No, 20012. DINSDAG 9 JUNI Anno 1925 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEI DSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst h'o. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35, per week r.\f S. 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week rr.„0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer besta3t uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viachwinkel, .Vischmarkt 18, tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar: SOHOL a f 0.10f 0-18 f 0.31, ZEEBAARS a £0.11, GEH. KABEL JAUW a f0.30, CARBONADEVISCH a f 0.30, TARBOT a f 0.60 per pond, N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. Leiden, 9 Juni 1925. De stndie van H. K. H. Prinses Jnliana. Reeds eenige dagen liep hier ter slede het gerucht, dat H K. H. Prinses Juliana aan onze Universiteit colleges zou komen Volgen. Op zichzelf behoefde dit geen be vestiging, daar immers volgens de traditie in het Koninklijk Huis dit te verwachten was, en bovendien de woorden, door II. M. de Koningin tot de Prinses gesproken bij het bezoek aan onze Universiteit ter gele genheid van het jongste Universiteitsfeest, duidelijk deden uitkomen, dat met deze traditie niet zou worden gebroken. Het bericht zou alleen dan waarde heb- oen gehad, zoo had kunnen worden ge meld, wanneer de Prinses hier zou komen. Dit laatste nu staat nog absoluut niet vast. Veilig kan zelfs worden aangenomen, dat dit niet zal zijn bij den ingefhg van den nieuwen cursus, zoodat. op zijn zachtst ge sproken van voorbarigheid kan worden gewaagd. Wat een ander gerucht betreft, dat ook .reeds eenige dagen de ronde deed, n.l. dat at een huis voor H K. H. zou zijn gekocht en wel het huis van mr. Bijleveld in de Oegstgeesterlaan, welk gerucht zijn weg tot de publicatie heeft gevonden, dit gerucht kunnen wij met de meeste stelligheid tegen spreken. Daarvan is geen sprake. Adres aan den Raad. Aan den Raad der Gemeente Leiden is volgend adres gezonden Geven met verschiüdigden eerbied te ken nen, F. Gaastra en B. Hoek respectievelijk voorzitter en secretaris der Leidsche Koet siers-Ver. „Verbetering Zij Ons Streven", domicilie Pietbuiberlshof 18; da-t zij den Raad verzoekt te willen be sluiten om een verbetering te doen aanbren gen op den R'ju- en Schiekade, door aan te leggen keerplaatsen voor voertuigen, be spannen met paarden en automobielen; d'ait de Rijn- en Schiekade voorheen be- hbonde onder een trekpad dat voor het ver voer per schuit thans tot het verledene be hoort; de adressanten zijn van oordeel, dat de Rijn- en Schiekade in de bebouwde kom der Gemeente ligt, gezien het drukke ver keer daar ter plaatse en niet de voldoende breedte heeft, om elkander te passeeren. Daarom is het zeer gewenscht in het belang voor algemeen verkeer ook in het belang voor rijdend pübliek dat in dezen toestand een verbetering wordt aangebracht als bo ven vermeld. Dat de gnwlste grief bestaat bij bestuur ders dor bovengenoemde voertuigen, als mede het rijdend publiek. Men heeft niet al tijd de gelegenheid het op- en afrijden van den Woudenbrug te mijden. Adressanten geven den Raad in overwe ging de volgende keerplaatsen en verbete ringen aan te brengen. Het open gedeelte kanaaltje wat zeer geschikt* voor een keer plaats zou zijn, alsmede beide zijden van het kanaaltje de boomen te rooien. Als tweede keerplaats zou het gewenscht zijn bij de nummers 108 tot 111 te rooien 2 ft 3 boomen alsmede het verwijderen