LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 17 Juli Derde Blad. t;,m J25. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Kinderen RADSO-PRÜG^MMA KUNST EN LETTEREN. RECHTZAKEN. NO. 2U04F5. Bodegraven. Donderdag maakte de Gymnastiekvereniging „D. O. S." per mo torboot een reisje naar Wassenaar. Eerst werd naar Leiden gevaren, vanwaar per tram naar Wassenaar werd gereden. Na een flinke wandeling bereikte men toen aan den Wassenaarsehen Slag, de zee, het doel van den tocht. Hier werd de dag verder met baden en spelen doorgebracht. *s Middags bracht men nog een bezoek aan den speel tuin, waarna in Leiden de boot weer werd opgezocht en over de Braassemermeer naar huis gevaren. Boskoop. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen ds. J. A. Riekel, te Maarssum. Hazerswoude. De „Sts. Crt." bevat de gewijzigde Statuten van de Elect risdie Klëi- warenfabrieken Werklust en Nijverheid", voorheen C. Filippo en Zoon, alhier. Waddingsveen. De werkman v. H., werkzaam bij het afbreken eenor woning, had het ongeluk dat een gedeelte van een muur op zijn voet terecht kwam, welke daardoor verwond werd. Naar wij vernemen bestaat bij het ge meentebestuur het plan om zich aan te elui- ten bij den kring van gemeenten, die een destructor zullen aanschaffen, waardoor de afgekeurde cadavers van vee zullen ver nietigd worden zonder kosten voor de ge meente. Woubrugge. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur en 's avonds half acht ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en 'b avonds half adht de eerwaarde heer Houtzagers ber. pred. te Reeuwijk. Bij een opgraving aan den woudschen- 'dijk nabij Rij neater wonde ontdekte men een tweetal antieke tinnen lepels met merk. Bij onderzoek bleken deze vervaardigd te zijn door H. Klamphof te Zwolle omtrent het jaar 1850. Na het jaar 1886 toen den Rijksontvan- §er van hier naar Roelofarendsveen verhuis- hield deze steeds zitting in de oude Rechtkamer. Vanaf heden is dit geëindigd ^n zal de zitting gehouden in het Raadhuis Alhier. Het rapport van den Leidsch^n Keu ringsdienst van waren meldt dat* 57 winkels Zijn geïnspecteerd en ruim 1700 monsters Svaren onderzocht waarvan 14 als ondeugd zaam zijn afgekeurd. Bijna ongelooflijk: on- ie kleine gemeente 67 winkels, althans waar waren worden verkocht. Toch is het offici al rapport juist. Zwammerdam. Kerkelijk b e- 5i c h t Rernonstranteoh-Geref. Gem. Zon- ag geen dienst Hillegom Te Den Haag slaagde voor het examen co3lumière mej. B. Jonkheer, Alhier. Hel is 40 jaar geledon, dat de bloe- mis (arbeider Hennanu9 Woltemath in dienst trad bij de firma Joh. van Til Zn aan den Stationsweg. Des morgens werd hij ont vangen op het kantoor der firma en har telijk gefeliciteerd, terwijl hem een blijvend souvenir weid aangeboden. Heizelfde ge schiedde door bet personeel. Verder bracht de feesteling den dag in den familiekring door. Katwijk-aan-Zee. Door de vereeniging „De Verpleging" worden onderhandelingen aangeknoopt over den aankoop eener auto Voor zieik en vervoer. Zoo iets, dan zal dit zeker in een groole behoefte voorzien. Men verzoekt ons bet volgende te mel den: Van 16 Juli tot en met 31 Augustus a s. worden de poststukken voor Leiden en richtingen AmsterdamRotterdam verzon den per tram 1G6 te 9.25 vertrek '6 avonds. Laatste buslichting aan het hoofdkantoor te 9 uur '6 avonds. I>e 11-jarige J. van Dijk, Voorstraat 4, was gistermiddag in zee aan 'fc baden, toen hij plotseling hevig begon te schreien. Het bleek, dat hij met een zeer scherp voorwerp in aanraking was gekomen waar door hij een diepe wonde had bekomen dwars over een zijner beenen boven de knieschijf. Bij dr. De Ruiter Zijlker binnen gedragen legde deze een noodverband, doch ordineerde overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden hoogst noodzakelijk. 