No. 20001. DINSDAG 26 MEI Anno 1925 Nationale Inschrijving voor de Olympiade 1928 te Amsterdam. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRU3 DER ADTERTEHTIENt 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk Iageren pnja. Kleine Advertentién, uitsluitend bijvooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgene postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porte te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Dlreotie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postohèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,t. 9.18. Franco per post 2.35 -f- portokosten. Mt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Na onze verantwoording in ons blad van gisteren hebben wij nog ontvangen van: L. F. C. (collecte) f 44.63. In totaal hebben wij nn ontvangen: 12188.63. Wie nog iets gevsn wil, doe het vlngl .DIRECTIE „LEIDSCH DAGBLAD". GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. 'Aan den gemeentelijken vischwinkel, (yischmarkt 18, tel. 1225 is WOENSDAG yerkrijgb.SOHELV1SCH k f 0.12f 0.25, SCHOL k f 0.11—f 0.15—f 0.27, ZEEBAARS k f 0.11 en GEH. KABELJAUW f 0.13 per pond. 8805 N. C. DE GLJSELAAR, Burgem. Leiden, 26 Mei 1925. I 3-October-Vereeniging. In een 'der zalen van bet Nutsgebouw aan bet Steenschuur hield gisteravond bo venstaande Vereeniging, onder voorzitter schap van den heer W. van der Laan, baar Meivergadering. De zaal was slechts ten deele gevuld, toen de voorzitter de vergadering opende ©et een woord van welkom tot alle aan wezigen. De tweede secretaris, de heer P. Boot, las daarna de zeer uitvoerige notulen dei- vorige vergadering. Naar aanleiding hiervan vroeg de heer Ebbink hoe het kwam, dat noch in de notulen, nöch in de agenda iets was opgenomen omtrent da in de vorige vergadering besproken reglementsherziening waai tevens besloten werd het ontwerp ter visie van de leden te leggen, teneinde het in de Meivergadering in de alg. vergade ring te brengen. De voorzitter las hierop een schrijven voor van het Ministerie van Justitie, waarbij werd bepaald, dat de voorgestelde regle- ©ents-herziening alleen in de Decembar- vergadering moet plaats hebben. De secretaris dealde vervolgens nog mede, dat door het aftreden van den heer Dudok van Heel als praeses Collegii, diens opvol ger, baron Van Hardenbroek, in het be- Btuur der 3-October-Vereeniging zitting had genomen. Tot kasnazieners werden bznoemd de hee- ren W. Brouwer, J. vau Muijien en J. P. Wilmink. Op de voordracht stonden m:-de do hteTen H. J. P. Wassenaar en A. en C. Th. Breebaart. Daarna kwam het belangrijkste agenda punt aan de orde. n.l. de bespreking der feestplannen. Van het recht, den leden toegekend, om feestplannen in te dienen bij het bestuur, was ook ditmaal geen gebruik gemaakt. Het bestuur was in dezen weder op zich zelf aangewezen. Natuurlijk moest de feest viering, waar het dit jaar Weer een gewone jaarljjksche herdenking van Leidens Ont zet geldt, op eenvoudiger leest worden ge- Bchoeid, dan verleden jaar ter gelegenheid van de 350-jarige herdenking, toen de feeste lijkheden drie dagen duurden. Het kwam er nu maar op aan, met kleinere middelen, vooral voor den middag-optocht, iets origineels te vinden. In afwijking van de feestviering van vorige jaren, waarbij de hoofdschotel stseds ia geweest een optocht op historisch gebied, heeft het bestuur thans het oog gewend ia zakelijke richting en gemeend, dat een bijzonder luisterrijke en grootsch opgezette reclame-optocht in den meest uitgebreider zin, een goede kans van slagen zou heb ben en voor zeer- vele groote en ook klei nere zaken een bijzondere aantrekkelijkheid ©oest hebben. Maar dan moesten daaraan niet alléén Leidsche firma's deelnemen, hoe zeer deze ook zullen worden gewaardeerd en hoe noode gemist. Daarom richtte het bestuur zich per circulaire