0.20010. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 6 Juni Vierde Blad. Anno 1925. LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. PLUIMVEE. Van Suus en Ega en hun Kuikens. Ik zal dit vervolg maar aanvangen, waar jk met het voorgaande gebleven ben, name- fflk. dat wij, nadat de broedmachine uitg^ fcomen ie, in het gelukkig bezit zijn van ièwee, zegge twee kuikens. - Wat moeten we daar nu mee doen V' /raagt Suus. 'Natuurlijk onder onze nieuwe kunstmoe- ger zetten, zeg ik, dan kunnen we alvast eens zien of die goed werkt. En laat ik dan maar 100 kuikens bij een goeden fokker be ♦tellen en als we het onszelf dan terdege goed wijsmaken, dat wij die al als eieren in Je machine gekend hebben, dan gelooven jrij het ten slotte zelf. lAldus geschiedt; ik bestel per briefkaart met betaald antwoord en prompt komt het antwoord, dat onze bestelling genoteerd is ©n gaarne volgens volgorde van bestelda tum uitgevoerd zal worden; ,,over vijf we- j;en ongeveer kunt u de kuikens verwach- ien Ja, zoo iets ben je te wachten midden in Jjet drukke kuikenseizoen, maar toch zag ik Suus zelden zoo teleurgesteld als nu en 'daarom ga ik 's middags even uit: „Even sigaren koopen, dag hoor!" en maak bee- jien om een 26 stukskuikens te gaau halen bij iemand, die in het bezit van een broedcentrale i3. 't Kan zijn, dat hij goed jmet de machine kan werken, maar goede kuikens koop je'bij zoo iemand, wien heb louter om de verdienste te doen is, natuur lijk niet. Hoe meer het bedrag van aan koop broeieieren en van verkoop kuikens Uit elkaar ligtr hoe liever het hem is, maar er uit broedeieren van een dubbeltje per tfuk kuikens komen, die tot goede legstere opgroeien of tot slechte, dat m zijn zorg jiiet. Zulke kuikens zijn met 60, zelfs met $0 cents per stuk veel en veel te duur be- iaald vind ik. Maar, ik ben er op dit mo Jaent mooi mee geholpen en stilletjes sluip ik met m'n smokkelwaar door de poort op fcij van ons huis naar het kuikenhokje en ^én, twee, drie, viervijf en twintig Bar nevelder kuikens, geloof ik, weet ik veel, 'geef ik als gezelschap aan ons tweetal. Mijn Heus vertelt me, dat de lamp niet walmt; mijn kuntsmoeder doet het dus goed. Het m een rond carouseel model en met behulp yan een blikslager heb ik het zelf gemaakt ,üit een stuk gegalvaniseerd plaatijzer. De petroleumlamp staat er veilig binnen in te branden, onbereikbaar voor de kuikens Suus heeft er van dik flanel of baai een ♦luier omheen gehangen; en dit verwar mingstoestel Btaat als een beweginglooze, (haar weldoende kloek in het midden van een houten hokje, bij 1 M., waarin ik een deur, een raaan en flinke ventilatie- jg&ten heb gemaakt en waarvan de vloer pedekt is met turfmolm, doppen en rivier- land, In een lange ren, die geheel tochtvrij gemaakt is door een voorwand van glas, kunnen de kuikens binnenkort naar harte lust rennen en draven en graven. Met eenige moeite trek ik mijn verheug de facie in de alledaagsche plooi en ga eens ♦en kopje thee halen. „Suus," zeg ik dan Opeens, na m'n tweede kopje, „ik ben moe, toe, ga jij eens even naar het tweetal kij ken; 't ie net of ik ze zoo angstig hoor piepen 1" Ik kom er anders net vandaan, antwoordt ze, en toen deden ze geen katte- kwaad; maar tècfo gaat ze. Laat ik nu maar verzwijgen, hoe blij ze terugkwam, hoe ze me omhelede; laat ik alleen maar Tertellen, dat het inderdaad noodig ge weest was, dat ze was gaan kijken, want 4én van zoo'n klein bruin propje zat heel eenzaam ver van de warme kunstmoeder af te piepen met een van de kou