De Hand met het Litteeken, No. 19998. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 Mei Derde Blad. Anno 1925. GEMEENTEZAKEN. FEUILLETON. BINNENLAND. Benoemingen. In verband met de ziekte van mej. H. !Pii. Mesenig werd door B. en W.f met in gang van 26 Februari j.l., mej. G. J. For tuin te 's-Gravenhage benoemd tot tijdelijk leerares in de Fransche.taal aan de IIoo- gera Burgerschool met vijfjarigen cursus. Aangezien deze vervanging langer dan drie maanden zal moeten duren, geven B. en IV. den Raad, in overeenstemming-met Öe-adviezen van den Ispecteur van- en de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, in overweging, deze tijdelijke be noeming tot wederopzeggens te verlengen, doch uiterlijk voor den verderen duur van Ben loopenden cursus, derhalve tot 1 Sep tember 1925. Ter vervulling in de vacature van onder wijzeres in het handteekenen aan de Meis jesschool voor U. L. O. bieden B. en IV. de volgende voordracht aan: lo. Mej. E. II. W. Brosser, leerares in het ïeokenen aan de Vakschool voor Meisjes ,voor Leiden en Omstreken te Leiden; 2o. Mej. C. W. Vrolijk, wonende te Am- Sterdam; 3o. Mej. P. C. J. Brouwer, wonende te 's-Gravenhage. Studieverlof aan een leerares. Mej. IV. H. Nederhoed, tijdelijk 'leerares ïa de Engelsdie laai aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, verzoekt haar een studieverlof te verleenen tot 15 Juli a.s. Uit het mede ter inzage gelegd schrijven yan de Directrice dier inrichting blijkt, dat gij liet verzoek van mej. Nederhoed onder steunt en bereid is de lessen van genoemde leerares tot dien datum zonder eenige ver goeding te geven. -Onder deze bijzondere omstandigheden Seslaat tegen inwilliging van het verzoek noch bij B. en W. noch bij den Inspecteur van- en de Commissie van Toezioht op hel Middelbaar Onderwijs bezwaar. yergunning voor aanleg en exploitatie van een hoogspanningslijn. Ingevolge art. 6 der voorwaarden, waar onder Ged. Staten aan deze gemeente ver gunning hebben verleend voor den aanleg en exploitatie van een hoogspanningslijn, uit gaande van het transfonnatiestation, voor Ben IVassonaarsehen Polder, in de gemeente Leimuiden, tot aan het transformatiestalion t: Nieuwveen, wordt do vergunning geacht niet gegeven te zijn, indien niet binnen drie maanden na de dagteckening van hel be sluit door den Raad een verklaring is in gezonden dat de gemeerde deze voorwaar den aanvaardt. B. en IV. stellen nu voor iot het inzen den dier verklaring te bcsluilen. Verslag aan Ged. Staten inzake schoolkindervoeding en -kleeding. Uit het verstag blijkt dat van de op de L'egrooting voor het diensljaar 192-1 voor 'schoolkindervoeding en -kleeding uilgetrok- te;r. som van f 27.435 een bedrag van f 20.825 werd uitgegeven en als subsidie uitgekeerd aan de Verceniging „Schoolkin- Bervoeding en Schoolkinderkleeding", die zich het verstrekken van voeding en klee- dirig aan kinderen len doel stelt, zulks ter 'bevordering van schoolbezoek. - Het winterseizoen 19231921 eindigde len 3en Mei, tot welken datum door 511 kinderen deelgenomen werd aan de maal tijden. Voor het ontvangen van voedsel gedu rende de zomer- en wintermaanden weiden, aanvankelijk ingeschreven resp. 388 en 271 kinderen, welke aantallen later slegen lot resp. 400 en 522 kinderen. De inkomsten der vereenig.'ng bedroegen f21623.10 ,n.l. een gemeentelijk subsidie 20825, aan eontributiën £546.75. aan col lecten, bijdragen,_ giften, enz. £225.66, aan fcoelegeldeu £3.75 en aan ontvangsten van verschillenden aard £21.94. terwijl verder liag kon worden beschikt over het batig saldo van het vorige jaar ad f71.58. Uitgegeven werd een bedrag van 51680.05 te specificeeren als volgt: voed sel 14751.20, kleeding 5573.55 en uit gaven van allerlei