der tuinhekjes atdaar. Een derde verbetering vanaf de nummers 111 tot aan de Woudenbrug om den andere een boom te rooien, daar op dat gedeelte der Rijn- en Schiekade geen voldoende breedte is, om elkander behoorlijk te pas seeren. Het Vaderlandsch Verbond* Gisteravond had het Vaderlandsch Ver bond, een der nieuwe staatkundige organi saties, die ook hi] de a.s. verkiezing zal uit komen, een openbare vergadering belegd in de groole Stadszaal, waarvoor als sprekers waren aangekondigd jhr. dr. W. D. de Jonge, refererdaris aan het Ministerie van Onder wijs, IC. en W te 's Gravenhage, tevens num mer één op de canclnlatenlijst dier Partij voor den kieskring Leiden, en de lieer J. S. van Braam, oud-inspecteur van het Bosch wezen in Ned.-Indiè, te Rijswijk, secretaris vereeniging „Het Grondbezit" en num mer veertien op do genoemde candidalen- hjst. Er was voor deze vergadering-van de in Leiden weinig bekende Partij weinig pro paganda gemaakt. De opkomst was dan ook zeer klcir. Er was een negental bezoekers, bij wie één dame. Toch werd na cenig wachten besloten, de vergadering te halen doorgaan, Het eerst .•prak Jhr. de Jonge: Langzamerhand, aldus ving spr. aan, heeft zich onder ons, Nederlanders, de gedachte verbreid, dat politiek iets minderwaardigs is, een gedachte, die door spr. niet wordt ge deeld, al erkent hij, dat daarvoor de schijn wel bestaat. Daardoor willen velen niet met de politiek te doen hebben. Zij mogen beden ken, dat de politiek zich wel met hen be moeit en zal blijven bemoeien. Nu is het' Vaderlandsch Verbond opgericht om zich met alle krachten niet aan de politiek in den bovenbedoelde ongunstigen zin te wijden, maar aan het staatkundig en economisch herstel, om ons volk, dat individueel geen uitweg weet in het moeras, waarin wij ook naar spr.'s meening zijn neergezonken, daaruit vrij te maken. Het V.V. is een staat kundige vereeniging van mannen en vrou wen, die, omdat zij de politieke inzinking met leede oogen zagen, als vaderlanders de Handen ineengeslagen hebben, om datgene, wat niet individueel is te bereiken, door sa menwerking na te streven om daarbij aller eerst de politiek weder op een iioog plan te stellen, geen eigen baat voor persoon, groep of richting te zoeken, maar een streven te openbaren, om voor het geheele Nederland- sche volk het leven gelukkiger en schooner en minder belast te maken. Zij hebben daar bij slechts één groep van vijanden te bestrij den: de anti-vaderlanders; maar met de an deren werken zij gaarne samen. Spr. gaat vervolgens aan de hand van een negental grondslagen van de partij na, op welke wijze het V. V. zijn doel wenscht te bereiken. Het uitgangspunt van het streven van de partij en van haar candidaten is grondslag 3: Vrij heid van den burger als uitgangspunt van wetgeving en bestuur, slechts ingeperkt voor belangen van hooger orde. Wanneer aldus de vrijheid zich weer een plaats veroverd heeft in wetgeving en bestuur, de Slaatsbemoei- zucht zich terugtrekt, de ambtenarij vermin dert, en wij alle'n als vrije burgers onze za ken in vrijheid weer kunnen regelen, dan zal de V.V. daaraan een groot aandeel heb ben. Wat is nu de plaats van het V.V. te midden van de bestaande partijen? Deze vraag werd nu, alweer met te wijzen op de genoemde grondslagen beantwoord. In het bijzonder stond spreker stil bij de wijze, waarop de candidaten voor een ver kiezing op de lijsten komen. Dit is bij de meeste partijen vooral het werk van de