No. 20041. MAANDAG 13 JULI Anno 1925. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren pnje. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 CU., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 CU. porto U betalen. Bewijsnummer 6 CU. Bureau Noordeindspleio Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 'f 2.35 '-f- portokosten. ZO.18, „0.18, OH nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. 'A.n den gemeentelijken vischwinkel, Visdhmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.10-f 0.25, {SCHOL a f 0.12—f 0.26 ZEEBAARS ai 0.16, jQEH. KABELJAUW a f 0.22 per pond en ÏJIEUWE HARING a f 0.07 per stuk. 824 N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 13 Juli 1925. Piof. dr. A. B. Droogleever Fortuyn. Tot hoogleeraar in de histologie en em bryologie aan de Poking Union Medicatt Col lege, en stichting van do Rockefeller Foun dation, te Peking, is benoemd dr. A. B. Droogleever Fortuyn, lector in de histologie aan het anatomisch laboratorium alhier en lector in de weefeelleer aan de Universiteit jt? dezer stede. Dr. Aem. Bern. Droogleever Fortuyn werd in 1886 te Rotterdam gehoen, bezocht daar het Eraismiaansch gymnasium en werd in 1904 als student ingeschreven te Amster dam voor de studie in do plant- en dier kunde. In 1911 promoveerde hij tot doctor in de plant- en dierkunde op proefschrift: De cytoarchitectonie der groote hesenschors bij knaagdieren. Ka zijn doctoraal examen werkte hij vijf maanden bij Sir Frederic Mott by London en kort na zijn promotie werd hij assistent van dr. Ariëns' Kappers in het Centraal- Instiluut voor Hersenonderzoek te Amster- dam. In 1912 werd hij leclor in de histologie alhier en aanvaardde dit ambt met een openbare les over Differentiatie. In 1918 werd hij vanwege de faculteit der wis- en natuurkunde der Leidsche Uni- yersiteit belast met het onderwijs in de vergelijkende histologie. Sinds de oprichting van het Vakblad voor Biologen in 1919 is hij redacteur van dit prgaan. Dr. Droogleever Fortuyn heeft voor den tijd van twee jaren de betrekking te Peking aanvaard en zaïl dien tijd verlof krijgen als lector. Leidsche C.J.M.V.-kampen. Dinsdag 14 Juli nemen de Leidsche C J.M.V.-kampen, die, zooals gewoonlijk, bij Noordwijkerhout gehouden worden, een aan- yang. Zooals reeds vroeger gemeld is, zullen dit jaar vier kampen gehouden worden. Naar wij vernamen, heeft het aantal deel nemers dat van vorige jaren verre overtrof fen. Het feit, dat naast een groot aantal Leidsche jongens, zoovelen uit andere plaat sen (o.a. uit Rotterdam, Den Haag, Haarlem on Alkmaar) zich aanmeldden, is wel een bewijs, dat ook buiten Leiden deze kampen pen goeden naam hebben. Het streven van de Vereeniging is echter in de eerste plaats, Leidsche jongens te trekken, mede met het oog op hel winterwerk (kampkringen e. d.), waardoor zij ook in den komenden winter de jongens in toenemende mate wil vasthou den, om hen zoo meer aan elkander en aan de kampgedachle te verbinden. In de komende weken zullen dus een honderdtal jonge menschen van het kamp leven kunnen genieten, en de vijfjarige er varing zal een waarborg zijn voor een goede regeling en een uitstekend verloop. Moge het weer hiertoe het zijne bijdragen! De huidige gebeurtenissen in China. Door de Int. Antimil. Vereeniging was gistermorgen in een der Nutszalen een open- "Lare vergadering belegd, waarvoor als spre ker was aangekondigd ir. Tjeng Hiang Thung, uit Bcnnekom, met het onderwerp „Beschouwingen naar aanleiding van de huidige gebeurtenissen in China". De vrij druk bezochte en zeer gemengde vergadering werd geleid door den heer Pa rijs, die met een enkel woord den spreker bij zijn hoorders inleidde. Deze