GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. WEERBERICHT. B&tomttontud. Eu. dunne lijntje geelt den stand aan V6D gistermiddag 3 uur. De groote wijzer geelt den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Gistermiddag, 3 uur: 767. Hedenmiddag, 2 uur: 764. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 20 Juni, medegedeeld door het Metereologisch Instituut te De Bitdt. Hoogste barometerstand 767.8 te Valentin. Laagste stand 749.8 te Memel. Verwachting tot den avond vac den 21steo: Zwakke tot matigen Westelijken tot Noordelijken vrind. Betrokken tot zwaarbewolkt Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. HOOG77AÏEÏ.ÏIJDEH TE EATVTL7I-a.-Zm Voor Zondag: Hoogste stand des morgens te 3.41 uur. Hoogste stand des middags te 3.58 uur. Voor Maandag: Hoogste stand des morgens te 4.16 uur. Boogste jtand des middags te 4.37 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge-Rijndijk. Voorn. T uur: 18 gr. O. t» Middags 12 uur: 18 gr. C. Zweminri-' '-'og „De Zijl". Voorn. 7 uur: I6V2 gr. O. s Middags 12 uur: 17V2 gr. C. LICHT OP VCOR FIETSERS o.a. Zaterdag 20 Juni: 9.64 mm. tot 4.09 v.nr. Zondag 21 Juni: 9.54 d.hz tot 4.09 v.m. wen niet noodig is, dat het spoorwegper soneel voer het bekleeden van onbezoldigde flracBee, als bestuurslid van een ouder- oos«nissie> pluimgediertevereeDiging, Grotne ïrais-vereeniging, Vereeniging tot bestrij ding van de tuberculoses muziek- en zang vereniging, voetbalvereeniging, Iandbouw- vereeaiging ai kerkgenootschap, vergunning vraagt Wenscht het personeel zich ovenwei aakorWd to verschaffen, dan kan het toe stemming vragen, bedoelde functie te mogen vervullen. De directie had in een maandelijksch onderhoud met do organiaatievertegenwoor^ digers reeds toegezegd, dat voor het be stuurslidmaatschap van spoorwegvakvereeui- gingcn geen vergunning gevraagd behoefde te worden. Bi] Kon. besluit van 13 Juni zijn be noemd tot burgemeester van Kortgene jhr. L. van Girterstot burgemeester van Almelo mr M. Sichterman; tot burgemeester van Sappenneer H J. Eikema, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Oldehove; tot burgemeester van Neer H. J. Vennekens, secretaris dier gemeente. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot com missaris van „Het Nederlandsche Hoode Kruis" de heeren mr. A. M. Ledehoer, jhr. A. W. G. van Riemsdijk, dr. J. H. E. de Vries, II. Dronkers, mr. A. J. Labouchëre, mr. M. J. P. D. baron van Harinxma thoe Stooten, dr. W H. Mansholt, mr. P. Bijl, dr. H. K. Offerhaus, mr. dr. M. G. ten Cate, mr. J A. Timmerman, jhr. mr. W. J. H. van de Poll, dr. il. H. J Ruland, onderscheidenlijk in de kringen Noordholland Noord, Noord- hotland Zuid, Zuidholland, Zeeland, Utrecht Friesland. Groningen, Drente, West-Over- ijsel, 'Twente, Gelderland, Noordbrabant, Limburg. Rij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere- medaille, in zilver, aan G. A. de Bruyn, meesterknecht bij de firma J. van Rossum, le 's-Gravenhage. Zooals reeds is meegedeeld, brengen tien Zoidamerikaansche artsen, afgevaardigd door den Volkenbond, en onder leiding van dr. Destouches, van het secretariaat der hygiëne-afdteling te Genève, een beaoek aan ons land. Gisterochtend zjjn de gasten op het bureau van den Gezondheidsraad in Ben Haag verwelkomd door den voorzitter van dezen Raad, dr. N. M. Josephus Jitta, lid van het Comité dHygiène van dea Volken bond. Onder de aanwezigen waren mr. L. Lietaert Peerbolte, directenr-generaaJ van de Volksgezondheid, M. G. van