Insectenbeten No. 20064. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 8 Augustus Tweede Blad. Anno 1925, UIT DE RIJNSTREEK. Hoofdpijn UIT DE OMSTREKEN. Alphen. De Alphensche Kaasdag, De eerste kaasdag, georganiseerd door een commissie uit de aldeelingen Alphen a d. Rijn der Holl. Maatsch van Landbouw, de R.-K. Landbouwvereeniging en den Bond van Kaasproducenten is Donderdag alhier gehouden en we kunnen dadelijk zeggen, uitnemend geslaagd. Uit onze gemeente, zonder Aarlandervepn, hadden 88 land. .11- wers kaas ingezonden op denzelfden dag ge maakt, met een ingevulde vragenlijst over de bewerking. Bij de beoordeeling der door gesneden kazen werden punten gegeven. Een 4-la! inzenders behaalden het hoogste aantal. 84 punten. De heer W. J. Buisman, rijkszuivelconsulent verleende bij het op maken der vragenlijst en het beoordeelen zijn zeer gewaardeerde medewerking. De belangstelling der landbouw rs en hun echtgenoolen was des morgens en 's avonds zeer groot. Dr. H. J. Lovink, burgemeester onzer gemeente, riep in de avondsamen- komsl de vele aanwezigen een welkom toe en wees er op, dat het streven der landbou wers moet zijn het product steeds te ve.be- teren; de ouderwetsche landbouwtentoon stellingen lieten de kazen zien. maar gaven geen praclische wenken tot verbetering. Dat («chiedt op den kaasdag. Het verheugde hem. dat zoovelen in enze gemeente het groote belang daarvan hadden ingezien, waardoor deze eerste kaasdag uitstekend is geslaagd. De heer Huisman besprak nu verschil lende zaken, die bij de bereiding der kaas van belang zijn, als het koelen der melk, het gebruik van salpeter, van zuursel, van kleursel en stremsel, het in de vaten doen van den wrongel, 't persen enz. Hij maakte alles duidelijk door aan de hand - -•> gen- lijsten en de verkregen resultaten de ver schillende gebreken aan de kazen te doen zien. Verschillende vragen werden nog gedaan en door hem beantwoord. De practi9che wenken door hem gegeven, kunnen onge twijfeld medehelpen om bij de bereiding der kaas alles in acht le nemen wat kan strek ken om de kwaliteit te verbeteren en'de marktwaarde te verhoogen. Dr. Lovink dankte den heer Huisman en zijn assistenten voor hetgeen door hem was gedaan om dezen eersten Alphenschen kaas dag zoo uitnemend te doen slagen en riep allen een tot weerziens toe op den tweeden kaasdag in het volgend jaar. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen Van Achltienhoven: C. Woltc.s, Llndenhovenstr. 13; uit Amersfoort J. i. M. Hogenboom, Brugslr. 10; uit Angerlo: G. Jansen echtgen. van J. Hogenboom, Brugstr. 10; uil Benschop C. Eijkelboom en gezin, Steektorweg 1; uit Boskoop D. v. Teijlingen en gezin, Hooftstraat 236; uit Hazerswoude A. M. Bogerman, Raadhuisstr. 110; uit H.er- len D. Blom. Prinsenlaan 15; uit Horat J. V. d. Poel, Pr. Hendr.slr. 170; uit IJsel- monde M. N. Blom, Vinkebuurt 116; uit Nieuwkoop J, Strookman, Nieuwesloot 11; uit Rietveld J. de Vljeg en gezin, Vinke buurt 19; uit Rokanje K. Luglenburg, Steek- terweg 47; uit Woubru""e J. de Jeu. Burg. Bloemstr. 10. Vertrokken naar Beverwijk A. J. Koets en gezin; naar.Boskoop ffa. van Abshoven; naar 's-Gravenhage Th. van Leeuwen en gezin; naar Haarlemmermeer, Hoofddorp Aa. II. Verbeek; naar Hazerswoude Chr. Franken; naar Jaarsveld Wa. van Baaijen; naar Jutphaas J. G. Kalden en gezin; naar Leimuiden Ja. Kop; naar Scholen Sa. v. d. Voort; naar Soest Sa. P. de Roode; naar Valburg Ja. Koning; naar Zevenhoven A. v. d. Hoorn. Burgert. Stand. Bevallen: W. Bos geb. Harskamp, Z. N. v. Keeken geb. ICuijper, Z. J. v. Dijk geb. v. Leeu wen, Z. J. v. Tuyl geb. Nuhaan, Z. E. A. Ram geb. van Dee, D. J. de Heij geb. de Bruin, D. J, Rodenburg geb. Schouten, D. T. Kroes