De Hand met het Litteeken. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. FEUILLETON.' WEERBERICHT. w Barometerstand* Het dunne lijntje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. De groole wijzer geeft den 9tand aan van hedenmiddag 3 uur. Gistermiddag, 3 uur 769. Hedenmiddag, 2 uur: 766. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 6 Juni, medegedeeld door het Metered ogiscli Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 770.2 te Hapa- ïanda, laagste stand 747.4 te Isafjord. Verwachting tot den avond van den 7en Juni, aanvankelijk matige tot zwakken wind, uit Oostelijke richtingen, later zwak ke veranderlijke wind, helder tot Iichtbe- wolkfr, droog weer, aanvankelijk zelfde tem peratuur, later wellicht koeler. HOOGWATERTIJDEN TE KATWLJK-a.-ZEE Voor Zondag: Hoogste stand des morgens te 3.32 uur. Hoogste stand des namidd. te 3.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". Yoorm. 7 uur: 19. gr. C. Middags 12 uur20 gr. C. Zweminrichting Hooge-Rijndijk Voorin. 7 uur: 20 gr. C. 'f Middags 12 uur: 21 gr. C: LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag, 6 Juni: 9.45 nam. tot 4.11 v.m. -Zondag, 7 Juni: 9.46 nam. tot 4.10 v.m BELGIE. Naai een kabinet Poullet Al zjjn alle moeilijkheden nog niet over wonnen, toch schijnt een kabinet Poullet thans vrijwel zeker. Gisteren lieelt de algemeene raad der so cialistische partij zich uitgesproken voor mi- nisteriecle samenwerking met de katholie ken op voorwaarde, dat het program der nieuwe regeering duidelijk zal zijn en dat de samenstelling der regeering de socialisten bevredigen zal. De katholieke groepen van Kamer en Se naat zijn eveneens bijeengekomen in een gemeenschappelijke vergadering en daar is een motie aangenomen, die na^va9tstellin^ yan de weigering der liberalen om deel te nemen aan de Regeering, vertrouwen be tuigt in Poullet voor de vorming eener regee- jing, dus alleen met de socialisten. Deze motie is aangenomen met 73 stemmen te gen 42 en 7 onthoudingen. De nationale raad der liberale partij ein delijk heeft de weigering van de liberale groep om deel te nemen aan Poullet's regee ring goedgekeurd. FRANKRIJK. De financiën. Marokko. Wij hebben gemeld, dat minister Caillaux een klacht bij het parket had ingediend „we gens een zeer verdachte beweging van Na tionale Verdedigings-bons van een millioen". Uit een door de Matin" ingesteld onderzoek blijkt, dat het hier de handelingen van een schatrijke Fransche vrouw betreft, die een kapitaal van ongeveer vier millioen uit Frankrijk heeft uitgevoerd en bij een Zwit- sersche bank had geplaatst. Ernstig is ongetwijfeld, dat de franc te New-York is gevallen, van 4. 92 op 4.68 dol larcent 1 i- ■BBBEBBBKr- - gSCTBiOA. l I 111 Ml Of ©en en ander tan invWd zal arjn op de bniBaeele plannen van Caïïlaux, waar over dé'minister in drukke bespreking is, met de partijen van bet. aaptai? Gelijk ge meld, beginl er verzet merkbaar te worden vqn links tegen Caillaux' pTannen. Er wordt nu naarstig naar een compromis gezocht, al wil Caillaux beslist niet aan een heffing op hel kapitaal, gelijk de socialisten voorstaan. Abdel Krim heeft in Marokko een nieuw offensief Ingezet tegen het Taoengebergte en j blijkbaar niet geheel zonder succes. De onderhandelingen tusschen. Frankrijk en Spanje in verband met de gebeurtenissen in Marokko worden op bevredigende wijze voortgezet:, heet het. Men zegt, dat diploma ten van beide landen elkaar te Madrid of te Parijs zullen ontmoeten om de kwestie van den handel en wapens en de blokkade van het Rif te regelen. Waarschijnlijk zal Enge land geraadpleegd worden over het vervoer van koopwaar, dat in hoofdzaak over