AGENDA. RADIO-PROGRAMMA BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Maandag. Nutozaal: Openbare vergadering afd. Leiden. Staatk. Geref. Partij. Spreker de heer E. Kuyk, van Amsterdam. 8 uur. Sladszaal: Openbare vergadering aid. Leiden Chr.-Hist. Unie. Spreker jhr. mr. D J. de Geer. 8 uur. „Zomerlust": Concert harmonieorkest T. en D. Halfnegen. Katwijk-aan-Zee, Gemeentezaal: Openbare vergadering Herv. (Geref.) Staats partij. Spreker ds L. C. W. Bkerlng, van Amsterdam. 8 uur. Oegstgeeat, Het Witte Huis": Jaarlijksche alg. vergadering Oranje-Ver- eeniging. 8 uur. Oude-W etering, bij Van d. Boaeh Kortland, uit Schoonhoven, voor do afd. Leiden van den Vrijz.-Dem. Bond. 8 uur. Dinsdag. „De Burcht": Mevr. Miedema en de heer K. ter Laan voor de S. D. A. P. 8 uur. „In den Vergulden Turk"': Jaarlijksche algemcene vergadering van aandeelhou ders Leidsche Bouwmaatschappij. 2 uur. „Jcruêl" (Groene8teeg 16): Bijbelbesipre- king. 8 uur. Morschweg 59: Evangelisatie-samenkomst, 8 uur. „Prediker": Openbare vergadering Herv. (Geref.) Staatspartij. Spreker ds. K. H. E. Gravemeyer, van Den Haag. 8 uur. Sladszaal: Dr. J. A. N. Knuttel en G. van Burink, voor de Communistische Partij. K atv ij k-a a n-Z e e, Gemeentezaal: Openb. verg. Ohr. Hist-. Unie. Spr.ds. 8 u. 16. Oegstgeest, EehobothkapelOpenb. verg. A.-Kev. Kiesvereeniging. Spreker mi nister Colijn (draadloos), 's Avonds te kwart voor 8 uur. Voorschoten, Hotel Deurloo: Jhr. D. J. do Geer (draadloos) voor de Chr.-Hist- Kiesvereeniging. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinee. „Luxor-lhealer", Stationsweg: Bioscoop* sn Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags- en 's Zaterdags matinée te 8 uur. Drijvende tentoonstelling en aquarium „Klein Artis". Ligplaats: Kort Galgewater 'b Rijk3 EthnogTafisch Museum, Rapen burg 67: Tentoonstelling van Balineesche platen. Van 6 April tot 6 October op werk dagen van 10 tot 4 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Zondag 6 Juli as. waargenomen door de apotheken van de hèeren W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, tel. 694; en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Do apotheek van de „Hulp der Menscb* heid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat londs. Slaap gewonnen zonder (lat vam eenigen na- deeligen invloed iets gemerkt wordt. Hot maakt nog veel verschil, hoe men slaapt- Want hot bewustzijn moge opgeheven schij nen, gaheel verdwenen is het in den regel niet' Ook in den slaap blijft de geest dik wijls werkzaam. En van den aard van den slaap hangt het grootendeols af, of men werkelijk uitgerust en verkwikt wakker zal wooden of soms zal opslaan met een gevoel als ware men nog meer vermoeid dan bij het slapen gaan. H. A. S. VOOR DINSDAG 30 JUNL 860 Hamburg (392 M.) Thcaterkroniek. 10.16. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein v. h. Persbureau Vaa Dias. (Officieels Aro- sterdsmsche tijd). 12.20. Leipzig (ongevoar 400 M.) Middag concert op de Kupfield Phonola. 12.60. Parijs (1780 M. SFR) Concert door het Tzigauo-orkcst van Radio-Paris. 1.20. Londen (365 M. 2L0) Tijdsein van Greenwich. Lunchmuzek van hot Holborn Restaurant. 3.50. Birmingham (475 M. 51T) Telefonie voor de scholen. Cardiff (355 M. 5WA) Concert Trio. Aberdeen (495 M. 2BD) The Wireless Or chestra. 405. Bournemouth (386 M. 6RM) The Royal Bath Hotel Dance Orchestra 420. Londen (365 M. 2L0) Concert van the Busli Pavillion. 