Dam, prot. dr. W. Nolen, dr. R. P. v. d. Kasteele, <fr. A. A. Quartjer, dr. J. B. F. v. Gils, ir. H. v. d. Kaa, em dr. D. J. Hulshoff Pol. Dr. Jitta gaf een overzicht van de orga nisatie van den samtaireo dienst in ons land. Daarna hield de hoofdinspecteur, dr. J. 9"b. Terbnrgh, een lezing over de bestrij ding van da pokken in Nederland en in Nederlandsch-Indië. Na afloop begaf zich het gezelschap naar bet nienwe Roode-Kruis-Ziekenhuis, direc teur' prot dr. W. Nolem. Des middags -ver- bukken zij onder leiding van dr. Putto naar Rotterdam, waar, sooab reeds gemeld, de directeur van den Gemeentelijken Keest voor Maatschappelijk Hulpbetoon, de heer P. Fortanier, hun het een en ander over dezen dienst mededeelde, waarna o.m. het Stedelijk tehuis voor ouden van dagen werd bezocht Om acht nnr vereenigden zioh de bui- tenlandsche gasten aan een maaltijd, iiun deer den Minister van Arbeid aangeboden, m hotel Paulez. Men meldt aan het Haagsche Aueta- kantoor: De heeren Plesman, directeur der Kon. Luchtvaartmaatschappij, eu Dellaart, chef van den vliegdienst dier Maatschappij, heb ben zich met een vliegtuig naar Dortmund begeven, ten einde aldaar met belangheb benden de mogelijkheid van de opening van een luchldienst AmsterdamRotterdam te bespreken. Op hun terugtocht minderde de motor n toeren, zoodat de bestuurder, Scholte, het raadzaam achtte, het vliegtuig bij Boxmeer te laten landen. De landing verliep zeer vlot. Er zijn maatregelen genomen, den molor te verwisselen, waarna het toestel zijn reis naar Rotterdam zal voortzetten. De Koning van Spanje heeft den heer A. F. Philips, directeur van de N. V. Philips gloeilampenfabriek, te Eindhoven, benoemd tot commandeur in de orde Isabella Ia Catholica. - Prof. dr. A. C. Honig, te Kampen, heeft vcor de Theologische School aldaar ezn gift van f1000 ontvangen. Het hoofdbestuur van de Algemcene iVereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem besloot aan het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Maatscnappij van Nijver heid en Handel op een desbetreffende vraag, namens den Volkenbond gedaan, te antwoor den, dat voor het bloembollenbedrijf, evenals voor alle andere takken van luxe-tuinbouw, het uit een economscn oogpunt gewenscht is, dat het Paaschfeest noch te vroeg, noch te laat valt en liefst op den tweeden Zondag van April worde vastgesteld. Te Utrecht is op aanstichting van de Provinciale Utrechtscha Verkeersinzpectie een samenkomst gehouden van bestuurders van de vrijwillige verkesrsinspecties in Friesland, Groningen, Overijsel, Drente, Noord-Brabant, Zeeland, Noord-Hoiknil bo ven het Y en Utrecht. Ic deze bijeenkomst, welke werd geleid door den voorzitter der Utrechtsche inspectie, mr. A. baron Sebim- nselpenniuck van der Oije, is bedoten tot de oprichting van et» bond van verkeers- inspecöes, die zat worden gevormd door twee bestuursleden van elke inspectie. Het daelrjksch bestguur zal bestaan uit vjjï leden. Tot voorzitter, secretaris en penning meester werden onderscheidenlijk gekozen de heeren mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oije, burgemeester van Doorn; C. J. van Wijngaarden van Rees, adjunct-secre taris van de Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht, en jhr. mr. G. C. J. van Reeaen, burgemeester van Baarn. In beginsel werd aangenomen het voorstel tot het organi- seeren van een verkeersdag. De leden der Eerste Kamer zijn thans bijeengeroepen ter openbare vergadering op Kuedag 23 Juni a.s., des namiddags te twee uur. De Minister van Financiën geeft in een rondschrijven te kennen, dat, nu de woning nood hier te