$o. 20070. ZATERDAG 15 AUGUSTUS Anno 1925. Officieel Kennisgevingen. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS OER AD VERTE NTtEN: 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk legeren prijs. Kleine Adverlentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags so Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndtpleio Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redaotle 1507. Postchèque- en Girodienst No. 67055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post f 2.35 portokosten. Z 0.18. „0.18. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. BE NATIONALE RAMP. Langzaam komen de giften tot steun aan de slachtoffers van de nationale ramp bij cru binnen. Langzaam eerlijk gezegd: véél te lang zaam, want tijd is thans geld, en er is zeer veel geld noodig, hetwelk binnen den kortst mogeiijken tijd dient te worden bijeenge bracht. En nn is het waar dat wij eenige zeer mooie giiten ontvingen, maar toch: over liet algemeen stellen de Leidenaars ons een weinig teleur. Wanneer wij zien dat twee Haarlemsche bladen materavond te zamen al ongeveer zesduizend gulden hadden bijeengebracht dan is het fignnr onzer Sleu telstad toch wel heel poover. Stadgenooten, mag datT Mag Leiden ach terblijven in deze Btennactie voor duizenden en dnizendcn gezinnen van het eigen volk, die door den cycloon tot armoede en ellende zijn gebracht? Mag dat? Neen immers! Welnu, laat er thans dan ook op spontane wijze hnlp worden geboden, gelijk znlks het geval nas in de oorlogsjaren, toen het de g9lroftenen van andere naties gold. Toen tastte men diep in de benrs voor vreemden; mogen onze eigen landgenooten dan nu ver lieten worden? Het gaat hier om een zuiver menschelijk doelt De hulpbehoevenden zitten daar thans neer hij de pninhoopen van wat eens hnn rijkdom was, wanhopig en versuft. Laat ons zorgen dat het perspectief voor hen spoedig wat helderder wordt Er moet veel gegeven worden om den nood te lenigen. Stadgenooten, dat is Uw taak! DE DIRECTIE. Wij ontvingen nog van: Dames D 18 50; Pers. Bankinstelling f21.00; X. IJ. Z. f 10; L. H. f 10; v. W. 12 60; C, O. f5. gecollecteerd bij feestje 12; II. C. IC. f250; H. B. H. f 10; H. S. B. flO, G. P. C. f 10; mej. C. H. T. f5; A. L f6; A. F. W. f5; A. C. v. W. f25; P. S. 12.50, dr. D. B. f 10; fam. L. f2; Werklie den Bendracht maakt Macht f 25; fam. G. F. B. f 15P v. S. f20; Direclie en pers. Gerzon f 75Slop dat gat 110. Allen te Lei den. Totaal f 291.50. Inlotaal onlvangon [749.70. Waar wij gisteren vermeldden M. t G. S. mocsl dit zijn L. II. B. S. V., M. T. G. S. en J F,, moest zijn N V. Leidsche Manege. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den Gezien liet verzoek van de Coöperatieve Vereeniging ,,Rotterdamsche Huidenclub", te Rotterdam, om vergunning tot oprich ting van een bewaarplaats voor huiden en vellen in het perceel Maresingel No. 18a. kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie K. No. 3609. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd vorzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Zaterdag, den 29 Augus tus e.k. des voormïddags te h a 1 f e 1 f uren op hot Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebe stuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER, Webh. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 15 Augustus 1925. 2121 STREMMING SCHEEPVAARTVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de scheepvaart door de Oude Heeren gracht op Dinsdag 18 Augustus a.s., in ver band met het leggen van een zinker in dat .vaarwater, van des voormiddags 5 uur tot doo namiddags G uur is gestremd. 