HIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand v. Lelden. Leidsche Begrafenisonderneming SPORT. De heer J. Gaakeer te Stave- pisse, dio Vrijdag met paard en kar in bot sing gekomen was met een autobus en uit het rijtuig geslingerd werd en daardoor een horsenfractuur kreeg, is zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, in den ouder dom van ruim 51 jaar overleden, nalatende een weduwe en 13 kinderen.. De overledene was lid van den gemeenteraad, wethouder, ouderling der N.-H. Gemeente, enz. Te Uffelte geraakte een 10-ja- rig jongetje van den heer Perton, bij het spelen onder den auto van den heer B. uit Groningen. De chauffeur trachtte het kereltje, dat plotseling over den weg kwam, nog te ont wijken, maar dit was niet meer mogelijk. De dood trad onmiddellijk in. Over de auto-ramp bij Wage- ningen wordt nog gemeld: Volgens deskundig onderzoek is het ben zinereservoir in brand geraakt en zijn zeer waarschijnlijk de heer O. en zijn vrouw door de uitstroomende benzinedampen be dwelmd geraakt en heeft de heer O. aldus de macht over het stuur verloren. Een familielid heeft verklaard, dat de beer O. de gewoonte had de portieren van binnen op slot te doen. De houding, waarin zijn lijk in dc auto lag, wijst er op, dat hij nog getracht heeft het portier te openen. De sleutel lag aan dien kant. Te Nijmegen, op den Bergen- daalschen weg nabij* Hengstdal, is Zondag avond F. Hanselaar uit.'s-Gravenhage, toen hij op een rijwiel in de richting van dc stad reed, aangereden door een automobiel, die uit de stad kwam. Hij werd ernstig ge kwetst en is een kwartier later overleden. De auto is na het ongeval doorgereden. Het lijk is naar het Wilhelminaziekenhuis to Nijmegen gebracht. Vanwege den gemeentel ij ken dienst voor arbeidsbemiddeling te Win schoten is een eerste groep arbeiders van daar naar Heerlen vertrokken, om er in de mijnen te werken.. Deze week zal een tweede groep worden samengesteld, om ook naar Limburg te gaan. „Zoo, is je arme man overle- denl" vroeg de geestelijke aan een oud lid van zijn gemeente. „O, neen, volstrekt niet", antwoordde zij. „Maar je bent toch'in de rouw?" ging de geestelijke voort. „Ja, maar kijk eens" luidde het ant woord. „Jan ergerde mij vanochtend zoo verschrikkelijk, dat ik weer in de rouw ben gegaan voor mijn eersten man." AlpheiL Gistermiddag is een 4-jarig zoontje van B. aan den Oudshoornschenweg jfclhier in een onbewaakt oogènblik in een Moot gevallen. Toen men de kleine vermiste vond men het kind in het water liggen. De levensgeesten waren jammerlijk reeds gewe ken. Hazerswoudö. De eerwaarde heer W. H. Gispen Jr., candidaat t/d. H. dienst te Scheveningen, die het beroep naar de Geref. Kerk alhier aannam, hoopt op Zondag 20 Sept. ^s. zijn intrede te docD, na bevestigd- te zijn door zijn vader ds. W. H. Gispen te Scheveningen. Koudekerk. Door 't smelten van was op een spiriluslicht ontstond Zaterdag een begin van brand op de buitenplaats „Vre- deslust". Gelukkig was men den brand spoedig meester, zoodat geringe schade werd aangericht. Waddinxveen. Burger 1. Stand. Geboren: Casper Franciscus, Z. v. Th. Rip bn C. J. Huisman. Lconardus, Z. v. P. Wesseling en C. M. H. Mol. Marrigje, D. v. N. Metselaar en I. Rooseboom. Gehuwd: M. Eegderaan en M. Brouwer. J. J. de Knegt en M. J. van Ardenne. Gevonden voorwerpen: een rijwielbe- .lastingplaatje en een paar nieuwe kousen. Inlichtingen op het Raadhuis. Het aantal personen, dat alhier ver zuimd heeft aan de stemming voor de Tweede Kamer deel te nemen op 1 Juli 1.1., bedraagt 