No. 20010. ZATERDAG 6 JUNI Anno 1925 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE MEEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus Ho. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2.35, fer week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' Franco per post 2.35 portokosten. 10.18. „0.18. Dit nummer bestaat uit ViER Bladen EERSTE BLAD. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis: lo. dat voor de toelating met September R.s. van nieuwe leerlingen tot de Jongens school voor u.i.o. (aan de Pieterskerk- straat). de Meisjesschool voor u.l.o. (aan de Breestrajit), de Opleidingsschool voor Gymnasium en Hoogcre Burgerschool (aan dè Aalmarkt), de Opleidingsscholen voor uitgebreid lager onderwijs (aan de Lange- brug, dc Heerenstraat, den Maresingel, de Oude Vest'en de Boommarkt) en de open bare lagere scholen wier leerlingen bestomd tijn om na zes jaren over te gaan naar de Centrale school voor het 7e leerjaar, (aan de Duivenbodestraat, de Haverstraat, dc l'aul Krugeratraat, den Zuidsingei, de Me dusastraat, de Vrouwenkerksteeg, tijdelijk gevestigd in het schoolgebouw aan de Mare, en op het Schuttersveld) gelegenheid tot inschrijving zal worden gegeven AAN DIE SCHOLEN TOT EN MET 17 JUNI e.k., 'dagelijks, behalve Zondag, van des voor middags halfnegen tot negen uur en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van halftwee tot twee uren des namiddags; 2o. dat bij de insokrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ver toond 3o. dat de kinderen, met uitzondering van aie waarvoor toelating tot de vqprmelde n.l.o -scholen wordt gevraagd, OP 1 SEP TEMBER a.e. DEN LEEFTIJD VAN 5% JAAR MOETEN BEREIKT HEBBEN. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Juni 1925. 9108 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Burgemeester en I\ ethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen in het ELISABETHSHOF, aan de VAN DER WERFF9TRAAT en in de GROENE- 8TEEG tot en met 17 Juni a.s. gelegenheid cal worden gegeven tot het doen inschrij ven van leerlingen en wel des voormiddags (Van kwart vóór 9 tot halftien en uitge zonderd Woensdag en Zaterdag des na middags van kwart vóór 2 tot kwart over 2 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, G Juni 192ö. D107 STEMMING TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat op Woensdag 1 Juli a.B., van des voormiddags 8 tot des namid dags 5 uren zal plaats hebben de Btemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Hij wijst de kiezers daarbij met allen na druk op de verplichting, opgelegd bij art. 72, 2e lid der Kieswet, om zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd Ier uitoefe ning van hun kiesrecht aan te melden bij het stembureau in hel voor hen op de kie zerslijst aangewezen stemdistrict, behalve bij het beslaan van-een geldige reden van ver hindering. Niet voldoening aan deze verplichting wordt gestraft met berisping of geldboete van ten hoogste drie gnlden; bij herhaling tot ten hoogste tien golfen. Hij herinnert voerti aan het bepaalde bij art. 128 van het Wetboek van- Strafrecht, luidende Hij, die opzettelijk' zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar". N C. DE GIJSELAAR. Burgem. leiden. 6 Juni 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan C. L. van-Dam en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de broodbakkerij in het perceel Koningstraat No. 2, kadastraal bekend Sectie K. No. 2251 N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN-STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Juni 1925. 