bib berend lijfje en hangende vleugelstompjes. Na een uur ga ikzelf ook nog-eens kij ken en tot mijn grooten schrik ligt er al- Veer één van de 26 met uitgestrekte poot- 'jes doodstil in de doppen. Ik neem het diertje in mijn handen, maar die zijn steen koud, want het is eind Maart, en dat wil net zoo veel zeggen als midden in den Winter. „Suus, leen me even jouw handen", teep ik, en ris zij 't kille lijfje een paar talnuten in haar warme handen heeft ge koesterd voelt ze plotseling een harteklop èn een strekking van de pootjes: hij komt Veer bijl „Kruip er maar bij in 't hokje," raadt Ie me aan, „ander eindigt de dag niet •onder dooden!" „Ik bedank je feestelijk!". Maar dèt die éerste dag geëindigd is zonder dooden, is Uitsluitend te danken aan het feit, dat ik g&durende de nog resteerende uren van daen dag nog tien keer heen en weer ge- lobpen ben, van het huis van het kuiken hokje en retour, en even zoovele keeren kleumende stumpers van een wissen dood gered heb. Deju tienden keer is het na genoeg al donker en als ook die gang vol bracht is, val fle met een zucht van genot in mijn leunstoel neer, om er voor niets of niemand meer uit op te staan. „Zou iedereen zooveel tijd aan zijn kui kens geven," vraagt Suus, terwijl ze zit te breien, en daarmee zegt ze overluid mijn 6tille gedachten van datzelfde oogenblik. Dat doet ze zoo vaak, en gansck niet ver wonderd antwoord ik haar: „Neen vrouw, maar ik heb niet naar goeden raad willen luisteren; ik héb weer eens de zuinigheid 'do wijsheid laten bedriegen; ik heb op een koopje dat gemakkelijk na te maken ca- rousflel-model geprutst, dat wel de kuikens, 3ie er onder zitten, lekker warm houdt, maar het hokje zelf niet verwarmt. Als de kuikens eenmaal veertien dagen of drie weken oud zijn, dan zijn die kunst moeders erg geschikt, maar dagkuikens moet men, als zij ten minste geen kloek hebben, die met hen meeloopt, de eerste paar dagen in een verwarmde ruimte houden. Dat ver telde me die fabrikant van de kunstmoe- ders wel, maar ik dacht, dat hij me èn een dure bakkunstmoeder èn een dure ca- rousselkunstmoeder aan wou smeren en dacht toen: praat maar toe!" En zóó zitten we als ïnenschen, die een jarehlange ervaring achter den rug hebben, Aan het slot van den eersten dag, dat we toet kuikens en eea kunstmoeder werken, te wijs te nratem RECLAME. WAT DE NIEREN DOEN. De nieren vereischen steeds onze volle aandacht. Zoo lang zij gezond en krachtig zijn, dragen deze organen zorg vogr de zui verheid van het bloed en verwijderen zij urinezuur en andere schadelijke onzuiver heden uit het lichaam. De nieren behoeden ons zoodoende voor talrijke pijnlijke en on aangename kwalen. Doch wat gebeurt, als de nieren traag werken en zich vergiften in het bloed ophoo- pen? Het urinezuur kan zich dan in zulke hoeveelheden afzetten, dat het scherpe krislallen vormt, die rheumatiek veroorza ken, of wel kan een onvoldoende hoeveel heid water aan het bloed onttrokken worden, waardoor waterzucht ontstaat. Ook andere kwalen kunnen optreden, zooals urine-stoor- ni3sen, blaaszwakle, nierzand en -steen, ischias, spit, hoofdpijn, duizeligheid en ze nuwachtigheid. Welke verschijnselen zich ook voordoen, gij kunt niet gezond worden, voordat uw nieren weder gezond zijn. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan. Zij werken rechtstreeks op de oorzaken van uw kwaal, reinigen de nieren en wekken deze op, doch zij werken niet op de lever, maag of inge wanden. Vrouwen zoowel als mannen kun nen op Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver trouwen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waar door gij zeker zijt geenverlegen buiten, landsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. 