No. 20024. DINSDAG 23 JUNI Anno 1925 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. UIT OF OMSTREEK. Het voornaamste nieuws van lieden. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverlenliSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 CU., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecbt. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 CU. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week 018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' .Tïï».— 0.18. Sranco per post f 2.35 '-f- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELV1SCH a f 0.16f0 30, SCHOL a f 0.11—t 0.30, TARBOT a f0.55 per pond, en NIEUWE HARING a f 0.06 per stuk. £f?nj' Nil ifll N. C. DE GIJSELAAR, Burgcim Leiden, 23 Juni 1925. R.-K. Staatspartij. Door de Leidsche R.-K. Kiesvereeniging, ondcraldecling van de R.-K. Staatspartij, was voor .gisteravond op ,,Dcn Burcht" een openhiehtmeeling uitgeschreven, waarbij ais sprekers optraden de hoeren mr. dr. D. A I\ N. Kooien en C. J. Kuiper, respectieve lijk voorzitter en lid der Tweede Kajner, benevens de heer L. G. Korlenhorat, candi- daat voor die Parlij. Op het plankier, waar op overmorgen het levend schaakspel uit gevoerd zal worden, slonden (thans de stoe len in lange rijen gesbhaard. Er was geen plaatsje onbezet, zoodat velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen, ter wijl anderen weer zich oen plaatsje tbadden veroverd op de (innen van „Leidcns oudste bezienswaardigheid". De Voorzitter der Kiesvereeniging, mr. Bolsius, opende de (Vergadering met den Ohrisïehjken groet, om Vervolgens allo aanwezigen hartelijk wel kom te heetcn op deze historische piek. Na leen kort openingswoord gat hij het woord aan den heer C. J. Kuiper, uit Utrecht, die zijn rede aldus aanving: Wij, Katholiekenhebben het voorrecht altijd precies te welen, hoe wij handelen moeien, wanneer wij voor moeilijkheden komen te staan in. ons persoonlijk, maat schappelijk of politiek leven. Voor alles er kennen wiji de nier.schelijke levensplicht. Juist in óezèn tijd, waarin zooveel gezon digd wordt tegen Gods geboden, moeten wij ons door deze beginselen laten leiden. Spr. wil voornamelijk de grieven, in do laatste drie jaren door de tegenstanders te gen do rechterzijde geuil, bespreken en weerleggen. Men moot bet voorkomen alsof do genomen maatregelen niet in over eenstemming zijn met een wijs Staats beleid. Wij hadiden de opdracht gekregen om op alle Staatsuitgaven zooveel mogelijk to be zuinigen. Vooral voor de onbemiddelde Jriasse moest een betere regeling (komen, waardoor absolute armoede voorkomen werd. Men streed hierbij alleen over de vraag: Hoe moet de begroeting sluitend gemaakt worden? Misschien ware het wenschclijk geweest de rente op de Staatstceningen at te Schaffen; doch dit was onmogelijk, daar, Wanneer- dit bedrag van drie milliard opge vorderd moest worden uit do kapitalistische klasse, handel en industrie lam geslagen zouden worden en een uittocht van tiet ka pitaal dan onvermijdelijk geweest zou zijn. Dit laatste moest tot eiken prijs voorko men worden. Het moest dus uit andere bronnen komen. 