OVERHEMDEN Naar het Binnenland van Brazilië GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTRFKFN. UIT DE RIJNSTREEK. {Auteursrechten van United Telegraph; nadruk, eek gedeeltelijk, verboden.) Een belangwekkend document Bet rap port van den leider van een Portngeesche expeditie aan een onderkoning van Bahia. De ontdekking van een verborgen at ad in het iaar 1753. Kolonel Fajvcelt, de leider van de expe ditie naar het binnenland van Brazilië, heelt «enigen tijd geleden bij hel besludeeren van nude handschriften een rapport ontdekt, dat door den leider van een. Portugeeschc expe- idilie aan een onderkoning van Bahia is uit gebracht. Dit in hel Porlugeesch gestelde handschrift bevindt zich in de handsclirif- temafdeeljng van de openbare bibliotheek te Rio de Janeiro (MS No. 612. 1.1.4.1.) Door de verminking van het origineel vertoont de tekst enkele hialen. De vertaling van dit stuk, waaraan groote waarde wordt toege kend luidt aldus Bmlcnech rapport over een verborgen, groote en zeer onde stad xonder inwoner*, welke werd ontdekt in hst jaar 1753. Jn Amerika in het binnenland nabij leider van Can en zijn gezelschap, die lien jaar heb ben doorkruiste de ondoor- zoehle wildernis op zoek naar de ver maarde zilvermijnen van den onderzoeker Moribeea, waarvan het bestaan door de na latigheid van een gouverneur niet bekend was gemaakt, omdat hij de voordeelen zeil wilde behouden en die daarom gevangen was gezet te Bahia, zoodat de mijnen na zijn ïooil opnieuw moesten worden - ontdek! Dit berichl kwam in Rio de Janeiro bin- Ben in hel begin van het jaar 1764 Na een lang en moeilijk onderzoek, waar toe wij moed vonden door een onverzadig- lijken gouddorst en gedurende vele jaren schier verloren gemakt in de uitgestrekte wildernis, ontdekten wij een bergketen, die too hoog was, dat hij den hemel scheen te raken en als troon dienst te doen voor den wind en de sterren. Wij bewonderden van verre verblindende lichten, voornamelijk wanneer dc zon werd teruggekaatst door de kristallen, die' de lichtbron schenen te vor men, een schouwspel, zoo grootsch en in drukwekkend, dat wij eT de oóge'n niet van konden afwenden Het begon te regenen, alvorens wij dit kristalion wonder nauw keurig konden onderzoeken en wij zagen stroomen water van de hooge bergtoppen op de rotsen neerstorten, welke er uitzagen als sneeuw, die beschenen wordt door de stralen van de zon, hetgeen verklaard van den slroom en dc kalmte, van bet weder besloten wij dit wonder der natuur aan een nauwgezet onderzoek te onder werpen. Wij bereikten den voet van dc bergen ïendeT hindernissen van bosschen en rivie ren, die de nadering er van zouden heb ben beritoeilijkt, maar rondloopend oni'den' voet kan dc heuvels konden wij geen weg vinden om deze Alpen en Braziliaansche Pyreneëen te bestijgen, h£tgeen ons met teleurstelling vervulde. Wij kampeerden met hel doel, don volgenden dag op onze schre den lerug (e keeren, toen een neger, die naar brandhout zocht een wit hert deed op schrikken en vluchten en bij deze gelegen heid ontwaarden wij een pad tusschen twee heuvels, dat kunstmatig scheen te zijn aau- jelcgd en niet door de natuur gevormd. Met geestdrift begonnen wij do bestijging langs vele losse en opeengehoopte steenen, waar van wij veronderslellen, dat zij deel hadden uilgemaakt van een geplaveiden weg, die In den loop der tijden was verwoest. Wij deden ruim drie uren over de bestijging ter wille van de kristallen, die ons zoozeer be lang inboezemden. Toen wij den top be reikt hadden en om on9 heen keken, namen wij op een uitgestrekte grasvlakte Iets waar, dat ons nog meer reden gaf tot