ving aan met een overzicht te geven van de gebeurtenis sen in China, zooals zij zich hebben ont wikkeld na het uitbreken van de slaking op 30 Mei, te Sjanghai. Den dieperen grond van deze gebeurtenissen vindt de heer Thung in de ontwakende nationale gedachte in China, die zich los wil maken van Europa en Japan, waarmede een streven naar betere levensvoorwaarden parallel loopt. Om voor zijn gehoor aannemelijk te maken hoe ge rechtvaardigd dit streven naar lotsverbete ring is, schelste hij de arbeidstoestanden in de fabrieken in China, waarin 16 uren per dag met 7 werkdagen per week wordt gear beid, tegen loonen van f 14 per maand. Over den in- en uitvoer hebben de Chineezen zeiven geen zeggenschap, de postkantoren zijn niet voor hen en er zijn instellingen, waarop slaat aangegeven, dat honden en phineezen niet worden toegelaten. Uit alles blijkt, hoe sedert het contact met Europa de Chineezen zijn gebracht' in een slaat van voortdurende vernedering, wat nog in de hand wordt gewerkt door den uit Britsch-Indië ingevoerden opium. Spr. onderscheidt in China deze groepen: 1. De Europeesche en Japansche meesters; 2. de gouverneurs, met absolute macht be kleed, en 3. de Chineesche volksmassa, die in slavernij verkeert, doch bij wie thans de ontwaking is gekomen en die zich als vrij geborene begint te gevoelen. Daarom ziet spr. in de beweging, welke thans gaande is, geen relletjes, geen uit haat geboren actie van de vroegere boksers, maar een begin tot een wedergeboorte van een vrij volk. Er volgde op het gesprokene een korte gedachtenwisseling, waaraan een aantal personen deelnamen. Gevraagd werd o.a. of deze beweging niet het gevolg was van een bolsjewistische agi tatie, waarbij Russische agenten een rol spelen, of zij verband hield met internatio nale ontwapening, of de stakingen georga niseerd waren enz., welke vragen door den heer Thung werden beantwoord. Geslaagd is voor het examen voor de tweede klasse der Middelbare Technische School te Haarlem onze stadgenoot de heer Gerard Koet. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor R.-K. m. u. 1. o. onze stadgenooten R. G. Arts, J. G. Durivon, A. A. Caspers, J. M. Duindam, M. R. Duym, A. Th. Laken, M. C. Meuwese, M. C. van Noort en A. H. Schoon de rgang. Bij het gehouden eindexamen van de Noordenkweekschool voor de Zeevaart Abel Tasman voor stuurmans-leerling is geslaagd voor diploma A onze stadgenoot P. P. J. de Best. Zaterdagavond werd door het bestuur der Vereeniging tot Opleiding van Bewaar school houderessen ten overstaan van den waarnemenden wethouder van onderwijs, den heer Reimeringcn. en van twee gede- legeerden der Plaatselijke Schoolcommissie, het eindexamen der Kweekschool afgeno- j men. Aan alle candidaten kon het diploma worden uitgereikt en wel aan de dames A. C. Hoogendoorn, uit Oegstgeest; M. Holtz, uit Siantar (Sumatra); C. B. J. Merkestein, uit Utrecht; J. C. Kenbeek, J. van de La- j ken, A. J. Molt, A. de la Rie, J. M. C. Rig- hart van Gelder en C. L. Susan, allen alhier. Enkele leerlingen van verschillende Middelbare scholen bezochten Zaterdag het Stadhuis, de Kathedraal en het Koninklijk Museum te Antwerpen onder leiding van den heer H. van Batenburg. Zooals wij indertijd reeds mededeel den, vertoefde in den laalslen tijd dr. Vin cent, president der Rockefeller Foundation alhier, welk bezoek in verband stond met een mogelijke benoeming van dr. A. B. Droogleever Fortuyn, sinds 1912 leclor in de histologie bij de medische faculteit der i Leidsche Universiteit. Nu dr. Drooglever Fortuyn benoemd is lot hoogleeraaraan de Peking Union Medical College, een stichting van de RocÜfefeller Foundation, te Peking, heeft dr. Vincent Leiden