ANEKDOTES. Jterre wandelingen, maar )»j schijnt er wel van te houden. Wim en Dirk Daman, dubbele brieven ontvangen. Ik woon in den Haag Fred enk ITcndriklaan 157, maar ik logeerde vam 8 IS Juni in Haarlem, maar daar kon ik net zoo' goed voor mijn. raadseljeugd zorgent bet werd mij opgezonden. Dat raadsel over die 5 negens 'heeft er al eens ingestaan. Lies Witteman, ook 2 brieven ditmaal. Ik weet die straat niet. waar jij gaat logeer en. Ik logeer niet in de stad Haarlem, geheel buiten aan het einde der Haarlemmerhout, naar de kant van Heemstede, geheel vrij bui ten in het groen; de voorkant van het huis ligt aan de Spanjaardslaan. een laan met prachtige boomen. Je anecdotes zal ik eens plaatsen, ze zijn aardig. Gcetha v. d. Zwart en Trijntje Voorma, jullie hebt aardige logeerpartijen in het vooruitzicht, beiden een heel eind van Lei derdorp af, de een naar het noordon, de ander naar het zuiden. Dat eene wat je vraagt, je begrijpt daar antwoord ik niet op in de courant, maar dat woord is niet ge bed juist, zóó noemt men dat niet. Louis Hartkamp, heeïlük dat je moeder weer thuis is. Nog wel gefeliciteerd dus met den dubbe len feestdag van 6 Juni; ik begrijp best dat je verjaardag een dag later werd gevierd. B. Tibboel, toe zet voortaan je voornaam voluit, wil je Wat heb je mooie verjaar- cadeaux gehad; je was zeker erg in je schik met al dat moois. Hannie Mieloo, dank voor de aardige briefkaart uit Katwijk. Aardig van Nico. dat hij nu uit jouw naam mij de raadsels stuurde. Geniet maar flink aan zee en kom met roode wangen terug. Janny Jansen, je kent mij nu na dien Zaterdagmiddag; vindt je dat ik er uitzie om gauw boos te worden over een kleinig heid? en dat noem ik een kleinigheid als je een penhouder vergeet en mij dus met potlood schrijft. Neen, zwemmen heb ik nooit geleerd. Marietje en Annie Kwaadgras, zulkeriaat- .'ste weken voor de groote vacantie zijn al tijd druk, zooveel proefwerk cn repetities, chat weet ik nog o zoo goed van uit mijn schooljaren. Ik ben verleden week ook in Lisse en Hillegom geweest met de auto van uit Haarlem. Miep yan der Key den, is het een mooi boek 1 Heb je het al uit Dat is beet aJ-s Ger en jij om beurten een briefje wilt schrij ven bij de raadsels. Fmanucl EI jou, het is wel aardig voor je dat je al een paar maal radio hebt gehoord; je "vond het zeker wel mooi Gerrit ep Gerda van der Horst, och die arme Puckie, die daar van het dak viel iij den tuin van de burengelukkig dat er in dien tuin geen hond is gekomen, die het diertje kwaad deed. Je was zeker erg blij, toen je broer hem in den tuin zag zitten 1 Nellie Mulder, nu je zult het wel heel mooi vinden al die plaatsen, waar je naar toe gaat. Ik 'ben juist met de auto in Heilo, 'Alkmaar, Bergen en Schoorl geweest, vooral Schoorl Vond ik ook heel mooi gelegenik zag daar ook een grooten theetuin; ik denk, dat jullie daar bent geweest. Annie Bavelaar, wel wat heb jij feest gevierd. maar het was ook wel de moeite waard. Waren je grootouders niet moe na al die feestdrukte Gelukkig, dat jouw voor dracht ook goed ging. Maart je en Ariena Col jee, dat is een dik 'boek, hcor. Lees het maar op gemak, des te langer geniet je er van. C-lasma van Vcnetie, als je een ansicht (met het goede adres naar Den Haag hebt gezonden, dam zal ik die nog wel vinden als ik thuis kom. Dit schrijlÊ ik nog. in Haar lem, maar vóór ZaterdjJ*ben ïk weer thuis. Ja, als je later eens m Bloemendaaf gaat logee ren. zal je het er ook iieel mooi vinden. Lientje van Schaik, ik zal later lieusch wel weer eens dat soort prijsraadsels geven waar je om vraagt, dat beloof ik je, maar het is nu nog met zóó lang geleden, dat ik dat soort gaf, dus wacht er nog wat usee. Hebben je ouders nog familie co kan- nüsson in IX*n Haag, dan gaat men er na tuurlek altrd weer graag naar toe. Heb nog; sciióo! gegaan in Don Haag? Drie zusjee Uittenbogaard, dat weet je toch wel, dat ik niet op alles antwoord; natuurlijk zijn er wel eens dingen, waar men liever geen antwoord op heeft in de courant, al wordt het wel verteld in de brieven. Ik vind vergeet-mifnietjes ook heel lieve bloempjes en ze blijven zoo lang goed in een vaasje. Hartel pk gegroet allen tot de volgende Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. In dit pakket van heden was nog een flinke bezending brieven van verleden week Ik aal eerst de namen vermelden van de afzenders en