verbazing. Op ongeveer anderhalven mijl afstand ont waarden wij een groote slad, van welk for maat er een geweest zou kunnen zijn aan de kust van Brazilië. Wij daalden allen be hoedzaam in dc valleiat. onder soortgelijke omstandigheden op onderzoek' Wok) welkó ten van de onmiskenbare teékehen van de aanwezigheid van bewoners Is. Wij wacht ten twee dagen op onze onderzoekers, met hel resultaat, dat wij onszelf verzekerden, dat wij hanen hoorden kraaien; daarom namen wij aan, dat er een bevolking was, lol onze mannen terugkeerden, op dit punt jeleurgesteld en ons in onzekerheid latend. Een Indiaan van ons gezelschap besloot er voorzichtig hinnen te gaan, maar hij keerde terneergeslagen terug en verklaarde, dat hij geen spoor van een menschelijk wezen kon Vinden. Wij waren zoo verbaasd, dat wij nauwe lijks konden gclooven, wat wij zagen, maar wij besloten allen, het spoor van den In diaan te voigen. Deze tocht bevestigde de juistheid van de inlichting, dat er geen be woners waren, wij besloten de stad gewa pend binnen te gaan, wat wij deden zonder scnige hindernis te ontmoeten, wij vonden slechte één weg. Dvie poorten van groote hoogte goven toegang tot de stad, de middelste er van ia dc grootste cn de twee aan weerszijden daarvan zijn kleiner. Op de grootste en voorn, niste zagen wij letterteekens, die wij door de groote hoogte, waarop zij zich be vonden, onmogelijk konden overnemen. Er is een straat ter breedte van de drie poor ten met huizen van twee verdiepingen aan weerszijden, waarvan de steenen gevels zwart van ouderdom zijn en voorzien van spschriften. opschriften, alles open zijn bases van zien, doordat tegelmatigheid en symmetrie waarmede tij zijn geconstrueerd schijnen zij een aaneen gesloten reeks gebouwen, maar in werke lijkheid zijn het er verschillende, sommige met daken zonder bodekking en andoro met dakon van steenen of platte steenen platen. Wij gingen sommige huizen behoed zaam binneD, maar in geen enkel konden wij sporen ontdekken van kleeren of meu- beleD, waarvan de wijze van gobruik of de aard uitsluitsel zouden kunnen geven ten aanzien van de leefwijze van het volk, dat dat deze stad moet hebben bewoond. De buizen zijn inwendig alle donker en men kan er slechts met moeite iets zien en wan neer zij met een dak bedekt waren, weer kaatste de echo van onze stemmen en joeg óns vrees aan. Nadat wij een straat van groote lengte waren doorgeloopen. kwamen wij op een goed-geproportionneerd pleiü, in bet midden waarvan zich een zwarte steen bevond van buitengewone afmetingen waarop bet beeld stond van een man van normale grootte met de eene band op den linkerheup en de andere uitgestrekt met den wijsvinger naar bet Noorden. Langs de zijden van het plein staan obe lisken, gelijk 2ij door de Romeinen werdeti gebezigd, maar sommige zijn gebroken en het moerendeel is beschadigd, alsof zij door den 'bliksem zijn getroffen. Aan de reohterzijde van het plein staat een prachtig gebouw, naar bet schijnt het paleis van een of anderen landheer, met een groote hal aan den ingang. Door de angst, die zich van ons meester maakte, gingen wij niet alle huizen binnen..,,,... zooveel en wij vonden boeveelheid buitengewoon Wij waren niet bij machte, het te bewe gen of op te tillen. De vleermuizen waren zoo tabijk, dat zfj hinderlijk om ons heenfladderden en zij maakte zooveel lawaai, dat wij er verbaasd over waren. Boven de voornaamste pooit in deze straat bevindt zich het beeld van een jong menseh, in steen gehouwen, het bovenlijf naakt, het hoofd gekrodnd met een krans van laurierbladeren, voorstellende een man met gordel en schild. Onder dit beeld zijn