No. 20057. LCIDSOH DAGBLAD, Vrijdag 31 Juli Tweode Blad. Anno 1925, UIT DE RIJNSTREEK. Leidsche Begrafenisonderneming UIT DE OMSTREKEN. Alphen. De heer N. C. Schouten alhier la le 's Gravenhage geslaagd voor het examen hoofdakte. Mej. W. H. Bijiama alhier ie te Utrecht geslaagd voor het examen Engel9ch L. O. Een 6-jarig meisje van De K wilde zich achter een rijdende auto vasthouden. Zij struikelde echter en daar zij niet dade lijk losliet, werd zij een eindweeg» meege sleurd. Het bleek, dat zij zich nogal ernstig bezeerd had. Dr. de O. legde het eerste ver band. Naar wij vernemen heeft de Kcrkeraad der Geref. Gemeente thans definitief be sloten tot ljet bouwen van een nieuw kerk gebouw in den Hoorn. Het gebouw, dal plaats zal bieden voor 400 a 450 personen, zal aan de Van Grijpc3teinslraal verrijzen. De grond ervoor is al reeds aangekocht Alkemade. Burgert. Stand. Ge- >oren: Adrianus Tilus, zoon van Adrianus Cornelis Bocxe en Catharina van der Zwel. Ondertrouwd. Franciscus van Rijn, jon., oud 33 jaar en Adrians Maria Slingerland jd. oud 31 jaar. Overleden: Johannes Bens, oud 83 jaren. Anlhonius Matthias van Velzen, oud 60 j. Huberlus Petrus Duivenvoorden, oud 8 j. Boakoop. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van 26 arbeiderswoningen al hier, waren de laagste inschrijvers de heeren Haaksman en Hageslein, te Hoek van Hol land met f 72.877. Voor het Mulo-examen, diploma A, is te Rotterdam geslaagd D. A. Kosten, al hier. Bodegraven. In den loop der week heb ben zich in onze gemeente de volgende per sonen gevestigd: C. P. den Uyl, zonder be roep. C. de Borsl, boomkweeker. J. Blom, dienstbode. H. L. Muller, onderwij zeres. Vertrokken zijn: J. D. Mulder, slagerskn. P. de Jong, zonder beroep. Wed. J. Uil- tenbogaard, zonder beroep. C. Griffioen, zonder beroep. S. van Drimmelen en gez., gasfitter. E. S. Pijnacker, huishoudster en W. de Wit, veehouder. Burgert Stand. GeborenAnna Alida Maria, dochter van J. de Wit en A. M. van Schaik. Jan. zoon van W. Koolwijk en D. van Vliet. Levenloos kind van P. J. Vonk en C. Jacobi. Overleden(te Kockengen) Mairelje Hagen doorn, wed. P. de Lange, 73 jaar. Getrouwd: S. Groeneschij. 25 jaar en H. A. v. d. Kley, 25 jaar Kerkelijk bericht voor Zondag Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en nam. hall ze ven uur ds. G. H. Beekenkamp van Leiden. Gerei. Kerk v.m. 10 uur en nam half ze ven uur ds. Chr. Bruins van Breukelen. Geref. Gem van. 10 en nam. half zeven uur, preeklezen. Woensdag heeft de zangvereeniging „Zanglusl" deelgenomen aan den Zangers dag van den Ring Gelderland van den Bond van Chr. Zangvereenigingen. Gezongen werd in de eerste atdeeling. Het verplichte num mer was „Ontwaken' van Leo Mens, terwijl als vrij nummer het .Salve Regina" was ge kozen. Het gelukte „Zanglusl" om met 324 punten een eersten prijs te behalen. De prestaties van den directeur, de heer K. J. de Beun, werden algemeen zeer geprezen. De dag werd verder gezellig in Ede door gemaakt en besloten met een gemeenschap- .pelijk diner. Onze plaatsgenoot W. van Dissel slaag de voor het diploma Mulo A. Mej. H. L. Müller, alhier is te Ariihem geslaagd voor onderwijzeres. Koudekerk. De CSir. zangvereeniging „Koudekerksch Gemengd Koor" behaalde pp het zangconcoura te Ede in de tweede af- deeling een eersten prijs met 316 punten. Leiderdorp. Gemeenteraad. Aanwazig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen kan de voorzitter, de heer Klaver, roededeelen, dat de Van der Doesstraat overal de vereischte breedte heeft, en dus aan de voorschriften voldoet. