UIT DE OMSTREKEN. ^s*ouwsn en RECHTZAKEN. Jacht* De Minister van Binnenlandsche Zaken •n Landbouw heeffc, onder intrekking van een vorige beschikking, bepaald, dat gedu rende den tijd, dat de jacht op wilde gan zen is geopend, aan alle houders van jacht akten is vergund op den door hen gebruik» ten grond of op grond in gebruik bij ande ren, van wie *>j daartoe toestemming beo- ben verkregen, wilde ganzen te .vangen 'door middel van vang- of treknetten, waar van de vleugels een lengte hebben vaü ineer dan tien meter, gemeten van stijg- garen tot stijggaren, zooala het is beves- Kulora J# YTgd aan de bovenlijn, en een breedte; van méér dan twee meter, gemeten volgens de lengte der staven, cn waarvan d/& mazen een lengte en breedte hebben Van meer dan drie centimeter. De Minister van Btnnenlaaidsche Zaken en Landbouw heeft bepaald: lo. dat de jacht op de wildsoorten, ge noemd in kolom I, zal zijn geopend in de provinciën, genoemd in kolom II, geduren de het tijdvak achter dè namen der wild soorten aangegeven in] kolom II, en de provinciën, genoemd in kolom III, gedu rende het tijdvak achter de namen der wildsoorten, aangegeven in kolom III. Grof wil dl Edelherten en damherten Hinden t. Reebokken Reegeiten en reebokken Kleih wild: Patrijzen aww..;...., Houtsnippen Eorhennen Korhanen sv-. Hazen Fasadtenhennen Fasantenhanen Waterwild: Zwanen, ganzen en watersnippen Eenden en duikeenden, behalve wilde eendeü, (anas bosdhns), bergeenden en eiderccnden .Wilde eenden (ans boschas) Goudplevioren r.7r....r..-...T.5 So. dat het vangen van de hieronder in kolom I genoemde waterwildsoorten door middel van eendenkooien en netten, waar van het gebruik ie geoorloofd, zal zijn toe gestaan in de provinciën, genoemd in kolom Kolom II, 'Alle provinciën behalve Groningen en Friesland yan 2 Nov. 1925 tot 31 Jan. 1926 yan 4 Jan. 1926 tot 31 Jan. 1926 yan 13 Juli 1925 tot 16 Aug. 1925. van 12 Oct. 1925 tot 29 Nov. 1925. yan 31 Aug. 1925 tot 1 Jan. 1926. yan 31 Aug. 1925 tot 28 Febr. 1926 van 31 Aug. 1925 tot 29 Nov. 1925 van 31 Aug. 1925 tot' 1 Jan. 1926 yan 28 Sept. 1925 tot 1 Jan. 1926 yan 28 Sept. 1925 tot I Jan. 1926 van 28 Sept. 1925 tot 31 Jan. 1926 van 27 Juli 1925 tot II April 1926 Kolom III. Groningen en Friesland^ van 2 Nov. 1925 tot 31 Jan. 1926 yan '4 Jan. 1925 tot 31 Jan. 1926 van 12 Oct. 1925 tot 29 Nov. 1925. van 14 «Sept. 1 Jan. yan 14 Sept. 28 Febr. yan 14 Sept. 29 Nov. yan 14 Sept. 1 Jan. van 28 Sept. 1 Jan. van 28 Sept. 1 Jan. van 28 Sept. 31 Jan. 1925 tot 1926. 1925 tot 1926 1925 tot 1925 1925 tot 1926. 19*25 tot 1926. 1925 tot 1920. 1925 tot 1926 van 27 Juli 1925 tot 14 Maart 1926 van 27 Juli 1925 tot 31 Jan. 1926 van 27 Juli 1925 tot 28 Maart 1926 van 3 Aug. 1925 tot 11 April 1926. van 3 Aug. 1925 tot 14 Maart 1926 van 3 Aug. 1925 tot 31 Jan. 1926. van 3 Aug.. 1925 tot 28 Maart 1926 II, gedurende het tijdvak achter de namen der wildsoorten aangegeven, in kolom II, en in de provinciën, genoomd in kolom III, gedurende het tijdvak achter de namen der wildsoorten aangegeven in kolom III. Kolom L Kolom II 'Alle provinciën behalve Groningen en Friesland. Zwanen, ganzen en watersnippen, een den en duikeenden, behalve wilde eendon (anas boschasch), bergeenden een eidereenden van 27 Juli 1925 tot 11 April 1926 Wilde eenden (anas boschks) van 27 Juli 1925 tot 14 Maart 1926 Goudplevie«ren wr.