ANEKDOTES. gen waar daarom mag je ze mij wed sturen, maar dan kan ik -ze nog niet direct plaa t - sen, eerst de oude voorraad opgebruiken. Gome de Groot je doet al jaren lang trouw mee, dus' sprak het van zelf, dat je bij de trouwen mocht meeloten. Vandaag teT- wijd ik aan jullie schrijf, mogen juUlie de prijzen gaan halen. Wat zou ik daar graag eens bij zijn en al die gelukkige gezichten eens zien. Lies Witteman dat was ook een grap hoor maar eene goede, want de teleurstel ling veranderde in groote blijdschap. Als ik weer eens in Leiden ben, kom dan maar eens naar mij toe, er zijn veel kinderen bij mij geweest. Wim Hemerik kan jij al zoo goed fietsen dat je zullke aardige tochtjes maakt met je broers. Kan Ans ook al fietsen Annie Huisman" er waren veile kansen, 16 maar natuurlijk toch ook eene massa teleur- gestelden, want wat een stapel brieven kreeg ik, er waren heel wat kinderen afge komen op al die extra prijzen. Joha/n de Zwaart veel plezier in de va- vantie. Ga dan daarna maar weer meedoen. Ooba Toussaint van jou ook al een har telijk bedankje voor den prijs, Als je difc leest dan heb je het boek al. Maart.je en Ariena Coljee natuurlijk mag je nog wel meeloten al heb je vroeger eens een prijs gehad. In de Morschstraat ben ik niet geweest, niet voorbij je huis geaco- men. Marie, Piet en Lena Kükler, bijzonder graag had ik die rondedans eens willen zien, je weet wel wat ik bedoel. Ja zeker had je ook eens naar mij toe mogen komen, zooals verscheidene kinderen hebben ge daan. Ik wist jullie adres niet precies, wie weet wat ik anders had gedaan! Mien Remmelenkamp nu kennen wij el kaar ook na dat gezellig praatje. De vol gende week ben je dus in Rotterdam, nu dan sla je maar eens^over. Veel plezier. Ga je ook naar de Diergaarde? Catharina van Egmond ook al zoo in je •chik met je prijs? Het treft,goed dat de yacantie nn begint, dan kan iedereen den prijs spoedig lezen. Henk Klinkhamer je bent mij welkom Marie en Gerarda van der Reyden, de raadsels mogen net zoo goed op een ge woon stukje papier geschreven worden, bet behoeft geen mooi postpapier te zijn. Michela en Lena de Vleeshouwer voortaan samen de raadsels inzenden en allebei on derteekenen, dat is best. Michela ik vind aardig dat je naar mij toekwam. Lees maar eens wat ik aan Nellie schreef. Leendert Elderhorst nu duurt het weer een heele poos eer ik in Leiden bezoekjes kan gaan afleggen bij mijn raadseljeugd. Zeg aan je moeder, ik heel gezellig vond met haar en alle kinderen kennis te ma ken. Vertel mij later maar over dien groo- ten wedstrijd. Drie zusjes Uittenbogaard, ik ben ver scheidene malen in een auto voorbij jullie huis gereden, want toen ik in Leiden lo geerde, hebben we dikwijls een toertje ge maakt, maaT nooit zag ik iemand bij jul lie. De volgende week hoor ik natuurlijk wel over den prijs, over het overgaan op school en het dagje uit, met de zang. Klazien Parlevliet aardig dat je zelf naar Leiden gaat om je prijs te halen. Heb jij niet van ^.f het begin, dus nu al 4% jaar meegedaan? Heel merkwaardig wat je mij schreef over net een jaar geleden. Emmy Molt zeker mag je nu eenigè we ken overslaan, als je uit logeeren gaat, dan kom je later maar weer terug bij de raad seljeugd. Semien