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: 1. Verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden; u-it bijlage 6 van dat verslag, waarin een overzicht is vermeld van den druk der belastingen in 26 gemeen ten, deelt de voorzitter mede dat de belas tingen in Leiderdorp 'het laagst zijn. 2. Een missive van Ged. Staten, waarbij wordt medegedeeld dat de uitkeering van de wet van 1897 voor deze gemeente la vastge steld op f 6102.90. 3. Twee missives van Ged. Stalen, ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot wijziging der begrootingen 1924 en 1926. 4. Een missive van de Gezondheidscom missie te Alpher. aan den Rijn ten geleide van de begrooting van die Commissie voor 1926 en waaruit blijkt dat het aandeel van Leiderdorp dat jaar wordt geraamd op f 44,28* tegen f 60,76 in 1925 en zijn B. en iW. voornemens eerstgenoemd bedrag op de begrooting voor 1926 te plaatsen. 5. Het halljaarlijk9ch verslag van den Keuringsdienst van Waren te Leiden, waar uit de voorzitter eenige mededeeüngen doet. 6. Het verslag van den Vleeschkeurings- dh list, waarin o. a. sprake ia van een nieu we wijze van vernietiging van afgekeurd vee en vleesch. waarvoor reeds voor stellen bij Burgemeester en Wethouders zijn ingekomen, die, alvorens den Raad hierom trent voorstellen te doen, eerst advies zullen inwinnen .'van den directeur van het Open baar Slachthuis te Leiden. Al deze stuiken .Worden voor kennisgeving aangenomen. 7. Nog is Ingekomen een verzoek van de Chr. Oranjevereeniging alhier om een sub sidie voor elk schoolgaand kind uit deze ge beente, voor het a.e. kinderfeest ter geie- terdieJd van den verjaardag van H. M de Korr'.Tn. B. en W. stellen voor een subsidie te ver te enen van f040 per leerplichtig kind, waarvoor op de begrooting reeds een bedrag ia gereserveerd. Aldus besloten. 8. Eea missive van Ged. Staten, waarin wordt verzocht in de nieuw vastgestelde Bouw- en Woningverordening eenige wijzi gingen aan te brengen, zooals door den In specteur van de Volksgezondheid in diens mede daarbij gevoegd advies, zijn aangege ven. B. en W. stellen voor de gevraagde wij zigingen, welke door den voorzitter en wet houder Splinter nader worden toegelicht, en die betreffende den aanleg van straten, de voorziening van drinkwater uit de water leiding en afmetingen van bouwblokken aan te brengen. Conform het voorstel van B. en W. begoten. Alvorens tot wijziging der begrooting over te gaan wordt op voorstel van den voorzit ter eerst behandeld het verzoek van het be stuur der Chr. H. B. S. te Leiden om een bij drage in de koelen voor het onderwijs aan die school over 1923, zijnde een bedrag van f 26,26 per leerling. B en W. stellen met de meest mogelijke vrijmoedigheid voor om uit een billijkheidsoogpunt, de gevraagde bij drage te verleenen en wel voor 7 leerlingen, uitmakende een bedrag van f 159,71, zijnde een der opgegeven leerling in deze gemeente niet woonachtig. Conform het voorstel van B. en W. besloten. Daarna