UIT BE RÜMSTREEK. U8T BE OMSTREKEN. F.BS SLIM GHBRL IK GLIM SPORT. Alphen. li-.-.: vcoilaaj^cn compciiiie- y/tdrtiijd van dit seizpfn nj dc ie .klas U. K F speelde de korfbalclub Ü..D. .gicter- avond tc Leiden tegen Peu.ix II. Zij heeft gich volkomen gerehabdiieei'il na haar vu rige nederlaag en kwam met een 3—?-cvef- winning huiswaarts. De metselaar F. H. viel gisteren tij dens zijn werk van den steiger. Met een bloedende hoofdwonde en een zwaar ge kneusd been werd hij opgenomen en na verbonden te 2ijn per nuto naar zijn wo ning vervoerd. •Boskoop. Dinsdag, had de werkman V. werkzaam aan een heistelling alhier,'- het ongeluk met zijn hand tueschen een balk bekneld to raken, met het gevolg dat twee zijner v ngers geheel plat werden gedrukt. Gevonden vooi weipen. portemonnaie met eenig geld, 1 doosje met ©enig geld, 1 zilver collier 1 Alpacca beursje 3 niondh;'.rmoi;io4. In!irlitingcn bij" de politic Lejdeidorp. Gisteravond kwamen de leden van dc Dhr. Oranjevereeniging in het gebouw Irene in buitengewone vergadering bijeen. .Nadat de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze was geopend, cn de notulen gele zen, die werden, goedgekeurd, stelde de voor zitter voor, o*n een bespreking te houden, op welke wijze de a.s. verjaardag van H. M. de Koningin zal worden gevierd. Het bestuur had de gedachte om dit te doen vieren, door, een kinderfeest Ic organiseoren, waaraan alle leerplichtige kinderen uit de gemeente kun nen deelnemen, en des avonds een bijeen- komst te doen houden, waarvoor een spre ker zal worden aangezocht. Des morgéns zal het feest worden ingeleid door koraalmuziek. Hierover ontspon zich een uitgebreide dis cussie. Uit den boezem der vergadering werd de vraag geopperd, of hel niet mogelijk zou zijn de feestelijkheden uit le breiden door het houden van volksspelen, opdat ook oude en gelegenheid werd gegeven daaraan deel e nemen Hieraan kon vanwege het bestuur geen gevolg worden gegeven, in aanmerking genomen, de grondslag, waarop de vereeni- ging staat. Ten slotte werd het bestuursvoor stel, om zich bij het houden van een kinder feest te bepalen, met algerneene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag werd bespra ken, om pogingen aan te wenden een boot tocht te doen plaats hebben voor de leden van de vereeniging, welke hiervpor lust ge voelen Dit vond bij velen instemming. Een commissie werd benoemd, om pogingen aan to wenden om dit le doen slagen. De verga- derir.g \vrrl nb-rna met dankgebed gesloten. Waiiiliaxveeu. De staal van dijkplich- lige mannen, behoorende lot de afdeefliing Zuidplaspoldcr van het dijkleger voor het dienstjaar 1925, is door hel bestuur van difcn polder vastgesteld met 2-i namen. Een dezer personen is belast met de functie van p-sjlopnemer, terwijl er vier zullen fungee- «a als bode le paard. Dc heer J. Zeist heeft wegens vertrek i-aar eldeTS, bedankt als commissaris tevens vfijkpenningmecsler der Veroeniging voor Ziekenverpleging. In zijn plaats zal vanaf b^den optreden de heer A Visser, aan de 'Jfiilffdkade, alhier. Bij de gehouden aanbesteding van de levering en het vervoer van basaltslag en grind voor den Zuid-plaspolder, alhier, wa ren laagste inschrijvers: Voor basaltsleenslag, de Basallmaatschap- pij te Rotterdam, voor grind de heer W. Kieboom, Ie Gorinchem, en voor het vervoer van- beide do lieer De .Will, te Moordrecht Doordien eenigo ingezetenen een bepaald jaarverbruik hebben gegarandeerd, heeft de Raad besloten lol verlenging van "het hoofdhui zonnet voor gas in deze ge meen ie Wcabruggc. Woensdagnacht omstreeks halfdrib passeerde schipper Nagtegaal, van Alphen, alhier, met zijn motorboot de wo ning van den heer V., waaruit een ernstig roepen van brand kwam. Hij riep tot de hragwachlers, welke met brandblusch-appa- fH.