No. 20028. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 27 Juni Tweede Blad. Anno 1925. GEZELLIGE SLACHTOFFERS. UIT !MSTREEK. AMY .VORSTMAN—'TEN HAVE. Zelfbeklag is een van de meest op den voorgrond tredende vrouwelijke ondeugden. Er zijn vrouwen, wie kent ze niet wier goheele levensinhoud schijnt te be staan in het voortdurend opsommen van haar grieven. De meeste mensahen hebben wel zoo'n gezellig slachtoffer in hun onmiddellijke omgeving en weten maar al te goed hoe het denzuiken om van hun geplaagde om geving niet eens le spreken I vergaat. Laten wij eens aannemen, dat gij een vriendin bezit, die studeert voor „gezellig flaobtoffer". Het kan een lieve, beste meid zijn, maariedere ontmoeting zal u teleur stelling baron: haar voornaamste conver - sa tie zal bestaan uit een somber relaas, van al hef leed ,dal zij natuurlijk geheel buiten haar schuld geleden heeft, ge volgd door oen opsomming van de meest zwartgallige toekomstbeelden. Zij zal u onthalen op al de pretjes en uitgangen, die zij gemist hoeft, en nog mis sen zal Zij zal niet uitgepraat raken over de kren kingen, die anderen haar aandeden. Zij zal u op de meest levendige' wijze Schilderen wat zij alles zou willen doen... als maar niet. en dan volgen getrouwe lijk alle hinderpalen, die haar in den weg worden gelegd. En hierbij blijft hel meestal niet. Vroegere geleigerihedan, „toen het ook al zoo was", worden er bij aangehaald en dan raakt het gezellige slachtoffer eersl recht op dreef. Dit spelen-voor-marleiaar versohaft den Slachtoffers, zonder dat zij zioh hiervan bewust zijn, meer een intenser genot dan bet plotseling uiit-den-weg-rudmen van alle hinderpalen ooit zou kunnen of vermogen te kunnen doen. De meeste vrouwen klagen niet geheel en kl zonder reden em wanneer men geheel en Bil van haar persoonlijke omstandigheden pp de hoogte is, wordt veel begrijpelijk. Tout savoir c'est tont comprendre et tout pardonner. Maar dait haar zelfbeklag haar liefste tijdverdrijf is, zie, dat is onbegrijpelijk. De zuoht van vrouwen in liet algemeen naar tranen-rijke geschiedenissen is een 'be ziend feit. Een hoop santimenlcele oruzin met een paar uitgesponnen sterfgevallen en een ver loving aan het einde, ziedaar oen praofnt- lleeept voor een spannenden roman. Doot ^■ahrijvere van sensiatieromans en -films jrord't hierop dan ook met het meeste suc ces gespeculeerd. Vrouwen gevoelen veelal een heimelijke bewondering voor een zusier, die „niet bver haar verdriet heen kam komen", alsof flit de speciale verdienste was in plaats van een gebrek aan levensmoede en durf. Dit Idiimkt een beetje hard. Toegegeven I Maar zoo'n kampioen-treurwilg, die meestal aller sympathie heeft, verdient ïógenlijk veel minder onze bewondering flam de vrouw, die een groot en knagend verdriet met zioh omdraagt en die vroolijk en lachend haar weg gaat (en voor onver- Bdhi'llig en oppervlakkig wordt uitgemaakt). Zeven achtsten van de vrouwen over Be mannen past hel ons le zwijgen (vam Wego de geringe beschikbare ruimteII) weet nSet eens, dat haa-r voorgewend martelaair- Bdhap haar voortdurend in een staalt van prettige opwinding houdt. Zij zouden, indien hiervan beschuldigd, bet idee verre van zioh werpen als zouden dj er een heimelijk genot in vinden om iaa&r grieven ie koesteren Soms komt het voor, dat door de een of fcndere oorzaak pkrtseliïug' alle reden tot Zelfbeklag aan het gezellige slachtoffer ont nomen wordt. •Maar al te dikwijls zal men Ln een der- nelijk geval zien, dat de huisgenooten en fcet slachtoffer zcflf niet (het meest stom yemhaasd zijn over de lakcxnieke wijze, Waarop de vervalling van hetgeen eerst een levensvoorwaarde scheen, wordt opgeno men en over het uitblijven van iedere uiting van dantóbaaiheid en vreugde. ,,Tk weet niet hoe het komt, maar ik kan boelemaai niet blij er om zijn!" kflinlkt het dan vaak. Hoe dit komt? 