No. 20009. VRIJDAG 5 JUNI Anno 1925 Offlcieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk Iageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechl. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.36, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 0.18. 0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viachwinkel, .Vifichmnrkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG .verkrijgbaarSCHOL k 0.19—f 0.42 per pond. 9085 N C. DE GIJSELAAR. Burgem Leiden, 5 Juni 1925. De heer A. I. Witmans Mzn., lid van den Gemeenteraad en secretaris van de Huurconamissie alhier, is gisleren in de huiskamer zijner woning komen te vallen, waarbij zijn rechterarm is gebroken. In verband hiermede en met het feit, dat 'de breuk zioh wij ernstig laat aanzien, zal hij op 12 Juni a s. niet als spreker kunnen optreden in de vergadering der Democrati sche Partij in „Zomerzorg" en zal alleen prof Heeres dan het woord voeren. Na mondeling examen werd liet IC. S. A.-diploma „Staatsinrichting" alhier be haald door de heeren L. A. N. van Domme len. Zoeterwoude; A. van der Linden, Zeist; R. Pirovano, Wijk-aan-DuinJ. D A. Sc hi la Roosendaal; P. G. van Wees, Boven kerk. Het bestuur der Geref. SoboOlvereeni- ging nam een belangrijk besluit aangaande zijn school voor L. 0. aan de Hooglandsche Rerkgracht (hootd de heer D. Meijer). Daar 0eze. school speciaal de opleidingsschool van deze Vereeniging is voor U. L. O., II. B. B. en Gymnasium, aohtte„het besluur het gewenscht, den cursus voor -deze school voortaan te doen aanvangen op 1 Septem ber. Hedenvoormiddag werd in café-reslau-' ,ant „Zomerzorg" alhier, door het Arch.- en ingenieursbureau Kraan, Groenewegen .Verwijs aanbesteed: het afbreken van per- 'ceel Noordeinde 15 en het ter plaatse bou ten van een winkelpand. Het aantal in schrijvingen bedroeg 8, te weten van: H. Piekaar, f 18,570P. Kooreman f 16,300Th. G. Barthen f 16.270; De Later en Meijer, f 15.800; P. J. Gijsman, f 15,630; W. Ouds hoorn en Zn., f li,940; A. Harleveld, f 1-1.870 en firma Jac. van Riet, f 14680, allen te Lei den. Gistervoormiddag reed de 10-jarige Izak v. d. R. wonende in de 2e Gortestraat, met een handwagen langs de Hoogewoerd en had het ongeluk een melkwagen van de firma F. van der Kloot, Melkinrichting Lange Diefsleeg alhier, welke hij moest pas- seeren, aan te rijden, met het gevolg dat de melkwagen kantelde en de inhoud op straat terecht kwam, waardoor ongeveer 80 Liter volle melk, 40 Liter karnemelk en 8 fles- sctien melk verloren gingen. Een leclijke schadepost voor de firma, die de schade wel niet op liet 10-jarig knaapje zal kunnen ver halen. Gislernamiddag te 6 uur ongeveer pas seerde er den woonwagen, toebehoorend aan 'red. P. Notenboom, gedomicileerd te Am sterdam .langs de Hoogewoerd, toen plotse ling een wiel van den wagen brak, zoodat de familie niet verder kon. Geld om een nieuw wiel te koopen, daar het oude wiel moeilijk te repareeren was, had de eigenaar niet. Het Burg. Armbestuur heeft zich loen over dit gezin ontfermd en een ander wiel laten aanbrengen, zoodat de familie weder verder kon. De slucadoor Chr. H., uit Heemstede, werkzaam bij de uitvoering van het stuca- doovswerk aan het nieuw Academisch Zie kenhuis, kwam gisternamiddag tot de onaan gename onldekking dat uit zijn kleeding die hij daar had opgehangen twee gouden ringen en eenig klein geld waren ontvreemd. Van dezen diefstal werd aangifte gedaan bij de politie, waarna de recherche onmid dellijk een onderzoek instelde, dat lieden werd voortgezet. - Door zekeren W.wonende aan den Nieuwe Rijn alhier, werd bij de politie aan gifte gedaan van de vermissing van 5 post duiven, die, naar hij vermoedt, zijn gestolen. De duiven waren gemerkt, waardoor het on derzoek dat door de politie is ingesteld, wordt vergemakkelijkt. de