4.30. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (Officieele Amsterdamsche tijd). 5.20. Cardiff (353 M. 5WA) De „Five o' Clocks", vocaal en instrumentaal concert. 6.30. Hilversum (1060 M.) Hilversumscho Draadlooce Omroep. 7.20. Londen, Chelmsford (365 M. 2LO tn 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht 7.25. Hilversum (1050 M.) Hilversumscho Draadlooze Omroep. Voor-avond-concert 8 20. Chelmsford (1601'- M. 5X)X Ballad Concert, Sopraan. The London Male Voice Octet. 8.35. London (365 M. 2L0) Viering van het Jubileum van de Spoorwegen. 10.50. Londen, Chelmsford (365 M. 2L0 en 1600 M. 5XX) Savoy-orkest GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leddein op Vrijdag 26 Juni 1925, ten overslaan van don notaris B. H. 9tumpel, to Leiden. Het huis, LammermarikJ 45, kooper P. J. van der Kiey, voor f 1775. De 'beide overige perccelen zijn gegumd. DE ALGEMEENE TOESTAND. Painlevé gered bespre kingen te Berlijn oor logsverminkten-congres Gaülaux' financieele plannen zijn een- tweo-drie in de Fransche Kamer en in den Senaat er doorgejaagd. Opnieuw is daar mee een nieuwe stap in de richting van inflatie gedaan en men mag niet zonder zorg afwacüten, hoe de beure zal reageeren en hoe in Frankrijk de prijzenpolitiek zal verloopen. Vooreerst is echter voor de re geering het groot© gat weer gestopt* Op precies hetzelfde bijkans liet de Se naat Herriot rallen. Eigenaardig is de houding der socialisten geweest.. Zij. onthielden zich van stemming, daar zij prinoipieel tegen inflatie zijn, en niet tegen wilden stemmen 1 Zoo er gevaar was geweest voor het kabinet-Painleve, zouden zij zelfs vóór hebben gestemd. Van gevaar was echter geen sprake. Painlevé kreeg voldoende steun van de middenpar tijen. Zoo is Painlevé gered door den steun der oppositie! De besprekingen van het Duitsche Eijks- kabinet met de staats- en minister-presi denten der Duitsche landen over de belang rijkste buitenlandsche politieke problemen, hebben tot principieel© overeenstemming geleid in de beoordeeling van den toestand en de maatregelen, die in de eerstvolgende dagen getroffen moeten worden. Te Keulen is een conferentie bijeenge komen van de internationale organisatie van oorlogsverminkten. Het congres, dat verscheidene dogen zal duren, heeft ten doel een aaneensluiting van alle invaliden- organisaties van Europa tot stand te brengen. DUITSCHLAND. Ongevallenverzekering een vrijspraak. De Rijksdag heeft de ongevallenverzeke ringswet met 334 jegen 26 stemmen aange nomen. Naar aanleiding van een spoedmolic over het Duilsch-Spaansche handelsverdrag werd namens de regeering verklaard, dat er feeds 30 millioen mark als credielen voor de wijnbouwers ter beschikking is gesteld. De motie werd daarop teruggenomen. Naar aanleiding van de gehouden bespre kingen zal in de houtindustrie waarschijn lijk heden het werk worden hervat In het proces wegens bet ongeluk bij de manoeuvres op de Weser, waarbij"een 80-lal soldaten zijn verdronken is vonnis geveld. De eersle-luilenant Jordan is vrijgesproken; de kosten komen voor rekening van den staat FRANKRIJK. Ook de Senaat aanvaardt Oaillaux' plannen. Do Senaatscommissie voor de financiën heeft het finanoieele ontwerp der regeering met 9 tegen 5 stemmen en 11 onthoudingen aangenomen. In den Senaat vroeg Bérenger namens de commissie voor de financiën den Senaat het rageeringsontwerp goed te keuren om de schatkist te verlichten, die belemmerd wordt