lande in het algemeen veel is verminderd en op verscheidene plaatsen niet meer bestaat, de tijd gekomen ls om zoo veel mogelijk de bemoeiing, die het Rijk heeft gehad met de huisvesting der ambte naren, een einde te doen nemen. Uit den aard der zaak, zegt da Minister, zullen alle in den criaistijd gestichte of ge kochte woningen niet dadelijk van de hand kunnen worden gedaan, omdat de woning nood nog niet overal tot het verleden be hoort, maar in geen geval mogen zij langer worden aangehouden dan strikt noodig is en dient de aandacht er op gevestigd te blijven, om ze zoo spoedig mogelijk in andere han den te doen overgaan. CHbld.") Gisteravond laat heeft achter in de Boorlaan in het Haagsche Bosch, in Den Haag, een man een moord aanslag gepleegd op een vrouw. Deze kreeg een niet levensgevaarlijke schaafwond aan de kin door een revolverschot. De Eerste- Hulpdienst heelt haar weggehiacht De da der is nog niet gepakt. Uet strand lussche'o Scheveningen en Katwijk zal Dinsdag 23 Juni van halfelf tot baltdrie onveilig zijn wegens schieten met geschut Het strand van Scheveningen tot Wassenaarscheslag zal op Woensdag 24, Donderdag 26 en Vrij dag 26 Juli, telkens van halltien tot halldne uur, onveilig zijn wegens schieten met ge weren en machinegeweren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan waer voor het publiek toegankelijk 1», wanneer de vlaggen, waardoor de onveilig-, heid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. Te Tiel ie gevankelijk binnengebracht de 18-jarige T. C., uit Gel- dermalsen, verdacht van ernstige mishande ling van D. van Rmgeleslein uit Deil. De aangehoudene zou Woensdagavond tegen ell uur op den weg tusschen Beesd en Deil Van R. hebben opgewacht, van de fiets gesleurd en hem met een boksbeugel zóó hevig toe getakeld hebben, dat een van diens oogen totaal verloren is. De mishandelde is Don derdagmorgen bewusteloos aan den weg ge vonden. Tijdens de afwezigheid van den rijwiel- en motorhandelaar Van B., te Apeldoorn, vervoegde zich aan aijn zaak zekere H., om een motorrijwiel te koopen. Nadat hij het met de vrouw van Van B. over den pjljs er van was eens gewenden; wilde hij, -flvorens de gekochte Indiah te betalen, hem wel eens probeeren. De vrouw van Van B, had hiertegen geen bezwaar. H. nam plaats op het rijwiel, zetle het in beweging en reed weg en heeft niets meer van zich laten zien of hooien. Volgens mededeeling van het Handelsformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voer den Handel rijn over de afgeloopen week, eindigende 18 Juni, in Nederland uitgesproken 80 faillis- temenlen, tegen 69 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tol en met 18 Juni 1925 1999 faillissementen, tegenover 2073 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. „Je vrouw is s 1 im." „Ja, zij heeft verstand voor twee."* „Daarom heb je haar zeker getrouwd."* DE ALGEMEENE TOESTAND. Het veiligheidspact. Men is het er over eens, dat de gepu bliceerde documenten in zake het vei- ügheidspact zorgvuldig moeten worden on derzocht vóór men zich over hun inhoud een definitief oordeel kan vormen, maar de voorloopige commentaren in Engeland zijn op enkelo uitzonderingen na althans niet ongunstig. De vorm, waarin de docu menten zijn gepubliceerd, biedt de gele genheid de juiste gevolgtrekking te maken, dat de onderhandelingen nog slechts een voorloopig stadium hebben bereikt. In Frankrijk is men zeer tevreden en hoopt nu maar, dat Duifcschland accoord zal gaan Het gevaar is en hlijft gisten in het Oosten, daarover is men het wel