Gibral tar plaats heeft. SPANJE. Eei aanslag op den koning voar bereid. Gemeld wórdt, dat de politie in een fun nel op 25 mijlen van Barcelona op de spoor lijn tusschen Barcelona, en Madrid een bom van 66 pond heeft gevonden, met een elec- frische ontsteking, welke op een afstand in vrerüng kon worden gesteld op het oog en- blik, dat de trein met de koninklijke familie den tunnel zou passeeren. Eenige studenten 1 werden onder verdenking van medeplichtig heid aan dit complot gearresteerd. Bovendien werd in de kathedraal te Bar celona een bom gevonden, kort voor de ko ning het gebouw betrad. In verband hier mede zijn vier geestelijken aangehouden. Volgens latere berichten werden in het ge heel 14 personen gearresteerd, meerendeels studenten en arbeiders, die behooren lot de - radicale separatistische partij in Calalonië. Toen de koning laat in den avond van een schouwburgbezoek naar hel Pedralbes-paleis in een voorstad van Barcelona terugreed, werd de auto met vijf detectives, die voor de koninklijke auto uit reed. door een elec- trisehe tram aangereden. Een der detectives is in het ziekenhuis overleden, de toestand der vier andere is hopeloos. De koninklijke auto is ternauwernood aan het gevaar ont snapt. Een Telegram uit Perpignan meldt nog. dat de aangehoudenen voor den krijgsraad zullen worden gedaagd. Er moeten in hul zen dicht bij dé spoorlijn en niet ver van de plaats waar de bom ontdekt werd, ge legen, wapens en patronen gevonden zijn. CHINA. De enruat rondom Sjanghai. Nieuwe onlusten worden uit Shanghai niet gemeld, doch de toestand blijft ernstig. Het aantal stakers is tot 200.000 gestegen. Daar ook de Gbineeeche ,,boys" in de vreemdelingen wijk staken, zijn de Engel- sche en Amerikaansche vrouwen genood zaakt zelf het huiswerk le doen. Europee- sche vrijwilligers werken in de electrische centrale om te voorkomen, dat de troebelen door gebrek aan verlichting nog gevaarlij ker worden. Chineesche studenten demonstreerden in de straten van Tokio en zonden een delegatie naar het departement van builenlandsche zaken, welke echter niet werd ontvangen. Do arbeidersgroep van de arbeidsconfe- rentie te Gnève heeft besloten een telegra fische sympathiebetuiging te zenden aan de Ohineesche arbeiders en verzocht haar president alle inlichtingen in te winnen over de gebeurtenissen in Sjanghai eai er verslag over uit te brengen met de groep voor een eventueede actie. De ontwapen in Qf em oric aan Dnitschland. De ontwapeningsnota aan Dnitschland overhandigd, i« gepubliceerd, evenals de geleibrief. De memorie. De memorie bevat in dc eerste plaats een onderzoek naar den staat van uitvoe ring van de militaire verplichtingen van Duitschland^ dam een opsomming van de voornaamste punten ia militair opzicht, waarin dc geallieerden nog niet rijn tevre den gesteld, ten derde een gedetailleerde lijst van maatregelen, welke genomen die nen te wprden om deze nalatigheden te h«=r-stellen, ten 4e een lijst van de conces sies. alreeds door de geallieerden ceda-an, welke is opgenomen om een voiledrg over zicht »an den toestand tc geven. De geleibiieL ln den geleibrief leggen de geallieerden einden nadruk op, dat tal van nalatigheden, die- in het verslag der commissie van toe zicht meegedeeld worden, alle bij elkaar de Duitsche regeering eventueel in staat zouden stellen opnieuw een leger te vor men, ingericht naar het beginsel ran den algemeenen dienstplicht. Dit zou recht streeks tegen het vredesverdrag indrui- schen, volgens welk het handhaven van de binnenlandsche orde en het grenstoe- zicht. Dit zijn de reuenen waarom, terwijl zij de beteekenis aantooneD van elk punt van nalatigheid in