TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. Advertentiën. r_ WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag, 3 uur: 357. Hedenmiddag, 2 uur: 358. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 4 Juli, medegedeeld door het Melereologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.5 te Vardoe; laagste stand 750.5 te Parijs. Verwachting lot den avond van 5 Juli: Meest matige Noordoostelijke tot Oostelij ken wind, half tot zwaarbewolkt, droog weer behoudens kans op onweer; zelfde tempera tuur. EOÓGT7AT2RTIJDEN TE KATWÏJS-a.-ZEE Vooz Zondag: Hoogs'e stand des morgens te 2.22 uur. Hoogste stand des namiddags te 2.67 uur. Voor Maandag: Hoogste stand dés morgens te 3.11 uur. Hoogste stand des namiddags te 3.50 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminii4"' ng irDe Zijl". Voorm. 7 uur: 20 gr. G. "s Middags 12 uur 201/2 gr. C. Zweminrichting Hooge-Rijndijk. Voorm. 7 uur: 21 gr. C. 's Middags 12 uur: 211/* gr. G. LICET OP VCOR FIETSERS Zaterdag, 4 Juli: 9.52 nam. tot 4.17 v.m. Zondag, 5 Juli: $.51 nam. lot 4.17 v.m. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan* ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154, Firma A. HILLEN, Stationsweg. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel, Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en bij A. GERRITSEN, Alphen ad. Rijn en des Zaterdags bij JOH. HOGERVORST, Haarl.str. 128 ingediend om 000 spoedig mogelijk het bui- te ïilanosch-polÜTeke defeat te doen plaats hebbeD, ondersteunden het verzoek van Herman Müiler. De Duilech-na'tionaJe.n en de Duitsche Vo:ks rlij daarentegen spraken zich tegen een behandeling van de buHenkindsche po litieke quaesties op heden uit. De vroegere rijkskanselier, dr. Wirth, en Fehrenbach van hot Centrum erkenden, da>t feet wen- 9chelijk is, de debatten zoo spoedig moge lijk be doen plaats hebben. Fehrenbacfe wilde die regeering echter niet voor een fait accompli stellen en stdde daarom voor het debat feedon nog niet te doen plaats heb ben. Ten slobbe werd. er een compromis voorstel aangenomen van den rijksdagpre sident. Loebe, die zich feeden met dr. SLre- semann in verbinding zal stellen, ten einde •be vragen of de minister bereid is hel debat Maiandag te doen plaats hebben. De ter dood veroordeeling der drie Duit- sche studenten in Moskou heeft in Duitsch- land heel wat opschudding gewekt. In lange artikelen prolesleeren de Ber- lijnsche bladen legen de veroordeeling. Zij wijzen er op "dat de drie studenten, die be klaagd werden tegen de 9ovjet-regeering te hebben samengezworen, in Berlijnsche poli tieke kringen totaal onbekend waren en bij hun vertrek naar Rusland geen enkele offi- ciecle opdracht hadden. Hun romantische natuur had hen bewogen een reis naar sov jet-Rusland te ondernemen. Enkele bladen gaan zelfs zoover om het afbreken van de diplomatieke betrekkingen te eisdhen-m ge val het vonnis zou worden voltrokken. An dere, bezadigder bladen, zijn ex van over tuigd dat de Russische regeering alleen gij zelaars in handen heeft willen krijgen, dde tegen den Rus Skoblewski, die in het proces tegen de Duitsche Tsjeka ter dood veroor deeld is, zouden kunnen worden uifgewi»- j seld. Van bevoegde Duitsche zijde verluidt dat de rijksregeèriiLg reeds telegrafisch te Mos- 1 kou protest tegen het vonnis heeft aange- teekend. Op begenadiging