aard, als: loo.nen, druk werken, advertentiên, materialen, meubilair enz. f 1355.30. Hot voordeelig saldo van f 14.63 wordt gereserveerd voor het jaar 1925. Beschikking op een adres inzake den toestand der veemarkt. Door de heeren Welling,, Tegelaar en Van der Lijke. Oude Singel, was gevraagd ver andering te willen brengen in den toestand welke voor en tijdens de uren, waarop de veemarkt wordt gehouden, vóór hunne wo ningen pleegt te heersehen en welken toe stand de adressanten, voornamelijk uit hoofde van de verontreiniging door het vee van den openbaren weg en de belemmering van het verkeer ter plaatse, als onhoudbaar ken schetsen. Deze aangelegenheid heeft reeds meer malen in den Geme nteraad een punt van bespreking uitgemaakt Wat de klacht over den ondervonden overlast betreft, niet te ontkennen valt, dat die op zich zelf voor een groot deel gegrond is te noemen, maar de Burgemeester merkte het ten vorigen jare reeds op een vee markt, die, zooals hier te Leiden, in het centrum van de stad en op of aan den openbaren weg wordt gehouden, breogt naast voordeelen voor de gtmeente en ia het bij zonder voor de neringdoenden, nu cenm.ial ook vuil, verkeersbelemmering eu andere ongeriefeiijkheden mede. Niettemin hebben B. en nauwgezet onderzocht, of. en op welke wijze, aan de klachten van de omwonenden tegemoet ge komen zou kunnen worden. Daarbij1 is hun gebleken, dat liet. gegeven de omstandig heden, waaronder hier ter stede de vee markt wordt gehouden, uiterst moeilijk is, om in den tegenwoordigen toestand zoo danige verandering te brengen, dat liet ongemak, waarover de adressanten klag.n, geheel zou worden opgeheven. Zoo is liet met name niet mogelijk om gelijk reels eerder door de omwonenden was verzocht. hel vee op de booten in plaats van bij de ingangen der markt te laten keuren, ter wijl evenmin het aanvangsuur van de vee markt gedurende de tijden van drukken aanvoer vervroegd kan worden (gesteld, dat dit zou helpen), omdat de wet niet toe staat de aanvangsuren vóór zonsopgang re stellen. Zoolang derhalve do veemarkt gehouden wordt ter plaatse waar dit thans geschiedt, is het, gezien de wettelpke voorschriften, die op dit punt van kracht zijn. niet mo gelijk in den bestaanden toestand aigeheeie verandering te brengen. Niettemin meenen B. en W. in tegenstelling met hetgeen in het adres wordt voorspeld te mogen verwachten, dat de inmiddels van hooger- laand goedgekeurde en binnenkort in te voeren nieuwe regeling van de aanvangs uren der veennarkt, vastgesteld in de ver gadering van 16 Februari j.l., een gunstigen invloed op den toestand, waarover geklaagd wordt, zal hebben, tcrwjjl voorts, gelijk do adressanten zelf erkennen, ook het reinigen van de straat na afloop van de inzrkt door het bezigen van den sproeiwagèn een ver betering heeft ondergaan. Afspuitiug door middel van op brandkranm gekoppelde slan gen, zooals op de Beestenmarkt geschiedt, achten B. en W. bij de tegenwoordige wijze van reinigen, niet noodzakelijk en zou boven dien, mede in verband met het plaatsen van nieuwe brandkranec, te kostbaar worden. Vaststelling der Stembureaus voor de a.s. verkiezingen, In de zitting ran den gemeenteraad van 6 April j.l. werd ingevolge do uitbreiding van het aantal kiezers een nieuwe verdee ling van de gemeemte in stemdistricten vastgesteld, waardoor het getal dier stern- districten van 41 op 46 werd gebracht. Thans moet dus worden overgegaan tot de benoeming van voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de bureaux der vijf nieuwe stemdistricten. Intusschen is ook.de bezetting van de in 1922 benoemde stembureaus vrij sterk ge dund, deels door vertrek e>n overlijden, deels door bedanken, zoodat ook die bureaux noodzakelijk moeten