6099 VOOR ZONDAG, 7 JUNI. ij.50. Leipzig (ongeveer 400 M.) Con cert in de Universiteitskerk. 9.20. Hamburg (392 hl.) Gewijde muziek. Berlijn (330 en 505 M.) Zondagochtend- Concert 10 uur. Bloemendaal (350 M.) Gods dienstoefening in de Geref. Kerk. 1.05. Paras (1780 M. SFR) Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. 1.20. Weimar (300 M.) Concert Mali Trummer (zang). Pianoconcert 1.30. Hilversum (1050 M.) Hilversum- sche Draadlooze Omroep. Concert ter gele genheid van de Eerste Nederlandsche Radio salon te Scheveningen. Het HiD.O.-orkest. Populaire muziek. 4.20. Londen, Chelmsford (365 11. 2L0 en 1600 M. 6XX) Concert: orgel sopraan en piano. Orgel: Marche Triomphnle l.Clanss- mann); Scherzo in A. Flat (Bairstow). So praan: „Hark, Hark the Lark" (Schubert); „Di earn o' Day Jill" (Edward German), yioolsolo: Russian Melody (Napravnik); La Gitana (Kreisler). Bournemouth (385 If. 6BM) Orkest van het Burgelow Café, o.a. Ouverture „Pro metheus" (Beethoven). Manchester. (875 if. 2ZY) Conoert door the Salford City Police Band. O.a. Marche „Martinique" (Orbinsky); Onverure „Sfca- della" (Flotow). Aberdeen (495 M. 2BD) The Wireless Quartet. Sopraan en pianoconcert, o.a. Hat Kwartet: Two Movements from Quartet C Major No. 30 (Haydn); sopraan": „Ah lo so" („De Tooverfluit") (Mozart); „Dove So- no" (Mozart). Piano: „Sonata Appasslonata" (Beethoven). Glasgow (420 M. 6SC) Concert Viool, sopraan, tenor, yiool o.a. Sonata in F Major (Grieg). 4.50. Leipzig (oag. 400 M.) Kamermuziek. Het Leipziger Strijkkwartet. O.a. Strijk kwartet, o.a. Strijkkwartet in G dur (Haydn): Trio E dur van Mozart; Strijkkwartet C Moll (Beethoven). 5 uur. Bloemondaal (350 M.) Godsdienst oefening in de Geref. Kerk. 5.60. Londen, Chelmsford (365 M. 2L0 en 1600 M. 5XX) Orgel: Allegretto in B. Flat (Lemmens); f inale van de 6e Symphonie (Widor). 8.05. Parijs (1780 M. SFU) Concert met medewerking van solisten. 8.10. Hilversum (1050 M. NSF) Silver- sumsche Draadlooze Omroep. Concert door het H.D.O.-orkest. Solist: Jules Moes. 8.25. Leipzig (ongeveer 400 M.) Concert Alt, piano, viool, cello. Liederen van Schu bert Voordrachten. Viool, oello en piano: Trio C Moll op. 66 van Mendelssohn. 9.20. Londen, Chelmsford (365 M. 2L0 en 1600 M. 5XX) De Groot and the Picca dilly Orchestra. VOOR MAANDAG, 8 JUNI. 8.50. Hamburg (392 M.) Theaterkroniek. 10.15. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Va» Dias. (Officieele Amsterdamsche tijd). 12.55. Parijs (1780 M. SFR) Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. 1.20. Hamburg (892 M.) Bremenstation Concert. 3.50. Birmingham (475 M. 5IT) The Station Wind Quintet. Aberdeen (495 M. 2BD) The Wireless Dance Orchestra. Damesrubriek. Glasgow (420 M. 5SC) The Wireless Quartet Elizabeth Buchanan. Guitaar em piano. 4.05. Bournemouth (385 M. 6BM) Com cert-Berton. The Bijou Band. 4.20. Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. Muziek van the Trocadero. 4.30. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieele Amsterdamsche tijd). 6.20. Londen (365 M. 2LO) Een uurtje dansmuziek. 6.20. Brussel (262 M.) Concert Bournemouth (385 M. 6BM) Kinderver- telliugen. Cardiff (351 M. 6WA) De „Five o' Clock»" vocaal en ihstrumentaal concert. 6.20. Hilversum (1050 M.) Kinderuurtj». Mevrouw Antoinette van Djjk. 6.20. Hamburg (392 M.) Concert 7 uur. Hilversum (1050 M.) Hilver- aumsche Draadlooze Omroep. „RaadSel"- ooncert van het H.D.O.