DINSDAG 2 JUNI Anno 1925 Orficieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. No. 20008. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTLEN 30 Ct9. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren'pnjs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer» voor OI re of I e en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT! Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.36, per week0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week"0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG .verkrijgbaar: SCHOL a 10.14 per pond. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. Leiden, 2 Juni 1925. - Vijf-en-twintig-jarig jubileum van J. R.-c?e Rees. Hcüêii herdenkt onze stadgenoot de heer J. F. de Reus, controleur-instructeur-wagen- besluurder der N. Z. H. E. T. M. den dag. waarop hij 25 jaar geleden in dienst bij do Maatschappij in betrekking kwam. Ilij is nog de eenige beambte der Maatschappij, die op do E. N. G. T. M. heeft gereden den eersten wagen, die liep met een beugel. De heer De Reus heeft dus heel wat met de Maatschappij meegemaakt en in al die ja ren maakte hij zich het vertrouwen, in hem gesteld, ten volle waardig, zoodat hij bij zijn superieuren hoog slaat aangeschreven. Het personeel waardeert hem ook zeer en toen men van zijn jubileum hoorde, staken zijn kameraden de hoofden bij elkander om plannen tot huldiging le beramen, waarbij zij ook de medewerking van het hoogere personeel gaarne verkregen. Te tien uur hedenmorgen werd de jubila ris met zijn echtgenoote in de wachtkamer der remise aan den Rijnsburgcrweg ontvan gen, waar, behalve het personeel, dat maar eenigszins voor den dienst kon worden ge mist, ook aanwezig was ir. W. J. Modder man, chef van exploitatie der Maatschappij en de heeren H. Mul en De Vijver, mede ambtenaren, in dienst der Maatschappij. Namens de directie nam de heer Modder man eerst het woord, die er aan herinnerde dat het gisteren eigenlijk de dag van het jubileum was. Maar op Pinksterdagen is het voor het personeel van^ de N. Z. H. T. M. geen tijd om te jubileeren, maar om te wer ken, en dit heeft de heer De Reus in deze bijzondere dagen ook wel getoond. Met den wcnsch, dat het den jubilaris mocht gegeven zijn nog vele jaren de Maatschappij te die nen, zooals hij het een reeks van jaren, eerst te Haarlem en daarna te Leiden heeft ge daan, bood hij hem een enveloppe met in houd aan. 'De lieer Mul, namens het personeel van hoog tot laag zich aansluitend bij de prettige woorden van den heer .idderman, wenschte den jubilaris ook van harte geluk. De Reus kan op een gelukkigen werkkring terugzien. Hij heeft steeds met ijver en toewijding ge werkt en dat schenkt toch altijd nog de meeste voldoening. De Reus had zijn jubileum ni een gelukkigen dag uitgekozen, en in p van den dag van gisteren in zijn gezin door te kunnen brengen, heeft hij hard moeten wer ken tot in den nacht toe. Spr. weet, dat hij het met liefde heeft gedaan. In zulke om standigheden leert men juist zijn personeel kennen. Spr. herinnerde er aan hoe De Reus, toen de dienst het noodig maakte, dat hij van Haarlem naar Leiden werd overge plaatst, dit eerst niet aangenaam vond en dat rnet name zijn vtouw en legen opzag. Het doet spr. genoegen te hebben kunnen waarnemen, dat beiden zich met Leiden hebben verzoend en nu niet gaarne deze stad weder zouden verlaten. Uit naam van het geheele personeel, waar toe ook mogen worden gerekend het supe rieur personeel, bood de heer Mul den ju bilaris een fraaie en solied gouden horloge met dito ketting aan, met het verzoek dit 9teeds als een aandenken aan dezen dag te dragen. De spr. eindigde met een hiep, hiep,- hoeral voor den jubilaris, dat door de aan wezigen driewerf werd herhaald. De heer De Reus en zijn echtgenoote dank ten beiden