der veroordeelden beeft de rijksregeering in haar protest niet aangedrongen. Zij wriü niet den schijn wek ken de veroordeelden in eenig opzicht al3 schuldig te beschouwen. De veroordeelden zeUI kunnen tegen het vonnis niet in beroep gaan daar het door 't hoogste Russische gerechtshof geveld is. "Wel hebban zij het reoht oen verzoek om gratie bot den raad van volkscommissaris sen te -richten. De raad van volkscommis sarissen, die het recht (heeft ter dioodVeroor- deelden te begenadigen, (heeft vrijwel steeds van dit reoht gebruik gemaakt en men ver moedt dat zulks ook in dit geval zal geschie den. In Duitsohe politieke kringen betreurt men de veroordeeling zeer daar de Duitsch-Rus- steche betrekkingen zeker onder dit vonnis ziillen lijden. De handelspolitieke commissie van den Rijksdag heeft een voorstel aangenomen van den sociaal-dicniocraiiBcfee afgevaardigde Hi'l ferding, waardoor de commissie een com missie van deskundigen benoemt om de noodzakelijkheid van agrarische invoer- rechten te overwegen, evenals een tweede voorstel om (bet werk der deskundigen reedis op 11 Juli ten einde te brengen. De com missie "benoemde verder een subcommissie waarin elke partij één vertegenwoordiger zal hebben, om zich beizig te houden met de samenstelling der commissie van deskundi gen, om over het voorstel der soc—dem. vragenlijst te onderhandelen, enz. landsch-politieken aard opgesteld. Doze rient- enoeren ayto van beteekenis omdat zy klaar blijkelijk met toestemming van den rijks minister van buitenlandsche zaken, dr. StresenruiD, zijn geformuleerd. Do belangrijkste punten van dit program hebben betrekking op de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond en op do veüigheidskwestie. De Duitsche Volkspartij te van meemng, dat de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond vóór da ontruiming niet alleen van het Roergebied en van het zoogenaamde sanctiegebied, maar ook van de eerste Rrjnlandzone ondenkbaar te. Ook dient men het eerst eens te worden over het vedlighoid-pretieim. Het onmidd:!- lijk gevolg van Duitscklands toetreding tot den Volkenbond moet een opheffing zyn van de besluiten van den Raad van den Volken bond over de militaire controle van den Volkenbond, in zooverre deze het verdrag van Versailles te buiten gaat en in hei bijzonder in zoover zij penmoente controle- organen in het Ryniafid op het oog heeft. 2oo het Veiligheidspact zeil het Verdrag van Versailles al niet wijzigt, magi het toch in geen geval de positie van Duitschland in verhouding tot den toestand, zooals zij door liet verdrag van Versailles ia ver oorzaakt, ongunstiger maken. Wordt men het eens over de kwestie van de veiligheid, dan zal het noodzakelijk zijn de bezetting van het Rijnland overeenkomstig te passen aan de gewyizigde omstandigheden. Het Ra pal lo verdrag tusschen Duitschland en Rusland mag door de ingeleide bespre kingen met de westelijke mogendheden niet geschonden worden. Duitscbland moet er in ïedm: geval aan vasthouden. Evenmin mog^tt. de betrekkingen vco Duitschland tot andere (mogendheden door een afsluiting van net Veibgheidspact geschaad worden. Slechts als de bovenstaande principes In acht worden genomen, gelooft de Rnksdag- fractie van de Duitsche Volkspartij', dat net sluiten van een edigheidspact te vereenigtn is met do belangen van Duitschland. Dit buitenlandsche