No. 20062. DONDERDAG 6 AUGUSTUS Anno 1925. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES; 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreebt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordelndspleio Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 V PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ6.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. ^ranc^er^ost^^3^|^o^kosten^^ Dit nummer bestaa' uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.12—1 0.24, SCHOL a i 0.14—f 0.34, BOT a f 0.16, en GEH. KABELJAUW a f 0.20 per pond. AUG. L. REIMERINGER, Wetb. tö.Burgemeester. Leiden, 6 Augustus 1925. 1772 Kinderzendingsteest op „Ond-Poelgeest". Begunstigd door heerlijk zomerweer werd gisteren in het schoone buitengoed „Oud- Poelgeest" het zevende jaarlijksche Kinder- zendingsfeesl gehouden, dat buitengewoon goed is geslaagd. Daartoe heeft in de eerste plaats het weer medegewerkt, maar tevens ook de uitnemende regeling die het Comité, beslaande uit de heeren T. J. Barens, C. de Ru, J. F. de Heer, N. Bakhuizen en D. Knol- ter, allen te Ledden, hadden getroffen. De opkomst zoowel van de kleinen als van ouderen, was bijzonder groot en er werd van de mooie omgeving naar hartelust genoten. Overal zag men groepjes kinderen spelen of rustig onder het lommer neerzit ten, meestal vergezeld van ouderen, want, met het oog op de goede orde werden geen kinderen zonder geleide toegelaten. Te ruim twee uur toen zioh de muziek van de Muziekvereeniging „Wilhelmina" te Rijnsburg al reeds had laten hooren sprak de voorzitter, de heer T. J. Barens een kort openingswoord waarin hij God dankte voor dozen schoonen dag en zijne erkente lijkheid betuigde aan de eigenaars van de buitenplaats, die, evenals vorige malen het Landgoed voor dit doel afstonden alsmede aan de sprekers en anderen die hun steun 'en medewerking hadden willen verleenen. Hierna gal hij het woord aan den heer H. J. Eggink, zendeling van hel Java-Comité, die op eenvoudige ook voor kinderen bevat telijke wijze vertelde van zijn bezoek aan de AngihJoneezen op Sumatra, waarna het kinderkoor „Irene" te Leiden, twee liederen liet hooren, getiteld: „Hoor den Heiland vriendelijk nooden" en „Al den Volke", waaraan met aindacht werd geluisterd. Inmiddels werd door de aanwezigen Psalm 98 vers 1 en 2 gezongen, gevolgd door andere vrome gezangen die machtig schoon door het bosch klonken en diepen indruk maakten. In de daarop volgende pauze verdrongen ouden en jongen zich aan het bulfet dat in het koetshuis was ingericht en waar men voor een geringen prijs limonade, thee, cho colade en gebak kon krijgen. Ook werd er met stichtelijke lectuur gecolporteerd. Na de eerste pauze verzamelde de heer P. Sohuyt, zendeling vain het Ned. Zende- ingsgenootschap een groot deel der aanwe zigen weder om zich heen- en sprak uit de schat zijner ervaringen, opgedaan op het eiland delebes over het leven van een „mu zikale heiden", waarna het kinderkoor ach tereenvolgens ten beste gat: „Eén kudde één helder" en het bekende „Zepdingslied", waarbij de muziek van „Wilhelmina" goede diensten deed. Na gemeenschappelijk gezang werd daar op nogmaals gepauzeerd waarna de heer C. de Ru, lid van het Zendingscomité van twee Ta'pansohe leerjongens vertelde. Het kinderkoor besloot met het zingen Van twee passende nummers „Dankzeg ging" en „Het gebed des Heeren", waarna na gemeenschappelijk gezang de welge slaagde bijeenkomst met dankzegging werd gesloten. Het Zendingscomilé kan met groole vol doening op den dag van gisteren terugzien. Voor defending heeft het een mooie pro paganda gevoerd en aan honderden jonge ren en ouderen een dag van stichting en van genoegen tevens verschaft waaraan nog menigmaal zal worden gedacht. Het Comité en de velen die aan het Co mité hun