No. 20073. WOENSDAG 19 AUGUSTUS Anno 1925. BERICHT Officiesle Keimlsgevmpen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCHDAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIENi 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts, porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndsplelo Telefoonnummer» voor Dlreotle en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ8.85, per week -o. ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ...TT*" «0.18. Franco per post 8.86 portokosten. Dit p.ummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Voor de Slachtoffers. Een stadgenoot bracht'ons heden een som van 10 Mark van een prof. uit Dnitsshlanti, die gaarne meer zon hebben gegeven, mede tot afdoening van een deel der dankbaarheid, door Dnitschland aan ons land verschul digd voor hetgeen vanuit Nederland is go dean voor de Dmtschera na den oorlog, voor al ook voor de Dnitsche kinderen. Ziet, zoo iets stemt dankbaar, maar is tevens nog een aansporing voor ens, Leiden aren, om nn voor eigen landgenooten vooral niet minder te doen dan destijds voor buitenlanders is gedaan. Komaan, de beurzen open! DE DIRECTIE. Heden ontvingen wij nog van: N. K. L. f6; J. B. f 2.50; nagek. Pers. Rot. Mij. f 10.25; dames telefonisten f 35; jongens R. O. G. f 5; wed! R. f 2.50; G. W. S Jr f 2; N. N. f 2.50; II. A. B. f 10; P. v. d. M f 2.50; G. A. d. 1. P. f 10; C. v. V. f 20; A. F. K. f 1. L. A. M. f 5; dames V. en Fr. f 10. mevrouw dr .P. f 6; W. P. f 10; zusters en personeel Diacones- senhuis f 32; wekelijksche bijdrage werkpl. personeel N.Z.H.T.M. Ie week f 12.60, allen te Leiden, en van prof. dr. J. E., te Frank furt a d. Main 10 M. Totaal f 182.35 en 10 M. In totaal ontvangen f 1863.50 en 10 M. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOQP. Aan den gemeentelijken visch winkel Vischmarkl 18. lel. 1225 is Donderdag ver krijgbaar SCHELV1SCH a f 0.16f 0.21, en SOHOL a f 0.13—f 0.26 per pond. AUG. L. REJMER1NGER. Welh Loco-Burtrem Leiden. 19 Augustus 1925. 2221 RIJKSKEURING VAN HENGSTEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden: Gelet op de circulaire van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van den 10/13 Augustus 1925; B. no. 1216 (2e Afd.), G- S. no. 163; Brengen ter kennis van belanghebben den, dat de gewone Rijkskeuringen van tot dekking bestemde hengsten, in het na jaar van 1925 voor Zuid-Holland zullen ge houden worden te: Rotterdam op 19 September, voor ~(ype- trekpaard. Gorinchem op 1 September, alleen voor lype-tuigpaard. Middelharnis op 22 September, alleen voor type-trekpaard. Dordrecht op 19 September, alleen voor type-trekpaard. Daarbij vestigen zij de aandacht van be langhebbenden voor zooveel noodig op den inhoud der artt. 21 lot en met 29 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1922 (Staatsblad no. 493), welk Koninklijk Be sluit voor belanghebbenden ter Secretarie der gemeente (Kamer no. 10) ter inzage ligt. Tevens worden de belanghebbenden er op gewezen, dat de inschrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schriftelijke en onderteekende aanvragen aan eigenaren en houders van hengsten door den Secre taris der Provinciale Regelingscommissie, den Heer P. Oly, Laan van Meerdervoort 50a, te 's-Gravenhage, zullen verstrekt- wórden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, AUG. L. RE1MERINGER, Weth. lo.-Burgemeesler. VAN STRIJEN, Secretaris Leiden, 19 Augustus 1925. 