2120 AUG. L. REIMERINGER. Weth. Loco-Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, lö 'Augustus 1926,. Hèt 7e leerjaar. Nu vele ouders moeten beslissen of zij hunne kinderen, die het 6e leerjaar hebben doorloopen en op 1 September den 12-jarigen leeftijd hebben bereikt, al dan niet van school zullen nemen, willen wij, ter voor koming van teleurstelling, er op wijzen, dat aan kinderen beneden den 14-jarigen leef tijd geen arbeidskaart mag worden afgege ven. Zeer tot hun nadeel moeten de kinde ren, die op zoo jeugdigen leeftijd de school verlaten, nog 1 of 2 jaren rondloopen voor zij aan het werk kunnen gaan. Veel beter is het daarom de kindereu nog eenigen tijd naar de Centrale School voor het 7e leerjaar te zenden, waar het geleerde nog eens terdege wordt herhaald en uitge breid en zeer veel practische kennis wordt bijgebracht, waaraan de kinderen in hun later leven heel veel kunnen hebben. Dat vele ouders dit zeer goed inzien,'blijkt wel hieruit, dat velen hunner kinderen, geheel onverplicht, 1 7» tot 2 jaar het onderwijs aan deze school doen volgen. Nadrukkelijk vestigen wij er de aandacht op, dat het 7e leerjaar volstrekt niet alleen voor de jongens, maar ook voor de meisjes zeer nuttig is. Kan uit den aard der zaak op de gewone school" niet zoo heel veel tijd worden besteed aan de nuttige handwerken, op de Centrale School ontvangen zij 4 uur per week les in dit voor haar zoo belang rijke vak. Voor jongens, die naar de Ambachtsschool wenschen over te gaan, is het zeer aan te bevelen eerst nog een half jaar de lessen aan de Centrale school te volgen. Daardoor toch wordt de kans op toelating tot de Am bachtsschool zeer veel grooter (in September 1924 en Maart 1925 slaagden alle leerlingen van de Centrale school) en zullen zij later met meer succes de lessen aan de Am bachtsschool kunnen volgen. Het komt ons dan voor, dat, indien de ouders dit alles rustig overwogen, de keus tusschen het van school nemen hunner kin deren en het zenden naar dc Centrale school welke school mot 1 September a.s. zal wor den gevestigd in het schoolgebouw aan de Oude Vest, niet moeit ijk zat zijn, ook al om dat voor de Centrale school geen hooger schoolgeld verschuldigd is dan voor ©en ge wone lagere school. Veider wijzen wij er op, dat het zeer ge- wensoht is om leerlingen van de opleidings scholen voor U. L. O., die, om welke beden dan ook, niet naar eene school voor U. L. O. of naar eene andere onderwijsinriohting overgaan, nog eenigen tijd de Centrale school te doen bezoeken. Teti slotte vermelden wij nog, dat aan gifte voor de Centrale school kan plaats heb ben bij de hoofden der gewone scholen en bij het hoofd der Centrale school. Uitvoering Mnziek-Vereeniging N.Z.H.T.M. Gisteravond gaf bovengenoemde Vereeni ging onder leiding van den heer Van 't Hof een concert in den tuin van „Zomerlust". Even na acht uur werd aangevangen met een zeer goed ingestudeerd programma en werd als e ere te nummer ten gehoore ge bracht „Honneur aux Pompiers, Pas-redou- blé" van P. Merlsing, waaruit al dadelijk bleek, dat deze Vereeniging zeer goede krachten bezit. Als tweede nummer gaf men „La Ruche, Ouverl.