mede tot firma's in het land. De ©edewerking ook van deze zijde was zeer bevredigend, zoodat het bestuur de over tuiging heeft, dat deze optocht zal slagen. Do gelegenheid tot deelneming aan den optocht is opengesteld voor iedereen en iedere firma; ook Vereenigingen kunnen deelnemen, mits geen politiek karakter dragend. Aan den reclame-optocht zal een wedstrijd verbonden zijn. waarvoor prijzen worden beschikbaar gestel! van f250, flcO, flOO, f75 en f50, of kunstvoorwerpen, .tot dat bedrag, terwijl voor Leidsche firma's afzonderlijke prijzen zullen worden beschik baar gesteld. Voorts zal a' lederen deel nemer niet pryswla or een sou venir in zilver worden uitgereikt. De op tocht wordt op kosten der 3-October Ver eeniging opgeluisterd door eenige muziek korpsen. Voorop zal gaan het muziekkorps van Eugéne Goulmy Baar, uit 's-Her- togenbosch. met ruim honderd muzikanten, en vermoedelijk een muziekkorps uit Volen- dam en een uit Zeeland, in nationale klee derdracht en het Haagsche Politie-muzlek- gezelschap. Behalve de optocht, die na de middag rustpoos plaats heeft, bevat het programma naast de oude beproefde nummers, die nie mand zou willen missen, toch ook nog eenige nieuwe attracties. Als gewoonlijk in de laatst© jaren, zal het Leidsche Politie-muziekgezelschap de feestelijkheden openen met eenige muziek nummers vanaf de trappen van het stad huis. Daarna reveille door de stad van drie muziekkorpsen, die van verschillende punten da stad zullen binnen trekken, in het Plant soen bijeenkomen, daar Jiet „Wilhelmus" spelen, om daarna te worden ontbonden. Intusschen van acht uur tot halfnegen koraalmuziek in het Van-der-Werff-park, onder leiding van den heer C. B. Duvster. met medewerking van het Stedelijk Muziek korps. Van acht tot Gen uur op de Aalmarkt in het Waaggebouw uitreiking der feestgave, bestaande uit haring en wittebrood, en daar bij als iets nieuws voor Leiden, in den om trek HoogstraatKippenbrug, Japansch dag- vuurwerk. Het te ontsteken vuurwerk, in het geheel 58 nummers, zal van de twee ge noemde punten tegen elkaar in worden ont stoken. Onder kanongebulder zullen bom men opstijgen, die haringen zullen uitwer pen, enz. Dit vuurwerk zal eindigen met 't opstijgen van een bom, waaruit een groote Nederlandsch vlag te voorschijn, komt. Van tien uur tot halftwaalf zal het caril lon spelen, de fontein op de Vischmarkt haar waterstralen omhoog voeren, terwijl in kerken het feit godsdienstig zal worden her dacht. Daarna volgt de optocht van het muziek korps Goulmy en Baar, te 's-IIertogenboscli, dat vijf vlaggen mee zal voeren en waarbij vooral de corpulente tamboer-maitre de bij zondere aandacht zal trekken. Het korps zal langs den kortslen weg naar hot terrein bij de Wilhelminabrug trekken, om zich daar bij den reeds beschreven optocht, welke be zig is zich daar op te stellen, zal aansluiten. 's Avonds zal een specialiteiten-gezel schap in de Stadszaal optreden en zal het gewone avondfeest -op het Schuttersveld worden gegeven. De heer Ebbink vindt deze voorstellen buitengewoon mooi; gaarne zou hij evenwel zoo ongeveer de kosten willen welen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat een begroo ting van een dergelijk feest op te stellen, uiterst moeilijk is, daar de inkomsten steeds fictief zijn. De uitgaven had het bestuur zich als volgt gedacht:.muziek f 2500, uildeeling haring en wittebrood f 1300, prijzen f 1500, huur tent om fabrikanten van buiten de stad ge legenheid le geven hun wagens op te sieren f 500, wagen der 3-Octoher-Vereeniging f 500, diversen f 1500, avondteest f 3750, reclame f 1000, le zamen f 12.000. De onlvangslen zouden dan bedragen: terrein Hooge-Rijndijk 1000, Schutters veld f 4000. huur standplaatsen der tenten, enz. f 5000, avond Stadszaal f 100; te zarnen f 10.000. De heer Ebbink kan zich met deze