-orkest. (De luiste raars worden uitgenoodigd de titels van de ten beste te geven nummers te raden en op te zenden.) 7.20. Londen, Chelmsford (365 M. 2L0 en 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big Beo. .Weerbericht 8.20. Chelmsford (1600 M. 5XX) Con cert. Militair Orkest, o.a. Selectie Ballet „Copelia' Londen (365 M. 2W) Selectie „The Song of Hiawatha" (Coleridge-Taylor), j Cardiff (351 3J. 5WA) Groot Concert. 8.25. Leipzig (ongeveer 40J M.) Schu- mann-avond. Viool, cello en piano. 10.50. Londen, Chelm forJ (355 M. 2L0 en 1600 AI. 5XX) The Savgy Orpheans and the Savoy Havana Band. ROEIEN. De Hollandia-wedstrijden. (Van onzen specialen verslaggever). Na de gisteren gepubliceerde wedstrijd- uitslagen kwam een nummer, waarvan steeds een groote bekoring uitgaat, name- lijk de Achtriems Juniores A- Voor de 1ste heat verschenen aan de startplaats de ploegen van Njord, Willem III en Triton. De drie ploegen gaan goed af. Aanvankelijk blijren Njord en Triton gelijk, terwijl Willem III iets afzakt. Dan begint Njord iets uit te loopen. Op 1000 Meter is Njord 1 lengte voor op Triton, die op zijn beurt 3 lengten voor is op Wil lem III. Op 1300 Meter weet Triton den afstand te verkleinen, doch Njord loopt in de eindspurt nog wat uit en wint met IJ lengte. De tijd der winnende ploeg was 7 min. 11 2/5 sec. Triton had 7 min. 18 4/5 sec. noodig. De winnende ploeg was: slag de Weerd, Roelfsema, Linthorst Homan, Deenink, Gaymans, Kamerling, Bodenhausen en Rc- delé (boeg). Stuurman: Bleulandt van Oordt. Begrijpelijkerwijze was de vreugde in het Njord-kamp over dit betrekkelijk onver wachte succes hunner favorieten groot. Doordat Nereus zich ter elfder ure terug trok roeide Amstel voor de tweede heat een row-over en kwam aldus op een ge makkelijke manier in de finale te zamon met Njord en Triton. De beslissing voor de Tweeriem» Juniores A bracht in do baan de ploe gen van de Laak, als winnaar van de eerste, Willem III als winnaar van de tweede heat en Triton als snelste tweede. Alle drie ploegen gaan vrijwel gelijk af. Reeds spoe dig blijkt, dat van eenigen strijd geen sprake zal zijn. Al heel gauw 1» Willem III een lengte op Triton uitgeloop on, terwijl de Laak ver achterblijft. Gaandeweg loopt Willem UI uit, zoodat de achterstand van Triton bij de eindstreep vele lengten be draagt. De Laak was nauwelijks in zicht. De baan werd afgelegd in 9 min. 27 25 a. Hierna werd de finale der vietriemi voot juniores B, geroeid, waarvoor aan de startplaats versohenen Laga, Ne reus en Adelborsten. Ongetwijfeld was deze race een van de meest spannende en op- windende van den geheelen dag. Laga en Nereus starten bet beste en roeien vrijwel gelijk op met Laga iets in de meerderheid. De Adelborsten kunnen er blijkbaar niet recht inkomen en raken daardoor ten ach ter. Laga Is op 1000 Meter ongeveer %leng- te op Nereus voor, doch slaagt er niet In vrij te komen. Door den sterken tegenwind, die op dit baangedeelte ataat, raken de Lagaroeiers vermoeid, waardoor beide boo ten weer gelijk komen te liggen. In de laat- ate 500 M begaat Laga dan een misslag, waardoor Nereus kans ziet met een halve lengte voorsprong het eerst de finish te passeeren. Tijd 8 min. 6 2/5 sec. 2. Laga, 3. Adel- borsten (ver). De eerste halve beslissing der Skiff Juniores A brengt Willem III en Am- «tel tegen elkaar in de baan. De start van beiden is goed. Willem III loopt direct na de start iets uit en