voor de hartelijke gelukwenschen en voor hetgeen deze wenschen vergezelde. Hierna drukten al de aanwezigen het twee tal de hand," waarmede de plechtigheid was afgeloopen. De Pinksterdrukte. Het weer heeft zich met de Pinksterdagen uitstekend gehouden, zoodat wederom velen van deze beide feestdagen gebruik hebben gemaakt om hun dagelijksche zorgen te midden van bosch, duin of veld eens een tijdje te vergeten. Vooral gisteren, toen de wind veel minder sterk was dan op Eersten Pinksterdag, werd het tot een waren uittocht Op allerlei manieren verlieten de stede lingen hun haardsteden; reeds in de vroege ochtenduren zag men groepjes wandelaars,, behangen en beladen met consumptie-arti kelen, heele troepen wielrijders, lange rijen motorfietsen en auto's, enz. Ook de trams, zoowel die naar Wassenaar en Den Haag als die naar Katwijk en Noordwijk, maak ten drukke zaken. Aan de Poelbrug moest meermalen, queue gemaakt worden, terwijl ook in Den Haag en Wassenaar dit het ge val was. Dank zij een uitstekende regeling, behoefde men niet lang te wachten. Om de vijf minuten vertrokken drie wagens, waar in geen plaatsje onbezet bleef. Het aantal passagiers, dat gisteren op deze lijn ver voerd werd, loopt zeker in de tienduizenden. Op de spoorwegen is het niet uitermate druk geweest. Wel waren Zaterdag enkele middags en vóórtreinen nogal druk en goed bezet en Tweeden Pinksterdag de avond- treinen; maar de ouderwetsche Pinkster- drukte van andere iaren was het toch niet Op het traject Rotterdam1Hoek-van-Hol- land en AmsterdamZandvoort was het zeer druk en moesten verschillende extra- treinen worden ingelegd; op het traject Lei denDen Haag was het echter erg stil. De dienst ondervond weinig vertraging; alle treinen liepen goed op tijd. Van de vacan- tiekaarten en gezelschapsbiljetten werd de zen keer druk gebruik gemaakt, meer dan andere jaren. Schreven wij een paar weken geleden, dat er een buitengewoon groot aantal personen Katwijk bezocht had op Hemelvaartsdag, met de beide Pinksterdagen was de stroom nog veel grooter, vooral op den Tweeden Pinksterdag. Hoe alles zoo ordelijk en zon der ongelukken is afgeloopen, is ons eigen lijk een raadsel, want het verkeer was in één woord enorm. Wandelaars, fietsen, mo toren, in allerlei vorm en bouw. auto's van allerlei slag, snorden met meerdere of min dere vaart langs de nu zoo mooie, door het groene loover overwelfde, Voorstraat. Het hoofdverkeersmiddel, de electrische tram, bracht eerst ieder halfuur, in den namiddag elk- kwartier, iederen keer een zwerm varf menschen aan. En het verwonderlijkste van alles is, dat in den namiddag, van circa halfvijf tot zes uur, het in het dorp zelf zoo stil was, als op een. gewonen Zondagmiddag onder kerktijd. Er was bijna geen mensch op straat. Alles was naar het strand en de heerlijke groene duinen verhuisd, om dapr een „dolce far niente" te genieten. En ofschoon er zoo nu en dan een wolkje aan den helderen hemel te zien was, zal menigeen gezegd hebben; „Neen, schoon ik, wolkje met mee, Mocht vliên naar 't schoonste land, 'k Ben nu te lui 'k heb nu te lief. 'k Blijf liggen hier in 't zand". Maar van zes uur af werd he^ aan het tramstation verbazend druk. In dikke rijen stonden de reizigers(sters) te wachten om een plaats in de eerst vertrekkende tram te bekomen. Gelukkig bad de stationschef in overleg met de politie de noodige voorzorgs maatregelen genomen, die uitstekend volde den, zoodat alles in de beste orde verliep. Een woord van dank komt hier zeker aan die heeren ten <rolle toe. Den geheelen dag ging alles rustig en stil zijn gang. Op het strand werd door een enkele van de badkoetsen gebruik gemaakt, evenzoo van verschillende strandstoelen.. Het Leger des Heils speelde: eerst in het dorp en later op het strand eenige bekende liederen; ja zeLfs