enkele teekens, die door den tijd voor een doel zijn uitgewisoht. Aan de linkerzijde van het plein is eén ander bouwwerk, geheel in puin, waarvan de overblijfselen echter doen ziem, dat het een tempel möet zijn geweest, daar het schip van massieve steen ia ge maakt. Het beslaat een groote oppervlak te en op zijn vervallen muren kan men beeldhouwwerk waarnemen van de fijnste .hoedanigheid met afbeeldingen en figuren in de stppnen, ook meer cr.rcgrlir.'itigo, kleine teekens. Behalve dit. gebouw is nog ©en groot ge deelte van dc stad geheel en al verwoest en begraven in breede en onheilspellende kloven' ip den grónd en ever do gcheelc opperyiaktc heeft de natuur geen enkele plant voortgebracht, mnrtr alleen groote massa's steenenruwe en andere bewerkt, zoodat wij veronderstelden want wij zagen van lijkep, die en deel van dit onfortuinlijke ineengestort door een of andere aardbeving. In het voorste gedeelte van het plein stroomt een snelle rivier, breed en lang, met zeer mooie oevers. Zij heeft een breed te van 11 tot 19 vademen zonder noemens waardige bochten en de oevers zijn boom loos en zonder door den stroom kromge trokken stronken, zooal» men ze meestal aantreft. Wij peilden de diepte en namen waar, dat zij in de diepste gedeelten 16 tot 16 vademen bedroeg. Vederop, aan den te genover) iggoiKl^en kant zijn weelderige grae- vlakten met zulk een versobeidenheid van bloemen, dat het schijnt, alsof de natuur voor dit gebied weldadiger ie geweest en er een waren bloementuin van heelt ge maakt. Ook ontdekten wij enkele moerassen vol rijst, waarvan wij gebruik maakten en talloozc zwermen eenden, die op deze vruchtbare vlakten broedden on die wij zón der moeite pret de handen zonden vangen. -Wij trokken idrie dagen lax,ge dc rivlpr stroomafwaarts, en onatmoclton een water- va), die zulk een geweld, maakte door de kracht -van hot water en door de hindernis sen in de bedding, dat wij dachten, dat de monden van <km befaamden Nijl niet meer gewold zouden kunnen maken. In de nabij heid vaan de riviervan het Noorden en schijnt die groote Het is vol schiereilanden, bedekt met groene planten en eenige verspreide boomen, die een prachtigen aanblik opleveren. Hier vón den wij de verscheidenheid te beschrijvental van andere dieren broeden zandeT dat de jagers hen opjagen of achtervolgen. Ten Oo9ten van de waterval vonden wij vele grotten en diepe holen, waarvan wij de diepte met verscheidene lange touwen niet in staal waren vast te stellen. Wij vonden ook eenige loos,' steenen en op de op per- vlokte van den grondvan zilver, naar hel scheen uit de mijnen opgedolven en daar blijven ligger. Onder deze holen zagen wij er een, dat bedekt was met een groote steenen plaat, waarop letters waren gebei teld. Op de poort van den tempel zagen wij er nog meer. Ongeveer op een kanonsohot af stand van de stad slaat een groot gebouw, naar het schijnt eem soort buitenverblijf van fweo honderd en vijftig passen frantbreedte. Aan den ingang staat een groote poort, die men bereikt langs een stoep van verschei dene gekleurde steenen; door de poort komt men in eén ruime hól, waarop vijftien kleine kamers uitkomen, silo afzonderlijk en meteen straal water met water vansluit in op te nemen Jn de pilaren in ongeveer vierkant en kunstig versierd met vorsohiUende teekens. Na deze wonderen te hebben gezien daalden wij af naar de oevers van de rivier om te zien, of wij- sj>c.ien van goud konden ontdekken en 'zonder moeite vonden wij op de oppervlakte kleuren, die een.rijkdom aan goud zoowel als aan 2ilver beloofden. Wij konden de aanwezigheid van een ver laten stad in de wildernis niet begrijpen, een stad zender menschelijk wezen, dat in etaaf.