door de lasten van den oorlog en hot in gebreke blijven van Duitschland. Met voldoening nam hH acte van de krachtige maatregelen tot algemeeno bezuiniging en gezondmaking en van de vaststelling van een definitief maximum der vlottende schuld gelijk een en ander in het ontwerp is be lichaamd. Hij besloot met te zeggen, dat de Senaat het ontwerp zal bekrachtigen in een geest van vast vertrouwen op de levende krachten van het werkzame Frankrjjik, 'welks ruilverkeer gTOoter is dan in eenig tijd perk van zijn geschiedenis, hoewel het hoogere belastingen heeft dan zijn schulde naar Duitschland en even hooge als de zwaarbelaste bondgenooten. De zitting werd daarop geschorst Caillaux zette na hervatting der ritting uiteen, waarom hij zijn voorstellen had in gediend. De regeering wilde nooh van in flatie noch van een moratorium weten. Voorts zette bij uiteen, dat er, voor men overging tot een oplossing ais een gedwongen con solidatie der bons, een laatste beroep op het land moest worden gedaan om den staat te bevrijden van de bedreiging welke de vlottende schuld vormt en waardoor de staat op genade of ongenade aan de banken wordt overgeleverd. De eenïge maatregel ,die ge nomen moest worden was de consolidatie dezer schuld, maar men moest aan de hou ders een stabiel stuk met waarborg tegen wijzigiDg van den geldkoers aanbieden. Bo vendien moet met do gezondmaking worden voortgegaan, want om de financiën te her stellen is oen reeks maatregelen noodig. De eerste is het bereiken van het even- wicht der begrooting. Daarom begint net onderhavige ontwerp met de noodzakelijk heid van bezuiniging uit te spraken en be sluit het met te verklaren .dat een eind zal worden gemaakt aan leeniügtn. Frankrijk verkeert in een periode van grooto economische welvaart. Het zal vol doende zijn, dat het den wil heeft om den helling weer te bestijgen. En Frankrijk zal het willen. Painlevé noodigde den Senaat uit de voor stellen goed te keuren onder zulke om standigheden, dat alle Fransohen, die houders zijn van defcusiebonSj er toe gebracht wor den in te schrijven op de nieuwe leening en aldus definitief het gevaar der vlottende schuld uit den weg te ruimen. Met 226 tegen 29 stemmen werd het artikel aangenomen, waarbij do grens voor de nitgifte van bankbiljetten met zee milliard wordt verhoqgd. Met 273 tegen 11 stemmen werden ver volgens de financieele voorstellen in hun geheel goedgekeurd. i ENGELAND. Werkloosheid-debat. Heden zal in het Lagerhuis opnieuw de bat worden gevoerd over de werkloosheid en, naar men verneemt, heeft het Kabinet in een speciale zitting het grootste deel van den tijd gewijd aan beraadslagingen over dit onderwerp en over de verzekering tegen werkloosheid. Volgens de bladen overweegt de regee ring de mogelijkheid, om nieuwe regelingen te maken aangaande de bijdragen van de werkgevers en de werklieden, vastgesteld in het wetsontwerp omtrent verplichte pen- pioensbijdragen, welke maatregel werd uit eengezet in de begroolinggrode van Chur chill. Dit ontwerp omvat een extra-bijdrage van 4 pence van de werkgevers en van 8 pence van de werklieden. In normale om standigheden zou de wekelijksche bijdrage voor de verzekering tegen werkloosheid 6 pence zijn van den werkgever en even veel van den werkman, maar gedurende de huidige periode van inzinking wordt de bij drage verhoogd tot 10 pence voor den werk gever en 9 pence voor den werkman. Het aantal werkloozen bedraagt thans