1 Per auto van den heer Van Schie werd bij dan ook spoedig derwaarts vervoerd. Dat het een geval van ernstigen aard was, bleek mede wel hieruit, dat hij circa 2 uur in het ziekenhuis onder behandeling was. Men is thans druk bezig met het aan leggen van waterleiding aan drie panden, die tot heden <£aar nog niet van voorzien waren en wat thajis door het voor eenigen tijd genomen Raadsbesluit noodzakelijk is geworden. Onbestelbare brieven en briefkaarten 10 de le helft der maand Juli 1925. Mej. Gaymans, Brussel Mej. Annie Luter, Hamburg. G. Shmiester, Halle a. d. Saaie. Mej .Peters, 's-Gravenhage. Den Hengst, Amsterdam. Mej. Johanna 'de Vries, zonder plaatsnaam. Katwijk aan den Rijn. De animo voor het veilen van bollen zit er in. Het aantal te veilen no.'s zal Zaterdag a.s. grooter zijn dan ooit. Mogelijk wel een gevolg van de goede prijzen en het advies van het bestuur om zoo vroeg mogelijk in het seizoen te be ginnen. De Kaag. Kerkelijk bericht Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien Uur, ds. A. E. van Baaien. H. Avondmaal. Noordwijk. Loop der bevolking Aan gekomen personen: Jac. Smit, chauffeur, van Leiden, O.-Zeeweg 54 L. Varkevisser en familie, arbeider, van Katwijk. Klei 7 d L. Kipping, kellner, van 's-Bosch, Hotel Rem brandt H. Rutter, dienstbode, van Lei den, Voorslr. 153 G. C. van Abswouüv, huisknecht, van Katwijk, Tramsteeg 27 J. van Fraaycnhove, geb. Koopman, zonder, van Den Haag, N. Boulevard 2 W. J. de Haan, dienstbode, van Den Haag, Huize Offem M. Gips, geb. Noks, zonder, van Den Haag. O.-Zeeweg 38 M. E. Q. van Baaien, geb. De Bazel, zonder, van Oegst- geest, Lospl.weg 2a J. Tabois, kellnerin, van Almelo, N. Boulevard 2 A. Spanjer, dienstbode, van Laren, Sole Mio G. de Weerd, winkelbed., van Tiel, Schoolstraat 70b C. J. H. Bekkering, huishoudster, van Leiden, Zeestraat 13 C. van Randen, verpleegster, van Utrecht, Mr. Dr. *v. d. Bergh-St. J. W. Faassen, directrice wasch- en str.-inr van Zeist, Duinweg 3 G. Vegt, zonder, van 'Zoelerwoude, Voor straat 29 A. H. Klooster, dienstbode, van Amsterdam, St Jeroensgest J. Entihoven, gehuwd met J. Barnhoom, zonder, van Haarl.meer, Duinweg 6 A. H. Engel, dienstbode, van Amsterdam, Palaoe Hotel J. M. van der Schalk, onderwijzeres, van Baarn, Z. Boulevard 27 P. C. Seijken6, liefdezuster, van Woensdrecht, Bronckh.str. I 42 E. J. Ditscherlein, dienstbode, van j Bloemondaal, Palace Hotel M. Muller, dienstbode, van Leiden, O. Zeeweg 76 B. Hóhn, dienstbode, van Velsen, Palace Hotel. Vertakken personen: J. Eshuis, zonder, naar Wassenaar, Oostdorper weg C. G. van den Berg, dienstbode, naar Sassenheim, Hoofdstraat 23 A. M. Veenendaal, leerl.