CÖRRESPQNOE&mE. 1 'J' Heintje dit tot hem riep. Doch hem te achtervolgen durfde hij niet, daar zijn pels nog vol teer zat en hij zich schaamde voor de andere dieren, omdat hij zich had laten beetnemen door Heintje. TANTE JOH Hi er zijn de prijsraadsels die ik de vorige week heb beloofd. Het is ditmaal niet een groot, waar veel werk aan is, maar voor do beide afdeelingen, grooteren en kleinereu, ieder 4 kleine raadsels. Ik vond bet nogal aardige, en ik hoop, dat jullie er ook geen moeite en veel plezier meezult hebben. Niet vergeten te onderteekenen, anders kan je niet meelotenen goed bijtijds in zenden. Neeltje en Ajuiie van Leeuwen, ja niet waar een groote- overgang, nog kort geleden brandde de kachel en toen op eens groote hitte als midden in d,en zomer. In enkele dagen werd alles geheel groen en in bloei dat zien jullie buiten natuurlijk al heel goed Trijntje Voorma en Gretha van der Zwart, alweer zoo'n aardig vers is er voor mij gemaakt, ik dank den dichter wel, die ten tweeden male voor mij aan het werk wae. En vertel eena wie van je beiden sohrijft alles dan: zoo netjes over, of doen jullie dat om 'beurten de eene week Gree en de andere week Trijntje Leo Prins, je had alleen je naam op het couvert gezet, toe zet dien ook onder je brief Nico Kwestroo, of het in den Haag ook zoo ontzettend warm is geweest ja zeker, heel erg warm, maar nu vandaag is het al zóóveel opgefrischt na het onweer. Lien de Graai, gezellig hé, in zoo'n mooi opgeknapte vergroote school, en nn vooral in den zomer met de warmte is het prettig al6 de lokalen grooter zijn, en er ramen bij zijn gekomen. Heb je ook namen bedaoht voor de onderdeel en van het huis in de warmte, zooals je het deed, toen het erg koud was. Verleden week Vrijdag ben ik 'tweemaal voorbij je huis gereden, maar het was onder school tijd, dus ik zag je niet. Jozepfe en Mieirtje Hanno, gelukkig dat het met je moeder vooruitgaat. Zoo, hebben jullie thuis den 20en Mei ook aan Moeders dag gedacht? Zijn jullie in de schooltuintjes gekiekt? Janke Kosto, je had wel de oplossingen geschreven op het velletje van Cornells maar je had vergeten er je naa.ni bij te zet ten, ik begreep nu wel van wie bet kwam, doordat het bij die van Cornells stond. Gerbrand Breedijk en Leen Oudshoorn, wat een leelijke haan was dat om alle eieren kapot te pikken, het is te hopen dat het bij Lien gelukkiger afloopt. Joh. Kleinhans, ben je Johan of Johanna dat weet ik graag of ik met een neefje of met een nichtje te doen heb. Je raadsel zal ik later eens plaatsen, ik heb er nu nog zooveel. Coba Toussaint, ik kom Zaterdag niet in Leiden maar in Oegsfgeest, een bezoekje dat ik al zóólang heb beloofd dat zou ge beuren zoodra de nieuwe tram over Wasse naar zou rijden. Annie Huisman het zal Zondag in zee wel frisch geweest zijn, maar verder wel gloei end heet want aan het strand is nergens «chaxkrw. Was je in Katwijk ofin Noord- wijk Piet Nieboer, ik ken jouw blauwe papier al zóó goed, zopdra ik een blauw couvert zie, weet ik van wien de brief komt. Semien en Johanna Voorbrood, en wat ik hier voor schreef over blauw papier, zoo her ken ik onmiddellijk jullie grijze couverten met vuurrood van binnen. Arie Rijnsburger en Jan van Hove, jullie mogen gerust samen inzenden als het ge - wone raadsels zijn, maar als het prijsraad sels zijn, moet je ieder apart opschrijven zoo dat je ieder apart kan loten. Willem en Dirk Flaman tot en met elf jaar mag men nog ^met de kleineren mee - doen. Lees ook maar eens wat ik zooeven aan Arie en Jan schreef. Want datzelfde