Partijhoofden en- leiders. De kiezers zeiven hebben er weinig meer over te zeggen, wat spr. met voorbeelden aantoonde. Om de vele bezwaren van de Kieswet te ondervangen, heeft het V.V. de candidatenlijsten zóó in gericht, dat juist die candidaat zal worden gekozen, die inderdaad het meest bij de kie zers gewild is. Beloften biedt het V. V. den kiezers ook niet aan, maar het wil verbetering van de oude Staatkunde. Het verwerpt daarom de door dr. Kuyper en de Partijen gebrachte antithese. Godsdienstige richtingen mogen in de Staatkunde niet domineeren. Wanneer gij aldus besloot spr. zijn kalm en logisch beloog, met ons van mee ning zijt, dat een staatkundig herstel, zooals spr. heeft geschetst, dringend noodig is voor den wederopbloei van ons staatkundig leven, dan is allereerst noodig, dat zooveel mogelijk afgevaardigden van het V. V. door u naar de Tweede Kamer worden gezonden. Dan eerst kunnen wij dien invloed, dien gij ons wilt geven, kracht bijzetten lot éénheid van ons Vaderland in dien geest, dien de volksdich ter Beets nederlegde in zijn vers: „Blijf één, blijf één, mijn Vaderland; Blijf één en on geschonden! Geen Staatspartij, geen gods diensttwist, Verscheure door geweld of list, Wat God heeft saamgebonden." De heer J. B. van Braam sprak vervol gens over: „Het goed recht van het Vader landsch Verbond", en begon het rocht van deze nieuwe Staatkundige vereeniging aan te toonen. Spr. poogde vervolgens de mee ning te weerleggen, dat het nutteloos en zelfs schadelijk zou zijn, om op de candi daten van deze Partij te stemmen en dat daardoor waardevolle stemmen zouden wor den weggeworpen. Dat argument is mislei dend, naar'spr.'s oordeel, omdat het boven het beginsel stelt, terwijl de tactiek de dienaar van het beginsel behoort ta zijn. Met een gemiddeld getal van 1100 stemmen per candidaat heeft het V. V. dengeen, die 1101 stemmen Jieeft, in de Tweede Kamer en men moet den invloed van een enkel persoon niet onderschatten. In de tweede plaat3 verwerpt spr. de beschuldiging van te zijn „scheurmakers" en licht hij toe, aan een aantal voorbeelden uit grootere partijen in ons land, dat het bij de vigeerende Kieswet niet mogelijk is voor, de onpolitieke enkelingen om hun ml*. noegei) oyer de malle wetgeving van tegen woordig én de beslaande Partijen te doen uitdragen. Prof. Slotemaker de Bruine, mi nister Colijn en mr. Dresselhuys roeren de ondeugdelijkheid der Kieswet wel aan in hun redevoeringen, maar zij streven niet naar verbetering. AJs er scheuren zijn in het partijleven, heeft het V. V. deze niet gemaakt. Spr. weerlegt eveneens het verwijt van te zijn conservatief en reactionair. Het V. V. wil het Parlement behouden, niet afschaf fen, zooals de actualislen. Het wil het weer maken, tot een bruikbaar instrument onder gedegen en bezonken volkswil niet den waan van den dag door het eigen ver- anlwoordclijksgevoel van de afzonderlijke Icdep te verheffen. Spr. komt dan tot de scheidingslijn in het Parlement, die z. i. verkeerd ligt. Daarin moet verandering komen. De scheidingslijn kan alleen ver legd worden als er een vernieuwing in de oude Partijen komt. Het uitdrukkelijk vooropstellen van de. persoonlijke vrijheid, om tot komen tot volle ontplooiing van de individucele geestkracht, zooals die door het V. V. is gedaan, acht spr. een dringende eisch des tijds. In dit verband behandelt spr. den opbouw en de samenwerking der minislrieele departemen ten. De Voorzitter van den