vergroot zijn voor sprong geleidelijk tot 2 lengten. Dan raakt hij echter alt de baan en geeft Amstel vuil water. Deze spurt en loopt in tot 1 lengte, welken achterstand de Willem Ill-er Bota evenwel nog voor de finish tot 2 leng ten weet op te voeren. Willem III werd dus winnaar in den tijd van 0 min. 13 3/5 sec. De tweede halve beslissing gaat tussohen Njord (Tan der Meer) en de Hoop (dr. Rohrer). De Hoop neemt onmiddellijk <fe leiding en weet tenslotte met 5 lengten voorsprong onbedreigd te winnen in den tijd van 9 min. 28 2/5 sec. Het glanspunt van den dag is de f i n a- lo der aehtriems juniores A, tusschen de winnaars der beide heats Njord en Amstel en Triton als snelste tweede. De drie ploegen vertrekken gelijk tijdig van de startplaats. Reeds spoedig komt er eenige teekening in den strijd en laat- het zich aanzien, dat de Amatel, in weerwil van de hooge verwachtingen, die men van deze ploeg koesterde, in deze race slechte een ondergeschikte rol spelen zal. De groote atrijd gaat tusschen Triton en Njord, waarvan de eerste iets in de meer- derheid i«. Op 1000 Meier bedraagt Triton's voor sprong reeds 3/4 lengte. Njord heeft dan het ongeluk met een riem het piket te raken, waardoor haar achterstand tot een lengte vergroot wordt. In het rechte eind loopt Njord echter weer iets in. Zoowel Triton als Njord roeien in goeden stijl, al is de slag bij Triton rustiger. Amstel zakt meer en meer af. In de eindspurt loopt Triton weer Iets uit om tenslotte met nog geen voll» lengte voorsprong voor Njord de flnléh te passeeren Amstel wns drie volle lenglen ten aeliier op Njord. De winnende ploeg was als volgt: slag: Hamaker. Wchlburg, Kleijn, Scheuer, Van Wijk, Booy, Rilscma van Eek, Booy (boeg), stuurman Van Ilaltum. De gemaakte tijden van eerste en tweede aankomenden waren respectievelijk 7 min. 113/5 sec. en 7 min. 15 4/5 sec. Voor de finale der stuurmanlooze vier startien Laga en Amslel. Van start af aan gaan beide boolen gelijk op met ge durende de eerste 500 Meter Amstel iels in de meerderheid. Laga komt er dan beier in en weet rustig roeiende haar achterstand in een geringen voorsprong om te zetten. Am stel houdt zich krpnig, maar kan toch niet verhinderen, dat op 200 Meter voor de finish reeds licht tusschen de booten is. In de laat ste 200 Meier gooit Laga er nog een schepje op en wint onbedreigd met ongeveer 4 leng ten in den tijd van 7 min. 46 3/5 sec. De Laga-ploeg was voor deze race als volgt samengesteld: Tromp, Ketwig Ver schuur en Iluges (slag), Romein (boeg). De finale der overnaadsche 1 w e e ging tusschen. Laak, Nereus en Hoop Nereus start het beste en neemt direct de leiding, gevolgd door de Hoop met Laak in de achterhoede. Geleidelijk aan weet Nereus haar voorsprong te vergrooten om in een goed geroeide race gemakkelijk mei meer dere lengten v-an de Hoop te winnen. Laak was eenige lengtes op de Hoop len achter. De tijd van de winnende ploeg, die als volgt was samengesteld: Jansen (slag), Jennink (boeg), Vuurst de Vries (stuurman), bedroeg 9 min. 38 sec. De beslissing in de Jonge Skiff A bracht de race tusschen Bote (Willem III) en dr. Rohrer (do Hoop). De Hoop-sculler was direct weg en nam de leiding om deze niel weer af le slaan. Dr. Rohrer won onbedreigd met meerdere leng ten in 8 min. 48 sec. Beide sciffeurs be gingen de fout te veel naar de buitenbooht te roeien. De laaiste nummers van dezen idealen roeidag waren de beide halve beslis- BingenderjongeVie r A. De eerste bracht aan den slarl de ploegen van Njord, Willem III en