wordt Mnige wijziging in de be grooting aangenomen en het betrekkelijk model D. vastgesteld. Atenu leggen B. en W. de door den ont vanger opgemaakte rekening van 1924 over met hun daarop betrekking hebbende ver antwoording. die door den voorzitter worden voorgelezen. De rekening, die 14 dagen voor een ieder ter lezing ligt, wordt daarna voor- loopig vastgesteld in ontvang op 169.128,40 en in uitgaaf op f 63.681,45 en alzoo mei een batig saldo van f 5443,95, hebbende de weihouders, zich overeenkomstig de wet van stemming onthouden Vervolgens wordt op voorstal van den voorzitter de verordening- houdende de voor schriften voor de openbare middelen van vervoer van de agenda afgevoerd, daar de Gezondheidscommissie vooraf nog gehoord moet worden. Ten slotte wordt op voorstel van B. en W. de door de Gezondheidscommissie overlegde rekening over 1924, goedgekeurd in ontvang op f 2373,55, in uitgaaf op f 1609,44', en al- zoo met een batig saldo van f764,10*. Daar de rondvraag niets opleverde wordt de vergadering door den voorzitter ge sloten Oud-Ade. Door den gemeente-veld wachter W. alhier is van den veehouder J. H. v. d. P. zijn jachtgeweer in beslag geno men, aangezien deze zich jagende in het wei land bevond zonder voorzien te zijn van een jachtakte. Tegen hem is proces-verbaal op gemaakt. Rijpwetering. Alhier geraakte het 2-ja- rig zoontje van den heer B. H. Duivenvoorde op onverklaarbare wijze te water. De moeder had zich even in huis begeven en bemerkte •dat haar zoontje verdwenen was. Na zoeken vond men het knaapje dood in de Poel ach ter de woning liggen. Men kan zich de ont steltenis der moeder begrijpen. - Waddinxveen. Voor het mulo-examen diploma A is te Rotterdam geslaagd J. J. Kreupeling, alhier. -Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur leesdienst nam. half zeven (doopsbediening) ds. de Geus. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Jonker van Schiedam. De speldjesdag voor Herwonnen Le venskracht, in deze gemeente gehouden, bracht f 57,10 op. De hier gestationneerde kommies eerste klasse de heer W. de Jong, is met ingang van 1 Aug. a.s. overgeplaatst naar Maaxssen, om In gelijke functie te worden werkzaam ge steld. Woubrugge. Gemeenteraad. Met den voorzitter, burgemeester Bau- ma-nn zijn aanwezig de heeiren Van Dam, Boot, V romans, Van Leeuwen en De Vette, terwijl later ter vergadering komen de heeren Van 't Riet en Lieveree. Na opening der vergadering door den voor zitter worden de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen en onveranderd vastge steld. De voorzitter doet hierop mededealing van eenige ingekomen stukken o.m. missive*» van Ged. Staten tot goedkeuring van ver koop van grond aan A. van 't Wout au D. van der Laan en eene wijziging der begroo ting 1924, alsmede eene beschikking van den minister yan Onderwijs, Kunsten sa Wetenschappen, waarbij eeuw vergoeding wordt verleend van 1880 voor het hoofd schap der cursussen voor heahalings- an vervolgonderwijs over 1931, 1933 an 1938. Vorenstaande stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Voorts geschiedt mededeeling van een* op 86 Juni jd. plaats gehad hebbende opne ming der kas en boeken van den gemeente ontvanger. Alles werd in orde bevonden. Ds rekening en verantwoording van da