No. 20009. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 Juni Tweede Biad. Anno 1925. I GEMENGD NIEUWS. MODE VAN DEN DAG Het visite-kaartje UIT ONZE STAATSMACHINE. r Inzake de voorstellen tot an nexatie van de gemeenten Voorburg en Riiswftk bÜ Den Haag, Delft en Wateringen blijkt thans, dat Ged. Staten v^n Zuid-Hol land thans een ontwerp hebben ingezonden bij de betrokken gemeentebesturen, waarbg )net ingang van 1 Juli 1926 Voorburg ge heel door Dan Haag geannexeerd zat worden en Rijswijk gedeeltelik door Den Haag, Delft en Wateringen. D e c o m mi s ari s van poli tie der afdealing D., te 's-Gravenhage, geeft in overweging om inlichtin gen in te winnen te zijnen bureele, Alexanderplein 16, alvorens in relatie te treden met of gitten te schenken aan de yereeniging .Rusthuizen voor kinderen en volwassenen", secretaris-penningmeester H. Onnes, Rijswijksche weg No. -176 te 's-Gra- yenhage. Dezelfde commissaris deelt mede, dat J. J. D. Rip, gewoond hebbende Jacob Cats- straat aldaar, tegen wien reeds vroeger ls gewaarschuwd, thans woont Spilstraat 2 te 's-Gravcnhage en zaken drijft onder den naam: „Hui3 van Vertrouwen". De vorige week kregen de zes bewoners van twee aan den Essenburgsingel te Rotterdam staande huizen bezoek van een beer, die zich voordeed als belastingambte naar, en nauwkeurig inlicbtacgen inwon om trent huishuur, den eigenaar van de huizen enz. Dinsdag j.l. kregen dezelfde bewoners bezoek van een anderen heer, die een akten- jasch bij zich had en kwitanties aanbood voor de verschenen huishuur. De kwitanties waren gedrukt, voorzien met den naam van den huiseigenaar en diens handteekeniug. Twee bewoners waren niet thuis, doch de vier anderen, de dames P. A. J. P., H. VL. van V., E. C. L. L. en J. Z„ betaalden prompt de gevorderde huren, die van f50 tot f60 beliepen. Bedoelde huizen zijn een paar maanden geleden van eigenaar verwisseld, zoodat bi) ce huurders geen argwaan werd opgewekt. Eerst toen gisteren de feitelijke huiseigenaar zijn kwitanties voor de huur presenteerde, kwajn de oplichting aan het licht en bleken de door den heer met de aktentasch ge presenteerde fictief en de handteekecing van den eigenaar valsch. De dam as zullen nogmaals huur moeten betalen. Men tracht nu do man met de aktentasch en zijn mede plichtige, den z.g. belastingambtenaar, op te sporen. Gistermorgen wilde de 69-jar:- Be mevrouw Van Dijk. wonende in da Van- itterstraat, te Rotterdam, terwijl zjj alhen thuis was, in de keuken haar handschoenen piet benzine wasschen. Blijkbaar kwam zij daarbij te dicht bi) een branden petroleum stel. De benzine kwam tot ontploff'ng. In een oogwenk stond de heele omgeving io trand. Buren schoten te Hulp en waar schuwden den geneeskundigen dienst. Per auto van i'm dienst werd de ongelukkige, met zware brandwonden over het geheele bovenlichaam, naar het ziekenhui aan den CooLingel vervoerd. Haar Toestand werd hopeloos, geacht Een vliegtuig uit Londen, waar in o.m. gezeten wa3 de heer J. E. Edward, van het Ëngelsche luchtvaartministerie, kwam gistcimiddag omstreeks één uur op zijn tocht van Londen, via Rotterdam, naar Ber lijn boven Goeree en Overflakkee. Wegens edu defect aan den motor durfde de pi loot van het dubbel bestuurbaar vliegtuig van de Havillard Aero Gy., den beroemden Copham, de vlucht over het Haringvliet niet meer wagen, waarom besloten werd te landen. Het terrein in den Van-Palland- polder was echter te kort voor deze lan ding, zoodat het vliegtuig over den kop sloeg en in een greppel terecht kwam. Copham en de waarnemer Edward bleven ongedeerd. Het toestel is geheel vernield. Het vernielde toestel wordt gedemonteerd ten einde naar Londen vervoerd te worden. Gisteren werd bericht, dat de 15-jarige J. B., die te Haarlem zyn moedor verwondde, op