èn toesnelden. Ook dc schipper draaide ffj en begaf zich met zijn knecht naar die Toning, toen bi-eek, dat niet brand gevreesd itferd, maar men vermoedde, dat inbrekers in de woning waren. Bij onderzoek bleek geen spoor van inbraak tè zijn., ook werd niets vermist. De politie doet een nadeT onderzoek. HaarlemmermeerWoensdag werd door de Haarlcmmermeersche gemeente-politie in dezen polder aangehouden de woonwa genbewoner G. M. v. B., gedomicilieerd te Amsterdam, als verdacht van een te Maars- sen gepleegden diefstal vnn een paard en van diefstal van een paard en kar te Kat wijk aan eZe. Het te Ma arseen ontvreemde paard werd nog in zijn bezit gevonden en inbeelaggenomen. De man werd nog denzelf den dag ter beschikking van den burge meester van Maarescn gesteld. Bij de gehouden aanbesteding van het restaureeren van het kerkgebouw der Doopsgezinde gemeente lo Aalmeer, werd t laagst ingeschreven doorPerceel I hei- en graafwerk, A. v. d. Heuvel te Haarlemmer- meer voor f 495; Perceel II metsel- en stuca- doorwerken. D. Terrcehorst tc Aalsmeer voor f 5932; Perceel III timmer- en lood- ffo JTerkV,H- de Wilde te Aalsmeer voor f 13.200 en Perceel IV schilderwerk, A. An genent te Leimuiden voor f 3281. *^ct het °°g op het vernieuwen van de schutsluis van den Haarlemmermeerpolder bij Aalsmeer, zal het scheepvaartverkeer al daar gedurende het tijdvak van 6 tot 26 Juli a s. gesloten zijn. t,r~ *"!e 'le1er J H. Bauntann, arts te Oude ering, heeft eervol ontslag gevraagd als geneeskundige, belast met de armenprak- «J* m deze gemeente. Hoofddorp is in de laatste jaren wol erg gelukkig geveest' met zijn jaarl'ijksch paardensport-feest. - 'Gélukkig roet het wee:, want v.cl is er tij dens bet greote sporfcfeest van de vereeni ging Vooruit" een enkele keer eens een klein regenbuitje gevallen maar nog nooit heeft de Tegen bet feest bedorven. Gelukkig met de belangstelling van de paardenvrienden, want steeds was het getal der bczoekeis over de tien duizend en nog verleden jaar kwamen ze van heinde en ver; per trein en automobiel en motorfiets uit Groningen, Overijèel, Limburg en Zeeland; per autobus en rijwiel uit Gouda, en Gorin chem en Dordrecht en Alkmaar den Haag. Gelukkig met de deelname van de meest bekende figuren op dit gebied. - De paarden van Mevrouw Drory de Ferez, Mevr. Michiel van Verduinen, Gebroeders van der Haar, Firma G. M. van der Kuilen, M. v. Delde/i, Job. Lamers waren meestal vertegenwoordigd Er zijn alleen in het nummer van het in ternationaal springconcours wel eens meer dan 30 ruiters verschenen en verleden jaar waren zelfs voor dc jachtrit met- eindloojw 12 mededinger© ingeschreven, terwijl tijdens de afwerking van de 20 nummers van het groote programma ongeveer 300 paarden in den ring verschenen. Naar wordt verteld zal het op Woensdag 16 Juli a.s. te houden concoursrhippique weer zeer belangrijk worden. Iets nieuws zal zijn de verschijning van de wereldberoemde paarden, „Sabel" en „Ma tador" uit