Dr.Mork Jansen ÏÏrTd^Tïanqüë Prof. Dr. E. GORTER, TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN.^ INGF7PMDEN. SPORT. Advertentiën. AFWFZIG. heeft de praktijk hervat. WEERBERICHT. Barometerstand. llpdcnmiddag 2 uur: 773. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 15 Aug., medegedeeld door het Metereologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773.0 te Malin- ,iead en Blacksod, laagste stand 754.9 te Abisko. Meest matige noordelijke tot noordooste lijken wind, zwaarbewolkt tol betrokken, weinig of geen neerslag, zeilde temperatuur. EOOGWATERïIJDEN TE KATWIJK.-a.-ZEE Voor Zondag: Hoogste stand des morgens tc 1 n. 41 min. Hoogste stand des middags tc 2 u. 3 min. Vooi Maandag: ï£oog.'jte stand des morgens tc 2 u. 25 min. Hoogste stand des middags te 2-u. 53 min WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge-Rijndijk. Voorm. 7 uur: 21,5 gr. C. 's Middags 12 uur: 21,6 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" Voorm. 7 uur: 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20,5 gr. CT. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag, 15 Aug.8.55 v.m. tot 5.15 v.m. Zondag 16 Aug.8.53 n.m. iot 5.17 v.k>. vertrokken en zijn vrouw zou hom daarheen den volgenden dag volgen. Van den dader ia geen spoor gevonden; weliswaar is liet slachtoffer, nadat de politie haar gevonden had, nog eenige oogenblikkcn bij kennis 'geweest, doch zij heeft over den moordenaar geen uitsluitsel kunnen geven. Daar er niets uir de woning gestolen is, denkt de politie aan wraakneming. Mevr. Hof, die gescheiden was van haaf eersten man. den automobiel fabrikant Otto, was nog slechts drie maanden voor de twee de maal getrouwd Den 24-slen Augustus zal de weduwe Gail- lard te Brioude haar honderd-en-zesden ver jaardag vieren. Volgens de „Petit Parisien" moet het oudje een wonder van krasheid zijn. Haar gezondheid is uitstekend en haar dokter zegt, dat haar hart klopt alsof het twintig jaar oud is. Van de goede dingen des levens is mevrouw Gaitlard nog volstrekt niet afkeerig. Zij. doet een goede tafel eer aan en versmaadt een glaasje goeden wtjn niet. fn dit laatste ziet de „Petit Parisien" de verklaring van het jonge hart: der oude vrouw. De brutale bankdiefstallen in de Veree- nigde Staten nemen met den dag toe. Do door de banken uitgeloofde hooge premies voor het vinden der daders hebben geen succes, daar de roovers telkens weer nieuwe middelen verzinnen, om de brandkasten te plunderen, en z\y in de meeste gevallen aan de handen der politie weten te ontkomen. Sommige groote banken hebben nu een nieuwe poging aangewend, om haar gelden tegen de roofzucht te beschermen. Zoo wordt uit Indianopolis het volgende gemeld: In het gebouw der Eilisen Saving Bank werd gepoogd in te breken. De inbrekers, met de meest moderne werktuigen uitgerust, moesten echler zonder buit aftrekken. Mei achterlating van een doode moesten zij in wilde vlucht het bankgebouw verlaten, daar uit de groole brandkast, die de dieven tracht ten te forceeren, een hoeveelheid giftgas siroomde, waardoor een inbreker gedood werd. Dit soort giltgas, daLhier voor den eer sten keer tegen inbrekers gebruikt werd, behoort tot de gevaarlijkste, die tijdens den oorlog werden uitgevonden cn heet naar den uitvinder Levis. Daar het echter legen het einde van den oorlog pas uitgevonden was, is het tot een toepassing