« van 27 Juli 1925 tot 28 Maart 1926 8o. dat de jacht op herten- en reekalveren Jiiet wordt geopend. Kolom III. Groningen en Friesland van 3 Aug. 1925 tot 11 April 1926 van 3 Aug. 1925 tot 14 Maart 1926 van 3 Aug. 1925 tot 28 Maart 1926 Haarlemmer moei. Zondagmorgen werd in de Ned. Hervormde kerk te Hoofddorp bekend gemaakt, dat tusschen Kerkvoogden en Notabelen en het comité voor 't lokaal fonds voor 't naast 't kerkgebouw te stich ten jeugdkapel, annex nieuwe koslerwoning thans de gewensebte overeenstemming ver kregen is, doch de reeds beschikbare gelden nog niet toereikend zijn om de kosten te dekken cn nu het besluit is genomen om eon Bazar le organiseeren. Het daartoe ge vormd comité zal op Vrijdag 10 Juli a.s. in 't gebouw naast de kerk Ier bespreking van de plannen een bijeenkomst houden met een aantal jongedames, dat zich beschik baar wil stellen voor de bereiking van het beoogde doel haar médewerking te ver- lcenen. Op den IJweg in de Haarlemmermeer geraakte van een passeerend motorrijwiel met zijspanwagen, waarin een tweetal da mes was gezeten, een der onderdeden de fect, met 't gevolg, dat de bestuurder de macht over 't sluur kwijt raakte en het ge- heele gerij in de langs den weg gelegen sloot terecht kwam. Een der dames, die tus schen den motor bekneld- geraakle, werd nogal ernstig gewond. De anderen liepen eenige kwetsuren op. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Zaterdag is de nieuwe door de firma v. d. Ploeg to Apeldoorn geleverde aulomo- bielbrandspuil, tot den aankoop waarvan de Raad van deze gemeente kort geleden besloot, te Hoofddorp gearriveerd, gepro beerd en opgeleverd. De in elk opzicht keu rig afgewerkte spuit maakt een goeden in druk, werkt prachtig en komt ongetwijfeld de verzorging van do brandweer in Haar lemmermeer ten goede. Het moet nu in de bedoeling liggen de motorspuit, die thans nog te Hoofddorp geslalionneerd is, een plaats te geven in Nieuwvennep, hetgeen ook inderdaad een groote verbetering zou zijn. Het bestuur van den Haarlemmer meerpolder besloot de opstalrechten van de aan den Ringdijk van dezen polder slaande woningen aanmerkelijk te verhoogen. Vele erfpachlhoudcrs en eigenaars van deze per- ceelen meenden zich daartegen te moeien verzetten cn kwamen Zaterdagavond in de Landbouw lo Hoofddorp bijeen om deze zaak ernstig onder de oogen te zien en te bespreken op welke wijze het best de be zwaren te ondervangen zullen zijn. Er werd een soort vereeniging van opstalrecht- en orfpachthouders in 't leven geroMjpn, wier eerste taak zal zijn er bij het Polderbestuur op aan le dringen om aan het genomen be sluit geen uitvoering te geven. Naar wij vernemen heeft de heer Mr. J. H. ten Bokkel Huinink, kantonrechter te Hoofddorp, zijn werkzaamheden weder kun nen hervatten. De heer H. Schipper, directeur van het Post- en Telegraafkantoor le Hoofddorp, is benoemd fot adjuncl-inspecleur bij de Pos terijen te Amsterdam en mej. C. C. G. Legel, kantoorbediende bij de Posterijen alhier, heeft als zoodanig eervol ontslag aange vraagd legen 26 Juli a.s. Tot onderwijzer aan de bijzondere school le Nieuwvennep in de Haarlemmer- mermeer (hoofd da heer J. A. van Arkel), is benoemd de heer A. Visser alhier, voor heen le Schoten. Naar wij vernemen, hoopt ds. J. Dijk, predikant bij de Gereformeerde kerk aan den Sloterweg (Rijk) ta Haarlemmermeer, die tegen 1 Augustus a.s. emeritaat heeft aangevraagd, op Zondag 2 Augustus a.s. zijn afscheidspredikatie te houden. Een persoon, die zich voor-deed als koopman of reiziger, ging te Hoofddorp