vrjje voeten'zou zjju gesteld. Aan het parket van den Officier van Justitie deelde men echter mede, dat dit bericht onjuist was. Verleden week Vrij dag is J. B. naar het ziekenhuis te Am sterdam vervoerd voor een psychiatrisctt onderzoek. Het rapport is nog niet bekend. J. B. is in het ziekenhuis in verzekerde bewaring. De toestand van de moeder is zeer gunstig, sijj vertoeft evenwel nog in ae Maria-stichting. Gistermiddag ongev. drie uur moest de militaire vliegmachine Spijker 34 uit Soesterbarg, bij Haarlem, onder de gemeente Haarlemmerlieie, een noodlanding maken wegens een defect aan den motor. Twee bougiekabels waren gebroken. Het vlieg tuig kwam neer in een land bij het Spaarne, bij het z.g. Zwarte weggetje, in de na- heid van den Ouden weg, cn geraakte met den voorkant in den sloot. Alleen een vleugel werd beschadigd. De leerling-sergsant-viie- ger B. v. d. Kamp en een sergeant-milicien kwamen er goed* ai Het vliegtuig zil door auto's uit Soesterberg gehuild worden. Op een hoogte van 200 a 250 M. was de motor plotseling stil blijven staan. Te Amsterdam is op de moeste bouwwerken een vrij algemeene stukadoors staking uitgebroken in verband met het feit, dat, volgens de werklieden, de pa troons de contractueele bepalingen inzake de uitbetaling van feestdagen niet zijn na gekomen. Het conflict omvat 4 h 500 man. In een te Nijmegen onder lei ding van den Rijksbemiddelaar, den heer L. A. Fruytier, gehouden vergadering van de partijen, betrokken bjj de eenige weken uitgebroken staking bij de werken van het Maas-Waalkanaal, werd overeenstemming bereikt ten aanzien van de" volgende punten: gedurende veertien dagen wordt het loon met drie cent per uur verhoogd en in dien tjjd zal een commissie, waarin de werk gevers en arbeiders vertegenwoordigd zjjn, een nieuw loontarief ontwerpen. Het werk wordt nu voortgezet. Dccommissaris van poli tie te Apeldoorn waarschuwt houders van hotels en pensions tegen een heer en een dame van middelbaren leeftijd, die, onder verschillende valsche na men, hun intrek in deze inrich tingen nemen en zonder betaling wederom verdwijnen. Sedert enkele dagen verbleven zij te Apeldoorn, doch zijn inmiddels ver trokken. Reed3 in 1916, 1920, 1921 en 1922 werd door de politie in verschillende andere plaatsen tegen hun praktijken gewaar schuwd. Ook houders van Bankinstellingen oi geldkantoren worden bij deze gewaar schuwd. Hun signalement is als volgt: heer: ge naamd Antoine Jean Emile Iloubaer, gebo ren 2 Juli 1876 te Bergen op Zoom, eer klein dan groot, middelmatig postuur, uitpuilende oogen, grijzend stuk hoofdhaar in het mid den gescheiden, bleek uiterlijk; gekleed met prijs colbertcostuum, grijze slappe deukhoed loopt rechtop: dame: genaamd Maria Geer- truida Henrielte van Bijsterveld, geboren 14 Augustus 1883 te 's-Gravenhage. klein en slank van postuur, donker grijzend haar: gekleed met blauw mantelpak, beigestof- manlel. donkergrijze hoed met voile. Een landbouwer onder Groenlo verloor zjjn jongste kindje. De begrafenis geschiedde per fiets. Een buurman plaatste het kistje op een pakkendrager der fiets en de naaste familie volgde per -rjjwiel. De autobus van den heer Van D., uu Nieuwenhagep,, welke 's nachts uit Spekholzerheide te Terwinselen aankwam, ge raakte ter hoogte van de oude kerk te Terwinselen in brand. Hoewel de inzitten den zich, dank zij de acnterdeur, trj'dig wisten te redden, kreeg de heer Van D. ernstige brandwonden aan handen en armen. Ia korten tijd was de auto geheel uitge brand en bleef alleen het ijzeren geraamte over. Er zijn bruidjes, die met de meest roos kleurige verwachtingen naar het trouw-al- taar schrijden, en er zijn bruiden, die zich reeds van te voren op allo mogelijk-denk- baar ongelukken voorbereiden. Deze laatste