2222 Bij den inspecteur der directe belas tingen, enz. alh-ier is ingekomen f 40.16 wegens te weinig betaalde Rijksinkomsten belasting, Verdedagingsbela-sting II en ge meentelijke inkomstenbelasting. Ter gelegenheid van de Internationale Tentoonstelling van Schoenen- en Leer industrie, welke te Waalwijk geMbuden wordt, zal op Maandag 24 Augustus een goedkqppe trein 2de en 3de klasse van Am sterdam naar Waalwijk en terug loopen. Voor bijzonderheden al9 prijzen, vertrek uren, enz. Ie se men de advertentie in dit j Blad. Op het terrein van de Ijzergieterij te I Middelburg is gistermiddag die ongehuwde werkman v. Z., wonende aldaar, die werk verrichte in dienst van de N. V. Holland- 1 sche Constructie-werkplaatsen te Leiden, welke werkzaamheden heden juist Dinsdag I. zouden afioopen, van een ruim 8 M. hoog i dak, eerst gevallen op een ijzeren kraan en j toen op den grond. Even later overléed de jongeman. Het glas- en vorfwerk van het nieuw te maken politiebureau aan de Zonneveld straat alhier, is opgedragen aan de firma M. Ziegelaar Zoon. Door W. J. van E. is bij de politie ge klaagd over beleedöging en mishandeling door mej. M. H. de V. heeft bij de politie aangifte ge daan van huisvredebreuk, welke gepleegd zou zijn door H. A. K. te Noordwijk-Binnen en H. V., alhier. Gistermiddag kreeg de 10-jarige H. de B., toen hij een kozijn van de ouderlijke woning aam de Oude-Vest omhoog schoof, dit op zijn hoofd met hel gevolg, dat hij een bloedende wonde boven het oog bekwam. Dr. Drdessen van de E. H. D. bracht den knaap naar het Acad. Ziekenhuis, waar hij verbonden werd. De 77-jarige mej. A. S. is gistercu in haar woning aan den Rijnsburgersrngel van de trap gevallen, waarbij zij haar rechterbovenarm brak. Dr. Driessen achtte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis noodzakelijk. Gisteravond werd de wielrijder M. op de Kaiserslraat aangereden door oen telegrambesteller, die de telegrammen wat Al te vlug bezorgen wou. Het gevolg was, dat M.'s karretje deerlijk beschadigd uit den strijd te voorschijn kwam. Op de Haarlemmerstraat- werd gisteren een wielrijder R. door een auto aangereden, die er vervolgens van door ging. Het num mer is evenwel bekend. R. bleef met een gehavend achterwiel en dito kettangkast achter. Mej. P. v. d. K. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat te haren nadeele een porlemonnaie, inhoudende een bedrag van f 6 is ontvreemd. Hedenavond opent de heer J. W. Dirkse Dzn. in het perceel Haarlemmer straat 75 een nieuwe zaak in fruit en comestibles Tot voor korten tijd was in dit pand een zaak gevestigd in hoofdzakelijk Verkade's artikelen. Deze afdeeling zal ook door den heer Dirkse verder behartigd wor den. Alle artikelen van deze uitstekende fabriek als biscuits, bonbons, toffees, cho coladewerken zijn op zoo smakelijk moge lijke wijze uitgestald in een van de keurige, nieuwgebouwde winkelkasten. Achter het andere winkelraam ligt een schitterende collectie vruchten, zoowel versche ais inge legde, ten toon gespreid, die den fruitlief- hebbers het water om de tanden doet loo- j pen. De heer J. C. v. d. Steen, die het timmer- I werk voor do verbouwing verzorgde, heeft veel eer van. zijn werk. Hetzelfde kan ge zegd worden van de heeren H. v. d. Steen en Loeff, die respectievelijk het ecliilder- I werk en den aanleg van het eleotrisch licht voor hun rekening namen. Wij wenschen den heer Dirkse met dezen keurigen winkel veel 6ucces. Het Stormiamp-Comité. •Bij den Penningmeester van het Storm-. ïamp-Comité zijn reeds ingekomen van: A. D. Vf 26. Prof. K. te Lf 1000.