be dragen volkomen vereenigen. De heer Den Holder vindt het bedrag, voor prijzen uitgetrokken, le klein; als er werke lijk goede deelneming is, kan dit best wat hooger. De heer Aarsse is dit niet met hem eens, de optocht is in de eerste plaats be gonnen om reclame ei; niet om nog geld toe te krijgen. Ten slotte doel de Voorzitter nog een be roep op alle Leidsche fabrikanten en winke liers, om goed voor den dag te komen en eens le laten zien, wat Leiden op dit ge bied vermag. Bij de bespreking van het avondleesl vroeg de heer Planjer nog of het niet mo gelijk zou zijn rnet het oog op den rook het vuurwerk een paar Meter hooger te doen plaatsen. De Voorzitter zegt overweging toe. Na nog oenige kleine zaken werd hel plan, zooals het door het bestuur is opge steld, in zijn geheel goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer II. Brou wer of het niet mogelijk zou zijn 's avonds in de Stadszaal het Leidsche Symphonie- Orkest le doen optreden. De Voorzitter meent echter, dat muziek van de L. O. V. nu niet direct in den geest van een 3-October- viering is. De heer Ebbink merkte nog op, dat de vo rige vergadering zoo'n onordelijk verloop had gehad en -vroeg het bestuur ook in den vervolge er voor (e willen zorg" dragen, dat de leiding der vergadering berust bij hel be stuur, speciaal bij den Voorzitter en niet hij de algemeene vergadering. De Voorzitter wil dit natuurlijk gaarne doen en roept hiertoe aller medewerking in. Na nog eenige onverkwikkelijke bespre kingen omlrenf een nog niet betaalde leve rantie, hetgeen men meende op de alge meene vergadering le moeten behandelen, verkreeg de penningmeester, de heer De Wilde het woord. Deze wees er op hoe meer malen de Leidenaars worden geprezen om hun medewerking hij feestelijke gelegenhe den. De heer De .Wilde vindt echter, dat die medewerking nogal iels le wenschen over laat, speciaal wanneer het op beialen aan komt. Het vorige jaar telde de Vereoniging 0581 leden, waarvan 200 bedankten. De restee- rende 6300 kaarten werden dit jaar reeds meerdere malen ter betaling aangeboden, met het gevolg, dat slechts 4638 leden hun contributie betaalden. In totaal bleven 1700 leden en 37 donateurs in gebreke hun pen ningske te offeren, 't Is toch eigenlijk diep treurig, dat een Vereeniging, waarvoor de contributie zoo laag en waarvan het profijt zoo groot is, nog zooveel moeite heelt de gelden binnen le krijgen. Moge deze aan sporing mede er toe bijdragen, dat bij de eerstvolgende aanbieding der kaarten alle achterstallige contributie wordt betaald. Hierna sloot de Voorzitter onder dank zegging voor de opkomst de vergadering. De Leidsche Duinwater-Maatschappij. In de heden alhier, onder voorzitterschap van den heer N. C. F. van Ginkel, gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Leidsche Duinwater-Maatschappij waren vertegenwoordigd 25 aandeeien. uitbrengen de 25 stemmen. Aan het door de Directie uitgebrachte ver slag over 1924 is het volgende ontleend: In het algeloopen jaar werden te Katwijk aan den Rijn uit het Duinreservoir opge pompt 1.968.679 kub. M. duinwater, legen 1.878.177 kub. M. over het jaar 1923, zoodat 90.502 kub. M. meer werd opgepompt dan in het vorige jaar. Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 5379 kub. M. tegen 5146 kub. M. over 1923. De hoogdrukpompen werkten gemiddeld 13 uur 41 min. per dag, tegen 13 uur 26 min. in 1923. Het brandstoffen- en stroomverbruik voor de fillerpomp- en hoogdrukpomp-machines, de iuchtcompressoren, dynamo-stoomma chine, de verwarming alsmede voor de pomp-installatie Groot-Berkheide bedroeg: Engelsche kolen 589.220 kilo; Duitsche kolen 405.130 kilo; gasolie 77.170 kg.; stroom voor kracht 18.166 K.W.U.; stroom voor verlichting 57 K.W.U. Met inbegrip van dempen en opstoken der vuren, alsmede het verwisselen der ketels, vereischlen