categorie houdt zich uiterlijk meestal zeer kalm. Tot deze tweede soort behoorde madame Pauplin, maar dat zij zoo onverschillig en zorgloos was, vond zijn oorzaak in haar stille besluit, om, mocht meneer Pauplin de geringste reden tot ontevredenheid geven, zij direct troost zou zoeken bij één harer vroegere aanbidders. „Want ik laat mij niet zóó behandelen als mama!" her haalde zij aldoor bij ziehzelve. Haar moeder was inderdaad in het huwe lijk zeer ongelukkig geweest en haar doch ter had vroegtijdig geleerd de mannen te wantrouwen. De eene sooTt was leugen achtig, do andere brutaalmaar de ge vaarlijkste mannen waren de vleiers. Wat voor iemand zou meneer Pauplin zijn? Zij kon er als verloofde nog niets van zeggen, maar toen hij met een bouquet zijn opwach ting maakte, had zij hem oprecht gewaar schuwd „Pas u opl Als ik mij over u te beklagen heb, zal ik mij wreken." Hij had bij die woorden gelachen. „Welnu, ook goed... we zullen zien", dacht zij en had van dit oogenblik af haar aanstaande zeer scherp waargenomen. Maar zij vond niet veel op hem aan tc mer ken. Hij had iets plechtstatigs, zooals het een dokter betaamt, en zijn kleeren zaten hem niot extra-leuk. Maar als dokter verstond hij de kunst voorzichtig en zacht met haar om te gaan en haar kleine grillen toegevend te verdra gen. En aangezien zij, au fond, geen slech te natuur was, voelde zij zich zeer geluk kig. Maar toch dacht zij er niet over van stelling te veranderen. „Wacht maar... A's jij zoudt verande ren... 1" dacht zij stil voor zich heen. En in het tweede huwelijksjaar was er inderdaad eenige aanleiding om zich te be klagen. Geen man is volmaakt, als men hem zonder toegevendheid becritiseert. Meneer Pauplin was thuis wat nonchalant, hield erg veel van zijn oude, platgetrapte pan toffels, zijn fladderende kamerjaponhij rookte zwaar en overdag was hij dusdanig met zijn patiënten bezig, dat hij nooit behoorlijk op tijd aan tafel verscheen. Zijn vrouwtje werd daarover langzamerhand wat kregel. „Wacht maar... neem je in acht... de wraak komt:..." Als men met dergelijke klachten in het geheim een min voortdurend bedreigt, wordt men onrechtvaardig. Zij vond Ziijö baard onuitstaanbaar, had het land a:n zijn lorgnet, die geklemd op zijn neus zit, vond zijn uiterlijk burgerlijk. Een langzamerhand diremde zij van een man, die jong en elegant was, die geen baard had, geen lorgnet droeg, die niet dokter was en o.et steeds naar ziekenkamer-luchtjes rook. En zoo gebeurde op Zekeren morgen het on vermijdelijke: „Antoine... ik heb gruwelijke pijnen.... het is of mijn hoofd zal bersten.... .Wat moet ik doen?" Hij had haar vluchtig aangezien cn ant woordde volkomen rustig: „Neem toch een poeier!" maarop op nieuw zijn neus in da krant stak. Zoo, zoo!' *barstte rij les. „Nu heb ik er eindelek genoeg vani Met andere pa tiënten verdoe je uren en uren en mj) wil je niet eens even onderzoeken?... Neem een poeier!... o, wat een ongelukkige Trouw ben ik toch.i „Je wilt, dat ik 5e Ttfst de stethoscoop Van 1 Juli tot en met 15 September zullen de Nederlandsche Spoor wegen wederom vacanliekaarlen voor de lste, 2de en 3de klasse uitgeven. Een Schot gat aan ieder ,an zijn zeven kinderen twee twee-en-een-hal- ve-cent-stukken als weekgeld. „Maar dat is vreeeelijke geldverspilling," merkte een vriend op. „Toch niet," antwoordde de vader; „de kinderen denken, dat de muntgasmeter een een spaarpot is en zij helpen ons het heele jaar aan ficht." een Amerikaans consortium voornemens het B BUITENLANDSCH GEMENGD. .Volgens de „Hamburger Naehrichten" is een Amerikaansch consortium vooroemens het Flettner-motorschip aan te koopen. Woensdagavond is in den trein, die om halfzeven uit Versailles in het St. Lazares- station te Parijs aankomt, het lijk gevon den van