VRUCHTEN 18 HAAGSGHEKOFFIEBAAL Piano of Orgel GEKOZEN Wij zijn beslist het laagst in prijs! HAEMOFERRIN De Fa. H. MENS BLOEMENHANDEL In den Vacantie-Tijd KAPPERSBEDIENDE Naar het Binnenland van Brazilië LONDENSCHE BRIEVEN. RADIO-PROGRAMMA VARIA. VRAGENRUBRIEK. zijn uit DE GROOT's Schoenmagazijn Cent per ons. Frisch van smaak. Prima Kwaliteit OP GEMAKKELIJKE BETALINGSVOORWAARDEN EXTRA RECLAME-WEEK!! O KIEST ÜU SAKIOS bij I. VAN ENGEL, Wijnhandel, Haarl.straat 24, Tel. 1743, Leiden Dr. MANNING'S Pharm. Chem. Fabriek, DEN KAAG. Herstelling van Uw (Copyright 1925 by United Telegraph; nadruk, ook gedeeltelijk. Verboden)' v - iVII. Dë expeditie van Kolonel Fawcett op weg naar de oerwonden van Brazilië. Een bericht van Fawcett nit Cuyaba Matto' Grosso. Voorhistorische gebouwen en opschriften. Sieraden van inboorlingen. Een geheimzinnig bouwwerk. Myste rieuze geluiden. De expeditie va<n don Britschon ontdok- kinigoreiidig,er kolonel P. H. Fawcetlt, die, ge lijk men weel. (en doel heeft, een onderzoek in te stellen naar de overblijfselen van een vord-wcnen oude beschaving in het binnen land van Brazilië is thans blijkens, ontvan gen telegrafische berichten liet oerwoud - binnengedrongen en zij bevindt zich op weg naair het plateau van Matto 'Grosso. Den 20en April is zij uit Cuyaba Ma-llo 'Grosso vertrokken, vanwaar kolonel Fawcett het volgende bericht heeft venzonden: Dit beriolvt verzend ijk uit Guyaba op 20 April, enkele uren voor ons. vertrek ra«ir liet hart van de oerwouden van Brazilië. Tijdens ons verblijf hier ter plaatse-hebben wij ..belangrijke' inlichtingen verkregen, over de overblijfselen van de oude blanke be schaving, .welke wij zoeken. Tevens hebben wij verscheidene bijzonderheden vernomen over de gedegenereerde afstammelingen van een menschenras, dat vroeger groot en krachtig en beschaafd moet zijn geweest; deze nakomelingen moeten op het ©ogen blik nog "dn léven zijn. Hier in Cuyaba bevinden wij ons op de kustlijn van de oude Zuid-Ameriikaansdhe Middéllandsche Zee. Naar het Zuiden en het Westen strekken ziüh onmetelijke, zaoht-glooiende en feitelijk voortdurend overstroomde gebieden uit, vrijwel onafge broken l'ot den voet van den An desk et en. Ten Noorden van Cuya'ba bevindt zich een landstreek, die bekend is als de „Ohapado", die van hieruit gezien, een rotsgebergte schijnt, dat een hoogte bereikt van ongeveer 700 M. boven den zeespiegel. Cuyaiba ligt op een hoogte van ongeveer -TOO voet; zoo komt het, dat de Paraguay en zijn zijtakken er niet in kunnen slagen, hel vele water, dat in deze slreek des zomers v-a-H, in vol doende mate af te voeren, om overstToomin- gcn.le vermijden. Op de Öhapado en verder Noordwaarts zijn de overblijfselen gevonden van reus achtige dieren, fossiele hoornen en over blijfselen van voorhistorische bouwwerken. Deze laatste zijn zoodanig beschadigd of ge deeltelijk begraven, dat zij weinig of geen aandacht hebben getrokken. In dit uitge strekte gebied treft men bijna geen herin nering aan de beschaafde wereld meer a^in, met tüteondering van een telegraaflijn in- Noordwestelijke richting, die weinig belang wekkende 9treek doorkruist en de enkele kolonisten, diie aan die Tapojoz en Araguar- ga hu-n onzeker en schamel.gestaan rekken. Zij worden ruin of meer geduld dóór de séhaarsehe en gedegenereerde Indianen, die, door machtiger stammen van hun land bemoofid, zich aan de,oevers van dó voor naamste rivieren 'hebben gevestigd. Jn de richting, waarin onze expeditié gaat) mod zich, gelijk een Indiaan ons mededeelde, een oud bouwwerk bevinden, dat, rond van vorm, iets van een toren heeft en dat gedeeltelijk is ingestort. Uit de deu ren en raimen stroomt altijd licht. De in dianen