'Het komt, omdat de ingevreten, geraffi neerde zelfzucht, dde den grondtoon vomit vam alle zelfbeklag, zich pfoteeling alle re den van bestaan ontnomen ziet. Iemand, die jarenlang de verongelijkte en achteruit gezette speelde terecht of ten onrechte zal hel een zwaren toer vinden om plotseling al is er nog zooveel Aanleiding toe een dankbaar menschon- Jrind voor te stellen. Voor het verlies van de dierbare reden lot zelfbeklag zal zoo iemand zioh schade loos stellen met ad het goede, dial hem of haar tenJ deel viel te kleineeren. Zelfbe klag is als de kanker voor het karakter: böt verstókt de goede hoedanigheden en doodt alle energie. Doch afg-ezrien van deze imdividoieele naideelorr is er nog een veel ernstiger en meer omvattend nadeel, dat onmiddellijk voortvloeit uit eèn diergelijke levenshouding. De invloed, die ieder mensoh hetzij man of vtouw op zijn. of haar omgeving uitoefent, is voor een zeer belangrijk ge deelte een uitvloeisel van het innerlijk we zen van de betrokken persoon. Waar onze omgeving dagelijks direc-l de gevolgen van dien invloed onderwindt, rust lógp ons de moreele plicht dien invloed zoo zegenrijk mogelijk te doen zijn. Het komt er niet op aan wat wij zijn in Ket maatschappelijk leven: of wij schoen- hl aker, loodgieter, werkvrouw, bankdirec- Heur, dokter ot huisvrouw zijn één geza- toelijke en onontkoombare plicht rust op bns allen: de plicht van ihet menech-zijn in we ibestöe beteekenas .van (het woord: het ge voel van verplichting ais lid van die groote gemeenschap: het menschdom. Wij allen moeten een steentje bijdragen ter voltooiing van hel njachtige geboW, dat evolutie heet. Dit wil niet zeggen, dat wij met onze handen bezig moeten zijn voor het welzijn van onze naasten. Niet ieder heeft tijd en gelegenheid, om zioh te wijden aan liefdadigheid en v&r- eenigingsleven. Doch de opwekkende en bezielende kracht, die. als de weldadige emanatie van ons uit gaat zij een sterkende hulp voor onze mede- menschen. Niet van ieder kan een dergel ijken ster kenden invloed uit gaan, want velen zijn ge roepen en weinigen zijn er uitverkoren. Maar het is onze heilige plicht als mensch te trachten met alle kracht, die m ons is. Reeds van het bezielde pogen gaat kracht uit. Een vaste wil en een groote moed zijn hiertoe noodig. Want moed is de bekrachti ging van het leven. Moed is de glorieuze profetie, welke een menschenziel de ver zekering schenkt van zijn onvergankelijk heid en onoverwinbaaatheid. In moed en durf moeten wij groeien en groei is geluk. Daarom, laten wij aille bekrompenheid en kleinheid van ons afschuddenlaten wij ons scliamen voor onze zuoh't naar zelf beklag en laten wij in bewust grooter wor den onzen geest verruimen en in vreugde en pijn streven naar het hoogste: de vol making van ons mensch-zijn. rtr Alphen. Het telefoonkantoor zal, naar men ons mededeelt, op 1 Juli (den dag der verkiezingen) alleen voor aangeslotenen ge opend zijn lot 11 uur 's avonds. Naar men ons mededeelde, zal de nieuw aangekochte aulo-motorbrandspiiit Zaterdag 4 Juli in gebruik genomen worden. Na een demonstratie op het terrein der gasfabriek waarbij B. en W. en bel raadscoliege tegen- waardig zullen zijn .zal een tocht door de gemeente gemaakt worden en bier en daar een „imitatie"-voorstelling gegeven worden. Keikelijk bericht voor Zon dag. Ned. Herv. Kerk, Julianastraaf. Zon- dagvoorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Veld hoen. Ned. Herrv. Kerk, Oudehóomscheweg, v.m. 10 umt, ds. v. Limschwten. Evangelwsaitiegebouw, Hooftstraat, v.m. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Boofeolaar, van Bergsehe Hoek. Geref. Kerft, Raadhuisstraat, v.m. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Sohouten. Gerei. Kerfc, Hoofbstraait, v.m. 10 uur utir en na/m. halfzeven, ds. Wientjes. ingekomen van: EnUiuizon, 'kinderen Vos, Marüha Stichting; uit 's-Graivcnhage J. C. L. Udirfk en gezin, WilhelminastT. 17; uit Hazerswoude Joba. van Veen, ZuideAn- de 13; uit Mtdwolde I. Drenfh, Oranjestr. 35; uit Mijdrecht D .Caitóburg en gezin, Zuideinde 13; uit Oegstgeest H. Steen, Pr. Hendr.str. 146; uit Rotterdam G. B. Dog- genaair, Gouwesiuischeweg 44; uit Waander L. Brak, Hoogedijk 8; uit Woubragge E. M. Westdijk, Oudöhoomsoheweg 176. Vertrokken naar: Amsterdam D. Huis man, naar Bodegraven D. J. Rijnsburger en gezin, naar Dordrecht J. A. S. Franken en gezin, naar 's-Gravedhage G. M. de Sehuss- ler en M. Foekking, naar Hazerswoude J. M. Nalhan, naar Kethe! en Spalamd J. C. Grif fioen, naar Leiden M. M. Groemeveld en J. C. Hoegendaim en gezin ,-naar Nieuwkoop C. van Oudenaarden, naar Reeuwijk K. A. Zaal, naar Siompwijlk J. de Graaf,-naar Soheveningen J. A. Blonk en gezin. B u r g e r 1 ij k e Stand. Bevallen: H. M. v. Rijn geb. De Heij z. L. J. Boke- laar geb. Klaaijsen d. A. Redegeld geb. Meijer z. H. den Hoed geb. v. Rossen z. G. M. D. van Rijswijk geb. v. Til z. Gehuwd: H. Oostveem jm. 23 j. en A. Maas jd. 24 j. B. Verwaaij jm. 27 j. en II. D. v. Wilgen jd. 22 j. W. P. J. Verhaar jm. 27 j. en D. vam Leeuwen jd. 22 j. T. v. Leeuwen jm. 32 j. en A. Rijnevcld jd. 30 jaar. Overleden: C. van 't Wout jd. 8 j. A. van Pijlen wed. van J. Sahuur 79 j. Boskoop. Gisternacht is getracht in te breken bij v. D Voorkade alhier. De dief of dieven zijn gestoord door het aanslaan van een hond, en hebben daarop hèt hazenpaa gekozen. De rijksveldwachter A. Burggraaf al hier is met ingang van 16 Juni bevordera tot brigadier fer standplaats Haastrecht. K crk. bericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk v.m 10 uur ds. Glas. Satvaiori, v.m. 9.30 en n.m. 6 uur de heer Brussc, van 's-Gravenhage.* Nod.-Herv. (Geref.) Evangelisatie v.m. 9.30 en n.m. 6 uur de heer Van Ekelenburg van Utrecht. Geref. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. 6 uur ds. fernhout. Gevonden voorwerpen: 1 belasting- plaatje, 1 haarslrik, 2 portemonnaies met oenig geld, 1 zilveren broche, 1 portemon- monnaie, 1 fietspomp. Inlichtingen bij de politie. Het bestuur van de Vereeniging tot réd ding van drenkelingen, heeft besloten op na der te bepalen datum een demonstratie in het redden van drenkelingen te houden, ln het zwembad alhier. Hazerswonde. De collecte voor den ge- wapenen dienst heeft op bet Dorp f 18.33'/» en aan den Rijndijk f 7.73'/» opgebracht, ln totaal dus een bedrag van f 26.07. De oenv. lieer W H. Gispen, theol. can- didaat te Scheveningen, heeft het beroep naar de Gereformeerde kerk alhier aange nomen. De Chr. Jongemeisjesvereeniging „Febé" maakte per autobus van den beer Kok van Boskoop, een uitstapje naar Doom, alwaar van de prachtige omgeving, onder "begunstiging van heel mooi weer naar har telust. ie genoten. Bij de gehouden afslag van een boe renwoning mei stalling en weiland, bewoond door den heer