-was, de wonderlijke omslandighedein te verklaren, daar de stad door de ruïnes wel het bewijs leverde, dat zij eens belang rijk en grootsch moet zijn geweest en be volkt en rijk in de dagen van welvaart. Nu was zij bewoond door zwaluwen, vleermui zen, ratten en voèsen, die,1 zich te goed doende aam den overvloed van vogels en eenden, groeier werden dam een jachthond. De.ratten hebben zoo'korte poolen, dat zij springen alls vlooiein, zij loopen niet en ren nen niet als ratten in bewoonde plaateen. Van hier nam een metgezel met enkele tocMgenooten na een stevige marech van negen dagen in. het midden yam een kreek van de rivier eem bootje waar, dat twee blanke mensohan bevatte met loehamgiemd zwart haar en gekleed op Europeesohe wijze. Een sohot werd gelokt te ontvluchtensterk behaard en gastvrij Een vam ceize metgezellen, genaamd John Antonio ontdekte in de ruïnes van een huis een ronde gouden mumt, grooter dam ons stuk vam 6400 releAan dem eemen kamt staat de beeltenis van een knielenden jon geman, aam den anderen kamt een boog, kroon envam welke geldsoort zon der twijfel veel in de verlaten stad zou kun nen worden gevonden, daar, indien zij door een aardbeving zou zijn verwoest, er geen tijd zou zijn geweest, iets in veiligheid te brengen maar er zou eesn sterke arm toe noodig zijD, om een graftombe, te openen, die zoo oud .is ais deze schijnt. Wij zijn overeengekomen, niets aan wiem ook te. ver tellen, daar wij vreezen, dat gebeele steden en dorpen verlaten zouden worden, enz., enz Het document eindigt als volgl: Daar wij veronderstellen, dat een onzer oms reeds heeft verlaten met een andere be doeling verzöók ik Uw Excellentie dit karig bestaam prijs te geven en deze rijkdommen aan te wenden voor.industrie en dezen Indiaan te gebruiken, om Uw Excxel- lentie raar deze rijkdamrlvtri te bremgen enz aan de ingangen steenen Eerste Vijfde Tweede Zesde .Derde Zevende Vterde Achtste Negende N. E De'springende rat zal waarschijnlijk de Jerboa of kungeroerat zijn geweest waar schijnlijk te voren hij deze ongeletterde on derzoakers onbekend. romanisehe hesóhrijving van de ber gen kan als eeirigarine fantastisch be schouwd wordeD, maar in de formatfe van di( gedeelte van een vroeger Sterk vulca- nisch gebied zijn talkhoudónde, gekristalli seerde rotsspleten overvloedig en er worden geweldige opeenhopingen aangetroffen van melkachtig, Wit kwarts, soms zeer rijk aan kristallen vam malachiet en amethysl. Bij vochtig weer en met lagen slamd vam de zon, is het aspect zeer opvallend. Braziliaansche geleerden bevestigen, dat het rapport een zeer bijzondere ontdekking is geweest en dat deze primitieve ontdek kingsreizigers stellig niet in staat zullen zijn geweesl, een bedriegelijk beeld te geven van hetgeen zij zagen. Gelijk reeds vroeger is op gemerkt, is er geen andere uitlegging moge lijk, dam dat er een of andere onbekende be schaving üioel hebben bestaam, op wier re kening waarschijn lijk dc ontdekking mag worden gesteld van aardewerk van bijzon dere hoedanigheid (bij voorbeeld de vele va zen met uilekoppen) dat in hel Briteoh mu seum aanwezig is. De in dat handschrift beschreven plaats ligt binnen het gebied, waar de expeditie haar onderzoekingen verricht. (w. g.) P. H. FAWOETT. Een Duiteche dame, die waarschijnlijk niet wist, hoe gevaarlijk het is om rond de pieren te zwemmen in zee, had zich dezer dagen bij dc Scheveningsche haven im zee begeven em was, langs het Voikszeebad tot vlak bij bet Wandelhoofd t gezwommen. Zooate bekend, is het hij al- gemeene politieverordening verboden op die plaats te