weten niet, wat de bestemming van dit bouwwerk is; dicht in de nabijheid wo nen gevaarlijke holbewoners en zij hebben liet niet aangedurfd, met hen in conflict te raken. Ik geloof, dat dit licht veroorzaakt zal worden door een groot, lichlgevendi kris tal of door eenigen anderen vorm vam ver lichting, dien de wetenschap niet kent. Het bouwwerk staat tussohen de beschaving en het voornaamste doel van onzen tocht. Wij komen er langs, daar wij het niet kunnen vermijden, zelfs indien wij dat zouden wil len, wat echter niet het geval is. Een van onze vrienden, een Braziliaan-, die (hier woon t, verzekert mij, dat hij en zijn huisgenoolen herhaaldelijk op de veranda hij zijn huis hébben zitten Luisteren naar de eigenaardige en onverklaarbare geluiden, ■die van tijd tol tijd uil dit gebied 'tot hen! doordrongen. Hij beschrijft deze geluiden als die van vuurpijlen, welke op een afstand vooëbij suizen of van een granaat, die de luohlt ingaat en eenige 'oogen blikken later de aarde weer bereikt met een duidelijk .waarneembaar ^bombom". Hij heeft geen vermoeden, waardoor deze geluiden kunnen worden veroorzaakt. Ik evenmin, tenzij zich hier hetzelfde wonderlijke meteorolo gische verschijnsel voordoet (het doet eenigszins aan artillerie-oefeningen den ken), hebwelk van tijd lot tijd is waargeno men in het Oostelijk gedeelte van de Hima laya. Het J9 een streek van merkwaardige vul kanische formatie en met vrij 'hooge heu vels. In de nabijheid van de bezitting van mijn vriend, aan den rand van een stroom versnelling vam een bekende rivier, bevindt zich een groote steen, die ongeveer den vorm heeft van een parallelogram, zes,voet lang en óngeveer drie voet breed. In deze steen zijn drie galen zichtbaar, twee van dien eenen zijkant naar den anderen, maar het middelste is aan beide zijden afgesloten door een sleenen prop, die schijnt te be staan ui't een mengsel van cement en kie- zelsleenen. Daarachter, op een groote rots bevindt zich een opschrift van. vreemde leekens, in het geheel beslaande uit veer tien letters. Zij zijn, vertelde mijn vriend mij,' klaarblijkelijk met meialen werktuigen uitgehakt Een Indiaan op de boerderij ver telde hem, dat er dicht in de nabijheid nog een andere groote rots moet zijn, die letter lijk bedekt is mei opschriften en leekenin- gen. Niet ver van Cuyaba, op de Ohapado, vindt men overal snijwerk, teékeniiigen en opschriften; zij kunnen ook overal worden aangetroffen in het gebied, dat wij gaan onderzoeken. Ongeveer acht of tien jaren geleden heeft een rubberlapper aan een van de rivieren van een woud-Indiaan een gepolijst stuk bergkristal ten geschenke gekregen, dat den vorm had van een ei. In dit kristal bevond zich het portret van een Indiaan met kort gekuipt haar. Deze Indiaan was naakt; hij droeg, alleen een lendendoek. Verscheidene menschen te Cuyaba hebben dit portret ge zien, maar het schijnt weinig de aandacht te hebben getrokken; antiquiteiten spreken nu eenmaal niet sterk tot menschen, die al hun krachten moeten inspannen voor den strijd dm het beslaan. De eigenaar verkocht het voor een paar milreis (ongeveer zestig cent).- Deze zeer oude steen, moet zonder; twijfel vam Indiaanse-hé afkomst zijn ge weest. De«e dingen stemmen -bot nadenken. Kunst en naakte rivier-Indianen schijnen oppervlakkig beschouwd zoo weinig niet êlikandcr te maken te hebben: En toch, de kleinste en armste rivier-Indianen van Matto 'Grosse dragen versierselen van ver- baizingwekkendfe artistieke hoedanigheden,. bij vooibeeM de schaal van een rivier mossel tot oen viisch gesneden en als oor ring gebruikt sieraden voor handge wricht, arm of hals, van katoen geweven, met figuren van vogels, vissohen en andere dieren, hoofdtooi