Mo. 20007. UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag Juni Derde SPORT. Blad. Anne (925. te-a Haarlemmermeer. Maandig wilde de heer C. v. W., landbouwer, wonende aan dcö» Hoofdweg in de Haarlemmermeer, met z'n auto in het Oosleinde den onbewaaklen spooroverweg van de Haarlemmermeerlijnen passeeren. Hij had echter te laat erg in den naderenden trein, met het gevolg, dal de auto hoewel de bestuurder nog een kracn- tige zwenk maakte door een der wagons gegrepen werd. Het mag een wonder hee- ten, dat de heer v. W. en de andere inzit tenden er vrijwel ongedeerd afkwamen De auto werd deerlijk gehavend. Zaterdagnacht is aan den Schinkeldijk in de Haarlemmermeer ingebroken in een achter de woning van A. G. Gombee staande schuur, waarvan het slot blijkbaar met een vaJschen sleutel werd geopend. De dief of dieven maakten zich meester van een hee renrijwiel en een damesrijwiel en wisten zich daarmede onopgemerkt uit de voeten te maken. De bestuurder van een auto wilde Haandagavond bij den Lisserweg de brug oprijden, doch nam z'n draai te groot, met het gevolg, dat 't motorrijtuig tegen een te lefoonpaal botste. De voorruit werd vernield en dc motorkast met het inwendige werd Zoodanig beschadigd, dat de auto niet be rijdbaar meer was en op sleeptouw moest worden genomen naar een carage. De inzit tenden kwamen met eenige lichte verwon dingen en den schrik vrij. Hillegom. Een van twee mannen, die Op de Haven ruzie hadden, is door de politie gearresteerd, wat gepaard ging met veel verzet. De tweede kreeg een verbaal wegens wederspannigheid. Een politieagent uit Amsterdam verleende assistentie. Zekere J. van der Jagt, een jonge man, is door de politie aangehouden als verdacht van brandstichting bij den brand in de Hoogewerfstraat. Daar is een per ceel geheel en al uitgebrand; een tweede kreeg zeer veel brandschade, terwjjl twee winkelruiten aan de overzftfde gesprongen jfgm. De verdachte had in een der panden voor een winkel van muziek en boven een werkplaatsje. In de laatste moet de brand ontstaan. Deztn winter is bij hem ook tel eens een begin van brand geweest Katwijk-aan-Zee. Gistermiddag ge taakte liet vaartuig van den kuslvisseher Schaap aan lager wal aan het strand, ter wijl bij het vallen van de eb het vaartuig op de zandbank vastraakte. Toon de vloed kwam, kon het vaartuig weder tegen den avond zee kiezen. Alleen was er dus tijd- yenliesgeen materieele schade. Van de trawlvisscherij kwamen Dins dag te IJmuiden aan de markt de loggers KW. 48 met 1282, KW. 168 met f250 en KW 169 met f879 besomming. Door het Historisch Genootschap „Oud-West-Friefiland" zijn eenige prijsvra gen uitgeschreven o.m. voor typische West- Fiiesche liedjes. In deze rubriek kreeg de heer de heer R. Slot, litt. Dcts., alhier met ,,Et Voorjaar", den lsten prijs (een groote tilv. medaille) benevens den bestuursprijs. Aan bet politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een onbeheerd aan getroffen geit. Het zoontje van de wed. Van R., Louwestraat 6, alhier, ging gisteren een paard naar de weide brengen. Door het opjagen door andere jongens werd het paard schichtig, met het gevolg, dat de jongen kwam te vallen en een bloedende hoofdwonde bekwam. Door den brievenbe steller J. van R. werd hij spoedig naar dr. Lodder gebracht Deze legde een verband waarn3 de knaap huiswaarts kon gaan. Lisse. De Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer" alhier, behaalde op het concours te Gouda den eersten prijs, een groote zil veren medaille in de 3de afdeeling. Bevolking over Mei. Ingekomen: J. v. d Zwel, van Alkemade H. Doets, van Amsterdam W. v. d. Reep, van Haart, liede en