worden aangevuld. B. en IV. geven er nu de voorkeur uan aile bureaux opnieuw te benoemen waar voor zij de Raad de aanbevelingen doen toekomen, in het geheel 4C-maal 6 personen. Evenals in de bezetting van de gewone 8tembureaux voor de verkiezingen bebbea ook eenige mutatiën plaats gehad in dis der Hoofdstembureaux voor de verkiezing van de leden van Gemeenteraad. De heeren IV. 0. Hemerik en tnr. A. L. Hermans hebben de gemeente verlaten, de heer J. A. Bots, die als lid van den Raad i6 afgetreden, beeft daarmede, ingevolge art. 33, 5e lid, der Kieswet, de bevoegdheid verloren om als Voorzitter van het Hoofd stembureau in kieskring II op te treden, terwijl de. heer D. Jaeger heeft verzocht als plaatsvervangend lid van een der stem bureaus te worden ontslagen. Aanvulling van deze vacatures zal der halve moeten plaats hebben, doch B. on W. achten het ook hier regelmatiger de dne Hoofdstembureaux opnicuwe te benoemen. Tin slotte merken wij nog op dat het Hoofdstcml'ure.ni in den len kieskring, vocrzoovcel de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad betreft, tevens als Ce», traalstcmburcau optreedt en dat de nan- bevolenen voor dat bureau, reeds als zooda nig ter benoeming zijn voorgedragen, voor zooveel aangaat de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal on die van de I'iovinciaie Staten. Een nieuwe vloer in het gezellenlokaal van het Openbaar Slanhthnis. Onder medcdecling, dat hun College zich met het voorstel van de Commissie van Be heer over het Openbaar Slachthuis gehee! kan vereenigen, geven den Raad in over weging genoemde Commissie te machtigen, over te gaan tot het doen vernieuwen van den vloer in liet gezellenlokaal van het Openbaar Slachthuis voor de som van f 1.00, te betalen uit de middelen van het afscbrijvings- en vernieuwingsfonds dier inrichting. Afslaan van een nedeelle Plantsoen en Zoelerwondschen Singel. De Lustrumcommissie van het Leidsch Studentencorps richt tot B, en W. het ver- ZOeH °m' *en behoeve van het in dc maand Juni tijdens de Lustrumfeesten uit te voe ren Openluchtspel, gebruik te mogen ma ken van een gedeelte van het Plamsocn en den Zoeterwoudsclie-Singel, gelcgon tusschen de Van Disselbrug en de IVas- straat. Dit verzoek komt bijna geheel overeen met dat, hetwelk ten vorigen jare door het Bestuur van de 3 Octobervereeniging werd ingediend en waarop door den raad in haar zitting van II Juli 1924 gunstig werd be schikt. Ook voor de in Juni a.s. te houden uit voering zullen de getimmerten deels in het Plantsoen, deels in het water worden ge bouwd, terwijl dezelfde tribune, die voor de 3 Octoberfeesten werd geplaatst, ook Ihnns wëder op den Zoeierwnn/lioUo cm gel en op dezelfde plaats zal verrQzon. Zooals bekend is heeft de ingebruikge- ving van het terrein en evenmin het maken van de verschillende getimmerten tijdens dc 3 Octoberfeesten, bezwaren opgeleverd en B. en W. zijn daarom met de Commissie van Fabricage van meening, dat er alle aanleiding bestaat ora tiet verzoek van de Lustrum-Commissie in te willigen, mits aan Be desbetreffende vergunning dezelfde voor waarden worden verbonden als aan die, welke in Juli 1924 aan de 3 Octoberveree niging werd verleend. Ontslag nit hypothecair verband. Do Leidsche Exploitatie-Maatschappij Onroerende Goederen alhier verzocht B. en IV. andermaal te willen bevorderen, dat eenige pcreeelen bouwgrond, welke hypo thecair ten behoeve van de gemeente Lei den zijn verhonden, tot meerdere zeker heid van de betaling vaal do kosten van straataanleg, ingevolge besluit van 11 Fe bruari 1921 uit het hypothecair verband worden ontslagen. Het betreft thans de perceelen Sectie P. Nos. 896 tot en met 903 en 950 (alles oud 815 ged.) ter grootte van 1768 c.A. Op