dercouraaten van dit jaar, in een andere kvde de ingebonden kindercouranten van vorige jaren. Geen electrische lamp er boven, maar eei> oioctrische lamp er op. Woensdags en Donderdags het bureau geheel bedekt met brieven en papieren, geen schrijfma chine, grocte prullemand-Hi naast mij. waar in verdwijnt wat ik niet meer noodig heb. Heel dikwijls houdt een poes mij gezel schap. Ik houd heel veel van kuikentjes, alleraardigste diertjes, ik schreef alleen, dat ik kleine eendjes nng aardiger vind. Ik hoop, dat je mij over eenige maanden zult schrijven over dat eene: heerlijk! en niet brrr. Mientje Henny, schrijf in je volgenden brief precies je adres, mocht ik dan vlak bij je z\j», dan zie je mij misschien wel eens. Corrie van Leeuwen, neen, met zulke gure dagen met telkens regen zouden jullie er niets aan hebben om het schoolreisje te n:aken, er zullen ook nog wel mooie warme dagen komen. Emanuel Eljou, heb je plezier in de jonge poeljes? Zijn de oogen al open, want dan beginnen ze aardig te worden als ze gaan spelen en uit de mand willen klauteren Barrie Kenbeek, misschien zou ik jou dan wel herkennen als je op je moeder lfrkt; als je mij op straat ziet, kom dan gerust eens even naar mij! toe. Gerrit en Geertruida van der Horst, het is wel heel stout van Moortje, maar nelaas, dat is hun natuur. Ik noop, dal het kan gebeuren, wat ik al jaren heb willen doen, even bgt jullie komen. Schrjjf in je volgenden brief nog precies het nummer op de Lam mermarkt. Willem Flaman, ik zeg: vrijheid blijheid; niemand moet gedwongen meedoen; doe jij' het dan maar alleen. Drietal Kükler, jullie behoort ook al jaren tot de getrouwen, die mrj' schrijven; als jullie denkt mgi te herkennen, kom dan ook eens naar mij toe op straat. Cor ten Haken en Janke Kosto, veel ple zier hoor met het feest. Vertelt er mij' later maar eens wat van, als je er zin in hebt. Henk Vertind, veel plezier gehad in Delft? Veel moois geeien eu trof je het nogal goed met het weer? Janny Jansen, dat boek, dat je ïnjj noemde, ken ik niet Is het mooi? De prijsraadsels komen al spoedig vóór de vacantie, want in Juli en Augustus zijn er zooveel kinderen weg, dan geef ik nooit prijsraadsels, dan pas weer in September. Mini Metselaar, dat was zeker het beste dat je maar gauw naar den tandarts ging, in plaats van het uit te stellen, al9 de kies slecht was en er uit moest, hielp het im mers toch niet om er mede te wachten. Bep Choufour, het is de laatste week al lesbehalve lekker weer om in een tent aan het strand te zitten, veel te koud en te voch tig. Dank voor je raadsels. Maartje Overvliet, het was goed dat je mij in je brief vertelde over Rika en dat ze vooruitging enz. enz., want ander-s» had ik niet geweten van wie de brief kwam, er stond geen naam onder. Heerlijk dat Hik a al weer op mag zitten. Rika en Jaantje van Leeuwen, dus nu de zusjes weer allebei, nu Jaantje gelukkig weer uit het ziekennuis is en thuis, \va tzal je genieten weer thuis te zijn. Rika ben je heelemaal op de fiets naar Haarlem ge weest? aardig tochtje hoor. Terug ook op de fiets? en toen met trein of tram? Mien Boon, is de hoofdpijn nu verdwe nen? het ic-' vervelend dat je daar zooveel last van hebt. v Rie van Went, je mag gerust je brief a.