en Johanna Voorbrood jullie na men mag ik immers ook al 4V£ jaar vermel den, dus jullie behoort zonder twijfel tot de groep der getrouwen. Paul de Roos en Gerrit de Roos twee lingen niet waar? maar bij het loten waren jullie toch apart, en viel het lot op Paui. Zijn die marmotjes van jullie samen? Siebe ik kreeg je brief verleden week veel te laat, je had dien naar Den Haag gezonden, en ik had toch duidelijk geschreven, dat ik in Leiden was. Willem van der Horst heel aardig nu nog eens een brief te krijgen van een vroegeren inzender Het speet mjj dat je niet thuis was je hebt ook vroeger zoo trouw meege daan Nu ken ik er toch al velen van je thuis. Janny Jansen, ik had je gezicht wel eens willen zien, toen je naam bij de gelukki gen stond, je had toen zeker ook geen spijt er van, dat je er nog apart voor naar den Hooge-Rijndijk had moeten gaan. Lien de Graaf, verscheidene malen reed ik verleden week voorbij je huis, nooit zag ik je. Heel aardig idee, dat eene, ik be greep wel dat ik daar niet op moest ant woorden, al had je het mij niet gevraagd. Coba Bergman welkom bij de raadsel jeugd. Lientje van Schaik als ik geweten had, dat ik vlak bij je was geweest, dan had ik ook even aangebeld en naar je gevraagd. Dan later maar weer eens. Nelie Oostveen jammer dat je onmogelijk mee kon doen met de prijsraadsels. Dat zal een feest geweest zijn 8 Juli. En nu 21 Juli weer een feestdag, wel gefeliciteerd en veel genoegen dien dag. Neeltje Oudshoorn en Greetje Breedijk, allebei een pretje gehad. Neeltje jarig ge weest en veel cadeautjes gehad en Greetje een prijs geloot, dus allebei iets goeds. Gerbrand Breedijk en Leen Oudshoorn, dat begrijp ik best als jullie in de vacantie niet geregeld kunt meedoen en de brieven niet bijtijds bezorgen. Dat zie je wel, dat er in de 7x>mervacantie o zooveel kinderen ontbreken. Yan wie 1 een brief uit Leiden zonder postzegel, zoodat de poet mij 20 ets. straf port vroeg. Neem mij niet kwalijk, ik heb den brief niet aangenomen. Weet iedereen het nu goed? De brieven moeten Maandags vóór 4 uur in Leiden zijn en anders per post naar Kloosterzande. Allen veel genoegen in de raeantie. Yele hartelijke groeten van Mej. A .KOOPMANS v. BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Neeltje van Leeuwen, Annie van Leeuwen, Trijntje Voorma, Gretiha v. d. Zwart, Cla- zina van Venetie, Arie Rijneburger, Lientje van Schaïk, Wim Hemerik, Ans Hemerik, Bernard Esderts, Piet Esderts, Nellier Broers, Semien Voorbrood, Johanna Voor- brood, poba Bergman, Siebe de Roos, Paul de Roos, Gerrie de Roos, Corrie van Leeu wen, Greta Sirag, Stiena Sirag, Adriana Doll, Leendert Elderhorst, Jonhan Planje, Piet Nieboer, Line de Lange, Jo de Lange, Mini Metselaar, Aart van de Nadort, Henk Giezen, Comelis Jean Lissenberg, Martha Overvliet, Annie Huisman, Cornelis Lefeber, Betsy de Graaf, Greta Breedijk, Neeltje Oudshoorn. Leen Oudshoorn, Gerbrand Breedijk, Mien Boon, Annie Bave-laar, Tine Meulenberg, Emanuel El jou, Johanna van der Ham, Cor ten Haken, Janke Kosto, Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshou wer, Piet Kükler, Marie Kük ler, Lena Kükler, Mien Remmelen- kamp, Henk Verlind, Catharina van Egmond, Maartje Coljee, Ariena