117. Overeenkomstig art. 149 der Kieswet zijn deze personen ter verantwoor ding aangeschreven en zullen ze, zoo niet van voldoende reden van het verzuim blijkt, worden vervolgd. RECLAME. Een 5-tal rijtuigen met familieleden was aan het stationaanwezig, benevens een Eere- wacht v. circa 30 personen. Na de aankomst werd hij door zijn oudsten broeder welkom geheeten. In de woning van zijn broeder werd hij nog toegesproken namens het Feest-oomitó door den heer W. v. d. Poll, waarvoor pater Pijpers hartelijk dank zei. Zondagmorgen stroomden een gróote menigte geloovigen de Martinukerk binnen. Met bloemen en plan ten was het Hoogaltaar versierd. Onmiddel lijk werd een welkomstlied door het zang koor ingezet en door alle geloovigen mede gezongen. Na 't Asperges me zong het zang koor onder leiding van den heer P. J. Litjens de 4 stemmige Veni Creator van Beltjene met soli. Hierna ving de Plechtige H. Mis aan, geassisteerd door pastoor Krook als Presbyter-assistens, Kap. Schoenmaker van St. Martinue als Diaken, Kap. Morsch van St. Joseph alle sub-Diaken en de Eerw. Heer vander Linden als Ceremoniaris. Het Zangkoor voerde de 3st Mis Hub. Cuypcrs uit. Na het Evangelie beklom professor De Ruyter van het Missiehuis St. Joseph te Panningen den kansel tot het houden der feeetpredicatie. Een plechtig oogènblik was het, toen de zoo talrijke familieleden de H. Communie voor de eerste maal uit de handen van den jeugdigen priester mochten ontvangen. Na dc H. Mia zong het zangkoor de 3-stemmige Priester-cantate van Ebert Fransen. De eerw. hecren en de familie gebruikten op verzoek van pastoor Krook het ontbijt in de voormafige pastorie. Van 24 was er gelegenheid den pater te feliciteeren. Des avonds had een plechtig lof plaats, waarbij assisteerden Kap. Sistermans van Midden-Beemster, vriend van den pater; Kap. Morsch en de eerw. heer P. van der Linden. Tijdens het Lof was mede in het priesterkoor tegenwoordig pastoor P. Gie- lon van Wijk-aan-Zee, die zich voor 1*1 jaar tijdens zijn kapelaanschap, in St. Martinus zoo liefderijk voor den feestteling interres- seevdo. Maandag is de prijs der melk verhoogd van 16 op 17 cent per liter. De heer S. P. Visser, organist der Ned. Hcrv. Kerk is benoemd tot organist te Breda. Katwijk. Naar we vernemen is uit de notulen gebleken, dat de Gemeentespaarbank dezer dagen 50 jaar bestaat Naar ons wordt medegedeeld achten B. en W. het oude Weeshuis in het geheel niet geschikt voor Bewaarschool, zoodat er weinig kans .zal bestaan, dat dit gebouw voor dit dgel. zal worden verbouwd. Katwijk aan Zee. De heer C. Bezemer alhier heeft bedankt voor zijn benoeming tot hoofd der Chr. School te De Waver bij Abcoude. Van de haringvisscherij kwamen te Umuidqn binnen de loggers: KW 121 met 5 last; KW 140 met 6 last en KW 163 met 8 last pekelharing Katwijk aan den Rijn. Mej. II. J. Meyc-' ring alhier is te Rotterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Noordwijk. Rijkspostspaarbank. Aan 't postkantoor alhier en de daaronder ressor- teerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1925 ingelegd f 16.72-1,62 en terugbetaald f 16.595,96. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 6104. Het beste geneesrnidd l voor een trago lever, schele hoofdpijn, verstopning en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de Ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's M-^^iilen verzekert goede werking van lever en inge wanden, en is het beste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid. Prijs per fla con van vijftig versuikerde pillen f 0.65: in apotheken en drogistzaken. 