No. 20053. MAANDAG 27 JULI Anno 1925. Officieele Kennisgeving. I Aan den gemeentelijken vischwinkel, Viscbmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELV1SCH a f 0.10-f 0.23 en SCHOL a f 0.10—I 0.26 per pond. AUG. L. RElMERINGEn, STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. KUNST EN LETTEREN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelatonnement belangrijk lageren pnja. Kleine Adverlenliên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eveutueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ...-r,X0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.36 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Weth. Loco-Burgem. Leiden, 27 Juli 1925. 1108 Poolsch tarief van invoerrechten en Jegalisatiekcsten voor certificaten van oor sprong voor Polen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden verzocht ons de yclgende beriohten te willen opnemen: Vanaf 26 Mei j.l. is in Polen een belang rijke wijziging van het tarief van invoer rechten in werking getreden, waardoor een ©root aantal artikelen aan verhoogde rech ten zijn onderworpen. Voor loopende contracten leverde deze plotselinge tariefsverhooging veel bezwaren op en gaf aanleiding tot verschillende klach ten. De Poolse he Regeering heeft echter thans in „Staatsblad" No. 69 van 13 Juli jl. onder No. 488 een decreet gepubliceerd,, volgens hetwelk artikelen, welke besteld zijn tus- schen 1 Maart en 19 Mei j.l. in landen, fewaarmedo Polen handelsverdragen heelt afgesloten, (wat onder meer met Nederland het geval is) kunnen worden toegelaten on der de oude tariefsvoorwaarden, indien be doelde goederen voor 12 October a.s. de Poolsche douanekantoren bereiken. Om van dezen maatregel gebruik te kun nen maken, behooren de buitenlandsche af zenders binnen 15 dagen na het in-werking- treden van dit besluit de volgende gegevens te verstrekken aan de Poolsche consulaire ambtenaren in het buitenland: le. specificatie der bestelde waren met opgave van naam en adres der bestellers; 2e. kwantiteit en gewicht der waren; 8e. waarde der goederen volgens- bestel ling; 4e. termijn van levering; 5e. de douane-kantoren, waar de goederen ingeklaard moeten worden; 6e. overlegging der origineele contracten, of nolarieele afschriften daarvan, en der documenten, welke bewijzen, dat de waren tussohen 1 Maart en 19 Mei besteld zijn. De Poolsche consulaire ambtenaren zul len de documenten aan het Ministerie van Handel en Nijverheid te Warschau moeten toezenden. Het ontbreken van juiste documenten zal tot gevolg hebben, dat de oude tariefsvoor- ;waarden niet kunnen worden toegepast. Het decreet, dat op 13 Juli j.l. gepubliceerd is, trad 3 dagen later in werking. Bij het Departement van Arbeid, Handel On Nijverheid zijn verschillende klachten ingekomen over de zeer hooge kosten, welke door de Poolsche Consulaire ambtenaren hier be 'lande in rekening worden gebracht voor het legaüseeren van certificaten van oorsprong. De verschuldigde kosten bedroe gen 1 pCt. van het factuurverdrag, evenwel met een minimum van 17,65 gulden en een maximum van 64 gulden. Een en ander heelt aanleiding gegeven in overleg te treden met den Minister van Buitenlandsche Zaken, welk overleg er toe geleid heeft, dat Hr. Ms. Gezant te Warschau opdracht heeft ontvangen zich ter zake met de Poolsche Regeering in verbinding te stellen, ten einde een verlaging van de betreffende legesgelden te bepleiten. Thans kan medegedeeld worden, dat de Poolsche regeering aan' haar consulaire ambtenaren instructies- heeft toegezonden, waardoor vanaf 1 Juli j.l. voor het legali- Beeren van certificaten van oorsprong nog wel 1 pCt. van het factuurbedrag mag worden geheven, echter met dien verstande, dat het minimumrecht teruggebracht