weder verlaten. De rauziekverccniging „Werkmans Wilskracht", welke gisteren aan een con cours te Velzen deelnam, had het genoegen den tweeden prijs in de eere-afdeeling te behalen. Het corps werd gisteravond te half- elf bij thuiskomst door vrienden op het stalionsemplacement ontvangen en trok vervolgens in optocht, met het vaandel der Vereeniging voorop, de stad in. In een huishoudelijke vergadering van den Christelijken Bond tegen het Militai risme, afdeeling Leiden,, werd besloten den eersten Augustus te maken tot den Anti- Oorlogsdag. Op dezen dag zullen manifes ten worden verspreid en bladen met anti- oorlogslrekking ter verkoop in de stad wor den aangeboden. Des avonds zal een open lucht-meeting worden gehouden, waar ho pen te spreken de heeren ds. N. Padt en de heer H. Ververs. In het gymnastieklokaal van de school Maresingel B, die te klein bleek om al de opgekomen ouders te bevatten, zoodat velen zich met een plaatsje in de gang tevreden moesten stellen, had de door de Commissie van bovengenoemde school uitgeschreven Ouderavond plaats. Na opening door den voorzitter, den heer W. van der Laan, die, naast don talrijk op gekomen ouders, de heeren G. F. E. Kiers, directeur van Bouw- en woningtoezicht al hier, en P. G. A. Wijkmans, directeur van het Bureau voor Sociale Zaken, als gasten aanwezig, het welkom had toegeroepen, wer den door de kinderen van de 5de en 6de klasse onder leiding van den heer De la Rie, enkele zang- en muzieknummers gegeven. Piano, viool, violoncel en andere instru menten deden uitstekend dienst. Het ge heel was voortreffelijk en na ieder nummer en in 't bijzonder aan het eind, kwam een spontaan applaus de kinderen, den leider en andereen, die belangloos hun diensten had den gepresenteerd, beloonen, door een woord van waardéering van den heer Koelma, voorzitter van de Oudercommissie, nog ver sterkt. Hierna was het woord aan den weledel- gestr. heer Kiers voor zijn lezing: Beroeps keuze. Spr. begon met te zeggen, dat, na beëin diging zijner rede, men nu niet moet mee- ncn, dat nu ieder precies weet wat zijn jon gen of meisje moet worden.' Beroepskeuze slaat tegenwoordig in het middelpunt der algemeene belangstelling. De vraag: Welk vak of beroep is voor mij geschikt? houdt met zeer veel factoren ver band, als daar zijn: lichamelijke geschikt heid, gave, of in een bepaald vak niet al reeds een teveel aan krachten is, ook de fi- nancieele omstandigheden der ouders. Yan zeer veel nut is een onderzoek, zoo wel lichamelijk als geestelijk, van den van school afkomenden jongen (of meisje). Het buitenland is ons hierin voorgegaan. Zoo bezit de Bell Tel. Mij. te Berlijn een labo ratorium om den solliciteerenden een gron dige „keuring" te doen ondergaan. Dit deed het percentage ongeschikt-geblckenen aan merkelijk dalen. Ook op tramconducteur en chauffeur wordt een dergelijk psycho-lechnisch onder zoek toegepast, hetgeen de spr. in détails uitwerkte. De Philips fabrieken ten onzent bezitten een dergelijk laboratorium. Hoe belangrijk ook, niet voor alle beroe- pen is een laboratorium-onderzoek van waarde, bijv. van dokter, e. a. zelfstandige j beroepen. Yan meer beleekenis achtte spr. het on- derzoek, van de school uitgaande. Hier ligt i een belangrijke taak voor den onderwijzer. Een systematisch onderzoek daar, in aan- 1 sluiting aan dat van bureaux of laborato- ria is datgene, wat wij moeten hebben. Ken- nis van veel beroepen en hun eischen is hier van veel belang. Op deze wijze kan men krijgen den rech- I ten man op de rechte plaats, zoodat ook met i pleizier het werk wordt gedaan. Dat is ook de hoofdgedachte van het Taylor-sysleem, al is de groote fout van dat systeem, dat het alle