40o punten, waarop de Re giering het meest wordt aangevallen, zijn wel het onderwijs, de landsverdediging en de verlaging der ambtenaarssalarissen. Aan de hand van verschillende cijfers toonde spr. aan, dat op de landsverdediging naar verhouding verreweg het meest bezui nigd was. De bezuiniging op hot onderwijs omvat alle takken van onderwijs, uitgezon derd het middelbaar onderwijs. Bij het L. O. stond men voor de vraag, boe op het aantal onderwijzers beperkt kon worden, óL floor afschaffing van het 7de leerjaar öf door vergrooting van liet aantal leerlingen per klasse. Dit eerste mocht niet, daar dit nadeelig zou werken op de latere ontwikkeling der industrie, zoodat, ondanks de beweringen der linkerzijde van liet te gendeel, het 7de leerjaar behouden bleef. Wat do defensie-uitgaven betreft, merkt 6j>r. op, dat ook hierin vanat 1020 een sterke daling valt waar le nemen, waarbij erg komt, dat vele posten, die niet onder militaire uitgaven" vallen, onder deze bc- grooting zijn begrepen. Va» de zijde der an dere Christelijke parlijen werd er in 1920 O]) aangedrongen, dat Ons leger de helft van de slerkle van het Belgische leger, zou be dragen. Dat dit lang niet liet gevat is, is yoor oen groot deel.tc dankgn aan den rem- jnenden invloed der Katholieken, die vóór alles bezuinigen wilden, (applaus). Ten riotte kwam do kwestie der. ambte naarssalarissen aan de orde. led r jaar bleek, dat de financieele draagkracht van ons volk hard achteruit ging. Zulks bleek .voornamelijk uit de verlaging van den op brengst der inkomstenbelasting gedurende de laatste vier jaren. Waar dus do linancieele draagkracht al lerwegen verminderde, moohten ook de sa- lar.ssen der ambtenaren niet ongewijzigd fehandhaafd blijven. 1 Oorspronkelijk lag liet in de bedoeling de salarissen met 20 pel. te verminderen. Dank zij den invioed der R.-K. Kamerleden werden er overgangsmaatregelen genomen, waardoor op de meesle salarissen slechts 10 pet. bekort wend. Ook moeten de ambtenaren niet vergelen, dat do begrooting thans sluitend is ge maakt en dat de Nederlandsche gulden nog steeds een waarde van 100 centen verte genwoordigt, zulks in tegenslelling met het buitenland, waar overal het geld in waarde is afgenomen. Vervolgens behandelde spr. nog het wo ningvraagstuk, waartegen in den laatsten lijd ook meermalen wordt gemord. Wel eigenaardig, dat het Staatsbeleid inzake de volkshuisvesting allerwegen in liet buitenland geroemd wordt I De Regee ring werd gedwongen den woningbouw ter hand te nemen, daar van particuliere zijde een tijdlang nieis gebouwd werd. Dat deze woningen duurder waren dan de door par ticulieren gebouwde, was logisch, daar sta tistisch is vastgesteld, dat de bouwtijd van een woning, door particulieren gebouwd, tweemaal zoo kort was als die van een ge meen tewoning. Spr. weet heel goed, dat geen menschen- werk volmaakt is; maar spr. is er van over tuigd, dat de R.-K. Parlij tevreden kan zijn over de bereikte resultaten, vooral waar de tijdsomstandigheden nog zoo zwaar druk ken. Het is dan ook de taak van iederen Ka tholiek er toe mede te werken, dat de Ka tholieke Partij in groei toeneemt, waartoe spr. allen opwekt op 1 Juli a.s. eensgezind ter stembus op le trekken, (applaus). Vervolgens kreeg het woord de lieer dr. L. G. Kortenhorst, uit Heemstede, lot het houden van zijn verkiezingsrede over het onderwerp: „De beginselen der Ohristolijke democratie''. Spr. wijst er op, hoe één dag in de vier jaren de kiezer koning is cn be spreekt de verschillende wijzen, waarop de Partijen in de voorafgaande maanden trachlen de kiezers te beïnvloeden. Hierbij rijst direct de vraiag: Bestaat er een Christe lijke democratie en verschilt die van an dere democratie? Paus Leo XIII heeft hier op in 1898 geantwoord, dat de gevolgen eener Christelijke democratie zijn welvaart en vrede, terwijl de geyodgen van een ndel- Ohristelijke democratie zijn revolulie en slavernij. Van al de Christelijke wellen is de wqj der rechtvaardigheid wel -de grootste. Een spreuk zegt: „De rechtvaardigheid is het fundament van liet gezag". Het kiesstelsel, zooails wij dit kennen, is in zijn beginsel ge grondvest op de Fransche revolutie, lielgeen bij een niet-Oliristelijte democratie gevaar lijk kan worden. Het is tegen deze vaische leuze van „Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap", dat Paus Benedictus in zijn Vredesencycliek wees op de plaats van den Sint-Pieter. De R.