een 66-jarig man, een ambtenaar van de Staatsspoorwegen. Bij onderzoek bleek de man het slachtoffer van een moord en berooving te zijn. Van den dader is geen spoor ontdekt. Bü het graven in de kapel der abdij van Sherborne hebben arbeiders heden de lijk kist ontdekt van koning Ethelbert, die in 865 begraven is. Ethelbert was een broeder van koning Alfred. Op het congres van 700 Araerikaansche genccsheeren te Londen heeft lord Dawson of Penn, 's konings lijfarts, een lezing ge bonden over het gevaar van de moderne haast des levens. Ito materieele vorderingen zjjn van dien aard, dat 'a menschen aan passingsvermogen er bjj ten achter gebleven is; de motor, telefoon en draadlooze heb ben den mensch in die omstandigheden ge bracht, dat zijn geest zoowel bij het werk als bij zjjn zoogenaamde ontspanning op dezelfde hoogt3 gespannen blijft. Als voor beeld haalde hrj een zakenman aan, die steeds in denzelfden geest ven haast en gejaagdheid leeft. Dit leidt tot plolselinge hart- en hersenstoornisstn en de man stertt tengevolge van eigen kwaliteiten op het hoogtepunt van zijn ontwikkeling. "Daivson te echter van meaning, dat de maatschappij zelf haar geneesmiddelen weet te vind.n en zich bij de nieuwe omstandigheden zal aan passen. Zjj leert zich snel af te leiden en te herstellen, bijvoorbeeld door Zondag- sche uitstapjes, rustige spelen, mnziek, boeken en terugkeer tot de natuur. Naar Dawson's meening zal de taaie van den ge neesheer voortaan voor een groot deel be staan in het geestelijk en lichamelijk ge schikt houden van zijn medcmtnschen. Bidders en Bidderorden. Al is het onderwerp, dat wij bijwijze van intermezzo willen bespreken, strikt geno men van geheel anderen aard dan de zaken, die hier gewoonlijk behandeld worden, toch houdt het wel min of meer verband met ons landbestuur. Nog altijd en misschien zelfs meer dan vroeger worden er vorstelijke onderschei dingen in den vorm van ridderorden of van eereblijken, die daarmee verband houden, uitgereikt en zij worden nog steeds op prijs gesteld door degenen, die ze ontvangen. Van allen, die geregeld hun krant lezen, zullen er maar weinigen zijn, die niet in het nummer van 30 of 31 Augustus nagaan, wie er weer begiftigd zijn, cn in de laatste jaren ontmoet men telkens ook op andere dagen het bericht, dat deze of gene een „lintje" heeft gekregen of tot een hoogeren rang in zijn orde is bevorderd of een me daille in goud of zilver of brons, behooren- de tot de orde van Oranje-Nassau, heeft ge kregen. Over de innerlijke waarde van deze onder scheidingen en de redenen, waarom zij zal onderzoeken, omdat je wat migraine hebt?" „Idioot!" snoof zij tot antwoord. Dezen keer was haar besluit genomen. Na het eten maakte zjj met veel zorg haar toilet, zette een nieuw, onweerstaan baar hoedje op en verliet het huis. Maar eerst op straat viel haar in, dat zjj nog niet gedecideerd was over de wijze van wraaknemen. Alle mannen, die z'j z:g, vend zjj leeljjk, en die, welke zjj in gezelschap had ontmoet, kwamen niet in aanmerkim, daar zjj zich voor hen zou geschaami heb ben. Zij slenterde geruimen tjji wat rond, wera moe, was woelend, dat zij steeds geen geen besluit kon nemen, en herinnerde zich eindelijk, dat zij een vriendin sedert lang geen bezoek had gebracht. Bij deze vond zij een heel gezelschap bijéén. Terwijl zij babbelde en mee dronk, zag zjj een naar onbekenden jongeman iets langer aan, en.;. do jongelui van t?g?nwoo:d g een tkja brutaal! Hij volgde haar, toen zij net salon verliet, bracht haar tot aan "haar woning en stak haar toen een visitekaartje toe met: „Morgen... vier uur... ik zal op u wachten...". Zij liet toe, dat ihij het kaartje in haar handtasdhje kopte. Toen zij in huis terug was, bekeek zij zich in de (hall in den spie gel: haar