geb. de Jong, Z. H. v. Toren geb. de Ruiter, D. A_ A. van Gils geb. v. Veen, Z. G. Mulder geb Her der, D. F. Groenendijk geb. Bijl, D. Gehuwd: W. van Waardenburg jm. 21 j. en E. M. v. d. Voort jd. 21 j. J. H V09 jm. 32 j. en A. L. Kaspers jd. 20 j. Overleden: J. Borst jm. 3 j. J. Verkerk Wedn. van H. M. Windhorst 72~j. A. de long, echtgen. van P. v. Wieringen 42 j Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Kerk, Julianastraat, Zondag v.m. 10 uur ds. Israel van Koudekerk en nam. 7 uur ds. de Bruin. Ned. Herv. Kerk, Oudshoornscheweg n.m. 7 uur ds. van Linschooten. Evangelisatiegebouw Hooftstraat, v.m. 10 uur en nam lialfzeven ds. Dekker van Op- heusden. Geret. Kerk, Raadhuisstraat, v.m. 10 uur en nam 6 uur ds. Schoenmaker van Ka- tendreehl. Geref. Kerk, Hooldslraat. v.m. 10 uur ds. Tollenaar van Pernis. Ter drukkerij der fa N. S. alhier ge raakte de arbeidster C. M. met haar hand bekneld lussclien de etiketteermacbine. Een ander persoon kon onmiddellijk de machine stoppon. waardoor haar hand niet ernstig verwond werd. Een in de Ned. Herv. Gemeente alhier gehouden collecte voor het uitbouwfonds heeft ruim f 930 opgebracht. De heer H. Hoekstra alhier is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch L. O. Boskoop. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned Herv. Kerk, v.m. 10 uur ds. Lolkema van Bergen op Zoom. Salvalori, voorm. 9'/i uur en n.m. 6 uur ds. Pop van Maassluis. Nod. Herv. Geref. Evangelisatie, voorm. 91' en n.m. 6 uur ds. W. Bouman van Stel lendam. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en n.m. 6 uur us Fernhout -— Gevonden voorwerpen: 1 bela9ling- Pwatje, 1 zilveren schakelarmband. Inlich- /Jlhgen op het politiebureau. Op het gehouden concours le Schoon hoven behaalde de R.-K. muziekvereen. St. Capcilia een 3en prijs in de 4de afdeeling en een lsien prijs in den marschwedstrijd. De muziekvereen. „Crescendo" een 2d n prijs in de 4de afd. en een 2en prijs in den marschwedstrijd. Bij den ontvanger der directe belastin gen alhier is f 134.34 ingekomen wegens te weinig betaalde Rijksinkomslenbelasting. Hazerswoude. Een luxe auto, waarin eenige Pransche dames en heeren waren gezeten, die voornemens waren om in het Rietveld alhier te gaan vissollen, kantelde doordat om over een brug te rijden, de chauffeur zijn draai te kort nam. 't Gezel schap bleef nog op vasten bodem, maar de auto was geheel onklaar geworden, waar- door het einddoel niet kon worden bereikt. Of de Franschen veel Nederlandsche viscb hebben bemachtigd, hebben we niet le we ten kunnen komen. De Unie-collecte „Een school mei den Bijbel" heeft op het Dorp behalve de na- giften opgebracht f 292.75, een bedrag dat nu reeds f 60 hooger i3 dan het vorige jaar. Kerke 1. bericht voor morgen. Ned Hen'. Kerk. voorm. halfelf en nam. halfacht de heer Binsbergen, beroepen pre dikant te Hacmstede. Geref. Kerk, voorm. halfelf (voorb. H. A.) en nam. halfacht ds. Broekstra van Rijns- burg. Waddinxveen. Bloeddorstige honden hebben ten nadeele van den landbouwer v. R. alhier, vijftien groote konijnen ver scheurd. Door de zorg van het bestuur van de T.B.C.-vereeniging is achter het gebouw van genoemde vereeniging een 3luk land ge huurd waar de kinderen, lijdende aan t.b.c., zonnebaden kunnen nemen. Dagelijks ziet men onder toezicht van een zusier een 30-tal kinderen van de genezende zonnestralen ge- nielen. Op den Bloemendaalschen weg alhier werd een voetganger door een automobiel aangereden met het gevolg dat de voetgan ger in een sloot werd geslingerd. Persoon lijk leisel kwam niet voor, doch de aangere- denc had veel schade aan kleeren en schoe nen. Deze schade werd door den bestuurder van de auto vergoed. Begunstigd door prachtig weer, gaf de plaatselijke gymnastiekvereeniging T.O.O.S. alhier, een openlucht-uitvoering Begonnen werd met een marsch door het dorp, bege leid door muziek, wat veel menschen trok. Daarna kregen wij keurige oefeningen te zien, die geluigden van ernstig willen. Het geheel slaagde uitstekend. Kerkelijk bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur leesdienst nam. half zeven ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. zes uur ds. de Gunst uit Woerden Wonbrngge. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoogmade is benoemd mej. A, M. A. van Breukelen en wel met ingang van 1 Sept. a s. De arbeid aan de nieuw te bouwen brug over de Does te Hoogmade gaat niet zooals men wenschte. De kuip waarin de palen geheid zijn is niet droog te krijgen, steeds wedt het water op. Kerk. bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur en 'a avonds 7uur ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. 10 uur leerrede le zen, nam. 2 uur ds. Haspera, van Koude kerk. - Zwammeidam. Bij een alhier door de ambtenaren der Rijksbelasting gehouden contrtle, werden 10 personen aangehouden wier rijwiel niet voorzien was van het ver- eischte belasting-plaatje, en die aldus ver- baliseerd werden. -Kerke 1. bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 en 's avonds 7 uur ds. Beerekamp van Leeuwarden. Geref. Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur, lezen eener predikatie. Rem. (Geref.T Gemeente, v.m. haltelf ds. Rappold. Burger 1. Stand Geboren: Johannes Leonard us, Z. van Cornells Ver- bey on van Maria Johanna van den Berg. Willem Gijsbertus, Z. van Jan Tukker en van Wijnanda Aaltje Hamoen. Ondertrouwd: Gijsbertus Zinko, jm. 26 j. (te Alphen aan den Rijn) en Theresia Apo- lonia de Bie jd. 26 j., alhier. RECLAME bedaart spoedig door het gebruik van Hoofdpijntabletten 1842 Buisje 60 c. Ifelijnhardt Haarlemmermeer. Vrijdagmiddag reed een groote vrachtauto van een firma uit Am sterdam en bestuurd door een leerling-chauf feur- op den Kruisweg alhier. Tusschen den IJ weg en den IJtocht op genoemden weg scheen de bestuurder die onder toezicht reed, wat zenuwachtig te worden, waardoor de auto een eindje zig-zag over den weg reed, daarna geheel omkantelde en tegen een boom terecht kwam, welke geheel werd vernield. De vier inzittende personen be kwamen alle min of meer ernstige verwon dingen door het breken van de ruiten. Zij zijn door een auto die toevallig passeerde naar een ziekenhuis in Haarlem overge bracht. De vrachtauto werd ook ernstig ge havend en ia later door de firma van Kalmt- hout en van Niel uit Hoofddorp gedemon teerd en naar Amsterdam vervoerd. Bedankt is voor de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Kerk, te Aals meer door ds. J. F. Both, te Almkerk. Hillegom. Woensdagavond hield de af deeling Hillegom en Omstreken van den Nederl. R.-K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St.- Raphael", een ledenvergar- dering. Wegens ziekte van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer Moller. Nadab de huishoudelijke zaken behandeld waren feliciteerdb de geestelijke adviseur den secretaris met het dubbele zilveren ju bileum van voor enkele weken, bij welke» ge- lukwenschen zich de heer Moller aansluit. De heer Moller besprak de kwestie van een kast voor het vaendel en vroeg waar deze zal geplaatst worden. Dit punt zal de vol gende vergadering worden geconvoceerd. Donderdagavond le ruim 7 uur reed „The Mail" naar Haarlem met den kleinen wagen. Deze zat bij hotel Sistermans reeds geheel vol. Aan de Remise stonden circa 12 buitenlanders die allen werden meegenomen En zoo ging hot vooruit tot de garage nabij Oostduin. Daar werden de buitenlanders