deed het bekende lied van de vergane „Titanic" nog opgeld. Het bracht in ieder geval nogal eenige variatie, die door het publiek met klinkende munt werd be taald. In het Paviljoen van het Groot-Bad hotel waren ook eenige muzikanten, die-er op gepaste wijze de gezelligheid verhoogden. Dat de zakenmenscheii op alle gebied een goeden dag maakten, kunnen wij dan ook gerust aannemen, en in den stillen Mijd, dien zij achter den rug hadden, kwam een opleving als gisteren goed te stade. Zij, die nog aan het strand verkeerden en er oog voor hadden, weiden vergast op een schitterend vuurwerk. De zon n.l. ging op zoo briljante wijze aan de westerkim onder, dat menigeen in stille ontroering en bewon- 1 dering -dit schouwspel gadesloeg. Een grootsch en waardig slot van dezen dag. Al was de windsterkte tamelijk groot op Eersten Pinksterdag, was Noordwijk toen toch druk bezocht door badgasten, dagjes- menschen, enz., en zou men niet gezegd hebben, dat het nog zoo vroeg in het seizoen was. Alles was vertegenwoordigd. Strand stoelen, badkoetsjes, de paarden, en niet te vergeten de Noordwijksche Reddingsbrigade, die 's Zondag3 in het seizoen zal posten; vooral Tweeden Pinksterdag echter was het voor Noordwijk een buitengewone drukte en kon men bemerken, dat ook Noordwijk veel meer dagjesmenschen gaat trekken. Vtfn het Noorderbad werd den eersten dag door ruim 100, den tweeden dag door pl.m. 250 en van het Zuiderbad ongeveer door de helft van dit aantal personen ge bruik gemaakt. Muziekfeest van de R.K. Moziekvereeniging „Perosi". De R.-K. muziek vereeniging „Perosi" herdenkt dit voorjaar haar vijfjarig be slaan met verschillende feestelijkheden. Zoo organiseerde zij op 8 Februari een muziek- en tooneeluitvoering in de Stadszaal, waar van wij indertijd verslag gaven. Zondag 15 Maart had de kerkelijke viering plaats, Dinsdag d.a.v. hield bij een propaganda- vergadering in het St.-Pancrasius-Patro- naat, terwijl de dag van gisteren de kroon op de lustrumviering zette met een groot en schitterend geslaafd muziekfeest in den 1 tuin van „Zomerlust", aan den Stationsweg, J welken een feestelijk aanzien was gegeven. Van boom tot boom waren guirlandes aan- j gebracht, versierd met veelkleurige wim- j pels, waar tusschen de banieren van de medewerkende vereenigingen prijkten. Ver der stonden er tentjes en kraampjes mei fruit, koek en gebak, snuisterijen, enz., be nevens verschillende attracties, zooals het rad van avontuur, touwtje trekken, ringen- werpen, etc. Tegen één uur kwamen de muzikanten uit de verschillende plaatsen aan met vrien den en vriendinnen, zoodat de tuin langza merhand geheel was gevuld. Het aantal muzikanten van de zes mede werkende Vereenigingen "bedroeg meer dan 250. Al deze Vereenigingen waren R.-K. De grootste Vereeniging, die meeded, was „St.-Franciscus", te Delft, waarvan de korpsiledeD een Lichtgroene uniform droe gen. Van de overigen: „Liefde voor Har monie", Roelof arendsveen, „Excelsior", Noordwijk. „Arti et Religioni", Langeraar, „St.-Gregorius de' Groole", Lisse, en „St.- Gaecilia'Voorburg, waren de muzikanten in burgerkleeding. Te JiaAftwee ongeveer vereenigden, met het bestuur en den directeur van „Perosi", den heer Jac Kroon, de directeuren en voorzitters der andere Vereenigingen zich in-de serre van „Zomerlust", waar de heer H. W. Spendel, lid van den Gemeenteraad alhier, met wien „Perosi" in voortdurend contact staat, een hooggestemde toespraak hield, waarin hij allereerst het bestuur van „Perosi" met het eerste lustrum Jjeluk wenschte, waarmede zij een mijlpaal op den weg der dilettanten-muziekkunst lieeft be reikt, waardoor zij den kunstzin der leden heeft verhoogd en heeft medegewerkt lot hun algémeene ontwikkeling. Klein begon nen, is het ledental gestadig vermeerderd. Spr. hoopte, dat zij onder leiding van haar ijverigen directeur de plaats, welke zij on der de Leidsche muziekverenigingen in neemt, zal blijven handhaven tot verhoo- ging van het kunslpeil van haar eigen le den en tot meerdere verheffing van de di- lettanten-muziek-kunst, ja, dat de Vereeni ging een glorie tijdperk zal tegemoet gaan. Zich tot de directeuren en voorzitters van de andere Vereenigingen richtende, dankte hij dezen er voor, dat zij met haar Zuslervereeniging „Perosi" hadden willen samenwerken. De R.