oogen fonkelden, haar wangen gloeiden. Zéé kon zij zich onmogelijk aan haar man vertoon en I Zij haalde het poeder- doosje voor den dag, waarbij het kaartje uit het taschje op den grond viel. Onbewust van dit kleine voorval, trad zij daarop haar kamer binnen. Eenigen tijd later geleidde haar man een patiënt naar de voordeur. Hij zag het kaartje liggen en raapte het op „Weer een zieken-bezoekP* mompelde hij ontevreden en noteerde het adree. Pauplin had een zeer drukke praktijk en fiij kon eerst den volgenden middag den patiënt opdoeken- Wij geven hierbij een foto van een beeldige japon van beige georgette met figuren. Doordat de rok van voren ruim aan de blouse is bevestigd, wordt hierdoor een aardig effect verkregen. verleend worden, of waarom anderên, die naar het oordeel van het publiek even groote verdienste hebben, geen onderschei- dingsteeken kregen, zullen wij niet spre ken. De ridderorden in het algemeen zijn van kerkelijk-middeleeuwschen en dus van ka tholieken oorsprong; de kruistochten zija allereerst de aanleiding tot de stichting ge weest. Vandaar ook, dat het onderschei- dingsteeken van de meeste ridderorden, zelfs van die, welke van veel lateren oor sprong zijn, nog steeds een kruis is of een teeken, dat aan het kruis horinnert. Het woord „ridderkruis" is zelfc van zeer alge meen gebruik. Vóór wij over onze tegenwoordige nog bestaande Tidderorden spreken, willen wij even gewag maken van de middeleeuwsche orden, die tot op den dag van heden, ook nog in ons vaderland, zij het in gewijzigden vorm, voortleven. Dat die eerste ridderorden een kerkelijk karakter droegen, is uit het zooeven ge zegde al duidelijk; bovendien waren zij soms philanthropische instellingen. Zoo stichtten in de elfde eeuw eenige kooplieden een klooster en een hospitaal ten behoeve van zieke bedevaartgangers en daar de kloosterlingen zich onder bescher ming stelden van Johannes den Dooper, werden zij St.-Jansbroeders of Johanniters genoemd. Later rekenden deze Johanniters het ook tot hun taak om ongeloovigen te bekeeren door ze te bestrijden. Na allerlei verplaatsingen van den zetel der orde, als gevolg van de veranderde be staansmogelijkheden, vestigden zij zich op het hun door Karei V in 1530 toegewezen eiland Maltha en sedert dien heeten zij Malthezer ridders. Deze orde was in hoog aanzien en beschikte over een leger, een vloot en gezanten bij de meeste Hoven van Europa. Hij werd in een donkere voorkamer ont vangen en iemand riep met zachte stem: „ls u er al? Hoe lief van u. Ik aanbid ui" Meneer Pauplin vond deze ontvangst wel wat overdreven en stelde zich voor. „Maar... dokier..." stamelde de don Juan, „ik heb u niet laten roepen!" „Hoe.ik heb uw visite-kaartje toch bij mij in de vestibule gevonden?" „Mijn visitekaartjje o, ja... inder daad. u moet weten.er was een vriend bij mijen hij vond, dat ik er slecht uit zag... en hij wiide mij een dokter zenden, zonder mij te voren te waarschuwen." „Wat scheelt u?" „ïk weet niet... ik voel me heelemaal niet erg lekker..." „Kleed u zich maar eens uit!" Pauplin zette zich tot een zeer grondig onderzoek; hij trok er een heel ernstig ge zicht bij. Don Juan wou in den beginne glimlachen, maar aan het onderzoek kwam geen eind. Ten slotte werd het hem wat be nauwd. „Adem eens heel diep... houd nu den adem in... zóó is het voldoende.U kunt u aankleeden. U hebt een ernstige hart kwaal. U moet zich bepaald zeer in acihi gaan nemen." „WM zegt u?" kreet de jongeman, ont steld. „Een hartkwaal?.Dat is maair een grap, nietwaar?" „Gaat u dan liever naar een anderen doikter.., hij zal mijn diagnose onderschrij ven U behoeft heusch er niet over te ladhen... ik zou in uw plaats heel voor zichtig zijnik zai u een recept schrij ven... u stelt u bloot aan da ergste gevol