algemeene toestand. De entente-nota inzake de ontwapening te Berlijn over handigd de indruk in Dnitschland Fransche zienswijze over hei veilig heidspact. De gezanten van Engeland, Frajikrijk, ^apan e° België hebben dan gister middag den Duitschen rijkskanselier de coi Potieve nota overhandigd, jvaarin hun re geeringen de rijksregeering de maatregelen meedeelen, waai%an zij de „ontruiming der Keuteche zone" afhankelijk stéllen. De En- gelsche gezant verklaarde bij de overhan diging: In verband met de nota's van 16 en 26 Jan. heb ik de eer ook namens mijn collega's U. E. de gemeenschappelijke nota van onze regeeringen te overhandigen, die de voorwaarden voor de ontruiming der Keulsche zone bevat. De rijkskanselier aanvaardde de nota en herinnerde er aan dat de rijksregeering zoo wel bij de beantwoording der nota's van 15 en 26 Jan. als bij andere gelegenheden herhaaldelijk hun standpunt in zake de ont ruiming der noordelijke Rijnland-zone heeft uiteengezet. Hij gaf verder te kennen dat de rijksregeering onverwijld de thans over handigde nota zal nagaan om dan een be slissing over verdere maatregelen te nemen. De nota zal morgenochtend openbaar worden gemaakt. Opmerkelijk dat de Engëlsche gezant niet sprak van ontwapening doch voorwaarden voor de ontruiming der Keulsche zone Heden zal het Duitsche rijkskabinet di reet een kabinetsraad houdeD onder voor zitterschap van president Hindenburg. Van Engelsche zijde wordt het feit van de overhandiging der nota aldus toegelicht: Het terugtrekken der geallieerden uit Keulen is afhankelijk van de uitvoering van de maatregelen in de nota genoemd. Indien Duitschland deze in werking stelt, cn bewijs geeft, zijne verplichtingen ten uitvoer te willen brengen, zal er geen sprake meer zijn van een nieuwe inspectie. Onder deze om standigheden zou bet Duitschland daarna vrij staan, indien het dit wilde, bij de aan staande vergadering een verzoek in te die nen in den Volkenbond te worden opgeno men. Engeland en Frankrijk hebben beslo ten, dat het eene voorwaarde zal zijn voor het voorgestelde veiligheidsverdrag dat Duitschland inderdaad lid van den bond wordt. In verband hiermede is het van be lang, er aan te herinneren, dat Chamber lain, de minister van buitenl. zaken, in zijne rede over het veiligheidsverdrag op 24 Maart verklaarde, dat „elke regeling, waarin wij mochten treden, van zuiver de fensieven aard zou moeten zijn, en opge maakt in den geest van het pact in nauwe, eensgezinde samenwerking met den bond, en, zoo mogelijk, onder zijne leiding. De Duilsche regeering zal aldus de Duitsch-nalionale „Tag." de nota eerst la ten onderzoeken door hen, die speciaal bij de militaire contröle betrokken zijn, om daarna de politieke beteekenis van het do cument vast te stellen. De „Tag." meent, dat de regeering zich bij het beoordeelen van de nota door twee richtsnoeren zal moeten laten leiden. In de eerste plaats moet worden onderzocht of de nieuwe contröle-eischen der entente niet tegen de bepalingen van het verdrag van Versailles indruisohen en tevens zal moe ten worden geconstateerd in hoever op practische wijze zal kunnen worden vol daan aan de billijke eischen. De „Tag." zegt, dat volgens de uitlatingen van de en- tentob laden verschil lende eischen der nota niet van militairen, doch van zuiver poli- tieken aard zullen blijken te zijn. Bevorde ring tot opheffing van den zoogenaamden generalen staf wordt als een dergelijke eisch beschouwd. Hetzelfde geldt voor den cisch de Schupo niet langer in kazernes onderdak te brengen en eenige verdere desi derata aangaande de industrieele onderne mingen. De rijksregeering zal voorts, aldus steeds de „Tag." geen besluit nemen, zonder eerst de partijen Aran dén Rijksdag waarop zij steunt, te hebben geraadpleegd. liet is mogelijk, dat daarbij