Gezondheidscommissie te Alpfaen aan den Rijn wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Naar aanleiding van een drietal adressen van de Ned. Herv. Kerk te Hoogmad*, Bode Spruitenburg en N. Th. van Wleringen om te voorzien In de overtocht over da Noord- Aa, tijdens de vernieuwing van de daarover liggende brug, wordt na eenige discussie be sloten om de wijze van voorziening noodbrug of pont over te laten aan B. an W. en te bepalen 'dat het aandeel der ar meen te in de kosten daarvan hoogstens f 90 mag bedragen. Op een verzoek van mej'. wed. A. J. Heenk om restitutie van de helft der ovar 1928 be taalde hondenbelasting wegens vertik wordt afwijzend beschikt, aangezien de ver ordening eene dergelijke afschrijving nist toelaat. Mede wordt afwijzend beschikt op een verzoek van M. J. Mooren om verlaging van zijn aanslag in het schoolgeld wegens vermindering van zijn inkomen, omdat met deze vermindering reeds was rekening ge houden. Het suppletoir kohier op de Hondenbelas ting voor het dienstjaar 1925 beloopende f 23 60 wordt onveranderd vastgesteld. Aangeboden wordt de gemeenterekening voor hel dienstjaar 1924. De gewone dienst beloopt in ontvang f 99.061.09, in uitgaaf f 81.428.44 en sluit dus met een batig saldo van f 17.632.65. De kapilaaldicnst beloopt in ontvang en uilgaaf f 3749.10. Mede worden den raad aangeboden de balans en Verlies- en Winstrekening van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf en Eleclricibeilsfoedrijf. Het laatste bedrijf le verde een winst op van f 2297.63®, het eer ste een verlies van f 1305.95. Al deze stuk ken worden ter onderzoek gestold in handen eener commissie, waarvan tot leden worden benoemd de heeren Bool, Van Dam en De Vette. Door den voorzitter geschiedt mededee ling dat het gemeentebestuur er in geslaagd is, eenige leeningen tot een bedrag van f 105.030 met een rentepercentage van vijf drie vierde tot zes en een half procent te converleeren in eene van vijf een vierde procent, h pari. Tevens zal een nieuwe lee ning ad f 16.000 worden afgesloten voor de vernieuwing van de brug over de Does. Voorlezing geschiedt van hel betrekke lijke geldlecningsbesluit, dat daarna met &1- gemeene stemmen wordt vastgesteld. De ge meente heeft door deze conversie in de eer ste jaren een voordeel van f 800 k i 900 per jaar wegens minderen rentelast. In verband hiermede worden levens vastgesteld de noo- dige wijzigingen der begrooting 1925 tot een bedrag van ruim f 128.000, welke tengevolge van bovenstaand besluit moeten plaats heb ben. Mede worden nog een drietal andere comptabele besluiten, groot f 420.104.31 en f 13.600 met algemeene stemmen vastge steld. Hel eerste punt der agenda verzoek van A. J. van der Voorn, om teruggaaf van de helft zijner afkoopsom van een electrisohen kabel, dal aangehouden was, wordt thans "als laatste aan de orde gesteld. B. en_W. ad- viseeren om afwijzend op het verzoek te be schikken. Nadal de raad over deze aangele genheid in besloten vergadering is gegaan, wordt na heropening het voorstel van B. en W. met 5 legen 2 stemmen aangenomen. Tgen stemden de heeren Lieverse en Van Leeuwen. Niels meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door den voorzitter geelden. Het zal wel onder de zeldzaamheden behooren. dat men