eiciit uit Zeist. Misschien zie ik je wel eens voorbij komen. Hoe is hot met je Moeder? Nellie Mulder, dank voor de briefkaart uit Bergen. Héb je genoten? Vond je het er niet mooi? 9 Corrie van Leeuwen, dat raadsel wordt mij vandaag door anderen toegezonden, dus. ik zal het later oens plaatsen. Leendert Elderhorst, neen, ik logeer niet in het Plantsoen, maar aan den Hooge Rijndijk. Hét was hier ook geweldig druk met de verkiezingen, ik moet tusschen mjjn courantenwerk ook even 'mijn stem gaan. uitbrengen. Het is nu al weer veer mooier en warmer geworden; dus die voorspelling, die je mij! schreef, Is niet uitgekomen. Nellie Broers, toevallig hè, ik had de prijsraadsels al klaar en opgeschreven, vóór ik je brief kreeg. Michela de [Vleeshouwer, je vondt zeker Eergen, Heilo, Alkmaar alles wel heef mooi? Ik hoop, dat je goed weer hebt gehad dien dag, dan is het daar zoo mooi in het bosch. Bernard en Het Esderts, ik zie uit den brief, dat ik je nu weer allebei kan be groeten, want dat Piet weer thuis is. Mientje Henny, misschien zie je mij dan wel eens, kijk maar eens, ik logeer niet zoo heel ver van je af, tenminste als je dicht bij den Hooge Rijndijk woont Jan van der Velden, heb je een aquarium of een vischkora voor je stekelbaarsjes? i Corrie de Groot, je bent een van de aHertrouwsten, Iaat ik je dat even zeggen, dus als jrj één keertje overslaat begrijp ik. dat er een geldige reden voor is. Barrie Kenbeek, ik ben nog niet uit de "tram gestapt hoor, vlak brji je huis, want ik kom pas a.s. Maandag en ik weet nn nog niet hoe ik naar Leiden ga, het zou kunnen in een auto. Nelie Oostveen, hartelijk gefiliciteerd met je kleine zusje; aardig hoor, het klaver blaadje nu voortaan. rJe verlangt zeker heel erg, dat Moeder met kleine Zus thuis komt? Dat schrijf je mij natuurlijk later wel. Lien de Graaf, later mogen jullie ook weer eens met de linkerhand schrijven, maai nu eerst dit soort eens, hieraan* kan ook ieder kind meedoen. Ik ben overtuigd, dat de meesten het een gezellig werkje zullen vinden. Mocht ik eens voorbij je huis rijden, dan zal ik naar je uitkeken. Marie van Leeuwen, natuurlijk mag je broertje voortaan ook meedoen. Coba Toussaint, ik denk niet, dat ik in de buurt van jou huis kom, ik logeer daar een heer eind vandaan. Zorg maar, dat je de woorden van het prijsraadsel 'in stuurt, je begint al zoo trouw mee te does. Maart je O vervliet, denk er aan, de vol gende week niet vergeten te onderteeken. Je raadsels zal ik later eens plaateen. Annie Huisman, zool was jjj het? Ik vond het wel érg bekend! papier en schrift. Mocht ik eens door de Kraaierstraat loopen, dan zal ik even komen bijl je. Aart v. d. Nadort, ja, het is heerlijk in de duinen van "Meyendell en een uit stekende gelegenheid om wegkruipertje to spden. Genoeg schuilplaatsen zijn daar te ▼inden. Johan PlaDje, je bent miji welkom, ga maar even tróuw meedoen als je vriend, die behoort tot mryn trouwe inzenders. Willem Flaman, gezellig hoor, zoo'n avond concert in de straat waar je woont. Na- tuurlrjk kan je er dan goed van genieten. Emmy Molt ,het is nu al veel zachter geworden, dus nu zal je, hoop ik, wel al weer uitgaan. Zeker, ktfk maar eens goed uit, of je mij ook ziet. Mien Boon, ik heb nog heel wat raadsels liggen, die op een beurt wachten, dus stuur ze mij later maar eens. Het mooiere weer zal jou ook geholpen hebben voor je hoofd- pijn. Mientje Hanno, dank voor hèt briefje, dat mij genoegen deedik ben blij,, dat hij zoó'n plezier heeft. Niesje dc Gelder, ik zal wel niet in