-K. muziekbeoefenaars staan elkander na, niet alleen in het geloof, maar ook in de muziek; daarvoor hebben de Katholieken veel over. Spr. wijst op „St.- Franciscus", te Delft, welke Vereeniging groote sommen aan het corps besteedt. Hij heette al de gasten hartelijk welkom, en hij hoopte, dat deze dag een dag van muzikaal genot zal zijn en dat allen in dezen lom merrijken tuin, bestraald door Gods heer lijke Zon, zullen genieten. Moge na dezen dag de lust en de liefde voor de kunst nog vermeerderen en onze Vereeniging een eereplaats blijven innemen in de muziek gezelschappon in ons land en zoo mede werken tot de vervolmaking van de muziek, aldus eindigde de heer Spendel zijn toege juichte toespraak, waarna de eerewijn rondging. De heer. Ruit er man, voorzitter van de Delflsche Vereeniging, dankte in korte- woorden namens alle Vereenigingen voor de vriendelijke ontvangst te Leiden. Daarna had onder leiding van den heer Jac. Kroon de opstelling van den stoet plaats. Voorop zouden gaan de Delvenaars, om dat deze in uniform waren. Daarop volgde dan de Vereenigingen uit Langeraar en Voorburg, terwijl de derde groep, gevormd door de Vereenigingen uit Lisse, Noordwijk en Roel of arends veen den optocht zouderi sluiten. Elk dezer groepen vormde een muzikaal geheel. De banieren werden in den stoet meegedragen, terwijl ook het „Perosi"-be9tuur met den heer Spendel in een open landauer in den op tocht meereed. De opstelling had zeer ordelijk plaats en precies op tijd zette, de stoet zich in bewe ging, geëscorteerd door talrijke politie agenten le voet. Aangetrokken door de schitterende banieren en de opgewekte to nen der muziek, 9lroomden de menschen van alle kanten toe. Reeds op den Stations weg was het de tram niet mogelijk het cor don te verbreken en steeds volgden nog meerderen. Het was weldra een dichte menschenhaag. die langzaam voortschreed. Men had over de hoofden kunnen loopen. De orde werd liter geen oogenblik ge stoord en even kalm en opgewekt als de stoet was vertrokken, kwam zij weer bij het uitganspunt aan, waar hij werd ont bonden. Men begaf zich nu weder naar den tuin, waar het korten tijd minder druk was ge weest. Achtereenvolgens kregen de verschillen de bevriende corpsen gelegenheid om van hun muzikaal talent blijk te geven. Op elk der aangeboden programma'# kwamen vijf k zes nummers voor. „Liefde voor Harmo nie", van Roelofarendsveen, directeur N. Wagenaar, opende de rij met goed verzorgd programma, waarop „St.-Gregorius de Groo te", uit Lisse, directeur Th. Thielipgs, volg de, eveneens met vijf vrij zuiver gespeelde nummers. Het Fanfare-corps „Excelsior", uit Noordwijk, directeur S. Hiep, dat met zes nummers uitkwam, en zuiver spel te hooren gaf, werd ook hartelijk toegejuicht, evenals de daarop volgende Harmoniekapel „St.-Caeeilia", te Voorburg, wier dirigent J. van Opstal de goede qualiteiien van zijn getrouwen naar voren weet te brengen. Nadat eindelijk „Arti et Religioni", uit Langeraar, eveneens verdienstelijk had ge speeld, spande „St.