Spaarnw. H. M. Heemskerk, van Hillegom H. Chr. v. d. Molen, van Pro- bolingen (Java) Th. Pieterse, van Zoeter- woude M. C. v. Kampen, van Haarl.liede en Spaarnw. M. var. Breenen, Woerden Th. Wassenaar en gezin, van Heerlen P. Mieloo, van Haarlem P. A. van Dijk, van Leerdam Th. J. Verheggen, van Schiedam M. Quaek, van Delft A. Witteman, van Noordwijkerhout M. Dwarswoud, van Sasscnheim II Wierd- sma, van Bolsward A. M. Belle, van Amerika J. Welboren, van Den Haag F. Verdijk, van Oud-Heusden M. C. Uit zeilen, van Zwolle A. J. Verhagen. va*i Alphen aan den Rijn C. J. van Tol. van Haarlemmermeer J. H. v. Dongen, van Den Haag A. G. Schrama, van Amerika W. Meyer, van Katwijk A. H Ruig- rok, Noordwijkerhout Cli. W. Verbaar, van Amsterdam A. Weyers, van Voor hout J. C. Bouckaert, van Hillegom. Vertrek: P. Roessen, naaT Voorschoten N. Hibma, naar Hennaarderadeel C. J. v. d. Vlugt, naar Oudenbosch C. Molken- boer, naar Haarlem P. M. v. d. Lans. naar Heemstede H. M. A. Persoon, naar Monster O. de Wit en gezin, naar Heem stede A W. Bosse, naar Haarlem A. Krispijn, naar Bloemendaal A. W. V. d. Vlugt, naar Oudenbosch W. Koczen en echlg., naar Breda C. W. van Stijn, Sassenheim N. van Tol, naar Gelder- malsem J. C. M. Slobbe, naar Warmond A. NT. Kops, naar Bennebroek C. Ver haar, naar Voorhout A. M. Meskers, naar Nootdorp A. Duivenvoorden en gezin, naar Noordwijkerhout P. C. Hartveld en echtg., Haarlemmermeer J. Broekhof, naar Noordwijkerhout A. Steinmeyer, naar Breda T. de Graaf, Leiderdorp J. v. d. Bent, Zegwaard P. v. d. Drift, naar Ilillegom K. H. Zeevat, naar Heiloo J. C. Bon, naar Leiden. De Chr. Zangvereeniging „Excelsior" behaalde in de 3de klasse op hel concours te Hilversum, een 2den prijs. Aan de gemeente Hillegom werd den" 2den Pinksterdag assistentie verzocht van de brandweer, voor een uilslaanden brand in de Hoogewerfstraat. De nieuwe au loge- reedschappenwagen deed voor het eerst dienst De motorbrandspuit werd als aan hangwagen aangebracht. Alles, liep uitste kend van stapel. Nauwelijks was de straal- pijp aangeschroefd of het water was aan wezig. Het behulp van de spuit van Hille gom had men den brand spoedig ender de knie. Noordwijkerhout. De R.-K. muziekver. „St. Jeanne d'Arc", directeur de heer J. Adr. Hupkens te Leiden, behaalde op het con cours te Woerden, een lsten prijs in de tweede afd met het hoogst aantal punten, in de sectie Harmonie, en een lsten prijs in den eere-wedstrijd. De nieuw benoemde walermolenaar van den Hoogeveenschen polder, de heer Gronneman, heeft reeds genoeg van zijn baantje; hij liet na eenige dagen, zonder kennisgeving, de heele boel in den steek. Thans is tijdelijk aangsteld de heer Johs. v. Schie. Oegstgeest. Waar lot heden alhier -niet bestaat een Kiesvereeniging, waar buiten gesloten is: inmenging vam godsdienstige overtuigingen in de politiek, zijn eenige onzer ingezetenen, na onlangs gehouden besprekingen, voornemens te Iraohten tot opriohling te komen van een kiesvereeni ging „Gemeentebelang". Binnen korten tijd zal voor dit doel een vergadering be legd worden. Het mond- en klauwzeer onder het vee is thans tot 5 plaatsen in onze gemeente uitgebreid. Lag voor eenigen tijd in de bedoeling van het bestuur der „Wijkverpleging voor alle Gezindten" om dit jaar wederom ten bate der kas een bazar te organiseeren; thans heeft het bestuur hiervan afgezien. Doch waar door jonge dames vele en dege lijke artikelen zijn vervaardigd, zullen deze artikelen nu in liet Wijkgebouw dezer Ver- eeniging verkocht worden op eenige dagen in de volgende weck. Men is dus loch in dc gelegenheid om deze verecniging, die in onze gemeente zoo veel nuttig werk verricht, te steunen door van deze gelegenheid gebruik te maken. Rijnsburg. Een 6-jarig zoontje van den heer A. v. d. M. alhier geraakte giste ren van den hoogen walkant in de Vliet te water. De kleine was al geheel naar het midden van het water afgedreven en verkeerde reeds in zinkenden toestand, toen dc heer Piet Heemskerk uit de Koestraat hem ter re'dding nasprong en het aan dezen mocht gelukken het kind nog bijtijds te redden. Vrijdagavond vergaderde de Vereeni ging „Veiling Tuinbouw-Prcducten", alhier, den heer J. J. Verbree. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, opent de vergadering, waarbjj spr. z$n blijdschap uit over do ruime opkomst. De veiling mag zich tegenwoordig in een groote belangstelling verheugen en mzer en meer wordt ingezien, welk e?n voorname factor deze in net gemeenteleven is. Op verzoek van den voorz. leest daarna de secretaris, de heer Jac Kromhout, de notulen van de vorige vergadering, die onder dankzegging onveranderd worden goedgekeurd, en brengt daarna het jaar verslag uit Het jaar 1924 had voor de Vereeniging een vrij kalm verloop gehad. De producten waien goed gegrold, zooiat de Nederlani- sche tuinbouw meer nog dan anders op export was aangewezen. Achtereenvolgens werd een overzicht gegeven van de uitkom sten der geteelde producten. De omzet der veiling bver 1924 be droeg f248.790.30, zijnde ruim f71.000 méér dan het vorig jaar. De opbrengst der provisiegelden was daarom veel grootsr, waardoor aan de daarvoor in aanmerking komende leden de hun nog toebehoorende N.U.M.-gelden konden worden gerestitueerd. Hiermede was voor velen een groote er gernis weggenomen. In den loop van 1924 waren ook op het veilingsterrein verbeteringen aange bracht De stichting van een aparte afdeeling voor telefoneeren was voor de koopers van groote waarde, en vaak kwamen gedurende het veilen orders in, die van niet weinig iDvloed op de prijzen waren. Waar hier nog al eens getobd wordt met poetaardappelen, besloot de Vereeni ging van een Frïesch pootstation poters van eigenheimers te bestellen. Dank zij vooral de werkzaamheden van den voorzitter, die zich hiertoe persoonlijk naar Leeuwarden begaf, mocht het gelukken een kwantum, zjj bet dan cok kleiner dan oorspronkelijk besteld, puik leggoed te bekomen. Hier mede toonde de Vereeniging weder een belangrijke organisatie voor de plaats van inwoning te zijn. De secretaris eindigde zgn verslag met de besta wenschen voor 1925 en de hoop uitsprekende, dat de leden van de thans reeds aangevangen werkzaamheden de vruch ten zouden mogen plukken. De voorz. dankte den secretaris voor diens nauwkeurig verslag en de overige werkzaamheden, ook als veilingmiester, door hen; in net belang der Vereeniging ver richt Namens het bestuur deed de voorz. daar na mededeeling van het rapport van den accountant, die verklaarde alle toeken en bescheiden te nebben onderzocht eo hierin geen aanleiding vond tot het maken van op- of aanmerkingen, daar alle boekingen een indruk van groote accuratesse maken. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten penning- cn veilingmiester over 1924 decharge tl verleenen. Vervolgens deed de voorz. eenige mede- deelmgen omtrent de kasmiddelen. Op 31 Dec. j.l. was in kas f 3363.14, waarop het bestuur bet moment- gunstig achtte, over te gaan tot terugbetaling van de N.U.M.-gelden, wat ruim f2000 vorderde, ei) restte dus uog eeu batig saldo van ruiig flOOO en bovendien f1000 bij Rijnland ge deponeerd. In aanmerking nemende, dat da Vereeni ging geen schulden heeft, meent spr. te mogen constateeren, dat deze er financieel gunstig voorstaat, al is dan ook de vei- lingsgelegenheid niet zoo schitteren. Van den Tuinbouwraad was ingekomen e n verzoek om toezending van de contributie over 1924, alhoewel dit lichaam in 1924 is opgedoekt De voorz. adviseert dit verzoek in te v tiligen, teneinde den Tuinbouwraad in de gelegenheid te stellen aan zjju verplichtingen te voldoen. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier toe besloten. Thans was aan de orde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van den heer N. Zandbergen Wzn. Op voorstel van den heer G. Vos werd deze bij acclamatie herkozen. Besloten werd den heer Zandbergen, door ziekte afwezig, hiermede in kennis te stellen. Nadat van dc aanwezige leden de contri butie over 1925 was geïnd, deed het bestuur mededeeling van een ingekomen schrijven van de veiling te Katwijk. Waar het tot nu toe gewoonte is, de vei ling alhier vóór die te Katwijk te houden, wordt in dit schrijven verzocht de volgorde juist om te keeren, uit overweging o.a. dat het artikel bloemkool, in hoofdzaak voor ex port bestemd, daar ruimer aangevoerd zou worden dan hier. Deze laatste bewering ontlokt aan vele le den een tegenspraak. De voorz. deelt mede, dat dit schrijven in bestuursvergadering gesproken is. Waar het redelijke verzoeken betreft is het bestuur zusterverenigingen gaarne Ier wille, doch dit verzoek gaat te ver. Voorgesteld wordt daarom te berichten, dal' inwilliging van dit verzoek niet strookt met de belangen van deze vereeniging, doch dat de veilingen zooveel mogelijk bespoe digd zullen worden. Onder applaus wordt dit voorstel aangenomen. Ten slotte deelt de voorz. nog mede. daC de zakkengeschiedenis punklueel in orde is. Voor ieder lid afzonderlijk is een rekening gehouden, en zij die nog statiegeld te goed hebben, kunnen dit, ter bestemder plaatse in ontvangst nemen. Bij de rondvraag vroegen verschillende leden liet woord. De heer C. Kromhout Jzn. vroeg waarom aan het bestellen van pootaardappelen niet meer ruchtbaarheid was gegeven. Spr. ver zocht daaraan voortaan meer bekendheid te geven en vroeger te bestellen waardoor men wellicht het volle quantum toegewezen krijgt. De voorz. antwoordt, dat het bestuur geen verwijt treft. Zoodra besloten was, officieel gekeurd leggoed van een Friesch slation te koopen is daaraan direct ruchtbaarheid ge geven, doch de leden talmden zoo lang met hun opgaven, dat ten slotte nog meer be - steld is, dan opgegeven was. Het vroege be stellen waarborgt ook niet altijd de volle toewijzing. Zelfs de besle afnemers krijgen soms maar een bepaald percentage. De heer Jan Zandbergen Wzn. stelt voor. dat voorlaan bij het afhalen of terugbrengen een bon zal worden afgegeven en afgetee- kend. De voorz. houdt zich aanbevolen voor werken, die de emballage-moeilijkheden kunnen verminderen. Het voorstel zal door het bestuur in ernstige overweging worden genomen. De heer W. v. d. Eijkel stelt voor het ge bruik van het veilingsterrein als los- en ladingsplaats sterk te verminderen. De voorz. zag gaarne dat hieromtrent door de vergadering een bindend besluit werd genomen. Het bestuur komt vaak voor groote moeilijkheden te staan, omdat eens deels voor vele leden geen andere geschikte losplaats is te verkrijgen, terwijl anderdeels vaak misbruik wordt gemaakt van het ter rein der vereeniging. Hierover wordt breedvoerig gediscussieerd waarbij sommige leden voorstaan een be perkt gebruik als los- en laadplaats, terwijl anderen dit volstrekt verboden willen zien. Tenslotte wordt besloten, dat het bestuur in beperkte mate lossing van goederen, met uitzondering van vischnet en grom zal kun nen toeslaan, mits tegen betaling. De heer J. den Haan Azn. geeft in over weging het statiegeld voor de zakken te