Berlijn. Het eerstgenoemde paard is-in geheel Europa bekend door zijn prach tige hoogeechoolgangenhet heeft reeds 30 eerste prijzen en medailles gewonnen en in de vorige maand op het internationaal con cours t-e Hilversum in de zware dressuur- proef van alle Janden de eerste plaat-s ver kregen. Be geweldige indruk van de soepele en artistieke bewegingen van dit lieve dier wordt overal waar 't zich laat zien niet weinig verhoogd doordat hte op een onovcr troffen meesterlijke wijze wordt bereden door èen dame, moj. Van Lungen. „Matador" zal meedoen aan de wedstrij den, doch ,,Sab?l" wordt alleen ter opluis tering en buiten mededinging voorgereden. Iets nieuws zal ook zijn het gezamenlijk aan de hand voorbrengen in den concours- ring van dertig van de onlangs op de pro vinciale keuring in Noord-Holland gepri meerde fokmerriën. Het zal velen genoegen doen te vernemen dat de jachtrit met eindloop, welke verleden jaar voor 't eerst werd gehouden, ook nu weer zal plaat© vinden. Alles bij elkaar genomen, kan men er v^,c verzekerd zijn dat op Woensdag a.s. het rijke programma weer veel te genieten zal geven. Den geheelen dag door van 'b morgens i half tien tot 'b avonds half zes zal men de J aandacht der toeschouwers weten te boeien niemand zal zich één oogenblik kunnen ver- velen; tot het laatste oogenblik toe zullen de duizenden kijkers in klimmende spanning worden gehouden. Niet 't minst dcor het groote springcon cours, wanneer onze officieren en heerrij ders een groote rij van dikwijls zware hin dernissen zullen hebben te „ncn u". En dan als slot de jachtrit met eindloop; wanneer het er in gesloten colonne over een afstand van 800 meter in wilden ren om gaat, wie het eerst over de eindstreep ko men zal Vooral deze ren is vol spanning en emotie. Wie voor weinig geld wil hebben een dag van hoog en artistiek genot, bezoeke het concours-hippique tc Hoofddorp. De „Sts.-Ort." bevat de statuten van de ijsclub „Haarlemmermeer", gevestigd te Hoofddorp. Hillegom. Met den bouw der 63 wonin gen van Patrimonium wordt grooten spoeü betracht. Met het storten van beton is men druk bezig, terwijl men hoopt, voor den win ter de huizen onder kap tc hebben. Gisteren had op het St. Joseph-kerk- hof de Ijegrafenis plaats van het 12-jarig zoontje van den heer F. Rusman aan dc Veenenburgerlaan, dat Zondag op zulk een treurige wijze het leven verloor._De deelne- Ihing was groot. De gezongen H. Mis van Requiem werd opgedragen door Pastoor van Leeuwen. De "kinderen der 6de kkusse van dc K.-K. Jongensschool, haalden onder leiding van hun onderwijzer hun makkertje van het sterfhuis en volgden de droeve stoet, terwijl alle klassen der school op het plein waren opgesteld tot het brengen van een laatst en groet. Ook hadden de kameraadjes gezorgd voor een fraaien krans, terwijl binnen enke le dagen van de door hen bijeengebrachte offertjes een zielemie zal worden opgedra gen met alg. H. Communie. „De Zwaluw" heeft een prijs wed vluehi voor jonge postera gehouden van Roozen- daaf af, waarvan de uitstag was als volgt: 1. Gebr. Zwaneveld, 2. idem. 3de Warmer dam. 4e idem. 6de Rceuwijk. 6de. J. van Et- ten. 7de Gebr. Zwaneveld. 8ste J. van Etten 6de Gebr. Zwaneveld1/10de idem. 11de J. van Etten. 12de P. Seysener. 13de J. van Etten. 