weet wie de laatste eer aan een betovergrootvader heeft bewezen. In het bekende Rijnlandsch geslacht Van Leeuwen is dit bewaard gebleven. Deze week brachten wij een bezoek bij. den heer Jan van Leeuwen Wzn., land bouwer te Almkerk (voorheen te Nieuw- veenj en werd ons uit de familieverzame ling getoond een document uit het jaar 1806. Aangezien dat geslacht zulke wijde ver- taklapgen heeft in deze omgeving, zal hel zeker velen interesseeren het stuk te lezen. Ook andere families vinden de namen hun ner voorvaderen, welke den lijkstoet volg den. Het stuk luidt: „Begravenig Cedulle behoorende tot het Lijk van Leendert van Leeuwen in Loeven President van het Gemeente Bestuur te Aartanderveen. Gestorven binnen Aarlanderveen, voomt. den 26e September 1806. Begraven aldaar den 2e October des sel- ven Jaars. „Vrienden" (en bloedverwanten): „Jan van Leeuwen Lz. Klaas van Leeuwen Lz. Dirk van Leeuwen Lz.' Leendert van Leeuwen Lz. Basüaan van Leeu wen Pieter F. van den Steen Jan Baas Leendert van Leeuwen Jan Lz. Leendert Baas Leendert van den Steen Pieter Vollebregt Cornelis van Geest Arij van Leeuwen Jan van Leeuwen Jz. Jan Vollebregt Gerrit van Leeu wen Jz. Arij Vollebregt Leendert van Leeuwen Jz. Arij Stigter Gerrit Ouds- hoom Klaas de Vet Koraiaan Groe- neweg Marijnus van Alenberg Jan Kerkhoven Bartholomeus Pierart Cor nelis Kroon. Den Weledels Heere Com. Clant, schout van Aarlanderveen. D'Hear Cornells van der Lee Jr., secretaris van Aarlanderveen. Den Weleerwaarde Heer Elbertus Nieukerk, Bedienaar des Goddellj- ken Woords alhier. De Heer Oomelis van nis Zwart D' Heer Cathaninus Samuel Leeden van 't' Gemeente Bestuur: Teu- nis Zwart D'Heer Cathanimus Samuel van Kerkwijk Cornelis de Graauw Mattheu» Vermei). Kerkeiaad: Rocu» Lipzius Arij van Hameien Jan de Goijer Dirk ds Groot Arij Baas Willem Stigter Teunis de Vos Jan Fredrik Waas Jan van Benten Jan de Bruijn Hermanu* Joosten Leendt Lievaart Pieter Blonk Com. Schellingerhout Arij y. Pruija- sen Am. Molkanhoer Jan Woerde Lucas van den Heuvel. Dragen: Jacob Verhoog Com. Klaijn Wm. Groeneveld Pr. Groeneveld Hendk. ds Vries Gerrit WHlemae Maartje Huysman Sacharia* van da Geer Jan Meijerwijk Frans v. Schaik Jan Haak Arij van Wieringen. Heksluiters: Pieter VeTlooiJ Albeit Bpilts Dirk ScheUingerhoot Begraven bij mij ondergeteekands, Aan spreker van Aarlandarveen op do. als vo ren 1806". (was gat.) J. V. IJZENDJJK. Zwammerdam. lerkll beiilttt HgQODfltr&otscb'^K'Bt. (Kcl I Zondag morgen, te halfelf, da. Rappoid. tv Qhrist. iiiiiunnmiMiliia „Xinat den Heere" alhier, behaalde Woeas<iag op bet groots aang-conoou» te Eds, een senten tdQ v&a het geheele concourt en verwierf daardoor den eereprijs, uitgeloofd door H.M. de Koningin. Het bestuur der Vereeniging voor Ohr. Nat. Onderwija, benoemde tot onderwijzer aan de Ohr. School (Molenbuurt A 82) hoofd de heer A. R. Koster, alhier, den heer S. de Vriea, thans in gelijke betrekking werkzaam te Nieuwendijk (N.-B.) Kerkelijkbé"richt, voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, v.m. 10 uur en 'a avonds 7 uur ds. Kloots. öeref. Kerk, v.m. 10 ea 'a avonds 7 uur da. Wiaaink Rem. (Geref.) Gem. half elf, da. Rappold. Burgerlijke Stand. Overleden Sophia Kornelia Opdam, 82 jaar, ongehuwd. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 861 - LEIDEN 7797 Haarlemmermeer. Burg. Stand. Geboren: Jan, Zoon van J. Kulk en G. Zorge Gerarda Johanna, D. van G. J. dg Tello en G. Kok Gerrit, Z. van H. Horsman en C. A. van Engelenhoven Anlhonie, D. van G. Markus en M. de Leeuw Jacobus, Z. van A. C. Snlerse en C. van der Laan Teune, D. van J. Daim en C. van der Schrier Geerlruida Ca tharina, D. van R. E. Scheltinga en M. van Leeuwen Bartholomeus Petrus. Z. van A. van der Peet en E. Vink Antonia Ja- coba. D. van G. H. van Diest en M. P. Kok Willem, Z. van A. Verhoeve en J. A. van Gerven Lydia Wilhelmina, D. van J. van der Linden en A. E. Troost Aren- dina, D. van C. J. Millenaar en A. Stout Helena Maria, D. van N. A. de Heij en G. Scheunhage Nicolaas Jacob, Z. van H. Koningen en G. N. Immink. Ondertrouwd: C. Pronk 28 j. en A. Bak ker 23 j. J. P. C. G. Hetem 24 j. en W. van der Tol 23 j. G. van Tol 24 j. en J. W. de Kuijper 24 j. Gehuwd: W. Bloemer 26 j. en T. Ver hoeve 20 j. W. Korthals 26 j. en G. van Maasdam 20 j. P. J. van der Hooft 30 j. en M van Geffen 26 j J. van Lier 24 j. en A. Boomhouwer 20 j. Overleden: Jelle Rienk. 15 j. Z. van R. P. Offringa overl. en C. J. Gunst Hen drik, 24 dagen, Z. van J. Kulk en G. J. Schalk Jacobus 41 j.. Z. van A. van Bergen an C. Blonk, overl. Theuntje Levering 74 j., echtge. van J. Koreman Willem Jan 2 j.. Z. van J. Smits en Y. Jonker Maria Joanna 2 j., D. van C. A. van der Geest en A. M. Kraglwijk Wil lem 2 uren. Z. van A. Verhoeve en J. A. van Gerven. Een 6-lal damea en heeren reden Woensdagavond in een auto, komende uit den Haag op den Sloterweg alhier, met het doel naar Amsterdam te gaan. Een der da mes bestuurde de auto; ter hoogte van het dorp Nieuwvennep gekomen geraakte de dame door onbekende oorzaak plotseling haar stuur kwijt, met het gevolg dat de wa gen eerst tegen .een boom reed en daarna in de wegsloot terecht kwam. De inzittende per sonen werden allen uit de auto geslingerd en kwamen in een weiland terecht. Een der da mes verwondde zich daarbij vrij ernstig, zij werd naar Nieuwvennep vervoerd en door dokter Schreuder verbonden. Het gezelschap is later, na bekomen te zijn van den schrik, per gehuurde auto naar Amsterdam gebracht. De deerlijk gehavende auto is uit de wegsloot gehaald en naar Amsterdam vervoerd. Gemeenteraad. De Raad van deze gemeente vergaderde Donderdagmiddag onder voorzitterschap van den burgemeester Mr. A. Slob. Aanwezig wa ren alle leden, behalve de heer Bras. Na de gebruikelijke vaststelling der notulen en mededeeling dar ingekomen stukken werd eervol ontslag verleend aan mej. A. J. H. R. Osting ate gemeentevroedvrouw ter stand plaats Aalsmeerderdijk en in haar plaat* be noemd mej. N. A. Verkerk te Barendrecht Tot lid van de plaatselijke commissie van toelicht op het lager onderwijs ontstaan we gens het vertrek van dokter J, Smit, werd benoemd zijn opvolger, de heer H. G. Bult, arts te Hoofddorp. Aan den heer C. J. Verbeek te Hoofddorp werd ontslag verleend als lid van het bur gerlijk armbestuur en in zijn plaats benoemd de heer D. Helder aldaar. Op verzoek van het bestuur der Chnste - lijke H.B.S. to Leiden werd een bijdrage ver leend voor 2 leerlingen uit Haarlemmermeer, die deze school hebben bezocht in 1928 tot een gezamenlijk bedrag van