daarvan niet ineei gekomen. De voorraad wetü in zee tot zin ken gebracht. Een kleine hoeveelheid „Levl- siel" was evenwel in den handel gekomen, daar was gebleken, dat dit gas bij een uiterst geringe hoeveelheid de genezing van de ma laria bevorderde. Een groote chemische fa briek te Chicago had door een vernuftig me chanisme de brandkast der Eitisen Saving Bank zoodanig met genoemd gas verzekerd, dat het bij de minste knoeierijen aan de deur vrij uit siroomde. Ook andere banken van New-York en Chicago wcnschen de brandkasten met het gitigas veilig te stellen. Daar echter geringe hoeveelheden voldoende zijn om veel men- schen tc dooden, is het niet goed aan te tornen, dat de Amerikaansche autoriteiten M gebruik van dit gas zullen toelaten. Dit het voorloopig onderzoek naar de oorzaken van de ramp te Ami ns is geble ken, dat de machinist het station naderde met een vaart van ruim 120 K.M., zoodat bij zelfs niet in staat geweest zou zijn om te stoppen, zooals zijn voorschrift was. De Deiü telde 18 wagons, waarvan de eerste 31 met dusdanige snelheid op elkaar geloo- P«n zijn dat de afstand tusschen den eer sten en vijftienden wagen die normaal 16Ö AL moest bedrajren noa slechte 116 M. be droeg. De machinist is verhoord, maar kon sióchts onsamenhagende antwoorden geven. 'jDo mededccling dat hij zou vorvolgd wor den wegens het veroorzaken van dood door schuld, drong 2elf niet tot hem door. Het waarschijnlijkst is dat hij een sein niet ge zien heeft en zich nog kilometers voor Ainicns dacht te bevinden. Er zijn nu en dooden, 70 zwaar- en 17 lichtgewonden. Hatverscheurende tooneelen speelden zich af; zoo ontdekte een jonge vrouw, die eerst gered en weggevlucht was, zelf het totaal gehavende lijk van haar echtgenoot. I'n een der ziekenhuizen werden een vader en een zoon naast elkander verpleegd. De zoon, die met verbrijzelde ledematen mach teloos neerlag doch 'volkomen bij bewust zijn was gebleven, moest in dien toestand het sterven van zijn vader bijwonen. En gisteravond heeft alweer een ongeluk plaats gehad, zij het nu, gelukkig, van min deren omvang. Door verkeerden wisselstand is dè express Dieppe—Parijs gederailleerd. Zes reizigers werden licht gewond. De koopman ISehnapp, die Zondag op den Eu-rfürstendamm te Berlijn wegens het dragen van een zwart-rood-goud Insigne door een troep rechtsradicalen met knup pels en boksbeugels werd aangevallen en uit noodweer een zijner belagers neer schoot, is vandaag op aandrang van zign verdediger op vrijo voeten gesteld. Te Alsbach stierf de vrouw van een ar beider aan een zonnesteek. Haar man poog de daarop met zijn drie kinderen zelfmoord te plegen door de gaskraan open te zetteo. Toen de dokter kwam om den dood van de vrouw vast te stellen, vond hij het viertal bedwelmd. Ondanks de pogingen tot op wekken der levensgeesten z 0n de man en twee der kindoren overleden. Eén kind is in leven gebleven. Een Fransch kolenschip „Saint Mard" is door mist overvallen en in de buurt van Oucssaot op een klip geloopen en gezonken. r Elf opvarenden zijn omgekomen. Naar uit Graz gemeld wordt, is gisteren ongeveer te middernacht nabij Mürzzuchh.ö in het Mürzdal in Oostenrijk een sneltrein op een goederentrein geloopen. Er werden 30 personen gewond. Op klaarlichten dag hebben vijf bandieten dén kassier van de Winnipegsche electrici- teitbodrijven in een van de drukste straten van de stad (in Canada) aangehouden. Zij ontstalen, hem de loonen van het personeel, dio tusschen de 87 en d<? 