verschil van meening zal ontstaan als dr. Stresemann liet standpunt, dat hij in zijn jongste groote rede in den Rijksdag heeft ontwikkeld, zou verlaten en de regeering zich dus bereid zou verklaren tot zekere concessies ten einde de ontruiming van de Keulsche zone te verkrijgen. Alles hangt volgens het oor deel van de regeeringsgezinde parlements leden er van af of de nota duidelijke ver klaringen aangaande de ontruiming van de eerste Rijnlandsche zone bevat; met andere woorden of een datum voor de ontruiming wordt aangegeven- en of de gestelde nieuwe eischen zoo duidelijk zijn omschreven, dat de leiders geen verschil van meening aan gaande de interpretatie meer kunnen krij gen, wat dan wel opnieuw tot uitstel van de ontruiming zou kunnen leiden. De „Tag." is er ten slotte van overtuigd, dat Frankrijk het contrólevraagsluk als een zuiver politiek probleem beschouwt en dat alle tol dusver te Parijs gedane uitlatingen aangaande de ontruiming van de Keulsche zone, het garantieverdrag en de kwestie van de contröle slechts aajqtoonen, dat Frankrijk de ontruiming zoo lang mogelijk op de lange baan wil schuiven. De politieke beteekenis van de nota en het antwoord van de rijksregeering zullen vermoedelijk- een uitvoerige gedachtewisseling vereischen zoodat voor half Juni we/1 geen antwoord naar Parijs zal worden gezonden. Volgens de „T&gliche Rundschae" zal het antwoord van de Duilsdhe regeering uit drie deelen bestaan. In de eerste plaats za'I men op alle details der nota zelf ingaan. Dan zal de regeering de gelegenheid te baat nemen opnieuw er op te wijzen, dat de ont ruiming der Keulsche zone nooh juridisch noch volgens de verdragen iets met de oni- wapening le maken heeft. Eindelijk zal er j aanleiding toe bestaan, er de aandacht op te I vestigen, dat op grond van de vroeger ge- i wisselde nota's in de militaire contröle nog- i maails is berust, op voorwaarde, dat het een definitieve algemeene revisie zou zijn Uit I den inhoud der nota zelf alsmede uit het feit, dat aan de Rijksregeering het einde der algemeene contröle nog niet ter kennis i3 gebracht, moet worden geconcludeerd, j dat Frankrijk voornemens is, de militaire I contröle le handhaven, waariegen Duitsoh- land protesteert. liet is aan te nemen, dat ook de Rijkscommissie voor builenlandsche zaken de komende week gelegenheid zal krijgen, zich met den inhoud van de nota bezig te houden. Hoewel het doel der Duit sche regeering nog steeds de bevrijding der bezette gebieden is, zal zij toch geen af stand kunnen doen van de middelen welke de garantie vormen voor de binnenlandsche I veiligheid cn rust. Hot onderzoek der nota zal nauwkeurig en zakelijk zijn, en men j zal nauwlettend nagaan in hoeverre reke- ning kan worden gehouden met de verschil lende eischen. Ook dit blad verwacht der halve, dat het opstellen der Duilsche ant- woord-nota geruime® tijd za! vorderen. En dan is er nog het veiligheidsvraag stuk. In een uiteenzetting van het Fransche standpunt ten aanzien van het waarborg- verdrag zegt de Parijsche correspondent van de „Manchester Guardian" o. m. het vol gende: In Frankrijk maakt men geen aanspraak op een meer dan formeele wederkeerigheid van Duitschland ten aanzien van de ga ranties. Men wijst verder er op, dat er geen enkele reden denkbaar is waarom Frank rijk een afzonderlijke actie (d. w. z. een inval in de neutrale Duitsche zöne) zou ondernemen, afgezien van de theoretische mogelijkheid der sancties, welk recht op de Londensche conferentie verleden jaar min of meer stilzwijgend werd erkend. De eenige reden voor een dergelijken inval zou zijn een schending van de vredesverdragen door Duitschland of de noodzakelijkheid om ge stand- te doen aan de bondgenootschappen, welke Frankrijk na den oorlog heeft ge sloten. In Frankrijk begrijpt men den wensch van