No. 20060. DINSDAG 4 AUGUSTUS Anno 1925. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleio Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèqos- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaa i uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viscii winkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG .verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.13—f 0.22 en SCHOL a f0.14f 0.31 per pond. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Loco-Burgem. Leiden, 4 Augustus 1925. 1701 De Burgemeester en Wethouders van Lei don doen te weten dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergadering van den 13en Juli 1925, is vastgesteld de volgende verorde ning: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 3 April 1922, (Gemeenteblad no. 1$) tot be teugeling van het gebruik van tabak door kinderen. Artikel I. Na artikel 2 van bovengenoemd© verorde ning wordt ingevoegd een nieuw artikel, lui dende als volgt „Art. 2bis. Het is een kind beneden den leeftijd van .veertien jaren verboden op don openbaren weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats tabak, sigaren of sigaretten te rooken of tabak, sigaren of sigaretten bij zich te hebben." Artikel II. In artikel 4 wordt in plaats van „artikel gelezen: „de artikelen 2 en 2bis." Aan artikel 4 wordt toegevoegd eèn nieuw tweede lid, luidende als volgt „De rechter kan de voorwerpen, den ver oordeelde toebehoorende, waarmede de overtreding is gepleegd, verbeurd verkla ren." Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advies der Gezond heids-Commissie, dd. 12 Juli 1926, No. 16/27, in zijne openbare vergadering van den 13eu Juli 1925 N. C. DE GIJSELAAR, Burgehi. VAN STRIJEN, Secretaris. Zijnde deze verordening aan do Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 20/29 Juli 1925, B, No. 1118, (2e afd.) G. S. No. 123, in afschrift mede gedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4en Augustus 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, AUG. L. REIMERINGER, Weth." loco-Burgemeester, j VAN STRIJEN, Secretaris. -1702 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kenni3, dat de be slissing op het verzoek van de N.V. F. Pieck's Manufacturenhandel, om vergunning tot uit breiding van de fabriek van gemaakte goe- jeren, in het perceel Leege Werfsteeg Nos. 810, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie H. No. 3300, is verdaagd. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden' 4 Augustus 1925. 1700 HINDERWET. - Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de missive van Gedeputeerde Sta len van Zuid-Holland van 27/31 Juli 1925, waarbij zij berichten, dat eien commissie uit hun midden ten Raadhuize te Leiden zal zitting houden naar aanleiding van de door het Departement van Oorlog- voorgenomen inrichting van een werkplaats voor schoen makers in de Wittepoorïkazérne te Leiden, op het perceel kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie A. No. 217. Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat op Vrijdag 14 Augustus 1925, des na middags le halfvijf uur ten Raadhutee alhier gelegenheid zal worden gegeven om ten overstaan dier Commissie bezwaren tegen de voorgenomen inrichting-van genoemde werk plaats in te brengen. AUG. L. REIMERINGER. Weth. lo.Burgemeester. 7" VAN STRIJEN, Secretaris. L Leiden, 4 Augustus 1925. 