- tijd bij iemand insluiten, ga je gang. Ik hoef dat je het niet druk meer zult hebben met repetities als de prijsraadsels, komen zoodat je een kans kan wagen. Betsy de Water, ook al druk gehad met de repetities, in de vacantie kan ieder dan weer uitrusten van al het leeren. Ik zal je raadsel later eens plaatsen. Emmy Mbit, als je raadsel er nog niet heeft ingestaan, kan ik het gebruiken, hei kwam mij zoo bekend voor. Keeltje Oudshoorn en Greta Breedijk,-jul lie stuurt altjjd samen in. dat mag gerust maar niet met de prijsraadsels, doet het dan ieder apart, anders mag je niet apart loten. Neeltje waar in Noord-Holland ga je logee- ren? Greta vertel mij maar eens of het een fw.tdag was op school. Gerbran Breodijk en Leen Oudshoorn. prettig voor jullie, dat de eieren zijn uitge komen, ik hoop dat jullie beestjes goed zul- i len groeien, dat er geen meer dood zullen gaan. Wonen jullie dicht bij elkaar? en kom je wel bij elkaar om de dieren te be kijken? Lies Witteman, dat logeetje dat je in Juli krijgt, woont dat in 's-Hertogenbo9chen ga jij daar dan later ook eens logeeren. Is zij van jouw leeftijd? Ja misschien herken je mij wel alls ik in LeiAen kom en je ml) eens tegenkomt. Lien de Graaf, al* er zooals vroeger een maskerade was geweest deze week, dan zou ik wel eens zijn gekomen om die te zien, want die kan men ook binnenshuis zien al is het koud en regenachtig, maar voor het openluchtspel '9 avonds laat met dit gure weer had ik geen moed. Ik kern heusch niet at die vaandels precies. Marietje en Annie Kwaadgras, neen dat is zoo-, met vroegere lustrumfeesten was weer de geheele stad in feestdosch, maar de lijden zijn erg veranderd, dus heelt men aeze feestelijkheden ook erg moeten veranderen. Ali de Groot en Bep Spierenburg, dank voor toegezonden anecdotes; ik zal ze later wel eens lezen, dat kan nu vandaag niet allemaal, nu moet eerst deze correspon dentie klaar gemaakt worden. Ja Bep, die eene naam herinner ik mij wel van vroeger. Marie Wijnbeek, je brief van verleden week was nu pae in dit pakket, die zal in Leiden zijn gekomen toen de brieven al aan mij waren afgezonden. Ik ben blij, dat ik dien brief nu nog kreeg en dus alle grappige verhaaltjes over de poesen groot en klein, heb kunnen lezen. Vinden die kleintjes het prettig om als een hondje meegenomen te worden uit wandelen. Je brief van deze week kreeg ik hier in Den Haag over de post mooi op tijd. Jan van der Velden, je gaat dan zeker graag naar Koudekerk toe, als je daar twee grootmoeders hebt wonen. Piet BI ij Ie,yen, zeker een nieuweling. Het was een brief van verleden week, die in dit pakket was; je moet d'e brieven vóór Dinsdag 4 uur brengen. Corrie en Diewertje Uittenbogaard, .ja ik merkte het wel, dat jullie ander postpapier hebt. Neen, het is alles behalve zomerweer en dezer dagen had ik ook vooral voor Leiden gehoopt op echt zomerweerhet zal nu bij het openluchtspel wel heel koud en vochtig zijn geweest, erg jammer. Dit jaar staan d'e pioenrozen overal zoo prachtig. Verleden week Donderdag ben ik met de auto van Haarlem naar Den Haag terug gekeerd en kwam voorbij jullie huis; maar ik zag niemand. Lienlje van Schaik, je eigen gemaakt raadsel zal ik later eens plaatsen. O, dus je hebt verscheidene jaren nog school ge gaan in Den Haag. Klze Rpilker, een brief van eenige weken geleden vond ik hier in dit pakket, hoe kwam dat? Je schreef mij gezellige ver halen over je poes, die een pootje kan geven en nog andere kunstjes. Je hebt zeker niet begrepen, \vaarom ik niet eerder daar op antwoordde, er staat 1 Juni boven dus een heel oude brief is het. Mientje Hanno, dank voor je briefje en zeg aan je moeder, dat ik het heel vrien delijk van haar vond, mij zoo uitvoerig te schrijven; ik begrijp alles best. Hartelijke groeten, ook voor Tozef, als iemand hem schrijft. En nu gegroet tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Magdalena. 