politieke program van de Duitsche Volkspartij heeft in den Rijks dag aanleiding gegeven tot ot i Interessant politiek deb..fc Desocinal-deme..:,aat Hermann Miillcr verlangde uit naam v;. in fractie, dat op de agenda van de r dagzattiog van heden het groot.; po! ;efc. obat sou worden geiet, teneinde te fi-rncn*» of het program van de "Duitsche Volkspartij trordt goedgekeurd door dr. Stresemann en door den rijkskanselier dr. Luther. De communis* Kn, die jxü reeda een voorstel hebben BELG [E. Het vrouwenkiesrecht De centrale sectie van de Kamer is tegen Woensdag bijeengeroepen. Op de agenda staat de provinciale kieswet Carton de Wiart heeft verzeken), dat hij in leder geval zijn amendement tot invoering van het vrou wenkiesrecht zal indienen. Naar men weet, gaat do geheele rechterzijde met hom mede, de katholieke ministers incluis. Het zal dus heelemaal van do socialisten, die tegen de invoering van het vnouwenkiesreoht voor de provinoie zijn (tweederde hunner ongeveer), afhangen wat het lot van het ministerie zal zijn. Als zij zich slechte bepalen tot een vruchtefoo3 tegenstemmen, gebeurt er niets, doch zjj zouden verder kunnen gaan en het „voorloopdg" vertrouwen, dat 4j fav Poullet gesteld hebber^ kunnen Intrekken ENGELAND. De pennoen wetgeving het mijnbouw conflict Bij de artikelsgewijze behandeling van de pensioenwet in het Lagerhuis heeft Wheatley, de oud-iministor van volksge zondheid. voorgesteld, dat degeen, die de laatste 5 jaar geen premie betaald heeft, toch op 65-jarigen leeftijd zijn recht op uitr keering behoudt, daar do leeftijdsgrens van G5 jaar te hoog is. Van andere rijde viel men hem (bij en wees er op, dat het onrechtvaardig zou rijn lieden, die door hun hoogen leeftijd geen werk meer kunnen vinden en dus de premie niet meer kunnen verdienen, later het pensioen te onthouden. De minister verdedigde zijn ontwerp met de opmerking, dat die menschen met het vooruitzicht op het spoedig verkrijgen van het pensioen de premie wel zouden kun nen leenen, waarop de socialisten weer ant woordden, dat men hen boo in handen van woekeraars zou drijven. De belangrijkste oppositie uit van sir Robert Hornc, die zeido, dat de industrie deze last niet dragen kan. Men wil haar lasten verminderen, doch komt nu met deze 11 millioen pond, die slechts uit een geringe winst betaald kan worden of het verlies moet venmeerderen. Onder deze omstandigheden is het dwaas heid nóg meer bijdragen te eisohen en het regeeringBstelael, dat alle verzekeringen tot één vereenigt, zou in hooge mate door de regeering betaald «Honen te worden. Het Lagerhuis beeft met 218 tegen 114 stemmen het amendement verworpen van de arbeiderspartij om de premiebetalingen volgens het nieuwe pensioenstelsel twee jaar op te sohorten wegenj den buitengewoon gediukten stand van de nijverheid Ka een langdurige ritting van het uitvo*< rend comité van het mijnwcrkorebestuti? werd besloten, de beslissing Qver de vraag, of het voorstel der werkgevers een grond slag voor onderhandelingen kan vormen, over te laten aan de een/erentie der natio nale gedelegeerden, die gisteren te Londen bijeenkwam. Het voorstel der werkgevers wordt ge heim gehouden, maar de „Daily Mail" deelt den inhoud mede. De zevenuurs arbeidsdag zal worden af geschaft en do minimumloonen zullen met 14.2 pt. worden verhoogd. Het minimum loon zal uitsluitend