omstreeks 11/4 millioen. De bespreking van den genoemden maatregel zal het grootste deel der parlementaire week in be slag nemen. ITALIË. Goede berichten. De minister van financiën zal binnen kort den dienst 1924/25 afsluiten. Het schijnt vast te staan, dat de begrooting met een overschot van meer dan 100 millioen zal sluiten. Volgens de berekening van den minister voor nationale economie bedraagt de Ita- liaansche graanproductie in 1925 61 mil lioen centenaars, d. i. 15 millioen méér dan in 1924 en 14 méér dan het gemiddelde. TURKIJE. De Koerdische opstand. De procureur-generaal bij het onafhan kelijk tribunal te Diarbekr heeft de dood straf geeischt togen Sjeik Said en 63 van zijn metgezellen, die ervan worden be schuldigd de voornaamste aanstichters te zijn geweest van den Koerdischen opstand. Eveneens is de veroordeeling geëischt van den wali van GÜDj en andere ambtenaren, die beschuldigd worden hun plicht te heb ben verzaakt. ZUID-AFRIKA. De mijnwet aangenomen. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat het par lement de Zuid-Afrikaansche mijnwet met 44 tegen 81 stemmen aangenomen heeft. De wet stelt een scheiding in tusschen in boorlingen en Aziaten. CHINA. Blijvende onrust. Een deel der havenarbeiders te Hongkong heeft zien bjjl do stakers aangesloten, zoo ook het Chineesche personeel der veer hooien naar Kauloen. Erigolscho marinematrozen houden den dienst hier zoo goed mogeljjik gaande. Ook hier openen de bankiers weer. De gouverneur meldt, dat hij de vrijwil ligers gemobiliseerd heeft en dat Lij de bepalingen voor het handhaven van de orde in werking heeft gesteld, en voorts de maat regelen heeft getroffen krachtens de wet te regeling van noodtoestanden in 1922. De maatregelen, welke thans iSjo getroffen, n^fa geljjk aan die, welke getroffen k(jn ter gelegenheid van de staking in 1922. De uitvoer van levensmiddelen en geld is verboden. Het verzoek van de Chineesche baDkiers om een moratorium is toegestaan. De censuur is ingesteld op Chineesche tele grammen, Chineesche correspondentie en Chincesohe nieuwsbladen. De houding van de Europeesche bevolking is bewonderens waardig. Verantwoordelijke Chineeaen heb ben aanirrerkolyken steun verleend. De op roep voor eon speciale politiemacht heeft een enthousiaste ontvangst gevonden, ook van de zijde der Amerikaansche gemeen- 1 schap. De staking wordt nog slechte slap gesteund en alleen de druk van Kanton houdt de stakers nog van 't werk. Uit Shangai wordt gemeld, dat het be stuur van den bond van Amerikanen in China een resolutie heeft aangenomen, Waarin er bij de regeering der V. S. op aangedrongen wordt, met de andere mo gendheden samen te werken, ten einde krachtig het hoofd te kunnen bieden aan de huidigo moeilijkheden in China. Do staking is niet algemeen meer. De winkels gaan weer open, maar de scheep vaart blijft verlamd en de Japansche en Engelsche katoenfabrieken zijn nog steeds gesloten. De radicale elementeo, die vóór do algemeene staking en den vreemdelingen- boycot zijn, trachten door intimidatie de ar beiders van tal van fabrieken af te houden. Verscheidene groepen Chineesche stakers drongen de internationale concessie binnen, waar zij auto's met steeman wierpen. Zij werden door de politie uiteengejaagd. Een groep bandieten heeft vitriool ge- gooici 'in eon tramwagen, met het resultaat, dat een Chineesche vrouw naar het hospitaal moest worden gebracht en verscheidene Chi neeaen kleinere