de Hansenstraat komiert, dat is niet vlak bij den Hooge Rijndijk en ik kan niet overal tegelijk naar toegaan. Trijntje en Gretha, uit Leiderdorp, gaan jullie eigenlijk naar Leiden op schoool, want anders zal je mij niet zien, ik kom niet in Leiderdorp. Is het echoolportret goed geslaagd! Dank voor je aardig werkje Annie en geeltje» yan Leeuwen, jullie moogt natuurlijk meeloten met de getrou wen, al helpt liet misschien niets, maar in ieder geval heb je toch twee kansen ieder. Mooi weer nu hè voor den hooibouw en ook mooi weer voor de kleine eendjes. Neeltje Oudshoorn en Gretha Breedijk, volgende week allebei op een apart pa piertje de woorden schrijven voor het lo ten. Ik wensch Neeltje veel plezier bij haar tante. Leen Opdshoorn en Gerbrand Breedijk, aan jullie hetzelfde'gezegd als aan de zus- jee, op aparte briefjes het prijsraadsel. Lèen, nog wel gefeliciteerd met je verjaar dag, je hebt prettige cadeaux gehad. Ik hoop, dat het verder goed zal gaan met a! jullie groote en kléine vogels en de broed sels goed zullen uitkomen. Marie "Wijnbeek (Fontainebleau) wil jc de volgende week je brief zenden naar Leiden, Hooge Rijndijk 15, dan krijg ik dien ook nog bijtijds, evenals ik dien ook op tijd krijg, als je hem naar mijn adres in Den Haag zendt. Drietal Kükl'er, je hebt misschien al te vergeefs naar mij uitgekeken, denkende dat ik deze week al in Leiden kwam, nü ik kom a.s. Maandag voor eenige dagen, dus kijk dan weer ^ens, en je weet het, als je mij ziet op straat, mag je naar mij toe komen. Louis Hartkamp, je brief was in het 2e pakje en toen had ik je al bedankt voor je ansicht. Je hebt genoten, zie ik wel, op je schoolreisje. Jet du Croix, dat is nog goed afgeloopen wat je mij schreef. Was het je rechterpols en geen diepe snee? Rika van Leeuwen, je maakt flinke fiets tochten, hoor, en ben je dan niet erg moe als je heen en weer bent gefietst naar Haarlem! Marietje en Annie Kwaadgras, nu óf het hier een drukte is geweest voor de ver kiezingen, vooral de dagen van te voren was het vreeselijk druk in de stad, zóóveel auto's |met reuzenpapieren beplakt, en fietsers en optochten en overal op straat reuzenletters geschreven. Janny Jansen, nu ik jou briefje lees, zie ik, dat ik je hetzelfde kan antwoorden als aan Marie en Annie. 'Als jullie mij ziet (want je kent mij), kom dan maar even naar mij toe. Zusjes Uitteribogaard, neen, Marijtje, ik begrijp het evenmin als jij, het is wonder lijk. Diewertje is toch niet ziek geworden 1 Ja, er is bij jullie heerlijk terrein om te spelen. Zoo, gaan jullie met de Zangver- een'iging een dag uit! Jullie loot natuur lijk alle drie bij de beide groepen mee, maar het helpt misschien niets, wie kan dat ooit weten De raadsels van Corrie zal ik bij mijn voorraad voegen. Ik hoop, dat eenige nichtjes, die ik al een poos mis, ook ooit weer te voorschijn komen. Lies Witteman, als je dit leesr, ben ik in Den Haag, maar de volgende week ben ik in Leiden. Als je denkt mij te zien, kom dan maar even naar mij toe, want ik ken jou nog niet, dus ik kan je onmogelijk her kennen. Emanuel El jou, het is een vreemd gezicht als een poes haar jongen in den bek draagt, en toch doet het de kleintjes geen pijn. Toen ik als kind eens ziek was, heeft de poes haar kleintjes een voor een in den boven gebracht en op mijn voeteneinde neergelegd. Hoe vind je zoo iets? Gc en Miep v. d. Reijden, zoo, zijn jullie daar weer eens, dat is best hoor. Ne.en, ik ken dat boek niet. Jc las zeker het ant woord op 2 vragen al Er zijn weer, prijs raadsels en ik kom de volgende week in Leiden. Bep en Herman Choufour, ik hoop, voor Bep, dat ze uit logecren mag gaan. Ik merk wel, dat Herman aardig kan kuntselen met allerlei electrischc dingen. Als ik voorbij het iDosfckantoor kom, zal ik ook kijken waar jullie woont, dat beloof ik. Hier in huis is ook een lieve, grijze poes, dié is al elf jaar. Allen'hartelijk gegroet en misschien tot ziens Werkt met genoegen aan de prijsraadsels, iedereen kan er gemakkelijk aan meedoen. .Denkt eens aan de vele boeken! Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie van Leeuwen, Neeltje van Leeu wen, Gretha v. d. Zwart, Trijntje Voorma. Marijtje Uittenbogaard (brief vorige week), Niesje de Gelder, Mientje Hanno, Mien Boon, Emmy Molt, Jo van Zwieten de Blom Mien van Zwieten de Blom, Mini Metselaar, Johan Planje, Greta Sirag, Stiena Sirag. Saartje Swanenburg, Willem Flaman, Aart» van de Nadort. Johanna van Nierop, Annie Huisman, Greta Breedijk, Neeltje Oudshoorn Leen Oudshoorn, Gerbrand Breedijk, Coba Toussaint, Henk Verlind, Maartje Overvliet.' Marde van Leeuwen, Lien do Graaf, Nelie Oostveen, Dirk Wanninkhof, Barrie Ken- heek. Corrie de Groot, Jan van der Velden, Piet Nieboer, Mientje Henny, Bernard Es derts, Michela de Vleeshouwer, Semien' Voorbrood. Johanne Voorbrood, Adriana Döll, Sytske de Jong, Nellie Broers, Leen dert Elderhorst, Corrie van Leeuwen, Marie Wijnbeek (Fontainebleau). Paul de Roos, Gerrie de Roos. Henk Giezen (2 brieven Hannie Mieloo, Marietje Kamsteeg. Gerarda v. d. Reyden, Marietje v. d. JReyden. Kla- zien ParTevliei, Emanuel El jon, Marijtje Uittenbogaard, Corrie Uitte nbogaard, Lies Witteman. Janny Jansen, Annie Kwaad gras, Marietje Kwaadgras. Rika van Leeu wen, Louis Hartkamp. Jet du Croix, Wim Hemerik. Ans Hemerik, Piet Kökler, Marie. Küfeler. Lena Kükler, Clasien Lepelaar, Herman Choufour, Bep Choufour. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een locomotief. 2. Uithangbord, hand, boot, ruig. 3. O C als Romeinsch cijfer 100. 4. Een blind pa-ard. 5. Amsterdam, ster, raam, dam. 6. Damsterdiep, dam, ster, diep.: 7. Rust, roest. 8. Êen roman. PRIJSRAADSEL. Ah het kalf verdronken is, dempt men den put. Met de letters, die in dit spreekwoord voorkomen, moeten jullie woorden maken- Je mag nooit een letter gebruiken, die niet in dit spreekwoord staat, dus b.v. g e e n b c, g, j of nog anderenalleen létters die hierin voorkomen. Natuurlijk, mag je een letteT wel meermalen gebruiken. De grooteren moeten voor mij opschrijven 20 woorden van 3 letters; 20 woorden van -L letters-, 10 woorden van 5 letters-, - dus in het geheel 50 woordjes. T De kleineren moeten voor mij opschrijven 15 woorden van 3 lettere; 15 woorden van letters; - 5 woorden van 5 letters; dus in het geheel 35 woorden. Alle klinkers komen in het spreekwoord voor, dus er zijn ontelbare woorden te vin den, voor wie wil zoeken en nadenken. Iedereen kan hieraan meedoen. Ieder die aan de prijsraadscis mee wil doen, moet dit lezen. Er zijn extra prijzen. Daar de Redactie Lefdsch Dagblad zoo vriendelijk is, mij weer toe te staan, dat ik weer boeken mag verloten, zooals wel meer [gebeurt tegen de groote vacantie, zoo heb ik besloten, weer een gedeelte er van te ver loten onder de getrouwe inzenders en in zendsters. Ik zal verloten: 8 boeken onder alle getrouwen, boeken onder alle groote ren en 4 boeken onder alle kleineren. Dus veel kansen en de getrouwen hebben een dubbelekaös. Dus allen, vol-moei aan bet werk* --tn v

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20