-K. Staatspartij 'belooft geen dingen, die zij later niet kam nakomen. De plicht van ons, Katholieke kiezens, is er loe mede te werken de basis te vormen van een rccht- sche nieerdeiheid in de Regeoring en zoo mogelijk van ccn redhlsche Regeering. (ap plaus). Wij hebben ook moeilijkheden gehad en deze overwonnen; laat ons thans in dit ju- bdljaar cr voor zorg dragen, dat wij aan Z. IL den Paus kunnen toonen een sterke, eensgezinde R.-K. Staatspartij, (daverend applaus). Als laatste spreker betrad mr. dr. D. A. P. N. Kooien het spreekgestoelte, die met applaus begroet werd. Spr. herinnert er aan, hoe hij door de kieskring Leiden ais lid naar dc Tweede Kamer werd gezonden en hoe" in 1922 ook door den kieskring Leiden zijn mandaat als Kameriid werd verlengd. Het is zoo goed, dat alle Katholieke kie zers, willen bthooren tot de éêne groote R.-K. Staatspartij. Men heeft in de ons niet gunstig gezinde Pers wel eens gevraagd, of de Katholieken in Nederland niet op den verkeerden weg waren, daar de kardinaal in Engeland het stichten van een groote Staatspartij afried. Bovenal moet men ech ter hier de omstandigheden in aanmerking ncinen, daar in Engeland de Katholieken zich heel goed bij andere parlijen kunnen aansluiten; iets, wat in ons land niet mo gelijk zou zijn. Wij willen voor alles de Christelijke beginselen in onze politiek handhaven. Spr. haalt hierbij bijv. de Onteigenings wet aan, die zegt, dat geen private bezittin gen mogen worden onteigend zonder dat de eigenaars volledig zullen worden schade loosgesteld. Nog altijd beslaat het gebod „Gij zult niet stelen"; heigeen in de eerste plaals voor on3 Katholieken geldt, (applaus)' Spr. vertrouwt er dan ook op, dat alle Ka tholieken in Nederland zich op 1 Juli zul ten opmaken voor den stembusstrijd, opdat de eeuwenoude Katholieke tradities gehand haafd zulten blijven, (applaus). Mr. Bolsius dankte iederen spreker afzon derlijk voor zijn woorden cn sprak de hoop uit, dat, waar de belangstelling op „Den Burcht" hedenavond zoo groot was geweest, de kiezers op 1 Juli ook als een vaste burcht zouden optrekken Ier versterking van de R.-K. Staatspartij, Voor liet dezer dagen le 's-Gravenhage gehouden verlicht examen voor ontvanger bij de Administratie der Directe Belastin gen, Invoerrechten en Accijnzen slaagde de heer P. W. Sjerp, assistent bij bovenge noemd dienstvak alhier. Yoor het examen L. O. is te 's-Gra venhage geslaagd mej. E. E. K. Scholz, alhier. Geslaagd is te 's-Gravenliage voor het eerste gedeelte van het notarieel examen de heer G. E. Vos, alhier. Hedenmorgen om 12 uur werd onder groote belangstelling op Rhijnhof ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den G-jarigen Dirk Allaart uut Oegslgeest, die de vorige week op zoo'n noodlottige wijze door een auto-ongeval om het leven kwam. Nadat de kist, waarop een krans van zijn schoolkameraadje^ in do groeve was neder- gelaleh, (rad ds. Bouman naar voren, dié in 't kort het treurig afsterven van zoo'n jong leven schetsle. Hij richtte zich tot de aan wezige familieleden van den overledene, In 't bijzonder tot den rader en tot zijn groot moeder. Spr. zeide dat dit sterfgeval nog zoo te droeviger is, daar dc familie reeds binnen korten lijd door vele slagen is getrolfen., Hierna Irad het hoofd der bijz. school, de heer v. d. Mcene naar voren, die Dirk schelste als een zijner liefste leerlingen. Mot weemoed moet hij aan zijn heengaan denken. Diep ontroerd zongen