88.000 dollar be droegen. De kassier werd eerst bewuste loos geslagen met een revolver. Dó ban- dicton ontkwamen. UIT C II IIV A. Wanneer wij, Europeanen Jüer in China eens bij ons zelf nagaan en ons realiseeren, boe bitter weinig wij eigenlijk met den bes ten wil begrijpen van de Chineesche men taliteit, dan komt af en toe de vraag wel eens bij ons op hoe nu bijv. de abnormale toestand, die hier op het oogenblik heerscht, in Holland kan begrepen worden, ondanks do bloest nauwkeurige telegrammen. Gedurig hooren wij hier tot diep in den nacht het knarsond-eentonig geluid van het radio-verzend-statio». en dan denken wij bij ons zelf: al die telegrammen, die daar ver zonden worden, och, ze geven wel juiste gegevens en feiten, omtrent de staking, en de stemming tegenover de vreemdelingen, en zoo meer, daar valt niet aan te twijfelen; maar de geest van het volk, dat die feiten schept, is die eigenlijk wel bij benadering onder woorden te brengen? Sinds de republiek is ingesteld, is China aanhoudend door burgeroorlogen geteisterd; en toch is het Chineesche volk uiterst vrede lievend. Het zijn den ook niet de Chineesche burgers zelf, die deze oorlogen voeren; het gaat absoluut builen hen om. at zijn zij het, die er den tast van hebben. Maar die ge vochten telkens weer zijn het resultaat van naijver tusschen militaire districts-bevel- hebbers, die met huurlegers van zeer infe rieure reputatie elkaar beoorlogen, om hun eigen macht te vergrooten. Wanneer een der partijen verslagen is en afgedaan heeft, dan worden gewoonlijk vroegere bondgenooten weer tegenstanders; en zoo begint het vech ten opnieuw. Op deze wijze zal het wel ecuwig doorgaan, tenzij er eens een dictator opstaat, die de eenheid van China kan be werken. wat vrijwel een onmogelijkheid lijkt. En inlusschen verarmen die districten door do belastingen hun door die generaals opgelegd, en doordal die huurlegers de vel den verwoesten, en dan later, als ze afge dankt zijn, nog als bandieten het land on veilig maken. Maar de groole massa van het Chineesche volk, de 400 miltioen Chineezen, interessee ren zich in hun geheel absoluut niet voor die twisten der generaals. Zulke troebelen zijn als rimpel-golfjes op een uitgestrekt meer: zij raken alleen de oppervlakte. De rust in de diepte wordt er niet door ver stoord. Voor den boer in het binnenland is zijn dorp de wereld. Daar zullen zijn kin deren na hom blijven wonen, evenals waar schijnlijk honderd generatics van voor ouders cr vóór hem hebben gewoond. Alleen op marktdagen doel hij zijn nieuws op; en de versie reis, die hij ooit in zijn leven on dernam, is naar de naburige stad. Hij spreekt het dialect van zijn provincie, en verstaat de menschen uit een andere pro vincie niet. Sommigen onder hen hebben wet- eons gehoord van de 18 provincies van het rijk, en dat er een republiek is ingesteld, maar wat dat beteekent weten zij niet pre cies. En over die vreemde barbaren, die in de kuststeden komen om handel te drijven, hebben zij 6ok heel vage begrippen Aan den onkrijgshaftigen vredelievenden geest der Chineezen is het ook te danken, dat de onlusten, die hier op het oogenblik heerschen, een veel minder fanatiek karak ter. vertoonen, dan wij Westerlingen wel zouden verwachten in dergelijke omstan