gen, wanneer u niet oppast en de voor schriften niet streng opvolgt." „L/leve hemel, dus u i9 héél serieus.ik lijd dus aan een hartkwaal.., en ik... ik had er «een vermoeden van. ..1" Hij was heelemaal kapot, toen hij de Nog een foto van een mooie avond japon van witte georgette versierd met borduursel van zilver-loovertjes. Zij was verdeeld in acht groote afdeelin- gen, waarvan één Duitschland omvatten, waartoe ook Nederland gerekend werd. Een onderafdeeling was do Balije van Branden burg, die tot den Hervormden godsdienst overging en een afzonderlijke orde der Jo hanniters werd, die nu ook nog in Neder land een „commendery" heeft, die in 1909 is erkend en waarvan de Prins der Nederlan den commendator is. De oude orde van Sb.-Jan had in Neder land een baljuw te Utrecht. Verschillend daarvan is de. „Balije van Utrecht", die oorspronkelijk een onderdeel was van de Tcutonischo orde, die in 1191 werd gesticht en veel overeenkomst had met de straks genoemde orde van St.-Jau; de leden werden hospitaalridders genoemd. Deze Duitsche hospitaalridders waren la ter genoodzaakt naar Europa te trekken en werden aangewezen om de toen nog hei- densche Pruisen, Lijflanders, Estlanders en Koerlanders te bekeeren. In NederL kregen deze ridders ook groote bezittingen, o.a. to Dieren en te Utrecht. Maar na 1581, de af zwering van Philips II, had de orde geen Jandscommandeur van eigen keuze. In 1815 is evenwel de Balije van Utrecht weder hersteld. Wij lieten dit allc6 voorafgaan, omdat men nu en dan in de dagbladen lo^st van de Johanniters en van de Balije van Utrecht. Het zijn resten van de oude mid delecuwsche ridderorden; onze tegenwoor dige ridderorden zijn de burgerlijke tak van dio oorspronkelijke, maar missen al het formeele, dat daaraan onafscheidelijk ver bonden is. Werd in 1815 de Balije van Utrecht her steld, dat jaar was ook het stichtingsjaar van onzo Militaire Willemsorde en van de Orde van den Nederlandechen Leeuw. De Militaire Willemsorde strekt tot be looning van uitstekende daden van moed. deur achter den dokter had toegeslagen, en had veel van een krankzinnige, toen hij een halfuur later madame Pauplin open. deed. Deze had thuis op het tafeltje in de vestibule het kaartje gevonden en, hoewel eenigszins onrustig, had zij toch niot an ders kunnen doen dan hot besluit ten uit voer brengen om „op avontuur te gaan". Zij slaakte een kreet, toen zij den don Juan aanschouwde, in pyaroa en met angstig ge. acht en vreemde gebaren rondloopend. „Neen... neen, blijf hier... verlaat mfl niet..." stotterde hij, haar bij den arm grij pend. „er is iets ontzettends gebeurd., ik heb een ernstige hartkwaalDaar ben ik zóó van geschrokken, dat ik mij nu meer dan ellendig voel... het is vrceselijk... ik zal moeten sterven... en niemand om me heen!... Zet dadelijk wat thee voor me...!'» Zij voelde groot medelijden met hem en hielp hem rust vinden op de canapé. Met een jammerstem schreeuwde hij haar de noodzakelijke aanwijzingen toe: „in de toi letkamer zult u water vinden, in de alko</f is een snelkoker en het thee-servies..." En zij maakte kennis met de „coulissen" van een rommelige, slordige jongelui* ka mer... een raïie, stoffige keuken (de zooge naamde toiletkamer!), waarin veel kapotte gebruiksvoorwerpen verspreid lafcen, met onder de tafel een paar afgesloTte muilen en vuile wasch en op een stoel rommelige kleeren, een aitdragers-winkei gelijk... en binnen in de kamer op de sofa een belache lijk, mager, doodsbleek don Juannctje, dat ongeduldig schreeuwde: „Krijg ik gauw wat theef... Het duurt zoo lang, ziet u niet, hoe naar ik er aan toe benit" Madame Pauplin ging kort daarop naar huis; zij wat voorgoed genezen van haar begeerte naar een avontuur H

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5