1699 Bewijs van uoed zedelijk Bedrag. C In het Maandblad voor Berechting en Re- cla9seering vinden wij 't volgende: De kweslie van het Bewijs van goed ze- a lij >s een stap verder gebracht, doordat wederom een groole gemeente, n.l. •-^iden, ertoe is overgegaan het verouderde «tarre systeem, dat meebracht dat steeds dhe opgelegde straffen, hoe lang ook ge- en, op zulk een Bewijs werden vermeld, •si ,v<SrvlinE?n door een nieuw en. soepeler stelsel. I, vermelden hier eerst het schrij- vn" den.Directeur van den Gemeente lijken Diensl voor Sociale Zaken, den heer Wijkmans, aan den Burgemeester, waar door de aangelegenheid is aanhangig ge maakt en toegelicht: Leiden, 12 Mei 1925. Hooggeachte Burgemeester. Meermalen komt het voor, dat bij sol- licilatie naar een betrekking bij groote bedrijven, maatschappijen enz. vereischt wordt overlegging van een bewijs van goed gedrag. U weet op welke wijze de uitreiking alhier geschiedt. Men vult een aanvrage in op het bureau der bevolking, brengt haar bij de politie, deze informeert bij den Officier van Justitie van het Arron dissement waarin de geboorteplaats van den aanvrager gelegen is en verstrekt, nadat de inlichtingen ingekomen zijn, ge gevens aan de Secretarie of de Afd. Mili taire Zaken, welke dan het bewijs al of niet voorzien van de mededeeling „be houdens dat hij zich schuldig gemaakt heeft aan en daarvoor onherroepe lijk veroordeeld is door.... totaf geven. Nu komt het herhaaldelijk voor, dat sodert het gepleegde feit, door welks ver melding het bewijs zijn waarde verliest, zoo'n lange lijd verloopen is, gedurende welken de aanvrager zich goed gedragen heeft, dat men toch niet meer kan spreken van een persoon van slecht gedrag. Bovendien zult U het met mij eens zijn, dat eenmaal de tijd is aangebroken, waar op schuld vergéven wordt en het niet mag bestaan dat iemand, door het plegen van con of ander strafbaar feit daarvoor moet blijven boelen. In vele gemeenten nu beslaat er een Commissie door den Burgemeester inge steld (daar het bewijs van goed gedrag door den Burgemeester wordt afgegeven) die hem adviseert tot al of niet afgifte van een blanco bewijs in gevallen zooals hiervoor genoemd. Daar het herhaaldelijk bij mijn Dienst voorkomt, dat bewijzen van goed gedrag moeten worden overgelegd bij eventueele sollicitaties en enkele malen de kans van slagen wegens het niet kunnen bekomen van zulk een bewijs voor personen, die wel een verloden hebben maar thans ge- ruimen tijd gunstig bekend slaan, uitge sloten is, heb ik de eer U beleefd in over weging te geven ook te Leiden over te gaan tot het instellen eener Commissie voor de beoordeeling van het zedelijk ge drag van personen, die met de Justitie in aanraking zijn geweest. Met de moeste hoogachting, Uw Dw. dn. (w. g.) WIJKMANS. Het resultaat van dit schrijven is geweest dat een regeling inderdaad is tot stand ge komen, die echter eenigszins afwijkt van het tot nu toe gebruikelijke systeem, en die daarom bijzondere aandacht verdient. Het Leidsche stelsel is, dat niet een Commis sie wordt gevormd om den Burgemeester over de aangevraagde Bewijzen van goed zedelijk gedrag te adviseeren, maar dat twee daarvoor geschikte ambtenaren voor het uitbrengen der adviezen zijn aangewe zen. Aldus. Elke aanvrage wordt door de Politie met wat haar bekend is en met op gave van de eventueele vonnissen, gezon den aan den Referendaris der Gemeente secretarie, Chef der Afdeeling Algemeene Zaken, die de stukken, vermeerderd met zijn oordocl over het at of niet blanco ver-, strekken van het Bewijs van goed zedelijk gedrag, doet toekomen aan den Directeur van den Gemeentelijken. Dienst voor So ciale Zaken, die eventueel nog een aanvul lend onderzoek doet plaats vinden door zijn „straatcontroleurs". Zijn deze beide autori teiten het over het al of niet verstrekken van oen blanco bewijs eens, dan wordt de beslissing aldus genomen. Bestaat er ver schil van meening, dan wordt de kwestie aan den Burgemeester voorgelegd met de beide afwijkende adviezen Dit ambtelijk