de 100 kub. M. water dus 50.61 k.g. kolen en 3.91 k.g. gasolie tegen 57.11 k.g. kolen en 4.70 k.g. gasolie in het vorige jaar. Machine-installatie. De nog overgebleven oude hoogdruk-pomp- machine in den watertoren le Katwijk aan den Rijn werd gesloopt om te worden ver vangen door een nieuwe installatie, gedre ven door electriciteit. Na het tot stand komen der electrische hoogdruk pompinstallatie, zal de Bronsmotor met centritugaalpomp, die in 1922 in de plaats kwamen van de andere oude pomp- machine, grondig in herstelling worden ge nomen. Deze installatie heeft geen reden tot tevredenheid gegeven. Thans weder bleek bij het reinigen dat, hoewel niet geregeld in ge bruik, de cylinders eenigszjns tonvormig waren uitgesleten, waarin door vernieuwing dor zuigerveeren tijdelijk kon worden le ge- moet gekomen. Voorts werden door het bre ken van den waterkegel in de centrifugaal - pomp, de waaiers dezer pomp beschadigd. Om plaats te maken voor de electr. laag- druk-pompinstallatie werd de accumulatoren batterij in het 'nevcnlokaal van het pompge- bouw nabij het laag-reservoir opgeruimd. Waar de oude installatie berekend was op gelijkstroom, moesten de bestaande kabels op het terrein groolendeeis worden vervan gen door wisselstroomkabels. In verband hiermede werden diverse mo toren vervangen door draaistroom-motoren. Gebouwen, Filters en Kanaalwerken. Ten nuo tegemoet Je komen aa-n de ca paciteit* der draineerlieidiiig en tevens het gevaar te voorkomen dat bij een ongeval aan deze leiding dé geOieele watertoevoer zou worden gestremd, werd het wenschelijk geacht langs het open kanaal oen trans portleiding te loggen, waarin zoowel het water van Groot-Berkheide nis dat vam de 12 Mammouflhpompen wordt opgenomen en rechtstreeks naar het laag-reservoir geleid, Reeds vroeger was hierin gedeeltelijk voor zien over een lengte van 587 m. langs de draineerleiding. doch deze was sedert en kele jaren niet in gebruik. Die leiding weid thans in het talud van het kanaal tot aan het einde bij Groot-Berkheide verlengd over een lengte Tan 1700 m. Aan het einds van deze transportleiding kwam nog een gemetselde put tot stand, ter meting van de waterophrengst der priae d'eau Groot Berktheide. Het talud van het kanaal werd na het aanbrengen der transportleiding weder onder het profiel gebracht. Prise d'eau Groot-Berkheide. Het watergevend vermogen der 22 put ten, 9edert 6 Januari 1922 in gebruik, ging belangrijk achteruit, door het afzetten van ijzer-oxyde in de gaatjes der filter-grés- buizen. Tusaohen deze putten werden ar 21 bijge plaatst op een diepte van lm. A. P. Van het transformator-gebouw in het villa-terrein „Rijksdorp", gemeente Wasse naar, tot in het pompgebbuw n werd een hoogspanningskade gelegd. In dat gebouw werd de hoogspannings installatie en transformator gesteld. Van genoemd pompgebouw II werd een 2e verbindingsweg aangelegd naar net De- cauville-spoor; deze kan later tevens dien n om de persleiding in te leggen. De nieuwe electrische pomp-installalie, opgesteld in pompgebouw I, werd 1 Mei in werking gesteld. Hoofdbuizen. Met inachtneming der bepaling van art. 5 der Concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeven tot een totaal vau 2010'/; M. Lengte van het buizennet op I Januari 1924 89.737 M. Totaal 91.747Vs M. Hiervan overgenomen door de gemeente Oegstgeest 44 M. en door de gemeeute Rijnsburg 2801/z M. Totaal 324(4 M. Zoodat de gekeele lengte van het buizen net der Maatschappij op 31 December 1921 bedroeg: 91.423 M. Inspectie. In het voorjaar werden met de hydro- phone-tcestellen de leidingen van 14812 p.r- ceelen met 3864 closets onderzocht, waarbg de volgende lekkages zjju gevonden: Dienstleidingen 2; Binnenleidingen 35; Hoofdkranen 31; Tapkranen 93; Closet-re- eervoirs 77, en de volgende overtredingen werden geconstateerd: het