Engeland om te komen tot een zekere solidariteit lusschen Frankrij, Engeland en Duitschland, doch men heeft daar bezwaren tegen. In de eerste plaats wordt er op ge wezen, dat Duitschland niet als een Wes telijke mogendheid kan worden beschouwd, daar het in rechtstreeks contact staat met de beroeringen in het Oosten, zoodat Frank rijk een dergelijk risico niet wenscht te loopen zonder lastbaarder, solider en nauw keuriger omschreven garanties dan die En geland thans aanbiedt. Bovendien acht men de mentaliteit van Duitschland, waar het liberalisme minder macht heeft dan ooit, j nog niet rijp voor een dergelijke samenwer- king. Frankrijk is daarom van meening, I dat de z.g. wederkeerigheid geen practische I beteekenis kan hebben. Verder gelooft men le Parijs, dat er werkelijk gevaar bestaat i voor een oorlog lusschen Rusland en Polen. I In dit geval zou Frankrijk noch op grond j van de vredesverdragen, noch volgens hel I statuut van den Volkenbond, recht hebben j troepen door DuHschland te zenden om Po- I len-le helpen. Het schijnt echter dat Frank rijk volgens zijn overeenkomst met Polen alleen tot hulp verplicht is, indien Rusland en Duitschland gezamenlijk tegen Polen optreden Ten slotte zegt de correspondent: Het is niet mogelijk te weien te komen of Frankrijk ook tegenover Tsjecho-Slowakije militaire verplichtingen heelt aan gegaan om een aansluiting van Oostenrijk bij Duitsch land te beletten, doch daar een dergelijke aansluiting in strijd met de vredesverdragen zou zijn, zou Frankrijk in dat geval ge bruik kunnen maken van zijn recht om de neutrale Duitsche zöne binnen te vallen. Inmiddels is het Fransche antwoord op de jongste Engelsche nota te Londen over handigd. De voornaamste gedelegeerden der Vol kenbondsconferentie betreffende het toezicht op den international!en handel in wapens zijn tot overeenstemming gekomen omtrent den tekst van de volgende, in de slotakte op le nemen resolutie: „De verdragsluitende partijen verklaren, dat zij de conventie in zake den handel in wapens beschouwen als den eersten 9tap naar een algemeen stelsel van internationale overeenkomsten inzake de bewapening en dal het wenschelijk is, dat de internationale zijden van het vraag stuk der wapcnfabricatie wefdra de aan dacht der verschillende regeeringen ver krijgen." belgie. De regeerlngscrisis. De parlementaire groepen van de liberale en de katholieke partijen zijn gisteren bij eengekomen. De liberalen zijn van meening, dat de liberale partij geen deel moet nemen aan een kabinet-Poullet, doch zij vorklaren zich steeds bereid om elke regeering te steunen, die een gezonde financieel© politiek zal voe ren, de eenheid van het land zal verdedi gen ,zijn veiligheid verzekeren en die de uitvoering der democratische hervormingen zal voortzetten, die de inkomsten van het land toestaan. De katholieken hebben een motie aange nomen waarin xij PouRet dank betuigen voor zijn pogingen om een regeering te vormen eh hem vertrouwen schenken. Ten gevolge van de liberale motie zullen de katholieken heden weer vergaderen. De vraag i3 nu maar, of het verzet van de R.-K. rechtervleugel tegen een soc.-dem. R.-K. kabinet krachtig genoeg zal zijn, om de oplossing der crisis te voorkomen. Reeds verluidt het volgende over de sa menstelling: Katholieken: De meeste portefeuilles blij ven in dezelfde handen. Af. Van Dievoet krijgt Landbouw en M. Carton, koloniën. De socialisten zullen krijgen: M. Vander- velde, buitenland; Braohet of HuysmahSj Kunsten en WetenschappenAnseele, Open bare Werken en Zeewezen; Soudan of Deslrée, Justitie. Aan Landsverdediging zal een generaal zonder politieke kleur worden aangesteld. duitschland. Geen staking te Berlijn. Hefc gevaar van een staking onder het w --- Berlijnsche trampersoneel is van de baan. digd. De indruk in Duitschland. De