- Mej. A. C. S. P. te Wassenaar f 2000. Giften worden gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Gironummer 57471. "7 Tol lid der commissie, welke dit jaar te 's-Gravenhage belast is met het afne men der examens ter verkrijging van een akte van bekwaamheid in de vrije en orde- efeiiingen der gymnastiek is benoemd mej. ti. Kok, leerares aan de gemeentelijke week-school voor Onderwijzers en Onder- ^'jzcressen alhier. Tweede Kamer. Bij besluit van den voorzitter van het centraal stembureau, bedoeld in art. 141 der Kieswet, ter benoeming van vier leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in zijn tegenwoordige samenstelling (zitting 19221925), noodzakelijk geworden aoór het openvallen van vier plaatsen in die Kamer, zijn aangewezen i. p, v. den heer D. A. P. N". Kooien de heer H. J. Borghols, te 's-Gra venhage i. p, v. den heer M. O. E. Bon- gaerts de heer C. J. M. Ruys de Beeren- brouck, te 's-Gravenhagei. p. v. den heer V. H. Rutgers de heer M. Jongebreur, te Veenendaal, en i. j>. v. den heer J. Schok king, de heer J. Th, de Visser, te 's-Gra venhage. Ziektewet. Het Verbond van Nederlandsche Eabri- kantenvereenigingen heeft ©en circulaire -betreffende de Ziektewet aan zijn leden ver zonden, waaraan hot volgende is ontleend: Sinds 12 jaren hangen ziektewetten in verschillenden vorm ons boven het hoofd. Ten slotte heeft minister Aalberse ons thans een ontwerp nagelaten, dat allerminst onze instemming kan hebben. Wat zal onze nieuwe minister, mr. Koo ien, hiermede doenl Zijn wij goed ingelicht, dan overweegt mr. Kooien de tot-stand-ko ming van een Ziektewet te bevorderen. Maarzal hij evenals zijn voorganger, allee wat uit particulier initiatief is voort gekomen, ter zijde stellen om een zuiver ambtelijk beheer in te voeren, met de ver plichting van premiebetaling enkel door den werkgever en anderzijds medezeggen schap voor een zeer gToot gedeelte door den werknemer Wij weten het niet. Maar stellig is het hoogst gcwenscht tijdig de gegevens te ver zamelen, die ons t.z.t. in staat zullen stel len zoo noodig te demonstreeren, hoeveel uit particulier initiatief reeds vrijwillig tot stand is gekomen. Daaruit zal, naar wij vertrouwen, den Minister dan blijken, dat voor een ingrijpende wettelijke regeling geen plaats is en dat in ieder geval de ze genrijke ai-beid van de vrijwillige fabrieks- kassen onaangetast moet blijven. Dr. Posthuma, directeur van Centraal Beheer van WerkgeverBdlisico-Banken, wiens naam in do laatste jaren herhaalde lijk werd genoemd in verband met het vraagstuk der ziekteverzekering, heeft op zich genomen de gegevens der verschillen de werkgeversorganisaties, waaronder ons Verbond, onderling te vergelijken en uit te werken, opdat een volledig overzicht wordt verkregen van hetgeen in den lande op het gebied der ziekengeld verzekering momen teel bestaat. De moeilijkheid is mtusschen, dat het ver krijgen van ziekengeld in ieder fabriek op eigen wijze ia geregeld en dat eenheid ont breekt. Alle regelingen echter schenken den ar beider de zekerheid, dat hij in geval van ziekte niet broodeloos is. Dr. Posthuma heeft een nieuw plan ont worpen, op grond waarvan het bestaande, in welken vo>rm ook, kan worden samenge bonden in één geheel, waarbij difc bestaan de doaverlangd ongewijzigd kan worden ge handhaafd. De nieuwe organisatie, die dit beoogt, zal dus voldoende in staat zijn de regoering en volksvertegenwoordiging een volledig beeld te geven van wat reeds vrij willig is tot stand gekomen. Met dit mate riaal kan zoo noodig t.z.t. invloed worden uitgeoefend op de" gestie van den wetgever in de naaste toekomst. In de vergadering van ons Centr^al-Be- stuur van 29 Juli 1.1. heeft een der direo-' teuren van Centraal Beheer een uitvoerige uiteenzetting gegeven van het nieuwe plan van dr. Pothuma en gezien de bedoeling, die daaraan ten grondslag ligt, n.1. het be staande te verzamelen en invloed uit te oefenen op den wetgever, heeft ons Cen traal Bestuur besloten zijn medewerking te verleenen aan de verwezenlijking van dit plan, daarbij overwegende, dat dr. Posthu ma thans in dezelfde richting tracht te wer ken als door onze organisatie in de laatste jaren is geschied. Afgesproken werd dat vertegenwoordi gers van Centraal Beheer onze leden zullen bezoeken, ten einde de noodige gegevens te verzamelen omtrent den bestaanden toe stand betreffende de ziekengeldregeling in i hun onderneming. Tevens zal hun alsdan worden gevraagd in beginsel in te stem- men met het nieuwe plan van dr. Pos thuma. Het advies van den Loonraad bi] de Nederlandsche Spoorwegen. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel (Neutralen Bond) heeft, in verband met het. advies van den Loonraad,den volgenden brief aan de directie van de Nederlandsche Spoorwegen gezonden: Naar aanleiding van het advies, door detn Loonraad aan uwe directie uitgebracht,- ver- oorlooven wij ons de volgende opmerkingen te maken. Wij kunnen ons in geen geval vereeni gen met de verlaging van de maxima der loonschalen 1, 2, 8, 3a, 6, 6 en 8, temeer, daar hier een min of meer belangrijke ver-, hooging van de hoogere loonschalen tegen over staat. Volgens onze meening zijn de financieele offers, welke in het algemeen reeds door het personeel zijn gebracht en welke vooral ruw in het leven der minstbedeelden heb ben ingegrepen, van zoodanige beteekeni», dat er volop reden is te mogen verwachten, dat verdere verlaging van inkomsten, van welk bedrag ook, in elk geval achterwege zal blijven. Trouwens voor de herziening van de thans geldende loonregeling werd toch uitgegaan van de gedachte, dat de aanwezige plooien dienden te worden gladgestreken. Het be reikte resultaat, belichaamd in het uwe di rectie gezonden advies», lijkt ons edhtcr een mislukking, het aantal plooien is eerder ver meerderd dan verminderd. Voor het overgroote deel van het personeel geeft het advies vermindering van inkom sten, waarmede wij onmogelijk accoord kunnen gaan, vooral -niet daar de bevorde ringskansen van het person eed de laatste jaren belangrijk zijn verminderd. Hoewel onze verlangens verder gaan, raeenen wij, uitgaande van ons standpunt, dat de loonen zooveel mogelijk met die, in gevoerd met do loonregeling van 1921, moe ten in overeenstemming worden gebracht, u te moeten voorstellen de maximumloonen van de navolgende 9chalen voor loonklasse I alsnog vast te stellen als hierbij is aange geven: tchaal 1 f 1700; 2 f 1800, 8 f 1900, 8a f 2000, 4 f 2100, 6 f 2300, 6 f 1900, 7 f 2600, 8 f 2800, 9 f 3100, 10 f 3500 en 9chaal 11 f 3760. De uurloonen dienen hiermee in overeen stemming gebracht- Bovendien verzoeken wij u voor de le haltechefs en stationsopzichters een schaai 0a in te voeren, waarvoor een salaris ware vast te sbeilen, gelegen tus9chen de maxima van de schalen 9' en 10, zooals deze hier- voren zijn aangegeven. Een dergelijke indeeling zou in verband met 'de eischen, welke aan hen worden ge steld, alleszins gerechtvaardigd zijn. Dc door den loonraad voorgestelde over gangsbepalingen dienen o.i., indien dooT u het advies van dien raad wordt overgenomen in elk geval zoo te worden vastgesteld, dat niemand van het thans in dienst zijnde per soneel de nadeelen van den gewijzigden af trek zal ondervinden. Wij onthouden ons van een herhaling der door onze organisatie bij den loonraad Ingediende correcties, daar wij bereid zijn ons oorspronkelijk voorstel aan don raad thans achterwege te laten, indien door uwe directie de. loonen zouden worden overgeno men als door ons' hierboven aangegeven. Echter handhaven wij ons standpunt, reods eerder ontvouwd, met betrekking tot de vierde loonklasse. Gaarne zouden wij te zijner tijd in de ge legenheid worden gesteld, een en ander mondeling toe te lichten. Centraal Verrekenkantooi voor Brandstoffen Het proces, dat al sinds eenige