-fant." van Aug. Tock, waarna nog een paar nummers voor de pauze volgden. Na de pauze werd aange vangen om het slot van het programma ai te werken, waarvan zeer in den smaal vielen j de nummers „Joliëtte, Valse" en „La Trou- vere Potpourri sur l'Opéra de Verdi" van M. H. J. Kessels en tot slot de „Marche Finale", j waarna de muziekliefhebbers, die voor dit concert waren opgekomen, zeer voldaan liuis- I waarts keerden. Dat men voldaan was bleek wel uit het herhaaldelijk applaus. Het was voor deze Vereeniging oen goed geslaagde avond, al was de opkomst matig. Het Dorus Rijkers-feestpark. Na een week van volop genieten door ie kermislief hebbers gaat het Dorus Rijkers- feestpark verdwijnen. Helaas, zullen velen zeggen. Nu, over gering bezoek heeft men heusch niet te klagen iederen avond was het op en bij het feestterrein aan den Rijns- burgersingel een gedrang vain je welste, zoodat de baten in de kas van het fonds stroomden. Weliswaar zullen misschien geen honderd menschen het park bezocht hebben met het vooropgezette doel hel fonds Ie steunen, doch het zij zoo.Dorus Rij kers en kornuiten kunnen tevreden zijn. En dat de ruwe zeebonk dit ook wel is en de offervaardigheid van het Leidsche publiek op prijs stelt, blijkt wel hieruit, dat hij in hoogst eigen persoon het park hedenmiddag zelf met een bezoek zal vereeren. Hij arriveert omstreeks vier uur en zal vanaf dien lijd op het terrein aanwezig zijn. Ongetwijfeld zal zijn tegenwoordigheid een nieuw aantrekkingspunt zijn om voor het laatst dezen avond nog een bezoek aan het feestpark te brengen. Mej. M. M. van Kempen alhier ie te 's-Gravenha^e geslaagd voor het examen hoofdact* Voor het examen AI. O. (acte n. b.) is te 's-Grayenhage geslaagd C. Brilman al hier.. De heer K. J. van Veen, alhier, werd uitgenoodigd op de internationale tentoon- stellng en congres van bijenhouders te Woe nen, te houden van 3 tot 14 Sept a.s., een serie lezingen te houden over de cultuur van honiggevende planten. Het bioscoopbezoek is in onze Sleutelstad deze week tot een minimum beperkt geble ven. Kermis en mooi weer waren daarvan de oorzaken. Ook gisteravond wa9 het in de beide theaters akelig-leeg, niettegenstaande de directies zich hadden beijverd om een in teressant programma samen te stellen. Even wel: het spreekwoord zegt dat er na regen zonneschijn komt. Laten de heeren daarvan indachtig blijven. Het moment, waarop de „regenwolken" verdreven zullen zijn nadert reeds met snelle schreden. Eenige bijzonder heden over de programma's mogen hier thans volgen. Allereerst dan heden het Luxor-theater: Wie heeft tegenwoordig naast de beroemde Jackie Coogan niet.gehoord van de haast even beroemde Baby Peggy? Wie van dit kind nog nooit gehoord heeft zal goed doen deze week naar Luxor te gaan, waar ze weer op haar best uitkomt^in „Familiegeheimen". En ook wie haar reeds meerdere malen ge zien heeft, zal zich een gang naar de bio scoop deze week niet beklagen, temeer niet waar Charlie Chaplin in een koddige klucht van 5 acten zijn loopbaan verhaaltl Meer malen werd er om hem gebruld van het lachen. Vermelden willen we nog het aardige strijkje met zijn populaire repertoire. Vervolgens het Casino-theater. Is het de bedoeling deze bioscoop tot een „hui9 van vroolijkheid" te maken? Het heeft er stellig allen schijn van. Telkens weer zien wij hier komische films, met bekende arti3ten in de hoofdrol, waarvoor het publiek zoo langza merhand steeds meer belangstelling aan den dag gaat leggen. Het feit dat het bezoek gisteravond gering was doet aan deze stel ling weinig of niets af. De oorzaak daarvan noemden wij hiervoor reeds. Ditmaal is het Lloyd Hamilton, die in „Zijn eigen ongeluk" een prachtcreatie geeft van een bedelaar, die legen wil en dank tot wonderdokter wordt gepromoveerd. En hij wordt daarbij gesteund door het vlotte spel van een. naar schatting vcerlienjarigen jon gen en een hond, welke laatste inder daad zeer veel vernuft aan den dag legt De film is vol komische momenten