14de idem. 15e J.Rceuwijk. De eerste duif kwam aan te 0 uur 19 m. 19 sec., de laatste 9 uur 44 min. 3 see. De 3 prijzen voor de eeretgetoonde duiven en voor de 3 en de 6 eerstgetoonde vielen alle ten deel aan Gebr. Zwaneveld. Zondag 1 2dezer, prijs wed vlucht vanaf Lier (België) afstand 132 K.M. De duiven worden te 3 uur in vrijheid gesteld. In de Haven ligt een boot, die om haar vorm, kleur, en versiering met bloemen, sterk de aandacht trekt. Het is de tentoon stellingboot van Calvé-Delft, waarin de be handeling van de producten dezer firma voor do keuken wordt gedemonstreerd. In teressant is om te zien en te vernemen langs welken weg uit de ruwe grondstoffen de fijne producten ontstaan. Katwijk aan den Rijn. Onze plaatsge noot de heer Th. te Brake rijksveldwachter- alhier, is bij Ministrieel besluit van hedeö bevorderd tot rijksveldwachter brigadier tit. K?twijk aan Zee. D? met 1 Jqji overge plaatste rijkêvêWwachter 7. Hamerslag van Rotterdam haar bief. is met ingang van he den bevorderd tot brigadier t t Van de tiriwTv'iesdierjj kwam Woens dag te IJmuiden aan de markt de logger KW 126 met f 160 besomming. Gisteravond gaf- het Muziekkorps U. N. J. wederom een uitvoering in de tent op den'Boulevard. Het mooie weer had ook nu weer veel publiek uitgelokt om van de schoóne muziek te genieten, doch een deel van Kaiwijksch jeugd maakte dat het genot bijna nihil werd. De coöperatie .Helpt Elkander alhier ■'had gisteren ter viering van de 3e Interna tionale Cooperatersdag. een propaganda- kindcrfees't georganiseerd voor kinderen der leden dei Coop, en verbruikers barer arti kelen. waarvoor zich 836 kinderen aan meldden. Des middags te 2 uur werd de lange stoet bij hét kantoor der Coöperatie opgesteld, waartusschen de Katwijksche Muziekvereeniging U. N. I. Alle kinderen waren van vlaggen voorzien, waarvan vele den naam der Coöp. droegen Aan liet hoofd van den stoet en verder in het midden, wa ren groote vlaggen, die als opschrift had den: „Wordt lid van onze Coöperatie". Onder de vroolijke lonen der muziek, ging de optocht, begeleid door eenige be stuursleden der Coöp. door eenige stralen in hel oostelijk en vervolgens door het zui delijk deel van ons zeedorp, om zoo naar het strand le gaan, waar ter hoogte van den watermolen halt werd gehouden. Daar werden verschillende spelen ge daan en de kinderen getrakteerd op pinda's, chocolade en limonade. Het spreekt van zeil dat de winners met een prijs naar huls gingen. Jammer was het dat op hel strand den leiders en helpsters het werken bijna on mogelijk werd gemaakt door het opdrin gend publiek, dat zich piet ontzag zich binnen het afgezette -terrein le begeven en waar de paar politie-agenten, die toezicht hielden, machteloos tegenover stonden. Na afloop der verschillende spelen die door muziek werden opgeluisterd en het j zingen der kinderen zelf, werd in optocht de terugweg aanvaard. Nu ging het ephter door het andere gedeelte van het dorp om I ten slotte over Badstraat en Voorstraat, I voor het gebouw der Coöp. te worden ont bonden. Hier kregen alle kinderen nog een gebakje, waarna men onder het zingen van „De Coöperatie gaat nooit verloren" wel voldaan huiswaarts toog. Gisteravond sprak in de gemeenlezaal dö. Boone van St. Filipsland (Zeeland). Spreker had tot tekst gekozen Openlb. 3: 4. Gezongen werden Ps. 119: 2; Ps. 25: 2; Ps 118: 9 en Ps. 119: 3. Voorgelezen was Openlb. 