eens. De „Daily Herald" meent, dat ten aan zien van het Oosten ongetwijfeld een mon delinge overeenkomst tusschen Frankrijk en Engeland is aangegaan. Het blad ziet de bevestiging van deze onderstelling in de zinsnede van het memorandum van BrianJ, waarin deze zegt: „Wij begrijpen volkomen dat de verklaring, dat Engeland, behalve wat bet Rijnland betreft, zich niet bij voor baat definitief kan binden alleen beteekent, dat Engeland zonder zich voor andere ge bieden te desinteresseeren, slechts volko men vrijheid van onderzoek en van beslis sing wenscht te behouden." Het blad acht die x.g. volkomen vrijheid zeer gevaarlijk en herinnert er aan, dat Frankrijk in 1914 ten aanzien van Rusland geen andere verplichting had. Juist in haar vaagheid bevatten de gewisselde memoran da zeer gevaarlijke passages, zegt de „Daily Herald". DUITSCHLAND. De tariefwei Schacht en de valorisatie. Na alle door de bondstaten ingediende amendementen te hebben verworpen heeft de Rijksraad gisteren het ontwerp nieuwe ariefwet met 49 tegen 10 stemmen bij 7 onthoudingen aanvaard. In de valorisatiecommissïe van den rijks dag heeft Schacht, de president van den rijksbank, er op gewezen, dat de valorisatie voor het Duitsehe bedrijfsleven een gewel dige belasting beteekent Naar zijn meening had men de lieden, die door de inflatie ver armd zijn moeten helpen met socialen steun, xooals dat ook geschiedt met lieden, die door andere rampen van het vaderland getroffen zijn. Vervolgens gaf Schacht ver schillende technische uiteenzettingen, ter wijl hij besloot met zich te verweren tegen de beschuldiging als zou hij schuld hebben aan de inflatie, die hij slechts aan het licht heeft gebracht, een feit, waar hij Irotsch op ia. j - FRANKRITK. Marokko en het communisme. Gisteren is er weer kabinetsraad geweest. Painlevé hield een rede over de Marokkaan- «che kwestie. Caillaux verklaarde thans in staat te zijn een volledige uiteenzetting te geven van de voorstellen welke bij voorne mens is de volgende week bij het Parlement in te dienen. De ministerraad besloot vervolgens krach tige maatregelen te nemen tegen de huidige communistische propaganda in Frankrijken «telling te nemen tegen de leiders, die in voortdurend contact slaan met Abd el Krim en hem aanmoedigen den strijd voor te zet ten, daar volgens hen de meerderheid van het Fransche volk zich verzetten zou tegen het voortduren van den oorlog. Na afloop van den Ministerraad had Pain levé een onderhoud met Chiappe, chef van den recherche. Vernomen wordt dat talrijke arrestaties en huiszoekingen op handen zijn. In de Kamer heeft de soc.-rad. Berthou, op verzoek van den voorzitter van zijn groep en in overeenstemming met Painlevéj erin toegestemd, zijn interpellatie tot Dinsdag uit te stellen. De communist Doriot wenschte te interpelleeren over het vredesvoorstel, dat Abd-el-Krim volgens hem aan Frankrijk en Spanje door bemiddeling van Engeland en Italië zou hebben gedaan. Briand herinner de eraan, dat de regeering heeft verklaard en nog verklaart, dat haar doel in Marokko is: het zoo spoedig jpogelijk verzekeren van den VTede, na de rechten en belangen van Frankrijk te hebben verzekerd en gehand haafd. Zoodra het Abd-el-Krim behaagt, van vredelievende bedoelingen blijk te geven, zal hij in staat zijn, die op duidelijke en catego rische wijze ter kennis te brengen. Men be- leecbgt de regeering als men veronderstelt, dat zij, ale zij een eervollen vrede kon krij gen, het oor voor dergelijke voorstellen zou aluiteD. Als de communisten een snellen vrede wenschen