-Franciscus", uit Delft, die onder de uitnemende leiding van haar dtiecteur den heer C. C. J. Vrijhoff, korten tijd geleden een ëereprijs en een tweeden prijs (bij loting mei dien eersten prijswinner) verwierf, de kroon. Het zeer talrijke korps, wier leden in hun donkergroene uniform een kranig figuur maakten, leverde superieur werk en strekte de andere Vereenigingen tot een voorbeeld. Er ging over dit gezelschap maar één roep op. De heer Spendel, die, aan het einde ge komen, de medewerkende Vereenigingen voor heigeen zij hadden gepresteerd dankte, wees 'op het schitterend welslagen van de zen dag, waarin iedere Vereeniging haar deel heeft gehad. Hij schelste het nut van dagen als deze. De verschillende corpsen leeren elkander kennen en waardeeren en bemerken door liet hooren van anderen hun eigen gebreken kennen. Hij hoopte, dat men dit zal inzien en meer dergelijke muziekfeesten zal organi- seeren. Elk der Vereenigingen werd een zilveren medaille toegezegd, die, omdat zij nog niet klaar waren, later zullen worden toegezon den. Hiermede waren de middagfeestelijkheden afgeloopen. De dag werd besloten met een avond concert, welwillend aangeboden door het welbekend Haagsch Harmonie-orkest „St.- Greogorius de Groote", onder leiding van den heer Joh. Bonte. De tuin was ook nu weder geheel bezet en er werd met groole aandaoht geluisterd naar de éven zuivere als krachtige tonen dezer muziek. Het concert werd ingezet met „Krönungs marsch", uit de opera „Der prophet" van G. Meyerbeer, die al dadelijk veel applaus oogstte, waarop een reeks andere nummers volgde, alle hartelijk toegejuicht. Zoo min als bij de programma's van de voorgaande corpsen kunnen wij echter hier bij de ver schillende afzonderlijke nummers stilstaan. De totaalindruk van dit concert was ook bijzonder gunstig, al moet worden gezegd, dat Delft, Den Haag naar de kroon steekt. Het corps, wiens wakkere directeur, hulde werd gebracht werd ten slotte gehuldigd met een zilveren lauwerkrans. Het is voor „Perosi" een prachtige dag geweest, ma-arop zij met groote voldoening kan terugzien en die haar tot een spoorslag zal zijn ora op den ingeslagen weg voort te gaan en over vijf jaar een nog grooter mu ziekfeest te organiseeren. Bij Kon. besluit is aan reserve-eerste- luitenant S. Beye, van het 4de regiment in fanterie een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst. Het bestuur van de juridische facul teit der Leidsche studenten heeft zich voor het jaar 1925/1926 als volgt samengesteld: B. M. Telden, praeses; A. Philips, ab-actis C. E. Liesker, quaestor ^A. Slotemaker, as sessor I, errmej. M. Kluitman, assessor II. Heden werd door den arcltitect L. van der Laan en den Ir. J. A. van der Laan al hier voor rekening van het R.-Kath. Kerk bestuur van de Parochie van het St. Antonie- Patronaat aanbesteed het bouwen van een Hulpkerk bij het klooster der eerw. Paters Franciscanen aan den Haagweg. Aantal in schrijvers bedroeg 12, n.l. J. Schravendijk en Zn., Den Haag f53.587; N.V. Int. Gewa pend Beton Maatschappij, Breda f51.060- G. J. van Valderen f47.770; N. J. Tromp. Overveen, f 47.474:; G. W. Lindenhof, f 44.444:; H. Raaymakers, Wouw, f43.140; T. W. H. Polman, Voorburg, f42.760; P. H. Rosdorff f42.685; Gebr. G. G. van Beuke ring f42.680; J. G. de Waal, Rotterdam, f40.500; G. J. Kiebert, Sassenheim, f39.437 en firma Wenhoven Revers, Velp, f 38.938. Voor het mogelijk gebruik van meerdere palen werden de bedragen der inschijvin- gen van f800—f2000 verhoogd. Waar geen plaatsnaam werd genoemd is deze Leiden. De op 29 Mei gehouden ledenver gadering der S.D.A.P. heeft de volgende motie aangenomen: De ledenvergadering spreekt haar afkeu ring uit over net feit, dat Oostveen, niet tegenstaande zjjn daartoe gedane belofte, weigert te bedanken als lid van het Bur gerlek Armbestuur; erkent Oostveen niet meer als vertegenwoordiger van de socialis tische arbeidersbeweging, daar hrj als lid der S.D.A.P. heeft bedankt; wqjst dus alle aansprakelijkheid af voor het optreden van BINNENLAND. Ontsporing van een tram op de Blauw- poortsbrng te Leiden. De opening van de