golijke verzoeken werd door den Raad in zijn zittingen van 1 December 1.1. ten Uit Let Engelsch van Baronesse ORCZY. (Geautoriseerde vertaling van A. T. 3) 't Kon hem niet schelen, hoe hij word'uiT- gclactoen, afgesnauwd, of uitgescholden, cn hij verdroeg de sarcastische aardigheden van Jim Fiennes met den heldenmoed van .een martelaar. Babs hield evenveel van hem als zij Jim vreesde zij was werkelijk een beetje ban? voor Jim cn toen haar trouwdag bc-paald was, stond zij er op, dat Tubal naar Stoke Lark zoü komen, om haar nog eer.s voor het laatst te zien, omdat het mogelijk was, dat zij hem niet meer zou mogen zien, als zij eenmaal getrouwd was, en Tubal lief te hebben, als zij Jim Fiennes' vrouw v:as, zou overspel zijn, waardoor zij zich der. toom van God op den lia's zou halen. PJs mocht Tubal voor het huwelijk naar SLke Lark komen; hij logeerde in het huis van Topcoat, rentmeester van Squire Brent, d'-j :r. c n met klimop begroeid huisje bui- ton Lét hek van liet park woonde/ en op •Bans' roep was hij gekomen, zonder zich den Ljd te gunnen zijn gezicht te wasschen, o:n <on jonk vrouwe zijner droomen een eeuwig vaarwel le zeggen Spoedig weende Babs ook, en zwoer, dat, wat ook gebeur- Jfe -- overspel of niet haar hart altijd /ubal trouw zou blijven en zij altijd Jim tennes zou halen, en nooit, nooit dat zwoer zij plechtig zou zij zich door hem laten kussen. En intusschen deed Dina alsof zij vliegen ving, terwijl haar ooren klepten en haar zijdeachtig haar door den wind bewogen werd. Maar plotseling ontstond er een drama. Ongeveer dertig meter van den wilgeboom, waar Babs en Tuba! zaten, had Dina een wespennest ontdekt. In een oogenblik gons den zij om haar heen, één had haar al in den neus gesloken, de anderen trachtten op dc manier, die wespen en muggen en der gelijke wezens hebben, een plekje te vinden op het lichaam van de arme, kleine Dina, waar haar lange haar geen beletsel zou zijn voor een goeden steek. Toen Dina het ge vaar begreep, had zij-zich gauw omge draaid en rende zij weg; ongelukkig liep zij vóór dm wind en er niet tegen in, en de wespen gonsden rondom haar en zouden haar zeker gedood hebben. Babs zag het eerst het dreigend onheil. Zij ontwaakte uit haar liefdedroom, om haar lieve, kleine Dina omringd te zien door duizend vijanden ,die het op haar ver derf gemunt hadden. Babs uitte een angsti- gen gil om hulp en sprong pp. Dit deed Tu bal ook, maar liij schreeuwde niet. Hij ver loor zijn tegenwoordigheid van geest niet; buiten opgevoed, kende hij het gevaar, dat iedereen zou bedreigen, die trachtte Dina te hulp te komen. Wat was het leven van een hond waard? Men kan hom le hulp komen en levenslang blind worden tot belooning. Daarom nam Tubal, kalm en voorzichtig, Babs bij de hand en zei met alle autoriteit van zijn negentien jaren: „Kom, Babs, feet geeft niets of je schreeuwt, de hond Is niet meer te redden." Hij was zóó sterk en trad zóó op, en hij hield Babs zóó stevig bij de hand vast, dat zij hem moest volgen. Alles was in veel minder tijd gebeurd dan noodig is ooi het le vertellen. Babs voelde zich ellendig en hulploos, en toen Tubal in de richting van het huis liep, bleef zij hem achterna loo- pen, hoewel hij haar niet langer vasthield. Maar zij leed om Dina, en zij keek om. Het tooneel was plotseling veranderd. Daar stond Jira Fiennes, de Hemel weet wanneer en van waar hij daar gekomen was maar het is zeker, dat hij er was, en op datzelfde oogenblik, dat Babs zich om keerde, zag zij hem bukken, den ihond op nemen, en zoo hard hij maar kon, met hem in zijn armen naar het meer loopen. Babs bleef plotseling stil 9taan, zij had geen lijd nog weer te gillen, want het volgende oogenblik was Jim in het water gesprongen, en