menschen inzake kunde, handigheid en gave over één kam scheert. Zoo opgevat en toegepast, aldus eindigde de spreker zijn gemoedelijk voorgedragen j causerie, kan de beroepskeuze tot haar recht komen. v Een dankbaar applaus en een woord van dank van den voorzitter volgden. Yan de gelegenheid tot gedachtenwisse ling werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt, en de heer Wijkmans deed de ver blijdende mcdedeeling, dat aan het Bureau j voor Sociale Zaken een Bureau voor Be roepskeuze is verbonden, waaraan^ook een geneesheer en de spr., de heer Kiers onder I meer werkzaam zijn, wat weldra in werking zal treden. Een pauze en rondvraag besloot dezen interessanten avond. Gisteravond gaf het neutraal gemengd koor „Araicitia" (het vroegere Yriizinnig Zangkoor), onder leiding van zijn directeur, den heer P. de Rook, en met medewerking van het muziekgezelschap „Orpheus" in den tuin van „Zomerlust" een concert, waar- voot vrij groote belangstelling was. De avond werd ingezet door „Orpheus". Het muziekgezelschap, onder leiding van den heer J. Vink. won dadelijk de harten der aanwezigen. Met onverdeelde aandacht werd vervolgens naar het orkest geluisterd. Toen kwam het koor aan de beurt, dat door den heer De Rook op uitnemende wijze wordt gedirigeerd en aanving met het aar dige „In Mei" van Isr. J. Olman. Was het publiek daarmede reeds tevreden, na hei volgend nummer „Ecco quo modo moritur", van J. Handel, waren de bijvalsbetuigingen zóó groot, dat het koor zich genoodzaakt zag het nummer nog eens te herhalen. Hierna volgden vóór de pauze nog cenige nummers, die alle zuiver en met gevoel werden gezongen en dan ook met hartelijk applaus beloond werden. De pauze duurde slechts kort, omdat hel programma, zoowdl wat de muziek betrof als wat den zang aanging, nog een lange rij van nummers, bevatte. Met elk zijner nummers had het koor succes. „Orpheus" besloot den avond met een viertal goed gekozen nummers, waarvan wij in het bijzonder noemen de vier Oud-Hol- landsche marschen, in gebruik bij het Ne- derlandsche leger ten tijde van den Spaan- 6chen successieoorlog. Het was voor de vriend n van muziek en zang een goede avond. Zaterdagmiddag kwart voor twee ge raakten twee jongens F. It. en J. van E. in het Levendaal te water, doordat een van hen met zijn rijwiel wilde uitwijken voor een vrouw, welke plotseling den weg wilde oversteken. Door eenige burgers werden zij spoedig op het droge gebracht en kon den zij te voet huiswaarts keeren om „Za terdag te houden." Tegen den naclitverblijver H. G. wo nende te Rotterdam is door de politie pro ces-verbaal opgemaakt, omdat hij van de hem geboden gastvrijheid misbruik maakte door zijn collega-nachtverblijvci H. van S. te mishandelen. Toen gistermiddag omstreeks 3 uur de 18-jarige H. ten K., wonende te 's-Gra venhage, de onvoorzichtigheid beging zijn hoofd buiten het zijvlak van de tram van Noordwijk naar Den Haag te steken, kreeg hij plotseling van een ijzeren paal langs de trambaan een dusdanigen klap, dat hij uit de tram geslingerd werd cn in een droge sloot langs den Rijnsburgerweg te recht kwam. Do Eerst Hulpdienst, die spoedig ter plaatse was, constateerde een zeer ernstige schedelfractuur, waarna hij per brancard naar het Acad. Ziekenhuis werd overgo- bracht. Naar wij vernemen is de toestand van Ten K. momenteel vrij gunstig. Toen Zaterdagmiddag W. C. G. cn J. Y. een bad hadden genomen in de zwemin richting nabij den Hooge-Rijndijk en in hun klecdhokjes terugkeerden, kwamen zij tot de onaangename ontdekking, dat uit hun kleeren bedragen van respectievelijk 35 en 10 gulden waren ontvreemd. Hedenmorgen botste een auto van den Rijswijkschen Boterhandel in Oegstgeest