nieuwe zweminrich ting te Alphen aan den Rijn. Het verslag der Staatscommissie omtrent de electriciteitsvoorziening van ons land. Het invoerrecht op Hollandsche narcissen. BUITENLAND. De nota aan Duitschland inzake de ont wapening is gereed en wordt begin dezer week te Berlijn overhandigd. Verdere besprekingen over het veiligheids pact. Een nieuwe Engelsche nota te Parijs overhandigd. Het communistisch congres te Glasgow. In Egypte zijn verscheidene commnnisten gearresteerd. Oostveen als lid van het Armbestuur, en spreekt met nadruk uit, dat het de plicht ia van Oostveen, om als lid van het Arm bestuur te bedanken. Do ledenvergadering besloot te verzoeken dezo motie in de pers te publiceeren. Naar aanleiding van een gehouden vergadering van groentenhandelaren is den 28sten Mei j.l. een tweede groentenhande- larenver^rmiging hier ter stede opgericht. De naam der nieuwe Vereeniging luidt Nieuwe Leidsche Vereeniging van Aard appelen- Groenten- en.fruithandelaren.' Voorzitter en secretaris zijn rer,. Je heeren H. Sire en G. C. Mank. De mannenzang'. ncoi/mg „Kunst en Vriendschap", opgericht 1 Aug. 1922, di recteur de lieer A. K. A. Burgdorffer, be haalde op het concours te Delft (onbekroon de afdeeling) een vierden prijs, een zilveren medaille en diploma. Het verplichte nummer werd onder protest van verschillende afdee- lingen uitgevoerd, daar zij het te zwaar acht ten voor de onbekroonde afdeeling. Op hel concours te Dordrecht van den Zuid-Hollandschen Bond van Harmonie- en Fanfare-Vereenigingen in Zuid-Hollaand, gehouden op Eersten en Tweeden Pinkster dag, in het Sportpark te Dordrecht, behaal de het muziekgezelschap P. C. en L. (P. Clog en Leembruggen) in de 3de afd. Harmonie een 2den prijs en in de 3de afd. marschwed- wedstrijd een 2den prijs. Het muziekgezelschap „Nieuw-Leven" behaalde in de 2de afd. concertwedslrijd een 2den prijs en in de 2de afd. marschwedslrij- den een 2den prijs. De harmonie „De Post" behaalde in de eerste afdeeling een l9len prijs concertwed strijd en eerste afd. een lsten prij9 mar9ch- wedstrijd. Zaterdag bezochten enkele leerlingen van verschillende middelbare scholen het Koninklijk museum, het stadhuis en de kathedraal te Antwerpen, onder leiding van den heer H. van Batenburg. Zaterdagmiddag botste een luxe-auto bij het uithalen op den Haagweg tegen een mijlpaal, waardoor de voorzijde van het voertuig zwaar werd beschadigd. De bestuur der L. M. V., uit Leiden, bekwam geen letsel. Zondagmiddag stond in de Janvossen- steeg een motorfiets, waarvan de berijder zich even verwijderd had. Het 2*/a-jarig zoontje van den heer Van B. vond dit blijk baar aardig speelgoed en trok- het voertuig onderstboven, waarbij de kleine evenwel niet gauw genoeg uit de voeten kon komen en het heele gewicht op zijn beentje kreeg, dat daardoor brak. Hij werd ter behandeling naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Door an E. en A. G. is bij de politie aangifte gedaan, dat zij beiden door zekeren H. met een flesch zijn geslagen, waardoor zij bloedende verwondingen aan het gelaat bekwamen. Gistermiddag had de 5-jarige P. V.. uit Delft, op den Hooge-Rijndijk het on: luk een Engelsch geldstuk ter grootte van een kwartje in te slikken. Zijn moeder schrok dermate van het gebeurde, dat zij een toeval kreeg. De Eerste-Hulpdienst verleende bij een en ander de geneeskundige hulp. Bij de Leidsche Spaarbank i3 in Mei ingelegd f270.566 94 en terugbetaald f247.932.42, terwijl 99 nieuwe inleggers i zftn ingeschreven en 61 boekjes geheel j werden uitbetaald. Het tegoed der 16.702 inleggers bedroeg einde Mei f5.368.831.99. In de Stedelijke "Werkinrichting zijn van Zondag 24 Mei tot en met Zaterdag 30 Mei opgenomen: 177 volwassenen, 5 kin deren. Totaal 182 personen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1