Ministerraad moet niet in de eerste plaats de partijchef zijn, noch opperburgemeester, maar aller eerst het oog gericht houden op alle politiek- eeonomische noodwendigheden. Na nog enkele persoonlijke Staatkundige verlangens te hebben geuit, n.l.: afschaf fing van de evenredige vertegenwoordiging in de Gemeenteraden, Provinciale Staten en in de Eerste Kamer, besloot spr. met den kiezers voor te houden, dat zij moeten trachten om het Parlement weer goed zijn taak te doen vervullen. Doen zij dit niet, dan staan wij aan den vóóravond of tot den terugkeer» tot het absolutisme als vóór 1848 of van een uitzinnige z.g. democratie, die zich zal uiten in den vorm van volks commissarissen, alias vakvereenigingslei- ders, bedrijfsenquéles, medezeggenschap è.d zoowel als met een goede producte niet to rijmen bureaucratische overheidsinmenging in onze heiligste gevoelens en in onze tee- dersle bedrijfs- en kapitaalsverhoudingen. Bij het V. V. gelden de meeste stemmen; kiest dus dengeen, die u het best bevalt en van wien ge het meest verwacht, aldus be sloot spr. Er volgde op het gesprokene iri deze bij eenkomst, die een huiselijk karakter droeg, eenige bespreking, waaraan de heeren Post Uiterweer en De Ren deelnamen. Faillissement Stichting Spaarfonds voor Bodemcultuur. Wij ontvingen het verslag over den stand van den boedel uitgebracht door curatoren in het faillissement van de Stichting voor Bodemculluur alhier. Op grond dat dit fail lissement betreft een soort van Spaarbank, waarbij talrijke kleine inleggers belang heb ben, achten curatoren het gewenscht om trent de geschiedenis der instelling en de oorzakeü van dit fa-Hl isem ent eenige gege vens mede te doelen. Het Spaarfonds werd als Stichting opgericht in 1918. Het grond- kapitaal was f 1000; dat einde 1922 door toevoegingen uit de winst was aangevoerd tot f 8950. Het doel werd in de actie van oprichting enkel omschreven als: het bevorderen van boidemcultuur. Het eerste bestuur werd gevormd door de heeren: mr. P. J. M. Aalberse, voorz., mr. J. A .Loeff, Joh. H. F. Dekkers, A. Smits, ondervoorz., A. H. Smulders en dr. E. G. H. Verviers, secrt.-penn. Door ontslagneming van verschillende bestuursleden zonder dat men geschikte personen bereid vond hun plaats in le ne- I men bleven ten slotte over de heeren Smits en Verviers. Dr. Verviers traJd in 1924 j ook af. i In de bestuursvergadering van 20 Juni 1924 werd het bestuur aangevuld door de benoeming van 7 correspondentendie een comité tot behartiging der belangen der schuldeischers hadden gevormd. Van dezen voerden het beheer de heeren Ir. A. J. L. Juten te Bergen-op-Zoom, C. van Oostveen te TieJ, J. B. Th. Zantvoort te Utrecht en J. G. van Os te Utrecht, welk bestuur sur seance van betaling aanvroeg. Uit het verslag der Stichting blijkt o.m. dat de practijk er toeleidde dat Dr. Verviers als dagelijks leider optrad en feitelijk de Directie voerde. Die toestand weid beves tigd in een reglement voor het dagelijksch beheer, vastgesteld in eene Bestuursverga- dering van 11 Juli 1919, dat aan Dr. Ver viers delegeerde de leiding der zaken vol gens de door de gezamenlijke Bestuursle den getrokken algemeene gedragslijnen, be houdens omtrent zaken van eene geldwaar de van meer dan f 25.000. Het verzamelen der gelden zoude op tweeërleit,wijze geschieden: als contributies en als spaargelden. Men aou „lid" der Stichting kunnen wor den en, na betaling van f 25 contributie, ontvangen een