1Ö70 Haarlemmermeer. Naar wij vernemen heeft de heer D. Helder wonende te Hoofd dorp zijn benoeming tot lid van het burger lijk armbestuur voor wijk 11 aangenomen, evenals de heer H. G, Bult z'n benoeming tot lid van de pl. commissie van toezicht op het lager onderwijs. De heer J. J. G. Boot, ambtenaar ter secretarie te Hoofddorp is met ingang van 1 September a s. als zoodanig benoemd in de gemeente Nieuwer-Amfltel, alwaar hij ook vroeger is werkzaam geweest. Hillegcm. Pater J. Pijpers, van de Orde er Lazaristen is naar zij i geboorteplaats toruggekeerd om, na een studietijd van 14 jaren zijn eerste plechtige H. Mis op te dra gen. Bij do inkomst werd door velen gevlagd Poslchèque- en Girodienst. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Juli 1925 op de diverse rekeningen gestort f 97,981,65 en terugbetaald f 50.417,52. Bij den Gemeentelijken Keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Juli 1925 ter keuring aangegeven: 43 runderen, 41 kalveren, 2 schapen, 4 nuchtere kalveren, 144 varkens en één paard (noodslachting). Er werd als ingevoerd vleesch aangegeven 14.098 kilogram (rund-, kalfs- en varkens). Voor het examen hoofdakte is geslaagd P. Nieuwenhuizen, alhier. Loop der bevolking. Gevestigde per sonen: J. J. Eliveld en familie, varensgezel, van Amsterdam, Zandv.straat 18 P. B. G. den Hollander, dienstbode, van Den Haag, Bronckhorststraat 56 MO. A. Schmidt, zonder, van Den Haag, Marcellusstraat 19 W. J. Jager en vrouw, huisknecht, van Voorburg, Zuid-Boulevard 27. Vertrokken personen. M. G. Pijper, zonder, naar Haarlem, Parklaan 75 G. H. van den Berg, zonder, naar Heylhuijsen, Fran- ciscanesserklooster K. Winkel en vrouw, huisknecht, naar Leiden, Witte Singel 5 W. J. Swankhuizen, onderwijzeres, naar Ulrecht, Vondelkade 6 A. N. Fabius, ontv. registratie, naar Schiedam, Plein Eendracht No. 21. De raad dezer gemeene vergadert op Vrijdag 7 Aug., 's avonds haJfacht. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Subsidie Bewaarscholen. 3. Verzoek Atd. Noordwijk „Volksonder wijs" om voor vergaderingen gebruik te mo gen maken van een openbaar schoollokaal. 4. Conversie geldleeningen. 5 Aankoop grond van jhr. Gevers ten be hoeve van voetpad Gooweg. 6. Wegverbelering Noordwijksche gedeelte KatwijkNoordwijkerhout. 7. Overeenkomst betreffende vernietiging van door den Vleeschkeuringsdienst afge keurd vléescb. 8. Aangaan dading centrale voorziening brandstoffen. 9. Verhooging vergoeding aan leden stem- bureaux. 10. Wijziging begrooting 1925. Noordwijk-Binnen, Op den hoek Zee straatMolenstraat is een wielrijder door een motorrijder aangereden, waardoor be langrijke schade werd veroorzaakt aan beide rijwielen. De motorrijder had geen signalen gegeven. Wonder boven wonder zijn de beide berijders er met den schrik afgekomen. De politie werd verzocht onderzoek in te stellen. Zondagavond bemerkte een cafébezoe ker alhier, dat zijn rijwiel was ontvreemd. De politie stelt een ernstig onderzoek in en hoopt den nieuwen bezitter op te sporen, Op den hoek ZeestraatLijnbaanweg, heeft een aanrijding plaats gehad lusschen een met een paard bespannen broodwagen en een vrachtauto uit Hillegom. De bakker viel van de kar en bekwam een hoofdwonde. Be overige gevolgen werden door de poiitie behandeld. Zondagmiddag omstreeks 5 uur had op den hoek VoorstraatWilhelminaslraat een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, doordat de autobestuurder ver zuimde signalen te geven. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. Noordwijk-aan-Zee. Uit een garage al hier werd een rijwielplaatje ontvreemd. Po- litieondegzoek is verzocht. In de Noorderduinen werd een dame, die zich daar bevond met haar twee kin deren en een dienstbode, op oneerbare wijze aangerand door een lot nu toe onbekend ge bleven man. Men verneemt, dat de politie een onderzoek instelt. Het is jammer, dat de mooi Noordwijk sche duinen door onveiligheid worden be dreigd. Dat is nu reeds in betrekkelijk kor ten tijd den zesden keer, dat dergelijke ont moetingen plaats hebben. Opnieuw zijn bij de politie klachten in gekomen over het vertoeven van jongens en meisjes op oneerbare wijze op liet strand, waardoor het verblijf op het strand voor de overige slrandbezoekers minder aangenaam wordt'. Oegstgeest. De gemeontcraad zal in openbare vergadering bijeen komen op Don derdag 6 Augustus des avonds te 7 uur. A'geiula1. Ingekomen stukken. 2. Aanbie ding geraeenterekening 1924. 3. Onderhand- sche aanbesteding grind en bazalt. 4. Comp tabiliteit. 5. Aanvraag bestuur Chr. H.B.S. om bijdrage in de kosten voor leerlingen uit Oegstgeest. 6. Aanvrage om bijdrage koeten slootdemping. Tcrweeweg. 7. Voorstel veror dening ontslag onderwijzers bij huwelijk en leeftijd. 8. Reclame Schoolgeld. 9, Subsidieaanvraag Oranje Vereeniging voor de viering van Koningins verjaardag. Saseenheim. De raad vergadert Woens dag 5 Aug. des namiddags om 8 uur, ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Verkoop bouwterrein aan de Rusthoff- laan, van gebr. Meeuwinssen en W. Bam- hoorn. 3. Rekening Gezondheidscommissie 1925. 4. Benoeming administrateur boekhouder, Gemeentebedrijven. 5. Rapport inzake bezwaarschrift gemeen te-opzichter. 6. Bemerking Gedcputeerdo Staten op begrooting Grondbedrijf 1925. Door het wilde rijden van een fietsen den jongen werd het 12-jarig dochtertje van v. d. H. aangereden.Bij het afzenden van dit bericht was nog niet vastgesteld, of een der beentjes gebroken of gekneusd was; de dokter was niet thuis. Voorschoten. Abusievelijk is gisteren vermeld, dat de heer Ilensing tien jaar di recteur is der Zilveriabriek. Dit moet zijn: één jaar. Gisternacht is bij de fam. O., Papelaan, alhier, ingebroken. Alles is overhoop ge haaid, laden van kasten opengebroken en alles door elkaar gegooid. De inbrekcr(s) heb ben zich toegang verschaft door het open breken van een achterdeur. De familie logeerde in Gelderland en werd telegrafisch in kennis gesteld. De buren hebben niets bemerkt van on raad, alleen door het telkens dichtslaan van een deur trok men op onderzoek uit. De politie heeft de zaak in onderzoek, Wassenaar. Mej. F. H. M. v. d. Aa al hier is te Rotterdam geslaagd voor het exa men nuttige handwerken. ONDERTROUWD: C. J. Klein jm. 29 j. en M. W. Plantinga jd. 20 j. O. v. d. Veer jm. 27 j. en G. M. Looving jd. 25 j. P. v. d. Pompe jm. 28 j. en J. E. Was senaar jd. 29 j. H. G. Massaar jm. 20 j. en J .M. Susan jd. 22 j. A. v. d. Kwaak jm. 28 j. en M. H. Schouten jd. 22 j. J. v. Egmond jm. 34 j. en M. J. v. d. Zeeuw jd. 35 j. B .Broers jm. 28 j. en G. Slegtenhorst jd. 23 j. P. Selier wedr. en J. v. d. Lelie jd. A. J. v. d. Kwar tel jm. 23 j. en M J. Langezaal jd. SO j J. Doesburg Lanooy gesch. 41 j. en H. M. Canters gesch. 37 j. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 801 - LEIDEN 7797 ZEILEN. K OH DÉN ONE TON GUP. De eerste race door Holland gewonnen. De eerste race om den One TomCup heeft een prettige verrassing gebracht. Het Noor- sehe jacht „Jan II" was favoriet, doch onze Hollandsche zes-meter „Prinses Ju liana", met den wakkeren Fries, den heer Hibma aan het stuur, ging welverdiend als eerste door de finisfil Het is een belofte voor de komende races. Zeker, de kansen kunnen maar al te spoedig keerc-n, vooral ook om dat men bij zeilwedstrijden eigenlijk nooit van te voren met zekerheid den winnaar kan aanwijzen, maar toch: het blijft een feit, dat onze papieren zijn gestegen; en dat stemt tot blijdschap. De mogelijkheid, dat de One Ton Cup weer voer een jaar in Ne derland blijft, ie waarlijk niet uitgesloten. „One Ton Cup"! Ja, zoo. noemen wij de-. zen eeuwigdurenden wisselprijs f«genwoor- dig, en men denkt daarbij onwillekeurig dat het hier een door een Engelsehman uilge loofden beker betreft. Doch in werkelijkheid loert de geschiedenis van dezen prijs ons heel iets andere. Wil mon een stukje historie? Ziedaar: Do One Ton Cup is een wisselprijs, die nooit definitief in iemands eigendom kan over gaan, en heet eigenlijk Coupe du Cercle de la Voile de Paris. Daar hij echter in de eer ste jaren bestemd was om verzeild te wor den door jachtjes van één ton grootte, noem de men den prijs in Duitsehland Eintonner- pokal'en in Engeland One Ton Cup. welke benaming sedert dien alom burgerrecht ver kreeg. De coupe werd, volgens het Tijd schrift van het Nederlandsch Zeewezen, in 1898 door de Cercle de la Voile de Paris ge sticht. Reeds toen bestond de bepaling dat van elk land slechts één jacht mocht mede dingen in de wedslrijden om dezen prijs. In 1899 kwam na een uitdaging van Engelsche zijde do eerste wedstrijd tot stand, waarin het Fransche scheepje „Belouga" te Meulan er in slaagde "deze beker voor zijn land te behouden. Sinds dien is de prijs herhaalde lijk over en weer gegaan. Nu eens won Frankrijk, dén Engeland woer. In 1907 werd het karakter der wedstrijden veranderd. De beker werd van dat jaar af overgeschreven in de internationale zesmeterklasse en kreeg dra zeer groote vermaardheid. Het aantal deelnemers werd nu plots grooter. Ook Ne derland behoorde er vanaf 1910 toe. Het verloop van al die kampen meenen wij hier achterwege te mogen laten. Alleen zij nog vermeld dat van 1914 tot 1919 niet om den prijs werd gestreden in verband met den oorlog, en dat er tot heden 17 wedstrijden zijn gehouden, waarvan het volgende staatje een aardig overzicht geefl: Uitgekomen landen: wedstrijden: RECLAME. Frankrijk Engeland Nederland Duitsehland Zweden Denemarken Spanje Noorwegen Belgis Finland Zwitserland 17 14 8 7 6 6 5 4 2 gew. 4 7 1 4 1 0 0 0 0 0 0 Aan den 18den wedstrijd, welke gisteren begonnen is nemen slechts drie landen deel. Het gaat tusschen „Prinses Juliana" (Ne derland), Jan II (Noorwegen) en Illusion (Frankrijk). Zal de. Nederlandsche vertegenwoqrdigcr Hibma, die verleden jaar te Solertt, voor het eerst den beker voqr qns lar.d veroverde, op nieuw voor een zege welen te zorgen? Er is goede hoop. Dezelfde bemanning, welke ver leden jaar met de „Holland's Hope" te So lent triomfeerde slaagde er gisteren reeds in met de „Prinses Juliana" de eerste race glansrijk te winnen. De situatie is dus wer kelijk vrij gunstig. Naar men weet moet men driemaal nummer één worden om win naar te zijn. Dat er djlmaal maar drie deelnemers zijn, zeiden wij al. De. Prinses Juliana wordt ge zeild door den heer J. G. Hibma, met de hoeren Van. Campen, Doedes en G. de Vries Lepisch Jr. als helpers. Ook de builenland- sche jachten hebben een bemanning van 4 personen in totaal. De Jan II wordt ge zeild door den heer Janto Magnum IConon, de Illusion door den heer Pierre Arbaut. Het weer werkte gisteren tamelijk wel mee. De wind