van veeren en van een combinatie van veeren en katoen, welke iets beeft van den mijter van een bisschop enz. Helaas zijn alle pogingen, om verbin ding met deze stammen te brijgen, tot dus ver altijd op een tragische wijze geëindigd en alleen aan doode Lichamen heeft men deze bijzonderheden kunnen waarnemen. Het staat vast, dat zij vrouwelijke leiders hébben. Een lokale expeditie uit Cuyaba, vijftig mam sterk, ging* onlangs een van do rivieren langs. Op eenigen afstand stroom afwaarts ontmoette zij de eerste groep van deze Indianen. Weldra namen zij geschen ken vam de expeditie aan. Den volgenden dag, nadat de expeditie had gekampeerd, ontdekte zij aan den zoom van het woud een wel-doorvoede, moede vrouw, omr ingd door eem aamtal Indianen, die een soort hof houding vormden. Zij was ongenaakbaar en zeer eerbiedwekkend. T>e expeditie werd gewaarschuwd, zoo ©nel mogelijk te ver dwijnen, wat zij ook deed later werd zij nog door dezelfde groep aangevallen. -s- Londen, 24 Juni 1025. Yan onzen Londensehen Correspondent. De roode bedreiging. De bol6ehewi©tische of communistische machthebbers in Moskou hebben altijd ge zegd, dat- Engeland het sterkste bolwerk is tegen hun leer. Er is geen bijzondere wijsheid voor noodig om dit te kunnen vaststellen. De mannen van Moskou zullen beseffen, dat alle naties aan dezen kant van Eiiropa bolwerken tegen bolschewisme zijn en dat eigenlijk niemand in de wereld er goedschiks aan wil. Dat zij aan Enge land de eer geven het opper-bolwerk, te zijn, vloeit voort uit de redelivering, dat dit land een van de stevigst gevestigde en oudste reguliere staten van de wereld is, bovendien machtig als weinigen en be woond dóór een bevolking, die van huis uit behoudend is, zoo behoudend, dat de eigenschap in menig opzicht slecht is ge worden. Maar men kan de zaak eventueel ook "antlers. bekijken en dan ver liest dat bolwerk aan den eenen kant ste vigheid wat het aan den anderen kant wint. Aangenomen, dat communistisch zaad inderdaad kan rijpen, dan rijpt het beter in industrieele dan in landbouwge- meen6chappen. Engeland is voor alles een industrieele gemeenschap, inderdaad meer dan elk ander land in de wereld. Als zoo danig is het meer ontvankelijk voor com munistische invloeden dan de meeste an dere landen. Er zijn bewijzen voor. Nog slechts korten tijd geleden heeft de Raad van het Britsche Vakvereenigings-Congres de hoog6te autoriteit van de Britsche arbeiderswereld dé Russische vakveree- nigingtLdelegat-ie erkend, die de socialisten dp het vasteland van Europa den rug toe keerden. Zoo goed als alle voorname be drijven in dit land verkeeren in een ern- stigen staat van verval, zoodat de werk loosheid, in een cijfer uitgedrukt-, thans een kwart millioen grooter is dan verleden jaar om dezen tijd. Hier heeft men dus alle elementen bij elkaar, industrie, slapte, armoede, zorg en werkloosheid, die grond vruchtbaar kunnen maken voor het zaad van het bolschewisme. Men behoeft Trotzky nog niet te gelooven, wanneer hij zegt, dat Brittanje thans rijp is voor revolutie, om toeh te beseffen, dat er veel van de in trinsieke kracht, ,,cóminon sense'' en be houdendheid van de Engelsche natie zal worden gevergd om zonder hevige en ver nielende schokken haar crisis te boven te komen. Want het woord „crisis" sehijn-b hier niet overdreven. En hef oppetfbotiverk tegen het bolschewisme verschijnt ons bij de hierbo ven geschetste overwegingen minder hecht. Initiuisschen zal het de roode aanvallen, dunkt me, wel kunnen doorstaan. Bij de jongste verkiezingen; i die terecht of niet plaats Jtóucbden êndefde leuze „Tegen Mos kou", is iiïet opva^l-èoide kracht gdblekeai, dat het volk vatn ddlt lénd niiet voornemens wa9 