ver- hoogen tot 25 a 30 ct. per zak. De voorz. meent, dat het statiegeld onge veer overeen moet komen met den kostprijs. Is de prijs hooger, dan kan dit een belem mering zijn voor de koopers. Bij het begin van het vorig seizoen was het statiegeld gelijk aan den kostprijs doch deze liep later op en tijdens een seizoen kan hel statiegeld niet verhoogd worden. De heer C. v. d. Sleet verzoekt verbete ring van den toestand waarin de veilings- loods verkeert, hetwelk door den voorzitter wordt toegezegd. Nadat hierop de vergadering door den voorzitter met oen woord van dank voor de trouwe opkomst was gesloten, werd overge gaan tot verloting van 36 fraaie prijzen. Voorschoten. Zaterdagmiddag 4 uur zal op het Beresleinterrein alhier een voet balwedstrijd gespeeld worden tusschcn een elftal samengesteld uit personeel der Zil- verfabrieken en een A. S. C. combinatie. De opbrengst komt geheel ten bate van het Ne- derlandsch Olympisch Comité, een gelegen heid dus voor de Voorschotenaren om eens te toonen, dat ook zij iets voot de goede zaak over hebben. Draagt ook gij, door in groolen getale op te komen er toe bij, dat de benoodigde som niet alleen bereikt, maar ver overschreden wordt. Vergeet niet, dat de Olympische Spelen niet alleen zijn een sportfestijn van den eersten rang, maar een nationaal belang van groote beleokenis. Offert dus uw penningskens, ook al zijt gij niet direct sportbeoefenaar of sportliefheb ber. Naar wij vernemen zal A. S. C. onge veer met haar tweede elftal komen, zoodat een spannende 9fcrijd tegemoet kan worden gezien. De wedstrijd wordt opgeluisterd door muziek. De winnende ploeg ontvangt een fraaie verguld zilveren medaille. Ds. F. A. den Boeft te Kruiningen heeft bedankt voor het beroep nav de Geref. Kerk alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, zoon van J. Kraay en G. van Os. Gehuwd: J. C. Hillengenberg en M. O. Dcrksen T. Qr.ootendorst en P. Hoogen- doorn. Zoeterwoude. De Ingelanden van den Oost- en Westbroekpolder waren in café Dolle in de Weipoort alhier bijeen geroe pen, ten einde hun voorzitter den heer J. van der Poel te huldigen. De heer van der Poel was namelijk 40 jaar bestuurslid, waarvan 25 jaar voorzitter van dien pol ders. Als blijk van waardeering werd hem door de ingelanden een kunstvoorwerp aange boden. De timmerman R. uit Waddiugsveen diende bij den veldwachter een klacht in dat hij per rijwiel, op den Hooge Rijndijk rijdende, was aangereden door een achter hem aankoménd motorrijtuig. Het rijwiel was een weinig beschadigd en R was met den schrik vrij gekomen. Het 16-jarig dochtertje van den petro- leumventer van den B. is Zondagmorgen weer eens op 6tap gegaan. Toen zij des nachts niet is thuis gekomen werd aan do politie opsporing verzocht. De veldwachter Schaap van Leiderdorp heeft haar gisteren aangehouden en ter beschikking van haar vader gesteld. Het bleek dat zij naar Alphen was ge weest. olympisch nieuws. Het Congres te Praag. ia de zitting van liet congres te Praag, heeft baron Schimmelpenninck het door de Nederlandsclie organisatiecommissie opge maakt programma nader uiteengezet. Graaf De Claey en baron Schimmelpenninck ver dedigden als nationale sport in Holland cn België het kleiduivenschielen, doch Baillet Latour merkte op, dat alle schietwedstrijden door het I. O. C. waren geschrapt. Óver wiclrijden ontstond een breedvoerig debat. Voornamelijk Engeland kantte zich tegen 't rennen op de baan; toch is besloten ook dit nummer op het programma van 1928 te handhaven. De reeds gemelde goedkeuring van het program heeft de beteekenis van een gunstig advies aan de uitvoerende com missie van het I. O. C., die de eindbeslis