- verpleegsber, naar Leiden, Zoeterw. Singel 83 E. Hus, zonder, naar Rotterdam, Qhr. de Westraat 112 W. Buirfier, verpleeg ster, naar Leeuwarden N. de Koning, kantbed., naar De Bildt, Gezichtslaan 14 m H. P. Klein en famUie, hoefsmid, naar Leiden, Korte Hansenstraat 3 Adr. J. van Beelen, zonder, naar Haarlem, Anfchonie- slraat C5rood. Burger 1. Stand. GeborenJohan, Z. van L. van Duin en C. Busink Ber- nardus Wilhelmus Oharles, Z. van P. J. Die/Is en M. M. Caspers Arie Dirk, Z. van A. D. van Duijn en G. Hoek Fran: Arie, Z. van F. H. van Spanje en H. v. d. Griend Clara Theodora Felronella The- i reft a, D. van C. J. Diels en Th. M. Ange- vaare Joannes Jozef, Z. van J. G. van Eeden en M. H. M. v. d. Heijden Grietje, D. van M. de Heus en K. v. d. Niet Ca- tiharina, D. van K. Hoek en S. H. Meijers Hendrikus Philippus, Z. van W. Smit en J. de Vos Petrus Arris Adrian us, Z. van J. G. L. de RiddeT en P. Waasdorp. Ondertrouwd: Gerardu* Willebrordus Jo annes Drewes 25 j., le Amsterdam en Helena de Boer 21 j. alhier Bernard Antonio Nijenhuis 37 j., wedr. van W. Boonstra, en Maria Ottilie Anna Schmidt 4o j. Getrouwd: J. van Beelen 25 j., te Haar- dem en A. J. van Beelen 25 j., alhier, on langs te Haarlem- Overleden; Petronella Minnee 67 jgdh. met A. Slats Nicolaas Joseiphus O ver meer 2 j., Z. van J. W. -Overmeer en G. B. Steenvoorden, tijdelijk alhier, wonende tc Grays, Engeland Bastiaantje Zuidbroek 19 j., ongehuwd. Kerkelijk bericht. Ned. Prot.- Bond. Zondagmoi^en, ds. G. J. W. Oldeman, Rem.-pred. te Deflfi Noordwijk-Binnen. Op den Hoek Mo lenstraat Wilha.straat brak eergisteren om streeks middernacht, de linker-achteras van een vierwielig motorrijtuig. In de auto waren I gelukkig maar twee personen gezeten n.L de eigenaar en de chauffeur. Er werd zeer ma tig gereden bij den bocht Wilha.str.Molen straat zoodat persoonlijke ongelukken wer den voorkomen. Met behulp van de politie werd de auto op een terreintje van den heer Vink gesleept, I vanwaar men de auto zal trachten te ver voeren ter reparatie of aldaar zal reparee- ren. Kerkelijk bericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur de. W. W. van Haaften. Koord wijk aan Zee. Een auto, waarin een daznc als bestuurder was gezeten reed op den Noord Buolevard alhier tegen een paal, waardoor de dame, het stuur niet meer meester zijnde, over het wandelpad tegen het hekwerk van het autopark terecht kwam zoodat dit werd stuk gereden. Gelukkig was het op het oogenblik van het ongeval niet druk op het wandelpad, zoodat persoonlijke ongelukken niet plaats hadden. De auto werd een weinig beschadigd en de dame kwam met den schrik vrij. j Woensdagavond gaf Noordwijks Man nenkoor -een uitvoering in het autopark op de Noord-Boulevard, en 't mag zeker wel i goed geslaagd heeten. Het weer werkte schit terend mee, de zee was zoo stil, in een woord een prachtige avond. En al bespreken we natuurlijk alle stukken niet, toch willen we zeggener is keurig gezongen zuiver en er was veel te genieten. Dat het werd gewaardeerd bleek wel uit het applaus dat na ieder stuk gehoord werd vooral na ,,Ave Maria" en „Het Geuzen vendel op de thuismar8ch". Na het laatste stuk n.l. Janssen-cantate werd er gewelddg geapplaudisseerd. De vele menscben welke aanwezig waren zullen wel voldaan naar huis zijn gegaan. Alles was gelukkig heel rustig tijdens den zang. Kerkelijk bericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. J. Vermeulen. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Koers. Noordwijkerhout. De boonen-aanvoer aan Piet-Gijzenbrug is nog niet groot. De prijzen zijn voor heerenboonen29 ets. en voor snijboonen 35 ets. per Kilo. 1500 zakken tuinboonen waren aangevoerd a 80 ets. en f 1 per zakje. Ook komen ter veiling veel zwarte beo- een a f 1.90 per slof. De R.K. Parochie van St. Victor be reidt zich voor, om het feest van „Aanbid ding" a.s. Zondag luisterrijk to vieren. Kerk en Kerklaan worden geheel versierd en 's avonds is er in den tuin van den pas toor een plechtige processie van met muziek en flambouwen. Kerkelijkbericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, 10 uur Voorbereiding H. Avondmaal, ds. P. Hofstede. Rijnsburg. Van gemeentewege is men aangevangen met herstellingswerkzaamhe- den aan den toren van de Herv. Kerk alhier waartoe reeds een stelling op den toren trans is aangebracht. Reeds geruimen tijd bleek het noodzake lijk hiertoe over tc gaan, dóch alvorens tot afdoend herstel over te gaan, dient een overzicht van de kosten te worden verkre gen. Bij den heer H. Coster alhier werd gis teren de eerste Bloembollenveiling van dit seizoen gehouden. De veiling trok veel belangstelling. Over het algemeen waren de prijzen hoog. Sassenheim. Kerkelijk bericht Chr.-Gteref. Gem., Kerklaan: Zondagmorgen, te tien, en namiddags te vijf uur, lees- diensl. Valkanburg. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Herraariides. H. Avondmaal; 'snam. te vijf uur, d*. Hermanides (Zondag 41). Voorschoten. De heer P. C. Hoogtey- ling alhier is te Den Haag geslaagd voor het voorloopig machinisten-diploma. Voort het eindexamen H.B.6. met 5 j. c. (Instituut Wullings) alhier zijn geslaagd 21 van de 23 cand., namelijk: H. E. W. Baak Haarlem; G. Belzer, Sëbeveningen R. C. D. Born, Rotterdam; J. L We6terwijk Bosdijk, Deventer; L. Duymaer v. Twist, j Voorschoten; P. C.Eecen, Amsterdam; B. j Fresco, Amsterdam; C'hr. Grootes, den I Haag; R. A. Jansonius, Amsterdam; J. v. I Meerten, Utrecht; G. v. d. Sande Haarlem; H. A. v. d. Ven, den Haag; J. Vita Israel, AmsterdamJ. F. Bode, GinnekenC. B. J. Landweer den Haag; J. H. J. Nepoen, De venter; P. J. G. Osinga, Meppel; A. P. v. d. Siepkamp, den Haag; F. A. Sieuwerte, den Haag; J. O. Tromp Sneek; W. M. M. Thie- me, den Haag. Warmond. Gemeenteraad. (Vervolgd H. Korlekaas Czn. deelt in een adre9 aan den Raad mede, dat hij op zijn verzoek om een houten schuur te mogen zetten aan. de Warmundas(raat een afwijzende beschik- king heeft gekregen. Een sleenen bouwen i9 hem te kostbaar, waarom hij den Raad vergunning vraagt, een houten schuur en afscheiding te mogen bouwen, wat z. i. ten goede zal komen aan de omgeving ter plaatse. De Raad zou liever anders wen- schen, want zoo de toestand nu is, is deze ook niet houdbaar. Vergunning wordt ver leend tot wederopzegging, doch dan zooals adressant zelf voorstelt, van staande kraal- schroten groen en wit geschilderd en ter hoogte van 2 Meter. Ingekomen is van de Gezondheidscom missie, het in de vorige vergadering aange nomen voorstel Heijl dat voor bouwen voor bij het Station een te bebouwen opper vlakte van 80 M2. zal gebruikt worden voor ieder perceel, tenzij t\ve^.aaneen gebouwd, dan zal met 60 M2. per perceel worden volstaan. De straatbreedte kon dan tevens nog van 10 Meter op 7 Meter teruggebracht worden. De Voorzitter deelde hierop mede, dat de straatverlichting op denzelfden voet en tijd als vorig jaar geregeld zou worden. B. en W. stellen nu voor om de brug over de Dinsdagsche Wetering, die herstel ling behoeft, te laten repareeren, en dan ge lijktijdig te verbreeden. Het genoemde kostencijfer komt den heer Haverkort zeer laag voor en bruggewerk vraagt degelijkheid en voorzichtigheid. De Voorzitter licht toe, dat de muren sterk genoeg zijn, en de vleugels met