Maas. Njord en Maas zijn het eerst weg op de hielen ge volgd door Willem III. Gaandeweg loopt Njord iels uit en op 1000 Meter zien we reeds licht tusschen de booten van Njord en de Maas, die op zijn beurt voortdurend een lengte op Willem III voor is. Njord roeit uitslekend en schiet steeds meer naar voren om tenslotte met 4 lengten te winnen. Wil lem III is inlusschen de Maas gepasseerd, die daarna opgeelt. De winnende ploeg was: slag: -de Weerd, Deenik, Kars, boeg: Roelfsema, stuurman: Doeve. Tijd winnaar 7 min. 48 2/5 sec. De 2de halve beslising gaat tusschen Laga en Amstel, daar de Adelborsten, zich voor deze race teruggetrokken hadden. Direct na de start loopt Laga iels uit, maar de Amslel geeft geen krimp en weet den voorsprong weer te annuleeren. Laga blijkt evenwel de sterksle en wint tenslotte op overtuigende wijze mei eenige lengten. Tijd 7 min 43 3/6 sec. De ploeg was als volgt: slag: James, Oswald, Vos en Krul (boeg). Stuurman: Mdhr. Amstel plaatste zich door als snelste tweede aan te komen in de finale. Aan het einde van den eersten dag zullen w'u eens even stilstaan om ons oog te laten gaan over de bereikte resultaten. Het weer werkte in alle opzichten mee, jammer was het evenwel, dat na twaalven ae wind iets toenam, waardoor de roeier» in het rechte eind nog al last van den tegenwind ondervonden. Maar bepaald sto rena was dit niet en zeker niet van In vloed op de verkregen uitslagen. Onze pessimistische verwachtingen om trent Njord's evoluties zijn gelukkig voor een groot deel gelogenstraft. Van de zeven nummers, waarin Njord uitkwam (w(j rekenen dan de beide races der Jonge Skiff A en Jonge Acht A elk voor twee nummers) passeerde Njord vier maal aU eerste de eindstreep. Bepaald jam mer wa3 het, dat Njord in de finale dei Jonge Acht A een piket raakte, waardoor de kans op winnen vrijwel verkeken was. Maar never mind, volhouden, elete zwaan ridders, zoo ooit, dan geldt thans uw schoon clublied: „De hand aan de riemen, gij zonen van Njord." Good Iuckf Wjjj zouden in hooge mate ondankbaar zqn, wanneer wij niet aan het bestuur van „Hollandia" een woord van lof toezwaaiden voor de groote bereidwilligheid, waarmee het ons, journalisten, van dienst is geweest. Niet alleen, dat het ons kort na elke race een beknopt overzicht hiervan verstrekte, maar ook stelde hel^ gedurende den ge heelen dag een ruime persauto te onzer beschikking, van waaruit de races uitste kend te volgen waren. Onze erkentelijkheid daarvoor f De inschrijvingen voor de wedstrijden der „Koninklijke." De navolgende inschrijvingen voor de In ternationale Roeiwedstrijden der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging op 1921 Juni a.s. zijn ingekomen: 1. Vierriems-outrigged overnaadsohe gie ken: Argo, Triton, Nereus, Njord, Laga, De Amstel, De Hoop. 2. Vierriemsgiekenseniores: Nereus, Laga, De Amslel. 3. Vierriemsgieken. juniores A: Het Spaar- ne, De Maas, Njord, Cadetten, Arsa, Wil lem III, Laga. De Amstel, Adelborsten, Nautilus. 4. Tweeriemsscullingbooten, juniores B: De Maas, Dordsche, Deutsriher T. u. R. V., De Hoop. 5. Tweeriemsgieken, juniores A: Die Ley the, Wiitcm III, De Laak, Nautilus. 6. Achtriemsgiekcn, juniores B: Triion, Njord. Laga, Amslel 7. Vierriemsgieken, seniores: De Amslel. 8. Tweeriemsgieken zonder stuurman: Triion. Nereus. Laga. Amele!. RECLAME. BSO# 9. Tweeriemsgieken, seniores: Triion, Die Leythe, De Amstel. 10. Vierriemsgieken, juniores B: Nereus, De Maas, Njord, Die Leythe, Willem III, Laga, De Amstel, Adelborsten. 