digheden; ik zou bijna willen zeggen: er zitteen element van gemoedelijkheid in. tusschen allen tritoren ernst door. Zoo was er Wei" drie weken geleden lang staking in Shanghai, als protest tegen he'. optreden der v teemde hogen, alle Chineesche winkels d.f. op een enekele uitzondering na: allemaal waren gesloten. Maar bij menigen winkel stond de deur op een kier, cn wanneer men daar maar even aan raakte ging hij heelemaal open, want er achter stond een bediende, die u binnen noodigde, en in den winket was alles normaal cn werd men zeer beleefd geholpen In een stadje in de buurt staakten zij een balven dag, hielden een erg stap bezochte meeting, en -een dito demonstratie door de hoofdstraat; allee zonder canig enthousias me en van vreemdelingen-haat geen spoort Maar, naar zij zelf verklaarden nu zouden zij toch aan het stakingscomilé in Shanghai seinen, dat ze óók hadden mee gedaan. De winkels, dio zoo lang uit solidariteit moesten sluiten, werden daarvan zelf de dupè, maar andere lieden profileeren weer sterk van den ongcrcgetden toestand. Zoo vroegen de koetics in Nanking, die de bagage voor de reizigers droegen, nu doodkalm vijt- maal zooveel als vroeger. Toen iemand zich daarover beklaagde bij- de Ghinecsche poli tie, die toevalligi n de buurt stond, zei deze heel laconiek: „och meneer, ik zou het maar betalen. Ze vragen hst niet van u, omdat u vreemdeling bent, maar de Ohineesohe rei zigers behandelen ze net zool" Een ernstiger uitvloeisel van de onlusten is, dat de bandieten, die hier en overal in China do veiligheid bedreigen, nu ook mee- nen, extra hun stag te kunnen slaan. Aan gezien zij bij voorkeur in troebel watsr vis- schen, is dat ook wel van hen te verwach ten. Daar hebben de Chineezen zelf echit» meer last van dan de vreemdelingen, want het zijn meestal winkels, een enkele keer zelfs ook wel een tempel, die het ontgelden moeten. Men krijgt hier werkelijk wel eens de impressie van in de Middeleeuwen Ie leven I Nog een andere categorie proliteerl goed van de staking, n.l. de schooljongens. Nu bun groole broers, de studenten slaken, moe ten zij natuurlijk ook moe doeD, want zij behooren immers ook lot de jongere gene ratie! Alleen zijn zij wel eens een beetje in de war omtrent de roden van de staking „Protest legen het optreden van de vreem delingen", dat zijn zulke groole woorden, en dal staal zoo ver van hen af; maar wal ze wèl terdege weten, dat is, dal ze aan meneer zoo en zoo op school een veliementen hekel hebbent En zoo zal menig onderwijzer wel eens benauwde oogenblikken hebben gehad, als de jongens dreigden hem te zullen af rossen. De jongens van een stadje, niel ver van hier, gingen er op zekeren dag loe over om den directeur in de schoot op te sluiten. Zij wisten echler niet dat meneer een dupli caat-sleutel van de voordeur op zak liadl En die studenten, die dezen hcelen toe stand door hun opruiende toespraken in het leven hebben geroepen, en denken, dal so ciale hervormingen in een hand-omdraaien kunnen teweeggebracht worden door hun kreten van: „weg met het imperialisme" en „weg met de vreemdelingen", die stu dentjes voelen zich natuurlijk de helden van den dag. Gelukkig is men in de Mixed Court bij het verhoor van de raddraaiers heel verstandig te werk gegaan, door hen met te voel au serieux te nemen. Zoo werd hun o.a. gevraagd, of zr wel eens hadden gehoord, dat