ANEKDOTES. Leiden, veel liever met een van de beide trams. Heb je gezwommen toen je in Sche- veningen was? Mientje Henny, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Was je vader nog thuis of al weer op zee? Je trof het jarig te zijn in de vacantie. Leert Lorre al wat Hol la ndsche woorden? Bep en Hendrik Jan Broeksema, de blie ven van 2 weken waren in dit pakjehet ie wel niet ycettig als °en brief een week te laat komt, maar toch beter dan dat hij verloren raakt. Ik kan er heusch niets aan doen, alleen den raad geven de brieven zoo tijdig mogelijk te bezorgen. Wat scheelde er aan ,toen je ziek was? Nu weer heele maal beter? mag je weer uit, Bep? Bernard Esderts, dat weten jullie alle maal, ik zeg altijd: als je geen zin hebt om een brief te schrijven, dan alleen maar de raadseloplossingen. Hannie Mieloo, o, er doen in de vacan tie zoo dikwijls kinderen niet mee, ale ie uit zijn, en dat begrijp ik ook best en ik zal het nooit kwalijk nemen. Ik ben blij, dat jij en je broertje zooveel plezier hebt gehad toen je uit was. Oatharina van Egmond, ja dat weet ik best dat je toen al eens naar Rotterdam was geweest, heelemaal gereden met een rijtuig, maar ik meende uit je vorigen brief te begrijpen dat je nog eens zou gaan. Is je zusje nu Dinsdag mee geweest? of was het te slecht weer? hier in Kloosterzande was het dien dag zulk slecht weer, plasregens. Henk Klinkhamer, je raadsel zal ik later eens plaatsen. Mini Metselaar, dat zie ik wel uit je brieven, dat jij een heerlijke vacantie hebt, wat ga je veel uit logeeren, nu weer naar Amsterdam, heb je daar al meer gelogeerd? Janny Jansen, in mijn antwoord aan jou van de vorige week staat een vergissing. De maand Augustus ben ik in Klooster zande, maar in September ben ik in Den Haag. Dat lijkt mij heerlijk heelemaal per boot naar Amsterdam, ik maak vreeselijk graag boottochten, tenminste op zoet wa ter, niet op zee, ik zou direct zeeziek wor den. Vele jaren geleden ben ik in het Rijks museum te Amsterdam geweest, prachtige schilderijen zijn er, vindt je niet. Een zwemwedstrijd heb ik nooit bijgewoond. Martha Overvliet, dat was toch zeker over Zondag 2 Augustus dat je schreef, dat' het zulk mooi weer wae, want verleden Zondag 9 Augustus heeft het bijna overal in ons land geonweerd. Hier was het 's avonds ook zwaar onweer, hagel en he vige regen, maar gelukkig niet zoo'n nood weer dat groote ongelukken tengevolge had, zooak in vele plaatsen in ons land. Betsy de Graaf, in vacantietijden gaat het bij velen zoo ongeregeld, de kinderen zijn veel uit en schrijven daardoor niet ot de brieven blijven liggen, worden verge ten. Niet-s erg-hoor als je eens overslaat. Tijntje Voorma en Gretha v. d. Zwart, ik bedankte jullie al voor de mooie brief kaart en nu nog even voor den brief. Die zuster van mij die zooveel in Katwijk lo geerde, is 13 jaar geleden, al overleden eti was jaren lang ziek geweest. Trijntje lo geert nu zeker in Katwijk? Ga jij ook nog uit, Gretha? Wim en Ans Hemerik, het was een oude brief van jullie, dien ik in dit pakje heb gevonden en daarin lees ik ook nog over een anderen brief, dien niet op tijd schijn gekregen te hebben, het spijt mij, maar ik kan er heusch niets aan doen. Nelie Oostveen, wat heerlijk voor je om I ook nog met je vader uit logeeren te gaan I naar Ellecom, het is daar prachtig, ik ben er ook meer dan eens geweest. Ik wensch je veel plezier en vooTal ook mooi weer. Dank voor je anecdotes, want die kan ik best gebruiken. Mag je de kleine zus wel eens op schoot hebben? Marietje en Annie Kwaadgras, je brief begon dat jullie het zulk prachtig weer vond en je hoopte dat net de heele vacantie zou blijven zoo. En ik had net in de cou ranten die treurige verhalen gelezen over alle rampen en ongelukken na het nood weer van Zondag en vooral van Maandag, I maar daar wisten jullie natuurlijk nog niets van toen je aan mij schreef, in Leiden is het gelukkig niet erg geweest. Marietje je gaf nfij een heel aardige beschrijving over dien zwemwedstrijd, dat duiken naar die groote pop zal wel heel grappig zijn en la ter dat boegsprietvechten ook, ik heb zoo iets nooit bijgewoond. Annie kan jij zoo goed in boomen klimmen? nu als kind heb ik het ook wel gedaan. En poffertjes bak ken zelf met zoo'n pannetje waar 9 poffer tjes in kunnen of ook wel een pan van 5, nu dat heb ik in mijn jeugd ook heel dik wijls en met veel plezier gedaan. Marie Wijnbeek (Fontainebleau), in de vorige correspondentie üeb je zeker gele zen, dat ik je langen brief gelukkig wel had gekregen, en dit is nu weer antwoord op je brief van de vorige week. Het is hier ook heel nat, het heeft zóóveel gere gend, de laatste dagen zelfs plasregens, er staan groote plassen overal. Ik begrijp dat het nu bij