directie heeft namelijk de loonsverhoo gingen van 5 tot 7 pfennig per uur toege staan. binnenland. Heden zijn de roei wedstrijden van )rHoI- landia" begonnen. Voor het waarborgfonds van een milli- oen gulden voor de Olympische Spelen if tot dusver voor f 805.000 geteekend. Een adres ter zake het wetsontwerp op df Zie'se^vsrzorging. buitenland. De ontwapeningsnota te Berlijn overhan- frankrijk. Tegen Caillaux de ver liezen in Marokko. In een dezer dagen gehouden vergadering van de socialistische groep uit het parle ment is gebleken, dat deze groep niet weten wil van de financieele ontwerpen van Cail- laux. Leon Blum, de leider van de parle mentaire socialisten en Vincent Auriol, de voorzitter van de commissie uit de Kamer voor financieele aangelegenheden, waren de voornaamste bestrijders van Caillaux' voor stellen. De strijd in Marokko schijnt thans onge veer te rusten. De Fransche verliezen bedroegen tot 2 Juni 318 dooden, 1115 gewonden en 195 vermisten. Hel 3/5 deel hiervan zijn inboor lingen. engeland. Herstel der drievoudige alliantie? Dc leiders van de grootste Engelsche vak verenigingen, die tezamen 2ib mfllioen ar beiders vertegenwoordigen, hebben gisteren te Londen beraadslaagd over het plan tot herstel van de z.g. alliantie, die in 1921 is verbroken. Cook, de secretaris van de mijnwerkers- federatie, eischte in zeer radicale termen aansluiting van de vakverenigingen van mijnwerkers, transportarbeiders, spoorweg personeel en arbeiders in het machine- en scheepsbouwbedrijf voor een gemeenschap- pelijken strijd. Frank Smith, de vertegen woordiger van de Arbeiders uit het scheeps bouwbedrijf, verklaarde dat een dergelijk samengaan op het oogenblik voor de j scheepsbouwindustrie niet wenschelijk zou zijn. daar met de werkgevers overleg wordt gepleegd over de mogelijkheden om verbetering in den toestand van dit bedrijf te brengen, waardoor de loonen verhoogd kunnen worden. De oud-mniisler Thomas, de leider van het spoorwegpersoneel, zeide dat hij, ondanks zijn sympathie voor de mijnwerkers, niet kon nalaten aan den z.g. Black Friday van 1921 te herinneren en te betwijfelen of een alliantie, als die thans zou worden gesloten, wel stAnd zou houden 'in geval van een staking. Ten slotte is een motie aangenomen, waarvan de strekking in de praktijk neer komt op een verwerping van de radicale voorstellen van Cook. In deze motie wordt gezegd dat het met het oog op de toestanden in de industrie en op de solidariteit welke voor de georgani seerde arbeiders natuurlijk van het grootste belang is. wenschelijk wordt geacht een commissie te benoemen om advies over de voorstellen uit te brengen, waarin twee ver tegenwoordigers van elke industrie zitting zullen nemen. bulgarije. Tegen het communisme. Bij de door de politie te Sofia gedane huiszoekingen zijn ongeveer 450 personen, die niet in het bezit waren van de noodige j papieren, in hechtenis genomen. Hieron der bevinden zich verscheidene samenzweer ders, die bezig waren hun verboden veree- nigingen weder bijeen te brengen. Te Varna zijn ongeveer 140 verdachten in verzekerde bewaring gesteld, wegens medeplichtigheid aan communistische aan slagen of lidmaatschap van verboden orga nisaties. De extra-formaliteiten voor reizigers in Bulgarije, in verband met den staat van be leg, worden met ingang van heden opgehe ven. Het hof van cassatie heeft een beroep verworpen dat door het echtpaar Léger en Pert8jenlief was aangeteekend tegen het vonnis van den krijgsraad. Daar mevrouw Nikolawa en haar zoon geen beroep aan geteekend hadden, treedt het vonnis tegen hen automatisch in werking. De terecht stelling van Pertsjenlief, Léger en mevrouw Nikolawa zal nu na de vervulling van eeni ge formaliteiten en de bekrachtiging van den koning plaat hebben, vermoedelijk in de eerste dagen