Confucius zei: „op mijn 60ste jaar was ik in staat de waarheid te onder scheiden; hij zei niet: toen ik 17 of 18 wasl en of zij zich dan daar nu com petent toe achtten?" Nadat zij een stuk hadden onderteekend, waarbij zij beloofden, zi«h m hel vervolg rustig te zullen gedragen, werden zij zon der meer in vrijheid gesteld. Vermoedelijk hadden zij zich een rot van martelaars toe gedacht, en de kans daarop was door deze behandeling totaal verkeken. Zooals de toestand zioli nu laat aanzien, is wel te verwachten, dat de goede verstand houding tusschen Chineezen en vreemdelin gen na verloop van lijd weer zal lerugko- me; maar of Oost en West elkaar en elkan ders motieven ooit begrijpen zullen, dal blijft de vraag. Shanghai. 12 Juli '25. Het accoord van Londen. PARUS, 15 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Het Fransch-Britsche ontwerp-anfcwoord aan Duitschland, inzake het voorgestelde vei ligheidspact, welk antwoord to Londen door Briand en Chamberlain was opgesteld, is heden per koerier naar de Belgiscne eü Italiaansche regeeringen gezonden. De Fiansch-Doitsche grens. PARIJS, 16 Aug. (HavaB). Laroche, de directeur van het departement van bui- tenlandsche zaken en de Duitsche gezant Von Hoescb teekenden heden een verdrag waarbij de grens tusschen Frankrijk en Duitschland wordt vastgesteld. Deze grens bepaling is nu in denzelfden toestand als vóór 1871 behalve het verzetten van eentge grenspalen tusschen Lotharingen en de Palts, waarbij aan Frankrijk het eigendom van alle punten der Rijn wordt toegekend tot het midden van de rivier en waarbij tevens het bestuur van de gemeenten in Elzas Lotharingen, die voor 1919 in Duit sche handen waren, wordt bepaald. De strijd in Marokko. FEZ, 14 Aug. (Havas). Langs het geheele front is het kalm. De ÏVansche troepen zijn van Weszan tot in Carsar doorgedrongen. Zij bereikten de meest afgelegen schuil plaatsen der insurgenten en veegden de geheele «treek schoon, waarna zij ovoroJ verdedigingswerken aanlegden, aansluiten de bij de Spaansche linies, ten einde den terugkeer der rebellen te voorkomen. De onderworpen stammen in de streek ten noorden van de Charb brengen hun lud- den terug en betrekken de dorpen weder. PARIJ8, 16 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Het be richt dat maarschalk Pétain tegen 20 Aug. naar Marokko zal gaan om de uit te voe ren groote operaties goed te keuren, wordt bevestigd* Be strijd in Syrië. PARIJS, 14 Aug. (Havas). De „Matin" pu bliceert een bericht uit Engclsche bron, dal zegt, dat de toestand in Uauran in Syrië zorgwekkend is, dat een opstand van de stammen van Dereldol te vreesen staal en dat Senegaleesche troepen bij aankomst te Beyrouth aan het muiten zouden zijn ge slagen. De premier Ontving geen enkel bericht, dat bevestiging of ontkenning toestaat. Mevr. Morgan overleden. NEW-YORK. 14 Aug. (Reuter). Dc ccht- genoote van den bekenden financier- J. P. Morgan, is overleden. Ernstig spoorwegongeval bij St. Denis. PARIJS, 15 Augustus (V.D.) Twee ex press-treinen, komende van Brussel en Rijs- sol zijn te St. Denis bij Parijs met elkaar in botsing gekomen. Er zijn twoe dooden cn negen gewonden. Typhas-epidemie. AN'KLAM, 14 Aug. (WolII). Gisteren wor den vier nieuwe typhusgevallen aangegeven, waardoor bet aantal typliuslijders tot 260 is gestegen, waarvan er 28 zijn gestorven. Ten einde <fe uitbreiding der