hek bijzonder, het ge heel. van deze nalatigheden zoo'n ernstige bedreiging tegen den vrede vormt. Zoolang deze nalatigheden niet hersteld zijn. zal het onmogelijk zijn Duitsohland's verplichtin gen als vervuld tc beschouwen. Bovendien vormen de aldus omschreven inbreuken op het verdrag wel het ernstigste, doch niet het eenige bewijs ran het niet nakomen door Duitschland van dit belangrijke deel van het vredesverdrag. De geallieerden zijn overtuigd, dat de gespecifieerde veibeteringen met gpeden wil van de zijde der Duitsche regeering m betrekkelijk korten tijd uitgevoerd zouden kunnen worden en dat het thans aan de Dnitsche regeering zelf staat de voorwaar den te scheppen, waaronder de ontruiming der Keulsche zone spoedig kan worden uit gevoerd. Zij zal zelf profijt trekken van den spoed, waarmee zü uitvoering geelt nan de verzochte verbetering, zoowel al» van de zorg, waarmee zij er toe overgaat zich stipt te bepalen tot den tekst van het ver drag. De ontruiming der Keulsche zone. De brief vervolgt dan: ..De commissie van herstel heelt verklaard, dat Duitschland op het oogeublik getrouwelijk zijn vergoedings- verplichti-ngen, zooakï die thans vastgesteld zijn, nakomt. De geallieerde regeeringen zijn daarom bereid, niettegenstaande het voorbehoud, dat het niet uitvoeren van de andere deelen van bet verdrag van hun kant zou rechtvaardigen, en het groote be lang dat zij hechten aan de uitvoering van de militaire bepahngen. van het verdrag, de ontruiming van de eerste zone der bezet ting te gelasten zoodva de inbreuken op het verdrag, die in de memorie opgesomd zijn, hersteld zijn. Zij vertrouwen er op, dat in den tijd. welke vereisoht wordt voor de uit voering der verbeteringen in kwestie, zich geen nieuwe, ernstige inbreuk van Duitsch land van een zijner verplichtingen volgens het verdrag zal voordoen, welke de uitvoe ring van art. 429 zou belettin. Er zal dan niets meer in den weg staan voor het opheffen van de geallieerde mili taire commissie van toezicht, welker taak dan als afgedaan kan worden beschouwd. De opheffing daze commissie zal worden meegedeeld aan den raad van den Volken bond met het oog op de toepassing van de maatregelen, door dit lichaam gestold ter uitvoering van arL 213 van het vredesver drag." Teneinde misverstand te voorkomen, ge ven de geallieerden opnieuw hun bedoeling te kennen nauwgezet de bepalingen in acht te nemen van art. 429 van het verdrag ten aanzien van de ontruiming van de zone van Keulen. Zij ontkennen tevens, dat het niet ontruimen van deze strook op 10 Ja nuari een daad was van. represaille of een onnocwSg strenge maatregel, daar het aan de Duitsche regeering stond door het getrou welijk nakomen harer verplichtingen het voorrecht te verdienen van de ontruiming van de eerste bezettingszone, geijk was vastgelegd in art. 429. De brief besluit, dai. ondanks de nieuwe inbreuken op het verdrag door Duitschland, „de geallieerde regeeringen bereid zijn in hun verlangen om alle geschillen te vermij den, uitsluitend do verzekering in gedachte te houden, welke vervat is in de Duitsche nota. 'van 6 Januari, dat de Duitscbo regee ring haar best zal doen spoedig het ver- eischto practische resultaat te bereiken. Om deze reden doen de geallieerde regeeringen opnieuw een ernstig beroep op de Duitsche regeering om niet den vereischten goeden wil de hangende kwesties uit den weg te ruimen, welker oplossing de ernst "van den tóestand vereischt. Dit' is de eenige wijze, waarop deze regóering, om haar eigen woor den fe gebruiken, verzachting kan brengen aan Duilschland. d. w. z. de bevrijding van ^en deel van het bezette gebied." De punten waarop Dnitschland