is tot 2 Zloty (1 gld,) en het maximum tot 50 - Zloty (25 gld.). Woningbouwvereniging „Ons Doel". In de laatstgehouden ledenvergadering van bovengenoemde Woningbouwvereeni- ging kwam bij de behandeling van het (vieirie bouwplan ter sprake het geringe be drag, dat de Regeering thans nog slechts (oestaat tot stichting van Woningwetwonin gen, waardoor het den bouwvereenigingen onmogelijk wordt, behoorlijke huizen voor haar ïeden te bouwen. Met algemeene stemmen werd aangeno men het voorstel van den heer J. G. Val- kenburgh, inhoudende: „De Woningbouw- yereeniging „Ons Doel", gehoord de ter ver gadering gehouden besprekingen over nog te bouwen woningwetwoningen, is van oor deel, dat de woningen, welke de Regeering thans toestaat te bouwen, te klein zijn voor .©en gezin, om er behoorlijk in te huizen, zoodat er vele leden zijn, die om deze re- fjwuen geen woning kunnen betrekken, of- ^fchooa .verandering van woning voor hen in vele gevallen noodzakelijk is; en ver zoekt den Nationalen Woningraad, er bij de Regeering op aan te dringen, een anderen weg in te slaan met haar Woningpolitiek. Winkelsluiting op R.-K. feestdagen. Door den Ned.. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St.-Francis- cus van Assisië", afdeeling Leiden, is aan het bestuur van den R.-K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" een schrijven ge zonden,, waarin wordt gevraagd er bij de R.-K. winkeliers en niet het minst bij haar leden er op aan te dringen op den feestdag van O. L. V. Hemelvaart de zaken gesloten te houden, waardoor zoowel werkgever als werknemer gelegenheid hebben hun gods dienstplichten naar béhooren te vervullen. Harmonie-Gezelschap „De Post". Gisteravond gaf onder groote belangstel ling bovengenoemde vereeniging in den tuin van café „Zomerzorg" een concert. Precies op tijd werd aangevangen met het eerste nummer Radio" (pas redoublé) van W. v. Heeren, waaruit reeds dadelijk bleek, dat de leiding van dit orkest bij den heer Van Bolderdijk in goede handen berust. Van de overige nummers voor de pauze verdienen bijzondere vermelding „Wilhet- mina" van Louis Bayer en „Jeunesse et Gloire" van J. Meuria, twee nummers, waar mede op het j.l. gehouden concours te Dordrecht een eerste prijs werd behaald. Het hartelijk applaus-, dat na elk num mer uit de talrijke aanwezigen opsteeg,, was dan ook alleszins verdiend. Ook na de pauze werd het programma vlot afgewerkt; alle nummers werden wel luidend en beschaafd ten gehoore gebracht. Aan het einde van het programma werd den directeur hulde gebracht voor zijn goede leiding. Het dient dan ook gezegd, dat hij het orkest, dat in alle partijen goed bezet was, steeds in handen had. Na een loegiftje keerden de vele muziek liefhebbers voldaan over den mooien avond huiswaarts. Een onderscheiding aan prof. Einthoven. De Belgische Académie de Médecine te Brussel heeft lot eerelid benoemd prof. dr. W. Einthoven, alhier. Ongeluk met doodelijken afloop. Hedenmorgen had in een der fabrieks- lokaliteilen van de dekenfabriek van dc firma J. Z. en Zn. aan den Oude-Singel een droevig ongeluk met doodefijken afloop plaats. Toen de 26-jarige meester-spinner Willem W., wonende in de Formosastraat alhier, bezig was reparaties le verrichten aan een drijfriem, terwijl deze in volle werking was, werd hij plotseling gegrepen door de as van de poelie, die den ongeluk kige meesleepte in haar omwentelingen en waardoor hij telkenmale beklemd raakte lusschen deze as en het plafond. Gc-lukkig trad de dood bijna onmiddellijk in; zijn lijk werd later vreeselijk verminkt van tus6chen de machines gehaald. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. De politie doet onderzoek, of van eenig schuldmisdrijf sprake kan zijn. Aan de Academie voor Beeldende Kun sten te 's Gravenliage is geslaagd voor het vierde leerjaar de heer Henk Wennckers, al hier. Voor hot notarieel examen, tweede ge deelte, is geslaagd do heer J. G. Horrée, al hier. Met ingang van 3 Augustus a.s. zullen de godsdienstoefeningen van de Remon- strantsch-Geref. Gem. alhier weer in het •kerkgebouw dier Gem. worden gehouden. Zaterdagmiddag had in „Meyendell" wederom een buitenbijeenkomst plaats van de theosofische loges van Leiden, Den Haag en Wassenaar, die door vele leden en be-- langstellenden bezocht was. De voorzitter, ie heer J. van der Ploeg, leidde de bijeen komst. Mej. C .Verhey van Wijk, van de Leidsche Loge, hield een causerie over het onderwerp „Onze omgang met de natuur". Na gezellige gedachlenwisseling werd een pic-nic gehouden. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur had in het Noordeinde eeh botsing plaats tusschen den 49-jarigen wielrijder H. alhier en een luxe auto, bestuurd door baron Taets van Amerongen uit Renswoude. Met een gapende hoofdwonde werd de heer H. opge nomen en in het wachtlokaal van de ka zerne binnengedragen, waar hij door den Eerste-Hulpdienst verbonden werd. Per rij tuig werd hij daarna naar zijn woning over gebracht. Men verzoekt ons mede te deelen, dat do lieer W., die Vrijdagavond nabij de Wii- helminabrug op zulk een ongewenschte wijze een- bad nam, niet door den heer v. D. uit het water werd gehaald, doch door de brugwachters van de Wilhelminabrug, die den drenkeling ijlings met een bootje te hulp schoten en hem weer op het droge hielpen. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 19—26 Juli 166 volwas sen personen, 6 kinderen, totaal 171 per-, sonen. - Het Koninklijk Palcis aan het Noordeinde in Den Haag zal van 29 Juli tot nader bericht voor de publieke bezichtiging zijn opengesteld. Te Rotterdam is gearresteerd de kantoorbediende der 1ste klasse der Pos terijen, H.A. de R. Deze ambt pleegde reeds een maand fraude ten nadee.e der Rijks postspaarbank. Wanneer iemand een be drag op zijn spaarbankboekje kwam stor ten, schreef hij het juiste bedrag in op het boekje, doch op zijn eigen re'gistcr boekte hij een lager bedrag. Het verschil behield hij voor zichzelf. Zoo had hij een inlage van f 1000 met f 100 in zijn register verant woord en de resteerende f 900 ten eigen bate aangewend. In totaal heeft hij zoodoen de een bedrag van f 2100 verduisterd. Het feit werd ontdekt, 'doordat een der inleg gers een bedrag opvroeg, dat hoogcr was dan de registers der (Rijkspostspaarbank aanwezen. Daardoor was argwaan gewekt en werden de boeken van den verdachte ten deze onderzocht. De man is ter beschik king der Justitie gesteld en overgebracht naar het huis van bewaring. Een ruitentikker heeft eenige nachten geleden veel schade veroorzaakt in I het Willemsparkwcgkwarlier, te Amster dam. Des nacht om kwart voor twee begaf de wijnhandelaar de heer Sickman, die zijn zaak gevestigd heeft op den hoek van de Van-Brec-straat en Banstraat, zich ter ruste, toen hij plotseling een doffen knal hoorde. Uit het raam kijkende,, zag hij een persoon, die zich langzaam in de richting van de Johatfnes-Verhulst-straat verwijder de. Het bleek, dat deze persoon in koelen bloede een winkelruit had ingeworpen van een tegenovergelegen kruidenierszaak van Vana. Een klinker werd later in de étalage gevonden. Nauwelijks was de wijnhandelaar te bed of hij hooide in zijn eigen winkel een hevig geraas van glasscherven. Toen hij ging kijken, trapte hij in het glas. Ook hier was een groote spiegelruit ingeworpen en er was bovendien in den winkel veel schade aangericht. Dienzelfden nacht viel nog een spiegelruit van de firma Dikker en Thijs, gevestigd op den hoek van de Van Eeghenstraat cn Jacob Obrechtstraat als slachtoffer. In alle drie de gevallen werd een gebroken straatsteen gevonden. Nergens is iels gestolen. De politie zocht dien nacht nog de omgeving af, doch vond niets. (.