ankers ge steund en opgemetseld, voldoende zullen blijken. De heer Molhuizen stelt voor de prov. waterstaat, die zich toch nogal eens graag in het innerlijke van een gemeente beweegt, nu maar eens advies daarover uit te laten brengen, wat wordt aangenomen. Nadat hierop de waterleiding-verordening en het tarief was goedgekeurd en vastge steld, kreeg de voorzitter nog machtiging tot aansluiting van Raadhuis en school bij de waterleiding, en een kasgeldleening van f 5000, waarna de Voorzitter mededeelde, dat hij een bezoek gekregen had van den Directeur van de Leidsche Lakenhal, die j het betreuren zou, als de gemeente het ge- j veltje van het huis met 't Engelenko^^ zou I sloopen. Hel belangrijke van dit geveltje uit 1619 scheen geen der leden te voelen, wat de uitdrukkingen: ja, 't staat in den weg, de oude rommel moet opgeruimd, e.d. wel bewijzen, zoodat het besluit tot execu- j tie spoedig gevallen was. i Bij de hierop volgende rondvraag heeft wethouder Oudshoorn er op gewezen, dat in den dam v. Westerbos een riooltoestand ge constateerd is, die onhoudbaar is en waar aan een spoedige verbetering werd toe gezegd. Over de waterleiding, aansluiting en ta rieven, kunnen wij het volgende mededee- len, ten deele reeds vastgelegd in de ver ordening, ten deele in deze vergadering aangevuld of gewijzigd. Onder huishoudelijk gebruik wordt ver staan het gebruik voor drink-, wasch-, bad en schrobwater, spijsbereiding, doorspoeling van privaten, besproeiing en soortgelijke naar het oordeel der Directie. Voor industrie en andere doeleinden, ge bruik op ruimer schaal. De aansluiting, is verplichtend indien het aan tc sluiten perceel niet verder is gele gen dan 40 Meter van de hoofdhuis. Zou iemand een perceel aangesloten heb ben, en daarachter perceelen die verder zouden liggen dan 40 meter, doch toch tot hetzelfde erf behooren, of wanneer achter gelegen perceelen, uit het aangesloten wa ter perceel water betrekken, dan zullen of de andere perceelen aangesloten moeten worden, of voor het geldend tarief aange slagen worden. Vrijstelling kan verkregen worden, als een perceel water bezit van dezelfde kwali teit als het waterbedrijf levert. De gemeente betaalt de kosten van den aanleg der dienstleiding, met inbegrip van de afsluitkraan met toebebooren aan de hoofdbuisden hoofdafsluiter met leegloop kraan, en van eventueel in deze leiding te plaatsen watermeter. Echter niet langer dan 15 meter uit de grens van den weg waarin de hoofdbuis is gelegd, en niet meer dan 1 Meter in het perceel. De verplichtingen voor de verbruikers worden dezen later verstrekt. In hoofdzaak zullen de bepalingen gelden van de L. D. M., waarvan in enkele geval len voor bestaande perceelen zal kunnen worden afgeweken. De aanmelding voor aansluiting moet geschied zijn, en de aansluiting tot stand gekomen, 6 maanden na oplevering en *n werkingtreding van het waterleidingbedrijf. De heer Molhuizen, als gedelegeerde der gemeente in de commissie van advies voor het waterleidingbedrijf, kon mededeelen, dat reeds een aanvang was gemaakt met een geleidelijke vulling van de toren aan de Wasbeekerlaan, en de spuiing al spoe dig verwacht kon worden. De heer Oudshóorn deelde mede, dat reeds 54 aanvragen binnengekomen waren: De heer Heijl vertelde, dat de zaak voor „Warmunda" reeds in orde was. Om de bewoners meterhuur uit te sparen, zullen deze op b.v. 2 meters geleverd worden, en blijkt dat geen onnoodige