met z'n fiets een caié binnen met 't verzoek ol hij z'n karretje daar een paar uren mocht laten slaan. Er zijn echter inmiddels al 4 weken verstreken en nog is de [iels niet teruggehaald. Dat de eigenaar '1 rijwiel hee- lemaal zou vergelen, is toch moeilijk denkbaarl Maandagmiddag geraakte op den Hoofdweg alhier een voor een driewielige kar bespannen paard van den landbouwer v. W. plotseling van den wagen los. Hel dier. in de leidsel9 verward, sloeg op hol en de bestuurder, die geen kans zag het gerij tegen te houden, kwam met kar en al in de Hoofdvaart terecht. Het paard holde in ra- j zende vaart verder, sloeg eenige malen over den kop en kon len slotle .nabij de genie- sluis legen den grond geslagen, niet meer overeind komen. Aan hulpvaardige handen om de tuigen los le maken, onlhrak 't niet, zoodat het woeste dier, dat verscheidene wonden had opgeloopcn, nog intijds uit z'n benarde positie kon worden bevrijd. De be schadigde wagen werd later ook op 't droge gebracht. Het R.-K. fanfarekorps „Hoolddorp", dat onlangs ook in Abbcnes zoo'n groot suc ces behaalde, heeft zich ook op het Zondag lo liptgeest gehouden muziekconcours kranig gehouden en kunnen verblijden in 't toe kennen van een 2en en 3en prijs. Voorwaar opnieuw een prachtig succes voor deze nog jonge vereeniging. Katwijk o. tl. Rijn. De uitslag van het voortgezet eindexamen aan het R.K. Wiile- brordus-Gymn. is dat geslaagd zijn voor A: F. van der BiesenH. Bosch van Drakestein, J. Coebergh, K. Schölvinck en J. van der Schoot en voor B: W. Houben en W. van der Lugt. Katwijk aan Zee. Voor de afdeeling der Herv. (Geref.) Staatspartij hier ter plaatse Irad voor de geheel bezeilen gemeentezaal gisteravond op ds. Ekering, Herv. pred. te Amsterdam. De vergadering werd geopend met liet zan gen van Ps. 68 vers 16. Daarna werd gele zen l'salm 2. Als onderwerp had spreker „Om volk en kerk". IIij begon in zijne rede met te zeggen dat hij gaarne optreedt voor de Herv. G. Staatspartij omdat hij den nood veelt van volk en van kerk. gaf (e kennen, welke nonsens door prof. Visser werd geuit in zijn brochure, namelijk, dat de Herv. G. St. alléén de Herv. Kerk wil, en las eenige uitdrukkingen voor uit het A.R. weekblad „De Waarheidsvriend", naar aanleiding waarvan spr. zegt, „dat hel blad zijn naam wel kan veranderen in „De Leugenaar", daar het absolute leugens bevat over de H. G. S. De H. G. S. wil geen nfeulrale staat, n.l. een slaat die niet eerst vraagt volgens onze Geref. Belijdenis, wat Gods recht eischt in Zijn Woord. De H. G. S. heeft het niet tegen de personen doch legen dé beginselen van Rome. De overheid regeert alleen bij natuurlijk, licht. Het geopenbaarde woord van God er kent de overheid niet. Omdat de H. G. S. daartegen protesteert noemt men haar „staatsgevaarlijk". Dit is- wat de Herv. G. Staatspartij niet wil. Wat de II. G. S. wel wil is wat Psalm 2 zegt: Kust den zoon, en zoo zal de overheid Jezus Chrislus, die Koning is, moeten gaan erken nen. De grondoorzaak van alle ellende in de wereld is onlstaan doordat de overheid niet buigt voor Gods woord. Als men de H. G. S. vraagt hoe ze denkt over de soc. vraagstukken, antwoordt zij dat zij zich van haar hoofdprogram veel laat afleiden. Spreker zegl: Maak de boom goed en zijn vrucht is goed. Spr. zegt dat men op groote politieke kop pen niet kan rekenen, zoo niet op de onze zoo niet op andere, doch dat men alleen kan rekenen op Gods woord en door den Ko ninklijken