district-sge wijze worden vastgesteld en zal niet minder bedragen dan het minimum-loon voor de minst be taalde arbeiderscategorie van het betrok ken district plus -10 pCt. Yerder zal de na tionale regeling in zooverre blijven be staan, dat na aftrek van alle productie kosten, welke niet uit loonen bestaan, de opbrengst der mijnen verdeeld zal worden in 87 pCt. loonen en 13 pCt. winst. De conferentie der nationale gedelegeer den besloot het voorstel der werggevera niet aan te nemen en de districten aan to raden zich tegen elke verandering van het tegenwoordige systeem dat de loonen uni form voor het geheele land vastlegt, te ver- zetten. De gedelegeerden houden de situatie voor zeer ernstig en waren zeer gedrukt. Als de werkgevers niet tot een compromis geneigd zijn, zien de gedelegeerden geen anderen uitweg, dan het werk neer te leg gen op 1 Augustus, den dag waarop 't loo- pende contract eindigt. De conferentie besloot ook elk voorstel stel betreffende een achturigen werkdag te verwerpen. ITALIË. De Bono naar Tripolis. Do Fascistischo gonoraal Do Bono, die als leider van de politie en bevelvoerder der fascistische militia in verband met deo moord op Matteotti gearresteerd was, doch do vorigo week werd vrijgesproken, is door Mussolini benoemd tot gouverneur van Tri polis als opvolger van graaf Volpi, die zijn ontslag had ingediend. De Bono is daarmee goed geborgen. TURKIJE. Stamboel, geen Konstantinopel. Het bestuur der Turksche posterijen en telegrafie heeft een bekendmaking gepubli ceerd, waarin er op woardt gewezen, dat zendingen voor het Éoropcesch Turkse, die met den Griekschen naam „Konstantinopel* geadresseera 'zijn, zullen worden teruggzon- den naam „Stamboel" den. Zj) moeten dragen CHINA. Amerika's voorstel. De onrust te Kanton etc. duurt nog al tijd voort. Amerika's voorstel voor een conferentie valt niet bepaald in goedo aarde. Uit de ingekomen telegrammen blijkt, dat ver schillende Europeesche regeeringen niet geneigd rijn in het voorstel te treden, hoe wel een officieele verklaring nog niet ia ontvangen. Washington legt er den nadruk op. dat rijn besluit na rijp beraad genomen is en dat de onlusten in China niet zullen ophouden vóórdat eer dergelijke stap ge daan wordt, en dat me^ï zoolang de onrust heerscht niets kan ondernemen, dat er uit ziet alsof men rich van de macht wil mees ter maken. De Amerikaansche regeerïng is van meening, dat er in China slechts ver andering kan komen óf door revolutie, óf door evolutie, en de mogelijkheid van evo lutie zou verloren gaan. wanneer de vreem de mogendheden niet bereid waren een overeenkomst te sluiten. Intus9chen komen er berichten uit Kan ton, dat daar in den gemeenteraad een strijd om de macht is gevoerd tusschen communisten en met-communisten, waarin de communisten de overhand behielden, zoodat verschillende van huri commissaris sen thans het bewind in handen hebben. Uit de Europeesche wijk in Kanton wordt gemeld, dat er geen enkele Chinees meer in dio wijk is. De diplomatieke commissie, die met de Chineezen zal onderhandelen, bestaat al leen uit den Fransdhen en den Italiaan- tehen zaakgelastigde. Engeland en Japan rijn daarin niet vertegenwoordigd, omdat men een objeetieve oommissie wilde heb ben, waarin de Chineezen vertrouwen stel len. In Britsche kringen in China is men zeer teleurgesteld en verontwaardigd, dat