f 86.02. Uit d* mededeeling van den voorzitter bleek dat deze bijzondere inrichting voor middelbaar onderwijs in genoemd jaar w«rd bezocht door 86 leerlingen, welke-met elkaar een schoolgeld hadden opgebracht van f 9600, terwijl d» exploitatie-rekening sloot met een tekort van 12200. In hetzelfde jaar hadden ook S leerlingen uit Haarlemmermeer de openbare H.B.S. in Leiden bezocht, voor wie uit de gemeenteka* aan het gemeentebestuur van Leiden per leerling ruim f 170 werd betaald. Goedgevonden werd een leening ad f 360.000, welks in 1933 met sen financieel* instelling te 's Gravenhage wa» gesloten ad 6 pot, om t* zetten in een leening ad 6 pet. bij dezelfde Instelling. Met het oog op de vaststelling van de reke ning over den dienst 1984 werden eenige be sluiten van af- en overschrijving goedge keurd. Een vrij uitvoerig* discussie werd gevoerd over het voorstel van-B. en W. om in te trek ken het besluit van den Raad van 6 Maart 1916 waarbij waa bepaald dat aan openbar» •obolen, waar volgens de wet slechts sen of twee personen werkzaam behoeven te zijp, een onderwijzer of onderwijzeres als assistent kan worden toegelaten, indien en zoodra hel aantal leerlingen op een éénmansschool min stens 30 en op een tweemansschool minstens 60 bedraagt. Ten slotte werd het voorstel van B. en W, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Machtiging werd verleend om den bouw van een nieuwe onderwijzerswoning voor het hoofd van de openbare lagere school no. 8 nabij Bennebroek te gunnen voor een bedrag van f8893 aan de aannemers P. Bakker le Nieuwvennep, F. H. J. Prins te Hoofddorp en D. Bakker te Nieuwvennep. Op het verzoek van het hoofdbestuur van de Noord-Hollandsche vereeniging Het Willo Kruis, besloot de raad een bedrag van f 179.47 beschikbaar te stellen voor dekking- van het tekort over 1924 op den onlsmet- lingsdienst van Haarlemmermeer. Medewerking zal worden verleend om teD behoeve van Jan Klootwijk, landarbeider wo« nende 1e Nieuwvennep een rijksvoorschol Ij verkrijgen ad f 3600 voor den aankoop van een plaatsje aldaag; teven3 werd hem tot dat doel een perceel gemeentegrond in koop toe gezegd ad 36 cent per vierk. M. ter grootte van ongeveer een kwart hectare. Goedgevonden werd de in 1918 aange kochte woning voor den gemeenteveldwach ter le Abbenes te verkoopen voor een som van f 2625 en het opstalrecht van den grond tegelijk over 1e dragen. Het ligt in de bedoeling een der woningen, geslicht door de woningbouwvereeniging „Patrimonium", door den veldwachter 1e la ten betrekken. Bij de rondvraag verzocht de heer Scheffcr bescherming van een plantsoentje te Zwa nenburg en een spoedige behandeling van een voorstel tot regeling van het georgani seerd overleg. HUlegom. Aanbesteed is het wedcrop- bouwen van het burgerwoonhuia van den heer J. A. van der Zanden aan de Hoogc- werfstraat, dat op Pinkster-Maandag in asch werd gelegd. De uitslag was als volgt: Q, J. Janssen f 2983; Joh. Seysener k Zn. f 3350; firma van der Jagt f 3390; Gebroo- dèrs Ransdorp f 4490. Alle inschrijvers wo nen te Hillegam alleen de laatste te Lisse. Bij deze aanbesteding werd uitgehouden het schilderwerk en de electrificatie. Katwijk-aan-den-Rijn. De slechte uit komst der teelt van bospcen in 1924 hebben de tuinders niet doen