medewerking hebben verleend vinden in het welslagen van dezen dag hun beste loon. Tninconcert van „Krebnstlipo". In den theetuin „Oud-Ilortuszicht" heelt de mandoline-club „Krebustlipo" gister avond een goed geslaagd concert gegeven. De publieke belangstelling was niet buiten gewoon groot, maar toch hadden zioh nog heel wat muziekliefhebbers om de tent ge schaard, die als het ware half verscholen staat onder hot dichte bladerdak der oude boomen. En zij lubben genoten van goede muziek en tegelijkertijd van het prachtige weer, dat „Krebustlipo" niet meer ter witte had kunnen zijn. Op dezen heerlijk zachten zomeravond, waarop slechts een enkel koeltje door het loover ritselde en het ge- hiaat van een geitje in de verte den indruk eener landelijke omgeving versterkte, was het een genot daar in den tuin vati „Oud- norluszidht" te vertoeven en ite luisteren naar wat „Krebustlipo" zou bieden. En ook dit stemde tot tevredenheid. Het tokkelende geluid der instrumenten harmonieerde volkomen met den geest der omgeving en der natuur, en ook zeer velen buiten den tuin, zoowel op den Singel als op de Rijn- en Schiekade genoten er van op hun avondwandeling. Waarlijk, Krebustlipo, dat natuurlijk be gonnen is met de welbekende vereenigings- marsch, heeft ons oenige prettige uren be zorgd! Waf er gespeeld werd op dezen avond? Och, dat heeft, dunkt ons, geen zin het programma hier woordelijk over ie schrijven. Laat ons volstaan met te zeggen dat het geheel een tiental nummers omvat te, en dat vooral „Serenade du Bravache" van Albert Graud, „Op de kermis" van H. Smits Jr. en „Amour Ardent" van Mario Maciocchi een willig oor hebben gevonden. Het publiek was Tuim tevreden, en dat was tenslotte toch eigenlijk het doel, niet waar? Daarenboven„Krebustlipo" bad bet programma niet te lang gemaakt' en heelt voor een vlugge afwerking gezorgd. En ook dat is op zichzelf reeds een verdienste, welke niet steeds aan iedere vereeniging kan worden toegeschreven I Het Muziekkorps van Sonthsea in Leiden. Het Muziekkorps van het Leger des Heils van Southsea, een badplaats in het Zuiden van Engeland, heeft de vakantiedagen van zijn leden benut door een tournée te maken door Holland. Dit muziekkorps, een der beste Heilsmuziekkorpsen in Engeland, telt onge veer 50 werkende leden, van wie nu ruim 40 de Noordzee zijn overgestoken en treedt thans in verschillende groote plaatsen in ons land op. Reeds werd een bezoek ge bracht aan Haarlem, Amsterdam, Hilver sum, Baarn, Amersfoort en Utrecht, waarna Leiden aan de beurt kwam. Gisteravond is het opgetreden in de geheel bezette Graan- beurs en het vulde tegen acht uur het ge- heele podium. Het zijn meest allen frissche, jonge kerels, zoowel geestelijk als muzikaal blijkbaar in de beste conditie en het korps staat onder leiding van een nog jongen man, den kapelmeester H. T. Ford, evenals de meeste leden voortgekomen uit den kring van het jeugdwerk van het Leger. Uit alles blijkt dat hij do leiding goed in handen heelt Bij het gezelschap bevindt zich ook de oud- kapelmeesler, de beer J. E. Smiih die O" de meetings, zooals ook gisteravond in Leiden af en toe iets van het korps en zijn weder waardigheden mededeelt. Hier werden zijn woorden, die dikwijls zeer geestig waren, op den voet vertaald door een der hoofdman nen van het Leger te 's-Gravenhage de heer Huyg, die mede namens hel Leidsche korps de vreemdelingen hartelijk verwelkomde. Behalve op muziek weet het Soulhsea-korps de hoorders bij arwisseling ook ie vergasten op zang. Een twintigtal leden hebben zich namelijk vereenigd lot een mannenkoor, dat gisteravond onder leiding van een der mu zikanten, den heer Hosty, bij afwisseling eenige zangnummers ten gehoore bracht; allereerst een lied in de Nederlandsche taal, dat vooral luide werd toegejuicht. De leider