9166 HINDERWET. Burgemeester eh Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de fa. F. van der Kloot, om vergunning totuitbreidirtg van de zuivelinrichting in het perceel Pieters- kerkotraat No. 6. kadastraal békend gemeen te Leiden, Sectie G No. 1738 en 1730; Gelet op de -artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, •at genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is: alsmede dat op Zaterdag den 20sten Juni e k., des voormiddags te haflelf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor liet gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondefling toe te lichten. 9168 N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Juni 1925. 140 ste jaarlijksche vergadering van M.S.G. Onder voorzitterschap van den heer ir. A. M. Touw werd gisteravond in den loyer der Stadszaal de 140sle jaarlijksche vergadering gehouden van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", die, behalve door bestuur, directeur en. leeraren, ook werd bij gewoond door de leerlingen. Het gemeente- bestuur was vertegenwoordigd door den J burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, en den wethouder van onderwijs, den heer J. B. Meynen. Nadat de Voorzitter de vergadering met een kort woord had geopend en de secreta ris, mr. H. A. Sypkens, de notulen der vo rige vergadering had gelezen, bracht na mens de kascommissie ds. Joh. W. Groot Enzerink verslag uit over de rekening en verantwoording en stelde, na den penning meester, den heer ir. Rademaker, dank te hebben gebracht voor het gevoerd beheer, voor, dezen te dechargeeren van dit beheer, waartoe werd besloten. Hierna had de verkiezing van bestuurs leden plaats. Herbenoemd werden de heeren mr. H. A. Sypkens en J. M. J. van Oerle. In de plaats van de heeren ir. G. A. van Klinkenberg en A. Haentjes, die niet her kiesbaar waren, werden benoemd de heeren dr. A. E. Crommelin en mr. C. C. HoéII. Hiermede waren de huishoudelijke werk zaamheden afgeloopen en werden de leer lingen binnengelaten. De Voorzitter bracht daarop verslag uil pver den toestand van het Genootschap en van de onderwijsinrichting. Vooraf heette hij de aanwezigen welkom, in het bijzonder den burgemeester, den wethouder van on derwijs en de vertegenwoordigers van zus- tervereenigingen, onder wie de directeur van de Ambachtsschool. Hot mag, volgens spr., worden gezegd, dat de school van M. S. G. als theoretische vakschool haar naam heeft gevestigd en als inrichting van onderwijs voor dc stad Leiden niet zonder beteekenis is. De weldra ltO-ja- rige is met haar tijd meegegaan, heeft zich weten aan te passen aan de steeds nieuwere eischen van het vakonderwijs en daarmede geloond, dat zij. als oudste in den lande, niet is verouderd, maar jong blijft met haar leerlingen. Het bestuur stelt zich voor om in de maand September het 140-jarig bestaan van de school te heidenken, waarmede dan zal samenvallen het 25-jarig bestaan van den electro-technischen cursus. (Applaus). Komende tot het verslag der school, zei spr.: De vooruitzichten op een restauratie van het schoolgebouw zijn er ook dit jaar met op verbeterd. Aan het gemeentebestuur is verzocht, om, waar de Indische Post- school is opgeheven, dit geheele gebouw ter beschikking van het Genootschap te stellen. Het Genootschap telt thans 1 eerclid, n.l. prof. dr. II. Ivamerlingh Onnes, 5. leden van verdienste, 6 buitengewone en 306 gewone leden. In het corps leeraren hadden cenige mu taties plaats, welke door den heer Touw werden gememoreerd. Met weemoed her dacht de voorzitter den heer ir. J. J. L. Boundrez, die op 28 Nov. '24 overleed; In diens plaats werd benoemd ir. van Dijk. Op 1 Januari 1925 bedroeg het aantal leerlingen aan de dagschool in de verschil lende afdeelingen 21, dat aan de avond school 378, tegen resp. 14 en 413 op 1 Ja nuari 1924. De