de revolutionaire praktijken van Rus land over.' i& nemen., TJet land tèfljiït in ruaime mate de machtsmiddelen om de wen9chen van die groot meerderheid in het Land té doen eerbiedigen, indien onverhoopt, een schreeuwerige marideriieid met revolutio naire tendenties (haar zm' 'zou willen door zetten. Ifaar al hebben <35e verkiezingen het cornmunlstisch gevaar of'dé roode he-dred ging voorloopig afgewend, geheel geweken is het gewaar geenszins. De verraderlijke propaganda door communisten, die de be staande instellingen willen ondermijnen en de burgers willen verleiden, gaat voort. Zij gébruiken den nood, die ongetwijfeld wijd verbreid is, als middel om hun d!oel te be reiken. Het lamd leeft onder omstaindliigihe- den, die het gemakkelijk maken onrust en bittere ontevredenheid le kweeken. Wcrk- Ioozen worden gemakkelijk slachtoffers van het zoet maar verraderlijk gekweel der drieste onruststokers, die 'hen inaciht en ge mak ibélovtetn om hen diepere ellende en wanhopiger knechtschap do geven. Ik sprak van driestheid. De secretaris van de vaik- vereeniig-ing van mijnwerkers, A. J. Cook, dlie zijn (hart aan Moskou schijnt te hebben verpand, tracht al weken lang het land de verontrusten met -bedreigingen en onheil spellende uitlatingen. De positie der mijn werkers,is slechtdie van het gansche mijn bedrijf "ié buitengewoon él echt: De oorzaak ldgl bij 'fle hevilge concurrentie. Tot het be drijf Vaii de mijnbedrijven van andere na ties, meer in hét bijzonder Frankrijk en DudtsohLand, hieeft te verduren. Maar ihef a's moeilijlj: te zderi hoe hierin door staking ver andering kan worden gébracht. De aanvoer van steenkool uit Duitschland en Frankrijk op de wereldmarkt zal door de meest volledige en meest langdurige staking inde Engelsche mijnen niet verminderen, eer het tegendeel. Niettemin stuurt deze vak bondleider klaarblijkelijk op een groote cri sis aan. „Vijftien maanden lang", zegt CooR op .de openbare podium, „heb ik al uitgeroe pen, dat er iels staat te-gebeuren. Wacht maar eens op de volgende week. Ik zal niets meer zeggen dan dat dit land en deze rege ring zich tegenover een eerste klas econo mische crisis gesteld zullen zien." Het kan wel zijn, dat dit alles bombast is. Maar zijn uitspraak „wacht maar eens op de Yolgenat» week", is al meer definitief dan bedreigin gen, die men,hem vroeger heeft hooren uilen En nog meer definitief en sinister is zijn médedeeling, dat hij een maand vacanlie voor de Britsche arbeiders gaat organisee- ren. Men kan zulke uitlatingen niet ander9 zien dan ads uitdrukkelijke pogingen wan orde en chaos te stichten. En er is geen twij fel aan, dat ze moeten worden toegeschre ven aan ontaarding van verantwoordelijk heidsgevoel en gemeenschapsbesef onder den invloed van wilde bolschewistische leerstellingen. Het bedenkelijke van het ge val is, dat het staatsbestuur en de consll- lutioneele middelen, die een natiè ordelijk en regelmatig houden, geleidelijk een nieuwe macht iri den slaat haast zich hebben ge kregen, de macht der vereenigde arbeiders, die in handen van goede constitutioneel voelende leiders, verbetering voor hun scha ren zoekend in gelijkelijke evolutie, opbou wend en heilzaam kan zijn, maar die aan hun scharen waanbegrippen over den com- muni9tischen heilstaat hebben ingegeven, een dreigend gevaar voor rust en behoud van het land wordt. Er is in dezen tijd moed toe noodig om, zooaJs de oude leiders Cly- nes en Thomas doen, de werklieden te ver tellen, dat stakingen thans geen middel zijn bogen de kwalen in het bedrijfsleven en dat gemeenschappelijk aanpakken van de gan sche natie, werkgevers en werknemers-, rijk en arm, groot en klein, bij machte zal zijn verbetering le brengen in een erkend wan- hopigen toestand. Men zal moeten afwach ten of deze wijze raadgevingen uit de krin gen der arbeiders zelf vrucht zullen dragen. Maar groote moeilijkheden in het indu strieele beslaan van het land schijnen nau welijks te vermijden. Wij slaan aan den vooravond van een belangrijke ontwikkeling der dingen. En men mag met spanning te gemoet zien hoe ze zullen afloopen. VOOR DONDERDAG 2 JULI. 8.50, Hamburg (392 M.) Theaterkrontek. 