vertelde dat een Hollandsche dame uit Southsea. toen zij hoorde dat het Korps naar Holland zou gaan, den leden wat Hol- landsch had geleerd. Met welk resultaat bleek gisteravond. Ook werden de muzieknummers van het korps afgewisseld door een dubbel kwartet, terwijl af en toe ook het publiek in de ge legenheid werd gesteld nieuwe en oude Heilsliedereii te zingen. Dat de bijeenkomst een godsdienstig ka rakter droeg, behoeven we nauwelijks te zeggen. Dit bleek o.m. ook uit de voorlezing door een der aanwezige Hollandsche Offi cieren van Psalm 107 naar een speciale Heilsleger-vertaling en waaruit mocht blij ken, dat al deze samenkomsten worden ge houden ter verheerlijking Gods. Een enkele zwakke poging in het midden der zaal om de stemming te verstoren, werd onmiddellijk onderdrukt. Het programma lelde niet minder dan 13 nummers. Natuurlijk konden die niet alle worden gegeven. Het publiek mocht echter zelf de keus mee bepalen en van deze ge legenheid werd een druk gebruik gemaakt, liet concert, dat zeer goed was, won daar door in beteekenis. Het was een belangwek kende muzikale avond ook voor de niet- aangeslotenen bij het Leger. Ilet korp3 is, sinds het aan den Hock van Holland aan wal stapte, gast van dHollan ders. Daarvoor wordt in de bijeenkomsten gecollecteerd, terwijl den leden ook bij hun mede-heilsoldaten in de plaatsen, welke zij aandoen een gastvrij onderdak wordt aan geboden. Dit was ook in Leiden het geval. Mej. C. H. van Borsten alhier is te Rotterdam geslaagd voor het examen nut tige handwerken. Prof. mr. C. van Vollenhoven die ge- ruimen tijd in Amerika heeft vertoefd in verband met de regeling der Amerikaansch- Mexicaansche geschillen, is alhier terug gekeerd. De Algemeene Synode- der Ned. Herv. Kerk heeft uit de Generale Kas een toelage van f 400 verleend aan de Ned. Herv, Gem. alhier voor het godsdienstonderwijs, j. Iitilïl-u De directie van de Oliefa- brieken Calvó Delft te Delft heeft in een gistermiddag gehouden bijeenkomst van de vertegenwoordigingen van haar personeel medegedeeld, dat zij heeft besloten de tegen 1 Sept. a.s. voor bet geheele personeel aangekondigde loonsverlaging van 6 pCt. uit te stellen en in elk geval deze dit jaar niet meer toe te passen. Op het Staringplein te bot terdam hebben jongens een motorfiets die op straat stond omgetrokken. De fiets kwam terecht op de 4-jarige H. M., met het gevolg dat het meisje haar beide onder- becnen heeft gebroken. Zij is ter verpleging in bet ziekenhuis opgenomen. Gistermiddag reed de 72-j ari- ge stalhoudersknecht V. uit Gouda, met twee jongens op den Gouwweg tusschen Gouda en Stolwijk. Zij hielden hèt mid den van den weg, toen een auto van den Göudschen manufacturier K. hen achterop reed. De jongens weken te rechter tijd uit, maar de oude man werd zenuwachtig en raakte de macht over het stuur kwijt. Hij werd door den auto gepakt en tegen den grond geworpen. Met een gapende hoofd wond bleef hij bewusteloos liggen. De man werd naar het Van Iterson zie kenhuis te Gouda vervoerd. Gisteravond was hij nog niet bij kennis. In de Vierde Vogelstraat te Amsterdam is een 2-jarig kind in een riool- put geraakt en daar door de moeder le venloos uitgehaald. Een poging tot opwek king van de levensgeesten door middel van een zuurstofapparaat is mislukt. In de maandjuli is Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, aangedaan door 560 verkeersvliegtuigen van de regel matige internationale luchtroutes en door 96 militaire toestellen. Er hadden 92 bijzon dere vluchten plaats. Waalhaven, de luchthaven van Rotter- dam, werd aangedaan door 310 verkeers vliegtuigen. Er hadden 115bijzondere en proefvluchten plaats en 29 militaire toestel len deden de havon aan. Dit vliegveld werd in Juli bezocht door 11.2TT2 personen, waar van 2293 schoolkinderen. Te