waterverspilling plaats heeft, dan zal dit bestendigd blijven. Ook is hier rekening gehouden met tarief, dat anders door de hooge huurwaarde, te hoog zou kunnen worden voor die wonin gen. De heer v. Schie kreeg toezegging, dat personen die hun perceelen niet konden doen aansluiten, in de gelegenheid zouden gesteld worden leidingwater te bekomen ook voor sohippers, terwijl de sportwereld wel aan de jachthavens terecht zal kunnen. Het vastgestelde tarief luidt als volgt: Perceelen naar Bedrag p. Max. aant. Huurwaarde. 3 mnd. kub. M. Onbelast f 2.50 8 M3. van f 100 f 3.50 9 f 150 f 4.50 10 f 200 f 6.50 12 f 250 f 8.— 13 f 300 f 9.50 14 f 360 fll— f 400 f 12.15 f 500 f 15. f G00 f 16.— 20 f 700 f 18.20 f 800 f 20 25 f 900 f 22.— 25 f 1000 f 94.30 f 1500 f 26.— 30 Overmeters 30 et. per M3. Wassenaar. Naar „Het Vnd." verneemt heeft de firma Jonkers en Co. te Den Haag met haar poging om Rijksdorp en Wasse- 1 naarsche Slag een verbinding te bezorgen, succes. De onderhandelingen verkeeren in een vergevorderd stadium, zoodat zeer waarschijnlijk tegen September beide schit terende punten uit hun afgelegenheid zijn verlost. Het plan ie, dat de H.T.M. een bussen- verbinding zal openen van Wassenaar met Rijksdorp om het half uur en met do Was- senaarsche Slag om de 45 minuten. De bus sen zullen tot aan de zee rijden. Zoeterwoude. De heer J. H. Mulder, fcheol. candidaat in Den Haag, heeft het beroep naar de Ned.-Herv. Gemeente alhier aangenomen. LAWNTENNIS. Om den Davis-Cnp. De finale te Noordwqk. Naar wij vernemen heeft de Ned. Lawn- lennisbond hedenmorgen een telegram ont vangen van den Franschen bond. waarin er in wordt toegestemd de finale lusschen Ne derland en Frankrijk om den Davis-Cup (Europeesche zóne) alsnog te Noordwijk op de banen van bet Casino te doen plaats hebben. 0 De wedstrijden zullen reeds morgen (Za terdagmiddag aanvangen en voortgezet worden op Zondag- en Maandagmiddag a.s. Voor Frankrijk zullen uitkomen de hec- ren: Bortora, Lacosle, Brugnon en'Cochet. Het juniores-tornooi, dat heden is be gonnen, en tot en met Zondag zou duren, wordt op die dagen alleen des voormiddags voortgezet. SCHIETEN. Uitslag van den schietwedstrijd van de Federatie van Burgerwachten te Alphen aan den Rijn op 15 Juli 1925. Afd. Marga: Korps Bodegraven I 1ste prijs 468 punten; Korps Alphen aan den Rijn II 2de prijs, 467 punten; Korps Boskoop I 3de prijs, 461 punten. Hoogste Korpsschutter N. Bos, Bodegra ven, 98 punten. Personeel Marga: L. C. Jongenburger, Alphen a.d. Rijn, 1ste prijs, 59 punten; G. Bergshoeff, idem, 2de prijs, 58 p.; A. J. v. d. Meer, Boskoop, 3de prijs, 58 p.; A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn, 4d: prijs, 58 p.; N. Bos, Bodegraven, 5de prijs, 57 p.; D. v. d. Linden, Alphen a. d. Rijn, 6de prijs, 57 p.; G. Zaal, Bodegraven, 7de prijs, 57 p.; G. Roosenboom, Boskoop, 8ste prijs, 57 p.; Ph. Jongeneel, Bodegraveq. RECLAME 8de pr. 57 p.; Th. de Jong, Boskoop, 10de pr., 57 p.; B. Lemkes, Alphen a. d. Rijn, 11de prijs, 66 p.; H. van Tol, Boskoop. 