geldt ook voor jullie beiden. Dirk je zendt mij de oplossingen van de prijsraadsels en ik ver loot dan de prijzen en vermeld dan in de kindercourant wie gelukkig hebben geloot. Ik vind aardig als er zoo vriendjes van de zelfde school meedoen. Marie van Leeuwen, ik heb nog zooveel raadsels liggen, ik wou die graag eerst eens opgebruiken. Francisca Giezen, weet je wat een poes £eel dikwijls doet in de warmte; eerst gaat: ze in de gloeiende zon liggen en als ze dan voelt dat ze bijna gebraden is en half. suf wordt, dan gaat ze opeens op de steenen lig gen om weer af te koelen, dat zal die poes van jou ook hebben gedaan. Saartje Swaponburg, zoo, was die brief van jou verleden week, ik ben blij dat ik het nu. weet, wil je nu niet meer vergeten je naam er bij te zetten. Ja om te zwemmen was het heel goed in die warme dagen. Ga je ook in zee als je dezen zomer in Katwijk logeert? Is je zusje jonger dan jij? Maartje Overvliet en Frederika Bourgeois, jullie mogen best samen inzenden, maar met de prijsraadsels ieder apart, dat is beter met het loten. Met de gewone raadsels mag het gerust op één papier. Annie en Marie van der Bom, voortaan niet meer verdwalen hoor, dan maar liever telkens eens vragen aan voorbijgangers of je op den goeden weg bent. Waren jullie alle maal kletsnat? Had niemand een paraplu bij zich? Nellie Mulder, zoo'n poesje met 3 kleuren dat jij driebont noemt, noemden wij vroeger een lapjeskat, ken je die uitdrukking? Dat zei men vroeger veel in Leiden. Ger en Miep v. d. Reyden, o alle* ia in die- warme dagen en na die regenbuien zóó vlug gegroeid, men kon het dagelijks aan alles zien. HÜer in de Frederik Hen- dnklaan staat een boom vlak voor mijn ka mer, van dag tot dag zie ik dien boom groener worden. CSaziDa van Venetië, hoe kwam het dat je opeens drie dagen in Den Haag kon lo- geeren, bad je vacantia? In het Haagsch© Bosch is het heerlijk als het roo warm ia, daar kan men altijd wel plekjes met scha duw tinden. Zeker weet ik de naald van Rijswijk wel. Lies Witteman, als het zoo heel erg zon nig is ben ik liever in het Haagsche Bosch of in de Scheveningsche Bosch jee, dan aan zee. In groote warmte ga ik liever tegen zonsondergang naar zee. Dat zaA eeaa heele drukte worden zie maar of jè tijd hebt era de prijsraadsels op te lossen. Philae Boot, hoeveel van die kaartjes be zit je wel, nu vond ik er wel 4 vol geschre ven. Heerlijk voor je om met Pinksteren in Zeist te gaan logeeren, het is daar zoo mooi, ik ben er dikwijls geweest. Dus jij hebt ook den Moederdag herdacht. Die vacantiekolonie in Huizen ken ik niet. Heb ben jullie zelf ook kuikentjes? Verbazend grappig hè die kleine poesjes, die met moeite tegen den rand van hun mand op klauteren en dan opeens weer naar beneden rollen Dik van Riesaen, hoe aardig dat dit 8 zwakke kuiken/tjes ook nog flink zijn ge worden zoodat ze nu bij de anderen in de. ren kunnen loop en. Dat heb ik dikwijls ge zien, dat als er heel zwakke diertjes bij waren, die dan eerst in een flanellen lap in een kistje warm werden gehouden. Marie Wijnbeek, zoodra ik je couvert opendeed, kwam mij een heerlijke bloemen geur tegemoet, dat was- het lelietje der dalen, toch wel heel aardig dat zoo'n klein bloempje na de reis in dicht couvert van Fontainebleau naar Den Haag nog zoo sterk kan ruiken. We hebben hier nu in Holland ook groote warmte gehad, zoodat alles veel verder is uitgekomen. Dat gele bloempje is ook erg lief. Hoe vreeselijk aardig van dje kleine poesjes daar buiten, heerlijk dat jul lie voor die moeder met haar kleintjes