jaren loopt lus sc hen de deel gerechtigd en in het rostitutiefonds van het Oentraal Verreken- kantoor voor Brandstoffen en genoemd -lichaam is in eerste instantie door de deef- gcrcohügdeai gewonnen. De Regeering heeft hiertegen appèl aangeteekenddoch thans een accoord aangeboden om den deelne mers de volle hun toekomende sommen uit te keeren, zoo zij afzien van de rente dier sommen over het tijdvak, gedurende het welk hot proces heeft geloopen. Legaat voor het Nederl. Kankerinstitaat. De heer J. G. A. N. de Vries, onlangs te 's-Gravenhage overleden, heeft aan de Ver- eeniging het Nederl. Ranjkerinstituut een som van f 20.000 gelegateerd. De werkverschaffing in Drente. Naar aanleiding van gedane verzoeken van den Ned. Landarbeidersbond, om in de provincie Drente aan werkverruimipgs- objecten, waar vele tewerkgestelden van verren afstand moeten komen, den werktijd op ten hoogste 50 uur per week vast te stel len en verder een regeling voor afstands vergoeding in te voeren, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan genoemde organisatie modegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt omstreeks 1 Sep tember a.s. de arbeidsweek tot 50 uur terug te brengen. Tot dien tijd zal de arbeidsweek van 55 uur voor de werkwilligen in Drente gehandhaafd blijven. Opdracht is echter gegeven, dat de arbei ders, die het verst van de werkverschaffing afwonen, zooveel mogelijk naar andere werken moeten worden overgeplaatst. De Minister merkt daarbij op, dat de werkge legenheid voor de arbeiders uit Emmen, in het bijzonder in de nabijheid der gemeente, zeer beperkt is, en dat daardoor wel eens tijdelijk enkele arbeiders voor de keuze ge steld moeten worden om een afst .nd te fiet sen of wel niet bij de werkverschaffing ge plaatst te worden In bijna geheel Drente wordt, naar den Minister blijkt, zoowel door de landbouwers als hun personeel een langere werkdag ge maakt dan door de arbeiders bij de werk verschaffing, den af te leggen afstand naar het werk medegerekend. De arbeiders, werk zaam in het vrije bedrijf, ontvangen boven hun loon geen enkele tegemoetkoming. De Minister kan met het oog hierop, alsmede o.m. gelet op hel feit, dat herhaaldelijk ver- geefsche moeite moet worden gedaan om de arbeiders te bewegen werk elders te aan vaarden, geen vrijheid vinden afstandsver goeding toe te kennen. Het conflict in de metaalindustrie. Naar het „Hdbl." verneemt hebben de hoofdbesturen van de moderne,-neutrale, R.-K. en Christelijke metaalarbeidersbonden gisteren vergaderd, naar aanleiding van den bekenden brief van den Metaalbond. Zooals medegedeeld, zou de (moderne) Algemeene Ned. Metaalarbeidersbond in deze bijeen komst pogen om tot een gelijkluidend ant woord aan den Metaalbond te komen. De poging is evenwel mislukt; overeen stemming ten aanzien van de principieele kwestie is niet bereikt en de vier organisa ties zullen ieder afzonderlijk antwoorden. De moderne bond stelt zich op het stand punt, dat hij zich tegen het beginsel, door den Metaalbond naar voren gebracht, in elk geval zal blijven verzetten. De andere organisaties zijn wel niet be reid den eisch van den Metaalbond onvoor waardelijk in te willigen, maar zij wijzen hem ook niet af. Zij verklaren zich bereid, in overleg met de ondernemers, overwêrk te BINNENLAND. Het Koninklijk bezoek aan Zeeland en Lanrjenboom. Het conflict in de metaalindustrie. De wereldkampioenschappen wielrennen achter groots motoren. BUITENLAND. Inzake de Belgische schuld aan Amerika is een overeenkomst getroffen. De Fransche socialisten ontzeggen Pain» levé allen verderen steun. Het kabinet daar door in gevaar. CaillauK gaat Zondag naar Londen. Het groote offensief in Marokko zal wet* dra