overgeladen in een andere bus. De inzitten de dam©3 zaten van Hillegom tot de garage in doodsangst en spraken er schande van. Is het nu wonder dat het publiek zachtjesaan zijn beokmst krijgt van de autobussen. De brug over het kanaal bij Ceres. i3 in reparatie en opengedraaid. Het verkeer wordt met een veer onderhouden. Na veertig jaar was een vervanging van de eiken steunpalen noodig geworden. Hoe stevig de oude palen in den grond zaten en hoe moeilijk dit verwi)4eren der oude pa len is, moge blijken uit het feit, dat 4 man nen met motorkracht 2 dagen noodig heb ben gehad om een paal uit den grond te krij gen, die 12 meter diep zat. Door het z.g. losspuitcn is men er eerst in geslaagd. Kerkelijk bericht, voor mor gen. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. Bollee, Katwijk-Binnen en nam. 4.30 uur de heer I. C. Baas. Geref. Kerk, voorm. 10 uur ds. Vcldcrs van Amsterdam en nam. 5 uur dezelfde. Chr. Geref. Kerk, voorm. 10 uur (voorber. H.A.) en nam. 5 uur ds. Zwiep. Katwijk. Burgerlijke Stand. Geboorten; Maria Cornelia, d. van H. C. Ouwehand on L. M'. C. Roth Jacob, z. van C. Hoogerdijk en A. van der Plas Jacob, z. van H. van Rijn en J. Minnee Antje, d. van W. d Mooij en A. Schaddé van Doorn Arie, z. van W. A. B. F. L. van Wolferen en P. de Jong Corn., z. va. T. van den Oever I en W. de Jong Jacob, z. v. A. v. d. Plas en L. van der Plas Aria Elisabeth, d. van J. C. van Beelen en J. van Beelcn Andre as Dominicus, z. van H. JY. Grimbergen en P. J. Aarts Gijsberts, z. van C. Aande- wiel en W. van der Plas. Overlijden: Jacoba de Jong, oud 74 jr. echtgenoot© van C. van der Plas. Huwelijks-aangiftenP. van der Mark en E. van Duijn. Huwelijken: W. Passchier cn A. C. van der Does J. de Vreugd en W. de Best. Katwijk aan den Rijn. Het seizoen der vroege aardappelen is bijna ten einde. De uitkomsben zijn redelijk geweest. De prijzen der late aardappelen zijn laag, te laag om de teelt loonend te doen zijn. Met de bos- peen was er groote schommeling. Begin der week goed, liepen de prijzen erg terug om einde der week weer op te loopen. De aan voer blijft nog groot. Met de bloemkool blijft het. dank zij de vraag in Duitschland, voor dit product best gaan. Prijzen varieerende van f 2432 per 100 komen niet zoo veel vuldig voor. De gewassen zijn verschillend, van sommige be3t, van andere beneden mid delmatig. De coiffeur J. G. werd met zijn fiets door een auto aangereden en beliep leelijke schrammen op. Hij kan zijn werk weer doen. De fiets was nogal beschadigd. Kerkelijk bericht voor morgen. Ned.-Herv. Kerk (zaaltje), voorm. 9.30 en nam. 6 uur, ds. v.. d. Burg, uit Leiden. Geref. Kerk, voorm.. 9.30 en nam. G uur, ds. Meijering. Katwijk-aan-Zee. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau waren volgons de jongste op gave als werkzoekend ingeschreven: vk- schers 3, metselaar 1 en kuipers 2, te zamen 6 personen. Bij den laatstgehouden afslag van ha ring was slechts een partij haring aange voerd. Noteering: 16 kantjes maatjesharing (Zuid) f 31.95—f 32.75; 120 kantjes maatjes haring Noord f26.45f26.70, terwijl 3/4 kantje makreel werd verkocht voor f 18. Lisse. Burger 1. Stand. Geboren": •Margje( D. van A. Tukker en M. Vis Ja coba, D. van J.. J. Guldemond en H. A. van Wa veren Maria Elisabeth, D. van C. J. Slobbe en M. J. Trompert. Ondertrouwd :°F. J. van Rooyen en A. G. van Riek. Gehuwd: P. Kersbergen en W. C. ds Regt. Kerkelijk bericht voor morgen. Ned.