in gebreke is gebleven. Be uitvoerige aanhangels tot den brief bevatten o a. een lijst van 13 punten van de militaire bepalingen, waarop nog geen vol doening is,verkregen en uitvoerige bijzon derheden over de vereischle verbeteringen. De punten,' waarop geweren wordt-zijn o.a. de organisatie van de politie en het leger volgens de bepalingen van het vredesver drag, bepaalde vernielingen, en wijzigingen, welke nog vereischt worden in fabrieken, opslag- en werkplaatsen, uillevering van een bepaald surplus aan voorraden oorlogs tuig, de regeling van de recrutecring en de militaire opvoeding, de in- en uitvoer van oorlogstuig, het bezit van, de handel in en de onwettige vervaardiging van oorlogstuig, verboden kringen, oorlogsvorderingen, de vesting van Koningsbergen, andere verster king :n en kustverdedigingswerken, de ver eischle plannen om nauwgezette staten te kunnen maken inzake de statistische ge gevens van versterkingen, de uitlevering van stukken inzake de voorhanden voorra den oorlogstuig en de productie van Duit sche fabrieken in den oorlog en na den wapenstilstand. De- indruk in Dnitschland BERLIJN. 6 Juni (Wolff). De leidende ge dachte in de nota is, dat Duilschland in 'slaat is, te gelegener tijd een met de grootte van zijn bevolking in overeenstemming zijnd leger, gereed voor den strijd, op de been ts brengen. Tegen dit denkbeeld, dat den werkelijken toestand op zijn kop zet, moet met de grootste stelligheid worden op gekomen. Aan den anderen kant is de nota in zoo verre een vooruitgang, dat thans voor de eerste maal met eenige zekerheid valt te overzien, welke concrete speciale eischen de geallieerden inzake de ontwapening nog aan Duitschland stellen en dat de geallieer den zich uitdrukkelijk verplichten de ver vulling der eischen eindelijk de Noordelijke zone van het Rijnland te ontruimen. Ofschoon van Dirilsche zijde niet kan worden erkend, dat een eventueele achter stand het niet nakomen der bepaling om trent den ontruimingsleTmijn kan rechtvaar digen, door genoemde verplichting der ge allieerden is de toestand werkelijk veel op gehelderd. Uit China. WASHINGTON, 6 Juni (Reuter). Naar de correspondent van de „Associated Press" verneemt, bestaat de mogelijkheid eener rechtstreeksche deelneming der sovjet aan den strijd in Okina. Terwijl do sovjet steun verleent aan Fang, den leider der anli- Japansche groep, zouden de Japanners naar men meent, Tsjang-Tso-lin steunen. Groote hoeveelheden wapens en munitie zijn reeds uit Rusland naar Ohina gesmok keld, terwijl Russische legerinstructeurs in Mongolië zijn aangekomen om met Fang samen te werken: De Russische ambassa deur te Peking zou de actie der onruststo kers openlijk bevorderen. De Amerikaansche regeering is omtrent een en ander ingelicht. STADSNIEUWS. Heden herdenkt onze stadgenoot de heer P. den Os zijn 25-jarig jubileum ale machinist op de stoomtram Haarlem—Lei den, standplaats Hillegom, waarvan hij echter twee jaar geleden werd overge plaatst naar Leiden. De heer Den Os heeft steeds zijn plicht op voorbeeldige wijze vervuld, zoodat het voor de hand lag dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbij gaan, te meer daar er ook tusschen den ju bilaris en de overige beambten van de M^tóchappij een goede kameraadschap be stond. Hedenmorgen te tien uur werd de jubila ris in het wachtlokaal van dc remise der N.Z.H T M. aan den Rijnsbhrgerweg onfc vangen waar hij namens de directie werB toegesproken door ïr. Modderman, chef van exploitatie der "Maatschappij die den jubh» laris de gebruikelijke enveloppe met in-» bond aanbood. Door het personeel werd hem heden middag aan zijn woning in de 3-Octobef- straafc