en daaibij één der best gespeelde, welke wij in tijden hebben gezien. Een aardig bijprogramma, waaronder let op, dames! een Parij- sche moderevue het geheel completeert. Wij maken onzen lezers attent op de advertentie in deze courant betreffende aangifte van leerlingen voor de Ambachts school te Leiden. Deze school geeft een opleiding voor tim merlieden, smeden, machinebankwerkers, meubelmakers en schilders. De duur van den cursus is drie jaren, het schoolgeld wordit bepaald naar de draag kracht der oudera en voor toelating wordt een examen afgenomen. Het is zeker onnoodig nader op het groote nut van deze inrichting terug te komen. De Directeur der Ambachtsschool verstrekt alle gewenschte inlichtingen. Het programma voor hel concert in het Kooipaxk op Dinsdag a.s. te 8 uur luidt: No. 1 „Peter Cornelius", marsch, Men delssohn. No. 2 Ouverture „Titus", Mozart No. 3. „Neue Liebe, Neuea Leben", wals, Geijp. No. 4 „Dageraad in 't Geuldal", fan- laisie, Kessels. No. 5 Twee kwartetten voor koperinstrumenten, Geijp; a. Andante con 1 moto; b. Spel en dan*. 6. „Am echöne Rhein gedenk ich dein", wals, Kéler-Béla. No. 7 L. M. C.-Mar9ch, Gsijp. Hedenavond opent de heer W. Swaak Jr. In het perceel Janvossensteeg 42, waar tot voor korten tijd een café van den heer Heemskerk gevestigd was, een winkel in ijzer- en email waren. De groote zaal, die vroeger de geheele gelijkvloersche verdie ping in beslag nam is door een muur in tweeën gedeeld; het voorste gedeelte is in gericht als winkel, terwijl de Achterste ruimte tot werkplaats dient. Het magazijn bevat groote hoeveelheden bouwvakgereed schappen, ijzer-, blik-, koper- en email- waren, zoomede huishoudelijke artikelen, benoodigdheden voor aanleg van gas- en waterleiding of eleclrisch licht, teveel om op te noemen. Het metsel-, timmer- en schilderwerk werd respectievelijk verricht door de heeren Regeer, Ginjaar en Bleijs. Gisteravond omstreeks half zeven ont stond een begin van brand in een kelder van de firma Vroom en Dreesmann aan de Aal markt. De brand ontstond, doordat in de nabijheid van een oven der centrale ver warming, waarin proefgestookt werd, hout krullen lagen, die door het vuur werden aan getast. De motorspuit wist met één slang op de waterleiding spoedig het vuur te blus- Bchen, waardoor de schade tot een mini mum beperkt bleef. Door G. S. is bij de politie aangifte ge daan van diefstal yan een handwagen te zijnen nadeele. Op verzoek van de Haagsche politie is alhier aangehouden W. yA als verdacht van oplichting. Tegen W. K. alhier is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het in be zit hebben van een valsch rijwielplaatje. In verband hiermede is tevens aangehouden de vervaardiger van dit plaatje, zekere W. M., eveneens alhier. KERKBERICHTEN. Evang.-Luth. Gem., Zondagmorgen te half- elf, ds Gijsman, van Zunderdorp (loco d*. C. de Meyere). Eglise Wallonne, Dimanche matin, pas de sendee. Doopsgez. Gem.: Zondagmorgen, te 10 uur ds. J. Wuite. Rcm.-Geref. Gem., Zondagmorgen te half- elf, ds. A C. de Regt, van Groningen. Ver. van Vrijz.