was aanvankelijk zwak maar nam tijdig toe. Het wedstrijdterrein was uitgelegd op de Zuiderzee in een driehoekvorm met als uitgangspunt het slartschip, hetwelk ter hoogte van do Pampus gemeerd lag. De baan was 6 mijlen lang, doch deze baan moest tweemaal afgelegd worden, zoodat de totaal-afstand 12 zeemijlen of wel 22 K M. en 225 Meter bedroeg. Te ruim kwart over één, viel het start schot, waarna de drie jachten vrijwel ge lijktijdig over de lijn gingen. Er stond een Noord-Westelijke bries, welke de zeilers half achter half aan stuurboord hadden. Na een minuut of tien ging de „Prinses Juliana' iels naar voren, terwijl hei Fransche jacht derde werd. Toen om de eerste boei ge draaid werd had Nederland een voorsprong van 40 seconden, terwijl deze daarna nog grooter werd. Tegen den wind in toonde Hibma z'n groolo bedrevenheid en lang zaam maar zeker liep hij uit. Het slartschip werd dóór hem gepasseerd met ongeveer een minuut voorsprong op de Illusion, die inmiddels tweede was geworden. De tweede helft vond bij toenemenden wind plaats. De „Prinses Juliana" bleef prachtig aan den kop liggen, doch ook do Jan II kwam nu opzetten, waardoor de Illusion op do laag ste plaais werd gedrongen. Het einde dezer eerste race was een zege der „Prinses Ju liana", hetgeen onder de niet heel talrijke belangstellenden groote geestdriit veroor zaakte. De volledige uitslag was: 1. Prinses Ju liana (Nederland) in 1 uur 45 min. 50 sec.; 2. Jan II (Noorwegen) in 1 uur 46 m. 44 si; 8. Illusion in 1 uur 47 min. 27 sec. „Zeil- en Motonportvereeniging „Leiden". Zondag hield de Zeil- en Motorsporlvc-r- eeniging „Leiden" wedslrijden op de Kager- plassen, waaraan werd deelgenomen door do Haarlemsche Zeitverecniging en door enkele ieden van de Dordlsche Zeilvereeni- ging. Er woei een stevige bries en hoewel de regen 's ochtends in stroomen neerviel klaarde hel weer legen den middag op, zoo dat het gedurende de weslrijden schitterend zeilweer was. Er werd in zes klassen gezeild. De uitslag is als volgt: Klasse I: le pr. „Zie-Zoo", eig. Schoen-, maker (Den Haag); 2e pr. „Cocktail", eig. L. Hoogenstraaten (Leiden). Klasse II: le pr. „De Jonge Kees", eig. C. v. d. Windo (Haarlem). Klasse 111: Ie pr. „Beatrix", eig. J. J. Demmenint (Leiden)2e pr. „Harmien", eig. W. Bremer (Haarlem). Klasse IVle pr. „Nel", eig. J. van Schou wen (Haarlem); 2e pr.. „Watergeus", eig. F. Paulen (Haarlem); 8e pr.-„Steur", eig. V, d. Stour (Haarlem), 1674 Klasse V.: le pr. „Nereide", eig. Huis* man (Leiden). Klasse VI: le pr. „Wapcti", eig. Breefoxt en Schippers (Haarlem). Startprijzen: „Mies", eig: Van der Vlist (Leiden), en „Wapeti", eig. Breelort en Schippers (Haarlem). Na ailoop reikte de voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen uit. daarbij de hoop uitsprekende, dat do Haarl. Z V. ook bij volgende wedstrijden van „Leiden"- aanwezig zal zijn. ZWEMMEN. De wedstrijden van „De Zijl." Naar wij vernemen gaat het met de in schrijvingen voor do volkszwemwcdstrijden van „De Zijl" nog niet vlug. Blijkbaar wacht men weer tot het laatste oogènblik. Gisteravond waren in totaal een vijftigtal deelnemers ingeschreven. Met hoeveel men- schen de H.Z. en P.O. zal deelnemen is nog niet bekend evenmin ais van de L.Z.C., dia ook haar medewerking zal verleenen. Do zwemmers dezer vereenigingen krijgen voor de beste prestaties een medaille of kunst voorwerp, doch ze staan buiten do prijzen' voor de volkswedstrijden. LAWNTENNIS. Borotra naar Amerika vertrokken. De Fransche Davis Cup-speler Jean Boro tra is reeds naar Amerika