verwondingen hebben op- geloopen. De trammaatschappij Houdt echter den dienst gaande, doch niet na het vallen van den avond. Uit Peking wordt gemeld, dat de ex- premier dr. Yen, de Chineesche gedelegeer de bij do onderhandelingen over het eerste Chineesch-Russische verdrag, dr. Wang, en admiraal Tsai Sing-Kan, dio onlangs leider der Chineesche delegatie naar Shangai was, zijn benoemd tot leden van een commissie; die een onderzoek moet instellen naar de schietpartij te Shangai. De Fransche consul te Kanton heeft in een nota aan den civiele® gouverneur in zake de gebeurtenissen in genoemde stad, verklaard; dat de Fransche regeering ver plicht zal zijin, een schadeloosstelling to eischen voor den moord op een Fransott- ®an en voor de aangerichte schade. Tsjang-tsoe-lin is naar Moekden terug we gens den .toestand in Macdajoarge. De Fr:\nsch-SpaairsrI'.r overeenkomst in zake Marokko. MADRID, 27 Juni. (Belg. Tel. Ag.) De in plenaire zitting bijeengekomen Fransche en Spaansche experts hebben kennis genomen van de ontwerpen der overeenkomsten in zake de controle en de onderdrukking van het verboden vervoer van de landgrenzen der beide aaneengrenzende zones naar de op het oogenblik nog niet onderworpen ge bieden van de Rifs en Djebala's. De ont werpen in kwestie wachten op de goedkeu ring der respectievelijke regecringen. De commissie keurde voorts de door de maritieme autoriteiten der beide landen ge redigeerde instructies goed, welke bestemd zijn voor de aanvoerders der Fransche en Spaansche marine-strijdkrachten, die zich thans in Marokaansche wateren bevinden. Manceau lid van den Eranschen Senaat. PARIJS, 29 Juni (Havas). Gistere® had to Angers de verkiering plaats voor een lid van den Senaat, noodig geworden door het overlijden van den royaJistischen se nator Delahay. Bij do eerste stemming kreeg Leon Dauaet 339 st, Jlanoeau 278 «ft de kartellist Tardif 275 stemmen. Daar da laatste zich ten gunste van Mancenu terug trok, werd de»; bij de tweede stemming gekozen. Herdenking van den slag bij Verdnn. VERDUN, 29 Juni. (N. T. A. Draadloos). Gisteren werd de 9de verjaardag van den slag bij Verdun feestelijk herdacht. Do Lord- Mayor van Londen, die daarbij tegenwoor dig was werd tot eereburger der slad ver heven voor zich en zijn opvolgers. Levend begravea BRUSSEL, 28 Juni (V. D.). Ten gevolge van een verschuiving in de kolenmijn van Ressaix (La Louvière) is een der arbeiders door het vallend gesteente bedolven en gestikt. Overeenstemming bereikt PARIJS, 29 Juni. (V. D.). Uit Berlijn wordt gemeld, dat tusschen de Duitsche en Fransche metaal-industrieelen overeenstem ming is bereikt over het tot stand brengen van een groots ijzer- en staaltrust. Politieke moord. BERLIJN, 29 Juni. (V. D.). Te Rosenheim bij Munchen is gisteren een Natianalisü- schen leider door drie. communisten dood geslagen, waarschijnlijk omdat twee jaar geleden een communist door de nationalis ten vermoord is. Ben groote Poot-expeditie van Rusland. LONDEN. 