-Herv., Zondagmorgen te halfelf, ds. C. Met, van Zaandam. Vrije Kaih. Kerk, Zondagmorgen te half- elf, dienst in de Bonifacius-kapel, Stille- Rijn la. Een doopfeest in zee. Don derdagavond had te IJmuiden aan 't strand een bijzondere plechtigheid plaats. Vanwege een particuliere evangelisatie te Velseroord werden zes menschen in zee door onder dompeling gedoopt. Men ürok in plechligen optocht naar het strand, waar de doopplech tigheid geleid werd door den voorganger der evangelisatie, een eenvoudigen, ongeletter- den arbeider. Het ongewone schouwspel trok natuurlijk veel bekijks. Strijd tegen de ontsierende reclameborden. Te Laren hebben een aantal middenstan ders, in hoofdzaak zij, die in de omgeving v. den Brink wonen, een schrijven van B. en W. ontvangen, waarbij binnen zekeren tijd hun reclameborden moeten worden verwij derd. Het college beroept zich op art. 26 der Politieverordening, waarbij B. en W. de bevoegdheid is gegeven, ter behoud van den welstand in de gemeente, reclameborden enz. te doenverwijderen. Verschillende ne ringdoenden achten zich hierdoor gedupeerd hetgeen ten gevolge heeft, dat men de hoof den bij elkaar heeft gestoken om van deze maatregel ontheffing te verkrijgen. De ontploffing teelde. In y e r- bajid de ontploffing in dé Kunstzijde fabriek to Edeiop Vrijdag 8 Augustus heeft de burgemeester het volgende telegram ont vangen H.M. de Koningin is ten zeerste getroffen door de berichten betreffende het ongeval dat in uwe gemeente heeft plaats gegrepen en draagt mij op u te verzoeken, aan de na bestaanden der slachtoffers haar deelne ming te willen overbrengen. Gaarne vernam Hare Majesteit juisten omvang van rami) en mededeeling betreffende toestand gewon den. Is hulp ter voorziening in eersten nood nabestaanden der slachtoffers noodig? (get.) Van Geen, secretris der Koningin Een griezelige vondst. Te Middelburg is men bezig een ouden dijk, die thans geen dienst meer doet, af te graven om den grond te gebruiken bij den aanleg van een nieuwen dam over do vest. Bij dit graaf werk ie men ^estootén op een aantal geraam ten, althans gedeelten van geraamten, voor al ook hoofden, en rond deze doodshoofden zitten meestal zware ijzeren kettingen met schakels van verschillende grootte. Uit dit laatste zou kunnen worden vastgesteld dat de kettingen dateeren uit den tijd dat ze nog met de hand werden gemaakt. De nog mooie witte tanden in verschillende doodshoofden gevonden doet aannemen, dat hot hier veel al jonge mannen betreft. De kettingen ver- toonen vooral aan het einde een pin, die vermoedelijk in een paal of een muur is be vestigd geweest. Het deel der gemeente waar de dijk zich bevindt, moet vroeger den naam van galgenveld hebben gehad. Dit wijst orop, dat het zeer vermoedelijk met den dood gestraften zijn die hier in een massagraf werden begraven. Het graafwerk tor plaatse zal nog worden voortgezet om na te gaan of nog iets is te vinden, dat nadere aanwijzingen geeft. De vereeniging tot beharli- ging van de badplaats Vlissingen heeft ver gaderd met verschillende andere vereeni- gingen en belanghebbenden. De burgemees ter heeft uiteengezet, dat er een groot ge brek is aan hotel- en pensionruimte. Een krachtig ingrijpen is hier noodig, zeide hij, en het eerst noodige is het stichten van een combinatie, die gelden bijeen brengt om een deskundige plannen te laten maken op dit gebied. De verschillende vereenigingen zul len de kwestie bespreken en in een volgen de vergadering hoopt men tol nadere stap pen te kunnen besluiten. Onvoorzichtig autobe- stuurder. Donderdagavond omstreeks halfzeven was de brug bij het gebouw Tha lia te Breda open geweest, ter doorlating van schepen. Toen de brug weer gesloten wa3 en voor het verkeer opengesteld, trachtte een auto van den heer G. L., terwijl de voetgangers zich. op dat oogenblik als het ware verdrongen, zich een weg te ba nen door de drukte, De auto reed daarbij in BINNENLAND. De holpverleening aan de geteisterde stre ken. j Conflict in den melkhandel. BUITENLAND. Verklaring van Painlevé over Marokko. Spitsbergen is officieel thans aan Noor wegen. Nieuwe