samen maakten op de beide vliegvel den 565 personen gebruik van de geboden gelegenheid'tot het maken van een plezier- vlucht. Het geheele inkomend en uitgaand ver voer over de Nederlandsche vliegvelden be droeg in de maand Juli: 3071 K.G. poet, 1326 K.G. pakketpost, 36488 K.G. goederen en 2130 passagiers. Een visschersohult heeft te Elburg aangebracht het lijk van een meis je van omstreekB 12 jaar. dat in zee, nabij Urk, drijvende was gevonden. Met den trein, die 3.21 uit De venter naar Zwolle vertrekt, is gistermid dag, naar de „Zw. Ct." meldt, een'treurig ongeluk gebeurd. Even voorbij Olst werd een jongen door den trein gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat hij, hoewel de trein onmiddellijk stopte, op slag werd gedood en geheel vermorzeld onder de wa gens vandaan gebracht werd. De trein ondervond door dit ongeval on- gevre 20 minuten vertraging. Op de staatsmijn Hendrik te Brunsum is de mijnwerker A. S. uit Niou- wenhagen onder neervallend gesteente be dolven geraakt. Ten gevolge van de beko men verwondingen is de man overleden. 15 Mei overleed de 47-j a r i- ge C. R., te Koolstertille* In het laatst van Juni werd op last van de Justilde het lijk opgegraven. Tengevolge van 'n uitgebreid en nauwkeu rig onderzoek door dr. Mierema te Groningen heeft de Justitie voldoende aanwijzingen ge kregen om een bevel lot aanhouding te ge ven van de 47-jarige Siet9ke J., de echtge- noole van den overledene. Zij woonde «sedert eenigen tijd te Krabbendam. Dinsdag is zij als verdacht van vergiftiging goarres- teerd en naar Leeuwarden overgebracht. Tegen haar is rechtsingang verleend. Justitie en politie doen hun best uit te vor9chen op welke wijze en bij wie 3e familie R. in het bezit is gekomen van arsenicum. Een nachtelijk avontuur. „Het Volk" meldt als historisch: De getrouwde dochter is met man en kin deren de stad uit, met vacantie. Vader en moeder komen in de stad, beschikken over de sleutels en daardoor over de woning, sparen hotelkosten uit. komen er logeeren. Ze liggen rustig, een eind na middernacht in het groote echtelijke bed. Rumoer in huis. Gestommel. Vliegen het bed uit, voorzoover goede zestigers 't uitvliegen nog niet hebben verleerd. Is daar iemand? Maar deze vraag klinkt van beide kanten. Want inderdaad, er was iemand. Uit de gang klinkt het, indrukwekkend: Politie. Niettegenstaande het bedaagde echtpaar in nachtkostuum is en het was een zéér warme nacht moet de deur worden ge opend. Bestraald door de politioneele elec- tri9che lantarens staan daar de logees, en nemen van de politie, die nu al wel gezien heeft dat de revolvers kunnen worden opge borgen, tekst en uitleg in ontvangst. De benedenburen, lichtelijk zenuwachtige menschen, hebben op de leege bovenverdie ping gestommel gehoord en zijn hals over kop naar de politie geloopen. Deze daagl op, bezet op strategische wijze het huis, breekt ten slotte in door badkamer en keuken en is nu in staat de „inbrekers" te vallen. Deze loozen nu de dienaren van Herman dad zoo spoedig mogelijk de deur uit. ma ken de openingen waardoor de politie is in gebroken, weer dicht, en haasten zich de onderbroken nachtrust te gaan voortzetten. Op de trap wordt nog lang gedebatteerd tusschen de zenuwachtige benedenburen en de lichtelijk onnoodig gealarmeerde poli lie. Gedurende een tocht van Da- vos door een pas bij Engadin, is op korten afstand van Sur (beneden Engadin), een auto, waarin 5 personen gezeten waren, ten gevolge van het niet functionneeren der remmen van een steenen brug in een 6 Meter diepe kloof gevallen. In den auto waren o.a. gezeten dr. L. A_ Rademaker, redacteur van „Het Vader land" te Den Haag, mevrouw Costerus Hovy en haar 18-jarigen zoon. Dr. Rade maker is ernstig gewond. Hij heeft een schedelbreuk en een gebroken onderarm. Ook