12de prijs, 55 p.; C. Bogaard, Alphen a. d. Rijn, 13de prijs, 55 p.; H. Baarslag, idem, 14de prij9, 55 p.; D. Nieuwesleeg, Boskoop, 15de prijs, 55 p.; Kauling, idem, 16de prijs, 54 p.; T. J. de Vries, Bodegraven, 17de prijs, 54 p J. v. d. Giessen, idem, 18de prijs, 53 p E. van Waveren, idem, 19de prijs, 53 p J. Mol, Alphen a. d. Rijn, 20ale prijs, 53 Personeel Buks: G. Bergshoeff, Alphen a. d. Riju, 1ste prijs 100 punten; T. J. de Vries, Bodegraven, 2de prijs, 98 p.; F. Ratel aan, idem, 3de prijs, 98 p.;N. Bos, idem, 4de prijs, 97 p.; H Schoo. idem, 5de pri>*, 96 p. Vrije Baan Buks: A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn, 1ste prijs, 100 punten-, G. Bergshoeff, édem, 2de prijs, 99 p.; T. J. de Vries, Bodegraven, 3de prijs, 99 p.; L. C. Jongenburger, Alphen a. d. Rijn, 4de prijs, 99 p.; H. Schoo, Bodegraven, 5de prijs, 98 p.; P. Iloogendijk, Alphen a. d. Rijn, 6de prijs, 97 p.; H. Góbcl, Bodegraven 7de prijs, 97 punten-. W. B. Kroon, AJphen a. d. Rijn, 8ste prijs, 96 p.; N. C. A. v. «1 Linde, idem, 9de prijs. 96 p RECLAME. stootcn, vallen en bezeeren zich herhaalde lijk, en daarom hebben Zorgzame Moeders altijd een doos Purol in huis. 672 VOOR VRUDAG 17 JULL 5.150: Londen (365 M. 2L0): Een uurtje dansmuziek. Brussel (262 M.): Concert. Cardiff (353 M. 5WA): De „Five o'Clocks", vocaal en instrumentaal concert. 5.30: Hilversum (1050 M): Hilversumsche Draadlooze Omroep Vooravond-concert. 6.20: Londen (365 M. 2L0): Kmder\rer- tellingen. 6.50: Bournemouth (385 M. 6BM): Con cert. Newcastle (403 M. 5NO); Concert. 7.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX): Tijdsein van de Big Bon Weerbericht. 8.16: Hilversum (1050 M.): Hilversumsche Draadilooze Omroep Uitzending van het Symphonie-concert in het Kurhauf» te Sclie- veningen. 8.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX): Concert An Hour of Popular Classics Horace Stevens (bari ton) The Wireless Symphony Orchestra. Birmingham (470 M. 5IT): The Station Orchestra. Bournemouth (386 M. GBM): Instrumen taal Concert The Wireless Orchestra Cardiff (353 M. 5WA): Concert Muziek van Moderne Britsche Componisten. Manchester (378 M. 2ZY) The 2ZY"- Orrhestra. Newcastle (403 M. 5N0): Concert door the Station Orchestra. Glasgow (422 M. 5SC): Populair Concert. 10.50: London, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX): Populair Ballad Recital by Ruby Holder. G. Postma. t De „N. R. Ct." maakt melding van hot overlijden. 78 jaar oud, van den Frieschen schrijver G. Postma, te Murmerwoudc. HOOGE RAAD De zakelijke bedrijfsbelasting. De Hooge Raad heeft vernietigd de uit spraken van den radd van beroep voor de directe belastingen te Zwolle, waarbij be vestigd waren de aanslagen van den Staat der Nederlanden in de zakelijke belasting op het bedrijf te Deventer wegens het uit oefenen van de sociale verzekering door den Raad van Arbeid aldaar. De Hooge Raad heeft geen principieele uitspraak gedaan over de vraag of de sociale verzekering een bedrijf is; maar beslist, dat in elk geval niet de Staat dit bedrijf uiloefent. daar de Rijksverzekeringsbank met medewerking van dc raden van arbeid dc behartiging van de verzekeringen op zich heeft genomen Op grond van ingewonnen rechtskundig advies zal de gemeente Deventer nu de Rijksverzekeringsbank in de bedrijfsbelas ting aanslaan. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: W. H. W. Thijs, tuinier, te Sassenheim. Rechter-comm.rar. P. W. J. Rijnenour. mr. M. N. van Eijk, te Leiden. W. Vermeulen, te Leiden. Kooipark 14, thans Arostelstraat 34, Den Haag. Rechtcr- comm.mr. A. S. Rueb; cur.mr. M B. Vo« te Leiden. N. Laan, te Nieuw-Vennep. Uitkeerinf 1.655 Opgeheven Het faillissement van: P. J. Lc BUnscb, te Leiden. Vernietigd op grond van verzet Hendrik Mendrik. te Haarlemmermeer.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9