aanvangen. Nieuwe maatregelen tegen Engeland en Japan in China. Een ernstige ontploffing op een schip. aanvaarden wanneer het bedrijf dit noodig maakt, doch wenschen, dat, alvorens de on dernemers zich met een verzoek tot over werk tot de regeering wenden, zij eerst in overleg zullen treden met de arbeidersorga nisaties. Zich onvoorwaardelijk bij elke beslissing van de Regeering neerleggen, willen ook de laatstgenoemde organisaties niet, omdat zij overwegen, dat er een Regeering kan zijn, welke de arbeiders vijandig is gezind. Een schrijven van den Chr. Metaal- bewerkersboud. Door den Chr. Metaalbeworkersbond in Nederland is aan den Metaalbond bet vol gende schrijven gezonden: Mijne Heeren. Naar aanleiding van uw schrijven dato 11 Augustus, hebben wij de eer U het na volgende te berichten: Onze Bond heeft nimmer gestaan op het standpunt, dat er ten koste van alles slechts 48 uur zou mogen worden gearbeid. Ons standpunt is steeds geweest, dat, indien heb voor een bedrijf noodzakelijk was lan ger dan 48 uur te werken, wij daartegen geen bezwaar hadden, overtuigd als wij zijn dat daarmede ook het belang van de arbei ders wordt gediend. Wij willen hier tevens opmerken, dat het conflict Schiedam voor ons nimmer gestaan heeft in het tecken uitsluitend van een strijd voor do 48-urige werkweek. Het conflict is opgezet als een loonconflict en wij beschouwen dit op het oogenblik nog zoo In dit verband zijn wij zoo vrij te wij zen op een onjuistheid in uw brief hoven- genoemd. Gij schrijft: ,,de Vakvcreenigin- I gen hebben, als voorwaarde voor haar me- deweriring aan de oplossing van het con- i flict, aan den Metaalbond een principieelen eisch gesteld van zoodanige strekking, dat I de beslissing van. do Regeering iuzako al- I gemeene overwerkvergunning niet doorslag gevend zoude zijn." Een principieelen eisch nopqns de 48-urige werkweek stelden wij niet. Uw meening, neergelegd in meergenoemd schrijven, dat n.l. de Regeering beslist ói de arbeiders zullen overwerken, kunnen wij niet aanvaarden, 't Is toch ook niet geheel gelijk of do arbeiders de eisch stellen 48 uur, de bij de wet vastgestelden arbeidstijd, te werken, of dat, zooals do werkgevers dat wenscheu, van dio wet, zij het op grond van in die wet voorkomende uitzonderings bepalingen, wordt afgeweken. Naar onze meening moet een aanvrage tob overwerken gebracht in het „Overleg", voor welk over leg nader een tijd moet worden vastgesteld. Brengt dit overleg geen overeenstemming, dan dient de werkgever of de Metaalbond de aanvrage tot overwerkvergunning bij de betrokken autoriteiten in. Beide partijen hebben, vóór het nemen van de beslissing gelegenheid hun qanvrage te steunen of de bezwaren daartegen nader te ontwikkelen. Een Commissie, van elk der partijen twee personen, welke vier een onpartijdigen voorzitter benoemen, wordt gevormd. Mocht een der partijen na de uitspraak van de Regeering, zich daarmede niet kunnen ver eenigen, dan wordt de kwestie aan deze Commissie ter beslissing voorgelegd. De uitspraak van deze Commissie is bindend. Dezen toestand te aanvaarden gedurende een nog nader, in overleg va?f te stellen tijdsduur. "Waar evenwel in dc practijk meermalen gebleken is, dat de werkgevers aan tijde lijke verlenging van den werktijd (over werkvergunning) verbinden loon- en ar beidsvoorwaarden, willen wij uitdrukkelijk verklaren, dat wij ons daarofiitrent volle vrijheid wenschen voor te behouden. Ten slotte verklaren wij, waar ons uit uw schrij ven bleek, dat gij ten opzichte van ons standpunt inzake het conflict Schiedam— Rotterdam een verkeerde meening hebt, gaarne bereid te zijn hierover nader met u T6 ppreken.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1