zorgt. Het was een klein pakket vandaag, zeker dcx r die warmte, £k hoop tenminste, dat cniet wee/ ve:e brieven'te Lat zijn geko men Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMAN-S v. BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie van Leeuwen, Neeltje van Leeu wen, Greta van der Zwart, Trijntje Voorma, Johanna van Ni erop, Neeltje Oudshoorn, Greta Breedijk. Bernard Esderts, Het E&- d*rts, Piet Nieboer, Frederika Bourgeois» Maartje. Overvliet, Leen Oudshoorn, Ger brand Breedijk, Cornells ten Haken, Jauke Kosto, Henk Giezen, Semien Voorbrood, Jo hanna Voorbrood,' Henk Giezen, Henk Ver tind, Cornells Jean Lissenburg, Jan vaia der Velden, Adrians, Döll, Willem Flaman, Dirk Flaman, Marie van Leeuwen, Arts He- merik, Wïm Hemerik, Bertha Mulder, Saar tje Swanenburg. Francisca Giezen, Maarten van Egmond, Arie Rijnsburger, Jan" van Hove, Lies Witteman, Joh. Kleinhans, An nie Molijn, Nellie Mulder, Sijtske de Jong, Annie van der Bom, Marie van der Bom. Greta Sirag, Stiena Sirag, Nico Kwestroo. Leo Prins, Gerarda van der Reyden, Marie van der Reyden, Philie Boot, Jacoba Tous saint, Anme Huisman, Clazina van Venetie, Jozef Hanno, Mientje Hanno, Lien de Graaf, Bet je Broeksema, Hendrik Jan Broek- sema, Nel'lie Broers-, een brief op wit gelijnd postpapier in wit couvert, nergens een naam, het lijkt op het papier en het schrift van Conie van Leeuwen; is dat goed geraden? Dik van Riessen, Marie Wijnfceek- OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Scheepstimmerwerf. Mees, riet, schip, stem fret, wees, heet. 2. Een noot. 3. Een zandïooper. -L Het bed 5. Koningsbergen. 6. De neus. 7. Zondsverduistering. duisternis, ring, ui. ver. zon. 8. Edelweis. Deel, ei, wees. 9. De letter e. PRIJSRAADSELS. Voor de grooteren, L Ik weet een woord van 2 lettergrepen, mijn eerste is een getal, mijn tweede is een getal, mijn geheel is een getal. Driemaal het getal dat mijn tweede lettergreep noemt, is evenveel als vijfmaal het getal, dat mijn eerste lettergreep noemt. Wel getal "ben ik? n. Als je achter den naam van een mooi groot verscheurend dier. een ouderwetschen jongensnaam (dien je nog veel in gesohie- demsboeken vindt) zet, dan krijg je een zangvogel, dien je allemaal kent Wie ben ik UI. Mijn geheel is een stad in Nederland. De eerste 6 letters vormen een titel, de eerste 4 letters een mooi dier dat in mijn 5 laat ste letters leeft. Het geheel is 13 letters. IV. Mijn geheel van 4 lettergrepen. 14 letters is iets prettigs dat alleen in onze gedachten bestaat In mijn 2e lettergreep gebeurt mijn 3e en 4e als mijn le nog te koud is. Mijn geheel wordt graag door mensohen en kin deren gebouwd. De grooteren moeten deze 4 prijsraadsels- oplossen. Voot de kleineren. I. Ik ben een klein dier van 3 letters, zet mijn kop achter mijn staart, dan wordt ik een boom van 3 letters. U. Ik ben heel klein, en hoewel ik noodt echt heb bestaan, houden de meeste kinderen toch veel van mij. Men schrijft mijn naam met 16 letters. 1, 2 is een verkorte meisjesnaam. 3, 4, 5, 6, is een deel van een haas, kip, eend, enz. Je vader is een 9. 10. H, en broertje is een 9. 10, 11, 12, 13, 14. 15, 16 en 3, 4, 6, 7, S is vet. ITT. Welke bergen verrijzen in ons land in Juni en Juli en verdwijnen dan langzamer hand gedurende den winter weer? IV. i. Ik ken een plantje met witte lekker rei kende bloempjes, het is een dame, ze si aapt noodt, ze heeft toch een bed, maar ze maakt - dat bed nooit op. De kleineren moeten deze 4 raadsels op lossen. r J

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20