8. Er zijn hier twee bijzonderheden te vex- imelden, ten eerste dat deze predikant nog Ln korte broek gekleed, was en een laag drie kant hoedje droeg. Ten tweede dat hij de genoemde psalmen voorlas" naar de berij- mang van Petrus Dalheen hetwelk voor vele hoorders bevreemdend was. Er was veel belangstelling. De vorige week had Floor- Varkevis- ver, een oude blinde ►man, die in het Oude mannen en Vrouwenhuis alhier verpleegd werd 'snachl9 naar de ,W. C. gaande het ongeluk, de verkeerde deur te openen en in den kelder te vallen. Hij bezeerde zich zoodanig, dat di.rekt overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk was. Hedenmorgen is hij aan de gevolgen van dien val overleden. Noordwijk. Gedurende de maand Juni '25 werden bij de Gem. vleeschkeurings- dienst alhier aangegeven 32 runderen, 19 kalveren, 111 varkens en 4000 K.G. vleesch. Noordwijk aan Zee. In den namiddag l verVoègde zich alhier bij een inwoner een heer uit Amsterdam, die voorgaf, porcelein en oud goud op te koopen echter zonder re sultaat vertrok hij weder. Ten tweede male vervoegde zich die per soon aan het zelfde adres en vroeg f 7 tel leen voorgevende hem dan een postwissel van f 12 op te zullen zenden. Evenwel zonder succes. Men zij dus op zijn hoede. Door de politie werd te Noord wijk- Binnen aangehouden een meisje van 8 jaar wondode te Noordwijk aan Zee dat zich op geraffineerde, wijze aan verschillende dief stallen schuldig maakt. Terwijl zij werd aangehouden op de Beek laan reed zij op een rijwiel dat zij uit een garage te Noordwijk aan Zee had weggeno men. Zij verklaarde verder in een pension ec nige malen te zijn binnen gedrongen in de kamers én daar kleine bedragen aan geld en kleine voorwerpen te hebben weggenomen^ verder werd-gezien, dat zij uit een badkoets kwam, terwijl de gast-en zich in het water bevonden. Vermoedelijk zullen thans meerdere dief stalen aan het licht komen. Het kind dat zeer beleefd is en fatsoen lijk is gekleed wordt niet opgemerkt. Dit belooft een schoone toekomst. Oegstgeest. Zooals velen bekend, wor den dames en kinderen dikwijls lastig ge vallen in de laantjee van Poelgeest door personen welke handelingen plegen, in strijd met de eerbaarheid. Hedenmorgen hield ze kere P. F. wonende te Leiden, zich weer op in deze laantjes en viel een drietal dames lastig, die daarvan niet gediend zijnde, dit mededeelden aan J. W. Jr. J. W. Sr. en 1'. 7. d. SI., beide eerste alhier en de laatste té Warmond wonende. Onmiddellijk werd dit heerschap opgenomen door genoemd drietal, en leverden hem over aan de politie die proces verbaal opmaakte wegens schen den der eerbaarheid!. -De „Sts.-Ort." bevat de statuten van de ewemver „Poelmeer'-', alhier gevestigd. Bijnaburg. Met het meer gunstige weer gaat de aanvoer weer grooter worden doch de prijzen worden er niet beter om. Voor Sommige eoorten snijbloemen is deze zelfs laag te noemen. Roode anjere gaan van 1') tot 25 ci., Margrietep van 28 tot 44 ct., Sta- tice van 9 tot 36 ct,, Centoua's van 18 tot 25 ct. pei 300j Riddersporen tót. 6 ct-., Koren blceincn 16 tot 20 t.. Ajincmonen van 22 I tot 24 ct., Malva 4 tót c per bos. Juliana 9— 31 ct. per -300, Godesia (gepeld f 5 per 100, Ranonkels 18 tot 23 ct. p. 100. RECLAME. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden voor de strafzitting van het Kantongerecht 70 zaken op de rol. Als waar- nmend Ambt, van het O M. fungeeido mr. M. B. Vos. J. K. mc-torschipper te Leiden had in een vorige zittiDg terecht geetaan wegens aan varing van een z.g. klcibok ïd den Rijn op den hoek van den Molenboezem. Beklaag de had toen verklaard, dat hij het ongeluk niet heeft kunnen voorkomen. Eerstens, om dat de schipper van het aangevaren vaartuig die dwars over het water voer, geen signaal gaf, terwijl hij, dooidat- aan den cenen kant van het water een huis en aan dcD anderen kant eenige hoornen stonden, met voor zich uit kon zien. Zoodra hij de „kléibok zag, heeft hij gestopt, doch kón niet voor komen, dat het vaartuigje, dat bovendien te zwaar geladen was, zonk. Achtereenvolgens werden behalve de verbalisant dc rijksveld wachter T. de Boer, te Leiderdorp, eenige ooggetuigen gehoord, die allen in dcnzelf- den geest verklaarden, terwijl bleek, dat de Kantonrechter zelf na een onderzoek in loco tot de conclusie was gekomen, dat be klaagde geen schuld trof. De Ambtenaar vroeg dan ook vrijspraak In een vorige zitting was ook aanhangig geweest een zaak tegen A. P. van. den B. en J. D. v. d. B„ kooplieden te LeideD, aan wie ten laste was gelegd, het met een hand wagen innemen van een standplaats aan de Haarlemmerstraat. Een der gebroeders wai toen verschenen en had verklaard, dat niet hij, maar zijn broeder de schuldige wao. Deze, n.l. J. D. van den B. hnd zich nu te verantwoorden. Nadat als getuige was gehoord, de verba lisant A. P. van der Voort, achtte de Ambt. het ten laste gelegde bewezen en eischte f 5 subs.. 5 dagen. J. O., bakker te Rijnsburg, had cok reeds vroeger terecht gestaan, terzake het ver- koopen en afleveren van brood vóór tien uur des voormiddags. Beklaagde had toen gezegd, dat niet hij, maar zijn dochter bui ten zijn weten een broodje had verstrekt. Dit werd nu bevestigd door den 13-jarigen Pipter de Mooy, die dit broodje voor zijn moeeier had gehaald. De Ambt. vroeg nu vrijspraak. B. A. v. d. P., chauffeur te Wassenaar, was gedagvaard wegens het onder de ge- meente met een vierwielig motorvoertuig I (autobus) zonder noodzaak aanrijden van I een auto, toebehoorende aan en bestuurd door mr. S. J. van den Bergh, te 's Graven- hage. Nadat als getuigen waren gehoord1 ge noemde mr. Van den B. en de chauffeur A. J. Weber", nam de Ambt. het requisitoir, waarin hij opmerkte, dat er over het woest rijden van de z.g. „gele bus" al vele klach ten ter openbare kennis waren gebracht. Hij beschouwde de overtreding als zeer ernstig en eischte daarom een boete van f 60, subs. 60 dagen. S. M. G. W., Sigarenfabrikant te Leiden, was gedagvaard wegéns overtreding der Arbeidswet door eenige mannen, vrouwen en kinderen na den daarvoor gestelden tijd werk te hebben doen verrichten. Beklaagde gaf dit toe, terwijl het boven dien door de verklaringen van getuige C. Ordelman werd bevestigd. Er was haast bij het werk geweest. De Ambtenaar eischte veertien geldboeten van f 1, subs, één dag hechtenis voor ellce boete. J. L. koopman te Utrecht, was geverba liseerd wegens openbare dronkenschap in deze gemeente. Beklaagde, die hier voor uit Utrecht was overgekomen, ontkende dit. Volgeps 't pro ces-verbaal was hij op een bank aan den Maresingel aangetroffen, al de kenmerken vertoonend, die voor dronkeneohap gelden. Hij zou waggelend hebben geloopen, wartaal hebben gesproken en naar sterken drank hebben geroken. Beklaagde zeide, dat hij op de genoemde bank had zitten slapen. Hij had gedurende de Lustrumweek met