treinbotsingen in Frankrijk. zigzaglijn, en kwam allereerst in botsing met een dame die een rijwiel aan de hand vervoerde. Het rijwiel werd ernstig bescha- digd. De dame liep geen letsel op. Vervol gens reed de auto zoodanig, dat een vrouw met 2 jonge kinderen tegen een boom te rechtkwamen. Ook dat had geen ernstige gevolgen. Hiermede wae de reeks nog niet ten einde, want de auto reed een wielrijder, zekere B. uit Princenhage, van achteren aan, waardoor hij een der wielen over het lichaam kreeg. De wielrijder liep eenige kneuzingen op. Proces-verbaal is opge maakt. Dit zou roods de derde aanrijding zijn die binnen veertien dagen door den- zelfden bestuurder veroorzaakt wordt. Auto-ongeluk te II c e z e. j Donderdagavond omstreeks hallnegen greep onder de gemeente Ilee^e tusschen deze plaats en de gemeente Leemde op den pro- 1 vincialen weg een ernstig ongeluk plaats, t Drie heeren uit Roermond hadden een be- zoek gebracht aan de geteisterde gebieden. Achter Heeze lag op den weg een groote steen, waarover een der wielen uitgleed, met het gevolg dat de bestuurder het stuur van den wagen niet meer meester was, en de auto in vliegende vaart legen een boom terecht kwam. Do Inzittenden werden uit den wagen geslingerd door de voorruiten heen en bekwamen verwondingen aan hoofd en handen. Een hunner, de heer A. Zeegers, reiziger le Roermond, die den wagen be stuurde, wa3 er het ergst aan toe. De beide anderen bekwamen lichte verwondingen. Alle drie werden onder geneeskundige be handeling gesleld van dr. Kwisthout te Heeze, die het eerste verb ind legde, waarna de slachtoffers per auto naar Roermond werden overgebracht. De aufo bleek totaal vernield le zijn. Mishandeling. Zondag- avond passeerde een landbouwer van Brilswerd met paard en wagen het dorpje Rien. Toen de bestuurder hol paard naar het oordeel van D. Mulder aldaar mishan delde, maakte deze den voerman een aan merking. Op hetzelfde oogenblik kwam een knecht van den boer uit een herberg en deze meende, dat Mulder het tegen hem had. Na eenig geharrewar ging men uileen. Doch Woensdagavond wilden twee knech ten van den landbouwer, S. H. en L. S., blijkbaar do herrie voortzetten. Zij gingen Mulder te Rien, die reeds ter ruste was. een bezoek brengen. Kom er af! werd er geroepen. Doch Mul der bleef op zijn bed. Toen gingen beiden een ladder op om de verblijfplaats van Mul der te bereiken. Deze stond nu op en ginp naar beneden. Nauwelijks onder zes oogen of Mulder werd toegevoegd: „Als je aan m'n broei komt, kom je ook aan mij!" waarop een hunner onmiddellijk daarop een revolvertje te voorschijn haalde en Mulder in den hals schoot. Beiden verlieten na deze wandaad zoo gauw mogelijk de woning en kozen hel hazenpad. De getroffene waarschuwde de politie en fietste vervolgens naar den dokter te Oos terend, die het kogeltje uit de wonde ver-* wijderde. Inmiddels had de politie beide personen aangehouden en ter beschikking van den burgemeester van Hennaarderadeel te Wom- mels gesleld. („Leeuw. Crt.") Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 13 Aug. in Nederland uitgesproken 86 faillisse menten tegen 89 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 18 Aug. 1925 2619 faillissementen tegenover 2768 ovst •hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. 'Anders uitgevallen. Dus je hebt haar ten huwelijk gevraagd Ja, maar ik liep een U'auwtje. Ze vroeg me naar mijn vooruitzichten. Waarom heb je niet van je oude, on getrouwde rijke oom verteld? Dat heb ik godaan, l£n nu is ze mij» tante..

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1