zullen zij dat resultaat niet verkrijgen door het voeren van een misda dige en afschuwelijke propaganda daar ginds. Wij zullen het uur van den vrede niet verhaasten door In het hart der Rif-kaby- len een zekere hoop te wekken en door hen in de Illusie te brengen, dat het uur weldra zal komen, waarop onze aoldaten hun plicht aullen verzaken. Hij eindigde met de verwerping van de in terpellatie to vragen, hetgeen de Kamer met 525 tegen 32 stemmen deed. De socialisten' die nog geen besluit namen, slemden nu voor de regeering behoudens een paar uit zonderingen. Uit' Marokko zelf het gewone nietszeggen de officieele nieuws. OOSTENRIJK. Een nota van Zmid-Slavi6. Een nota van de Joego-Slavische regee ring aan Oostenrijk verklaart, dat de Com munistische Internationale te Weenen een centrum heeft gevestigd voor haar operaties op den Balkan, en dat de lijdzaamheid van Oostenrijk met betrekking tot de publicatie van communistische geschriften en de ac tiviteit van communistische organen niet geschikt is om de toenadering tusschen Joegoslavië en Oostenrijk te bevorderen. ITALIË. Een verloving. De verloving van prinses Mafalda met prins Philip van Hessen zal morgen offi cieel bekend worden gemaakt. Zij is gis teren reeds met een tuinfeest in het ko ninklijk paleis gevierd. Prins Philip van Hessen vertoeft sinds ruim een jaar te Rome. Hij is protectant. De prinses is 22 jaar, de prins 27 jaar oud. Gelijk bekend, heette het-, dat deze prinses bestemd was voor den Belgischen kroonprins. ZUID-SLA VIE. De ziekte van Pasjitsj. Volgens berichten uit Belgrado lijdt Pas- jitej aan geelzucht. Z\jn toestand was tij delijk zóó ernstig, dat zijn familieleden bij zijn ziekbed waren ontboden. Thans schijnt echter de crisis voorbij te zijn en Pasjitsj zou zich weer aan do betere hand bevin den. Einde van de maand zou hij zich naar een buitenlandscbe badplaats begeven. RUSLAND. Als bij ons. Naar de „Dni" meldt, ie in het district Iwano-Wozneeensk een uitgebreide staking onder de textielarbeiders uitgebroken, naar aanleiding van de nieuw ingevoerde tarie ven voor stukwerk. Tevens wordt door de stakers de eisch gesteld, dat een aantal om politieke redenen ontslagen arbeiders weer teruggenomen zullen worden. In eenige plaatsen zijn de eiscben der sta tera ingewilligd en is de arbeid hervak VEREENIGDE STATEN. Het petroleum-schandaal. Er 19 vonnis geveld in zake de vraag, of de verhuur van de pelroleumvelden van Teapot-Dome aan Sinclair door Fall, den vroegeren minister van binnenlandsche za ken, wettig was. Het vonnis stelde Sinclair in het gelijk. CHINA. De regeerino steunt officieel de anti-vre&mdelingenbewe- fling. Omtrent het afbreken der besprekingen te Sjanghai wordt nader gemeld, dat de Chi- neesche autoriteiten de voorstellen van het corps diplomatique onaannemelijk achtten en tegenvoorstellen deden, met den eisch dat deze terstond zouden worden aanvaard. Daarbij komt nog dat de Chineesche studen ten en* communis ten ook indien deze voor- voorstel el n waren aangenomen niet in de overeenkomst zouden hebben berust. De demonstraties waarbij een oorlogsver klaring aan Engeland en aan Japan wordt verlangd, duren voort De vreemdelingen vluchten uit het binnenland naar Sjanghai. Sterk is ongetwijfeld het volgende: Het ministerie van Verkeerswezen heeft gelast, dat maandelijks een dag loon moet worden afgehouden van de salarissen der post-, telegraaf- en spoorwegbeambten, at® een bijdrage voor de stakingsbeweging. De Chineesche regeering had reeds belang rijke bedragen gestort in het stakingsfonds, zonder