baden of te zwemmen. Perso neel vam hel Volkszeebad waarschuwde de dame dan ook hel spelletje niet voort te zet ten en de politie moest er aan te. pas ko men om de orde op het strand te herstellen. De dame weigerde echter aam verzoek en bevel te voldoen. Zij kwam aam het strand en sloot de ©oren voor elke vriendelijke aanwijzing, die de politie haar gaf. Daarop werd besloten haar mede te nemien naar het bureau, omdat zij zich in woord en daad verzette tegen het opmaken vam een proces-verbaal em haar arrestatie. In op tocht ging het over den boulevard. Honder den menschen liepen mee. Op heit politie bureau gekomen, nam de hoofdinspecteur de zaak in handen en overreedde de dame zich nu niet langer obstinaat te toonen. In de badkamer werd haar een waTme douche gegeven en een agent werd uitgezonden om haar kleeren op te halen. Toen verzette zij zich niet lamger tegen het opmaken van een proces-verbaal en nadat zij het politie bureau gekal meerd verliet, dankte zij chef en personeel vopr de vriendelijke behande ling lp een pand aan den Sc hie- damschedijk te Rotterdam ie een vermoede, lijk geval van cholera geconstateerd. De stoker A. v. L., die met het Nederlandsche stoomschip ..Maas" den tienden dezer te Rotterdam was aangekomen uit Luieaborg (Finland), is in het pand ziek geworden. De geneesheer meende aanvankelijk met cholerine te doen te hebben, doch toen de zieke naar het ziekenhuis aan den Bergweg was overgebracht, constateerde men daar ten vermoedelijk-geval van cholera. Met 2ekerheid kon de ziekte nóg niet worden vastgesteld dit zal op hel B ijkslabora- loriurn te Utrecht worden uitgemaakt maar er werd toch reden te over gevonden orn het betreffende pand in observatie te nemen voor ontsmetting. Geen der bewonere mocht het pand verlaten. Gisteravond zou worden vastgesteld, of de menróhen jn quarantaine zouden worden gebracht. De 18-jarige H van Huizen is Maandagmiddag nabij de .villa „De Bon- gerd'f even vóór Naarden met zijn rijwiel gevallen en overreden door een vracht-auto. Met een ernstige schedelfractuur is bjj, na verbonden te zijn, per auto thuis gebracht. Te Scherpenhoeve werd Maan dagmiddag de 5-jarige y. B. vermist, die een eindje met een straatorgel was meege- loopen. 's Avonds iB het lijkje gevonden in de tochtsloot van den polder. Maandagavond is de auto- bus „Vitesse", komende van Hilvarenbeek, ter hoogte van Broekhoven, in botsing ge komen met een vrachtauto, die uit een poort reed. De bus raakte in een sloot. De zes inzittenden kregen slechte lichte kwets- euren en kwamen er met den schrik af. Gistermiddag is aan bet sta- tionsemplacement te Goes de 16-jarige J. Knuist, bij het oversteken van de lijn, door een aankomenden trein gegrepen. Hem werden beide beenen afgereden. Een uur later is bij in het St.-Joann.vgesticht over leden. Tijdens de kermis in Gaste! is verscheidene malen de "hulp der politie ingeroepen om de orde te helpen handha ven. Het ging er vaak rumoerig toe. In een der talrijke café's. waar de dansende paartjes zich verdropgeD, ontstond een hef tige ruzie, die weldra ontaardde in een vechtpartij. M., van Kruisland,' stak 8. uit Gastel met een mes in den rug eb vluchtte daarna weg. Hij heeft zioh eohter spoedig bij de politie aangemeld en volledige beken tenis afgelegd De getroffene is een berucht sujet, die telkenmale ruzie uitlokte. Zijn toestand is niet van dien aard dat voor levensgevaar moet worden gevreesd. Te Ba^excm zijn gisteren huis, sohuur en stalling van de wed. Coenen al- gebrand. Een paard kwam In de vlam men om De familie S'le R o i t-V ij 1e n, bestaande uit twee meer dam tachtigjarige oudjes, dié