contributiebewijs, dat zou deelen in de etke 5 jaar, o.a. door taxatie der gronden, vast le stéllen winst. Verder weiden spaargelden aangenomen, eene vaste rente gevend" (34.2 pet.) en met hoogstens drie maanden opzegbaar; later ook deposito's voor 1 jaar of langer. Aanvankelijk schijnt men verwacht te hebben vooral gelden te kunnen bijeen brengen uit de niet terugvorderbare stortin gen op contributiebewijzen; tegen belegging dezer gelden in vaste goederen bestond we gens de niet opvord'erbaarheid minder be zwaar. Spoedig vloeiden echter de spaar gelden en deposito's ruimer toe dan de con tributies, etn stond men voor het gevaar van belegging van op korten termijn opvraag bare gelden in moeilijk te realiseeren vast goed. Waarschuwingen hiertegen werden ontvangen, en in het Bestuur is dit gevaar wel gevoeld, en o.a. daardoor is men gedre ven op het pad der credietgeving, die den val der instelling heeft teweeggebracht. De zucht door dividenduitkeering van den bloed der zaak te doen blijken en daardoor gelden te trekken is toen gaan overheer- schen en heeft lot bedenkelijke handelin gen geleid. Rechtstreeks persoonlijk voordeel hebben de bestuursleden, behalve dr. Verviers, wei nig genoten; in het geheel is hier als hono- I rarium uitbetaald in 1920 aan drie hunner elk f 300, in 1921 aan een hunner f 300. Eén hunner is nog debiteur der instelling. Het beheer heeft zich gekenmerkt door ondeskundigheid, lichtvaardigheid en mis leiding. De oorspronkelijke opzet van bevorderen van bodemculluur, althans het beleggen in werken van bodemculluur trad spoedig op den achtergrond. Einde 1922 was van de verzamelde gelden ongeveer 1/4 in gronden, daarentegen 1/2 in credieten en 1/4 in ge bouwen en effecten gestoken. De effecten waren meest nog speculatieve fondsen, die voor belegging van spaargelden niet in aanmerking hadden mogen komen. Het ge heele beheer maakt den indruk van dilet tantisme, gepaard met begunstiging van fa milieleden en relaties. Daarbij kwam de zucht om door te gunstige voorstellingen gelden lot zich te trekken. Dit oordeel wordt door curatoren met cijfers bevestigd. Op.de rekening van 1920 werd de indruk gewekt, alsof er een winst van f 34.406,77 was gemaakt en hiervan f 26.825,OD/a voor afschrijving en reserven werd gebruikt, tegen een dividendbetaling van f7641,75V> In werkelijkheid moest van die z.g. winst 122.442,10 koersverlies op effecten worden afgetrokken, waarna er een winst van on geveer f 12.000 bleef, waaiuit 7 pCt. divi dend werd gedeclareerd. Let men op de yer- boeking der onkosten, de verwaarloosde de posito-interest ad f2.278.73, de salarisvor dering ad f 5000, de verhooging van de boekwaarde der incourante fondsen met f 17.750, dan is het duidelijk, dat er feitelijk een aanzienlijk verlies geleden Was, waarbij dan nog in het oog moet woiden gehouden, dat de rente en provisie voor een deel alleen door bijboeking waren verkregen, en tegen de toen reeds aanwezige dubieuse de biteuren niets werd gereserveerd. Deze droe gen reeds de kiemen van aanzienlijke ver liezen in zich. De posten oprichting en organisatie be droegen bovendien samen f 34.667,55. Neemt men een en ander mede in acht, dan was einde 1920 de financieele toestand reeds ongunstig. In 1921 werd het overzicht der resultaten nog moei ijker, wijl toen een apart grond bedrijf met afzonderlijke balans en winst en verliesrekening werd ingesteld, naar welks kapitaalrekening verschillende onkos- tenbedragen