welke de staking niet zoo lang had kunnen voortduren, doch zulke giften zijn' tot nu toe niet openlijk gegeven. Het bevel van hel ministerie echter, is de officieele er kenning, dat de Chineesche regeeriDg zich aan de zijde van de anti-vreemdelingen-be weging heelt geschaard, en deze beweging actief bevordert. Het schijnt ongeloolelijk, doch het is een feit Vele buitenlanders te Tsjoen-Kiang zijn in verband met bedreigingen der staker» aan boord van de kanonneerboolen gevlucht De Chineesche bemanning van het Brit- scbe stoomschip „Sui-Tai", dat "op de lijn Hongkong-Macao vaart, is in staking ge gaan. De zeeliedenslaking breidt zich uit lot de Britsche kustvaartuigen. Volgen9 'n Reuterbericht uit Moskou ver klaarde Zinovjef in een rede voor de derde internationale, dat de gebeurtenissen in Ma rokko en China slechts een proef zijn van veel grooteTe omwentelingen, die binnenkort haar hoogtepunt zullen bereiken, en welke Indië en het nabije Oosten onder de heer schappij van de sovjets zullen brengen. BUITENLANDSCH GEMENGD Te Ygreroz in het district Lodz is de vijf le&en tellende familie van den joodschen doodgraver Feldon, en wel vader moeder, dochter en twee aangenomen zoons, ver moord. De lijken van de slachtoffers waren door de moordenaars opengesneden en ook hun gezichten waren op vreeselijke wijze vermink L De moordenaars hadden tevens een hond, eerr kat en alle kippen die zich in den tuin bevonden, omgebracht. Vijf per sonen zijn in verband met dit misdrijf in hechtenis genomen. Te Mexico City heeft een passioneel zes tienjarig meisje in tien minuten lijds een ijzingwekkend tafereel veroorzaakt, dat voor filmoperateurs geld waard was ge weest, zegt bet „Hbld." Het meisje was waanzinnig verliefd ge raakt op een jongmenseh van haar leeftijd, doch haar oudera wiklen van een echtver bintenis tusschen de jeugdige verheiden niet3 weten. Zij stelde, na een heflige' scène, haar ouder9 voor het volgende ulti matum: jelui stemt toe in mijn huwelijk, of ïlbspring over tien minuten van het dak 'van het huis. Zij wachtte niet lang met de uil voering van haar dreigement; toen de ouders voor de zooveelste maal weigerend antwoordden, snelde zij naar het dak van het Yier verdiepingen hooge huis, sloot de deur, die lot het dak toegang geeft, achten zich af en Jclora op een kroonlijst boven de' straat. De ouders renden, toen zij zich den toegang tot het dak versperd zagen, naar beneden, om te zien wat het meisje deed* Toen de vader zijn dochter op de gevaarlijke hoogte bespeurde, verstijfde hij schier van schrik en verklaarde in het huwelijk te zul len toestemmen; maar de moeder, even hardnekkig als haar. dochter voortvarend, bleef in haar weigering volharden. De vader, die de situatie dreigend inzag, snélde daarop naar een naastbijzijndc brandschel en riep de brandweer op, die op het terrein juist bijtijds verscheen om het meisje, dat rustig afwachtte lot de lijd, dien! zij in haar ultimatum gesteld had, om was, veilig in een net op te vangen, toen zij den-' doodclijken sprong deed. Het gezicht van den sprong echter had| ook de moeder vermurwd: schreiend sloot zij; haar dochter in de armen en g^I haar, be-, wogen aoor zoo sterken liefdesgloed, den' zegen. i Maar daarmede was de zaak niet beklon ken. De bruidegom was slerk onder den in druk gekomen van den mannenmoed van. zijn verloofde en liet haar weten dat hij dei verloving verbrak, omdat hij „niet voldoen-i de wildeman" was om gelukkig te worden met zoo'n meisje. Of het meisje zich uit hartzeer over haar, teleurgestelde