samenstellen van het ad vies maar door ambtenaren die voor der gelijk werk speciaal geschikt zijn is een belangwekkende nieuwigheid in de ontwik keling van het vraagstuk der Bewijzen. Voor Leiden is de keuze van den eenen Ambtenaar van bijzondere beteekenis, om dat de Directeur van den Gemeentelijken Diensl voor Sociale Zaken sedert jaren is de secretaris van do Afdeeling Leiden van het Genootschap, die dus zijn 3poren ruim schoots verdiend heeft in dit soort werkl Wij mogen Leiden gelukwenschen met haar besluit. Haagsche kinderen in Lelden. De Kinder-Oranjebond te 's-Gravenhage onder leiding van den heer Kettenis aldaar, maakte heden een uilslapje naar Leiden, vergezeld door de Muziekvereeniging „Klein maar Dapper" mede te Den Haag. Beide vereenigingan zijn gerecruteerd uit den arbeidersstand en hebben ten doel de liefde voor het Oranjehuis te bevestigen en te versterken. Behalve de ongeveer 250 kinderen met oranje getooid waren ook vele ouders en familieleden met extra-trams van de N. Z. II. T. M. alhier, aangekomen. Na dat men in Leiden was uitgestapt ging het in optocht naar „Oud-Hortusmoht" aan den Witle-Singel, dat door den eigenaar een feestelijk aanzien was gegeven waarbij de Oranje- en de nationaile kleuren predo mineerden. „Klein maar Dapper" speelde van af de muziektent vaderlandsche liederen. Terwijl de jongens en meisjes, zicli-verma akten in schommel en draaimolen en van de andere in dezen tuin aanwezige attracties profi teerden, zaten de ouderen onder de waran da of hier en daar in den tuin verspreid. Men bleef er tot den namiddag en toen het uut van scheiden sloeg, was het voor velen nog veel te vroog. Mej. C. A. de Vos alhier is te Utrecht geslaagd voor liet examen Fransch M. O. (akte A). Mej. A. P. M. Schretlen alhier is te Rotterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Woensdag 5 Augustus gedenkt J. v. d. Linden, boekbinder, den dag. waarop hij vijftig jaren werkzaam zal zijn ter boek binderij der firma H. J. Labree, Lange- brug 1. 's Rijks Etiinografisch Museum alhier heeft van mevr. de wed. M. A. C. Goslings— Tydeman cn kinderen alhier, ten geschenke ontvangen een door Chincezcn. vervaardigd, met fraai snijwerk versiercj ameublement, be staande uit; 1 gouden spiegel, 1 bank, 2 fauteuils, 4 stoelen,-1 tafel, 1 vitrine en 1 hoekkastje. Geïnventariseerd als serie 2071. Aan de schenkers is de dank der regoering betuigd. Gisternamiddag te ongeveer G uur zou een vijfjarig jongetje, Piet D van de stoep der ouderlijke woning aan de Haarlemmer straat naar den overkant oversteken om met een kameraadje te spelen toen een vier wielig motorrijtuig aan kwam waarop hel ventje niet liad gelet. De 'bestuurder der auto, in dienst bij de Bename-Maalscliappij Bens, remde uit al zijn macht doch kon niet voorkomen dat de kleine wwd aangereden. Gelukkig liep het geval nog al goed af en kreeg het jongetje slechts een niet gevaar lijke verwonding aan de kuit. De Eerste Hulpdienst was spoedig ter plaalse en de verpleegster van dien Dienst verbond het knaapje. Gisteravond had in de machincloods bij het Station een ongevht plaats dat, hoe- wet het zich moeilijk deed aanzien, nogal gun3lig allicp De ma'Chinist E. J. D. ge raakte met zijn schouder bekneld tusschen een buffer en oen buffer-huls waardoor liet rechterschouderblad on de rechterarm wer den gekneusd. Mevr. dr. S, StarCkLoeber verleende de eerste geneeskundige hulp. De main had veel pijn, doch gevaarlijk waren de verwondingen niet. Hot welbekende Don Kozakken koor, dal Zaterdag scheep gaat naar Amerika, zal Donderdag- on Vrijdagavond een uitvoering geven in „Zomerzorg". Men zie de adver tentie. Donderdagmiddag zal liet gazelschap, bestaande uit 14 personen, te 2 uur A half drie, in open landauwers een rijtoer maken door de slad. Hei nienwe Kabinet. Naar aanleiding van tegenovergestelde geruchten, debit de „Standaard" mee, dat haar met stelligheid bekend is, dat voor builenlandsche zaken niemand anders is aangezocht geworden dan degene, die ten slotte bonoomd werd Cjhr. mr. Van Kanw- beekl. De hear Charles Joseph Ignace Marie Welter is 6 April 1880 in Den Haag geboren. Na de H.B.S.