ziekte tegen te gaan, zijn alle straten van Anklam met chloorkalk en sapron gedesinfecteerd; alle inwoners zijn ingeünt. Bals en andere ver makelijkheden zijn verboden. Het Provinciaal Watersnood-Comité in Zeeland heeft een bedrag van I 3000 ter beschikking gesteld van het Oranjekruis ten bate van de schadelijdenden in Borculo, Zeeland en andere plaatsen. Het Amerikaansche Roode Kruis heeft aan het Hoofdbestuur van het Nedcrland- sche Roode Kruis telegrafisch van zijn groote sympathie in de stormramp blijk gegeven, onder mededeeling 10.000 dollars over te maken voor leniging van den nood in de geteisterde gebieden. Omtrent het bezoek van de Z.-Afri- kaansche landbouwers aan ons land wordt nog gemeld, dat de bezoekers Dinsdag avond, na het bezoek aan het Loo, naar Amsterdam zijn teruggekeerd. Woensdag zijn zij, ondor leiding van den heer Smeding, rijkslandbouwconsulent in Noord-Holland en van een vertegenwoor diger van de Hollandsche Mij. van Land bouw naar Aalsmeer gegaan, waar zij zica opgetogen toonden over de rozen, anjelie ren en andere bloemen, die daar gekweekt worden. In Aalsmeer woonden de gasten ook een veiling bij. Vervolgens hebben zij Hoofddorp bezocht, waar zij de boerderij van den landbouwer Geertscma bezichtigd hebben. .Vooral de paarden en het vee trokken de aandacht. Nadat in Halfweg het noenmaal gebruikt was, begaf men zich des namiddags door de IJpolder8 naar Amsterdam terug. Onderweg werd nog een boerderij beziehtigd. Om 6.18 begaven de gasten zich via Enk huizen en Stavoren naar Leeuwarden, waar gelijk reeds gemeld, in Friesland veel beke ken werd. Vrijdag zijn de gasten vertrokken, nadat do leider, de heer Kleynhans een telegram m bet Afrikaansch aan de Koningin gezon den had, om dank te zeggen voor het be- bezoek aan het Loo en een «tuk in het Afri- kaansch gestuurd had naar do Leeuw. Crt. waarin hij dó erkentelijkheid- der gasten uitsprak voor <Lo belangstelling van het Leeuwarder publiek (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste slukken wordl nfet teruczegeven. Ontspanning voor Militairen. Dienstplichtigen van het 4de Regiment Infanterie, die dit jaar voor herhalings oefeningen onder de wapenen komen, wor den dringend verzocht hun muziekinstru menten met muziek mede te brengen, ten einde belangloos te kunnen medewerken aan de ontspanning van den troep buiten de diensturen. Voor een uitstekende opberging dier goe deren zat worden gezorgd. Hoewel uit den aard der zaak aan het medebrengen van een rijwiel voor de be trokkenen eenige kosten zijn verbonden, wordt zulks aangeraden, daar overwogen wordt tochtjes in de omgeving te organi- seeren. Zegt het voort. Andere bladen worden verzocht dit be richt over te nemen. De Ontspanningscommissie 4 R. I. ZEILEN. De Internationale wedstrijden tn Ierland De beslissende race in de wedstrijden te Cork om de dinghy-kampioencchappen, wel ke ging tusschen Nederland en Ierland ie door de-Ieren met 27 seconden verschil ge wonnen. De Hilversumsche Draadlooze omroep Zondag: Aansluiting van hei Kurhaus te Scheveningen, Matinée, 8 uur. Het Resi dentie-orkest, onder leiding van Ignaz Neu- mark. Soliste: Denise Casutlo, zang. Aan geboden door de N.V. Philips Radio en de N S F Programma: 1. Ouverture „La Pie Volèuse", G. Rossini; 2. Balletmuziek uit „Prometheus", L. van Beethoven; 8. a. Rooitativ en Aria uit „Pena Tiranna". met J A orkestbegeleidingb. Aufenlhalt, F. Schu bert; c Gezang Weyta's, II WoU d. Vau 'l Wicgskrn in l Graf. C. van Hennes. Met pianobegeleiding (aan den vleugel. Frans Andreoli) Denise Casutlo. Pauze. 