studenten gereden en bijna nooit geslapen. Zoo had de slaap hem overmand en de agent had hem wakker ge schud en dan ben je niet frisch, dan loop je niet goed en dan spreek je allicht een beet je onsamenhangend. Als hij zich niet on schuldig wiet, zou hij hier niet zijn gekomen Daar de verbalisant niet aanwezig was, moest de zaak worden uitgesteld en de Kan tonrechter zeide den man alvast, dat, wan neer deze zijn verbaal onder eede bevestig de, hij gestraft zal worden wat L. zeer on rechtvaardig zou vinden. W. 6eh. te Leiden was opgeroepen we gens overtreding der leorpHchtwet. Bekl. verweerde zich door op te merken, dat het kind geen schoeisel had. De-heer W. J. Hoo- gendam, waarnemend hoofd der school, zeide dat die geen excuus kon zijn, omdat klompen waren te verkrijgen geweest bij de vereeniging Schoollrindervoeding en kleeding. Eisch f 6 of 6 dagen. Namens J. de W. to Leiden, die voor de zelfde overtreding terecht stond, gold als verontschuldiging dat het kind aan hoofd onreinheid leed, wat volgens het hoofd der school ook niet mocht gelden, omdat de schoolzuster mej. Draayer het juist ge nezen had verklaard. Eisch eveneens f 6 subs, dagen. Tegen A. A. van O., vr. H. en G. v. d. SI., vr. Van der B., te Leiden, werd. nadat het hoofd der school den heer A. Dirks was gehoord eenzelfde straf gevraagd. G .0. A. te Leiden was ook voor een leer- pliohtovertreding opgeroepen. In zijn plaats was de vrouw verschenen, die schreiend verklaarde, dat zij voor 'het betrokken meis je geen klompen kon koopen. Uit de ver klaring van Zuster Balvers, hoofd eener bijzondere school bleek dat dit gezin geen klompen kon krijgen omdat de man werkte. Deze verdiende f 25 per week, zeide do vrouw en daarmede kon zij met een gezin T'GO van aoht kinderen Biecht rondkomen. De Ambt. hield daar rekening mee en TToeg elechte f 0.50 boete. W. Sm. te Leiden, die mede wegene schoolverzuim van een zoontje waa opge roepen liet zijn vrouw het zaakje ook op knappen. Zij kon het ventje niet naar school krijgen omdat men hem zoo plaagde om zijn lange haren Eiech 12 subs. 2 dagen. Joh. Zw. te Leiden, opgeroepen voor de zelfde overtreding, was niet verschenen. De moeder van het knaapje vertelde dat het veertien dogen lang aan kiespijn had ge leden. Zij had dit de „hooge" meester ge- gezegd. Eisch f I subs. 1 dag. -L. de 11., te Leiden, die eveneens wegen» herpüchlwctsoverlrcding was gedagvaard, kwam vrij van straf, onidat de moider van het kind een bewijs van den doller kon overleggen, waaruit bleek, dat hel kind ziek was geweest. C. v. W wed. 11, le Leiden, werd even. eens voor dezelfde overtreding van slral obtheven, omdat hel vrouwtje kon aanneem baar maken, dal zij goen behoorlijke klee ding voor het kind had. L. Gr., melkverkooper, be Leiden, had een 12-jarig knaapje met melk laten venten De verbalisant, de agent van politie Mom. had hem vooraf gewaarschuwd en toen dit Diet hielp eindelijk proces-verbaal opge maakt. De Ambtenaar vroeg nu f 10 subs. 10 dagen. G. R., melkverkooper, te Leiden, had aan zekeren Vonk, uit Alphen a. d. Rijn, zonder vergunning daartoe te hebbeD, een tleschje hier verkocht, en was deswege door den agent van politie Douma, belast met op sporing van overtredingen van de Drankwet verhaliseerd. Na getuigenverhoor werd tegen geêischt I 10 of 10 dagen. N. R. V banketbakker, te Koudekerk, had rijdende met een