bijplaatsen van bad zender betaling II st.; idem van closets zonder betaling 20 sthet verplaatsen van tapkranen, staande 50 c.m. boven dea grond zonder loozing, boven den gootsteen li st. In het najaar werden de parceelen, voor zien van een of meer closets, op dezelfde wijze geïnspecteerd en behoudens een ge lekkages in di binnmleldingen bevonden, dat 213 van de 4323 closet3 niet goed afsloten. Gesloten werden 257 abonoements- en 119 metercontracten, doch vervallen zijn 49 abonuements- en 23 metercontracten. Contracten voor bijzondere doeleinden: baden vermeerderd 67, verminderd 85, thans j totaal 702; closets 647, 21, thans -1501; straat- en tuinbesproeiingen 25, 13, thans 354; paarden O, 0, thans 7; rijtuigen 0, 0, thans 10; fonteinen 0, 0, thans 14. Het totaal aantal contracten op bet e'ute van dit jaar bedroeg 9334. In 1923 8965; in 1922 8702. Het water werd het gehoeie jaar geregeld aangevoerd en onderzocht .door dr. G. M. Rutlen. Zijn oordeel was: Zeer goed drink water, voor zooverre dit langs scheikundi gen weg is uit te maken. Bacteriologisch werd het water geregeld onderzocht aan het Chemisch en Bacterio logisch Laboratorium le Haarlem. Volgens het verslag van het laboratorium was het kiemgehalte van het water geregeld zeer laag. ook qualitalief bacteriologisch was de hoedanigheid van het waler zeer gunstig. De 1972 geplaatste watermeters hebben een verbruik aangewezen van 726.510 kub. Meier, zoodat, gerekend naar het totaal ver bruik van 1.968.679 kub. M., door de abon- nenten moet gebruikt zijn 1.242.169 kub. M., waaronder echter het water voor spuien, brandklussching en lekkage begrepen is. Voor brandbiussching werden eenige brandkranen gebruikt. Van do geplaatste watermeters werd 1/4 gedeelte vervangen door nieuwe of gerepa reerde en opnieuw juist gecontroleerde meters. Over de naar het oordeel van contractan ten ,.te hooge aanwijzing" der watermeters, j kwamen dit jaar 3 klachten in, doch bleken de meters bij onderzoek zuiver aan te wijzen Het waterverbruik der eenige nog in ge- bruik zijnde standpijj bedroeg 02'/' kub. 11., of een vermeerdering van 27'/« kub. M„ tegen het vorig jaar. Het saldo der exploitatierekening in 192 f bedraagt f 230960.11'/*. zoodat na afschrij ving op de rekening „Uitbreidingswerken" en bijvoeging van het onverdeelde dividend saldo van 1923 een bedrag van f 1819C6.G57-* ter verdeeling blijft, waardoor aan aandeel houders aan rente en dividend 12 7/10 i>Ct. en aan de gemeente Leiden een som van f 7294G.80 kan worden uitgekeerd. De balans werd onder voorbehoud van goedkeuring door B. en W. dor gemeente Leiden vastgesteld. De aftredende commissaris, de heer W. f. Verhev van Wijk. werd herkozen. Dr. Karl Abraham, zenuwarts te Ber lijn, voorzitter van de Internationale Ver- eoniging voor P-:ycho-analyse, zal, op initia tief van de Nederl. Vereeniging voor Psycho analyse daartoe uitgenoodigd, in ons land enkele voordrachten houden, o.a. voor de Leidsche Vereeniging voor Psycho-analyse en Psychopathalogie alhier, op Woensdag 27 en Vrijdag 20 Mei, telkenmale des avonds om halfaeht in de collegezaal van prof. Kuenen, over: „Die Psycho-analyse schizophrener kasland" De voordrachten zijn uitsluitend toegankelijk voor leden en genoodigden der Vereeniging. Heden herdenkt onze stadgenoot de heor L. Zitman, den dag, waarop hij vóór 45 jaar als steendrukker bij de firma P. J. Mulder en Zn., Breeslraat, alhier, in dienst trad. Dat het dezen bekwamen vakman, die zoowel bij zijn patroons als bij het personeel hoog slaat aangeschreven, dezen dag niet aan sympathiebetuigingen zou ontbreken, was te voorzien. Vanmorgen werd hij door den heer Mulder in het kantoor ontboden, die hem met eenige hartelijke woorden een envclopne met inhoud overhandigde BINNENLAND. Feestplannea voor de a.s. 3-October- viering. De Koninklijke Familie gaat weldra naar Zwitserland. Inbraak in de pastorie der Ned.