-Herv. Kerk, Jo en 5 uur, ds. G. van Dijk.. Geref. Kerk, halftien en 4 uur, dr. H.' Ruys Jr. Ohr. Ger. Kerk, halftien en 6 uur, ds. G. S v. d. Ven. Geref. Gem., 10 en 4 uur leesdien&t. Donderdagavond had door ded alhier gevestigd en notaris A., van Pelt, de afelag plaats van verschillende perceelen bloem bollenland van den heer H. van Graven, in den Meer- en Duinpolder. Het resultaat hier van is, dat geen der perceelen werden af gemijnd, zoodat de heer Van Graven eige naar is gebleven. Noordwijk. Gevonden voorwerpen. Een jasje, twee rozenkranzen, een kaatsbal, een bonboekje van Zeebad, een ceintuur, een étui met sleutels een strandschop, twee zonnebrillen, een bril, een schoentje, een da meshorloge een koffertje met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen zijn te bekomen aan het Politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend lederen Za terdag van 12 lof t uur De heer H. Kloos alhier ie te Utrecht geslaagd voor het examen Fransch L.O. Gemeenteraad. Aanwezig 12 leden. Afwezig met kennis geving de heer Den Hollander. Voorzitter Jhr. van Panhuys, burgemees ter. De notulen der vorige vergadering woi den onveranderd vastgesteld. Hierna deed de voorzitter mededceling van een lange rij ingekomen stukken, w.o. disposities van Ged. Staten, houdende goed keuring van genomen raadsbesluiten; me- dedeeling van het Kou. besluit houdende wijziging 'der stemdistrictenmededeehng van enkele personen in de vorige vergade ring, benoemd als lid eener commissie, dat zij deze benoeming aanvaardden. Een adres van de R.-Kath. Politievereeniging „St - Michael", houdende het verzoek om een subsidie te verlcenen aan de Politievak- school dezer vereeniging. Op voorstel van B. en VV. wordt zonder discussie en hoofd, stemming afwijzend op dit verzoek beschikt. Ingekomen wa» een adres van den gc- pensionneerden opzichter van gemeente werken, den heer Overmeer, houdende oc- klag over onthouding van hem toekomend salaris, voor verrichtte werkzaamheden 'na zijn ontslag. B. en VV. adviseeren afwijzend op dit ver zoek te beschikken. In oen uitvoerig prae- advïcs voeren B. en W. de gronden daar voor aan. Wanneer de heer O. zich beroept op beloften door B. en W. hem gedaan eenvergadering van hun College, dan i9 dit onjuist. De heer Meijer kan niet in alle opzichten met het praeadvie3 meegaan. In het bo- zwaar van B. en W, over het oerntc gedeel te van he tverzoek, kan hij meegaan. Maar z.i. heeft de heer O. wel recht op de ver goeding over heb tijdperk, loopendo van 27 December 1924. tot 28 Februari 1925. Over dien tijd heeft hij, naar zijn opvatting recht op 2/3 van het loon. In dien geest doet hij ccr» voorstel. De heer Caspers sluit zich daarbij aan. De heer Van Eeden, wethouder, vraagt den heer Meyer of hij dit voorstel doet los van het verzoek. De heer Liofferink vindt de houding van den adressant vréémd. Hij heeft zich eerst bij de regeling neergelegd en komt later daarop terug. Dat is geen manier, waarop men zaken doet. Hij had zijn bezwaren da delijk aan B. en VV. kenbaar moeten ma ken dan hadden deze kunnen overwegen of zij er al of niet op zouden ingaan. De heer Meyer wil het voorstel wel be schouwd zien los vau het adres en louter op billijkheidsgronden or voor pleiten. De heer Van der Wiel stelt zich op het standpunt van B. en W. Deze hebben hem ter wille willen zijn door hem vervroegd ontslag te verleenen. Dat was in zijn be lang en nu hebbfen B. en W. hem nogmaals aangenomen cn stonden tegenover hem ge heel vrij. De voorzitter beantwoordde de heeren Meyer en anderen en verdedigde uitvoerig het praeadvies. Na heb ontslag stond de gemeente ge heel los tegenover den heer O. Hij heeft geheel vrijwillig de verdere werkzaamhe den op zich genomen op de voorwaarden, zooals deze zijn toegepast en na ampele bespreking. Er kan moeilijk van een mis verstand sprake zijn. De heer Alkemade kan niet alles beamen wat B. en W. in het praeadvies zeggen. Er moet dan een misverstand tusschen