29 Juni. (V. D.). De „Times" meldt uit Riga: De Sovjet-regeering is voor nemens een luchlvaartexpeditie naar de Pool uit te rusten, teneinde onbekende ge bieden te ontdekken en te exploiteeren. J Nansen, die geraadpleegd is, heelt een plan overlegd, dat ontworpen is in samen werking met kapitein Bruhns, den Duit- schen luchtvaarder, die met Nansen te Mos kou verwacht wordt om bijzonderheden van het plan le geven. De Sovjetregeering heeft een speciale commissie benoemd om de voorstellen te besludeeren, de 'expeditie te organiseeren en een geregelde luchtvaart- verbinding te vestigen tusschen Europa en de Stille Zuid via het meest noordelijk ge bied van Rusland. Geen tarteiheizieuing in Amerika. SWAMPSCOTT, 29 Junk (V. D.). Ooo- lidge heeft in een rede voor de dagbladcor respondenten in zijn zomerhuis te Swamps- coti verklaard, dat de VeT. Staten niet de minst© voornemens hebben om him protec- tie-tarief te herzien. Cooiidge legde er den nadruk op dat de Amerikaaneche exporten sedert 1916 verdubbeld zijn, hetgeen pleitte voor dit tarief. De drankbestrijding in Amerika. NEW-YORK, 28 Juni (N. T. A. Draad loos). Het kustwacktechip „Saukee" heeft dezer diagen een schoener en zes kleinere sdhepen aangehouden en 6000 kist-#» alco hol en whiskey in beslag genomen. Drie en twintig personen werden gearresteerd. Scheepsramp ten Oosten van Halifax. NEW YORK, 29 Juni. (Reuter). Het stoomschip Tuscania overvoer de visschcrs- schoener Rex, op twintig mijl oostwaarts van Halifax. Vijftien opvarenden van de Rex, waaronder de kapitein verdronken. .De j Tuscania bleek onbeschadigd. De botsing had plaats tengevolge van de mist. De toestand ln China. PEKING, 29 Juni (Reuter). De Britsche legatie heeft hedenmorgen de korten in houd gepubliceerd van het rapport, dat op 24 Juni aan de Chineesche regeering was ter hand gesteld, naar aanleiding van Ie oproer, die den 13cn Juni te Kinkiang heeft plaats gehad. In de nota werd er over ge klaagd, dat er door de Chineesche politie en soldaten geen poging is gedaan om de roovers te arrecteeren, die kwaadwillige en ernstige schade toebrachten aan do bui tenlandsche bezittingen. Verder werd ge protesteerd tegen de gewelddaden en het recht voorbehoudende om schadevergoeding te eischen voor het herstel der schade en voor de beleediging, aangedaan aan de Britsche vlag. HONGKONO, 29 Juni. (Reuter). De Fransche en Engelsche consuls hebben aan alle buitenlanders, die geen Britten of Fransohen zijn, verzocht uit voorzorg do buitenlandsche bezitting in Canton te ver laten. HONGKONG, 29 Juni. (Reuter). Ds Chineesche banken zijn hedenmorgen her opend. Ghandi te Johannesburg. JOHANNESBURG, 28 Juni (Router). De zoon van den leader der Indische natio nalisten, Gandhi, is hier aangekomen en voornemens de ,,non-coöperatie"-beweging te leiden op dezelfdo w(jze als dit thans in Indië geschiedt Gandhi verwacht, dat (fa trjd voor lijdelijk verzet in Zuid-Afrika rifi is. De eerste stap zal waarschijnlijk in Natel gedaan wórden. Aardschokken. BOEDAPEST, 27 Juni (Belg. Tel. Ag.). Tfl Nagykanissa hebben hedenochtend hevigs aardschokken plaats gehad.Op verschillend» plaatsen scheurden de muren en schoof* etecnen stortten -in. Een vrouw werd ge* wond. Sprinkhanenplaag. VERACRUZ, (Mexico), 29 Juni (N.T.Al Draadloos). De sprinkhanen, die den oogst van bijna een derde deel des lands bcTrsi"(4l veroorzaken ook zooveel overlast in de stad, dat men groote vuren heeft aangelegd om ze te verdrijven. De gevolgen van een typhoon. MANILLA, 29 Juni (N.T.A. Draadl.) Uit hior ontvangen berichten blijkt, dat door den typhoon, aie onlangs Centraal Luzon teisterde 20 personen werden gedood, ter- wgl or roti go schade werd aangericht Ta Nueva Vicaya viel in 24 uur 40 inches regeD. STADSNIEUWS. fiL Eamertingh Onnes, f Heden is te Oegslgcost in den ouderdom van 65 jaar overleden de alom in ons land zoo bekende kunstschilder