liefde opnieuw van het dak heelt gestort, vermeldt de geschiedenis niet. Een vragentij si van Stresemann. PARIJS, 20 Juni CV.D.) Het Departement van Builenlandsche Zaken ontving een vra. genlijst van Stresemann, waarin ophelder ring over verscheidene punten der Veilig, heidsnola wordt verlangd. Briand heeft git. leren het antwoord opgesteld, dat heden naar Berlijn wordt gezonden. Bé eenheid in het kartel hersteld? TARIJS, 20 Juni. (V.D.) Men hoopt voeg Dinsdag een verzoeningsformule te vinden tusschen de Socialisten en de andere pare tijen. Het Kartel zal waarschijnlijk opnieuw; eensgezind voor de Kamer treden. De regeering in gevaar? LONDEN, 20 Juni. (V. D.) Groote onga. ruslheid heerscht in Londen over de he. weeide Britsche toezeggingen Inzake het Veiligheidspact. De oppositie-leider Mac. donald zal Woensdag een Toorstel doen om het salaris van den Minister van Buiten- landsche Zaken te verminderen. Men var. wacht echter, dat de ontevreden conserva tieven da regeering toch zullen steunen, teneinde een nederlaag te verhinderen. De toestand in China. GH1UKIANG, 20 Juni. (Reuter). Da sta. kers besloten dat geen steenkool aan En. gelschen of Japanners zou worden verkocht Te Swatow duren de anti-vreemdelingen, betoogingen voort. Te Foochow is tot den boycot van Japanners besloten. De datum, waarop deze zal ingaan is nog niet bepaald. Te Kanton neemt de roode invloed toe, te Peking is de toestand onveranderd. SJANGHAI, 20 Juni. (Reuter). Hier is het rustig. De anti-vreemdelingen-propaganda duurt voort. Do slaking op de schepen, wel ke een krachtig wapen legen de vreemde, lingen is, vermindert niet. De stakers voe. ren de in dicnnt bij Japanners zijnde Chi. neezen weg en brengen hen naar de voor. stad Chapei, waar zij beroofd en geranseld worden en slechts losgelaten worden tegen betaling eener som gehls en wanneer zij beloven hun betrekkingen te zullen ver laten. Met betrekking tol een verzoek van W. C. Brouwer c. s. te Zoeterwoude om een strafverordening in het leven te roepen, waarbij een gezagvoerder van motorvaar tuigen de verplichting wordt opgelegd, ora bij het aanleggen en stilleggen met zooda nige vaartuigen aan de aanlegplaats nabij de Loiderdorpsche brug de motoren dien vaartuigen in rust te brengen en te hou. den en waarbij daarnevens het laden en lassen tussohen 10 uur n.m. en 7 uur v.m. verboden wordt, geven Gedep. Staten aan de Statenvergadering in overweging afwij zend op het adres te beschikken, aangezien het hup voorkomt dat eene eventueete rege ling dezer materie geacht moet wordeD te behooren tot de taak van den plaatselijken wetgever. ACADEMISCHE EXAHCNS. LEIDEN. Geslaagd voor hel candi- daato-examen rechtsgeleerdheid de heer Cl 0. Bicker Caarten; doctoraal examen recht»- geleerdhedd mej. M. F. W. van lleerteu, en de hearon J. H. Westerman en W. J, M. Desertine; candidaatsexamen Nederl. Let teren mej. W. Lindeyer; eindexamen IndL Adm. dienst do hoer J. B. F. Sartonas; candidaatsexamen geneeskunde de dma Mi Sprey ,A. Ct M. van Beek en A. M. G. Matveld, en de heeren L. H. v?n Straten, J. F. van der Vliet, J. Veltkamp, J. Pluis, J. C. Calishoven, K. C. W. Ebeling Koning, H. H. Santman eo J. J. Krjjneu (cum laud©); practirch apothekersexamen I mej. H. Th, Kiel, mevrouw J. CL S. van der Hoeven. Pomper, en de heeren O. B. Berkmealert (Th. Exler, T .L. Ongkiehong, J. A. Cl van Pinxteren, G. E. L. Ruhmann en P. F, van Venus. Wegens Beursvacantie ontbrek^j heden de noteeringen der AmsterdanJ» sche Brur».

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 3