werden overgebracht. Einde 1921 was de toestand dienaan gaande al zeer bedenkelijk, en waren groote reserven noodig. Het bedrag op de balans voor debiteuren tegen onderpand van effec ten, credieten en geldleeningen bedroeg bij na 13 ton. Hierin zat toen reeds een vermoe delijk verlies van meer dan f 300,000, zoo dal kan worden aangenomen dat einde 1921 door 't Spaarfonds reeds meer dan f 300.000 verloren was. De posten oprichting en uit breiding ad samen ongeveer f 38.000 zijn hierbij nog buiten beschouwing gelaten. In 1922 werd het nog moeilijker dit le ver bergen en een winstsaldo te verkrijgen. In hoofdzaak werd dit verkregen door ten bate der interestrekening te brengen een bedrag van 123.800, voor rente ten laste van het grondbedrijf, alsmede f 7450 verleende bouw- premies. Voor 1923 zijn de jaarstukken eerst na liet aftreden van Dr. Verviers opgemaakt, doch niet vastgesteld of openbaar gemaakt. In opdracht van het nieuwe bestuur zijn een aantal der onjuiste boekingen van vorige jaren teruggeboekt, en sluit deze balans met een verlies van f 176,630,911/*, zijnde f 142,018.61 voor oude verliezen en f 34,612,30l/s verlies over 1523, zonder dat daarbij nog rekening i3 gehouden met de verliezen op de uitslaande credieten, en op de te hooge boekwaarde van verschillende posten (kantoorgebouwen, oprichting, uit breiding, deelneming in ondernemingen). De eigen exploitatie van Kinderbosch le verde nu een verlies van f 3,G98.12l/a, het geheele grondbedrijf, dank zij een voordeeli- gen verkoop van een deel der gronden van Maple Farm, nog een kleine winst, na af trek der hypotheekrenten ad f4,102.49. Bij debiteuren tegen onderpand van effec ten en credieten en geldleeningen stond einde 1923 uit f 1,193,684.46 waarvan onge veer f G00.000 als oninbaar waren aan te ne men. Ook in andere posten, o.a. deelneming in ondernemingen, zaten; nog- belangrijke du bieuse posten, zoodat kan worden aangeno men, dat einde 1923 meer dan 8 tón verlo ren was. Ook voor het bestuur althans voor Dr. Venders kan dit alles niet verborgen zijn geweest en zijne opgave in mededeeling No. 14 van Januari 1924, dat hij de dekking der spaar- en depositogelden op 31 December 1923 schatten op 130 pet., zoodat tegenover elke f 3000 opvorderbaar geld voor ruim f 1300 aan bezittingen aanwezig waren, kan niet anders dan groote verontwaardiging wekken! Bij de faillietverklaring stonden wegens credieten uit f 883,928.24, waarvan, naar curatoren thans schatten, niet meer dan f 208,520.55 inbaar zal zijn, zoodat op ere- I dieten een verlie3 wordt geleden, dat ge- j raamd is op f675,407.69. Onder deze credieten is ook geboekt de overneming ecner leening van f 75,000, aan BINNENLAND. Tot hoogleeraar aan het Evang.-Lnthexsch Seminarium te Amsterdam is benoemd ds. mr. J. Loosjes, te Naarden. Binnenkort is het ontslag van de Bezni- nigingscommissie-Rink te verwachten. BUITENLAND. Eenstemmigheid tusschen Frankrijk en Engeland over het antwoord aan Duitsch- land inzake het veiligheidspact. Geen gebruik van gifgassen meer De opstand op Samos is bedwongen. De toestand in China blijft ernstig. den Bond van R.K. Falronantscommissiën voor de stad 's Grav>nhage vaor sLichting van een Sportpark, waarvan hot Spaarfonds thans nog f29,5UÓ obligaties bor.it, terwijl de overige aan het publiek worden oierge- daan. De verliezen zijn in hoofdzaak tervg tc brengen op Effecten f 102,000, op credieten f G75,000, op deelname ondern. f JT6,000, op