voor ettelijke jaren onder veel belangstelling hun gouden huwelijksfeest vierden, en twee reeds bejaarde zoons, waarvan één idiool is, werden einde der vo rige week om bijzondere redan op last van den eigenaar door den sterken a<rni utt hun. schamele woning op' straat gézef. Geen andere uitkomst ziende, heeft de beklagenswaardige, familie haar woonstee m het Rotterbosch opgeslagen, in afwach ting wat de toekomst zal brengen, Denkelijk zal hier dé gemeente wel in- grijpen om den beiden stokouden echlge- nocten en hun idioten zoon een onderdak te bezorgen. (,,Limt. Koer. Gedurende veertien dagen hebben verschillende groepen Engelsche padvinders op Waloheren gekampeerd. De 5de Sint Albans boy-scout-lroop heeft roet de Middelburgsche jongens hel geheele eilaind doorkruist en alle bezienswaardig heden bezocht. Zeer voldaan zijn Zaterdag de laatste Engelschem naar hun vaderland teruggekeerd en hebben verzekerd te zul len terugkomen. De Middelburgsche jon gens zijn uilgenoodigd het volgende jaar naar Sl.-Albans te komen kampearen, de oudste Engelsche stad, op 20 mijl van Lon den. Uit Ruinerwold wordt aan „Het Volk" gemeld: Mej. de wed. K. peddelde over den straatweg Meppel-Rinnerwold. Even vóór zij de kom van laatstgenoemde gemeente binnenreed, kreeg zij een gevoel, alsof er van achter heftig aan heux haar werd ge trokken. Toen zij echter een van haar han den snel in de richting van het aohler- Jioofd bracht, bleek, tot haar ontzetting, dat er een andere -oorzaak was, die baar dat onaangename gevoel bracht.' Ëen groote zwerm wespen had zioh nl. op hel achter hoofd van de vrouw nedergezet en dé insec ten begonnen reeds baar leelijk te steken. Zij vluchtte het huis binnen van den heer D. D., waar men haar van de laelige „ne derzetting" bevrijdde. Inlusschen hadden de werpen haar zéé gestoken, dat zij zich direct onder dokters behandeling moest stellen In do Zuiderbuur! t.e Dracb- ten zijn Maandag de 'bakkerij van P. J. L. ten deele en een wooing van B., bonevens, een smederij afgebrand. Er is weinig gered kunnen worden. In de afgeloopen week zijn naar Engeland uitgevoerd 1.918.800 eieren. RECLAME. NIEUWE ZENDING aangekomen. 2215 TRICOLINE SILCOLETTE OUROLINE 30 VERSCHILLENDE PATRONEN De heer Binsma, commies der di recte belastingen te Hilversum is in.gelijke betrekking naar deze gemeente overgephalst De heer G. W. C. van DortKroon, landbouwer, huize „Beukenhof" alhier, ii bij beschikking van den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid aangewezen als werkgever-lid bij den Raad van Arbeid te Utrecht Zwammerdam. in café „Rijnzicht" alhier had een ifergaderirig plaats met het doel om te komen tot oprichting van een mondharmonica-viereeniging Dat voor de oprichting «ener dergelijke veneeniging Mot ter plaatse veel animo be staat; bteek al aanstonds uil de opkomst. De heer C .0. de Wolf,' dirigent eener móndharmóflica-vereenjg'img te Boekoop, leidde de bespreking in en gaf de noodige toelichting. Mét algemeëne instemming werd besloten een vereeniging '.e Zwammerdam op te richten en aille 85 aanwezigen traden ter stond als lid toe. Tot bestuursleden werden gekozen d< heeren M. C. L. v. d Nagel, voorzitter; G. F. H. P. v. d. Moolen, secretl-aris; J. Venne, penningmeester; P. v. d. Hoven Jr. en Ph, K. v. Eek, commissarissen. De heer De Wolf, uit Boskoop werd als dirigent benoemd. De vereeniging stolt zich ten doel, .hei geven van concerten en uitvoeringen et het opluisteren van feestelijkheden. De steun der ingezetenen zal worden gevraagd voor het aanschaffen der noodige instrumenten. In tegenwoordigheid van B. en W. en onder veel belangstelling van de zijde der jeugd werden alhier de brandbluscbnndde- len beproefd. Uit deze proefnam'e bleek weder duidelijk dal de spuit en het mate riaal van oude Construct!