„Tel.") Gistermorgen is op den M u i- derstraatweg te Amsterdam een, verschrik kelijk ongeluk gebeurd. Een man reed op het fietspad, terwijl achter hem in een mandje een kindje van 3 a 4 jaar gezeten was. Daar achter reed de moeder. Plotse ling kwam -het rijwiel van den man in een hoop mul zand terecht en door den schok viel het kind er uit. Het gebeurde vlak voor een zwaren vrachtauto, geladen met melk bussen van een Am9terdamsche melkinrich ting. De tijd voor den bestuurder was te kort om het stuur om te werpen of le rem men. Het ongelukkige kind, dat op den rij weg gevallen was, werd door d» wielen ge grepen en gedood. Het tragisch ongeval ge beurde onder de oogen van de moeder. De 37-jarige meesterknecht L. O. v. d. Weert bij de vuurwerkfabriek te Maartensdijk, die zeer ernstige brandwon den bekwam, is in de Rijksklinieken te Utrecht overleden. Hij laat een vr/j groot gezin achter. De overledene stond als een bekwaam vakman bij de directie der Pyro- technische aangeschreven. Hij was bestuurs lid van den Ned. Fabrieksarbeidersbond. Op den Woudenbcrgschcweg te Zeist, kwam de onderwijzer De M., uit Maarsbergen, met een motorrijwiel bij het uitwijken voor een automobiel in het land naast den weg terecht. Hij on zijn broeder 1 werden weggeslingerdde onderwijzer ge raakte met het hoofd tusschen het zadel en stuur_ beklemd, waardoor hij een gapende wonde en een hersenschudding bekwam. In levensgevaarlijken toestand is hij per po litieauto naar het ziekenhuis vervoerd. De duorijder is licht gewond. Werd dezer dagen gemeld, dat een dochter van den veehouder B., te Zwaagdijk, bij het voederen van een aan tongblaar lijdende koe, een pink was afge beten, thans is hetzelfde ongeluk haar j'ongsten broer cverkomen. Hetklinkt watwei deoh, maar wat men dezer dagen te zien krijgt aan het strand der Zuiderzee, aldus ,,De TeL", op ongeveer 5 K.M. afstand van de stad, geeft, zij het op bescheiden schaal, toch wel sterk den indruk, dat Kampen een bad plaats is geworden. Het aantal strandstoe len bedraagt geregeld vele honderden en het krioelt er van kinderen, 'die rondwan delen in het zilte nat. In menigte zijn er tentjes opgeslagen, welke als kleedkamer dienst doen en tevens als beschut*.big tegen den zonnebrand. Consumptietenten ontbre ken ook niet, terwijl strijkje® en zaugge- zelschappen de pret komen .verhoogen Met autobussen en janpleziers worden do badgasten voor matig tarief geregeld aan gevoerd en teruggebracht, in voorocroiiliug is de bouw van een badhuis en verdere maatregelen tot meerder gerief en attractie. M e j. B. t e E p e, isVrijdagavond bij het ophangen van wascligoed in den tuin bij haar woning, door den bliksem getroffen en gedood. W. N. uit Nijmegen, die zich bij het dui ken in dc vrij ondiepe zweminrichting te Epe ernstig heeft verwond, is in het zie kenhuis te Utrecht aan de gevolgen over leden. Gisteravond heeft i n d e „H c- melrijken", te Woensel, een moordaanslag plaats gehad. De 20-jarige A. C. J. Br., ge wezen kantoorbediende te Eindhoven, had n.l. tot voor eenigen tijd omgang gehad met dc 21-jarige Wilhelmina B., fabrieksarbeid ster, wonende in de Heemskerkstraat te Woensel. Na de Eindhovensche kermis had het meisje de verkeering afgemaakt, waar over bij den jeugdigen Br. groote verbitte ring was gerezen. Volgens zijn eigen be kentenis had hij getracht het meisje le ver gelen door in Den Ilaag werk te zoeken. Gisteren echter was hij naar Woensel te ruggekeerd, waar hij Wilh. B. ontmoette. Toen het meisje op zijn vraag om dc ver keering met hem weder aan