afschrikken om toch dit seizoen het zoo algemeen bekende Kat- wijksche product weer in massa te teclen. En gelukkig. Want nimmer was er zoo'n vraag naar dit artikel ala in dit seizoen. Vooral voor het buitenland wordt veel ge vraagd en legen zeer goede prijzen. Hieruit blijkt alweer hoe weinig men te voren be kijken kan. Naar we vernemen willen de ouders van het meisje, dat dezer dagen bij de mu ziektent het sleutelbeen brak, de muziek- vereeniging aansprakelijk stellen voor de schade door dit ongeval veroorzaakt. Katwijk aan Zee. Hel lijk, Donderdag ochtend uit zee aangespoeld is door de fa milie herkend en gebleken te zijn van mej M. N. uit Rotterdam, Zondag bij het baden in zee te Hoek van Holland verdronken. De heer C. Bezemer, le onderwijzer a de Herv. School IV alhier, is benoemd tol hoofd eener Chr. School te De Waver, bij Abcoude. Ten postkantore alhier kunnen worden afgehaald de navolgende brieven en brief kaarten, die wegens onvolledig adres enz. niet besteld konden worden. Brieven: Corne lis Schaap, Katwijk Zee: van Mechclen, Utrecht; Leidsch Dagblad, Leiden. Brief kaarten: Bergsterfe, Bergedorf; Boom, Conri- nis; Meijer, Hamburg; Hermeier, Berlin; Es sen, Stuttgart; Vergouw, Seppe. De gisteren gehouden slrandevangeli- satie was niet zoo druk bezocht als de vorige keeren. De eerste spreker was ds. Voorsieegh van hier, die tot onderwerp zijner rede kooi de op dezen datum vallende herinnering van de Verwoesting van Jeruzalem (30 Juli) 7d. jaren na Christus. Spr. liet eerst zingen Ps. 106 1. Juist toen dit lied beëindigd was, kwam' èen vliegma chine aan, die koerste precies over de verza melde schare en vloog laag, waarom de spr, voorstelde om nog een vers te zingen en wel het 8e vers van denzelfden Psalm. Dan zou intusschen de vliegmachine wel voorbij zijn. Aldus geschiedde. Na de rede, die met zeer veel vuur uitge sproken was, werd gezongen Gez. 189 4. Hierna traid ds. Kouwenhoven naar voren die liet zingen Ps. 26 4 en zijn hoorders toe sprak naar aanleiding van het Spreuken- woord: Die Mij vindt, vindt het leven en trekt een welgevallen van den Heere, Spr. 8 vers 86. Na de rede die met groots aandacht ge volgd werd, werd gezongen Ps. 118 10, waarna de vergadering na dankgebed uiteen ging. Het bestuur van de Vereeniging „De Verpleging" vergaderde gisteravond In „Ca- 8a Cara" met enkele garagehouders, die hun biljetten Inleverden voor het rijden met ds aan te koopen ziekenauto. Uit de biljetten en de daarna gevolgde besprekingen bleek, dat geen overeenstemming met het bestuur, in den geest der gehouden vergadering op Maandag jl kon verkregen worden. De vereeniging zal nu zelf een auo voor ziekenvervoer aanschaffen en deze bij een der garagehouders stallen. Zoo Is dan einde lijk deze zaak ook voor elkaar. Da Kaag. Kerkelijk bericht, Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te Heit uur, ds G. de WIS; van Kamperland. Llsse. De heer R. M. van der Sijfl alhier is geslaagd voor het Mercurius-dlploma boek houden. Noordwijk. Kerkelijk bericht, Nod. Protestantenbond: Zondagmorgen, da, A. H. Haentjens, van Haarlem. Gevonden voorwerpen: Een mes, eed oeintuur, een beursje met inhoud, twee dv. mestasehjes, een tebakzak, een parapluie,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5