jullie heel vochtig is in de bosschen. Wat een lange vacantie 2 maan den Dat zag ik, dat je nu 1 franc moet doen op je brief aan mij. Lien de Graaf, ik was net bezig met mijn correspondentie na ontvangst van het pas je uit Leiden, toen jouw brief over de post kwam. Zool Ben je in Rotterdam geweest! Jammer dat het telkens zoo regende dien dag, maar in de diergaarde is er genoeg gelegenheid om te schuilen en dan onder wijl toch nog allerlei dieren te bewonde ren. Allesbehalve vriendelijk van dat lui paard om zijn jong te bijten, omdat hij zoo'n honger had. Indertijd heb ik eens in Rotterdam gelogeerd in de Diergaarde- laan vlak bij de diergaarde? en toen waren er jonge leeuwtjes e<a daar ging ik iederen dag naar kijkenoch ''-ulke lieve diertjes waren dat. Frederika Bourgeois, dat begrijp ik, dat je dezen Donderdag; een grooten feestdag vond, want Moeders verjaardag is een der heerlijkste dagen in het heele jaar. Ben je een eenig kind? ja dan is het heel gezellig dat je nu in de vacantie een speelkame raadje te logeeren heb* en je kunt het zeker best samen vinden. Allen weer hartelijk gegroet tot «de vol gende week. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIG NUMMER: 1. Linnenkast, tak. kin, nek. Nel. 2. Pan, nap. 3. Zijn haar. 4. Otto. 5. Naarden, Rolde, Appelsga. G. Kwartel. 7. Een kleermaker, zijn 2 eigen oogen, de 2 oogen van de schaar waarmee hij knipt, het oog van de naald waarmee hij naait. 8. Pepernoten, peper, note». GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie van Leeuwen, Neeltje van Leeuwen Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Cla- sina Lepelaar, Jopie UphoH, Adriana Singer- ling, Clasina Singerling, Annie Kwaadgras, Marietje Kwaadgras, Henk Vertind, Houka Neuteboom, Tine Meulenberg, Corrie van Leeuwen, Jo Reyngoud, Louis de Hertogh, Annie Bavelaar, Piet Nieboer, Coba Berg man, Mientje Henny, Bep Broeksema (2 brieven), Hendrik Jan Broeksema (2 brie ven), Johan Planje, Abram Planje, Bernard Esderts, Corrie M, de Groot, Hannie Mieloo, Catharina van Egmond, Mini Metselaar, Adriana DGll Cor Lefeber, Arie Rijnsburger, Henk Klinkhamer, Janny Jansen, Marlha Overvliet, Greta Sirag, Stiena Sirag, Betsy de Graaf, Nelie Oostveen, Trijntje Voorma, Gretha van der Zwart. Brieven met goede oplossingen der vorige week van: Klazina Parlevliet, Dik van Riessen, Wim Hemerik, Ans Hemerik, Siebe de Roos. Paul de Roos, Gerrie de Roos, Hendrik Jan Broek sema, Bep Broeksema, Nico Kwestroo. Marie Wijnbeek (Fontainebleau). Laty nog brieven ontvangen van Lien de Graaf, Frederika Bourgeois, B RAADSELS. Voor allen, om uit te kiexen; de grooteren 4, de kleineren 3. L Ingezonden door Mien en Jo van Zwietan Welke worsten zijn oneetbaar? Ingezonden door Henk Vertind. In welk geval is 3 x 3 gelijk aan 12? HL Ingezonden door Wim Verboog, Eene plaats van Zuid-Holland van 12 let ters. 1, 3, 9, 11, 12 een jongensnaam, 3, 6, 10 iets verfrisschends maar niet eetbaar, 4, 6 12 een lief zacht jong dier, 3, 4, 6, 10 zit 's zomers aan boomen en planten IV. ingezonden door Amue Looyesteyn x X X X x X X X X X X X een medeklinker, een gladde visch, een nuttig viervoetig dier, de gevraagde groote stad in Noord-Hol land, een meisjesnaam, een scherp voorwerp, een medeklinker. Op de beide kruisjeslijnen van boven naar beneden en van links naar rechts dezelfde groote stad. iVL Ingezonden door Wim Flaman In welk slot woont geen koning? VL Ingezonden door N. N. Eene stad in Overijsel van 6 letters. 2,1,3, een zachtaardig jong dier, 3, 6, 2 een diertje dat in den grond wroet, 4, 5, eene maat. VIL Ingezonden door Lies Witteman. Zeg eens vrienden, welke dracht Heeft de meeste twist gebracht? VEL Ingezonden door Klazina Parlevliet. Mijn geheel is eene stad in Zeeland v«® 10 letters, 7, 5, 6 is aan de meeste huizen, 9, 8, 10 is een lichaamsdeel, 3, 8, 7, 7, 5, 6 is het tegenovergestelde van enkel, 5, 2 if voedzaam, 1, 8, 4 een inhoudsmaat. Ingezonden door Lien de Graaf, In een gezelschap moesten de dames uit spraak doen, wie der heeren het domste ge zicht kon trekken. Plotseling riep een der dames: „Ha, ik zie het. Mijnheer Schaap beeft het gewonnen?" „Ik?" sprak de heer Schaap, „pardon juf frouw ik heb nog heelemaal geen gezicht getrokken, ik zie er altijd zoo uit." „Kees," zei een onderwijzer tot een zijnet leerlingen, „ik lees daar: de schaduwen var de nacht begonnen te vallen, wat zou daar mee bedoeld worden? Kees: „Datte de menschen de luil'»n veo- de ramen deden, denk ik. meester." Ingezonden door Ali de Groot 't Was wel vertrouwd. Liesje; „Opoe, kunt u nog goed bijten?" Grootmoeder: „Neen, liefje. Opoe heeft geen tanden meer." Liesje: „Wil u dan mijn noten voor mij bewaren?"

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18