vertrokken. Zijrt Overige tcamgenooten Lacosto en Brugnon, vergezeld van hun loidcr Max Decugis, gaan' 32 Augustus aan boord. Op 3, 4 en 5 September wordt to Bostog tegen den winnaar van de Amerikaanscho zone gespeeld. SCHERMEN. N ederland—Engeland. Naar gemeld wordt zijn voorioopigo ori, derhandelingen gevoerd voor jaarlijkschd Holiand-Engeiand-wedstrijden, in Scheve ningen en Folkestone te houden. Cm den Tan Stirnm-beker. De wedstrijden om bovengenoemdell Beker zullen dit jaar den 16en Augustus te Noordwijk a. Zee worden gehouden. Even als vorig jaar wordt bij gunstig weder op het terras en bij ongunstig weder in een der zalen van het Casino getrokken. De wed strijden vangen 11 uur voorm. aan en men rekent er op, dat de schermers op het vast gestelde uur zullen beginnen. De v. Stirum- Beker moet driemaal achtereen oi vijfmaal in'het goheel worden gewonnen om in de finitief bezit van een schermer te kunnnen komen. Voor de eerste maai zijn deze wed strijden in 1919 gehouden. Lt. J. v. d. Wiel 'werd toen winnaar en hij wist ook in 1925 en 1921 de eerste plaats le behouden, zoo- dal de eerste beker zijn eigendom werd', In 1922 is een tweede beker beschikbaar gesteld. De heer N. Nederpelt van den Haag- schcn Schermbond werd winnaar. In 1923 won kapt. A. E. W. de Jong, evenals in 1925 Wint kap. De Jong wederom, dan komt deze tweede v. Stirum-Beker in zijn bezit. De K. N. A S. B. heelt dit jaar de wed strijden losgemaakt vair het personeels kampioenschap op sabel. De Techn. Comm, do opdracht, bepalingen voer de perso- rieele kampioenswedstrijden van den Bond ie ontwerpen. Nu de Commissie, die aan gelegenheid een tweetal jaren in 6ludid heeft, verwacht men na de vacaniie eenjge voorstellen, dienaangaande. In afwachting daarvan is besloten, deze bekerwedstrij den le Noordwijk a. Zee niet meer te ver binden met den wedstrijd om het nationaal kampioenschap sabel. Temeer daar locN de belangrijkheid van dezen van Stirum- Beker wedstrijd reeds een goeden wedstrijd in uitzicht stelt. VOETBAL. Om den zilveren bal. De jaarlijksehe wedstrijden le Rotterdam' om den Zilveren Voetbal, welk tornooi, zoo als men weet, als de ofiicieuze opening geldt van het voetbalseizoen, zullen dit jaar op 6, 13 en 20 September worden gehouden. Aan deze wedslrijden zullen de navolgende ver eenigingen deelnemen: Sparta, V. O. C., Ex celsior, Feyenoord, H. V V., H. B. S., Quick, A. D. OHaarlem, D. F. C„ D. H. C. en Be Quick (Gr.). Het programma luidt als volgt: 6 Septem ber a. 1011 uur: ExcelsiorD. H. C.; b. 11.1512.15 uur: A. D. O.Quick; c. 12.3Q 1.30 uur: D. F. C.Feyenoord; d. 1.45i 2.45 uur: V. O. C.H. B. S.e. 3i uur? Sparta—Be Quick; f. 4.155.15 uur: H. V. V, Haarlem. 13 September: g. 1011 uur: winnaar a; winnaar b; h. 11.1512.15 uur: winnaar cwinnaar d; j. 23 uur: winnaar'ewin naar f. (De winnaar van den wedstrijd j. is vrijgeloot en kornt daardoor direct in den eindstrijd); k. 3.301.30 uur: winnaar g— winnaar h. 20 September: eindstrijd 2.30uur: win naar jwinnaar k. BILJARTEN. De competitie in Zuid-Holland. Zaterdagmiddag werd in hotel „Victoria11 te 's-Gravenhage een vergadering gehouden ter bespreking over het competitiesystecm van de provincie Zuid-Holland, ontworpen door den heer W. II. Smit, uit Rotterdam, Vertegenwoordigd waren de vereenigingen K.R.A.Z, en Central uit Delit, 't Zuid enl Caland, Rotterdam en de 's-Gravenhaagsch< Biljart Club, terwijl adhaesiebetuiginge» waren 'ingekomen van de vereenigingen Entre Nous (Deo Haag), Biljart-Vereenigint

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7