alle school kinderen zijner school, die hier aanwezig waren met hun onderwijzers en onderwij zeressen een Psalmtied. De vader, diep ontroerd, sprak nog cenige woorden, cn dankte allen voor hun belang stelling gedurende deze dagen betoond en voor de tegenwoordigheid op den dooden- akker. Ten slotte zongen allen nog Ps. 103 8-9. Mevrouw de weduiwe prof. dr. D. E. Siegenbeeik van IleukelomLamme, te 's-Gravenhage, heeft aan de bibliotheek der Rijksuniversiteit alhier een belangrijk ge schenk van boekwerken gedaan, waarvan in het bijzonder genoemd moeten worden dc standaardwerken van O. Oh. Marsh, pro fessor der Yale Universiteit in den Staat New-York, óver de Dinosaurus en aanver wante fossiele diersoorten, aangetroffen in Noord-Amerika. De Regeering heeft met erkentelijkheid van deze waardevolle schenking kennis ge nomen. Aan de schenkster is hiervoor de dank der Regeering beluigd. De Leidschc Orkest-Vereenigjing, onder directie van den heer Henri Zeldenruet, uit Den Haag, die zich tijdens haar betrekkelijk kort beslaan reeds een goede reputatie heeft verworven, gaf gisteravond in den tuin van „Zomerzorg" een concert, waarbij de sopraan-zangeres, mevrouw M. Bouwmees terVeXhcydl als soliste optrad. De belangstelling was, gezien hel voor een luinconcert weinig gunstig weer, zeer bevredigend'; velen trolseerden de lage tem peratuur en schaarde zich om de muziek tent in den tuin; anderen hadden voor den guren wind beschutting gezocht in de aan den tuin grenzende zaal. De aanwezigen hebben kunnen-genieten van het bijzonder goed verzorgd program ma, dal opende niet „Ouverture Egmont" van L. van Beethoven, dat mooi werd ge speeld. Daarop volgde een aria uit „La Beine de Saiba", waarin de soliste de gele genheid verkreeg haar tailent te ontplooien, waarvoor een dankbaar applaus haar ten deel viel dat mede dc muziek gold. ('óór de pauze werden nog gegeven „Valse de Ballet" van den dirigent zelf, waarop dc muzikanten al zeer bijzonder hun best deden, cn „L'Arlésiene" (Suite No. 1) van G. Bizet, dat eveneens zuiver werd vertolkt. Het tweede gedeelte van den avond ving aan met den luchtigen „Zomcrzorg"-marsch van onzen stadgenoot den 'heer Joh. C. Gcyp. die mede van dit gezelschap deel uit maakt, gevoegd door Ouverture „Tetas" van Mozart, Aria uit ..Herodiada' met sopraan solo, waarna bestolen werd met „Rêverie" en „March's Militaire francaise" van C. Saint Saens, waarmede het orkest ook veel succes behaalde. Wij kunnen dit conoert der jonge Vereeni- ging roemen en wij twijfelen niet of zij zal, als zij bij een bolero weersgesteldheid eerst daags weder optreedt, oen vollen tuin heb ben. Ter gelegenheid van het Lustrumfeest "is een Lustrumnummer uitgekomen van .Virtus Concordia Fides", het orgaan van het L. S. G. Dit feestblad is goed verzorgd. Van den inhoud geopend wordt met de rede van den praeses Collegii tot ds reünis ten vermelden we: een beschouwing van T. W. van Oss, over het corps; tempi pes- sati, van Plemp van Duiveland; een ernstig woord van een jong jurist, door Tj. Dorhout Mees. Van de verdere medewerkers noemen we nog J. J. Koeleman, M. C. A ten Doos- schatc, D. van Aalst, L. Spanjaard, Alfred Koumans, E: Elias, H. B. Wiardl Beekman, J. V. Rypperda Wierdsma, „de Lauwe", enz. Tevens bevat het nummer een geestige persiflage in carricaluur-beeld op de open- luchl-spelen van T. W. van Oss. Gistermiddag boslslen op den hoek van de Vischmarkt nabij de fontein twee fielsers tegen elkaar met hel treurige ge volg. dat een van hen, de 15-jarige Jan de R. zijn been brak. In een weiland achter de Gasfabriek zijn in den atgeloopen nacht ten nadeele van den veehouder R. wederom 3 schapen