10.16. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (Otficieele Am- stenfemscbe tijd). 12.20. Leipzig (ongeveer 400 M.) Middag concert op de Hupfeld Phonola. 12.50. Parjjè (1780 M. SFR) Concert met medewerking van het Tziguno-orkest van Badio-Paris. 1.20. Londen (365 M1. 2LX3) Tijdsein van Greenwich. Tne Week's Concert ol Gra mophone Records. 3.50. Birmingham (479 M. 5IT) The Station Pianoforte Quintet. Aberdeen (495 M. 2BD) The .Wireless Orchester. Glasgow (420 M. 5SC) The Wireless Quartet. 4.20. Aberdeen (495 M. 2BD) Operamuziek. 4.30. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (OIL Amst. lijd). 5.20. Brussel (262 M.) Concert 5.30. Hilversum (1050 M.) Hilversumschs Draadlooze Omroep. Vooravond-Concert 7.20. Londen, Chelmsford (365 M. 2LO to. 1600 M. 6XX) Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht 8.15. Hilversum (1050 M.) Hilversumscha Draadlooze Omroep. Aansluiting met het Kurhaus te Soheveningen. Symphonie-cou- cert. 8.20. Chelmsford (1600 M. 5XX) Ballad Concert The Serenaders. Mandoline-con cert Londen (365 M. 21/)) The Wireless Sym phony Orchestra. Aberdeen (495 If. 2BD) Concert o.a. Ouverture „Tanuhauser". 9.05. Parijs (170 M. SFR) Concert 10.50. Londeu, Chelmsford (365 M. 2LQ en 1600 M. 5XX) Savoy-orkest Misdadigershonden. Te Parijs werden in den patsten tijd elegante dames op geheimzinnige wijze be roofd van met juweelen bezette ringen, die zij om de enkelsplegen te dragen. Kort geleden werd als de dief een fox terrier be trapt, die er op gedresseerd was, even snef als ongemerkt met de tanden deze cnkeJ- banden^los te maken en gr mede weg tflf loopen. De diefstallen werden volvoerd in het gedrang der restaurants en in dc luxe zaken van de Rue de la Paix. Deze nieuwmodische gebruikmaking varf dieren bij diefstallen is slechts een klelüè episode in het gebruiken van honden, dafl gestadig toeneemt. Het is bekend, dat meö aan de Zwitserech-Italiaansche greos hon den tot smokkeldiensten africht, en dezd hondendreseuur in dienst der misdaad is over geheel Europa verspreid. Een Fransctf politie-deskundige, die daarover schrijft iö Parijsche bladen, beweert, dat het groot ste aantal van zulke afgerichte diereu fa Berlijn te vinden is. Honden worden ge dresseerd al6 wachters en spionnen vooï, inbrekers en velen der beruchtste indivi duen hebben met zulke viervoetige diefjes maats gewerkt. De honden liggen uren lang beweging loos aan den ingang, terwijl hun meesters hun werk ten uitvoer brengen. Zij gevetf door een systeem van geluiden kennis vatf de nadering van vreemden; zelfs kunnen' zij onderscheid maken tusschen gewonö burgers en politiemannen. Een driemaal herhaald kort blaffen kondigt een agent aan. De honden klimmen op ladders naar de bovenverdiepingen, worden met den' kostbaren buit beladen en vinden dan hee- lernaal zelfstandig hun weg naar de woning der dieven. Andere honden worden op over val afgericht. Zij rennen in donkere straten met een vaart tegen voetgangers aan, onX hen te doen vallen, waarop de baas hen" hulpvaardig op de been helpt, en onder het afkloppen den gevallene beurs, horloge eii portefeuille ontneemt. Het moeilijkste bij deze dresuur is, zegt de bovenbedoelde vakman, om de hondeii er op af te richten, om zich moedig