sing moet nemen. Aangenomen is een voorstel-Kirdy, graaf Clary en Edslröm, om allen intern, sport bonden te vragen de Olympische Spelen te beschouwen als zoovele wereldkampioen schappen en indien dit niet mogelijk zou zijn, dan eenmaal in de 4 jaar geen wercld- kampioenschapswedstrijden te houden. In verband met een vraag van Zweden of de F. I. F. A. van deelneming buitengeslo ten zal worden, zei Baillet, dat de verant woordelijkheid voor qualifieatic der voetbal lers bij de nat. bonden ligt. Vervolgens is het rapport der commissie voor de jury en de bevoegdheden der Nat. Olymp. Comitê's goedgekeurd en verworpen een voor Nederland onaanneembaar voor stel tot instelling van commissies van mate rieele contrftle. Daarna is het vraagstuk van den eed be handeld. Het woord eed is veranderd in verklaring op eerewoord. Deze luidt nu: Ik verklaar amateur te zijn volgens de Olym pische beginselen betreffende het amateu risme. Deze verklaring moet gecontrasig neerd worden door het Nat. Olym. Comité en den betrokken nat. bond. ROEIEN. De wedstrijden van Hollandia. Gisterenmiddag heeft in café Ilöllandais te 's-Gravenhage de loting voor de Hollan- dia wedstrijden, welke op 6 en Juni wor den gehouden, plaats gehad, Hel resultaat was als volgt: Vrijdag, 11 uur. 4 riems,juniores A. Ie heat. 1. Willem in, 2 Argo, 3 Cadetten II uur 5. 2e heat. 1 Amslel, 2 Triton, 3 Spaarae. 11 uur 10. Row overs. Njord, Laga, Adel borsten en Maas. 11 uur 30. Skiff B. Ie heat. 1 Hoop, 2 Maas. 11 uur 50. Vierriems ovemaadsch. Ie heat. 1 Argo, 2 Njord, 3 Amslel. 11 uur 55. 2e heat. 1 noop, 2 Laga, 3 Delftsche Sporl. 12 uur. 3e heat. 1 Triton, 2 Nereus. 12 uur 30. 4 riems juniores B. Ie heat. 1 Nereus, 2 Njord. 12 uur 35. 2e heat. 1 Laga, 2 Maas, 3 Willem III. 12 uur 40. 3e heat. 1 Adelborsten, 2 Am9lel. 1 uur. Tweeriems juniores A. Ie heal. 1 Laak, 2 Nautilus. 1 uur 5. 2e heat. 1 Triton, 2 Willem III. 2 uur. Slcilf juniores A. Ie heat. 1» Maas, 2 Njord. 2 uur 10. 2e heat. 1 Amslel, 2 Poseidon. 2 uur 20. 3e heat. 1 Deutsche T. und R.V., 2 Willem HL 2 uut 30. 4e heat. 1 Hoop, 2 Laga. 2 uur 40. Achtriems juniores A. Ie heat. 1 Njord, 2 Willem III, 3 Triton. 2 uur 45. 2e lieat. 1 Nereu9, 2 Amslel. 4 uur 20. Tweeriems juniores A. Beslis sing. Boei 1. Snelste tweede. Boei 2. Winnaar heat 2. Boei 3. Winaar heat 1. 4 uur 40. Vierriems juniores B. Beslis sing. Boei 1 winnaar heat 2, boei 2 win naar heat 1: boei 3 winnaar heat 3. 5 uur. Skiff juniores A. Ie halve beslis- s'issimg. Winnaar heat 3winnaar heat 2. 5 uur 10. 2e halve beslissing. Winnaar heat 1winnaar heat 4. 6 uur 40. Achtriems juniores A. Beslis sing. Snelste tweedewinnaar heat 2 winnaar heat 1. 7 uur 30. Vierriems zonder stuurman. Be slissing 1 Laga2 AmMCl. 8 uur. Tweede ins OYernaadech. Beslis- ring. 1 Laak—2 Nereus—3 Hoop 8 uur 10. Skiff A. Beslissing. 1 winnaar le badve beslissing—2 winnaar 2e halve beslissing. 8 uur 20. Vierriems juniores A. le halve beslissing. 1 Njord2 winnaar heat 1S- Maas. n 8 uur 30. 2e halve beslissing. .1 Laga2 winnaar heat 2—3 Adelborsten. Zaterdag. Eindwedstrijden. 11 uur. Tweeriems se niores. 1 Am stel2 Triton3 LeyOhe. 11 uur 10 Tweeriems juniores B. 1 Laak2 Nautilus3 Leyth 11 uur 30. Vierriems junires A. 1 winnaar le halve beslissing— 2 snelste tweede3 winnaar 2e halve beslissing. 11 uur 50. Skiff seniores. 1 Amslel2 Hoop. 12 uur. Vierriems seniores. 1 Laga2 Amslel3 Nereus. 12 uur 20. Dames juniores, le heat. I Ley the2 Vliet—3 Viking. 12 uur 40. 2e heal. 1 Nereus2 Hoop— 3 Laak. 1 uur. Beslissing. Dames juniores. 2 uur. Tweeriems zonder stuurman. 1 Amslel2 Nereus3 Triton. 2 uur 10. Dubbel scull. 1 Amslel (row over). 