als blijk v.id waardeeriDg een rfuiH fauteuil aangeboden. Hedenmorgen werd in de z.g. Spoor- sloct achter „Zomerzorg" het Iqfk gevonden van een onbekend manspersoon van naar schatting 50 60 jaar oud. Vermoedelijk had h\j nog niet lang in het water gelegen, want het lijk was nog niet styf. De 'nrui, die van middelbare lengte was, met tfat grijzend: haar, was gekleed in een zwart kamgaren pak, droeg een gestreept blauw sporthemd en had zwarte kousen aan. Verder droeg hjj wit flanellen onderkleeding', dat er goed uitzag. Het hemd was gcmerffC met de letters A. T. Het lichaam had ver«» schillende iidtiekens, zodat do maa vermoe delijk vroeger eens geopereerd is. Hy had slechts aan geldswaarde f0.33 by fc.ch en een zakje tabak, dat gekocht was bij da firma de Wod. O. J. Visser, Haven 20, benevens een boterham, gepakt in een exemplaar ven het „Leidsch Dagblad" van 4 Juni. Het lijk is tot dusver nioi herteend. De Commissaris van Politie houdt zich voor inlichtingen aanbevolen. Gistervoorni!dd3g had op de Haarlemmer straat, hoek Pelikaanstraat, een aanrydiocj plaats tusschen een rytariel, waarop had plaats genomen mej. Lorrie P., te Oade« Aar, en een auto, btstuurd door den chauf feur Martimis O., alhier. Do juffrouw kwam uit de "Pelikaanstraat rijden, terwijl de auto van de richting Harte- brugskerk langs de Haarlemmerstraat reed en voornemens was de Pelikaanstraat in te ryden naar de Oude-Veet. Do chauffeur gafl in dien zin een sein. Het meisje dacht nog bijtijds den auto te kunnen passeer en, wat blykclyk verkeerd gedacht was. Zij kwam! gelukkig met den schrik vrij, maar haar rijwiel was ernstig beschadigd. Gistermiddag circa half drie kwam B, G., wonende aan den Nieuwe Rijn alhier niet, een rijwiel rijdende in de Hoornbrug* *teeg, leelijk in het gedrang. Van de Bree- straat kwam een vierwielig met-een paard - bespannen voertuig aan rijden, van de Yischmarkl kwam een handwagen, naar G, toe, en van de Koornbrugsteeg een auto, zoö- dat hij moeilijk weg kon. Het gevolg was een aanrijding bij het passeeren van paard en wagen, waardoor eenige spaken van het rij-» wiel hét moesten ontgelden. De eigenaar van het voertuig vergoed de schade, ongeveer f 1.50 bedragende. Hedenmorgen had op dc Brccslraat ter hoogte van het Stadhuis juist hij het passee ren van de tram, een aanrijding plaats tus schen een autobus en een vrachtauto. Beide voertuigen verkregen eenige ra^terieele schade. Hedenvoormiddag geraakte een jongetje I dat de Caeciliastraat bij de Mare kwam uit hollen, vlak voor cën passeerende s' «epers- wagen le vallen. Wonder boven wonder pas seerde het voertuig zonder dat de knaap let sel kreeg. Hedenmorgen is to Amsterdam overle den de heer A. tovlsen, commandant van het Leger des Heila in Nederland. "n^RKÏBERICHTEN^" LEIDEN, 6 Juni 1925. Botermarkt Do prijzen van boter op do heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (contrdle) van f 2.10 tot f 2.15; prima boe- renboter van f 2.20 tot f 2.30; goede boeren- boter van f 2.05 tot f 2.15 per K.G. Aange voerd 2/3, 9/6 vaten, wegende 3450 K.G. Handel matig. Turfmarkt van den len Juni tot en met 6 Juni 1925. Aangevoerd 100.000 lange turf* Prijzen f 7f 8 per 1000 stuk». Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amsterdam* sche Beurs. Uit het Engelsch van Baronesse ORCZY. (Geautoriseerde vertaling van A. T. 16) Juffrouw Doudsley slaakte een doordrin genden kreet. en liet de kom met water uit haar hand vallen. „Wal was dai?" riep zij uil, terwijl de waard eon reeks van vloeken uitte en uit de kamer snelde. Barbara kreeg een benauwd gevoel over haar hart; haar knieën kniktep en zij moest zwaar op don arm van den Squire leunen, anders zou zij gevallen zijn. Squire Brent keerde zich boos tot de giHonde vrouw. „Er is niets om van te schrikten, jij ezell" zei hij. „Je hebt Mevrouw Baibara bang gemaakt en water over den vloer ge morst en dat alles om een paar pistool schoten." Hij bracht Barbara naar een stoei en 'dwong haar wat wijn te drinken. De goede Squire kon niet begrijpen, waarom zij zoo ontdaan was. „Vermoeid na de reis, denk ik," mompelde bij vriendelijk. Bar bara glimlachte flauwtjes tegen hem en bij nam haar hand en streektó die zacht. Even later kwam Doudsley terug met het ver baal, dat de diei getracht bad het huis uit te sluipen, en dat een van de wachten van den Koning die achter bij de statiën was, een pa3r schoten op den schelm gelost bad. Barbara luisterde met wijd geopende oogen naar bet verfhaal. Toen Doudsley uit gesproken had, vroeg zij, heiü geheel werk- faigtijk, zooals iemand in een droom spreekt of dc diei ontkomen was. „Zij zijn bang van wel," antwoordde Doudsley; „maar de man, die het mij ver telde, beweert, dat het tweede schot raak was, en dat, ofschoon de schelm in Moor Lane verdween, dat nauw en slecht verlicht is, de patrouille hem wel later le pakken zal krijgen, omdat hij zeker gewond was en on mogelijk ver heelt kunnen wegkomen." „Laten wij hopen, dat lij hem pakken," zei de Squire, met moeite een geeuw bin nenhoudend. „Het moei die sohurk geweest zijn, die je verschrikt heeft, meisjelief. Zag je hem door het open raam? Hij probeerde waarschijnlijk zoo binnen te komen, toen bij jouw zag, en maakte, dat hij weg kwam. Hè?" „Ja, waarschijnlijk," zei Barbara vaag. „Ik weet het werkelijk niet." Zij was koud en voelde zich ziek; haar tanden klapperden. Zij was inderdaad zeer verschrikt; en toch door alles heen voelde zij, dat de geheele gebeurtenis een nachtmer rie was geweest-, er was niets dan een die! geweest, die getracht had door hel raam bin nen tc sluipen, en bij die daad gestoord was; al het andere was een droom de gemas kerde man, bet pistool en die hand op het raamkozijn. 01 die handt Maar aij nam dankbaar het voorstel van den Squire aan, dat zij naar bed zou gaan. Juffrouw Doud sley met de kaars in de band ging baar voor; de Squire trok Barbara's koude bandje onder zijn arm, en baar tecder geleidend, volgde hij de vrouw. Langs de vertrekken van Zijne Majesteit ging bet kleine gezelschap door da kronkelende gangen der oude herberg en toen twee trappen op, en zoo ging de Squire naar zijn kamer en Barbara naar de hare. Maar zij kon dien nacht niet slapen. Uren lang lag zij te woelen in haar bed, haar ze nuwen gespannen, haar oogen starend in de duisternis en altijd weer ziende de gestalte van den gemaskerdèn man, in een mantel gehuld en sluipend al9 een kat, zich bewe gend naar het raam, en dan die hand, altijd die hand op het raamkozijn. Dan weerklon ken weer in haar ooren die pistoolschoten en haar hart klopte in begeleiding van den een- lonigen klank van een geestesstem, die al tijd de noodlottige vraag herhaalde; Was de misdadiger gepakt zooal9 hij verdiende? Was hij gewond, dood of stervende, of zou de galg de wereld van zoo'n schandelijken verrader bevrijden? En toen zij haar oogen sloot, zag zij vi sioenen van het verleden; baar huwelijks- morgen, het geval met de wespen, en haar hondje, Dina, dat zich een oogen blik in Tu bals beschermenden arm nestelde en toen zich omdraaide, oop de hand te bijten, dia het streelde, en die hand bloedend, bloe dend door den beet van den hond, die een blijvend litteeken had nagelalen. En de hand, die zij een oogenblik het raamkozijn had zien vasthouden, had een litteeken op den rug van twee strepen, die