weg te bewandelen, door te wan delen in gehoorzaamheid aan Gods woord, kunnen we in dat woord de belofle lezen dat wat bij de menschen onmogelijk wordt ge acht hij God mogelijk is, als we God aan grijpen in 't geloof. Het geloof, dat thans ge mist wordt. Spr. protesteert in sterke male tegen de coalitie waarvan Chr. Hist. Unie en Anli- Rev. hun heil, hun hulp wachten. Men re kent, men rekent nog eens en door met Rome samen te werken, werkt men tegen Gods eisch in en van den Koninklijken weg af. Men ziet niet in, dat Rome steeds dien weg kiest, waarbij Rome 't meeste profijt trekt, het meeste geld in den zak krijgt. Rome heeft bij de coalitie de meeste winst. Spr. zegt nog dat do H. G. S. zoo wordt uitgemaakt voor het kleine partijtje en men haalt er de schouders over op, doch wij be sellen dit: niet de menschen der H. Gr S. maar Gods woord alléén moet het doen en kan het doen en het is spr. een vreugde zulks (e mogen blijven getuigen. Hij geeft den wensch te kennen dat ds. Lmgbeek ook die getuigenis straks in de Regeering zal kunnen uitdragen, opdat dan het geluid van hel oude Ger. beginsel in de Kamer gehoord worden. Met dankgebed en 't zingen van „Mijn schild cn de betrouwen" werd besloten. Lisse. De heer W. v. Maanen, bakker alhier, is door onderhandsche verkoop, eige naar geworden van bet winkelhuis, bewoond door den heer Nonhebei, in eigendom loebe- hoorende aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk. Door het breken van de voorvork van het rijwiel, kwamen twèe kinderen van den heer de V. te vallen waardoor ze zich ern stig bezeerden. De berijder kreeg verschil lende schaafwonden in het gelaat, terwijl de andere op het frame ziltende, een schouder- wond bekwam. Noordwijk. Loop der bevolking. G. C. Gilein en vr., timmerman, van Zoeler- woude, Tramsleeg 10b; J. van Leeuwen, chauieliir, van Oegslgeest, O. Zeeweg 2; Ph. A. Kuijvenhoven, verpleger, van Leiden, N. Boulevard 13; H. Dekker, kellner, van Assen Palace Hotel; V. P. van der Slappen, smid. van Hillegom, H. Geestweg 19; C. van Dijk en vr., arbeider, van Katwijk, Klei 7c. Vertrokken personen. K. J. de Vries en fam., leeraar, naar Doornwerth (Heelsum), Gasa Cara; A. P. Thijs, banketbakker, naar Zaandam, p. a. Beckers; P. J. Mink en fam., fabr.-arbeider, naar Leiden, le Huigdwars- str. 16; L. J. van dei Valk en fam., zonder, naar Italië, Soelden. De heer C. J. de Haas alhier is ge slaagd voor het onderwijzersexamen. Oepstgeest. De Oranje-Verecniging hield in hotel „Bet "Witte Huis" de jaarljjlksche algemeens vergadering. De voorzitter, dr. Timmermans, opent de vergadering en roept den (jammer genoeg) weinig talr(>k opgekomen leden, een hartelijk welkom toe. De secretaris, da heer Sent, bracht verslag uit over bet afgefoopen Ver- eemguigsjaar, waarin o.m. gememoreerd werd het vertrek van den vorigen secretaris, den heer Brouwer, die voor do Oranje-Vereen, vele jaren een buitengewone kracht is geweest, welke zeer op prijs is gesteld Ifet aantal contribueerende leden daalde door vertrek uit deze gemeente ,wat echter, naar wordt gehoopt, spoedig weer verando ren zal. Dank werd den secretaris gebracht voor zjjn werk. De penningmeester, de heer Pos, bracht verslag uit over de financiën. Hieruit bleek, dat is ontvangen f1079 en uitgegeven Ü1072.82>/a. AJzoo een batig saldo van I6.17Va. Als kasopnenrers warden benoemd do heeren A. Koelman en N. Schoneveid. Bij monde van den heer Koelman werd medegedeeld, dat de