kantoorgebouw f 72.000, op uitbetaalde divi denden f52,000, op grondbezit f27.000, op inventaris grondbezit f 20,000, op oprichting uitbreiding, meubilair f50,000, op exploita tie en diversen f 60.000, totaal f 1.200.000. Dit verlies wordt in de eerste plaal3 ge dragen door het contributie-kapitaal ad on geveer 1100.000, verder door de crediteu ren. Wat betreft de strafrechterlijke aanspra kelijkheid der leden van bel' oude Bestuur, hebben curatoren nog geen feiten gevonden, die b. i. tot inmenging der Justitie aanleiding geven. De meeste bepalingen der Slratwel, die in aanmerking komen o.a. artikel 336 W. v. S. omtrent het opzettelijk openbaar maken van onware balansen beperken zich tot' Bestuurders of Commissarissen van Naaml. Vennootschappen of Coöperatieve Vereenigingen, zoodat bestuursleden eener Stichting hieronder niet vallen. Hetzelfde geldt voor de meeste bepalingen omtrent be nadeeling van schuldèischers bij faillisse ment, o.a. 347 W. v. S. R. Voor civiele aansprakelijkstelling der ge wezen bestuursleden voor verliezen, geleden door handelingen, gelegen buiten het in de akte van oprichting aangegeven doel der in stelling of door ernstig verzuim in de ver vulling van hun mandaat, achten curatoren meer kans aanwezig. Het maakt nog een punt van onderzoek bij hen uit, of zij hiertoe over zullen gaan, waartoe zij ook willen af wachten, welke verliezen de afwikkeling der zaken, o.a. het crediet aan de N.V. Werf Akerboom, zal uitwijzen. Voor den boedel is hiervan echter niets van beleekenis te ver wachten, met het oog op de financieele draagkracht der betrokkenen. O.a. dr. Ver viers, die in de eerste plaats voor aanspra kelijkstelling in aanmerking komt, kan reeds hetgeen hij uit anderen hoofde schuldig is, niet betalen. De Wethouder de heer A. L. Iteime- ringer zal, wegens uitstedigheid, verhin derd zijn morgen spreekuur te houden. De heer Hagemans heeft herdacht, dat hij voor vijf en twintig jaar in dienst trad aan de fabriek „Nutrix". Door zijn patroon werd de jubilaris hartelijk gefeliciteerd en namens hef personeel werden hem eenige gedachtenissen aan dezen «dag geschonken. Des avonds is den jubilaris een serenade aan zijn huis gebracht door het Chr. Mu ziekgezelschap „Polihymnia". De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zaïl plaats hebben op Maan dag 29 Juni a.s. De heer J. A. Arendsen Hein alhier tot arts bevorderd is bestemd tot reserve-officier van gezondheid 2de kl. bij het leger hier te laijde. In de jongste vergadering van het Provinciaal Utrechlsch Genootschap van Kunsten 'en Wetenschappen zijn tot gewone leden benoemd onze stadgenooten de heeren F. Hopman door de Sectie van Letterkunde, Wijsbegeerte en Geschiedenis en mr. P. M. Trapman, advocaat en procureur, door de Sectie van Rechtsgeleerdheid en Staatswe tenschappen. Heden werd door B. en W. op het Raadhuis aanbesteed: het maken van een verbindingsweg van de Langegracht naar den Maresingel en een ophaalbrug over de Maresingelgracht. Het aantal inschrijvingen bedroeg 14, nl. van J. Warnaar f31.600; A. Timmer mans, Dordrecht, f28.117; Techn. en Han delsbureau ..Nederland" Van Heumen en Posthurwa, Den Haag, f 27.569; W. A. Ver- bruggen, Gouda, f 26.800C. A. Spriek, Ammcrstol, f 26.613; L. J. de Later en P. Hilleyers, f26.400; J. P. Straathof f20.310; P. van Wijngaarden f25.790; N.V. Aanne mersbedrijf P, A, van Wijnen, Dordi-c-ht

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1