Menso Kamer, lingh Onnc-s. Het nieuwe Academisch Ziekenhuis. Naar wij vernemen zal de afwerking en in-gebruik-neming van bet Nieuwe Acade* misch Ziekenhuis in twee gedeelten ge-, schieden. Eerst zullen de gebouwen voor de huig* houding, de kliniek der kinderziekten, der verloskunde en gynaecologie, der neus-, keel- en oorheelkunde en der huid- en ge slachtsziekten aan de beurt zijn. Daarna de heelkundige kliniek en de kliniek voor ia* wendige geneeskunde. Met de overbrenging wordt in 1927 begon nen. Het hoofdgebouw (administratie) zal eerst voltooid worden na de afwerking der klinieken, na 1928. Betalinjis-regeling van de Oostenrijk* Hongaarrche schulden. Men meldt ons: Het bestuur van de vereeniging „Effecten- bescherming" deelt mede dat in Juli een nieuwe conferentie van de vertegenwoordi gers der Oostenrijk-Hongaarsche successie- sta ton zal worden gehouden ten einde „een definitieve regeling van de voor-oorlog»* schulden te verkrijgen. De caissc-commune zal dan binnenkort tot uitkeering van het vastgestelde betalingspercentage kunnen overgaan.. Naar aanleiding hiervan heelt bovenge noemde vereeniging zich tot de Vereeniging voor de Oostenrijksche en Hongaarecae Fondsen Beurs, Amsterdam gewend, met verzoeken geen genoegen te nemen me» alleen een betalingspercentage, doch een betalingsregeling te verkrijgen, als aange geven in de door de Vereeniging uitgegeven brochure „Het recht van den effectenbezit? ter." Belangstellenden worden kortheidshal ve naar deze brochure verwezen, die bij den boekhandel verkrijgbaar is. De uilsluiting in de bouwvakken in Den Haan. In Den Haag is heden de uitsluiting fa' de bouwvakken begonnen, welke verleden week door de patroons is aangekondigd. Naar ^cftatting bedraagt bet aantal uitga» slotenen 2000, onder "wie begrepen zijn ongeveer 500 stakende metselaars, oppep lieden en voegers. De geheele woningbouw en alle ander» bouwwerken liggen thans volkomen stil. Eervol ontslag aan de bezuinigingscommissie-Rink. Naar wij vernemen, zijn thans op hun verzoek eervol ontslagen, respectievelijk al» voorzitter, onder-voorzitter en leden der Be zuinigingscommissie: mr. Rinck, lid der Eerste Kanter;"Baron de Vos van Steenwgk, lid der Eerste Kamer, mr. Oud, lid der Tveodo Kamer; Zuyderhoff, lid der Alge meeno. Rekenkamer; ir. Fruytier, lid der Tweede Kamer, en M. G. de Bloemo, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten den lande bewezen. Voorts vernemen wij, dat bmoemd is tot lid en voorzitter der Bezuinigingscommissie de hear W. F. Pop, oud-Minister van Oorlog. Id Den Haag ajjn aaugeknm n twee Deensche officieren ,de heeren Otto itarssen, luitenant-kolonel der artillers, en Hanzen, van het Technisch Korps, die hier vei* schilleDde militaire inrichtingen komen be zoeken. Beide heeren hebben Vrijdagmiddag hun opwachting gemaakt bij den Minister von Oorlog. Door do tusschenkomst van de Ver eeniging Aalsmeer's Tuinbouw" zullen de Aalsmeersche kweekers op de rozent. ntoor» stelling van „Nos Jungunt Rosae welk» van 17 tot 19 Juli te 's-Gravenhago zal worden gehouden, e:o collectieve hu nding kasrozen bijeenbrengen. Deze inzending, welke vermoedelijk een 2000 a 3000-tal afgesneden langstelige bloemen ral omvatten, aal in mandei» on vazen decoratief op gesteld worden. In de laatste weken zin uit Hooge- zaud en Sappemear rifet minder dan T7 wagons groenten naar Duitschland gezonden?

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2