kas in orde was be vonden. Ook do penningmeester mocht een woord van dank ontvangen. Het aftredend bestuurslid, de heer J. van Noord, werd met op één na algemeens stemmen herkozen. .Vervolgens was aan de orde: bespreking dhr te houden feesten. De hoofrtmak zal wederom zijn een „Kin- dierfeest". Dit onmisbare gedeelte van den dag zal niet veranderd warden. Wat de middagfeesten aangaat, werd genoemd een afdeeling versierde vliegers in ta lasschea Ook weid aan da vergadering voorgesteld een bloemencorso te houden. Sen beroep werd gedaan op het bestuur om te verkrijgen, datde cafe's des avonds lapger mogen open blijven, cn om ver gunning te verkrrgen. om ook in café's muziek te mogen maken. Het bestuur zal dit punt nader onder de oogen zien. Wat de avondfeesten aangaat, is hier weinig te doen. De muziek ii> de tent, 8 voor de meeste ingezeten het eenige, doch hiervan gaat zoo goed als het meeste ver loren, door de feestvierende jeugd. Er is toch verandering in te bréngen, zoo het bestuur een zaal o£ gelegenheid afhuurde om daar op een of andere wrjize voor ver scheidenheid te tforgen, b.v. een humorist, of zang, en eenige andere attracties. <Na vele besprekingen was het bestuur bereid te trachten in de avondfeestviering verandering te brengen. Naar aanleiding van den in de twee laatste jaren gehouden etalage-wed strijd, bracht de voorzitter namens net be stuur in 't midden, dat dit toch eigenlijk niet op den weg ligt van de Oranje-Ver- eeniging. Bat bestuur is van meening, het initiatief over te laten aan de winkeliers. Wel is het bestuur bereid Hierin mede werking te verleanen; met raad of met het beschikbaar stellen van één of meer medailles. Namens het bestuur van de Muziek-ver- eeuiging van personeel van de N. Z. HL Tram, werd gevraagd om in de gelegenheid gesteld te worden om de te houden feesten met muziek te mogen opluisteren. Ook dit punt zal in overweging genomen worden. Gevraagd werd om, in afwijking met vorigo jaren, zoo mogelijk de te koopen prezen uit onze gemeente te betrekken. Naar de meening van eenige der bestuurs leden, is de keuze h.i. te gering bij de winkeliers hier in de gemeente, vergeleken bi) Leiden. Alzoo één der oorzaken. Dit werd op velerlei wijze tegengespro ken, doch net bestuur zal ook dit punt nader onder da oogen zien. Hierna werd ds vergadering gesloten. in de kleine zaal vrn „Irene" had de 9de jaanvengadlerkig plarals van „de Wijk verpleging voor alle gezindten". Met het be stuur waren slechts enkele leden opgeko men. Uit het jaarverslag van die secretaresse mevr, v. Rdessen, bleek o. a.dat door de Zuster in het algeloopen jaar 67 patiënten waren verpleegd, waarbij 1207 bezoeken werden afgelegd. Slechts in 2 gevallen van Kiraamverpliaging werd hulp gevraagd. On bekendheid schijnt eohtier oorzaak te zijn dat deze hulp n-iet veelvuldige! voorkwam, in de polikliniek in het wijkgebouw werd 100 maal hulp verleend terwijl 159 verple- gimgsartiikelen werden uitgegeven. Van de badgelegenheid is ook dit jaar niet veel gebruik gemaakt. De prijs is zoo laag mogelijk gesteld zoodat dit -geen overwegend bezwaar kan zijn, doch ook de onbekend heid schijnt hiervan oorzaak te zijn. Mol prooien, dank werd melding gemaakt van de bewezen dieneten die de heer IL v. d. Leeden, door middel van zijn telefoon aan de Wijkverpleging verleende, voor spoed- eisctoende gevallen en boodschappen voor de Zuster, zoowel bij dag aJs nacht. Met hariel ijken dank on1,-ving