mevr. Costerus is ernstig gewond ten gevolge van een gecompliceerde, breuk van het bekken en van een scheenbeen. Haar zoon bekwam een zware hersenschudding. De gewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Samaden. De toestand van dr. Rademaker schijnt te verbeteren, wordt later bericht. De tourist, die een klein plaatsje aan zee bezocht, werd getroffen door het groote aantal oude menschen, dat hij zag. Hij klampte oen inwoner aan en vroeg hem hoe boog het sterftecijfer in het dorp was. „Wonderlijk standvastig", antwoordde de man. „Eén sterfgeval per persoon, vroe ger of later". KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden lieden voor de strafzitting van het Kantongerecht 87 zaken op de rol, waar van 84 bestemd voor openbare behandeling en verder 3 kinderzaken. Het eerst werd opgeroepen J. R. te Leiden, die in de verkiezingsdagen een biljet had aangeplakt. Beklaagde was niet verschenen. Als getuige werd gehoord de aannemer M. C. Groenewegen, alhier, op wiens perceel hij had geplakt. Deze had het niet eens. be merkt. Hij was er op altent gemaakt. De Ambtenaar eischte f 3 of 3 dagen. Als gemachtigde trad op de heer v. Duyn, zaakwaarnemer alhier, die verzachtende omslandigheid pleitte. De man had niet ge weten, dat bij niet plakken mocht, was bo vendien een groot voorstander van ontwa pening en bad zich vermoedelijk door zijn gevoel laten leiden. A M., boterhandelaar le Hillegom, had de vorige week lerecht geslaan wegens met een motorrijtuig, zonder noodzaak links houden, toen hij uit de Hugo de Grootstraat kwam rijden naar den Witte Singel. De gemachtigde mr. Nord Thomson had toen verklaard, dat do fietsrijder, die was aangereden een verkeerden koers, had ge nomen. Hij had nu een getuige A décharge meegebracht zekeren Van der Luijl, die mode in het motorrijtuig had gezeten en nu ook verklaarde, dat de schuld bij den fiets rijder lag. De Ambtenaar vroeg nu vrijspraak uit gebrek aan bewijs. De zaak tegen Fr. C. W. N., le Leiden, waarvoor eveneens mr, Nord Thomson ge machtigde was, was do vorige week ook uit gesteld, teneinde den gemachtigde in de ge legenheid te stellen een getuige A décharge te doen verschijnen, die zou kunnen aan- toonen, dat het ten laste gelegde: „het met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een signaalhoorn en daardoor geen signalen geven", onjuist was. Deze getuige was niet verschenen, zoodat de Ambtenaar bleet ge- looven in de in de vorige zitling cehoorde getuige 4 charge en tweemaal f 3 eischte subs, tweemaal 3 dagen. Th. R. te Leiden, die was gedagvaard ter zake het niet voldoen aan verplichtingen met betrekking lot don Raad van Arbeid, liet ook verstek gaan. Nadat als getuige was gehoord de voor zitter van den Raad van Arbeid alhier de heer Tj. Goslinga, eischte de Ambl. f 10 subs. 10 dagen. W. F. Z. uit den Haag, heeft volgens liet proces-verbaal ie Leiden met een aulo ge reden, sneller dan 15 K.M. Beklaagde had niet bepaald op de snelheid gelet, maar kon toch verzekeren, dat de 15 K.M. snelheid niel is overschreden. Hij wraakte voorts de wijze, waarop hier door twee agenten de snelheid opgenomen wordt. Dat kan nooit een zuivere maatstaf wezen. De chauffeur J. Moorman, hield onder eede vol dat de maximum-snelheid niet was overschreden. De Kantonrechter zeide, dat de verbali sant een zeer betrouwbaar agent is. De Ambtenaar hield zich ook aan het BINNENLAND. Vervolgen van den Derden Katholiekendaf en van de vergadering van het N. O. G. De derde race om den One Ton Cup is door den Noor gewonnen. BUITENLAND. Briond gaat 10 dezer naar Londen. Ontruiming der drie sanctie-steden vool 15 dezer. Heden het debat in het EngeUche Lager* hois over de oplossing in het mijnconilict Hevige oppositie merkbaar. proces verhaat en eischte f6 subs. S dagen. F. H. W., een