achteruitgang van.het aantal leerlin gen aan de avondschool is wel in hoofdzaak een gevolg van de bepaling in de Nijver heidsonderwijswet, dat de leerlingen, die overdag de ambachtsschool bezoeken, de avondlessen van M. S. G. niet mogen volgen. Aan het eindexamen van den dagcursus namen 4 leerlingen der afdeeling werktuig bouw deel, die allen slaagden. Aan het eind examen fier 5e klasse werd deelgenomen door 47 leerlingen, waarvan 16 moesten worden afgewezen. Voor het examen be schrijvende meetkundo en perspectief had den zich 26 leerlingen aangemeld, waarvan aan 20 het diploma kon worden gegeven. Spr. bracht directeur en leeraren dank voor de gegeven leiding en voor het goede onderwijs, waarvan de resultaten zich uit spreken in het groot aantal geslaagde leer lingen. Het verslag, dat nu en dan door applaus was begroet, werd vooral aan hét einde warm toegejuicht. Hierna werden de diploma's aan de ge slaagde leerlingen uitgereikt. Twee der ge slaagden werden met een eersten prijs be kroond, nl. G. A. P. Niersman voor boetsee- ren. en C. van Vliet, voor pleister- en na- t&urteekenen. De geslaagde leerlingen kregen van den Voorzitter een hartig woordje voor hun ver der werken en volgend leven mee. De leerling R. Veenhuizen dank(e namens de leerlingen in gepaste bewoordingen be stuur, directeur en leeraren voor het geno ten onderwijs, waarna alle leerlingen op rezen, gevolgd door de andere aanwezigen, en uit volle borst het „Mathesianenlied" aanhieven. Daarna werd de tentoonstelling van het door de leerlingen gemaakte werk in de, door de goede zorg van mej. De Baat met bloemen getooide, kleine Stadszaal aange richt, bezichtigd. De algemeene indruk was ook nu weder zeer bevredigend en er waren teekeningen bij, die van buitengewonen aanleg getuigen. De tentoonstelling is ook voor belang stellenden te bezichtigen. Doopsgezinde Gemeentedag. Vandaag en morgen wordt alhier zooals wij eenigen tijd geleden al meedeeUde, de Jaarlijksche Doopsgezinde Gemeenledaig voor Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Bra bant gehouden, waaraan, naar opgave, een" 300-tal gemeenteleden uit de genoemde pro vinciën zullen deelnemen. Vanavond van aoht tot tien uur zal een bijeenkomst in de Doopsgezinde kerk plaats hebben, die geleid zal worden door dein voorzitter van de Permanente Commissie, ds. S. Lulofs, te 's-Gravenhage, waarna ds. J. Wuite, predikant der Doopsgezinde Ge meente alhier, een wijdingswoord zal spre ken en vervolgens een bespreking zal wor den gehouden over Kring vorming en een heid in de gemeente, in te leiden door zus ter T. Marlens, te 's-Gravenhage, Het Doopsgezind Zangkoor alhier zal in deze wijdingslbijeenkomst zijn medewerking verleenen. De Zondag wordt te halfelf ingezet met een godsdienstoefening onder leiding van dr. A. K. Kuiper, van Amsterdam, terwijl des middags van twee uur tot halfvier we der een samenkomst in de Doopsgezinde Kerk zal plaats hebben, waar ds. F. Dijke- ma, van Amsterdam, het onderwerp: „Huis bezoek" zaJ 'inleiden Na afloop dezer bijeenkomst vertrekken de deelnemers per extra-trams naar Noord- wijk-aan-Zee, waar een thé zal worden ge bruikt. Na thuiskomst spreekt ds. H. C. Bartbel, van Aalsmeer, een slotwijdingewoord in de Kerk. Bij voldoende deelneming zal Maandag oen tochtje per stoomboot over de Kager- en Braassemermeren gemaakt worden. Wijkgebouw van den Ned. Prot.