motorrijtuig op twee wie len M. v. Os, uit Oegstgeest, op de Hout markt, te Leiden, die daar met een rijwiel passeerde, omver gereden. Hoewel er geen persoonlijke ongelukken het gevolg van wa ren, meende do Ambtenaar, wegens het woeste rijden een gevoelige slral le moeten vragen, en eischte f 20 subs. 20 dagen. N. P., chauffeur, le Leiden, had een nj- iuig, toebehoorende aan den stalhouder fk. Kooreman, alhier, aangereden. Nadat d« koetsier Van Rooyen en een ooggetuige, do heer J. v. d. Leek waren gehoord, eischte de Ambtenaar t 10 sub'.', lo dagen. I'itspraak over veertien dagen. WATERPOLO. L. Z. C. IMaas I S2. Het duurde lang voordat er begonnen werd, en tot overmaat van ramp moest tel kens opnieuw worden gestopt omdat.... .de „stopwatch" telkens stopte en weer op gang moest worden geholpen. Daarenboven bezondigden spolere van beide partijen zich zeer dikwijls aan overtredingen der spelre gels; vooral de gebroeders Van Senus, die daarenboven zich nogal eens aanmerkingen op de leiding veroorloofden. Beide partijen zijn volledig; scheidsrech ter is de heer De Boer. De eerste aanvallen zijn voor de Leide- naars en al spoedig opent Buijs voor de L. Z. C. de score (1—4». Een bijna zeker schijnend doelpunt voor Maas, weet Van Leiden ten koste van een corner te voor komen. Deze levert echter niets op. Van Leiden plaalst den bal dan ver naar voren en Van Helvert vergroot den voorsprong der Leidenaara (20). Als A. J. van Senus uit het veld wordt gezonden, scoort Buye opnieuw uit den strafworp (3—0). Ook ln de tweede helft blijven de Leide- naars aanvankelijk aanvallend, en enkele minuten na de hervatting brengt Van Hel vert den stand op 40. A. J. van Senue zondigt dan voor de zooveelste maal, en moet opnieuw het veld verlaten. Van Leeu wen benut natuurlijk den strafworp en het is 50. Maas komt dan meer en meer in den aanval. De Leidenaara moeten alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorko men. Van Leiden doet in zijn ijver onge oorloofde dingen, en moet het veld verlaten. Hoewel Goekoop den strafworp van P. van Senus weet te stoppen, scoort de Rotterdam mer toch uit de doelworsteling. die na den strafworp ontstaat. (51). Even daarna mag Van Leiden onder heftigs protesten van beide zijden, opnieuw verdwijnen en weer is het P. van Senus, die scoort uit den strafworp. Het einde komt het een welver- thende 52-overwinning der L. Z. C. ROEIEN. Nationale kampioenschappen. Naar wij vernemen heeft die Leijlhe in geschreven voor de nationale kampioen schappen en wel in het nummer twee met stuurman. ZEILEN. De Kaagneek. Evenals de vorige jaren sleeds in meer dere mate het geval is, is ook dit jaar de animo voor de jaarlijksehe wedstrijden -van de Kaag weer bijzonder grool. Waar de er varing van vorige jaren leert, dat zich na den oflicieelen datum van sluiting der in schrijving zich steeds nog verschillende deelnemers opgeven, heelt het momenteel geen zin nu reeds een overzicht van do deelnemende vaartuigen in de diverse klas sen te geven. De strijd ln de internat. 0-Meter-klasse belooft dit jaar al bijzonder interessant te worden, daar behalve alle Hollandsche zes-metere ook heelt inge schreven het Belgische jacht Uilenspiegel van mr. Delmonte uit Brussel, die zich ook verleden jaar bij do Kaagweek als een ge ducht tegenstander heeft doen kennen

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7