le knoopen, een weigerend antwoord gaf, viel hij haar aan met een geopend mes in de hand. In de hierop volgende worsteling bracht Br. het meisje een diepe steekwonde toe in~rechler- bovcnarm en bor9t. De politie arresteerde j den dader. I Br. logde op het commissariaat van politie een volledige bekentenis af, waarin hij verklaarde het voornemen te hebben gehad oai het meisje le dooden en daarna zelf moord te plegen. Het slachtoffer van den aanslag, dat niet levensgevaarlijk werd gewond, is naar liet ziekenhuis overgebracht. De Vr ij denker s vereeniging ,,Do Dageraad" hield gisteren tc Heerlen een protestmeeting tegen het optreden van de R.-K. geestelijkheid en verschillende autoriteiten tegen do vrijdenkers in do mijn streek. In tegenstelling daarmede is reeds geruimen tijd onder do Zuid Limburgsche Katholieken een krachtige beweging gaan de tegen de actie van de vrijdenkers. Een Vereeniging van enkele R.-K. Limburgers, had een soort dreigbrief gezonden aan den burgemeester van Heerlen, w.n rin verzocht werd de vergadering te verbvden, daar aa- ders de ,,Lign", de Vereeniging, zeiven zou weten op te treden. Met het oog hierop en ook in verband met de plaats gehad hebbende verkiezings relletjes was een groote politic-macht aan wezig uit do Rijksveldwaeht ei de maré- chaussée van de geheele mijnstreek. De toe gangen tot de meeting, die werd gehouden op een terrein van de social'stische coöpe ratie „Glück Auf", werden stieng door de politie bewaakt. De commissaris van poli- tio uit Heerlen en Kerkrade en de wacht meester der znaréchaussée waren op het terrein aanwezig. De bijeenkomst, die door een 300 a 400 personen werd bijgewoond, had echter een ordelijk verloc;.. Aanwezig waren vertegenwoordigers vau de afdeelin- gen Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Haarlem, Arnhem, Zutphen, Yiaardingen en Roermond/De heeren Hoving Constants en Hyman Croiset spraken de vergadering toe. De sprekers laakten de houding der gees telijkheid en van sommige autoriteiten, die de vrije mcebing wilde smoren en de be volking van Limburg tegen de vrijdenkers ophitsten. Na afloop van de vergadering werden de vrijdenkers door politie begeleid, qaar het station gebracht. In Heerlen zelf deed zich niets bijzonders voor. D c 59-j arige vrouw van den trambestuurder Van Dijken, te Groningen, is ten gevolge van de warmte ineengezakt, toen zij op bezoek was bij eeD familie aan het Gedempte Zuiderdicp cn ic aldaar over leden. Vlaamsche humor. Henri Delafaree, een overgewaaide I'ianscbe, met schoonc, beleefde woorden cn met boffen en stoffen op zijn erve en landen, was hier aan een wijf gerocht. En als ze achter den trouw gingen, gaan kijken naar al dat goed: „Hcwel, Henri", zei zijn wijf, „waar is nu al uwe erve en waar zijn al d e huizen en landen V' En Henri, voor 't huizeken staande, waar van hij een jaar pacht schuldig stond, stak zijn arms uit, draaide hem rond en: ,,'t Is hier al 't mijne, dat ik zie, wijf", zei hij, en hij deed zijn oogen toe. Spaarfonda voor Bodemcultuur. Het Comité tot oprichting van een veree niging van crediteuren „Sp. v. B." publi ceert een schrijven, waaraan het volgende is ontleende Het verslag, uitgebracht door curatoren op de verificatievergadering den 8sten Juni j.l., bevatte de korte mededeeling: „Pogin gen van het bestuur om een accoord voor te stellen, hebben niet tot een resultaat geleid; althans is geen ontwerp-accoord gedepo neerd." BINNENLAND. Een onderscheiding aan den Leidscheit hoogleeraar dr. W. Einthoven. Het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond heeft beslist, dat inzake de verkiezing tot lid van de Tweede Kamer van den heer Staalman geen aanleiding tot ingrijpen be staat. Plannen voor de oprichting van