Groot- Brittannië niet m deze commissie vertegen woordigd Is. Griekenland an Italië. ATHENE, 8 Juli (Belg. Tel. Ag.). Grandf, de IlaliaAnache ondersecretaris van buiten iandsche zaken, ie hier aangekomen. De regeering veafcood een vergadering, welke bewoners der Dodsocanesos wilden houden bij het pastoeren van GTandi, ton einde te protesteeren tegen de jongste Ita- Haanache wet, waarbij bewoners der Dode canese op itraffe van verbanning worden gedwongen voor de Itallaansche nationali teit te opteeren. Naar aanleiding van dit verbod besloten de bewoners der Dodecanesos aan Grandi en de buftenlandsch legaties een geschreven protest kt overhandigen. De toestand fa China. SHANGHAI, 4 Jou (Reuter). Cbineesche eoldaten graven loopgraven rondom Chapan richtten prikkeldraadversperringen op op den weg, die tweehonderd yard» ten westen ▼an de grein van de internationale neder- Mtttag loont Een bende ran vijftig koelie», waaronder ▼touwen, hebben een Brilachen detective- •argeant aangevallen en deze ernstig ver wond. Dent euiguaat «telde een onderzoek Él saw het gebeurde op de Candla factory, De scholden aan Amerika. WASHINGTON, -i Juli (Reuler). De Ame rikaansche Tegeering is opnieuw een actie begonnen om tot een overeenstemming te komen, ten aanzien van de nog uitstaande vorderingen en heelt een specifiek plan voor het bereiken van een overeenstemming ge zonden aan Yoego-Slaviê. Ernstige uitbarsting. BOYOTA, (Colombia), 4 Juli- (V. D.). De Mount Galeras is lot uitbarsting gekomen. De verbinding met La Florida en Sonsaca iv verbreker.. Men vreest, dat de stad ver woest is. Het Ministerie heelt ontslag gevraagd. H.M. do Koningen heeft in overweging genomen de onder dagteekening van 29 Juni j.l. door de ministers ingediende aan vrage om eervol ontslag cn hun verzocht zich inmiddels te willen blijven belasten met do behandeling en de afdoening zoo moge lijk, van loopende zaken. Voor het ingoiueurs-exEmrn voor werktuigkundig ingenieur slaagden heden te Delft do heeren D. J. Hoothoif on J. Ros* dorff, beiden alhier; voor hetzelfde examen voor schoepsbouwkundig ing nieur slaagde de bear W. van Eeelen, te Noordwi/k aan Zee, terwijl het candidaats-examen voor werktuigkund'g ingenieur m?t goed gevolg "werd afgelegd door do' heeren C. J. G. Dorrepaal, te Koudekerk en K. Knebbe, te Haarlemmermeer. Het inslruclievaarluig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds voor de Binnen - vaart, zal van 3 tot 8 Aug. a s. een tocht ma ken op den Rijn in verband met het te werk stellen van Zuiderzeevisscbcrs bij de Rijn vaart. Wij vernemen thans, dat het gemeentebe stuur van Dusseldorf het bestuur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart heeft uitgenoodigd de excursie te doen uitstrekken tot deze stad om daar de deelnemers aan den tocht in de gelegenheid te stellen de havenwerken enz. te bestudeeren. Het bestuur van het Onderwijsfonds heeft deze uitnoodiging aanvaard. In verband hiermede wordt afgezien van een bezoek aan Keulen. Gistermiddag is de geheele boerderij van den pachter J. v. d. V. op het Haatland onder Kampen door onbekende oorzaak in de asch gelegd. Hooibergen met het pas gewonnen hooi gingen mede verloren. Eenig huisraad werd gered. Verzekering dekt de schade. Dit is de derde boerderij welke op het Kampereiland binnen een jaar afbrandde. Gisteren is de werkman Kooien, sto ker