®; in geval van nood, slochie aam zeer bescheiden edschen kan voldoen. Gelukkig daarom dal brand hier weinig voorkomt en oJzoo de spuit een rustiger' ouden dag 'hoeft jjPa, wat ie eigen! ij'k een Noordpoolvorseher V' „Da's een man, die de Noordpool zoekt en die dan naderhand zelf door andere man nen gezocht wordt.' Leiderdorp. In onze opgave van het alhier opgerichte comité tot steunverleening aan de geteisterde streken is abusievelijk de naam van den heer P. v. d. Kwaak' weg gevallen, die ocik in het comité zitting heelt. Voor de proeve van schietvaardigheid hebben van de Burgerwacht alhier negen schuttere deeégenomen, welke allen zijn ge slaagd in klasse B. Waddinxveen. Een zekere T. B. alhier had het ongeluk van den zolder te vallen, waardoor bij vrij ernstige woDden aan zijn been bekwam. Haarlemmermeer. Het bestuur van den turnkring Noord-Hollandsch Zuiderkwartier, gewest Noord-Holland van het Kon. Ned. Gymn Verbond, omvallende de vereeni- gingen uit de gemeenten Haarlemmermeer („Hoofddorp",' „Lijnden" en „Kracht en Vlugheid" te Rijk) Aalsmeer, Amstelveen, Ouderkerk. Uithoorn en Mijdrecht, heeft be sloten op Zaterdagmiddag 22 Augustus a s. op het gemeentelijk sportterrein te Hoofd dorp enkele alhletiekwedstrijden voor de le den van bovengénoemdc vereenigingen te doen houden. Deze wedstrijden zullen be staan uit grensbal voor dames en slingerbal voor heeren. De dameswedstrijden vangen om 3 uur aan en de heeren zullen elkaar békampen om 6 uur namiddags. Om de ver schillende kampioenschappen zal worden gestTodcn, waardoor de beste krachten zul len uitkomen. Evenals op Koninginnedag a s wanneer de gymnastiekvereoniging „Hoofddorp" een uilvoënng z^l geven, is ook Zaterdag a.s. de toegang to;t het terrein ter bijwoning der wedstrijden geheel vrij. Maandagavond werd door 1 't' R.-K. Fanfarekorps „Hoofddorp" onder de vroo- lijfce tonen van de muziek de voorgenomen rondgang door het dorp gemaakt en tevens een collecte gehouden voor versterking van de kas met het oog op een noodzakelijk bleken uitbreiding en vernieuwing van in strumenten. Het v/as echter niet doenlijk om op één avond het geheele dorp te „be werken", zoodat het in de bedoeling ligt om op een of meer dagen van deze week na verkregen toestemming den rondgang voort le zetten. Hedenmorgen vend een visecher ia de ringvaart van den naarlemmermeerpjlder bij de brug naar Heemstede een lijkje drij ven van een pasgeboren kind, gewikkeld ia oude kranten en een sluk van een vrouwen- liemd. Het werd door de politie, die dadelijk werd gewaarschuwd en een onderzoek ia- stelde, overgebracht naar de algemeens b£- graafplnate te Hoofddorp. Hillecom. Een jongedame, die per tiels op de Weeresleinstraat reed, is door een auto aangereden. Zij zelf kwam er goed a'. maar de fiels moesl naar een reparateur ge dragen worden, waarheen even later .ook automobilist, en de fietsrijdsler gingen om het zaakje in orde le brengen. Oorzaak W de trambaan, die daar niet bestraat is e" vol ligt met diepe knikken. Ds. A. Zwiep alhier is beroepen bij d' Chr. Geref. Kerii te Broek op Langendnk Katwijk aan den Rijn. Een moloirijde| met een tweeden persoon op de duozittiDf kwam vanaf Noordwijk en reed wegens on bekendheid met den weg en het niet vo- doende uitzien naar de waarscbuwingsbw' den den weg op naar Katwijk, welk# ,''aSJ opgebroken ligt. Bij het opgebroken kwam het rijwiel op een onverwacht oof01'

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6