ter hoogte van de autogarage van den lieer v, d. Ameele in volle vaart tegen een ijze ren paal van de electrische tram met het gevolg, dat het onderstel van den auto to taal vernield werd. De oorza-ak waB hierin geleden, dat een passagier, die de stuurmanskunst niet mach tig was, „het ook eens probeeren wou" met bovenstaand gevolg. Van de tram, die om 10.55 van Kat wijk naar Leiden vertrekt, bezweek heden morgen onder de gemeente Oegstgeest een koppelstang. waardoor twee goederenwa gens op de rails bleven staan. Doordat deze eerst weer opgehaald en opnieuw aangehaakt moesten worden, ondervond het tramverkeer ongeveer twintig minuten t vertraging. BINNENLAND. Dr. A. B. Droogleever Fortuyn gaal als hoogleeraar naar Peking. Tot eerste-voorzitter der Soc.-Democrati- sche Tweede-Kamer-fractie is gekozen de heer Albaida. Wegens onkrijgswettelijke uitlatingen je gens den Minister van Oorlog zijn alle mili taire leden van het hoofdbestuur van „Ons Belang" gestraft. Van een nienwe indeeling van de ambts gebieden der Gezondheidscommissies, welke zon leiden tot inkrimping van het aantal dier commissies is voorloopig afgezien. Ernstig ongeluk te Oostbnrg. I In den nacht van Zaterdag op Zondag., i is een houten gebouwtje staande op het terrein van de kunstvuurwerkfabriek van den heer A Kat, aan ie Slaaghsloot al- hier, door onbekenden oorzaak geheel afge brand. i De loods, die op eenigen afstand van do andere gebouwen stond, bevatte hoofdta- I kclijk Bengaalsch vuur. De enkelen, die den j brand zagen vertelden dat deze een bij- i zonder mooi schouwspel opleverde j 't leek alsof de zon op aarde was neergedaald. De schade beloopt.ongeveer f 1000, welke niet door verzekering gedekt wordt. liet bedrijf ondervindt in geen enkel op zicht stagnatie door dezen brand. Voor de Rijkspostspaarbank is (en postkan tore alhier in Juni op spaarbank- boekjs ingelegd f 113.599,79 en terugbetaald f 108.952,74. derhalve meer ingelegd dan terugbelaald f 4647,05. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 116. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op Staalsschuldboekjes inge schreven nominaal f 5500 en afgeschreven nominaal f2500. derhalve meer in- dan af- geschreven f 3000. Het aantal nieuw uitge- geven Staalsschuldboekjes bedroeg twee. Met ingang van 16 Juni zijn de postkan- toren Oegstgeest en Warmond bijkantoor j geworden van het hoofdkantoor Leiden De I cijfers dier kantoren zijn vanaf dien datum opgenomen in dat van Leiden. In de vorige week zijn in de Stedelijke Werkinrichting opgenomen 170 volwasse nen, 11 kinderen, totaal 181 personen. GOLF. Om den Van Limburg Stirum-beker. Op de fraai gelegen banen der Noordwijk- sche Golfclub vond Zaterdag de bekende jaarlijkscho wedstrijd plaats om den an Limburg Stirum-beker. Gelijk bekend is dil een match over 18 holes, handicap, medal- piay. Het weer wae zeer gunstig, terwijl het aantal deelnemers 27 bedroeg; aldus de ver wachtingen stellig overtreffende. Dat groote aantal deelnemers is ook oorzaak geweest dat de wedstrijden tot laat in den namiddag voortduurden en pas tegen halfacht waren beëindigd. Inmiddels heeft de regeling als gewoonlijk niets te wenscben overgelaten, zoodat het verloop geheel naar wensch was. De Noordwijkscho Golfclub kan met voldoe ning op dezen wedstrijd terugzien, vooral ook doordat er zoovele goede scores \*rdcn ingeleverd. De beker werd ditmaal gewon nen door den Amerikaan mr. Wismeyer, doch de prij8 kon na afloop niet worde.i worden overhandigd in verband met het feit dat de winnaar van het vorige jaar, de Engelsóhman mr. Orr'Ewing, den beker nog niet had toegezonden, zulks als gevolg van den vervroegden wedstrijddatum, hetgeen hem onbekend zal zijn. Ziehier de uitslag: le prijs (Van Limburg Stirum-beker), mr. .Wismeyer (handicap 10), netto 6core 65. 