aan de mandenlabriek der firma v. Wa genberg te Vlijmen, bij zijne werkzaamhe den gestruikeld en voorover in een ketel met kokend water gevallen. Vreeselijk verbrand over het geheele lichaam werd de man per aulo van het Wil-Gele-Kruis naar het Groot Zieken-Gaslhuis te 's Hertogenbosch ver voerd, waar hem de laatste If.II. Sacramen ten der Stervenden werden toegediend. De toestand is hoogst ernstig. Te Rijsscn is de 14-jarige Jannes Poort man in het hooiland door een zonnesteek getrollen en na korten lijd overleden. Men meldt van patrconszijde in het bouwbedrijf uit Den Haag: De uitsluiting is vrijwel algemeen. Een enkele kleine ongeorganiseerde patroon werkt door, doch de ongeorganiseerde pa troons die belangrijke werken uitvoeren, sloten mede uit. Ook de paitroons uit de omliggende plaat sen als: Wassenaar, Voorburg enz. ontsloe gen hun Haagse he personeel tegen heden. Totaal bedraagt het aantal bouwarbeiders, dait door dof conflict werkloos kwami, ruim 2000. Het aantal uitgestotenen bedraagt tihans ruim 1200 man. Do in staking zijnde metse laars, opperlieden en voegers bedragen vol gens do ingekomen modedeclingen ruim 500 man. De door de 10 weken bestaande sta king overbodig geworden andere vaklieden, zijn door do leden nic-t aan ons gemeld, doflh zal naar schafting wel ongeveer 500 man zijn. Do Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland heeft de volgende circulaire gezonden aan de burgemeesters der gemeen ten in Zuid-Holland, betreffende de onvei ligheid op de wegen in verband met het motorverkeer ,,IIet zal ook aan uw aandacht niet zijn ontgaan, dat in den laalsten tijd de dagbla den herhaaldelijk melding maakten van min of meer ernstige ongelukken, door het gebruik van motorrijtuigen veroorzaakt. In vele gevallen zijn deze ongelukken te wijlen aan onvoorzichtigheid of roekeloos heid van de bestuurders dier voertuigen, die zich niet storen aan de bepaling van art. 15 der Motor-'en Rijwielwet, krachtens welke het den' bestuurder van een motor rijtuig of -rijwiel verboden is, daarmede over den weg te rijden op zoodanige wijze of met zoodanige snelheid dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op dien weg wordt belemmerd oi in gevaar gebracht, noch aan de voorschriften der gemeentelijke politieverordeningen, welke in het belang van de vrijheid of de veiligheid van het verkeer zijn vastgesteld. Het is daarom dat ik met nadruk een be roep doe op uw medewerking om, voor zoo veel van U afhangt, te bevorderen dat door een voortdurend en nauwgezet politie toezicht op de handhaving en naleving van voormelde voorschriften van het door mij bedoelde, zich steeds uitbreidende euvel, paal en perk worden gesteld? CORRESPONDENTIE. Onze administratie wacht de kwartaal, nota's van onze medewerker» in vóór 15 Juli a.s. C. van E. te N. Ingezonden stukken met een politieke strekking kunnen door opg niet worden opgenomen. ATHLET1EK. Leidsche Atbletiek-kring. Naar wij vernemen zullen er dit seizoen, wegens te weinig animo, geen competitie, wedstrijden van den Lcidschen Atldetiek. Kring worden gehouden. Wel zal er een athlctick-dag worden vastgesteld, benevens de jaarlijksche wedloop om den „Leidseh Dagblad-beker". Laat ons hopen, dat daar voor tenminste voldoende belangstelling zal zijn. Wij gelooven dat anders het gevaar niét denkbeeldig zal zijn dat de L. A. K. zal worden ontbondenl LAWN-TENNIS. De Posthof-wedstrijden. Tot nu toe zijn de volgende partijen ge. speeld: Open heeren-enkelspel: Van Nierop sl, F. v. Waardenburg 6—1, 61; J. B. Agcr. boek sl. B. Vcrvloct 36, 60, 64; P. J, Maurcau sl. W. O. Brouwer 6—4, 75. Gemengd dubbelspel: mej. G. Zwikker en A. Sollewijn Gelpke sl. mej. Frick en L. O, de Siltor 6—i, 6—3. Dames-dubbelspel (eindstrijd): mej. Rijke en mej. L03 sl. mevr. Bien en mej. v. Wijk 6—0. 