-Bond. In [le in het gebouw zelf (Langegrachb 67—69) gehouden jaarvergadering van hot bestuur van. bovengenoemd Wijkgebouw, werd na eenige huishoudelijke werkzaamhe den door de directrice, mej. W. Snellen, verslag uitgebracht over het jaar 1924 1925, waaraan wij bet volgende ontleenen Het werk omvat; Zondagsschool, gods dienstonderwijs, prediking, oolportage, teo. kenlessen, wijkverpleging, een spaarkas voor brandstoffen en geheelonthoudersver. eeniging „Door Wilskracht Sterk", ontwik- kelings- en ontspanningsavonden, kinder- speelclubs en -handwerklessen, naai- en verstollessen voor meisjes boven den school leeftijd en een bibliotheek (voor volwasse nen en voor kinderen). De bibliotheek kon door gewaardeerde giften van particulieren weer geheel wor den opgeknapt. Te betreuren acht de directrice het, dat over bet algemeen de georganiseerde ar beiders tegenover bet godsdienstig karak ter van het werk evenals tegenover de le zingen op do ontwikkelingsavonden, die het Staatkundig leven raken, een min of meer wantrouwende houding aannemen, die niet zal worden overwonnen voordat eenzijdige en onjuiste voorlichting in die kringen zal plaats maken voor zuiverder inzicht. Zeer stellig zouden ook meer arbeiders zich bij de geheelonthoudersvereeniging „Door Wilskracht Sterk" aansluiten en de Zate) dagavondbijeenkomsten bezoeken, als bovengenoemd vooroordeel kon worden uit den weg geruimd Ernstig is door het be stuur van D. W. S." overwogen en in meer dan een ledenvergadering besproken of het wenscbelijk zou zijn zioh bij de Ned. Vorceniging aan te sluiten. De meerderheid besliste tot behoud van de eigen vereeni- ging.. Wij besloten in den zomer éóns per maand samen te komen en in September met vernieuwde kracht aan het werk te gaan. De jeugdclub zal ook trachten tegen den winter meer leden to krijgen. De ontwikkelings- en ontspanningsavon den bleken door de trouwe bezoekersfsters) met belangstelling te zijn gevolgd. Vooral de concertavonden waren een groot suo- eee. Aan het eind van den winteT werd met de leden, dat zijn zij, die f 0.28 per drie maanden betaalden, een vergadering ge houden om den rooster voor het volgend jaar vast'te stellen. De opkomst was bevredigend; van ver schillende kanten werden opmerkingen ge. maakt en wenschen uitgesproken. Blijkbaar vond natuurkennis de meeste belangstel- ling. Hot werk zoowel onder volwaasenen als onder do kinderen werd mot opgewektheid go daan. De rekening floot mot een tekort van f 162. Het Le3tuur zal trachten het aantal contribuanten te vergrooten. De directrice spreekt in het verslag haar welgemeenden dank uit aan allen, die door financieelen steun de voortzetting van het werk mogelijk maakten, vooral ook aan hen, die hun tijd en krachten en wat meer zegt hun hart aan dit werk gaven. Zij hoopt ook het volgend jaar te mogen rekenen op samenwerking met de Commis sie voor Maatschappelijk Werk uit den Y. O S. B en op medewerkers(sters) uit den v. a J. B. Yoor de leiding van sjlödlessen of een- voudigen handenarbeid aan jongens van 10 tot 12 jaar, die niet ophouden er om te vragen, zijn misschien onder de lezers van dit verslag jonge mannen of vrouwen te vinden. Yoor de handwerklessen en dc kin derclubs komt men steeds hulp te kort. Christelijke Bond tegen het Militarisme. Gisteravond had in de Nutszaal een open bare vergadering plaats, uitgeschreven door bovengemelden Bond. De opkcmst was niet groot. De voorzitter, de heer J. Nijholt, opende met een korte, opwekkende rede de vergade ring en gaf het woord aan den spreker van den avond. Deze, de heer H. Ververs, begon met voor te lezen Matlheus 6 3 tot 12, en 7 13 tot 27; 1 Korinthen 13 1 tot 3 en 13. Daarna wee9 hij er op, hoe wij leven in verwarde tij den. En hoe deze wereld behoefte heeft aan een geloofsdaad. En hij bracht in herinne ring de geloofsdaad van Maarten Luther, die een geweldige botsing in de wereld teweeg bracht. Verder ging hij na, hoe eigenlijk Je zus Christus alleen maar werd geëerd op den Zondag en in de Kerk, omdat