L. C. van Geest, welke ae vorige week in bod was gebracht op f 1610O is door den heer C. van Aalst afgemijnd op f 2000. Hij is al zoo kooper geworden voor de som van f 18.100, Kerk. bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk halfelf en balfacbt ds. Luuring. Geref. Kerk halfelf, Preeklezen en hall- acht ds. Veder van Waddingsveen. Een gouden jubileum komt niet veel voor. Dit zeldzaam voorrecht hoopt 't echt paar H. Metselaar van den Rynenburgsclien Molen op 2 Juli a s. te beleven Op dien dag hopen zij n.l. hun 50-jarige echtver- eeniging te' herdenken. Beiden zijn nog kras en alom bekend, vooral Metselaar. Ieder kent „Hein" en goeden trouwen 80-jarigen molenaar en verver. Waddinxreen. Het bestuur van den Voorofschen polder, alhier, heelt zich met een verzoek gericht tot het bestuur van de gemeente Boskoop, zulks om tegemoetko ming in de kosten van het in orde maken van de afscheepspiaats, noodig geworden door het van gemeentewege laten maken van een vaste brug over de Alpher wetering. De gemeente heelt de billijkheid van dat ver zoek ingezien en heeft ter gemoetkoming van de kosten, welke f 300 zullen bedragen, f 100 toegezegd. Volgende week zal de Brogweg in deze gemeente voor hel verkeer weer worden opengesteld. De brug, welke vernieuwd moest worden en nu geheel in hclon is uitgevoerd, is zoover gereed gekomen, dat het verkeer j weer ongehinderd kan plaats hebben. De brug zal in een ggooie behoefte voorzien, daar zij op veel ruimer V li aal is gebouwd dan de oude. Ook de oprit, die voorheen veel te stijl was is weggewerkt, zoodal ook daar van geen moeilijkheden meer zijn te ver wachten. Alhier is opgericht een vereeniging van landarbeiders die aan de leden los land of plaatsjes wil verstrekken. Nu de Koninklijke goedkeuring is verkre gen, wenschl het bestuur daadwerkelijk op le treden en is reeds met grondeigenaren in bespreking grond te koopen. De 14-jarige T. van T. reed met zijn rijwiel over den Kerkweg en deed een ernstige val. Hij bleef bewusteloos liggen. Na door omstanders le zijn binnen gedragen werd hem door een lid van E. H. B. O. hulp verleend en bleek, dat zijn sleu telbeen was gebroken. Ook had hij nog eenige hoofdwonden bekomen, doch deze waren niet van ernstigen aard. Kerke 1. bericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. halfzeven ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. W. Veder. Woubrugge. Hel hulpposl-, telograaf- en telefoonkantoor te Hoogmade wordt met ingang van 1 Juli a.s. opgeheven onder ves tiging Ier plaatse met ingang van genoem den datum van een post-, telegraaf- en te lefoonstation. Dit station is opengeslel op werkdagen voor den postdienst van 910 v.m. en vin 45 n.m., voor den telegraaf- en tele foondienst van 8.30 v.m.7.30 n.m. Op Zon en feestdagen geen dienst, echter wordt op die dagen van 8.208.3o v.m. gelegenheid gegeven tot het afhalen van poststukken. Kerke 1. bericht. Ned. Herv. Kerk. voorm. 10 uur en 's avonds ds. Joh. Kijne. Geref. Kerlc, voorm 10 uur en 's avonds halfacht preeklezen. Burger 1. Stand. Geboren: Hendrik. Z. van J. Reijngoud en P. Marbus. Hendrik Dirk, Z. van W. IL van Breda en A. C. Meeuwis. Overleden: G. W. Bakker j.m. 8 jaar. Gehuwd: R. van 't Wout jm. 23 j. en J. Offers jd 25 j Zwammerdam. Een 5-jarig zoontje van B. aan den Overtocht, dat in den Vliet al- daar was geraakt en reeds op den bodem van het water was gezonken, werd van een wissen dood gered door den heer B., hout handelaar te Woerden, die zich juist aldaar met zijn auto bevond en geheel gekleed een koene duiking waagde waardoor hij het ge noegen mocht smaken het ventje, hoewel aanvankelijk nog eenigen tijd bewusteloos, weer aan de ouders, terug te geven. Mej. E. Degenhardt, religeuse in het St.