öe twee partijen bestaan hebben. De heer O. heeft de gemeente meer dan 30 jaren trouw gediend. Het gaat niet aan nu onaange naam te scheiden. Na nog ecnig debat moest volgens den voorzitter het eerst het praeadvies in stemming komen. De heer Meyer wilde zijn voorstel daar om voorloopig intrekken opdat het niet den indruk zou wekken dat het met het praead vies verband hield. Het praeadvies werd nu aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de hee ren Van Went, Van der Niet, Balkenende, Admiraal en Vink. De heer Meyer wilde nu zijn vooistel in Btemming gebracht zien, waartegen de voor zitter aanvankelijk bezwaar maakte. Het praeadvies heeft de verste strekking en nu dit is aangenomen, acht hij het voorstel van den heer M. vervallen. De heer Meyer protesteert daartegen, waarbij andere leden zich aansluiten. Zoo was de bedoeling niet. De voorzitter legt zich daarbij neer waar na het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren Lief- forink en Van Nes, zoodat de heer Overmeer over het laatstgenoemd tijdperk, n.l. van 27 Dec. 1924 tot 28 Febr. 1925 het door hem gevraagd bedrag zal ontvangen. Op een verzoek van de afdeeling Noord- wijk van „Volksonderwijs" om voor ver gaderingen gebruik te mogen maken van een lokaal der openbare school werd gun stig beschikt, mits de kosten voor vuur en licht komen ten laste der afdeeling. Een verzoek was ingekomen van mej. Dis- solveldMichel, dat niet bijzonder duidelijk was, betreffende een erfenis enz. Het werd op Verzoek van den heer Van der Wiel voorgelezen, waarbij de lachlust der heeren nu en dan werd opgewekt. Besloten werd het adres in handen van B. en W., te stollen voor praeadvies. Verder kwam een adres in behandeling van J. A. G. van Went, en negen anderen, houdende het verzoek tot openstelling van het z.g. Kerkhofspad als rijweg voor hun land. Uit het praeadvieB van B. en W. bleek, dat volgens B. on W. de gemeente raad niet bevoegd is over deze zaak een be slissing te nemen. De beschikking berust bij B. en W. De heer Caspers vindt het toch zeer on aangenaam voor adressantenwant bun land ia nu met een wagen niet te bereiken. Hij zou hen voor het oogsten toch vrijheid willen geven. De heer Admiraal sloot zich daarbij aan. RECLAME. iets over de behandeling van insectenbeten en be langrijke raadgevingen, hoe ze te voorkomen, In3eclenbelen zijn een over de geheele wereld verbreiden plaag en overal zint men op middelen om het bijten dier plaaggeesten te voorkomen. In ons klimaat zijn het voor al de muggen die hier le lande in 3 ver schillende soorten voorkomen die liet meest gevreesd zijn om hun jeuk- en zweh f lingveroorzakende beten. Akker's Kloosterbalsem, het sedert lal van jaren geroemde middel legen wonden van verschillenden aard, schrammen, smelten, doorliggen en doorloopen, jeuk en zonne brand, wordt ook met groot succes gebruikt bij beten van muggen en andere Insecten. Indien spoedig aangewend, voorkomt dit de zwelling geheel en stilt de jeuk onmiddel lijk. Door zijn antiseptische werking zuivert Akkers Klooslerbalsem de door den insec- lonbeet veroorzaakte wonde en verwijdert het gif. dat bij hel toebrengen van de beten 19 binnengedrongen. Van groot belang zijn echter ook de waardevolle eigenschappen van Akker's Kloosterbalsem tor afwering van de insecten. Men smere daartoe, voor het naar bed gaan, voorhoofd en handen met Akker's Kioosterbalsera in, dit houdt de insecten op een afstand en verschaft U een ongestoorde nachtrust. Akker's Klooslerbalsem in polten van 20 gram fO.50, 50 gram f 1.