men Zijn eischen misdadig vond of dwaas,in het ge wone leven van den dag, in het Staatsleven en het Volkeren verkeer. En zóó kwam spr. vanzelf op het terrein van den oorlog, die 9teeds nog weer werd voorbereid onder aller lei schoone leuzen, als daar zijn veredeling en opbouw van de menschheid (von Moltke, Zola, Chanlepie de la Saussaye); verdedigen van vaderland, huis en haard, vrouw en kind van onze hoogste goederen (Slotemaker de Bruine, Beelaerts van Blokland, A.R. Partij e.a.), en het Si vis pacem para bellum, dat door groote bewapening den vrede wil hand haven. En hij stelde het standpunt van de Christenen, zooals zij wezen moesten, daar tegenover. Spr. verwees naar verschillende uitspraken van Jezus, als o.a.: „Gij zult God liefhebben bovenal en uwe naasten als u zelve", en naar verschillende uitspraken van oude Kerkvaders; haar daden als van den Heiligen Maximilianus en Theogenes, die den krijgsdienst in den eersten Christentijd weigerde, en daarom werden gedood. (Dr. de Jong, „Dienstweigering onder de Oude Christenen", Booth-Clibborn „Bloed tegen Bloed") En als eisch van het Christelijk ge- welen stelde hij den eisch aan mensch, volk en menschheid, dat zij zouden ontwapenen. Verder ging spr. uitvoerig de bezwaren te gen ontwapening na en weerlegde deze met vele voorbeelden uit de geschiedenis; om eindelijk de ontwapening voor te stellen als een geloofsdaad, die zeker goede vruchten zou afwerpen. Verder zette spreker zeer uitvoerig uiteen, hoe ten slotte de oorlog zijn oorzaak vond, in de huidige maatschappij, en ook in onze eigen egoïstische houding. Hij verwees o.a. naar uitspraken van dr, Abr. Kuiper, den ontslapen leider der A.-R. Partij. Hij stelde de menschheid voor de keus, wilde zij niet totaal ondergaan, Christus te volgen op den weg van ontwapening, en te streven naar een betere samenleving, zooals die ons door Paulus werd geteekend als hij zegt; „Indien één lid lijdt, lijden alle leden mede. Indien één zich verblijdt, verblijden allen zich," en zooals ze werd nagestreefd door de eerste Christenen, zie Handelingen 2 en -L Hij wekte op, door ons leven, door onze daden te getuigen aan de donkere, verwarde wereld: „Wij schamen ons het Evangelie van Jezus Christus niet". Spr. las ten slotte nog enkele uitspraken, o.a. van prof. dr. Heering voor, die bij dil' betoog een waardig slot vormden. Hij ein digde met te declameeren een Kerklied „Ont waakt, gij, die slaapt, en staat op uit den dood en Christus zal over u lichten". Van de gelegenheid tot gedachtenwisse- ling werd geen gebruik gemaakt. Gisteravond had, onder voorzitterschap van den heer H. J. Planjer, de algemeene jaarlijksche ledenvergadering plaats van de sociëteit „Musis Sacrum". De Voorzitter sprak bij de opening zijn vreugde uit over de talrijke opkomst der leden, waaruit, zoo als ook uit andere omstandigheden, bleek, dat de belangstelling der leden stijgende is. Na lezing der notulen van de vorige jaarlijksche vergadering, bracht de secreta ris het jaarverriag uit, dat mede een opge- wekten toon liet hooren en onder dankzeg ging aan den secretaris werd vastgesteld. Uit het schriftelijk rapport van de kas commissie bleek, dat boeken en bescheiden van den penningmeester in volmaakte orde werden bevonden, waarna de rekening en verantwoording werd goedgkeurd en de penningmeester ontheven van zijn böheer_ Na eenige besprekingen werd besloten dezen zomer zes concerten te geven. De data zullen den leden schriftelijk worden medegedeeld. Van de leening 1916 werden vier aandee- BINNENLAND. De roeiwedstrijden van „Hollandia". Het laatste rapport der Bezuinigihgscom« missie-Rink. Het rapport der commissie voor ineenvoe» ging en vereenvoudiging