-jaren volgde de studie voor ingenieur le Delft en toen ook deze volbracht was, begaf de heer Welter zich naar Ned.- Indië, waar hij spoedig in dienst van het gouvernement trad. AL derde commies van het departement van binnenlandsch bestuur kwam hij in 1902 in dienst. Na drie jaar volgde zijn be noeming lol adsp.-conlroleur B.B., in de re sidentie Pekalongan, terwijl in 1906 zijn bevordering tot controleur afkwam. In 1908 werd de lieer Weiier tijdelijk geplaatst aan de algemeene secretarie, een jaar later ge volgd door zijn benoeming tot hoofdcom mies. Reeds na een jaar was hij referendaris weer een jaar laler, in 1911, adjunct-in- specleur voor agrarische zaken. In dat jaar werd de heer Weiter ziek, zoodat hom een jaar verlof naar Europa werd verleend. Hij lierslelde hier spoedig en werd in 1912 tijdelijk le werk gesteld aan het Departement van Koloniën hier n- lande. Na weer teruggekeerd te zijn naar Java, werd hij in 1915 ter beschikking gesteld van de algemeene secertarie. Twee jaar la ter werd hij aangesteld als een der secre tarissen van het gouvernement van Ned - Indië. In 1918 volgde zijn detacheering op het bureau van den directeur van binnenl. bestuur in verband met de voorgenomen her vorming van bet bestuursstelsel. Dc heer Welter werd in 1919 benoemd tot le secretaris van het gouvernement en eenige maanden later tot algemeen secreta rie van het gouvernement van Ned.-Indië. Hij werd als hoofdambtenaar belast met de voorbereiding der reorganisatie van het In stituut der Rqgentecb apsraden In funi 1924 werd hem een 11-maands- verlof naar Europa verleend. Nauwelijks eenige maanden in Nederland, ontving hij bij Kon. besluit x'an 27 October ƒ.1. de be noeming tot lid van den Raad van Indië. Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk. De president opent de zittingen der nieu we weak bij de 17de zitting met de voor lezing van psalm 23 Hij herdenkt don feest dag van H. M. de -Koningin-Moeder, aan wie dc Synode gisteren een telegmphischc gelukwcnsch heelt gezonden. De Synode besloot j.l. Zaterdag eene com missie in le stellen voor liet onderzoek naar de geestelijke verzorging van gemeenten, wier zielental belangrijk is gestegen, welke commissie tevens zal hebben te onderzos ken, of met het oog op de grootste gemeen ten wijziging in de reglementen, bepaalde lijk in het reglement op de buurlgemeenten noodig zal zijn. Tot. voorzitter en tot. secretaris van deze commissie benoemd de president de H. H. dr. Slolemaker de Bruine en dr. Niemeyer, terwijl de andere leden door de Alg. Syno dale Commissie zullen worden aangewezen uit voordrachten in te dienen door de lterkc- raden van Amsterdam, 's-Gravenhage cn Rotterdam en door dc commissie van advies voor de geestelijke belangen der Limburg- sche mijnstreek. Dc heer Barbas bespreekt hel rapport der commissie aan welke was oi>gcdragen, nieu we wegen en samenwerking te zoeken tus- sohen hen die thans op hel terrein der pen sioen-verzekering werkzaam zijn, len einde eenigermale 4e voorzien in dat deel van den nood der ontoereikende pensioenen, dat bij het in werking treden van het reglement open zal blijven. Deze commissie, bestaande uit de H.H. A. B. le Winkel, mr. O. J. Ho- gerzeil, G. W. Mortier, J. Barbas en D. Boer, geefl