verdwenen hij en Dina onder de opper vlakte. Dadelijk daarna verscheen hij weer dat wil zeggen, zijn hoofd stak boven liet water uit en zijn handen hielden Dina in de hoogte. Babs wilde dadelijk naar hem te- rugloopen, maar hij riep liaar toe, zich niet te bewegen. „Houd je stü, Babsl" zeide hij. „De beesten zijn ons spoor kwijt en zullen dadelijk neerstrijken." Babs bleef daarop staan; het loopen was Haar al moeilijk gevallen; thaar knieón tril den, haar handen voelden klam en haar hoofd heet. Tubal stond op eenigen afstand boven aan de irappep van het terras. Hij wist waarschijnlijk niets van wat er ge beurd was,, en ook niet, dat Babs niet meef opzichte van de perceelen nis 850 t/m S59 en S13 en van 1G Februari 1925 ten opzichte van de perceelen nis 813 t/m 818, 839, 890) en 169 gunstig beschikt. De Exploitatie Maatschappij biedt aan als afbetaling van do voor straataanleg verschuldigde gelden een bedrag van f 3000 aan de gemeente tq voldoen, waardoor tegenover de verminde ring van het onderpand de nog te betalen kosten voor 6traataanleg ad plm. f 15000 zullen worden teruggebracht tot plm. f12000. Na ontslag uit het hypothecaur verband van bovengenoemde perceelen, zal het res. tcerend verbonden onroerend goed nog een oppervlakte beslaan van 2.13G4 II. A. (2.3G32 H.A0.1768 H.A waarvan de waarde als bouwterrein ruimschoots op weegt tegen de nog te betalen som van plm. f 1-2000. Met de Comcussie van Fabricage zijn B. en W van ooi deel dat geen bezwaar tc. gen inwilliging van het verzoek bestaat, waartoe zij den Baad adviseeren. Voorstel inzake aanleg van straten. Nu eenige perceelen grond, gelegen in de Waard in eigendom aan de gemeente zijn overgegaan, is het mogelijk de verbin ding tot stand te brengen van de Verleng de Munnikenstraat met de Wnardstraat, welke verbinding tot dusverre niet kon plaats hebben, omdat het aangrenzend ter rein niet aan de gemeente toebehoorde. Bovendien kunnen nu ook de Verlengde Oosterstraat en de Van Speijkstraat over haar volle breedte met de Waardstraat in verbinding gebracht worden. Het aanvan kelijk voornemen om een verbinding to ma ken, bestaande uit cen slechts 5 Meter breed bestraat voetpad, (met overbrugging van de nabijgelegen sloot, waartoe de lUad ten vorigen jare besloot, kan derhalve thans worden vervangen door een plan van dcfi- nitieven straataanleg ter plaatse. De kosten van dezen aanleg, die gepaard zal gaan met slootdemping, het maken van een erfscheiding, enz., worden geraamd op ongeveer f 20.500. De bij raadsbesluit van 11 Juli 1924 voor do bovenbedoelde voor- Ioopige verbinding met de Waardstraat toegestane som van f 6500 behoeft bij uit voering van den thans voorgesteïden do- finitieven straataanleg natuurlijk iniet to worden uitgegeven. Aangezien het land, waarop de straten zullen worden aange legd, ingebracht b in het Grondbedrijf, zal een gedeelte van de kosten van straataan leg, ten bedrago van f 8340, ten laste van het Grondbedrijf moeten komen. Verhuring van het aangekochte land kan naar de meeninig van B. en W. beter ach terwege blijven. Ten eerste zal het terrein na de voltooiing van den straataanleg niet onbelangrijk kleiner zijn geworden cn daar- bij in tweeën zijn gesplitst, maar bovendien lxofc roorlooj^ig goed dicuoli kunnen a!o opslagpla&te voor materialen e.d., ter wijl het na den voorgenomen straataanleg nis bouwterrein kan worden geëxploiteerd. B. en W., geven nu overeenkomstig ad vies van de Commissie van Fabricage en van de Commissie van Beheer over het Grondbedrijf den Baad in overweging te besluiten: a. tot intrekking van zijn besluit van 1J Juli 1924 tot beschikbaarstelling van f 6500, ten behoeve van den aanleg van een verbin dingsweg van de van Speijkstraat en de