doodgebeten, terwijl in een weiland gelegen achter de Musschenbroekslraat ien nadeele van Van der H. een schaap dood werd gebe ten. De politie heeft thans echler den hond, die vermoedelijk deze wandaden bedreef, te pakken, zoodat hiermede wel een einde ge komen zal zijn aan deze vee-moorden. Van 10 lot 15 Augustus wordl op liet Schuttersveld alhier door het llelden-der- Zee-fonds „Dorus Rijkers" een Lunapark georganiseerd, waarvan de opbrengst ten bale van dit fonds zal komen. Alphen. De heer D. van der Neut Dzn. heeft bedankt als lid van den raad dezer gemeente, wegens zijn uittreden uit de Gcief. Staatspartij. Bodegraven. Tot lid van den gemeente raad is gekozen verklaard in de vacature- Turkenburg (c.-h.) de heer JV. Boer. Hazerswoude. Het Tweede Kamerlid, de heer Krijger, uit 's-Gravenhage, heeft voor de Chr.-IIist Kiesvereen. alhier, in het lokaal „Sa'lvatori" een politieke rede ge houden met het onderwerp: „Waar het om gaat". In ccn zakelijk betoog zette spreker uit een den zegen die we hebben in een chris telijke Volksvertegenwoordiging, waarom spreker dan ook met klem aandrong, om straks bij de verkiezingen de mannen der Christelijk-Historischen te demmen. Van de gelegenheid om met spreker van gedachten te wisselen of vragen te stellen, werd geen gebruik gemaakt. De vergadering, met een inleidend woord door den voorzilter, den lieer C. A. van Dam, en met gebed door ds. J. Luuring"geopend, werd met dankzegging door den heer Krij ger gesloten. Nieuwe-Wetering. Zondagnacht werd door den commies van de Rijksbelastingen en een veldwachter inspectie gehouden naar de rijwielplaatjes. Een vijftal personen uit Den Haag werden aangehouden, die niet in het bezit waren van eep rijwielplaatje. Een van hen had over het oude plaatje van 192-i een zilverpapiertje geplakt, doch de commies en de veldwachter waren hem te glad af, zoodat na betaling van de trans actie-boete de reis te voet kon vervolgd wor den. Roelofarendsveen. Zondagavond gaf het muziekgezelschap „Liefde voor Harmo nie" alhier zijn eerste concert in den tuin van café Wagenaar. De belangstelling was, gezien het minder gunstige weer, bevredi gend le noemen, terwijl wij weder evenals het vorige jaar moesten constaleeren, dat meer menschen buiten dan in den tuin ston den 4c genieten van het concert, waardoor zij blijkbaar te kennen gaven bang ie zijn om de cntréekoslen ad 10.15 te bepalen. Hetgeen evenwel dien avond ten gelioorc werd gebracht, was dubbel liet entreegeld waard. De muzieknummers, onder leiding v. den heer Wagenaar, weiden onberispelijk uitgevoerd en getuigden van de snelle vor deringen, welke deze vereeniging maakt. Vooral de nummers soirée d'IIiver, Ouver ture van Doublevé en Mi Ha Foxtrot van Jos. Kesseils werden zuiver weergegeven en vonden bij het publiek luiden bijval. In één woord, de avond had een'gezellig verloop en allen keerden na afloop voldaan huis waarts in de hoop op nog meerdere van zulke muziekavonden vergast te worden. Het aantal gevallen van roodvonk neemt in ons dorp steeds meer en meer toe. Een zevental gevallen zijn reeds geconsta teerd, waaronder een met doodelijken afloop Waddingsveen. Op den hoek Zuidkadc had cea aanrijding plaats xtusschen eea auto en een wielrijder. De wielrijder werd met zijn rijwiel tegen een muur gedrukt. Het rijwiel werd totaal vernield. De wielrijder bekwam ecnige wonden aan de kandèn. Door het bestuur van den Zuidplaspol- der is aanbesteed het baggören van dc helft van den tocht gelegen naast den twee den Bloksweg in deze gemeente. Laagste in schrijvers waren A. Verwcy en J. P. Goed hart, aan wie het werk ia gegund. Op het Oude dorp alhier had een aan rijding plaats tusschen