-Joseph-Insfiluut alhier die onlangs slaag de voor het akte-examen L O., is thans ais onderwijzeres werkzaam gesteld aan het Sl.-Petrus-Instiluut te Rotterdam (Haven straat). - Bij de gehouden herstemming voor een notabele der Ned.-Herv. Kerk alhier, wegens vertrek van den heer W. Rijlaars dam uit de gemeente, verkreeg de heer D. Hoogendoorn Jm. 2 stemmen méér dan de heer A. van Wijngaarden. Het spande er dus nog al. De heer J. Boejjenga alhier, weet in zgn zaak steeds het nieuwste in toepassing to brengen. Dit heeft hij ook nu weder getoond door het laten aanbrengen van een benzine-pompinstallatie met ondergroodsch reservoir en bovengrondsche aftap-inrichting. Kerke 1. bericht voor Zondag: N|edc)Herv. Kerk, v.m. 10 uur, de heer Martens, zendeling onder de zeelieden, te Amsterdam, en 's avonds 7 uur, ds. Kloots. Geref. Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur, ds. Wissink. Rem. (Geref.) Gemeente, v.m. halfelf, «fc. Rappold. Burger 1. stand. Geboren: JViltem Nicolaas, z. v. Nicofaas Korten- oeven en Alexandrina -Margaretha Maria Griffioen. Jan, z. v. Jan de Vries ea Ondertrouwd: Theodoor van Hoom, jm. 24 j., te Woerden, em Jannigje Dekker, jd., 24 j., alhier. Getrouwd: Fiona Bloos, jm., 22 J. ee Elisabeth Augusta Gerdes, jd., 20 j. Haarlemmermeer. De heer D. K. Wie- lenga, alhier, heeft met goed gevolg afge legd het eindexamen aan liet Ohr. Lyceum te Haarlem (aPd. gymnasium). Hotagroole ftderalief muziekconcours, ter hardeukiag van hel 25-jarig beslaan van Aalsmeer'» Fanfarekorps, is bepaald op 22 en 23 Juli a.s. Door niet mmder dan 20 vereenigingen is ingeschreven om aan dit concours deel te nemen. Deze in het bloemenkind te orga- niseeren feestdagen beloven weer een schit terend succes te worden. Een zoontje van den heer S. alhier, had het ongeluk hoven uit een hooiberg te vallen. Met een gebroken been weid het knaapje opgenomen en onder geneeskundige behandeling ges Juki. De arbeider B., die Donderdag alhier door uüglijding kwam te vallen, bezeerde zich zoodanig aam een stuk ijzer, dat de hulp van een dokter moest worden ingeroe pen. Hillegom. AU een heel gewone huis vrouw stelde mevr. BoonVan der Starp j zich voor aan de vergadering van den Vrij heidsbond, maar het bleek al spoedig, dat deze huisvrouw op een boeiende wijze over de politiek kan spreken en er het hare van weet. Zij behandelde eerst de partijen der coalitie, dan die der vrijzinnig- en sociaal democraten om daarna de beginselen van den Vrijheidsbond naar voren te brengen en aan te bevelen. De rede diende ter toelichting van de film, die vertoond werd, om de vrijheidsge dachfce der liberalen uit te beeldeu. In de pauze was er gelegenheid zich nis lid aan te melden. Een afdeeling van den Vrijheidsbond werd opgericht. De zaal van hot Nut was vrij goed bezet. De vergadering was belegd door een voor- loopig comité, waarvan de heer C. de Wree- de bij de opening het woord voerde. Kerk. bericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. Krij- kamp van Sassenheim. Nam. halfvijf Je heer J. C. Baas. Ger. Kerk: Voorm 10 uur ds. v. Herksen en nam. 5 uur dezelfde. Chr. Ger. Kerk, voorm. 