Duilscher uil Dordinund, was door den rijksveldwachter De Boer te Leiderdorp aangehouden loen hij met een aulo rijdende geen nummerbewijs had kun nen toonen. Hij had dit de vorige week ont kend. Thans was hij niel verschenen. Nadat getuige Do Boer was gehoord eischic de Ambl. nu tweemaal f 4 subs. Iwecmaal 4 dagen. L. B., directeur van de Leidsche Brood fabriek had volgens hel procos-verbaal op Zaterdag na hel door de wet vaslgesteldo uur, den werkman J. van Velzen arbeid la ten verrichten, n.l. het schoonmaken dor vloeren. Beklaagde zeide, dat getuige was opge dragen te waken. Hij kon hel niet helpen dat hij tegelijk de vloeren had geschrobd. De Ambtenaar zeide dat beklaagde als hoofd der zaak liet had moeten beletten en eischic f 4 subs. 2 dagen. Beklaagde zoide nog dat werklieden de zaak hebben moeien verraden. Verder maakte hij bezwaar legen het proces-ver baal waarin zijn naam niet juist voorkwam en zijn geboorteplaats foutief aangegeven was. C. K., hakker le Leiden, had een zijner gezellen J. Paats vóór den gcoorloofden tijd brood doen vervoeren. Beklaagde was niet verschenen De getuige Paals verklaarde dat hij het brood op don ten la3te gelegden tijd had vervoerd. Eisch f 6 of 3 dagen. II St. bloembollenkweeker te Rijnsburg was ten laste gelegd J. Cl. Hoogenduin en negen anderen aan het bloembollenpetlen gezet te hebben, zonder voor hen een ar beidskaart te hebben aangevraagd >.n een arbeidsregisler le hebben aangehouden. Beklaagde beweerde dat hij niet wist, dat hij een en ander had moeten hebben. Nu was alles in orde. De Ambtenaar nam dit laatste gaarne aan, maar de overtreding was eenmaal ge pleegd. Hij eischte nu tien geldb. van f 3 subs 1 dag voor elke boete. Fr. M. R., koopman te Leiden, had van een elfjarig meisje le Noordwijk-aan-Zee, J. Plug, een autoband gekocht voor een dubbeltje. Hij bekende, doch beweerde'niet te welen dat hij van een kind niet mocht koopen. Het was toch ook geen prijs, zeide de Kan tonrechter, wat_ beklaagde niet toegaf. Oude banden zijn niet veel waard. Het meisje kon niet zeggen van wien zij den band gekregen had. Van „den groolen onbekende" dacht de Kantonrechter. De Ambtenaar vond dezen koop van een kind allesbehalve onschuldig en eischte P25 subs. 10 dagen, met verbeurd verklaring van den autoband. J. W. C., uitvoerder van een bouwwerk te Leiden, was gedagvaard, ter zake dat htj op Zaterdag 13 Juni 23 mannen en 2 jon- I gens bedrijfsarbeid heeft laten verrichten, nu den tijd dat de arbeid moest zijn geëin digd. Beklaagde zeide telefonisch vergunning le hebben gekregen, wat de Kantonrechter betwijfelde. Voor 12. 15, 16 en 17 Juni was de vergunning schriftelijk gegeven, 13 Juni ontbrak echter daarop. De Ambtenaar merkte op dat de wet schriftelijke vergunning vordert en deze kon beklaagde niel overleggen. Hij eischte der halve 25 geldboeten van f 2 subs. 2 dagen hechtenis voor elke boele. Fr. II N. S. le Leiden, was gedagvaard voor het feit, dat hij als directeur van een conservenfahriek op een Zaterdag, na 5 uur des namiddags een achttal personen arbeid heeft doen verrichten, terwijl de arbeid op dat uur had moeten geëindigd zijn. De werk man A. Langendijk gaf dit toe, maar be klaagde beweerde noch directeur noch hoofd van het bedrijf te zijn. Zijn broeder was di recteur en die vertoefde op dat oogenblik in liet buitenland. Hij nam de leiding slechts waar. De Kantonrechter, aan wien hij dit-reeds eerder had meegedeeld, meende dal de Ambt. nu vrijspraak moest vragen. Deze wilde echter eerst nog een nader onderzoek instellen en vroeg de zaak veertien dagen te verdagen, waartoe werd besloten. De 45-jarige C. D., schoenmaker te Kat- wijk-aan-Zee, had verzuimd zijn bediende D. KI. Ouwehand op de loonlijst te plaatsen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1