Ivoorwit afstaken tegen het donkere door de ion verbrande vleefch. HOOFDSTUK IV, - 6 1. Kan BeieschnU. x- - Het waa nog een «ur vMr da ochtend schemering in dien donkeren Juni-ajcht, Spoedig na middernacht was het gaan mot regenen, en later ging .dit over ia stortregen. Zware wolkenbanken kwamen van het Westen aandrijven en hingen boven de beide •n de heipyels. Boven Borough HU! waren deze wolken vuurrood getint, terwijl langs de hellingen dichle massa's rook, verzadigd van vocht, de vallei kwamen invallen. Een zwak, geheimzinnig licht, schaduw loos en grijs, teekende den omtrek af van Rutput Hill en Dust Hill van Hille en Broad moor, en van het smalle lint der Neu, dat door een geestenvinger op het kleurlooze landschap gelrokken was. Aan den rand van de heide bij het dorp Kislingbury, en langs de oevers van de Neu verrieden verspreide kampvuren de voorposten van het Parle- menlsleger. Van daar reed een eenzaam rui ter door den regen. Hij volgde den ongelijken weg, die recht door do heide liep. Toen hij den top van Classthorpe Hill bereikt had, hield hij zijn paard in en zag naar het vuur- roode licht boven Borough Hill, en naar do rookwolken, die langs de hellingen rolden. De regen scheen hem niet le kunnen sche len, want hij was blootshoofds; nu en dan greep een windvlaag een hoek van zijn mantel en speelde er een spelletje mee, door hem al* de vleugels van een reusachtigen nachtvogel te doen klepperen, en het paard uit zijn rust cip te sohrikken. Dan kalmeerde de ruiter zijn paard met een vriendelijk woord, om daarna zijn stil zwijgende be schouwing van de vuren op Borough Hill voort le zetten. De schemering brak langzaam aam. Een zwakke streep van lichtgeel gekleurd licht scheurde de verwijderde wolken in het Oos ten. 't Land verloor zijn vagen, vonnloozen omtrek, hoschjes brem en struiken en ber keboompjes kwamen duidelijker uit de scha duwen te voorschijn. De vage omtrek der verwijderde heuvels weid duidelijker en verspreide kreupelboschjee namen fantas tische vornien aan; het roode licht hoven Borough Hill had iets van zijn tooverach- tige söherpie verloren; en langzamerhand kwam 'n kreupelboschje dichtbij duidelijk uit de zwakke schaduwen te voorschijn. Maar het gevoel van eenzaamheid bleef, de eenzaamheid van een schemering op de heide, waar vogelleven slecrfts schaarsch ie. En de ruiter op Classthorpe HiB scheen slechts een deel van de slille, door den wind bewogen natuur, strak in zijn -houding en rustige afwachting. Thans maakte een andere gedaante, ins gelijks eenzaam en zwijgend, zioh van de grauwe uitgestrektheid los. Langs het smalle pad, dat 'n kortere weg van Daveailry naar Ki9lingbury ig, liep of Kever strom pelde een man, voortgeduwd door den wind, als iemand, die uitgeput van vermoeienis en pijn is. Hij boog het hoofd en trok zijn schouders krom tegen de wind- en regenvla gen, die hem nu en dan bijna omverwier pen. Iedere paar honderd meter ongeveer hield hij stil, en de vingers van zijn rech terhand aan zijn lippen zettend, floot hij tweemaal schel; toen wachtte hij even, alsof hij cp een antwoord wachtte, en daar hij niets hoorde, strompelde hij verder. Op de hoogte vöér hem uit werd de een zame ruiter plotseling uil zijn peinzende houding opgeschrikt. Hij had, ondanks wind en regen en het ruisohen der hoornen, deni twqemaail herhaalden roep zeer goed ge boord. Onmiddellijk antwoordde hij; zijni scherpe oogen doorzochten den grauwen af stand vóór hem, en een diepe zucht, ijeetk uit ongeduld en deels uit opluchting, haan- de rich een weg over wjn yestgesloten, Kp- peo, r- i y (Wordt yervolgJ).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 3