10 uur en nam 5 uur ds. Zwiep. Katwijk. Ter aanvulling van het ge- meenteraadsverslag dicne, dat bij de rond vraag de heer W. Grimbergen niet den wensch uitsprak, dat do sproeiwagen en veegmachine gebruikt werd, doch dat tot zijn verwondering deze werktuigen, zoo lang de gemeente ze in bezit heeft, steeds te Katwijk aan Zee gebruikt worden en nog nimmer te Katwijk aan den Rijn (Waarop wij vorige week reeds de aan dacht vestigden. Ited.). Burg. St and. GeborenWillem Hendrik, Z. van L. v. Duijn en E. Koop man Cornells Pieter, Z. van J. Ver- 8teegt en S. de Moolj Pieter, Z. van A. van der Bent en W. Guijt Huibertje, D. van P. van Rijn en R. Guijt Ariea, D. van A. Twigt en M. Barnhoorn Weima, D. van G J. van Leeuwen en A. Noort Johanna, D. van P. Oliemans en M. van der Plas. Overleden: Tcunis Hoek 19 j., Z. van Hoek en M. Remmelzwaal. OndertrouwdH. van Rijn en P. Rovers R. Souverijn en Q. de Jong. GehuwdT. Ouwehand en M. van Duijn. Katwijk a. d. Rijn. Kerkelijk be richt voor Zondag. Ncd. Ilerv. Kerk, 9.30 v.m. en 6 uur n.m ds. Bollee, Geref. Kerk 9.30 u. v.m. en 6 uur n.m. ds. Meijcring. Gistermiddag had de aanbesteding plaals van de restauratie der Ned. Herv. Kerk. Inschrijvers waren A. v. d. Oever te Katwijk a. d. Rijn f 31450, A. de Jong en v. d. Plas te Katwijk a. d. Rijn f28400; P. Kort le Rijnsburg en G. v. d. Wiet le Noord- wijk aan Zee f 28100Firma Jac. van Riet le Leiden f 28000N.V. W. Guls te Utrecht 127200; W. Oudshoorn en Zoon te Leiden f 26983; Jac. Haasnoot le Katwijk aan den Rijn f 21933; A. v. d. Bent en K. v. d. Plas te Katwijk a. Zee f24600; Zwanenburg en v. d. Bent te Katwijk aan Zee f 23979. De gunning zal de volgende week plaats hebben. Aliioewel het de lijd er voor wel is, is het in den tuinbouw nog niet buitengewoon druk. Behalve hel koude weer draagt hiertoe ook hij de niet hooge prijs voor de vroege aardappelen. Door de koude groeien ze slecht waardoor het beschot nog zoo is dat de prijs het eenigszins goed moét maken En dat is niet het geval. Bovendien moeten hog flink wat hollen worden gerooid waar men meer haast mee heeft. De vroege bospeen is duur en ook al door de kou is de vraag grooter dan het aanbod. Yolgende week worden en van vroege aardappelen en van bospeen aanmer kelijk grootcre aanvoeren verwacht. Katwijk-aan-Zee. De heer J. H. Ver lint, horlogemaker alhier verzoekt ons meae te deelen, dat het bericht van onzen corres pondent betreffende de kerkklokken onjuist is. De tijd wordt als regel wel degelijk goed aangegeven. Bedoeld was trouwens maar één kerkklok, en jukt over die heeft hij als gemeente-uurwerkmaker geen zeggenschap. In de vacalure, ontslaan door de pen sioneering van den hoer Y. de Wilt, i9 als rijksveldwachter le dezer plaatse benoemd de heer J. Hamerslag, rijksveldwachter te Rotterdam. Aan 'hot gemeentel, arbeidsbureau was de stand der werkloosheid als volgt: grond werkers 1; losse arbeiders 4; visschers 5 en opperman 1 persoon, te zamen 11 personen. Van de trawlvisscherij kwamen Vrij dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 32 met f282 en KW 46 met f294 be somming. RECLAME. 109 Lisse. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. G. v. Dijk, voorb. If. Avondm.; nam. 6 uur dezelfde.. Geref. Kerk. 9.30 en 4 u. dr. Th. Ruys Jr. Chr. Ger. Kerk. 9.30 en 5 uur ds. C. S. v. d. Ven. Geref. Gem. 10 en 4 uur leesdienst. Burger 1. Stand. Geboren: Cornelia, D. v. A. II. v. Kesterencn A. Knop- perf Helena Johanna Maria, D. v. J. P. Wassenaar en J. v. d. Aart. Johanna Wilhelmina, D. v. W. Augustinus en J. C. v. d. Heuvel. Ondertrouwd. H. v.,d. Wolf en A. de Kooker. C. J. Zoel en C. Sprokkel en burg. Gehuwd: A. Polderman en J. H. Scheep maker. Noordwijk. De onderafdeeling „Noord- wijk" van den Algem. Nederl. Poliliebond, kwam