in overweging: lo. eene permanente commissie le benoe men, beslaande uit vertegenwoordigers dier organen welke thans uit fonds of collecte voorzien in den nood der emerili-predikan- ten en predikantsweduwen en weczen, om in opdracht van de Synode zooveel mogelijk tc bevorderen, dat meer deze geldon voor dit doe:l beschikbaar komen en de beschik bare gelden zooveel mogelijk effect sorlce- ren. 2o. Aan liet besluur van het tonds Mortier mede le deelen, dat de Synode bel op Imo gen prijs zou stellen, wanneer vanwege dat fonds een yerzekeringsmogolijkheid werd tot sland gebracht voor plaatselijke ge meenten om liet aan de prcdikanlsplaals verbonden rijkscmeritaatspensioen aan te vullen tot b.v. f1500, behoudens heigeen men te wachten heeft uit liet Synodaal Hulppensiocnfonds. 3o. De vraag onier de oogen le zien. of niet een doel der vacature-golden, mot name. indien er op werd aangestuurd, dal overal de minima op den ligger vermeld worden, voor dit doel in het fonds. Schraal ste zou kunnen worden gestort, hc.tzij dan, dat daaraan zou kunnen voorafgaan eene gehoele wijziging van de vergoeding voor vacature-diensten, hetzij hiermede alleen behoorlijk gesalarieerde predikanten zouden worden getroffen 4o. Eonigc wijzigingen aar. tc brengen (door de commissie geformuleerd) in bet reglement van het fonds „Schraalste", hier op neerkomend dat uit dit fonds in zekere ge.val'len toelagen voor predikanten zouden kunnen worden uitgekeerd aan den pen sioenraad als premie-betalingen ten luin- inen name. oJ i De Synode wit in hel sub 3 voorgestelde niet treden'en i3 van' oordeel dat het sub 4 bedoelde dc strekking van het fonds „Schraalste" geheet vsu karakter zou doen veranderen. Maar de punten l en 2 worden door haar aanvaard. Derhalve wordt aan de Alg?- meenc Synode commissie opgedragen eene commissie voor deze aangelegenheid le be noemen, aan welke jn het hijzonder wordt opgedragen zich in verbinding le stellen met liet fonds Mortier len einde eene vrr- zekerings-mogetijkheid te sshepitcn voor ge meenten, om het rijks-emeritaal9pcnsioon aan te vullen. Vervolgens wardt behandeld een conoepl- huishoudelijk rogleovenl ingediend door de» pensioenraad. De rapporteur de heer Tarn- mens heelt eenige opmerkingen daarover gemaakt, welke ter kennis var den pen sioenraad zullen worden gebracht. Daarop rajrporleerl dr. Slolemaker dc Bruine over drie stukken, betreffende dc po sitie van dc Waalsche gemeenten. De clas- sikalle vergadering van Amsterdam ver zoekt, het daarheen te leiden dat deze ge meenten worden teruggebracht tot de posi tie eener clgssis. De minderheid van de classikals vergadering van Brielle verzoekt door reglementswijziging verandering te brengen in de bestuursmacht, die de Waal sche Hervormden bezitten. De classikale vergadering vaak Utrecht diende een derge lijk verzoek in. De oommissie merkt op, dat hetzelfde onderwerp door de Synode van 1924 is behandeld. De minderheid der commissie zou wel gaarne in de richting van de voorstellen gaan, door het vraagstuk aan de orde te stellen, doch zij vereenigl zich met het ge voelen der meerderiiead dat de stukken, zoo als zij zijn ingediend, geen aanleiding moe ten geven tot voortoopig aan te nemen wets voorstellen. Overeenkomstig dcae conclusie wordt zon- BINNENLAND. De nienwe minister van koloniën. De derde Katholiekendag te Den Haag be* jonnen. De „Prinses Juliana" wint de eerste race om den One-Ton-Cup. BUITENLAND. Briand gaat morgen met Chamberlain praten over het veiligheidspact De nitsetting der Dnitschers ait Polen. De Amerik. arbeiderspartij verbreekt dé relaties met de z.g. „derde partij". der hoofdelijke stemming besloten. Ten slotte komt in behandeling het rap