6—0. Heeren-dubbelspel (eindstrijd): N. N. en F. v. Waardenburg sl. mr. Eskcs en dr. Lig- nac 63, 64. Dames enkelspel: mej. T. Cos sl. mevr, Hopman 57, 6O, 63. Gemengd-enkelspel (met voorgifl): L. U. de Sitter 2/6) sl. W. Bosman (scr.) 6f, 63; v. Doorn scr.) si. II. Zaaijcr 15) 37, 61, X (scr.) sl. mej. A. -v. Breda KolII 3/6) 3—6, 6—3, 7—5; mej. Frick (—3/6) sl. D. Udo de Ilaes (—2/6) 6—0, 63; B. Vervloot 4/6) sl. F. v. Waar denburg 4/6) 62, 6—0; W. P. Thomas (—30) sl. J. 13. Agerbeek 10) 6—3. 6—4;' Mej Frick 3/6) sl. mej. Colenbrander (+2/6) 6—1, 6—1: W. P. Thomas (—30) sl. dr. Lignax scr.) 63, 41 (retired);' N. N. 30) sl. mevr. Hopman (scr.) 6—4, 6—1. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden: GeBlaagd zijn voor bet docto raal examen geneeskunde de heeren B. Stolz, Th. W. Twaalfhoven cn W. H. Ver-i duyn den Boer. Voor het candidaatsexamen!, Indisch recht de heeren F. J. Nieboer, J. A., Ament, Th. Hoogvelt W. Schola en P. W, dè Leed0. MARKTBERICHTEN. BOSKOOP. Markt der Coöp. vereen, „De Boskoopsche Veiling" van 3 Juli. Ro zen: Ophelia 252830, Golden Ophelia 2746, Hadley 6372, Columbia 48, But* terfly 2430, Mac Keiler 72, Kaiserin Aug. Victoria 4350. Mme Jules Bouché 60, Cl. Pirmet 72, Marcel Royer 65, Paul Scarlet 60, Wilh. Kordes 50, Polyanlharozen 62 j buitenrozen 1526; diversen: dahlias 801 1.30, gladiolen 4583, Lathyrus 9, Violie ren 40, Campanula 16, Delphinium 8, Iris- sen 13, Asparagus 516, Phlox 711, Spi rea's 8—29, Distels 25 p. tak.; aardbeien 26-25 ct. LEIDEN, 4 Juli. Do prrjlzeD van boter op do heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) £2.301 p. K.G.; prima boerenboter van f2.10 tot f2.20 p. K.G. Aangevoerd 107-8, 19-16 vaten, wegende 2355 K.G. Handel goed. Turfmarkt, 29 Juni4 Juli. Aanvoert' 100.000 stuks lange tart Prijken f6.50— 17. KATWIJK a. A'lUJN, 3 JulL Duke of York f 1.60—f 2.30; idem Drielingen f 0.90 fl.30; Eerstelingen fl.90f2.40; idoiS Drielingen f 1.10fl.30 Alles per kist v;a 25 K.G. Peen par 100 bos f7.50—f 10.90., Aanvoer 1110 m. 25 K.G. Duke of Yorkj 240 m. 25 K.G. Eerstelingen; 120 m. 25 K.G, Drielingen; 5100 bos Pein. Wegens Beursvacantie ontbrekert heden de noteeringen der Amsterdhm- sche Beurs. Deo 18en Julias.hopen ODze geliefde Ouders THOMAS CORNEL1S STÜIVENBERG en ANNA MARIA ELIZABETH RAADMAN den dag te herdenken waar op zy voor 25 Jaar in don Echt werden verbonden Dat zy nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinde ren, Behuwd- en Klein kinderen. 7714a Leiden, 4 Juli 1925. Prins Frederikstraat 4. 1900 1925 Den 18den Juli hopen onze geliefde Ouders 476 WILLEM JACOBUS LANCEL en JUDITH VAN STR1EN den dag te herdenken waar op zij voor 25 jaar in het huwelijk werden ver bonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare Kin deren, Behuwd- en klein kinderen en Verloofde 5 Juli 1925 Uiterstegracht 1(50

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 3