alhier in vergadering hijeen onder leiding van den heer M. Gooi, commiss. v. politie alhier. Na lezing der notulen werd mededeeling gedaan van ingekomen stuk ken. Hierna bracht de heer van der Wijn- gaart, insp. v. politie te Katwijk, ais afge vaardigde verslag uit van de bijgewoonde provinciale vergadering te Dordrecht. Ver volgens werd het nieuwe huishoudelijk re glement voorgesteld en behandeld. Enkele wijzigingen werden nog aangebracht. De wijze van contribueering werd hierna vast gesteld. Bij de rondvraag werden nog en kele zaken, betreffende het vereenigings- leven naar voren gebracht. De heer Van der Luyt vroeg naar het houden van schiet oefeningen. terwijl de heer Verburg inlich tingen vroeg over het kosteloos vervoer per tram, en ruimere verstrekking van kaarten bepleitte. Nadat de vragen waren beant woord, werd de vergadering door den Voor zitter gesloten. Burger 1. Stand. Geboren: Grietje, D. v. Th. Vink en G. Langmuur. Adriana JohaDna Cornelia, D. van C. de Jong en S. de Groot. Martinus Jacobus, Z. van M. J. Heemskerk en M. C. A. Braun. Cornelis Gerardus, Z. van H. Steenvoor den en P. A. Groenewegen. Cornelia Wilhelmina, D. van Jac. v. Duivenboden en A. M. Dijksman. Simon, Z. v. S. Broek huizen en A. v. d. Haak. Ondertrouwd: Arie van der Linden 23 j. en Hendrika Helena Smit, 18 jaar. Getrouwd: Janus Plug 29 j. en Grietje van Roon 40 j. Overleden: Maria Jak, 32 j.. ongehuwd. Alida Woulera Ploeg, 57 jongehuwd. Te Leiden: Wilhelmus Pelrus Caspers. 4 d., Z. van J. A. Caspers en TT. Wiinands. Noordwijkerhont. Bij den bloemisl B. werd 's nachts een flinke hoeveelheid bol len gestolen, welke pas gerooid waren. Eén der dieven werd door een oppasser gegre pen, juist, toen hij zich met een zak op den schouder uit le voeten wilde maken. Op de veiling aan Piel-Gijzenbrug wa» de aanvoer gisteravond [link. Aardbeien f 1.40 per slot. Doperwten 13, peulen I 4.50 per zak van 10 kilo. Oegstgeest. De netto opbrengst van den kleinen bazaar ten bate van de „Wijkverple ging voor alle gezindten", gehouden in het Wijkgebouw op 9 en 10 Juni j f, bedraagt f290.13. Kerkbericht. Nod.-Herv. Geui. Zondagmorgen, te tien uur, in „Irene", ds. Jansen, Schoonhoven. Geref. Kerk: Zondagmorgen, le tien uur, ds. W. Beck, van Aalten, II. Avondmaal; 's nam., te halfzcs, ds. W. Beek. Sassenheim. BurgerI. Stand. Geb. Nicolaas Willem, z. v. T. v. Leeuwen en G. Bloemendaal. Pelronclia Clemen tina, dochter van Ch. Zandbergen cn C. C. Koning. Ondertr.: Q. J. E. Eikhuizen 27 j. en C. G. Bader, 24 j., Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned. Herv. v.m. 10-u. ds. J. Nauta, Katwijk aan Zee, n.m. 5 u. ds. Krijkamp. Ger. Kerk v.h. half 10 en nam. 5 uur ds. Boeijenga. Frot. Bond v.m. half 11 u. ds. Plantenga, Haarlem. De collecte voor de Hervormde Schoot bracht den laalslen keer op f 59.13. De ouderwetsche ratel, waarmee de vuilnisman zijn komst aankondigde, heeft plaats gemaakt voor de meer nieuwmodische bel, wat eersl wel eenige verwarring slichtte, omdat ook de visehkar haar komst per bel aankondigt. Nu beginnen de huismoeders er al aan te wennen. Valkenbnig. Burg. Stand. Over leden: Corn v. Duikeren jm. 21 j. Voorschoten. Waar in het raadsvor- slag slaat dat betreffende de eleetrilicatia oen voorstel uit Leiden is binnengekomen moet deze zinsnede luiden als volgt: „Ook vraagt hij naar die electrificalie. Er is oen voorstel gedaan aan Leiden en om antwoord verzocht vóór 10 Juli na., aldus de voor- •ttter.' ii_l.' -I

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5