-Herv. Gem. te Warmond. Het wetsontwerp tot wijziging van de be palingen dar Arbeidswet betreffende den arbeid in broodbakkerijen zal binnenkort door de Regeering worden teruggenomen. Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag (Tweede Kamér) inzake toelagen aan onderwijzers. BUITENLAND. Geen overeenstemming tnsschen Frankrijk en Engeland over het Duitsche veilig heidspact. Caillanx over zijn plannen tot gezond making der Fransche financiën. Ook Henri Barmat in vrijheid gesteld. Dreigende verkeersstaking te Berlijn. De internationales van Moskon en Am sterdam. De Engelsche begrooting in tweede lezing afgedaan. Hel personeel bracht den jubilaris een fraaie bloemenhulde. Om twaalf uur werd hij ten Raadhuize door den burgemeester toegesproken, die hem de eeremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, op de borst spelde. Den verderen dag bracht de jubilaris 1e midden van zijn lamilie en kennissen door. Aan de Indische Po3lschool alhier is voor hel examen van controleur, hij den Indischen po9t- en telegraafdienst geslaagd de heer F. J. J. Lameyer, uit Groningen. De Minister ran Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft. o. m. aangewezen bij de eindexamens in 1925 der Rijks- gemeentelijke en bijzondere Kweekscholen voor Onderwijzers en Onderwijzeressen in de derde hoofdinspectie ab plaatsvervan gend gecommitteerde mevr. L. van Kam penZemike, alhier, voor de Gem. Kweek school en de bijz. Kweekschool alhier. B. en W. van Amsterdam dragen voor [er benoeming van een leeraar in de plant en dierkunde aan de eerste II. B. S. met vijfjarigen cursus aldaar de heer C. F. L. Crop, leeraar aan de Gem. II. B. S. met vijfjarigen cursus alhier Gisteravond hielden de drankbestrij ders onder leiding van het Leidsoli Drank- weer-Comité, op twee plaatsen in het Kooi- gedeelte hun eerste openiucht-prcpaganda- bijeenkom ,t. Aangelokt door de vroolijke tonen van het muziekgezelschap „Nieuw Leven", was weldra een vrij talrijke schare, waaronder de jeugd een groote plaats innam, samen gestroomd om met aandacht te luisteren naar do muziek en naar den spreker, den heer Ad. van Duuren, uit Deu Haag, die in twee korte toe-praken op de gevaren van het drankgebruik wees en de aanwezigen krachtig opwekte mede te strijden onder do „Blauwe Vaan" voor waarheid, recht en broederschap. De spreker, zoowel als de muziek, ont vingen een warm applaus. Deze eerste avond kan als welgeslaagd worden beschouwd. Propagandakctuur weri nude druk ver spreid. Bij de hedenmorgen len Raadhuize gehouden herbesteding van het verbouwen der Openbare Lagere Scholen aan de Vrou- wemteeg werd -als volgt ingeschreven: P. Langcndijk, te Beverwijk, 172 020; P. J. van Valderen f66.461; P. J. Gijsman 166.400-, J. van Riet 160.290, L. Raayma- kers te Wouw (N.-Br.) i 66.500; P. Kocht, te Rijnsburg, f 68.700; Jacues van Riet 169.495, en H. ICorswagen Nzn. f 06.000. Waar geen woonplaats is vermeld, ie deze Leiden. Hedenmorgen omstreeks tien uur wilde de 22-jarige loopknecht C. II. v. d. L., wo nende Waardgracht 31. per rijwiel het Ra penburg ter hoogte van de Doelensteeg over steken. Uit de richting van de Academie kwam een luxe-auto, bestuurd door H. T., uit Wassenaar. Do bestuurder verkeerde in de veronderstelling, dal v. d. L. ook het Rapenburg op zou rijden, dus evenwijdig aan de richting van den aulo. Dil bleek echter niet het geval en plotseling kwam de wielrijder dwars voor den aulo to slaan; de bestuurder remde uit alle macht, zoo hard zelfs, dat de rem detect geraakte, maar kon tooh de aanrijding niet meer voorkom men. Met een gebroken rechterbeen en in zorglijken toestand werd hij per rijwiclbran- card naar h"t Elisabethsgestlcht overge-. bracht.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1