port over de kerken der Walden zen, waarbij de heer G. E. M. Picard, die als secretaris van de Waalsche commissie van nabij met de toestanden der .Waldenzen bekend is, eenige waardevolle mededeel in gen doet. Uit die mededeelingen blijkt, da-t vooral het onderwijs eene brandende quaeslie i9 voor de Vallei-bewoners, omdat vele scholen door de regeering gesloten zijn. Derde Nederlandsche Katholiekendag. Gisteravond is £o 's-Gravcnhal b de 3o Nederlandsche Katholiekendag geopend met een begroetingsavond, aangeboden door het bestuur van de Diocesanen katholiekendag in het Bisdonr Haarlem. Onder de talrijke aanwezigen waren Mgr. Schrijnen, bisschop van Roermond, de burgemeester van Don Haag, mr. J. A. N. Patijn, pastoor Van Dam deken van Den Haag, verscheidene Eersto- en Tweede-Kamerleden. De voorzitter van het uitvoerend comité, dr. L. N. Deckers, sprak een welkomst woord. Mgr. Schrijnen, die onder applaus hot podium bckiora, zeide wel geen opdracht tc l'.ebbei) ma.a^ stellig te spreken in den geest van het Nederl. Episcopaat wanneer li ij zijn vieugde uitdrukte met de begroe ting op dezen avond en met de groote op komst. Het Nederl. Episcopaat stelt het op hoogen prijs, dat alles, wat het voorschrijft, door het katholieke volk - nauwkeurig wordt opgevolgd. Dc kracht van het katho lieke geloof ligt in de erkenning van het gezag. Spr. dankte van harte voor de ge trouwe volgzaamheid van heb katholiek© volk aan de bisschoppen'en hoopte, dat het in de toekomst steeds getrouw zal blijvea aan het hem door God geschonken gezag. Door eensgezindheid cn volgzaamheid heeft men groote successen bereikt. De vrij heid op onderwijsgebied is verkregen en de sluitsteen daarvan is de katholieke univer siteit. Helaas telt deze nog slechts drie fa- cnlteiten. Aan u, aldus spr., de taak, om dit gemis zoo spoedig mogelijk aan ta vullen. Burgemeester Patijn hield hierna eert rede waarin hij. o.m. zeide: Het is dc dorde maal, dat een Katholie kendag wordt gehouden en als plaats ■daarvoor hebt u gekozen onze gemeente. Deze keuze verwondert mij niet, wanneer ik bedenk, dat vaD de 360.000 inwoners, a*e 's-Gravenhage bij de laatste voikïtelling ia 1920 bezat, er ruim 100.000 katholiek wa ren. En als hoofd van het bestuur dezer gemeente is het mijn aangename plicht u welkom te heetcn. Tot de beste overleveringen van het Ne-" dorlandsche volk behoort de eerbiediging van de vrijheid van geweten tot dc zwart ste :bladzïjden in onze geschiedenis die, wel ke gewagen van inbreuken op dat beginsel^ In onze gemeente zijn die inbreuken niet talrijk en niet groot geweest. Te allen tijde 13 hier de r.-lc. godsdienst beleden kunnen worden, "zij het in dc kapellen der katho lieke hier gevestigde vreemde gezanten. Thans zijn er 18 R.-K. kerken cn 5 zijn ia aanbouw I Spr. schetste kort de bcteekcni# van de R.-K. instellingen enz. - Verder voerden nog het woord pastoor v. Rijckevorssel uit Batavia en kanunnik Jansson uit Utrecht. - Do avond werd opgeluisterd door een koor van dames en heeren met begeleiding van een strijkorkest onder leiding v«va pastoor "W. P; H. Jansen. Ned. Ver. tot afschaffing v«n Alcoholhoudende dranken Leeuwarden is de 90ste algemeen* vergadering gehouden van dc Ncd. Verecni- ging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken. Aan de algemeene vergadering ging een congres vooraf, waarop een drie tal onderwerpen werden behandeld De heen A. Brandt, ingenieur bij de Ncd. Spoor wegen te Utrecht en voorzitter van Spoorweg Onthouders Ver. (S. O. V.) rele* reerde over „Alcohol cn Snelverkeer" waar bij hij een aantal stollingen vefdedtigde. De hoer P. v. d. Meuten van Zeist, alg**

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1