een stand beeld van Paul Krüger te Utrecht. Ongeluk met doodelijken afloop in een Leidsche fabriek. Installatie van de bijzondere Commissie voor Georganiseerd Overleg in Onderwijs»- zaken. BUITENLAND. Het Engelsche mijnconflict ongewijzigd. Baldwin's meening over het Dnitsch# antwoord. Abd-el-Krim bereid tot onderhandelen? William Bryan, f Het bestuur was en is nog van meening, dat een voorgesteld reorganisatieplan groots, voordcelen zou geven aan de crediteuren en is er van overtuigd, dat bijna allen bij goede toelichting en onpartijdig advies vóór een liquidatie-accoord zouden gestemd hebben. Voor de bezwaren, welke werden geop perd en de daardoor te verwachten tegen werking; voor het gevaar van een.onzuivere stemming, veroorzaakt door het opwekken van wantrouwen en vrees door buitenstaan-- ders, enz. voor de groote kosten, welke de afwikkeling in elk geval zou medebrengen en die buiten haar wil zouden gemaakt moeten worden, is het bestuur uit den weg gegaan en heeft het groote plan niet verder durven doorzetten. Ook de plaunen voor later zouden daar door schipbreuk geleden hebben. De afwikkeling van liet faillissement gaal nu den gewonen gang, terwijl het bestuur is afgetreden. Eenige leden van het bestuur hebben zich nu vereenigd lot een comité tot' oprichting van een vereeniging van crediteu-. ren „Sp. v. B." Door de gezamenlijke vorderingen vor men dezen een macht, die nu en in de toe komst nuttig kan worden aangewend in het belang der leden. De op te richten vereeniging stelt zich ten doel voor hel oogenblik te redden, wat te redden is. In hoofdzaak geldt dit*voor liet grondbedrijf. De grootste schade kan voorde j crediteuren zijn, dat de vaste goederen in I Brabant voor een te laag bedrag verkocht I zouden worden. Met het gezamcplijk tegoed l der leden is dit le voorkomen door zoo noo- dig als kooper op te treden en dan door ge leidelijken verkoop een hoogere opbrengst la verkrijgen. Ook in andere zaken kan deze ver leni ging nuttig werken. De tegelijk op te richten N.V. Credielver-' eeniging, ook in het groote plan aangegeven» kan voor deze vereeniging administratief cn bemiddelend optreden en maakt het moge lijk, dat allen lid der vereeniging kunnen worden, ook zij, die de door curatoren in uitzicht gestelde eerste uitkeering in het voorjaar van 192G willen ontvangen. Luze vennootschap maakt het ook mogelijk, dat de waarde der organisatie van de vroe r ra Stichting niet verloren gaat. Met deelnemen aan deze N. V. zal ook gemakkelijk worden gemaakt. Het is zaak, zoo spoedig mogelijk boven bedoelde vereeniging op le richten, met een zoodanig aantal leden, dat zij een voldoend kapitaal aan vorderingen op „Sp. v. B. ver tegenwoordigt. Vele crediteuren hebben reeds hun mede werking toegezegd. Openluchtspel te Zandvoort. Door prachtig weder begunstigd heeft Zaterdagavond de eerste openlucht-voor stelling in, de duinen van Zandvoort plaats gehad. Er was veel publiekde banken waren dicht gevuld en er zaten zelfs toe schouwers ter zijde in het duin. Na een toespraak van Leo Lauer. heeft men „Judas Ish Karioth" van dr. Jan Walch vertoond. De schrijver woonde de vooretelling bij. NIEUWE UITGAVEN. Bij den uitgever G. J. Langkamp, te De venter is verschenen „Dc storingen aan de automobiel", 8ste druk. Het bevat, over zichtelijk geordend, in telegramstijl zoo veel mogelijk alle storingen, die zich bij 'ld automobiel kunnèn voordoen. Voor velen zal 't ongetwijfeld van grooten dienst kun nen zijn. Vaji de British Empire Exhibition ontvan gen wij een tweetal aardig geschreven bro chures waarin de eigenaardigheden der ten toonstelling zijn uiteengezet, voor zooveï zij betrekking hebben op den handelsman.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1