11. Tweeriemsgieken-oulrigged overnaad sche gieken: Nereus, Het Spaarne, De Laak, De Hoop 12. TweeriemsscuUingboolen, seniores: De Hoop. 13. Achtriems gieken, seniores: Nereus, De Amslel, De lloop. 14. Tweeriemsgieken, juniores B: Triton, Die Leythe, De Laak, Nautilus. 15. Aohtriemsgieken, juniores A: Triion, Njord, Willem III, De Amstel. 16. Vierriemsgieken zonder sluurman: Laga, De Ara9lel. 17. Tweeriemsscullingbooten, juniores A: De Maas, Njmd. Dordtsche, Poseidon, Deut- soher T. u. R. V., Willem III, Laga, Do Am stel, Do Hoop 18. Vierriemsscullingbooten: De Amslel. 19. Slijlroeien voor dames, seniores: Ne reus, Hel Spaarne, Dordtsche. 20. Slijlroeien voor dames, juniores: Ne reus, Hel Spaarne, Die Leythe, Viking, De Vliet, De Laak, De Hoop. 21. VierriemssloepenPadvinders afd. Amsterdam. 22. Vierriems9loepen Matrozen-Instituut: Reiger, Zeehond, Nepiunus. CRICKET. Programma voor morgen. late klasse. H.C.O. n—Ajax; R.W.—V.R.A.; V.V.T. H.O.C. I; HilversumHaarlem; Quick— R.W. 2e klasse. A. Albion—R.w. II; Haarlem II—V.V.V, II; V.R.A. II—C.V.H. B. Kampong—U.V.V.; H.D.V.S.Hil versum II. 3» klasse. A. A.C.O. II-V.V.V. III; Vleermuizen— R.C.H. B. Ajax II—V.O.C. II; H.C.C. IV— Phoenix II. Overzicht Na 3 weken criket is er al een groot verschil tusschen de verschillende le klasse vereenigingen merkbaar. Wel zal daar in dén loop van het 3eizoen nog veel ver andering in komen, maar de hoofd-, middel en eindgroep kunnen wrj nu wel aangeven. Tot üe hoofdgroep zullen behooren H. C.C. I, Hilversum, Haarlem en y.V.V. Mis schien, dat H. D. V. S. daar nog bij zal komen, want veel staat is er op dit elftal niet te maken. Zij is in staat om van de sterksten te winnen en van de zwaksten te verliezen. By de middelgroep zullen dan komen H.D.V.S., R.W. en H.C.C. II, terwijl V.R.A- en Ajax door een paar goede prestatie» ook nog daartoe kunnen behooren. De staart zal dan gevormd worden door P.W., Quick en ,V.O.C. Ajax zal zich morgen wat omhoog kun- nen werken door H.C.C. H te slaan. Dit zal zeker geen gemakkelijke taak zijn en als het bowlen is, zooals tegen V.V.V., dan lijkt ons zelfs een zege onmogelyk. Er zgn bij bet Haagsche elftal een paar batsmen, die de bowlers kunnen afmatten om er wanhopig van te worden. Zien de Ajax- bowlers kans deze tijdig genoeg uit te krijgen, dan zal zjj zeker een goede kan» maken H.C.O. n voor een bescheiden to taal aan den kant te zetten. Het zal dan een kwestie zijn of de Leidsche batsmen in staat zullen zijn het goede H.C.C. bowien meester te worden. Verschillende batsmen zijn daartoe wel in staat. V.R.A. is nog niet in staat geweest een score boven de 100 runs te miken. Zou zij tegen R.W. eindelijk daartoe in staat zijl:Het R.W.-bowlen is niet zoo sterk, dat dit een onmogelijke zaak zal zjjn. Rincker en v. d. Chrjs als bowlers schijnen ook nk# meer zoo gevaarlijk te zijn, zoodat er wel een kans op een R.W.-zege bestaat. De zwaarste strijd zal tusschen V.V.V, en H.C.C. I gestreden worden. Wij gelooven, dat V.V.V. niet zoo'n succes met bowlen zal hebben als tegen Ajax, waït daar z'rjn de H.C.C. bat-men te sterk voor. Nu de verschillende H.C.C.-ers zoo op dreef zijn met het bat, valt er niet aan te twijfelen of zrj bezorgen hun club de vierde overwinning. Hilversum en Haarlem zju beide can- didaten voor de hoogste plaatsen. Ook dit val een spannenden strijd geven, met Hil versum wat sterker In het batten. Tenslotte QuickP.W.. welke de vorige week was uitgesteld. Wjj kunnen dus vul dan#

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 13