2e prijs, die tusschen den heer H. Horst man (handicap 18) en jhr. E. Michiels v. Yer- duynen (handicap 5) beiden met een netto- score van 69. Verdere goedo scores werden behaald door: mr. F. Heister (handicap 17), netto soore 71; A. Tieleman (handicap) 24), netto score 71Beels van Heemstede (handicap 15) netto score 72; A. Heldring (handicap 11), netto score 72; H. Binnendijk (handicap 20) netto score 72; mr. B. Lesley (handicap 6), netto score 73; W. van Wavcren (handicap 10), netto score 74; L. Graaf van Limburg Stirum (handicap 18), netto score 75; A. Diemer Kool (handicap 9), netto score 75; G. Heukenaveld Slagbek (handicap 10), BUITENLAND. De Fransche Kamer en Senaat naar hui* na afdoening der begrooting. Een nederlaag voor Caillanx. De Fransch-Spaanache overeenkomst in zake Marokko is geteekend. De eerste pogingen tot verzoening in hel Engel sche mijnconflict zijn mislukt De toestand in China blijft voor de vreem- delingen gevaarlijk. netto score 75; on Mullemeister (handicap 21), netto ecore 75. Do heer Wismeyer won voor de eerstd maal den beker, welke men driemaal achter een moet winnen om definitief eigenaar te worden. VOETBAL. J De competitie. In den gisteren gespeelden promotie-wed strijd sloeg S. V. W. haar tegenstander Vriendenschaar met 20, zoodat alle drii concurrenten S. Y. W., Vriendenschaar en Alphon vier winstpunten behaalden en dus de extra-competitie opnieuw kunnen be-, ginncn. Van gesloten seizoen gesproken! Promotiewedstrijd. Re3. 3de klasse N. V. B. Gouda; Olympia If-Lugdunum II 10. Wamsteker international. Naar wij vernemen is de A. S. C.-bacV Wamsteker aangezocht om in den wedstrijd BelgiëHolland "op 6 September a.s. all centrc-half te fungeeren. Jaarvergadering L. V. B. In de morgenavond te houden algo meene ledenvergadering van den Leidschei Voetbalbond zal door den competitieleidei don heer L. Waterloo, het jaarversflag wor den uitgebracht, waaraan wij het volgendl on tl oenen: De competities vingen aan op den twee- I den Zondag in September. Deelgenomen werd hieraan door 37 elf tallen, die alle hel seizoen beëindigd n in tegenstelling niet het vorige jaar, ton 49 elflallen inschreven en 42 de reis volbrach ten. Voor de instelling van een aparte ad- spiranfenkla9se bestond weinig animo. liet seizoen werd beëindigd vóór 1 Juni 1525. In de lsle klasse behaalde Norvicüi op overtuigende wijze het kampii>enschap binnen met 31 van de 36 le behalen winst punten, zoodat dit stoere elftal het volg nd jaar zijn intrede zal doen in den X. V. B. L. M. C. klopte de kampioenen tweemaal en eindigde als No. 2; Quick Boys bezette de 3óe plaala, terwijl A. S. C. 3 onderaan bengelde met meer dan 100 doelpunten te gen in 18 wedstrijden. Dit was «absoluut onnoodig, maar de goede wil schijnt ten oenenmale te ontbreken. In de 2de Klasse werd U. V. S. III on geslagen kampioen. Als hekke9luiler fun geert weer een A. S. C.-elftal, dat van 12 wedstrijden viermaal vermocht te scoren I De 3de Klas9? bracht het kampioenschap aan Lugdunum V (reeds het derde jaar in •successie), terwijl Leidsche Boys II onder aan kwam te staan. Ook in de 4de Klasse triumfeerde c n U. V. S.elftal; in de 5de Klasse toond- D. V. S. UI te sterk te zijn voor haar afdee- ling en dan ook ongeslagen kampioen te worden. A. S. C. V eindigde in deze afdeeling niet als No. laatst en liet deze eer over aan Raccöl IV. Quick Boys won den L. V. B.-beker door in den wedstrijd L. F. C. II met 21 te. slaan. Bravo! Deze wedstrijden werden alle op één 114 vóór 1 Juni gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1