Verlengde Oosterstraat naar de Waard straat b. ten behoeve van den aanleg van straten ter verbinding van do Verlengde Munniken straat, de Verlengde Oosterstraat en de van Speijkstraat met de Waardstraat een be drag van f 20.500 te hunner beschikking te stellen; c. tot verstrekking aan het Grondbedrijf van een kapitaal, groot f 8340, in verbard met de door dit bedrijf te verleenen bijdra ge in de kosten van den sub b bedoelden straataanleg d. lot vaststelling van de begrootingsre gelingen, houdende wijziging van de ge- meentebegrooting, dienst 1924 en dienst 192"» en van de begrooting van het Grondbedrijf, dienst 1925; c. tot fuiling, met de N.V. Gebr. van bij hem was. Maax hij scheen Jims slem gehoord le hebben, want hij keerde zich da delijk om en riep Babs toe, bij hem le komen. Maar zij bewoog zich niet; zij stond naar Jims hoofd le kijken met zijn haar plat cn druipend langs zijn oogen, en naar Dina, die hij boven water hield en die er precies als een groote rat uitzag. Eu opeens kreeg zij een onhedaarlijken lachlust. Zij gir.g op 't natte gras zitten en lachte tot zij pijn in haar zijde kreeg en haar slapen bonsden. Zij had nooit iel3 zoo geks gezien als Jim op -dat oogenblik. Daarna kon zij zich niet meer goed her inneren, wat er gebeurd was. Zij zag Jinv uit den vijver waden met het W3ter uit zijn kleeren stroomer.d. Hij hield Dina onder een arm, en zoodra hij den oever bereikt had, gooide hij haar op den drogen grond, en schold haar uit voor een „vervloekt beest", wat onmiddellijk Babs' verontwaar diging opwekte. Zij had er eerst over ge dacht naar Jim toe te gaan cn liem mis- sohiea ie helpen, om veilig op den" oever tc komen; maar hij was zoo afschuwelijk le gen den hond. dat zij zich verhardde legen •liem, Arme, kleine Dinal Wat hielp het, of hij haar van de wespan redde, als hij daar na liaar levon in gevaar bracht door haaf als een pak goed neer le gooien? Zonder verder aan Jim te denken, liefkoosde Babs haar hond, die na zich uitgeschud en haar 1 nat gemaakt te hebben, klaar scheen voor een nieuw avontuur. Toen kwam Tubal aanhollen, en met zijn groote, warme handen, wreef hij DLna's haar en slTeek over haar ooren,, omdat, zooals hij zeide, er niets zoo gevaarlijk was als vocht in de ooren van Aen hund; dat Hocken'6 Houthandel, alhier, en zondof eenige kosten voor do gemeente, van het aan de gemeente toebehoorende, perceel kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K No. 3518, tegen het perceel, kadastraal bekend Sectio B. No. 3510. Vernieuwing van de Verversbrug. JReeds lang voldoet de Verversbrug niet meer aan de ei6chen die thans aan een goe de brug worden gesteld en levert voor liet steeds toenemend verkeer groote bezwaren op. Do brug is steil en smal (de breedte tus schen hameipoorten bedraagt, slechts 2 90 M.) en is daardoor voor het gewone verkeer in hoogc mate ongeriefclijkbovendien i«i zij niet bestand tegen het steeds zwaarder wordend verkeer mot vrachtautomobiclen en zelfs al te zwak voor do wagens der Ge meentereiniging, di ede brug veelvuldig pns- secren. Is vernieuwing van de Verversbrug reeds hierom alleszins wenschelijk, zij is niet min der urgent te achten, nu de doorvaartwijdte dier brug, in open stand, slechte 6.56 M. bedraagt. Het gevolg hiervan toch is, dat alleen schepen met geringe breedte de brug kunnen doorvaren eu dat de loswal der Ste delijke Fabrieken van Gas en Electricitoit thans slechts bereikbaar is voor kolensche pen van ten hoogste 300 ton, terwijl, indien** de doorvaartwijdte grooter was, schepen van 60^ ton voor den wal der Fabrieken zou den kunnen komen. Van welk een groot be lang de verbreeding van de doorvaartwijdte der Verversbrug tot 10 M. dan ook bij het voortdurend toenemen