de Vereeniging weer enkele voorwerpen vam personen uil j de gemeente. Dank ook voor den sleun die uit de gemeente is ondervonden voor het aanschaffen vain een draaibare ligtant„ doe onmiddellijk naidiat ze gerjeed was, in ge bruik is genomen waaruit bleek hoe noodig deze was. De Zusier heeft tol aller tevredenheid ge werkt en haar arbeid wordt ten zeerste ge waardeerd. Het financieel verslag is ook gunstig te noemen. Door persoonlijke bezoeken van de bestuursleden, ging het aantal contribuan ten niet achteruit ondanks vertrek van ver schillende leden uit onze gemeente. De ont vangsten waren f 19-49.31. De uilgaven 11878.18. Alzoo oen batig saldo van f 71.13 wolk bedrag wierd overgebracht naar de re serve-rekening. Het bouwfonds steeg met oen bedrag van 1 316.14, hoofdzakelijk door winst op de „wijfcschapen". Een woord van dank voor den steun düe velen uit de gemeente belangloos hebben verleend voor het weiden en verzorgen dozer schapen, is hier zeker wel op zijn plaats. Vóór de vergadering werden rekening en de heseheiden van den penningmeester na gezien' en in orde bevonden zoodat deze voor zijn gehouden heiteer onder hartelijke dankzegging van de vergadering wordt ge dechargeerd. De rekening lógt voor de leden der Ver eeniging gedurende een week ten huize van den penningmeester, den heer II. W. A. van Riossen Ser visie. Aan de beurt van aftreding zijnde, werd de penningmeester met algemeene stemmed als bestuurslid herkozen. Hij liet zich deze benoeming welgevallen. Nadat het bestuur dank was gerzegd voor zijn werkzaamheden in (het belang der Wijkverpleging alzoo voor 't algemeen belang der gemeente Oegstgcest, en de Zuster voor harre toewij ding in haar werk, werd de vergadering ge sloten Sassenheim. Een jeugdig wielrijder werd, door niet tijdig uit te wijken brj Ter Leedev door een auto aangereden, waardoor zijn achterwiel werd verniel. De schade werd, hoewel niet verplicht, door den autobestuur der vergoed. .Wassenaar. Burger 1. Stand. Ondertrouwd: F. A. Kokshoorn on J. J. do Vos. P. Verbeek en M. Vermeulen. Geboren: Maria Helena Adrians, dochter van H. J. van Rijn en M. H. van Noort. Adriana Maria, cf van Th. Remmerswaal en M. C. van Leeuwen. Alida, d. van M. J. C. van der Woude en M. Groenendijk. Overleden: Louisa Klikenberg, vr. van A. Hinegraaff, 4-4 jaar. Een Hagenaar, die behoorlijk rechts van den weg wandelde met zijn fiels aan de hand, werd aan den Deijl pardoes omverge reden door een auto. De man werd tegen den grond geworpen en bekwam een hersen schudding. RECLAME. 'Jr^l Uw eerste Taak 's morgens zij zorg dragen voor 'goede ontlasting. Tenzij geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van' hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, onzuiver bloed euz. Foster'sAfaagpiUen genezen verstopping, regelen do lever, maag en in gewanden, en versterken zoodoende uw gij- heele gestel. 283 Prijs per flacon van vijftig versuikerdS pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken- Op den Schouwweg had eveneens ee£ botsing plaals tusschen een wielrijder en e$n auto. De wie'rijder kwam zeer onzacht op. de slraat terecht en liep een lichte hersen schudding op. Maandagmorgen bolslcn op het kruis punt KerkstraatLangstraat twee vracht auto's legen elkaar op. Van een der wagens werd een wiel stukgereden, terwijl de andere lichte schade bekwam. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". NIAS, (huisreis, 29 Juni te Suez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. RIJNDAM, 27 Juni van R'dam le New-York. MOERDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 28 Juni te Londen. LEERDAM, R'dam n. New-Orleans, 27 Juni van Vigo. VOLENDAM, wordt 30 Juni 7 u n.m. yan New-York le R'dam verwacht. MAASDAM, New Orleans n. R'dam, 27 Juni van Havana. u ST00MV.-MAAT3CH. „OCEAAN". i POLYDORUS, 29 Juni van Java le Amst. CITY OF HANKOW, 26 Juni van Cebu ngaI Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. ADONIS, arr. 28 Juni 1e Setubal. KON. WEST-IND. MAILDIENST. AGAMEMNON, thuisreis, 29 Juni (e Havre'. CRYNSSEN, thuisreis, 30 Juni le Plymouth verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOÏD. KAWI, thuisreis, 29 Juni van Sabang, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALGORAB, thuisreis, 27 Juni van Bahia. ALUDRA, thuisreis, pass. 28 Juni Ouessant, JAVA—NEW-YORK LIJN. EURYADES, naar Java, pass. 28 Juni Gi braltar. HALCÏON-LIJN. STAD ARNHEM, 28 Juni van, B. Aires tg Antwerpen. u HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. 1 SOMMELSDIJK, 28 Juni van Antwerpen ta Rotterdam. _r NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. RIJSWIJK, 26 Juni van Ardrossan naar Brisloi-kanaal. KELBERGEN, R'dam n. Wabana, pass. 28 Juni Lizard. AMSTEL, arr. 29 Juni ie Koningsbergen. BEVERWIJK, Milazzo h. Emden, pass. 29, Juni Finisterre. TENDRECIIT, Londen n. Conslanza, pass, 28 Juni Zea. WITTE ZEE, 27 Juni v. Genua le Homilie", ZWARTE ZEE, Newcastle n. Livorno, pass, 28 Juni Haisboro. ZAAN, 28 Juni van Hemosand n. R'dam. JOHANNA, Cardiff n. Galalz, pass. 28 Juni Konslantinopel. CALLISTO, 28 Juni van Rosario n. R'dam, ARUNDO, 28 Juni van Rosario le Falmouth, RIJN, arr. 28 Juni te Haukipudas. VECHT, 28 Juni van R'dam ie Stettin. JONGE JACOBUS, 27 Juni van Spezia naat Messina. STOLWIJK, 28 Juni van Hornillo te Antwer pen. SCOPAS, Port Said n. Gibraltar, pass. 28 Juni Panlellaria. TYNEbVenetië n. R'dam, pass. 29 Juni Sa- gres. TROMPENBERG, 26 Juni van New-Orlean» te Norfolk. SPAR, 26 Juni van Rosario n. RECLAME. Meisjes 1 Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraift Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. 235 HOOGE BAAD. 1 De knoeierij bij den Ziekenhuisbouw. De Hooge Raad heeft den voormaligeu Rijksbouwmeester J. A. W. V. niet ontvan- kelijk verklaard in zijn revisie-aanvraai met betrekking lot zijn veroordeeling tot zei maanden gevangenisstraf door het Haagschg Hof in verband met de bij het voormalig bu reau van den Rijksbouwmeester voor de On derwijsgebouwen gepleegde onregelmatig heden. "te»-; KANTONGERECHT TE ROTTERDAM. Onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Voor dil kantongerecht heeft terecht ge staan N. T. B., schipper te Haarlemmer m e er, Ier zake dat hij in Februari 1928 le Rotterdam, zonder daartoe bevoegd le zijn, het beroep van geneeskundige heeft uitge oefend. Hij zou een vrouw, die zich tot hem had gewend om genezing te vinden van eea ziekte, in de oogen hebben gezien en haar vervolgens hebben meegedeeld aan welke ziekte zij z.i. leed. Ter genezing daarvan zou hij haar als medicijn een fleschje met vloei, slol ter inneming hebben verstrekt. Voot deze behandeling zou hij eenig geld in beta ling hebben aangenomen. De kantonrechter, dadelijk uitspraak doere de, veroordeelde B., overeenkomstig dé» eisch van het O. M., tot een geldboete, yau f 150, sub9. 50 dagen hechtenis,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6