2 uur 30. Dames seniores, le heat. 1 Dordt2 Laak. 2 uur 50. 2e heat. 1 Spaarne2 Nereus. 3 uur 10. Beslissing. 3 uur 40. Achtriems juniores B. 1 Laga 2 Amslel3 Njord 4 uur. Skiff jqpiores B. Beslissing. 1 Deut sche T. und R. V.2 winnaar heat. 4 uur 20. Vierriems ovemaadsch. Beslis sing. 1 winnaar heat 3—2 winnaar li eat 13 winnaar heat 1. 6 uur. Achtriems seniores. Beslissing. 1 Hoop2 Amslel3 Nereus. LAWNTENN1S Hollanders te Berlijn. Bij het te Berlijn gehouden rinkster- tornooi heeft hel Hollandsdhe dubbel Tim merByan den tweeden prijs gewonnen in het heeren-dubbelspel. MOTORSPORT. Leidsche successen te Sappeiueer en Winschoten. Te Sappemeer hebben Zondag, en le Winschoten Maandag motorraces plaats go- had. In een verslag in de ,,Prov. Grun. Crt." lezen wij over dc- rennon to Sappe meer: Een der spannende ritten \an tien mid dag was- de finale der nieuwelingen-klasse, waarin de Leidenaar Dreef op zijn A. J. S.-motor met een wiellcngte voorsprong op van Driel, Amsterdam do overwinning be haalde. Ook de motorrijder Rossingh uit Borger toonde zich in deze klasse een uit stekend racer. De uitslag van serie en finale luidde: Eerste serie: 1. J. Dreef, Leiden (A.J.S.) 3 min. 34 1/5. 2. W. Rossingh, Borger (Nor ton), 3 min. 37. 3. J. J. Abeln, Emmercom- pascuum (Douglas). Finale: 1. W. Rossingh, Borger (Norton) 3.35 4/5. 2. J. Dreef, Leiden (A.J.S.), 3.36. .3 D. van Driel, Amsterdam (B.S.A.) 3.39 2/5. Te Winschoten waren de uitslagen als ▼olgt: Juniores klasse A' (6 baanronden), twee deelnemers, le prijs D. van Driel, Amster dam op B.S.A. in 2 min. 45 4/5 sec. 2e prijs J. Dreef, Leiden op A-J.S. in 2 min. 46 Juniores, klasse B (6 baanronden) vier deelnemers, le prijs J. Dreef, Leiden, op A. J. S. in 2 min. 45 1/5 sec.2e prijs W- Rossingh, Borger, op Norton, in 2 min. 46 3/5. BOKSEN. Van der Veer in actie. Piet van der Veer zal op 27 Juni in het Cirque le Parijs boksen legen Paolini. Einde Juli zal Van der Veer in het Circusgebouw te Scheveningen tegen den Engelschen zwaargewicht-kampioen Frank Goddard uit komen. De directeur van het Zeebad Schevenin gen heeft uit Berlijn een aanbieding ont vangen van den manager van Dëmpsey, om 13 en 12 Juni te Scheveningen in het cir cus een demon9lralie te geven. Hij heeft de organisatie hiervan opgedragen aan den manager van Van der Veer, die een demon stratie zal arrangeeren lusschen Dempsey en den Hollandschen zwaargewichtkam pioen. („Tel.") ATHLEÏIEK. De competitie van den L. A. K. Het programma van den eersten compe- tiliedag op 14 Juni van de L. A. K., waar schijnlijk op het veld achter „Pomona", luidt, behoüdens. goedkeuring van den Z. H. A B.: Voor heeren: Voor iedere vereeniging ne men 4 personen deel. Alle vier loopen de 100 M. en nemen deel aan een estafette van 4 X 100 M. Van de vier moeben 2 kogel- slooten en 2 speerwerpen, 2 hoogspringen, e verspringen (beide met aanloop". Voor dames: Voor iedere vc-reeniging nemen 4/personen deert. Alle vier loopen de 80 M. en nemen deel aan een estafette van 4 X 80 M. Van de vier moeten 2 ver- en 2 verspringen (beide met aanloop'. VOETBAL Het Oostelijk elftaL Het Oostelijk elftal, dat legen West- Duitschland zal spelen, is als volgt samen gesteld. Waayer, Z. A. C.; Roetert, Go Ahead en Van Assen, Go Ahead, achter; Veldkamp, Enschede, Hulsman, Go Ahead en Reemeyer Go Ahead, midden; Landaal, Apeldoorn, Nij- hof, Hengelo, Halle, Go Ahead en Tushuizen, Go Ahead, Gilljam, Zwolsche Boys, voot. G. Krom. De heer G. Krom, linkshalf van R. C. H. en internationaal, heeft zich voor het ko mende voeiba al seizoen als lid opgegeven bij de Stormvogels.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9