van medisch* Rijksdiensten is aan de Regeering uitge bracht. De openbare zitting van het Centraal Siembnrean in Den Haag voor het numme ren der candidatenlijsten voor de Tweede- Kamer-verkiezing zal Dinsdag a.s. gehouden worden. N BUITENLAND. De ontwapeningsnota aan Dnitschland is gepubliceerd. De ontvangst in Duitschland. In België schijnt een kabinet Poullet ver zekerd. Aanslag op den Koning van Spanje. len uitgeloot, die van lieden af betaalbaar zijp gesteld. Hieraf werd na een geanimeerde rond vraag de vergadering gesloten. In aansluiting met onze mededeeling van gisteren en in verband met de toen in ons Blad geplaatste advertentie betreffende de Qhr. scholen aan de Hooglandsche Kerk- gracht, van de Geref. Schoolvereeniging, wijzen wij er thains nog op, dat de nieuwe cursus reéd3 1 September a.s. aanvangt, zoodat nieuwe leerlingen voor de eerste klasse, "die op. 1 September a.s. wordt ge? opend, reeds nu kunnen worden aangege ven. Deze leerlingen moeien dan (dus op Sept. e.k.) minstens 51/j jaar zijn, dus ge boren vóór 1 Maart 1920. Ook in de hoogere klassen Is hier ep daar nog plaats. Daar dit aan tail zeer be perkt is, is spoedige 'aanmelding voor gega digden gewenscht. ,,'t Luxor-bheater heeft gisteravond veel publiek ge brokken en een goed pro gramma vertoornd? Allereerst wordt aangevangen met een aclueele weekrervue, waarna gegeven wordt „Een bruiloft in 't Scthwanzwaild", De orgineele kileedeidraöht maken deze film i heel mooi. Hierna krijgt men interessante 1 autorennen en verschijnt optreden vaal „Wdily Derby" die de aanwezigen op ver schillende aardige liedjes vergast. Hij weid gisteravond met luid applaus begroet; wel een bewijs dat (hij in Leiden een gewild 'hu morist is. Na de pauze de hoofdfilm, namelijk het drama in 6 acten, „Als de Woestijn roept". Deze film is mooi door monteering en spel. Tenslotte kwam de prijsuitreiking voor. de „Gouden Serie". Zij, die een prijs gewonnen hadden en in de zaal aanwezig waren kon den deze onmiddellijk in ontvangst nemen. Anderen kunnen hun prijs komen afhalen. Medegedeeld werd dat de film „Als het gdweten spreekt" de meeste stemmen qp zich had vereeniigd, en vervolgens „De klokkenluider van de Notre Dame". In het „Casino-theater" wordt aangevan gen met „Hollandsch Nieuws", w. o. „De Betuwe bloeit", wat ons mooi natuurschoon te zien geeft, en verder de „Moedersdag" hier ter stede. Daarna volgt de klucht in 2 acten „Witte broodsweken", enz. Het geheel vormt een zeer goed voorprogramma. Als hoofdnum mer vertoont men „De Verblinde Justitie" in 7 acten, een spel van werkelijkheid en fictie, een film die ons een kijkje geeft in het leven van advocaat Mr. Kingsley, die tevens de hoofdrol vervuld en zeer veel spannend spel te zien geeft. Het einde is ge lukkig goed wantMr. Kingsley was zeer lang onder narcose gebleven bij het trekken van een kies. Het geheel, begeleid door de goede muziek, zal dan ook de be zoekers aan Casino niet teleur stellen. De heer K. Louwrier heeft; in perceel Zuidsingei 21 een electrische brood-, be schuit- en koekbakkerij geopend. Door een nieuwe onderpui en vertimmering heeft de zaak een mooi aanzien. Do fraaie étalages trekken iedere aandacht. De heer Louw rier brengt ook bruinbrood in den handel volgens het systeem-Alinson. De verbouwing is uitgevoerd door de aaa nemer den heer D. van Lith, alhier, de elek trische installatie werd uitgevoerd door den heer M. J. Walle, Oude Rijn; de beschil dering was in goede handen bij den heer M. Koolhaas, Nieuwsteeg. Er is een apdrte bakkerij, voorzien \an een heeteluchtoven, aangebracht door den heer H. D. van Osnabrugge, uit Leiderdorp.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1