2. Robijn, rozijn, 3. Zaag, laag, vaag. maag. 4. Naar, den. Naarden. 5. Tegelfabriek, brief, kalk. kreet, kegel, berk. 6. S Alp vlerk sleutel aster mes 1 7. Oud, goud, Gouda. 8. Pik, kip. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Girellba de Zwairt, Trijotje Voorena, Aaunie van Leeuwen, Neeètje van Leeuwen, Lien de Graaf. Emmy MoU, Aus Hemenik, W5ffn Hemerik. Greta Shag, Stiena Sirag, Marie Kükler. Lena Kükiler, Paet Kükler, Janny Jansen, Nedlije Oudshoom, Greta Breedijik, Johan Zwaart, Lies Wdtleman, Henk Ver luid, Gerbramti Breedijk, Leen Oudshoorn, Maantje Overvliet, Frederika Bourgeois, Rie vam Went, Betsy de Water, Nellie Mod der, Lucas Mulder, Berüha Mulder, Janke Kosri), Cor ten Haken, Saantje Swajieabumg, Willem Flaman. Piet Niefcoer, Mien van Zwieten de Blom, Jo van Zwdeten de Blom, Rüko. van Leeuwen, Jaantje van Leeuwen. Mini Metselaar, Herman Qhoufour, Bep Choufour, Olazma Sdngerüiing, Adriana Sin- genling, Ali de Groot Bep Spierenburg, Maantje Coljee, Aniene Coljee, Marietje Kam steeg. Ma en Boon, Gerrit van der Horst, Geertruida van der Horst, Clozdma van Venetie, Barrie Kenbeek, Emanuel Bijou, Jet du Croó. Annie Bavelaar, Marietje Kwaadgras, Annie Kwaadgras, NeBie Broers, Semiem Voonbrood, Johanna Voor brood, Corrie van Leeuwen, Mientje Henny, Margareüha Sierag, Bernard Esderts, H-an- nie Mieloo, MdcheLa die Vleeshouwer, Paul die Roos, Geavie de Roos, Sdeèe de Roce, Dik van Riessen, Manie Wijnbeek (Fontaine- bleu), Manie van Leeuwen, Piet Bli j&even Cornel is Jean Lisse^becng, Sijtske de Jong, Betje Broeksema. Hendrik Jan Bnoaksema, Annie Molijn, Mientje Hanno, El/ze Spilker, Lientje van Schaik, Dirk de Groot, Corrie Uittenbogaard, Diewertje Uittertbo&aand, Jan van der Velden. Een brief zonder naam klein wit gelinieerd postpapier -met een meisje met een brief en een bouquet in de hand. Van wie is die brief? RAADSELS. Voor allen, om uit te kielen; de orootmn 4 de kleineren 3. I Ingezonden door Corrie van Leeuwen. Ik ken een groot zwart paard, Hard loepen is zijn aard. Hij wordt niet moe, hoe lang hij 't doet, Zijn adem is zoo zwart als roet. Hij hinnikt niet ,maar gilt als dol. En gaat toch nimmer op de hol. Zijn stijve staart is lang en recht. De slokop is nooit lui of traag, Maar werkt nooit met een leege maag. n. Ingezonden door Jet du Croix. Mijn geheel is iets om reclame te maken van 11 letters, 4, b, 6, 11 komt ieder mensch bijna bij alles goed van pas; 10, 1, 2, 7 is een ander *voord voor'ruw (niet glad); op een 8, 9, 9, 3 kan men heerlijke reizen ma ken. Wat ben ik? IIL Ingezonden door Jet du Croix. Ik vroeg eens, hoeveel is de helft van 0 en ik kreeg ten antwoord 100. Hoe vinden jul lie die gr:.p? en toch is het waar. Hoe kan dat? IV Ingezonden door Herman Choufour. Welk paard ziet even goed van voren als van achteren V Ingezonden door Bep Choufour. Mijn geheel is eene stad in Nederland van 9 letters. 3, 4. 5, 6 staat aan den hemel. 6, 8, 1, 9 vindt men aan een huis; 7, 8, 2 vindt men wel over een sloot VI. Ingezonden door Dirk Flaman. Mijn geheel van 3 lettergrepen is een ka naal; 1, 2, 3 ligt in een sloot'; 4, 5, 6, 7 ziet men ,s nachts. 8, 9, 10. 11 kan een kuil zijn. VII. Ingezonden door Hannie Mieloo. Tweemaal r en tweemaal t, Tweemaal s en eenmaal e, Dan nog u en o, Voeg deze letters zóó Dat ze vormen met elkaar Een spreekwoord van 2 woorden maar. VIII. Ingezonden door Mien Boon. Wat voor een man wordt wei «as ver* stonden?

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18