der volgende week. De liberalen willen in België geen zitting nemen in een kabinet Poullet. De twisten in China. china. Rondom het gebeuren le Sjanghai. De toestand blijft le Sjanghai ernstig, af schijnen gisleren althans geen botsingen te hebben plaats gehad. De staking breidt zich nog belangrijk uit. In een school i9 een groole massa communistische geschriften is heslag genomen als nieuw bewijs, dat de sovjets trots alle tegenspraak zich geducht roeren. De Chineesche regeering heeft een com. missie van onderzoek naar Sjanghai gezon den. De mogendheden hebben overigens in een nota van antwoord de schuld op de hiinislers geworpen. Karakan, de Sovjet-gezant, heelt een brief geschreven aan den minister van bin nenlandsche zaken, om aan het Chineesche volk zijn diepe sympathie en leed mede la deelen, naar aanleiding „van het dood schieten van tientallen arbeiders en stu denten te Sjanghai. Volgens een bericht uit Moskou heeft Japan aan alle builenlandsche mogendhe den voorgesteld gezamenlijk tegen de sta kers op te treden, indien de slaking tot de zaken van builenlandsche onderdanen zou worden uitgebreid. Moskou meldt verder, dal de Kuomingtang (revolutionaire repu- blikeinschc) partij, welke gesteund wordt door de sovjet, een demonstratie heeit ge organiseerd met banieren met inscripties als: „Weg met het Japansche imperialisme" en „Weg met de buiterilandsche overheer- sching in Sjanghai." De Kuomingtang-partij te Kanton heeft een resolutie aangenomen, waarin de Ohl- neesche regeering wordt verloochend, daar zij een instrument is in de handen der im perialistische mogendheden. Daaraan wordt toegevoegd: „Slechts één mogendheid be handelt China als gelijke en dat is de Unie van Sovjet-RepubliekenI" In de resolutie wordt verder verklaard, dat het noodzake lijk is met de Unie van Sovjetrepublieken samen te wérken voor de emancipatie van China. De Engelsche consul-generaal te Sjang hai heeft 2000 man versterking gevraagd. De (roepen zullen in hoofdzaak uit ma trozen en mariniers bestaan. De Britsche kruisers „Diomede" en „Carlisle" zijn met 600 man te Sjanghai aangekomen. De krui ser „Dispalh" wordt veTwaeht. Ook een Japansche kruiser is onderweg. In Engeland zelf rijst echter ook verzet. Ten antwoord op het beroep op de Engel sche georganiseerde arbeiders, gedaan door de voorzitter en de adjunct-secretarie van den algemecnen raad van het vakvereent- gingscongres in naam van den raad aan Baldwin geschreven om de terugroeping der Engelsche troepen te eischen, die bij het conflict betrokken zijn. De algemeene raad komt de volgende week bijeen. Over de diepere oorzaak van het gebeu ren in China verluidt nog: Een verdrag is lot stand gekomen, lus schen den Russischen consul-generaal te Kharbin en een vertegenwoordiger van het Chineesche dept. van builenlandsche zaken. Dit verdrag bepaalt, dat op den Ohl- neeschen Óosler-Spoorweg al het personeel, dat niet Chinoesch of niet Russisch ie, zal worden ontslagen. Japan ziet hierin een inbreuk op het desbetreffende artikel in het verdrag dat verleden najaar was tot stand gekomen lusschen Japan en de sovjet-regee ring en dat fan strekking had, dat beide contTacteerende partijen wederzijdsche be langen in China niet zouden benadeelen. De oorzaak van de Russische actie ten dezen is de verstoordheid der Russen over den steun, die door de Japanners werd ver leend aan maarschalk Tsjang-Tso-lin, welke laatste wenscht Peking zoowel militair als politiek onder zijn controle te hebben. Tsjang wil zoodoende de centrale regeering te Peking zuiveren van de radicale elemen ten, n.l. de vertegenwoordigers van de Kuo- mingtang-parlij. Gelukt dan aan Tsjang-Tso- Lin dan zou de invloed van den Russischen gezant te. China, Karakan, te niet gedaan

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1