afzendsters van de brieven: Wim Flamen, Dirk Flaman', Marie Wijn beek, Nellie Broers, Michela de Vleesch- (houwér; Cia3ina Heyl, Marry Heyl, Lies Witteman, Coba Touïssant, Henk Verlind, Leo Prins, Gerbrand Breedijk, Leen Ouds hoorn, Greta Sirag, Stiena Sirag, Herman Chouiour, Nies je de Gelder, Anje de Gelder, Aafje Krassenburg, Willem Krassenburg, Bernard Esderts, rhilie Boot, Mien Boon, Piet Nieboer, Neeltje Oudshoorn, Greta Breedijk, Margaretka Sierag, Bep' Choufour. Door een misverstand zullen al deze brie ven eerst heden tot mijl zijn gekomen, want ik lees uit brieven van dezelfde kinderen heden, dat de brieven verleden week Maan dags al waren bezorgd. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Bloembollententoonstelling, tent, bloe men, oliebollen, Toos, lont, gong. 2. Geertruidenbe^g, in bergen, Geertrui. 3.: Daan. raaf. ooft. Nero. Dronrijp. rood. ijzer, peer, '4. Onze oogappel. 5. Zons- of maansverduistering. 6. De sneeuw. 7j- [Wezel, ezéï. 8. Een schaap. Brieven met goede oplossingen van deze week ontvangen van: Neeltje van Leeuwen, Annie van Leeu wen, Corrie M. dé Groot, Gretha de Zwart. Trijntje Voorma, Lien de Graaf, Ali de Groot, Bep Spierenburg, Johanna van der Ham, Miekela de Vleeshouwer, Annie Mo- lijn, Emmy Molt Coba Touseaint, Jan van der Velden, Nellie Broers, Piet Nieboer, Wim Flaman, Dirk Flaman, Lies Witteman, Saartje Swanenburg, Cornells ten Haken, Jauke Kosto, Henk Verlind, Klazina Parle- vliet, Cornelis Jan Lissenberg, Hendrik Jan Broeksema, Bet je Broeksema, Marga- retha Sierag, Catharina van Egmond, Jo hanna Voorbrood, Semien Voorbrood, Leen- dert Elderhorst, Haartje Overvliet, Frede- rika Bourgeois, Leen Oudshoórn, Gerbrand Breedijk, Bernard Esderts, Johanna van Nierop, Mientje Henny, Annie Huisman, Corrie van Leeuwen, Adriana Döll, Sytske de Jong, Clazina van Venetië, Marijtje Uit tenbogaard, Corrie Uittenbogaard, Die- wertje Uittenbogaard, Haartje Coljee, Arie na Coljee, Annie Bavelaar, Marietje Kam steeg, Siebe de Roos, Paul de Roos, Ger rit de Roos, Dik van Riessen,'Dirk de Groot. Nellie Mulder, Bertha Mulder, Lucas Mul der, Gerrit van der Horst, Greta van der Horst, Emanuel Eljou, Miep van der Rey- dfenj Annie Kwaadgras, Marietje Kwaad gras, Jet du Croix, Janny Jansen, Lientje van Schaik, Hannie Mieloo, Nelie Ooetveen, J; Tibboel. B. Tibboel, Leo Prins, Louis Hartkamp. RAADSELS. Voor allen, om uit le kiezen; de grooterec 4, de kleineren 3. Welke meisjesnaam kan je maken uit deze woorden: dame ga na 1. IL Met b als 3e (middelste) letter) ben ik een edelgesteente, met z al9 3e (middelste) let ter ben ik een gedroogd zuidvruchtje. Wie ben ik? HL Met z ben ik timmermansgereedschap. Met 1 ben ik niet hoog. Met r ben ik niet duidelijk Met m een lichaamsdeel IV. Mijn eerste is onplezierig, akelig, mijn tweede is een boom, mijn geheel is een stad in Noord-Holland. V. Mijn geheel van 12 letters is de plaats waar mijn 2 eerste lettergrepen worden ge maakt. Een 8, 9, 10, 11, 6 kan slechte of goede tijdingen bevatten; 12, 7, 5, 12 wordt gebruikt' door den metselaar; 12, 9, 2, 4, 1 i9 een ander woord voor gil of uitroep; 12, 4, 3, 11. 5 is iets van een spef waarvan er ge woonlijk 9 zijn. 8. 11, 9. 12 is een boom. VT. x i i X X X X X X X x X een medeklinker, een berg in Zwitserland, een deel van een vogel, het gevraagde woord dient en te sluiten, een bloem, kan heel scherp zijn, medeklinker. VTL Ik ben niet nieuw, geef mij een kop en ik word kostbaar metaal, geef mij een staart dan word ik een stad. VIII. Ik ben iets heel kleverigs, draai mij om dan ben ik een vogel. Ingezonden door de drie zusjes Uittenbogaard Onschuldig. Onderwijzer; „Jongen, jongen, wat heb ik je dat nu al dikwijls gezegd. Maar het helpt niels, het gaat bij jou altijd het eene oor in en het andere weer uit." Piet: „Maar meester, dat kan ik toch niet helpen, dat ik twee ooren heb." Etenstijd. Barend: „Mama, mijn maag zegt, dat het etenstijd is." Mama: „Je moest liever op de klok kij ken." Barend (na aandachtig op de klok te heb ben gekeken): ,0, Mama, dan is mijne maag drie minuten achter, dan had die al tl minu ten eerder moeten waarschuwen." Ingezonden door Marie Kiikler. Onderwijzer: „Vertel jij eens iets over het gras, Willem. Wat is gras eigwilgk?" Willem: „Gras is iets, waar wjj niet over heem mogien loopen." x ora te openen

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18