Coljee, Coba Toussaint, Johan Zwaart, Saartje Swa- nenburg, Lies Witteman, Hannie Mieloo, Wim Flaman, Emmy Molt, Corrie de Groot, Betje Broeksema. Hendrik Jan Broeksema, Diewertje Uittenbogaard, Corrie Uittenbo gaard, Marijtje Uittenbogaard, Lien de Graaf, Klazien parlevliet, Gerrit van der Horst, Geertruida van der Horst, Rika van Leeuwen, Jaantje van Leeuwen, Marietje Kamsteeg, Mientje Hanno, Henk Klink hamer, Bep Spierenburg, Ali de Groot, Ma- rius Segaar, Grietje Segaar, Jet du Croix, Nelie Oostveen, Janny Jansen, een brief zon der naam op wit papier in grijs couvert over de post gezonden aan het Leidsch Dagblad, van wie is die Oplossingen der raadsels uit ons vorig nummer. 1. Weesp, wesp. 2. Bol, vol, toI? mol. 3. Sla, ag (van Agnes), slaag. 4. Roodeschool, rood, schol, schel. 5. Pint, 'pont. punt. 6. 's-Hertogentcsch. oog, hert, gooi, steen en. broche, tros. 7. Steen, teen, een. S. Kare! de Groote, kar, akker, groot, dok. lekke. RAADSELS. Voor allen, om uit te kiezen; de grooteren 4, de kleineren 3. De brieven moeten voorloopig' iedere week Maandags vóór 4 uur bezorgd worden. I. Ingezonden 'door Herman Choulfour. Met I ben ik van hout, met k "ben ik een dier, met v hen ik hol, met m lig, ik voor de deur. II. Ingezonden door eenige kinderen. Was ik jong en schoon Droeg ik een blanwe kroon. Was ik oud en ëtp, Sloegen ze me op 't lijtf. Was ik genoeg geslagen. Werd ik door prinsen en graven gedragen. HL Ingezonden door Diewertje Uittenbogaard. Een gladde visch en een omgekeerd net vormen samen een plaats in den Gelder- schen Achterhoek. IV. Ingezonden door Lien de Graal Hoe verandert men een droom in een moord? V. Ingezonden door Maartje Overvliet Wat is bijna altijd 's nachts open, doch bij' dag met menschenvTeesch gevuld. VI. i Ingezonden door Nelie Oostveen. Wat kan in die openlucht niet door de zon t beechenen worden? VH. Ingezonden door Neeltje Oudshoorn. Ik ben geen water, ook niet in water, en toch wel in de zee. VEEL Ingezonden door Nelly Tonckens. Zonder kop en zonder staart ben ik een zucht Wie ben ik. IX. Ingezonden door Marie Colin. Wie wordt gewoonlijk niet onder de hooggeplaatste personen gerekend, hoewel hij er toch eigenlek wel toe behoort Ingezonden door Ali de Groot. OnderwijzeT„Wie kan me een -woord noemen, waar een ei in voorkomt?" Jantje: „Pannekoek." Onderwijzer: „Malle jongen, dat hoort men tooh, dat daar geen ei in voorkomt. Jantje: „Nou, bij u thuis misschien niet, maar bij ons wel." Ingezonden door Bep Spierenburg. „Zie eens Grootvader, wat een lief pakje ik voor Henri heb gekoohl, en nu wil die stoute jongen het niet aantrekken. 0, het staat hem tooh zoo goed, daar ie geen betere dracht voor zulke jongens." Grootvader:: „Ja ik weet een veel beter dracht." Moeder: „Welke dan?" Grootvader: „Een dracht slaag." Ingezonden door Lies Witteman. In stijl gebleven. Mama (zeven uur 'savonds):' „Kam Elsje het is tijd voor )e om naajr bed te gaan. Al de kleine vogeltjes liggen al in hun nestje". Elsje (den volgenden morgen haJfvijl wakker wordende): „Mammie, het is tijd om op te slaan. Ik hoor dat ad de kleine vo geltjes al op 2ijn en de mammies van de kleine vogeltjes ook al."

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18