een wielrijder en een wielrijdster. Beiden maakten een leelijke buiteling, doch kwamen er zonder letsel af. De wielrijder was echter genoodzaakt zijn karretje op den schouder te nemen, daar do wielen niet meer genegen waren te draaien. Zwammerdam. Het muziekgezelschap „Crescendo" van Bodegraven, waarvan de werkende leden bestaan uit personen zoo wel uit Bodegraven al9 uit Zwammerdam, heeft Zaterdagavond alhier een muzikiCï rondgang door het dorp en omgeving gehou- BINNENLAND. De Lustrumfeesten te Leiden. Het conflict in de sieenindnstrfd Groote brand te Schiedam. BUITENLAND. Groote debatten te wachten in de Engeï- sche en Belgische parlementen. Het Fransche kartel schij'nt uiteen le zullen vallen. Geruchten over een oorlogsverklaring van Japan aan China worden vanuit Londen tegengesproken. Groote vechtpartijen in het parlement van Lithauen. den, waarbij tevens werd gecollecteerd om gelden te verzamelen tot aankoop van in-. slTumenten. De muziek bracht zooals te begrijpen is heel wat menschen op de been. Naar we vernemen is het resultaat der gehouden'col lecte bevredigend. i Een minder aangename tijding brach ten gistermorgen de melkslijters aan hun klanten, n.l. dat de melk weer duurder is geworden, zoodat thans 15 cent per lite* moet worden betaald. Een koe van den landbouwer P. alhier was te water geraakt en kon niet spoedig genoeg gered worden om den dood te voor komen. Nauwelijks toch was het beest op het droge gebracht of de dood trad al in. Zondag moest een wielrijder in de Schoolstraat alhier plotseling uitwijken voor 3 elkaar passerende auto's. Hij kwam daardoor op de schuine voelslraat voor de woning van IL, waardoor de fietsrijder en de berijder met kracht legen een der ramen kwam, waardoor zoowel de ruit als het houtwerk werd ingedrukt lot groote ontstel tenis van den ouden IL, die zoo plotseling in zijn vredige Zondagsstemming werd ge stoord. De wielrijder liep door dit onver wacht avontuur enkele kwetsuren op. Hillegom. De jjoslduivenvereeniging „De Zwaluw" heeft de volgende prijzen uit gereikte Duifkampioen Iele prijs F. Berkhout. Hok- kampioen No. 1 Zwaneveld, No. 2 P. van der Aar, No. 3 P. lteeuwïjk, No. 4 van Ellen, No. 5 S. Warmerdam. Noordwijk aan Zee. Alhier is een flesch aangespoeld, waarin een briefje dat gedeel telijk onleesbaar was geworden. Het volgen de was er van le onlcijfpren: S.S. Scottish Musician Londen. May lOth 1925. The Scollish Musician passed Dover on May the 10thP. M. bound for Bermuda for ordernders on board and all well. Finder of this message please kindly same on to the cliellLerwick Shetland Vwick Yidlin. De verlating der brokstukken luidt: S.S. Scollish Musician Londen. 10 Mei 1925. De „Scollish Musician" passeerde Dover op 10 Meinam., bestemd voor Bermuda voor ordersaan boord en alles wel. De vinder van deze boodschap wordt vriendelijk verzocht zelfde op naar de Lerwick Shetland. Vwick Yidlin. VOOR WOENSDAG 24 JUNI. 8.50 Hamburg (392 M> Thealerkroniek. 10.15 Amsterdam (1950 M) Tijdsein van het Persbureau Yaz Dias (Oflieiecle Amster- damsche tijd). 11.50 Glasgow (420 M 6SC) Middagc rt. 12.20 Leipzig (ongevc r 400 M Middag li eert op de Hupfeld-Plionoia. 12.50 Parijs (1780 Af SF1U Concert door het Tziganc-orlcesl van Radio-Paris. 3.20 Cardiff (353 M 5WA) Or: Ivoor'!.', I.t van (he Park Hill Cinema. Manchester (375 M 2 Z\ Telefonie voor de scholen. 3.50 Birmingham (478 M 5IT) The Sla n Pianoforte Quintet Cardiff (353 M 5WA) Orkest van The Hall Cinema. Manchester (378 M 2ZÏ) Cóncorl, Mili tair Orkest. Aberdeen (495 M 2BD) Scollish Atler- ■Sfon, The Wireless Orchestra, Ruth Do» aald, sopraan.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1