4. tiuitc l'Arlésiennc Nr. 1. a. Prélude, b. Me- nuetto; c. Adagietlo; d. Carillon; 5. Huldi- gmgsmarsch uit „Srgurd* Jórsalfar". Edv. Gricg. 8.15. Hilversumsche Draadlooze Omroep. Aansluiting van het Kushaus te Schevenin gen, Solislemconoert. Hot Residentie-orkest onder leiding van prof. Gcorg Schneevoigt. Sótislcn: -Sophie Haase, zang, en Sam Swaap, viool. Aangeboden door N. V. Phi lips Radio en de N. S. F. Programma: 1. Ouverture „Cyrano do Bergerac", Dr. Joh. Wagenaar; 2. Viool concert f) dur Op. 77, Job. Brahms, a. allegro non troppo, b. ada gio, c. allegro giocoso, ma iVon troppo, Sam Swaap. Pauze. 3, Erzachlungen aus don Skueren (Symphonische Dichtung Op. 20), Hugo Alfcón; 4. a. Rócrt et Air dc Lia, Claudo Debussy, b. Phidyle, Sophie llaase; 5. Ungarische Rhapsodic F-dur (An Hans von Buelow), Fr. Liszt. Maandag: 12 uur II.D.O. Politiebericht. 5.307.30 II D O. Vooravondeoncert. 7.30 II.D.O. Politiebericht. 8.15 II.D.O. Aansluiting aan het Kurhaus te Scheveningen, Volksconcert, het Resi dentie-Orkest. onder leiding van Ignaz Ncu- mark. Soliste: Margarete Abler, zang. Aan geboden door N. V. Philips Radio en de N. S. F. Programma: 1. Variationen ueber ein Thema von Ilaydn, J. Brahms; 2. Aria uit „Odysseus" (Penelope ein Gewand wirkend), Margarete Abler; 3. Adieu (Obli gaat altviool: Jean Deverl), J Bogisler: 4. a. Ein Schwan, Edv. Grieg, b Solvoigt Wie genlied (uit Ibsen's „Peer Gynt". Margarete Abler. Pauze. 5. Symphonic Nr. 3 Es- dur (Eroica) a. Allegro con brio; b. Marcia funebre; c. Scherzo; d. Finale. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, Botermarkt, 15 Aug. 1925. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f2.60 per K.G.prima boerenboter f2.45 tot f2.55 per K.G»; goede boerenboter van f2.30 tot f2.40 per K.G. Aangevoerd: 50-8, 16-16 vaten, wegende 1215 K.G. Handel vlug. Turfmarkt van 10* tot en met 15 Aug. Lange turf, geen aanvoer. Prijzen per 1000 sluks, laagste prijs f 6.50 en hoogste prijs f 7.50. BOSKOOP, 14 Aug. Coop. Vcroeniging „Do Boskoopsche Veiling". Rozen: Ophelia 27 31; Golden Ophelia 29; Iladlcy 80107; Co lumbia 62; Butterfly 2687; Mac Keiler 70; Mme Jules Bouché 30; Cl- Pernct 82; Marcel Royer 32; polyantharozen 13; builenrozen 13—16. Diversen: Dahlias 26; Gladiolen 17; Lilium auralum 17 cl. p. kolkLilium con- celelum 8 ct. p. stuk; Lilium tigriunm 5 ct. per tak. Enkele prinssesseboonen 1721, dubb. prinsosseboonen 914, snijfboonen 16 19 per Kilo. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amsterdam» sche Beurs. 1900 1025 Den 80stcn Aug. hopen onze geliefde Ouders WILLEM VAN EG MOND en 2108 ALIDA v. d. SLEET, den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den Eeht werden verbonden Hun dankbare Kin deren en Verloofde Rijnsburg, Zandlaan No. 18 Ondertrouwd: JAN DE BRUYN en CATHAR1NA MARIA SOMMELING. Leiden, 15 Augustus 1925. Timorstraat 24. Driltstraat 80. 1383a Geboren''. Onzen Zoon JOHANNES. P. J. VAN LEED WEN. M. H. VAN LEEUWEN— Noopdanus. Leiden, 14 Augustus 1925. Kanaalstraat 8. 1461a is tot half September 2109 Is van 22 Augustus tot en met 20 September AFWEZIG, zo* CHIRURG, 2117

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 3