van het brandstof fen verbruik der Lichtfabrieken is, mogé blijken*uit hot desbetreffend schrijven van Commissarissen dier Fabrieken. Daaruit zal tevens blijken, dat Commissarissen op grond hiervan bereid zijn in de verbouwingskofl- ten van dc Verversbrug een bijdrage ten laste van de Stedelijke Lichtfabrieken te verleenen ten beloopo van 70 dier kosten tot cen maximum van f 12000. In totaal wor den de kosten der vernieuwing geschat op rond f G2000, waarvan dus niet meer dan 'pl.m. f 20000 rechtstreeks ten laste van de gemeentekas komt. De verlegging van den nabij de Ververs brug gelegen gaszinker, alsmede eventueel van de ter plaatse aanwezige electriciteits- kabcls, zal rechtstreeks door en voor reke ning van de Lichtfabrieken geschieden. Met de Commissie van Fnbricago zijn B. en W. van oordeel, dat het onder deze om standigheden aanbeveling verdient, do ver nieuwing van de Verversbrug onverwijld ter hand te nemen en zij geven den Raad mitsdien in overweging, ten behoeve van de vernieuwing van do Verversbrug cen bedrag van f 02000 tc hunner beschikking to stellen. RECLAME. jff toc/i nooitdeen cdtfcr. .1 maalt Mh jp JÊÊï A.J ooLAn-Oaomncert 9 AJ. P.» AMANDELTJES- PUDDINö MZT offeriAOirtESAUi 836G Het lidmaatschap der Staten-Generaal. Staatsblad no. 17» bevat den alg. maat regel van bestuur als bedoeld in art. 1 der wet van 17 Juli 1923 betreffende de niot- vereenigbaarbeid van verschillende ambten met het lidmaatsohnp der Staten-Generaal. Niet gelijktijdig met het lidmaatschap van do Eerste Kamer kunnen worden waar. genomen de uit 's lande kas bezoldigde ambten, bekleed door de volgende func tionarissen de Commiezen-Griffier en de overige amb tenaren ter griffie van een der Kamer* der Staten-Generaal; de ambtenaren, be- hoorende tot de Departementen van Alge meen Bestuur met inbegrip van die van het Centraal-bureau van voorbereiding voot ambtenarenzaken, van hot Centr. bureau voor de Statistiek, van de Alg. Landsdrtil- kerij, van bet H. B. der P. en T., zoomedo van de burg. ambtenaren ressortcerende veroorzaakte kanker, wal zeer pijnlijk en 'bijna onmogelijk ie genezen was. 01 Hij was bijzonder bezorgd en Babs voelde tra nen van dankbaarheid in haar oogen ko men, fcrwijl zij naar hem keek en zag, hoe lief cn zachl hij niet den hond was. „Ik geloof," zeide ltij na een poos, ,.dat, als ik u was, ik de kleine Dina nu mee naar huis zou nemen cn haar gned bij hel keu kenvuur zou laten drogen." Babs' tranen verstikten haar stem, en zij kon slechts knikken, door haar tranen heen glimlachend, terwijl Tubal het kleine dierlje met verwonderlijke zachtheid liefkoosde en slreelde. Het was heel ongelukkig, dat Dina, die niet inzag, hoe vriendelijk Tubal voor haar was, op datzelfde oogenblik zich om draaide en naar hem beet; zij beef hem ook werkelijk erg in de linkerhand, en het bloed begon er rijkelijk uil le stroomen. Babs had cen klein kanten zakdoekje in haar zak; zij haalde het dadelijk te voorschijn en bond het om de gewonde hand van Tubal. Maar wat cen tegenstelling met Jim's lievige, on beredeneerde woede tegen liet arme, on schuldige hondje! Tubal uitte geen voord^ van klacht en gaf Dina zelfs geen klap; hij keerde zich van haar af, en toen de wond, verbonden in een ragfijn lapje, bleef bloe den, lief hij zich op een knie vallen en kuste Barbara's hand. „Deze zakdoek," zwoer hij, „zal op mijn hart liggen, fofdal ik sterf." liet was werke lijk prachlig. Babs keek Tubals lange ge stalte na, tot hij uit het gezicht was. Toen ras keerde zij zich om, om naar Jim ie zien. Hij lag plat op den grond met zijn ge zicht naar onder, doopte zijn handen in liet Water en hield ze dan tegen zijn g zicht. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9