS. 8.50. 'Ilamhirp (392 M.) Morgeiwmroep. 10.16. Ameterdam (1950 M.) Tijdsein va» het Fersbnrenu Vaa Diae (Officieele Au»- sterdameche trjid). 10.60. Daventry (1000 M. 6XX) Weerc bericht 11.50. Bournemouth (386 M. 6BM) Orgel muziek. Manchester (378 M. 2ZY) Concert van gi* inofoonpJatea Newcastle (403 M'. 5NO) Reginald Howe I bariton) Alfred Smith (hobo). 12.20. Leipzig (ongoveer 400 M.) Middag concert op do HupMd Phono I,:. 12.50. Parijs (1780 M. SFR) Concert door bet Tzagane-orkeet van Radio-Paris. Cardiff (353 M. 5WA) Lunchtrjd-mnziek va» nit hot Carlton-Restanrant 1.20. Londen, Daventry (365 M. 2LO on 1600 M. 5XX) T'rjdntiii van Greenwich. (Hel wekelijkse!) concert van r.ieuwe gra- mofoonplaten. 3.20. Cardiff (353 M. 6WA) De Kapel va» het Hampshire Regiment 3.50. Aberdeen (495 M. 2BD) Conoert. Glasgow (422 M. 5SC) Concert van The Wire-lose Quartet Norah IT. Vance (two-ode sopraan). 4.05 Birmingham (479 M. 51T) The Sta. lion Pianoforte Quartet. 4.20. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 6XX) „Humoristen in het ven leden en heden" door Arthur Compton Rickett. Newcastle -(403 M. 5NO) Conceit. 4.80. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein va» bet Persbureau Vaz Dia?. (Officieele Ara- sterdamsche t$d). 4.50. Leipzig (ongeveer 400 M.) Concert der Hauskapelle. 6.36. Bournemouth (386 M> 6BM) Voor do kinderen. (Vertellingen ep liedjes). Biinunghnm (479 M. 511/ Voor de kin deren. 6.60. Cardiff (363 IS. 5WA) Voor de kin deren. Newcastle (403 M. 5NO) Voor de kinderen. 6.06. Manonester (378 M. 2ZY) Voor de Irifwforftn- 6.20. Lenden, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 6XX) Voor de kinderen; Piano solo's door Maurice C'anle. „Koning Ri- ohard en Robin Hood". Vertellingen over dieren. 7.10. (Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) „Twintig minuten muziek". 7.20. Londen, Duvetitry (365 M. 2LO «n 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big Bene Weerbericht Nienws. (Eveneons van de overige Engelsche sta tions). 7.45. Londen, Daventry (366 M. 21/) «n en 1600 fd- ,5XX) „Muzikaal intermezzo". (ZeiMo programma door de overige En gelsche stations). 8.20. Daventry (1600 M. 6XX) „Radio Radiance". Een revue io 14 „tooneelen", door bot gezelschap der Weét-end arti»- tea Londen (365 M. 2LZ)) Werken voor kamer- imiaek door Robert ChignelL The Kut- cher String Quartet. Birmingham (479 M. 5IT) „Een nur mei Gounod''. Bournemouth (386 M. 6BM) Hot programma van Londen. Manchester (378 M. 2ZY) Piano, clarinet, liederen. Newcastle (403 M. 5NO) „Muziek en vroo- irikheid". The Station Orchestra. Aberdeen (495 M. 2BD) Groot conceit. Bea trice Miranda (sopraan), Ella Gardner (sopraan), John Snowdcn (cello), The 'Wi reless Orchoslm. Glasgow (422 M. 6SC) „Humor en muziek- varia". 9.05. Parij6 (1780 M. SFR) Concert. 9.10. Dayentry (1600 M. 5XX) „Een half uurtje aan de kaaizijdc" le Folkestone (met inbegrip van de aankomst van een kanaalboot). 9.40. Londen, Davenlry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Doia Stevens (sopraan). 9.50. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Maurice Caule (piano-solo) met The Wireless Orchestra. 10.20. Londen, Daventry (366 M, <JLQ en 1600 M. 6XX) Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. Nieuws. (Eveneens door, de andere Engclscha stations). 10.50. Londen, Davenlry (305 M. 2LO en 1600 M. 6XX) The Savoy Orpheans Band (van uit het. Savoy Hotel te Londen). (Eveneens door de andere Engelsche stations). J. W. V. D, tc A. Vertrekuur ons niei bekend; aanlegplaats is De Ruylcrkade. Lemmer, Oosterzec, Echten, Dclfstrahuizen, Rotstcrhaule, St.-Johannesga, Rottum, Hee- renvoen, de Knijpe, Lange- en Korte Zwaag, Gofredijk, Beelslerzwaag, Oltcrlerp, Ureterp, Friesche Palen, Maruni, Noordwijk, Doezuin, Visvliet, Grijpskerk. Tolaal 81.3 K.M. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraat 154, Firma A. HILLEN. Stationsweg. T. T- RIJSBERGEN, Sigarenhandel. Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. J- H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en des Zateidags bij ]OH. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en bij A'. GERRITSEN, Alphen a. d. Rijn

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7