in een handgemeen te wagen, waarbij geschoten" wordt. Doen zij dat, dan zijn zij ontzaglijk gevaarlijke vijanden voor de politie, tegen wie zij afgericht zijn. A. B., te S. Resp. „De Gelderlander* Nijmegen, Lange Haeelstraat 21, eir de „Times", te Londen. A. T., te L. Bij ziekte gaat hel loefl gedurende een korten tijd door. P. M., te L. De huurcommissiewel be« vat op dit punt geen bepalingen. Wel zal hij zich moeten wenden tot bouw- en woniDg-. toezicht. L., te L. Verschuldigd is een bedrag van ten minste tweehonderd en ten hoogste duizend gulden naar gelang van den aanslag in do Rijksinkomstonbelasting. H. van Z. te L. Leiden, Drug-Leiderdorg Groenendijk, Hazerswoude, Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven, Nleuwpoort, Goudriaan, Slingeland, Schel- 'uinen, Gorinchem, Overzetveer naai Sleeuwijk (elk hall uur), Dussen, Capello, Waspik, 's Gravenmoer, Dongensche Vaart, Tilburg, Moeygestel, Oirschot, Best, Eindho ven, Totaal, 130.8 K.M. Op uw laatste vraag kunnen wij tot onzen spijt geen antwoord geven; wij zouden U aanraden U hiermed* te wenden tot de Ver. voor Vreemdelingen verkeer, die U gaarne alle gewenschte in lichtingen zal verslTekkcn. J. van I. te A. Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, K.M. voor brug Kou dekerk, Hazerswoude, Benthuizen, Zeg waard, den Hoorn, Kruisweg, Blciswijk, Bergschen hoek. Hillegersberg, Rotlcivlaui, Goidschalxoord, Klaaswaal, Middelsluis, Numansdorp (Buitensluis), overzetveer naai Willemstad, Dinteloord, Steenbergen, Ouda Molen, Halsleren, zijweg naar Tholen, Tho- len, Poortvloot, Scherpenisse, Sint Maar tensdijk. Totaal 113.5 K.M. J. H. E. te V. Voorschoten, Vcur, Voor burg, Hoornbrug, Delft, Overschie, Rotter dam, Wevershoek, Rijsoord. Zwijndrecht, Dordrecht, Papendrecht. Sliedrccht, Gies- 9endam, Hardinxveld, Gorinchem, Woudri- chem, Rijswijk, Giessen, Neer- en Op-Ande), Veen, Spijk, Wijk. Aalburg, Heusden, Herpt Haarsteeg, Vlijmen, Den Bosch, Dungensohs Brug, Den Dungen, Schijndel, St. Oeden- rode. Lieshout, Aarle-Rixtel, Helmond, Deurne, Liessel, Meijel, Panningen, Helden, Kessel, Besel, Swalmen, Roermond, Holl, gren9, Elmpt, Nieder-Krüchten, Burgwald niel, Hardt, München-Gladbach. Totaal 234.2 K.M. MORSCHSTRAAT 41 Dames Luxe Schoentjes, diverse Modellen. f ö.90 Dames Kalfs-Molières Prima 4.75 Heeren Derby bott. yzersterk 5.90 Meisjes- en Jongensschoenen 312 Het beste van 't beste van f 2.75 lot I 4.75 Hiermede geef ik beleefd kennis, dat ik voornemens ben Deden WOENSDAGAVOND om 6 uur te OPENEN een iu Perceel MOESCHSTEAAT 36. D beleefd tot een bezoek uitnoodigend. Beleefd aanbevelend, B. ERADES NIEUWE RIJN 47-48 - TELEF. 1966 MAGAZIJN TE DEZER STEDE levert aan solide personen, Meubelen, Tapijten, Bedden, Ledikanten, Dekens, Vloerzeilen en al bet verdere op bet gebied van Woninginrichting Aan personen met vasle positie, en ambtenaren desgewenscht zonder eenige vooruitbetaling (DISCRETIE VERZEKERD) I Speciale condities voor pensions en voor j degene, die gemeubileerde Kamers verhuren Momenteel extra aanbieding In Wollen- en Gestikte dekens, betaalbaar vanaf f 1.- p. w. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 9959 I 5» CENT, EEN FiiESCII PRIMA SAMOS, 5» CENT Kantoor en PakhuisMorschstrnnt 3», voor Engros. 7109a CSTAALHflEftJAlOGEEN) door NEDERLANDSCUE Een ARTSEN beproeld en aanbevolen BLOEDVORMEND VERSTERKINGSMIDDEL Aangenaam van smaak f 2.60 p. beelc flesch f 1.60 p. flesch ie het de Beste gelegenbeid voor HAARLEMMERSTR. 53 Telefoon 1299, voert deze nit met uitsluitend lste klasse materiaal en onder garantie. 103 Frijsopg. zonder verplichting. GEVRAAGD THOOLEN, MARE 80 - LEIDEN 31»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7