—100 gram f 1.75, is verkrijgbaar bij nlle apothe kers en drogisten. Een pot Akker's Klooster- balsem is een huis-, zak- cn reisapotheek op zich zelf. 1851 Het land zou waardeloos worden als men hen den toegang als rijweg niet verleent. De heer Van der Wiel houdt een uitvoe rig betoog, waarin hij aandringt bij B. en W om deze menschen ter wille te zijn. Het zijn kleine bezitters. De groote bezitters in den omtrek hebben wel een goeden uitgang, maar dezen niet en nu worden zij alleen gedupeerd. De gemeente heeft ook een ze delijke roeping in dezen te vervullen. De voorzitter merkte daartegen op dat het z.g. Kerkhofpad nooit een rijweg is geweest en daarvoor ook niet geschikt is. Bovendien gelooft hij dat deze gronden wel een uitgang zullen gehad hebben, maar dien heeft men hen dan onrechtmatig ont futseld. Als het uitgezocht wordt zullen de belendende perceelen daar wel een uitgang moeten geven. Moet de gemeente nu weor het"lastdier worden! De gemeente staat er geheel buiten. B. en W. willen echter wel trachten zooveel mogelijk de adressanten ter wille willen zijn. De heer Van Nes zich aansluitende bij den heer Vau der Wiel, wil ook zoover mo gelijk de adressanten tegemoet komen, des noods met het maken van hulpweg. De heer Van der Niet meende ook dat het de taak is van de gemeente om do adressanten, kleine luiden zooala zij zijn, tè helpen. De heer Alkemade wilde het Kerkpad dan tijdelijk afstaan als rijweg; bij het oogsten hebben de eigenaren het vooieu noodig. De heer Van Ecden heeft ala wethouder met belanghebbenden de zaak besproken en heeft wel hoop dat men tot een schikking zal komen. Het adres wordt nu ter afdoo- ning in handen van B. en W. gesteld. Door den secretaris van de afdeeling Noordwijk cn Omstreken werd verzocht om voor werkzaamheden met betrekking van tuinbouw enz. gemeentenaren in dienst to nemen. In handen gesteld van B. en W« Door de heeren Van de: Luyt en Ouwo- liand was een verzoek ingediend iii»aKO ontheffing van het verbod met betrekking tot het bewonen van z.g. zomerhuisjea. Na uitvoerige gedachten wisseling wordfc het verzoek in handen van B. en W. ge steld om praeadvies. Een verzoek van het bestuur der Chr. H, B. S. te Leiden om over 1923 een subsitül) te ontvangen van f 26.26 voor ieder leerling die uit de gemeente Noordwijk deze school heeft bezocht, werd in handeii van B. en W. gesteld om praeadvies evenals een ver zoek van de Maatschappij „De Toekomst"- inzake den aanleg van een weg. De heer Van der Niet vroeg alleen nog of vooraf de voorzitter reeds met de Maat schappij heeft onderhandelt, waarop v'a voorzitter antwoordt dat men hem persoon lijk er over heeft gesproken en advies ge vraagd, doch niet in zijn kwaliteit als bur gemeester. In de vorige-vergadering had de heer Van der Wiel de verbouwing van --ca woning toebehoorende aan den heer Van Rooyen in Noordwijk aan Zee ter sprake gebracht. Vanwege de gemeente was de bouw als in strijd met de verordening giet toegestaan. Nu was den heer Van Rooyen met een adres in den Raad gekomen orn vrijstelling van de bepaling der bouwver ordening met betrekking tot het hebben vaa een'open plaats. B. en W. stelden voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. Het verzoek werd nu echter weder uit voerig door den heer Van der Wiel verd<v digd Wethouder Liefferink deelde mede dat Van R. eerst een vrije ruimte heeft gehad, doch deze heeft verkocht en nu ging hij weer verbouwen. Zoo gaat men de woningloe3lan« den verslechteren. De heer Van Eeden wethouder, merkt op dat men hier met een bijzonder geval te doen heeft. Hij zou de verantwoordelijkheid op den Raad willen leggen en aU raadslid zou hij er niet tegen opzien de vrijstelling te ver» leenen. De heer Liefferink merkte op dat de beef Van Eeden in het College van B. en W. an« ders heeft gesproken.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5